SPORT BABY SY meester-dammer van Senegal Grote verontwaardiging om jury-beslissingen Weegschaal slaat door in voordeel van Sonny De carrière van Baba Sy „Dortmund'' in opspraak Eerste klap voor Cassius Ad mocht wèl spelen PSV-Zürich zeker op t.v. lezen schrijven en.... verliezen kan hij Dammen... Oost-Duitsland na namen-rel niet bij het w.k. Wim Engel gaat Longa trainen Werk Zegetocht Liston-Clay T.v.-reportage werd afgelast Ronde van de Levant Piet Rentmeester finisht als 14e Sjoukje! Slecht Schnelldorfer moet blijkbaar kampioen worden Cassius krijgt f 9000.- boete ..Doodsbang Sparta: KNVB gaf toestemming Grote man van ..Acht G. v. d. Westerlaken (Chaam) overleden GVAY ontmoet Pools elftal MARKTEN In Stockholm Liebrechts wint de 3000 meter WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 13 Lezen kan hij niet. En niet schrijven. Als hij tveten wil hoe laat het is, moet hij een ander vragen voor hem op de klok te kijken. Zijn geboortedatum kan hij niet neerschrijven hij weet die zelfs niet Als hij de grens overgaat be zorgt hij douane-mensen een paar moeilijke minuten. En als hij op een of ander over heidsbureau zijn personalia moet opgeven, mompelt hij verlegen: je m'excuse, mam selle, je m'excuse. Ik moet 27 jaar zijn, vertelt hij zijn vrienden. Maar wan neer ik mijn verjaardag moet vieren weet ik niet. Och ik neem maar een dag, zo maar, erg belangrijk is dal toch niet. I\og maar een paar jaar gele den hield hij iedere dag ge dienstig het autoportier open, als hij hoge ambtenaren van en naar het ministerie reed. Met zijn dienstwagen draaide hij behendig door het drukke stadsverkeer. Maar toen kwam de grote om keer in zijn leven. De omkeer, die zijn reputatie met één slag vestigde: AAN TWEE bioscopen in New-Orleans werd het vertoningsrecht op gesloten t.v.-circuit van de bokswedstrijd Liston Clay ontnomen, omdat men er rassenonderscheid voor de be zoekers toepast. Dit is krachtens hret contract betreffende de uitzending van deze bokswedstrijd verboden op ver zoek van Liston. Het bleek de betrok ken bioscopen niet mogelijk dit punt van het contract na te komen omdat men in strijd zou komen met de ge meenteverordening, zo is bekendge maakt. THEO SIJTHOFF, Cees Lute, Joop van der Putten en Piet Steenvoorden zijn voor 1964 opge nomen in de Caballero-ploeg. CEES LUTE zal van 8 t.m. 17 maart deelnemen aan de koers naar de zon, ofwel Parijs Nizza. Voor de Beverwijker een come-back na zijn door ziekte en ongevallen verloren seizoen 1963. DE HELGETT-ploeg voor de Ronde van Italië is reeds samen gesteld. Het is een internationaal gezelschap, aangezien naast de Fransen Jacques Anquetil, Pierre Everaert, Gérard Thiellin, Anato- le Novak ook de Nederlanders Ab Geldermans. Bas Maliepaard en Jan Hugens,'de Duitser Willy Altig en de Ier Seamus Eliott van de partij zullen zijn. JAACK FRIJTERS en Juul van der Flaas uit Baarle-Hertog maakten er in het clubkampioen- schap van hun vereniging een onderonsje van. Juul won de rit in lijn over 50 km vóór Jaack, Jaack reed in de tijdrit zijn ri vaal op ruim 6 minuten. Frijters werd uiteindelijk kampioen. yg PIETRO Dl LEO, de belofte volle Italiaanse amateur werd op een trainingstocht door een auto aangereden en overleed enkele uren later. In 1963 zege vierde hij o.m. in Milano Asti. (Van onze