JOUKJE zal tite zeker niet ontgaan Grote voorsprong na verplichte figuren Kampioenen uit Brabant en Zeeland ontmoeten elkaar Peter Post van de baan naar de weg Russische ploeg komt dit jaar naar NEDERLAND Manfred ook wereldtitel Weg van de baan Europa-Cuploting in Amsterdam24 maart Leon van der Stuyït is overleden Feest week van Cassius CLAY SCHAATSERS WEER THUIS Rudie Liebrechts beste 500 meter Kürmuziek voor kampioene Zij moest liften Marika en Hans naar Amsterdam West-Noordbrabant Zuid B Zeeland Programma Ronde van de Levant Piet Rentmeester op vijfde plaats „Kikkerop'-team ook in 1964 A V 56 organiseert Wallenloop Goes WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 Sjoukje Dijkstra heeft haar eerste huldiging: als wereldkampioene 1964 al moeten ondergaan. Zwermen Duitse schoolkinderen bejubelden haar donderdag morgen om twaalf uur bij het verlaten van Westfalenhalle reeds als de nieuwe wereldkampioene. De blonde Amstelveense doktersdochter moest zich na afloop van de eerste twee verplichte figuren als het ware door een haag van autogram- menjagers worstelen om de uitgang van de Westfalenhalle te bereiken. Al lopend zette zij hier en daar handtekeningen in de boekjes, die haar werden voorgehou den. Maar er was geen beginnen aan en dus probeerde Sjouk zich lachend van haar al te enthousiaste supportjes te ontdoen. Het hele tafereeltje had iets weg van de Rattenvanger van HamelnSjoukje in een droom van schoolkinderen; soms kon zij zich even vrij maken en ver scheen ze aan het hoofd van het kluwen maar dan hadden jongens en meisjes haar weer ingehaald en was ze wel ge dwongen lukraak handtekeningen te plaatsen. Sjoukje is ook inderdaad na deze eer ste ochtend van de strijd bij de dames al bijna zeker van titelprolongatie. Nooit tevoren had zij na twee verplichte figuren zo'n grote voorsprong op haar tegenstandsters genomen. Na de tegen- kering en de paragraaf drie heeft zij 'n totaal van 347,6 pnt. en staat zij daar mee 18,8 punten voor op de Oostenrijkse Regine Heitzer en maar liefst 44,0 pun ten op de Canadese Petra Burka. Op de vierde plaats volgt dan met slechts 0,8 punten achterstand op Burka, de Japanse Miwa Fukuhara. Het spreekt vanzelf dat Sjoukje Dijkstra bij deze overmacht het plaats- cijfer negen reeds heeft veroverd. Ze reed beide figuren bijzonder sterk en zo wel bij de tegenkering als bij de para graaf drie werd eenmaal een 5 en een 5,1 opgestoken. De stand na twee verplichte figuren Sjoukje Dijkstra (Nederland) 347,6 pnt. 2. Regine Heitzer (Oostenrijk) 328,8 pnt. 3 Petra Burka (Canada) 303,6 pnt. 4.' Miwa Fukuhara (Japan) 302,8 pnt. 5. Christine Haigler (V.S.) 302,4 pnt. 6. Peggy Fleming (V.S.) 302,0 pnt. 7. Nicole Hassler (Fr.) 298,8 pnt. 8. Sally Ann Stapleford (Gr.-Br.) 296,4 pnt. 9. Wendy Griner (Canada) 292,8 pnt. 10. en 11. Albertina Noyes (V.S.) en Shirra Kenworthy (Can.) 287,2 pnt. Rudi Liebrechts heeft in het Noorse Tocnsberg de beste vijfhonderd meter van zijn leven gereden. Met een tijd van 42,4 eindigde hij maar tweetiende secon de achter de Noor Alv Gjestvang, die tweede was bij de Olympische Spelen. EütüuICuti «V* 4O: Als hommage aan Sjoukje Dijkstra heeft het gemeentebestuur van Amster dam vorig jaar september aan vier com ponisten een opdracht gegeven voor het componeren van muziek voor een