bijzondere medewerker) Hij was een kleine jongen, die, met een hongerige maag, speelde in de morsige straten van Dakar, Thuis was er altijd te weinig eten. Dan werd hij, met zijn broertjes, de straat opgestuurd. Zie maar dat je wat verdient, zei z'n moeder en dan wist Baba Sy dat er die avond weinig op tafel zou komen. Hij zwierf door de achterbuurten, en door de betere wijken, waar de rijke blanken woonden, die hem soms een fooi gaven. Hij keek naar de auto's in het centrum, en naar de kleurige affiches van de vlieg tuigmaatschappijen. De tekst erop kon hij niet lezen, maar als hij een toestel afgebeeld zag droomde hij er van zelf eens reizen te ma ken, naar verre landen, waarvan hij de naam nauwelijks kon uit spreken. Soms was hij verdrietig. Dan trok hij zich terug in een steegje, beschermd tegen de felle zon. Hij probeerde de honger te vergeten en droomde van een gelukkiger toekomst. Op zijn hurken, voor zijn woning in het smalle straat je van de hoofdstad, zat een oude man. Hij keek naar de kleine jongen, die hij al meerdere malen gezien had. Waar om niet? dacht hij en hij schreeuwde wat tegen de haveloze straatjongen. Even dacht Baba Sy dat hij wegge jaagd werd, maar toen zag hij de vrien delijke glimlach in de ogen van de oude man. „Ik zal jou wat leren," zei deze, toen hij dichterbij kwam. Er kwam een oud beschadigd bord voor de dag, dat Ba ba Sy nog nooit gezien had. Hij stelde vragen, maar de oude man gaf geen antwoord. Zijn oude vingers legden zorg vuldig stenen op de vierkante hokjes. Toen begon hij te vertellen: „Dit is een dambord en we gaan samen dam men. Kijk, ik schuif deze steen,, voor uit nu moet jij." „Maar ik ken dit spel helemaal niet," protesteerde Baba Sy ,,Dan zal ik het je lereti," zei de oude. Zo kreeg Baba Sy, een kleine mage re jongen met een altijd hongeiige maag, zijn eerste damles in een ach- terbuurt van Senegals hoofdstad Dakar. De volgende avond was hij er weer. En de avond daarop. Wanneer hij kon zat hij op de stoep voor het huis van zijn oude leermeester En die was ver baasd over het grote' gemak, waarmee zijn partner leerde. Telkens als hij hem versloeg hoorde hij Baba Sy zachtjes mompelen: de volgende keer zal ik win nen. En plotseling won hij en sinds dien verloor hij vrijwel nooit meer. „Dat was een prachtige zet," zei de oude man eens, ,,die moet je opschrij ven Baba Sy, dan kun je er thuis nog eens over nadenken." Baba Sy antwoordde niet. Telkens als de oude over schrijven zou beginnen, zou hij zwijgen en verdrietig worden. Tenslotte bekende hij: „Ik kan niet schrijven. En lezen kan ik ook niet. Dat heb ik nooit geleerd... En toch werd daar, op het morsige trottoir in de achterbuurt van Dakai, de toekomstdroom van Baba Sy waar al besefte hij dat zelf nog helemaal niet. ,Jij," zei de oude man en Baba Sy schoof. Hij verplaatste de ene steen na de andere. En onbewogen „sloeg" dc oude de ene steen na de andere. „Uit," zei hij, toen het eerste spelletje gewon nen was. Maar de oude man en de kleine jongen begonnen opnieuw, en ze damden een hele middag, een hele avond. Baba Sy was zijn honger ver geten. Hij dacht niet meer aan het verkeer in het centrum, aan de vlieg machines op de affiches van de lucht vaartkantoren en de reizen die hij wil de maken Toen hij 's avonds laat in zijn bed lag