door Sjoukje Dijkstra te rijden kiir. De componisten (twee van klassiek en twee van moderne muziek) zijn Geza Frid, Cor de Groot, Guus Jansen en Joop Portengen. Hun muziekstukken, op twee piano gespeeld, zijn op een grammofoonplaatje vastgelegd, zonder vermelding van hun namen maar alleen genummerd van 1 tot 4. Sjoukje moet daar nu een keuze uit doen. Het uitgekozen stuk zal dan georkestreerd worden. Elk der compo nisten kreeg 250 gulden en degenen, wiens werk door Sjoukje wordt uitver koren ontvangt nog een duizend gulden. Toen Sjoukje in oktober in Dortmund een show reed zijn de componisten gaan Kijken en heeft zij een uur voor hen ge reden zodat zij indrukken konden opdoen voor hun composities. Nerveus en ongeduldig stond Sjoukje Dijkstra donderdagmorgen vroeg om zeven uur ergens op twaalf kilometer afstand van de Westfalenhalle met haar trainer Arnold Gerschwiler langs de kant van de weg te liften.. De auto, die het tweetal naar de stad had moeten brengen, waar Sjoukje om acht uur moest aan treden voor de eerste verplichte figuren was niet op komen dagen. Het adres waar taxi's konden besteld gaf op dit vroege uur geen gehoor. „Er zit niets anders op, Sjouk", zei Gerschwiler: „We gaan liften". En 'zo heeft een vriendelijke automobilist uiteindelijk de Olym pische kampioene en haar Engelse trainer nog tijdig voor de West falenhalle afgezet. Sjoukje Dijkstra wordt op 2 maart op net Plein 1960 In Amstelveen gehuldigd ter gelegenheid van het behalen van het Olympisch en Europees kampioenschap en naar men in Amstelveen vurig hoopt ook het wereldkampioenschap kunst- r\iaen, dat thans in Dortmund wordt verreden. Het Duitse paar Marika Kilius- Hans Juergen Baumler heeft in Dortmund beslag gelegd op de wereldtitel kunstrijden. Op de fo to v.l.n.r. de paren Debbi Wilkes- Guy Reveil (Canada 3), Marika Kilius-Hans Juergen Baeumler (Duitsland 1), Ludmilla Belusova- Oleg Protopopov (RiLsland 2) tij dens de ceremonie protocolaire. Deze opname van Sjoukje Dijkstra werd donderdagochtend in de Westfalenhallegemaakt tijdens de verplichte figuren. We zien Sjoukje hier in actie onder nauw lettend oog van de jury. PETER POST is donderdagavond niet gestart in de zesdaagse van Essen. Peter Post lag met een lichte koorts in bed, nadat hij in de zesdaagse van Milaan een ern stige verkoudheid had opgelo pen. Toen het stuk over Peter (elders op deze pagina) werd ge- scheven was dit nog niet bekend. ANDRE LEDUCQ is de naam van een Franse renner, die de ouderen zich uitstekend zullen weten te herinneren. Hij speel de in menige grote wedstrijd een grote rol en blonk ook uit in de Tour de France. André heeft nu van de regering van Iran de uitnodiging gekregen een drie tal maanden naar Teheran te komen om daar jonge renners op te leiden. KEES PELLENAARS heeft in een televisie-interview gezegd, dat hij hoopt de beschikking te krijgen over Bas Maliepaard voor de Tour de France. Kees meent met Raymond Louviot, ploegbaas van Bas, tot overeen stemming te kunnen komen. Is het wel geoorloofd, dat een ren ner voor twee merken in één seizoen uitkomt vroeg een lezer telefonisch. Indien de Wieler- unie dit goedvindt kan dit aan renners van de kleine wieler- landen inderdaad worden toege staan. X RIK VAN LOOIJ start als een van de grote favorieten voor de Ronde van Sardinië, die