waren zijn gedachten nog op het dambord. Baby Sy dammend met de (Neder landse) jeugd in het huis van zijn vriend Kouaté. Zo is ook de mees- ter-dammer begonnen. Op de grond spelend. Kort voor het begin van de wereld kampioenschappen kunstrijden in de Westfalenhalle te Dortmund hebben de Oostduitse deelnemers zich teruggetrok ken. Dc Oostduitse officials stonden er op dat bij het aangeven van de nationali teiten de namen ,,Duitsland-Oost" en vUujtsland-West" zouden worden ge bruikt. Van Westduitse zijde was echter oorgesteld te volstaan met de aandui- JJS ..Deutschland" met toevoeging Eislauf-Union" (West-Duits- (fw4 -Deutsche Eislaufverband" D nUltsland)- Oostduitse vertegenwoordiging, die hnnfaJ:£r!n]und was afgereisd bestond het tvJoo? uit riJders en rijdsters van en Wo,lde p,lan' De Paren Senf - Goebel 2ennm«^0e Wittier, £ie waren op- nloetr JL*!njde gecombineerde Duitse Innsf>rnovr Olympische Spelen van innsbruck ontbraken erin. (Van onze sportredactie) De bekende Oud-Willem Il'er Wim En gel (hij speelde vijftien jaar in het eer ste) is trainer geworden van Longa. De ze tweede divisie club uit Tilburg suk kelde met de oefenmeester, die sinds een ongeluk enkele maanden geleden, niet meer de oude is. Behalve de vierde klas- ser Hilvaria neemt Wim Engel nu ook Longa onder handen. Hij heeft al eens eerder in het betaald voetbal „gewerkt". Vlak na het winnen van een vette toto- pot trok de Tilburger namelijk naar De Graafschap, maar hield het daar niet erg lang uit. Baba Sy nam een baantje aan, en la ter nog een. Toen hij er de leeftijd voor had leerde hij autoryden. Hij kreeg een aanstelling bij een van de ministeries als chauffeur in een dienst auto. Maar al zijn vrije tijd bleef voor het spel, dat hij geleerd had in een steegje van zijn geboortestad: dammen. Baba Sy werd een bekendheid in Da kar ,,De onoverwinnelijke" gingen dam mers met jarenlange ervaring hem noemen, en zo was het. Baba Sy aas vrijwel niet te verslaan. Met feilioze zekerheid plaatste en verplaatste hij de schijven, zonder ook aar een keer te missen. En toen kwam plotseling zijn grote kans, die hem wereldver maardheid zou bezorgen. De regering van Senegal besloot tot een good-will campagne in het ouiten- land. Het Senegalese danstheater werd eerst aangewezen om een good-will trip door Europa te gaan maken en toen was er plotseling het aanbod voor de jonge meester-dammer. Zei een hoge ambtenaar: „Je moet (Van onze radio- en t.v.-redactie Naar wij van de NTS-woordvoerder vernemen zal woensdagavond 4 maart van 19.55 tot 21.45 uur een rechtstreekse reportage van de eerste wedstrijd, die PSV in de kwartfinale van het toernooi om de Europacup tegen de Zwitserse landskampioen FC Zürich, in Eindhoven speelt, op t.v. worden uitgezonden. Alle moeilijkheden zijn overwonnen en de goedkeuringen kwamen binnen. Aad van Leeuwen verzorgt het commen taar Het eerste NTS-journaal wordt die avond in de pauze van de wedstrijd van 20.45 tot 21 uur vertoond. Zondag 8 maart wordt van 15.30 tot 17.30 uur een rechtstreekse reportage van de Duitse televisie overgenomen van de internationale wedstrijden, die in het Zentralbad worden gehouden. Topzwem mers en -zwemsters zijn er onder meer uit de Verenigde Staten, Japan, Tsjecho- slowakije, Hongarije, Italië, Duitsland en Nederland. Het ligt in het voornemen van de NTS bovendien, in het kader van de experimentele uitzendingen via zen der Lopik 2 (kanaal 27), op zaterdag 7 maart van 20.0022.00 uur een recht streekse reportage van dit toernooi over te nemen. De reportages worden door Aad van den Heuvel en Piet Mulder van commentaar voorzien. je dienstauto maar eens laten staan, Baba Sy en ons land gaan vertegen woordigen als good-will ambassadeur." ,,Ik?" vroeg de jonge chauffeui en dat klonk even verbaasd als zijn reac tie. jaren terug, in de armoebuurt van Dakar, toen een oude man tegen hem had gezegd: jij moet Baba Sy stapte in het vliegtuig. Hij reisde naar Europa en waar hij kwam boekte hij als dammer zonder weerga succes op succes. In Rusland nam hij het op tegen dammers van internatio nale reputatie, en hij won. Baba Sy maakte o.m. een zegetocht door Europa, waarbij hij ook Hodand bezocht, vergezeld van zijn vriend Kou até. Het beviel hem zo goed, dat hij hier is blijven wonen Baba Sy spreekt Frans, zij het gebroken, maar als men hem vraagt zijn adres op te schrijven, schudt hij het hoofd: je m'excuse Bij voorkeur speelt hy simultaan-wed- strijden. Onbewogen loopt hij dan door de zalen, waar tien, twintig, maar soms wel honderd dammers achter de tafel zitten. In Den Haag, bij zijn be zoek aan ons land, brak hij het we reldrecord van Nederlander Raman (110 borden) en speelde hij op 150 borden. Speelde en won hij. Want natuurta lent Baba Sy wil alleen winnen. De jonge Senegalees, die niet lezen of schrijven kan, kan ook bijna niet ver liezen. Een enkele partij mag hij dan remise geven, als regel wint hij. Baba Sy heeft een bijna fotografisch geheugen. Toen hij eens uitkwam te gen bijna 100 spelers, damde hij on bewogen en magistraal. En toch was hij na afloop niet vrolijk. Zijn vrien den vroegen hem waarom en aarze lend zei hij: „De reden? Och, de man aan bord 27 liet een steen onder de tafel vallen. Want Baba Sy ziet alles als hij speelt. Hij is onberoerd voor klassieke dam- systemen. Theorie ligt hem niet. Hij schuift, en denkt, en slaat. Zo vestig de hij zijn reputatie: meester-dammer van Senegal. (Van onze sportredactie) Het is bijzonder naar geweest voor degenen die hun warme bed om vier uur vannacht verlaten hebben voor het boksgevecht Lis ton-Clay op de televisie. Het feest ging jammer genoeg niet door. De Belgische televisie, die tevoren toegezegd had dit duel beslist uit te zenden, trok de mededeling la ter in. Dit gebeurde op een tijdstip, dat het onmogelijk in onze krant gepubliceerd kon worden. Dege nen die toch nog iets willen zien en de Duitse zender kunnen krij gen, moeten om kwart voor elf vanavond kijken. Een speciale ploeg ging naar Amerika, maakte er een film en vloog die onmid dellijk mee over. Waarschijnlijk geeft België om vijf voor acht in het programma Sport in het kort enkele flitsen. De Argentijn Bruno Sivilotti heeft de tweede etappe van de Ronde van de Levant gewonnen. Hij legde de 211 km van Vinaroz naar Liria af in 5 uur 52 minuten en 50 seconden. De Italiaan Renato Pellisoni en de Spanjaard José Segu finishten in dezelfde tijd als de winnaar respectievelijk als tweede en derde. Van de Nederlanders werd Piet Rentmeester 14de in 5.53.22 en Michel Stolker 33ste in 6.04.18. Het algemene klassement wordt na twee ritten aange