van 1 tot en met 6 maart wordt ver reden Vele renners zijn van mening, dat Van Looij opnieuw een bijzonder goed seizoen zal doormaken. PIET RENTMEESTER goed werk In de vierde etappe van de Ronde van de Levant, een rit over 5 km tegen het uurwerk, die in de Spaanse bad plaats Benidorm werd gehouden, raakte de Nederlander Stolker enigszins achter op de leiders. Piet Rentmeester volgt goed. Hjj is vijfde. De stand is nu 1. Antonio Gomez del Moral (Sp.) 13.49.32 2. José Eusebio Velez (Sp.) 13.49.32 3. Antonio Barrutia (Sp.) 13.49.43 4. Salvador Rosa (Sp.) 13.50 28 5. Rentmeester (Ned.) 13.50.51 39. Stolker (Ned.) 14.23.42. Een aantal sterren van de wereld kampioenschappen, die thans in Dort mund worden gehouden, zullen op 14 en 15 maart op de Jaap Edenbaan komen demonstreren. Naast de Europese, Olympische en vermoedelijk ook wereldkampioene Sjoukje Dijkstra zullen zeker komen het kampioenspaar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler, de Olympische kampioen Manfred Schnell dorfer en de Oostenrijkse Regine Heitzer. Men is nog in bespreking om ook andere vooraanstaande rijders en rijdsters naar Amsterdam te laten komen, zoals bij voorbeeld Eva Romanova en Pav^l Roman. De demPwstraties vinden plaats op zaterdagavond en zondagmiddag. De Belg Leon van der Stuyft, in 1922 wereldkampioen bij de stayers is in Pa rijs op 74-jarige leeftijd overleden. Leon van der Stuyft, geboren 9 mei 1890, is de stayer die het snelst is geweest achter de grote motoren. In een wedstrijd over een uur noteerde hij op 29 september 19-8 in Monthlery 122.771 km. Na zijn Olympische zege is de Duitse kunstrijder Manfred Schnelldorfer erin geslaagd de wereldtitel te veroveren. De 20-jarige student uit Muenchen reed een betere kür dan zijn grootste concurrent de Fransman Alain Calmat. (Van onze handbalmedewerker) In de zaalhandbal competitie, district -•-** zl,id h heren, ko r?"*" men Taxandria en Volt tegen elkaar in het veld. Beide teams staan op de onderste plaats. Ze gaan nu uitmaken wie er terug moet naar de afdelings klas. Volt, dat tech nisch beslist een aardige partij speelt, zal het zwaar krij gen tegen de Oisterwijkers, die over een grote stootkracht beschikken. PROMOTIE DAMES le KLAS Zondag gaat de kampioen uit W.N.B., Rapid, duelleren met de kampioen uit Zeeland Walcheren. De Bredase ploeg zal thans moeten tonen wat zij waard is. Rapid beschikt over goede schutters zoals Romy de Leeuw en Anne Selbach, maar Walcheren is een homogene en technisch iets hetere ploeg. Het veldvoordeel zou hier wel eens beslissend kunnen zyn. FROMOTIE HEREN le KLAS Velocitas uit Breda en Fortuna uit Bergen op Zoom respectievelijk de kam pioen van W.N.B. en Zeeland gaan zon dag in de Bredase Veilinghallen hun eer ste wedstrijd spelen voor promotie naar de districtsklas. Afgaande op de compe titieresultaten van beide ploegen menen we het Bergse peil iels hoger te moeten aanslaan. Hoofdzakelijk ligt dit aan de voortreffelijke speler Lou Fraets. Wan neer Velocitas kans ziet deze speler uit te schakelen door een speciale bewaking dan ligt een overwinning in het ver schiet. DAMES 2e KLAS Ook hier moet een kampioen tevoor schijn komen. De gegadigden zijn Em- BeE en Uilenspiegel. Beide ploegen ko men tegen elkaar in het strijdperk. EmbeE speelt ook tegen Dongen. Wan neer