voerd door Antonio Barrutia (Spanje). Oleg Protopopov en Ludmilla Belousova, het Olympische kam- pioenspaar uit Rusland heeft zor gelijk en ongerust zitten toekijken toen de heren in de Westfalenhal van Dortmund, het strijdtoneel van Dortmund, het strijdto neel der wereldkampioenschappen kunstrijden 1964, hun verplichte figuren reden. Na een uur van harde en intensieve training op de buitenbaan, waar enkele honderden toeschouwers zich in dc heer lijke lentezon koesterden, verschenen zij op de deelnemerstribune van dc mach tige hal, de arena die nu nog met hier en daar een plukje kijkers schraal was bezet, maar waarvan voor alle avonden van deze „week der wereldtitel" de 15.000 plaatsen geheel zijn uitverkocht. Voor zaterdagavond, wanneer Sjoukje Dijkstra haar kuer rijdt, zijn 4300 kaar ten naar Nederland gegaan.... De vriendelijke Oleg en zijn frêle Lud milla hebben met stijgende verbazing en verontwaardiging gezien, hoe hier wordt gejureerd en zij hebben de conclusie kunnen trekken, dat zij het in hun strijd tegen Marika Kilius en Hans Jurgen Baumler, die als het ware een thuiswed strijd spelen, heel moeilijk zullen krijgen. Manfred Schnelldorfer, de 21-jarige student uit München, die enkele weken geleden in Insbruck na de totaal misluk te kuer van de nerveuse Europese kam pioen Alain Calmat, de gouden Olympi sche medaille maar voor het oprapen had, wordt op handen naar een nieuwe triomf gedragen. De gastvrijheid, die de juryleden in de kolen-, ijzer- en bierstad, Dortmund, genieten, heeft klaarblijkelijk een bijzonder grote invloed. Manfred heeft van de vijf figuren, die op deze eerste dag werden verwerkt, er tenminste twee zeer slecht gereden. Maar hoe scheef zijn lussen en bogen ook wa ren, hoe ongelijk ook van afmetingen de cirkels van zijn paragrafen, de cijfers bleven voor hem het hoogst. Toen hij in het vierde figuur, de kering, reeds vier maal met vele centimeters naast elkaar gelegen sporen was rondgegaan, werd hem gevraagd of hij soms last had on dervonden van het blitslicht van een amateurfotograaf ergens boven op een tribune. „Ja, zei Manfred, natuurlijk" en hij mocht alles nog een keer overdoen. Het ging weer niet best, maar met 4.6 pnt en 4.8 pnt kwam hij aan zijn hoogste cijfers. De paragraaf-lus van de Duitser was, zoals tientallen na afloop met eigen ogen op het ijs zijn gaan bekijken, wel zo on geveer de slechtste van de twintig figu ren die door de deelnemers op het ijs waren gelegd. Alles was scheef en ongelijk wat er maar scheef en ongelijk aanhad kunnen zijn. Toch kreeg hij weer 4.4 en 4.5 met ruim 4.1 als gemiddelde. Het was dan ook geen wonder, dat de beslissing van de wedstrijdleiding om de zesde en laatste figuur niet nog 's middags te rijden, doch uit te stellen tot woensdagmorgen, door velen werd ontvangen met de schampere opmerking: „De Olympische kampioen zal vermoeid zijn". Een fransman merkte op: „Stel je voor dat een stuk van een etappe in de Tour de France wordt uitgesteld, omdat de drager van de gele trui zo moe is". Met de paragraaf tegen drie nog te rijden, heeft Schncldorfer een voor sprong van 10.7 pnt op Karol Divin tn van 22.3 pnt op Calmat. Van die 22.3 punten verschil staan er tien op het lijstje van een jurylid.... Wouter Toledo neemt na de vijf figu ren de negentiende plaats in, volkomen kansloos voor een nog eervolle positie. Na de vijf verplichte figuren bij de heren ziet de situatie met nog één figuur te rijden er als volgt uit: 1 Manfred Schnelldorfer (Duitsland) 946.9 pnt, 2 Karol Divin (Tsjech.) 