EmbeE wint van Dongen of gelijk speelt tegen Uilenspiegel is het kam pioen. Wij zien het eindresultaat met vertrouwen tegemoet. De overige wed strijd EBAV 2Dongen is niet meer be langrijk voor de stand op de ranglijst. HEREN 2e KLAS Dongen dat reeds is gedegradeerd moet zondag nog twee wedstrijden spelen. Te genstanders zijn EBHV 2 en SOA 2. Het zou voor Dongen een verrassing zijn wanneer het niet geheel puntloos de 2e klas verlaat. In de dames le klas zal zaterdagavond in de Goese veiling Walcheren het kam pioenschap kunnen behalen. Verwacht wordt dat Marathon zeker zal trachten dit kampioenschap nog even uit te stel len, maar groot lijkt die kans niet. Zeeland Sport moet in staat worden geacht van Neptunes te winnen en Olympus kan winnen van Volharding. In de heren le klas is Fortuna reeds kampioen maar het zal toch eerst nog de gewone kompetitie uit moeten spelen. Daarvoor zal het Volharding nog ont moeten, waarbij alleen nog de vraag is, in hoeverre Volharding de score binnen redelijke grenzen kan houden. Walcheren en Olympus ontlopen elkaar weinig in kracht, zodat dit wel de meest spannen de wedstrijd zal worden. Heren: Taxandria—Volt. Afd. West Noord Brabant, promotie dames le klas: RapidWalcheren. Promotie heren le klas: VelocitasFortuna. Dames 2e klas: EmBeEDongen; UilenspiegelEmBeE; EBHV 2Dongen; SOA 2Uilenspiegel. Heren 2e klas: DongenEBHV 2; SOA 2 Dongen. Dames 3e klas: Were di 2 VCW; Riel—VCW; EVV—Riel: BHV EVV; Were di 2—BHV. Heren 3e klas: Were di 2—Rapid 2; Rapid 2Uno Ani mo; Volt 2Velocitas 2; Were di 2 Volt 2; Velocitas 2—Uno Animo. Heren 4e klas: Velocitas 3—EBHV 3; Rapid 3— Velocitas 3. Heren 5e klas: BHV2 BHV 1; BHV 1—BHV 2. Dames le klas: Zeeland SportNeptu nes; WalcherenMarathon; Olympus Volharding; Heren le klas: Volharding Fortuna; WalcherenOlympus. Dames jun.: Volharding—ODI; Hellas—Fortuna. Heren jun.: Tonido—Hellas. Meisjes B: ODI—Robur 2, Zld. Sport 2—Hellas. Jongens: ODIFortuna A, TonidoFor tuna B. De drie jongens, die Nederland onder de drie grootste schaatsnaties ter wereld hebben gebracht, Rudie Liebrechts, Cees Verkerk en Ard Schenk, zijn uit Oslo op vaderlandse bodem teruggekeerd. Na een winter die hun fraaie successen heeft gebracht werden zij bij hun aankomst op het door een lentezonnetje verwarm de platform van Schiphol in een ietwat chaotische drukte door familieleden om helsd en door vrienden gelukgewenst. Die ontvangst liep even uit de hand, omdat chef d'équipe Jan Charisius met Ard Schenk het Caravelle-toestel van de S.A.S.. waarmee zij arriveerden, aan de voorzijde verlieten, terwijl Rudie, Cees en coach Henk Lamberts uit de staart kwamen. In de perskamer waren het enkele officials van K.N.S.B. en N.V.B.H.S., die voor de vuist weg een huldiging uit- (Van onze sportredactie) Kees van Haperen, de sportieve Etten se timonadefabrikant, heeft donderdag zijn wielerploeg voor 1964 voor de eerste maal bijeengebracht. Dat geschiedde in de zaai „Crescendo" aan de Roosen- daalseweg. Onder leiding van Deo Gabrielse die ook voorzitter is van „Willebrord Wil Vooruit" zullen in 1964 voor „Kikkerop" aantreden de renners Walter Heeren (Sint Willebrord), Ko Tolhoek (Yerseke), Bertus de Vos (Dinteloord)Cees van Dorst (Roosen daal), Christ Broekmans (Zevenbergsclie- hoek), Adrie van Tilburg (Breda) en Kees Brugel (Zevenbergen). De heer Van Haperen deelde meè, dat de ploeg op de eerste plaats zal deel nemen aan de vier klassiekers, die in Brabant worden verreden, namelijk de Ronde van Brabant, de Kersenronde, de Omloop van de Kempen en de Omloop van de Baronie. Daarnaast echter zal de ploeg dit jaar en dat is dan voor de eerste maal tevens optreden in een vijfentwintigtal criteria. De sponsor zal samen met de heer Gabriels bepalen welke criteria dit zullen zijn. Het zullen hoofdzakelijk wedstrijden in West- Brabant en Zeeland worden. De renners krijgen én voor de klassiekers én voor de criteria aantrekkelijke vergoedingen. Het „Kikkerop-team" wordt gecomple teerd door soigneur Henk Tuk en chauf feur Wim Trouw. (Van onze sportredacteur) EN toch is Peter Post niet hele maal tevreden. Sinds september is hij op de winterbanen van de ene overwinning naar de andere gesneld. Hij heeft zich met Frits Pfenniger het sterkste koppel van de wereld getoond. Hij heeft zich ontpopt tot de beste dernyrenner. die er op dit ogenblik is. Hij heeft semi-officiële Europese titels ver overd aan de lopende band, maar toch. Het is de vurigste wens van Pe ter Post, dat hij zich in de komen de maanden ook zal tonen in de grote wegwedstrijden. Het blijft zijn droom een voorname rol te spelen in de klasiekers en étappe races. Het blijft vooral zijn wens uit te blinken in de Tour de Fran ce. Hij zal in elk geval tot de deel nemers behoren in de „Grand Bouclé". „IK heb in de afgelopen maanden veel, heel veel werk gehad", zegt Peter. „Ik rijd bijzonder graag op de winterbanen. Het werk ligt mij. Ik probeer er uit te halen wat er financieel inzit, maar ik geloof te mogen zeggen, dat ik er ook waar voor lever. Mijn ideaal blijft echter de weg". HET vorige seizoen heeft Peter Post aangetoond ook op de weg zijn mannetje te kunnen staan. Hij bewees dat met een prachtige der de plaats in Parijs-Btussel. Hij werd zevende in Parijs-Roubaix. Hij klasseerde zich als derde in het eindklassement van de Waalse Pijl. Hij won de Ronde van België en zegevierde alles bij elkaar in een tiental kleinere wedstrijden en cri teria. Hij leverde het bewijs ook op de weg een dominerende rol te kunnen vervullen. Deze weten schap is voor Peter aanleiding ge worden zeer zorgvuldig zijn voor bereidingen te treffen voor het sei zoen, dat nu begint. Met de ren ners van het Belgische extra-spor tieve merk „Flandria" zal hij pre sent zijn voor de Koers naar de Zon", Parijs-Nice, die op maandag 9 maart aanvangt. Hij zal zijn aan wezigheid kunnen onderstrepen, want Peter komt praktisch recht streeks vanuit de Zesdaagse van Essen in deze wedstrijd terecht. Zijn spieren zullen voldoende soe pel zijn om tot iets extra's te ko men. Immers. HET is nog niet zo heel lang gele den, dat dezelfde Peter Post uit de Zesdaagse van Antwerpen kwam en deelnam aan de Ronde van Limburg, een van de eerste Bel gische semi-klassiekers. De Am- stelvener was van plan een hon derdtal kilometer mee te rijden en daarna af te stappen. De wedstrijd paste in het trainingsschema voor de weg, dat hij zich had voorge steld. Na een vijftigtal kilometer demarreerde Post. Hij liep zeer ge makkelijk weg van het peloton. Na honderd kilometer had hij een comfortabele voorsprong van vier minuten opgebouwd. Hij werd ge ïnformeerd. en kon