936.2, 3 Alain Calmat (Frankrijk) 924.6, 4 Scott Allen (V.S.) 896.5, 5 Emmerich anzer (Oostenrijk) 891.3, 6 Peter Jonas (Oos tenrijk) 880.4, 7 Nobuo Sato (Japan) 873.8, 8 Thomas Litz (V.S.) 865.4, 9 Mon ty Hoyt (V.S.) 857.4, 10 Donald Knight (Canada) 854.6, 19 Wouter Toledo (Ne derland) 772.3. MANFRED SCIiNELDORFER ...alles is goed... Voor het gevecht tussen de zwaarge wichten Sonny Liston en uitdager Cas sius Clay heeft laatstgenoemde een boe te gekregen van 9000 gulden. Schreeu wend en roepend, zijn armen bewegend als een maniak, zo kwam Cassius Clay in het congresgebouw om zich te laten wegen. Clay maakte minder fraaie opmerkin gen aan het adres van Sonny Liston, ter wijl zijn helpers hem vasthielden. De show, opgezet door Clay om Liston te imponeren, deed de wereldkampioen niets. Met een stalen gezicht, zijn tegen stander aankijkend, liep hij door de men senmenigte zijn vingers van een hand gespreid in een v-teken. Sonny Liston arriveerde tien minuten voor de ceremonie en was op tijd aanwe zig. Er ging een kreet van verrassing door de massa toen zijn gewicht 218 pounds (98.8 kg) bekend werd. De we reldkampioen woog maar liefst vier Amerikaanse ponden zwaarder dan in zijn gevecht tegen Floyd Patterson in september 1962. Cassius» Clay, die twee minuten voor de tijd binnenkwam en zich daarna te rugtrok in de kleedkamer liet zijn te genstander veertig minuten wachten. Toen hijeindelijk gewogen was de schaal sloeg bij hem door tot 95.6 kg maakte hij een dergelijk kabaal, dat Morris Klein, de 22-jarige uitdager een boete oplegde voor zijn circusachtige manieren. Voor Cassius betekent de 2500 dollar, ongevear 9000 gulden, misschien niet veel. maar hij ging toch aanmerke lijk rustiger weg dan dat hij gekomen was. De dokters die enige uren voor het gevecht tussen Cassius Clay en Sonny Liston, beide boksers nauwkeurig on derzochten constateerden dat Cassius Clay doodsbang was. Dokter Alex Rob- bin, voorzitter van de medische boks commissie zei: „Cassius Clay was zeer geëmotioneerd en daardoor onstabiel. Hij handelde als een man die reeds gesla gen is. (Van onze sportredactie) Naar men ons dinsdag van Sparta-zijde mededeelde, is er geen vuiltje aan de lucht, wat betreft de kwestie Ad Ver hoeven. Het is inderdaad zo dat Verhoe ven geschorst werd, maar Sparta teken de protest aan tegen die uitspraak. Han gende het onderzoek gaf de KNVB toe stemming aan Sparta om Verhoeven op te stellen. (Van onze sportredactie) In het Laurentius- ziekenhuis te Breda, is op tweeënzeven- tigjarige leeftijd vrij onverwacht overle den de heer G. van der Westerlaken uit y Chaam. De heer Wes terlaken, die in zijn geboorteplaats tal van functies in het verenigingsleven be kleedde (hij was o.a. bestuurslid van de harmonie St.