op dit moment moeilijk besluiten de strijd te sta ken. Hij reed door en won de wed strijd. Een dergelijke historie zal zich niet gemakelijk herhalen en er is inderdaad een groot verschil tus sen de Ronde van Limburg en Pa rijs-Nice. Vast staat echter wel, dat Peter in de Franse étappewed strijd iets bijzonders zal laten zien. Een étappe-overwinning mag nie mand verbazen. „Na Parijs-Nice ga ik aan alle grote klassiekers meedoenaldus Peter, die de 22e maart present zal zijn in Gent-Wevelghem, het vol gende weekend in Dwars door Bel gië en vervolgens in Parijs-Rou baix, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Brussel, de Ronde van Bel gië en het Ardeens Weekeind. Na deze trits van wedstrijden gaat Pe ter een maandje rust nemen om zich vervolgens via kleinere étap- pekoersen voor te bereiden op de Tour de France, waaraan hij dus voor de eerste maal gaat deelne men. „Het is mijn ideaal in de Tour goed te rijden", verkondigt Peter nadrukkelijk. Hij is er van over tuigd, dat dit mogelijk moet zijn. voerden K.N.S.B.-secretaris H. Roos bracht Rudie hulde voor zijn 3e plaats in het wereldkampioenschap, zei dat Ard Schenk vriend en vijand had verbaasd met zijn 7e plaats en meende dat Cees Verkerk met zijn 11e plaats wellicht iets teleurgesteld had. Daar stond dan echter diens zilveren medaille voor de Olympische 1500 meter tegenover. De heer Roos yas vol vertrouwen in de toekomst. Dank zij onze drie jongens die zich ditmaal onder de eerste 12 heb ben weten te klasseren, mag Nederland volgead jaar 5 rijders naar het wereld kampioenschap afvaardigen „en ik ver trouw dat we die best zullen hebben ook". Er zijn volgens de heer Roos een aantal hoopgevende jonge krachten in Nederland, junioren van 16 jaar. die al 2.22.- noteren voor de 1500 meter. Ook de N.V.B.H.S.-voorzitter W. H. D. Quarles van Ufford sprak de ploeg toe. evenals een vertegenwoordiger van het gewest Zuid-Holland van de K.N.S.B. Het schaatsseizoen loopt thans ook voor Rudie, Cees en Ard ten einde. Zij zullen echter nog voor eigen publiek rijden en wel op 7 en 8 maart op de kunstijsbaan te Deventer bij de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap. Rudie ver dedigt daar zijn titel. Als direct gevolg van de goede resul taten. die de Nederlandse schaatsploeg in Helsinki bij het wereldkampioenschap heeft geboekt, zal de volledige Rus sische schaatsploeg het volgend seizoen naar Nederland komen. De Russische rijders zullen tegen onze landgenoten uitkomen op 19 en 20 december op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Aan deze internationale wedstrijden zullen ook de Noren deel nemen Onder hen zal zich echter niet wereldkampioen Knut Johannesen be vinden. Die stopt met de sport.. ,,Nu wij 3 rijders onder de eerste 12 hebben en volgend jaar dus met 5 rijders aan het wereldkampioenschap mogen deelnemen, tellen we voor de Russen volledig mee", zei trainer Henk Lam berts. „Ons land behoort thans tot de drie grootste schaatsnaties ter wereld Rusland, Noorwegen en Nederland." Meer in zichzelf gekeerd dan ooit is Sor.ny Liston als ex-wereldkampioen naar zijn woonplaats Denver terugge reisd om in de vertrouwelijke huiselijke omgeving de blessure aan zijn linker arm te laten genezen en vergetelheid te zoeken voor de klap, die aan zijn gevoel voor eigeenwaarde werd