-Caeci- lia en ere-voorzitter van de carnavals vereniging) trad vooral op de voorgrond als bestuurslid van het wielercomité „Acht van Chaam". Hij was in de vooroorlogse jaren voor zitter van deze „vereniging", die hij min of meer zelf stichtte. Ofschoon de Acht van Chaam in 1898 al draaide heeft „Geert van den Brouwer" zoals iedereen in Chaam de heer Westerlaken kende, de grote stoot in de goede richting ge geven. Hij vormde een comité, werd tot voorzitter gekozen, maar gaf deze func tie na de oorlog over aan burgemeester A. J. M. Schram. Hij bleef (oudste) be stuurslid en kreeg met Sjef de Jong de functie van matchmaker. Mede door zijn toedoen is de Acht van Chaam gewor den wat hij nu is. De heer Westerlaken heeft daar hard voor gevochten want in „zijn" tijd (en dat was toen mannen als Gerrit Schulte, Karei Kaers, Jan Pij nenburg, Kees Pellenaars en Janus en John Braspennincx aan de meet kwa men) moest hij pionieren om geld en andere onmisbare middelen bij elkaar te krijgen. Tussen de bedrijven door richtte hij de wielerclub „Steeds Voorwaarts" op. Daarnaast gaf de heer Westerlaken ook nog zijn gewaardeerde steun en me dewerking aan vele verenigingen. Mor gen, donderdag, om tien uur wordt de plechtige uitvaartmis opgedragen in de kerk van St.-Antonius Abt. Ik heb geprobeerd hem te vertellen dat hij zijn energie nodig heeft voor dit gevecht. Zijn polsslag, 120, tegen 54 een week geleden, is te hoog en daardoor gebruikt hij teveel van zijn energie". Listons polsslag was dc normale 80. CASSIUS CLAY flinke boete Het Groningse G.V.A.V. zal op 8 april op eigen terrein een lichtwedstrijd spe len tegen het Poolse nationaal elftal, dat zijn tournee door West-Europa zal afsluiten met een wedstrijd in Neder land. Op 3 maart zal G.V.A.V. als te genstander fungeren van het Neder landse amateurelftal, dat dan in Gro ningen een laatste oefenwedstrijd speelt voor de ontmoeting tegen Oost-Duits land. Rudi Liebrechts Cees Verkerk en Ard Schenk hebben deelgenomen aan een internationale schaatswedstrijd in Stock holm. Evenals bij het wereldkampioen schap kwam Rudi Liebrechts het best voor de dag. Hij won de 3000 meter in 4 min. 35,5 seconden en was op de 500 meter de beste Nederlander met 43,4 seconden. De uitslagen waren 3000 meter 1. Rudi Liebrechts 4.35.5 2. Ivar Nilsson (Zweden) 4.41.6 3. Cees Verkerk 4.46.5; 4. Oerjan Sandler 4.46.6 5. Guenther Traub <W.-Dld.) 4.47.3; 6. Ard Schenk 4 49.3. 500 meter 1. Alv. Gjestvang (Noorw.) 42.32. Goeran Claesson (Zweden) 43.2; 3. en 4. Gunnar Stroem (Zweden) en Bjoern Lekman (Zweden) 43.3 5. Rudi Liebrechts 43 4 6 Erik Tronet (Zweden) 43.5 7. Ard Schenk 43.8. GOES, 25 febr. Granen en peul vruchten. Tarwe, basis 17 boeren- schoon af boerderij f 25.- f 33.— per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggers iets hoger in prijs Gerst, basis 17 f 24.50 f 26— per 100 kg (geen han del). Groene erwten, 35,41,per 100 kg. Schokkers, af f 30.f 50. per 100 kg. Bruine bonen, af f 70. f 97,50 per 100 kg. Voor erwten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen.Bintje, 35 mm. opw. bin nenlandse sortering f 7.50 -f 8.00 per 100 kg. Voederaardappelen f 3,254.00 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrich- ting geleverd 5 cent per kg. Hooi en stro. Lucerne hooi f 130 f 135.per 1000 kg. Weide hooi (prima kwaliteit) f 130,f 135.per 100 kg. Veldbeemd f 75—80 per 1000 kg. Engels raai f 6570.per 1000 kg. Voor twee de soort hooi bestaat geen belangstel ling. Tarwestro f 70.- per 1000 kg. Ger stestro f 70.per 1000 kg. Erwtenstro (kl. groen) f 90.per 1000 kg. Vlas. Ongerepeld 12-27 cent per kg. Gerepeld 17-37 eerst per kg. Eieren f 1.40 per kg. GOES. 25 februari. Op monster: Con ference (gasbewanng.) KL. 1 65 mm en op 74-81 60-65 71 55-60 60. Conference (gewone bewaring) KL. I 65 mm en op 63-65 60-65 62 55-60 lid 24 Gewone veiling Goudrenette KL. I 85-90 48-51 80-85 49-55 75-80 50-51 70-75 45-46 65-70 39 II D 32- 33. KL. II 80-85 42-50 75-80 43-52 70-75 40-43 65-70 33-39 grof 30-46 fijn 26-34. Golden Delecious KL. I 80-85 84-86 75-80 68-90 70-75 59-81 65-70 53-66 60-65 35-46 II D 22-27 KL. II 80-85 65-71 75-80 65-70 70-75 57-64 65-70 43 60-65 37 grof 30-50 fun 12-21. Jonathan KL. I 80-85 38-41 75- 80 42 70-75 43-46 65-70 37-39 60-65 29-31 II D 13-17 KL. II 80-85 30 75-80 28-31 70- 75 30-35 65-70 24-36 60-65 22-28 grof 22-33 fijn 16-18 Lombartscamlie KL. 1 80-85 50-51 75-80 46-47 70-75 41-45 65-70 37 60-65 24 II D 13-16. KL. II 80-85 35-40 75-80 37-43 70-75 40-41 65-70 32 60-65 16-28 grof 18-28 fijn 14-17. Winston KL. I 80-85 90-91 75-80 68-96 70-75 72-95 65-70 66-82 60-65 43-56 55-60 26-30 KL. II 80-85 80-83 75-80 81-86 70-75 65-82 65-70 58-68 60-65 40-49 55-60 22 grof 16-46 fijn 11-16 Lax- ton's Superbe KL. I 80-85 53-59 75-80 60- 63 70-75 59-65 65-70 26-47 60-65 17-29 II D 12-14 KL. II 80-85 44 75-80 38-43 70-75 33-38 65-70 22 60-65 19 grof 24-28 fijn 13-14 Diverse appels Kroet 12.50 Conference KL II D 24-29 grof 39-58 fijn 29-38. kroet 6-9 Saint Remy KL. III grof 51-54 fijn 59-51 Doyenne du Cornice KL. III grof 121. Totale aanvoer hard fruit 9400 kis ten. ROTTERDAM, 25 februari. Totale aanvoer 4054. Weekaanvoer 5690. Vette koeien en ossen 350. Gebruiksvee 501. Vette kalveren 400. Graskalveren 212. Nuchtere kalveren 2373. Varkens 2. Lo pers 50. Biggen 3. Paarden 41. Veulens 6. Schapen of lammeren 83. Weide/zuig- lammeren 4. Bokken of geiten 22. Prijzen: le kw., 2e kw„ 3e kw,: vette koeien (in ets per kg) 380-410, 310-365, 270-300, vette kalveren (id.) 355-370. 340- 355, 320-340, graskalveren (in per stuk) 570, 470, 370, nuchtere kalveren (id.) 160. 150, 130, lopers (id.) 135, 120, 100 slachtpaarden (id.) 290, 270, 250. schapen (id.) 140. 120, 100, lammeren lid.) 150, 130, 120, kalfs- en melkkoeien (id.) 1325, 1200, 1000. vare koeien (id.) 975, 800, 700 vèarzen (id.) 1000, 800, 700, pinken (id 700. 600, 525. Aanvoer, handel, prijzen: vette koeien iets meer, redelijk, als gisteren, vette kalveren ruimer, redelijk, lager, enkele prima exemplaren boven notering, gras kalveren even minder, kalm, onveran derd, nuchtere kalveren flink, zeer kalm, lager, lopers en biggen iets korter, ta melijk, niet hoger, slachtpaarden matig, goed, vast, schapen en lammeren klei ner. tamelijk, prijshoudend, kalf- cn melkkoeien gewoon, stroef, gedrukt, vare koeien als vorige week, rustig, sta: biel, vaarzen en pinken iets korter, flauw, ongewijzigd. Konstanz 255 (onv.); Rheinfelden 160 (+4); Ottenheim 184 (+4); Straatsburg 136 (—8; Maxau 322 (—4); Plochingen 142 21); Mannheim 158 (+3); Stein- bach 113 (—14); Mainz 160 (onv.); Bin- gen 10O (onv.); Kaub 97 (—2); Kochem 236 (+4); Koblenz 130 (—1); Keulen 82 (—15); Ruhrort 260 (—18); Lobith 879 (—10); Nijmegen 669 (—10); Arnhem 710 (—9); Eefde IJssel 261 (—7); Deventer 167 (—6); Monsin 5484 14); Borg haren 3983 (+35); Belfeld 1138 (—2); Grave beneden de sluis 503 (+2).

de Stem | 1964 | | pagina 3