toegebracht. De bokscommissie van Miami heeft verklaard „geheel tevreden te zijn ge steld" door het resultaat van de door lichting en een medisch rapport, waaruit blijkt dat Liston's blessure niet was voorgewend. Het rapport zou donderdag aan de procureur-generaal van Florida. Richard Gerstein worden overhandigd. Deze heeft al verklaard dat hij de medische verklaring in handen zal geven van dokters van zijn eigen keuze voor een onafhankelijke analyse. De procureur- generaal doet dit niet. omdat hij de conclusie van de acht dokters wan trouwt, maar om een zo groot mogelijke zekerheid te verkrijgen. „Er is al zoveel onenigheid ontstaan over dit gevecht en over de manier waarop het eindigde, dat het mij het beste lijkt, dat een onafhankelijke instan tie de zaak in handen neemt", aldus Gerstein. Cassius Clay, de nieuwe wereldkam pioen is van zijn kant. van plan nog een week in Miami te blijven om zijn ver rassende overwinning te vieren. Hij verwacht binnenkort een oproep voor militaire dienst, misschien voor zes maanden dienen bij de reserves. Hij heeft al verklaard, zijn titel niet voor het volgend jaar te zullen ver dedigen. Zaterdag 29 februari organiseert de Goese atletiekvereniging A.V. '56 voor de vijfde achtereenvolgende maal de jaar lijkse Wallenloop op de Oostwal te Goes. Ruim 70 deelnemers hebben reeds in geschreven voor deze wedstrijd, terwijl de inschrijvingen voor de niet-K.N.A.Ü.- leden nog open staat tot één uur voor de wedstrijd. Door het ontbreken van de Zeeuwse cracks, Cujé en Mulder, zal de strijd bij de senioren veel aan aantrekkelijkheid winnen. Er zijn nu een aantal atleten die elkaar niet veel ontlopen. Wim de Hamer van Scheldesport Terneuzen start wel als de favoriet, hoewel Peter van der Schaaf van Marathon, Vüssingen. die voor de eerste maal bij de senioren uitkomt, het De Hamer niet gemakkelijk zal maken. Bij de A-junioren zal de strijd wel hoofdzakelijk gaan tussen Willy Wijn ackers van Scheldesport en Jan Polflic van de organiserende vereniging. Sjaak Reyerse, de cross-kampioen 1963 bij de C-junioren, gaat als favoriet van start bij de B-junioren. In deze groep hebben echter 2 Belgische deelnemers ingeschreven die wel eens een goede gooi zullen doen naar de overwinning Bij de C-junioren zal het een open strijden worden daar in deze groep vele deelnemers zijn die voor de eerste maal aan een dergelijke wedstrijd meedoen. Opmerkelijk is dat slechts van de ambachtsschool de heer Lindenbergh met een groot aantal jongens heeft in geschreven bij de niet-K.N.A.U.-leden. Ongetwijfeld zal deze school ook dit jaar weer beslag weten te leggen op de wisselbeker. De loting voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen en van het toernooi om dc Europese beker voor nationale bekerwinnaars zal op 24 maart in Am sterdam plaatsvinden. Konstanz 257 (+2); Rheinfelden 171 (+8)Ottenheim 197 5)Straatsburg 150 10); Maxau 338 (+8); Plochingen 149 (onv.); Mannlieim 167 (+5); Stem- bach 121 (+5); Mainz 172 (+2); Bui gen 106 (+4); Kaub 104 (+7); Kochem 261 11); Koblenz 140 (—5); Keulen 90 4); Ruhrort 264 6); Lobith 868 (onv.); Nijmegen 656 (—2); Arnhem 703 1); Eefde IJssel 246 9); Deventer 154 (—9); Monsin 5460 (—20)- Borgha ren 3987 (+23); Belfeld 1134 (—33); Grave beneden de sluis 503 (—8).

de Stem | 1964 | | pagina 13