irdgas rland anden Fransen gaan het verst in vernieuwing van liturgie drop Soekarnos boze droom Stelen in musea gemakkelijk in is heel België groeit nachtie OOSTERS TINTJE IN PARIJSE KERK de beste keus Maleisië ONTSTELLEND GEBREK AAN TOEZICHT heerlijk pittige Engelsen doen het kalm aan Publiek is verontrust Ex-am btenaren van defensie veroordeeld ?is Langere leerplicht in VS. voorgesteld In V.S. na sterfgevallen: Verkoopverbod voor „parnate" Postuma Betreft: verzekering no. 5758681 op Uw leven. Het is ons een groot genoegen U te kunnen berichten, dat het verzekerde bedrag van bovengenoemde verzekering, groot f 2.000,-- op 10 februari 1964 aan U betaalbaar zal zijn. Daar wij het op prijs stellen deze uitkering tijdig te doen plaatsvinden, verzoeken wij U de polis met een geboortebewijs spoedig aan onze vertegenwoordiger ter hand te willen stellen, waarna wij een en ander zullen regelen Wilt U ons tevens mededelen op welke wijze U het uit keringsbedrag wenst te ontvangen? Inmiddels verblijven wij, Hoogachtend I 1 X Studentenstreek Geen bravourestuk Moeders beter opletten Sterftecijfer van Engelse baby's in Duitsland stijgent Geen angst meer, NeoSïlvlkrln DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 in 1956 de eerste chan verzameld. onden door de dumping et vlaslint op de wereld- d niet meer boven water vielen zelfs flinke klap- kleine zelfstandigen, om- erkte produkt waarin het ,je was gestoken niet dan :ostprijs kon worden ver- latregelen, moeizaam tnet i/an de regering tot stand chtten de pijn van dit vcr- icn deze beslist niet weg. Pioniers te schakelen naar de lt werd beslist niet erl angen. Dit was wel be- t de kleine vlassers had- p der jaren al meer te- moeten verwerken, irpen zich enkele pioniers i naar Mook en omgeving lampignonkwekerijen gin- n zich in de teelt te be- ellen kwamen in de loop lordhoek onder Standdaar- en nog hetzelfde jaar ste champignons geplukt, belangstelling voor de wam die voorzichtig naar Breda werd vervoerd, voorlichting zowel voor de de financiering werd zo- verleend. De belangstel zij het hier en daar toch ;tend. die 8 jaren groeide moge omzetcijfers: kg gem id. prijs 3,26, kg gemid. prijs 2.51, kg gemid. prijs 2.80, kg gemid. prijs 3.19, kg gemid. prijs 2.76, kg gemid prijs 2,80, kg gemid. prijs 2,59. coöperatie aangesloten be- hans gevestigd in de na- tsen. «Achter de piaats vens het aantal kweekcel- Standdaarbuiten 52. Klun en 3, Oud en Nieuw Gas- t 9. Willemstad 1, Woens- teloord 11, Zevenbergen 2. :en 17, Bergen op Zoom 6 3. en te Bergen op Zoom en [ieuw Ginneken bestonden doch traden later toe tot ef verband kon in de loop heel wat worden bereikt p van de benodigde grond- garantie van de afzet van Vakschool ;t wel uitdrukkelijk gesteld ooral aandacht moet wor- an het telen van een kwa- zodat de verwerkende e.n- e wereldmarkt mee kan. on voor de champignoncul biedt de gelegenheid vol te vergaren in die kwab aal zullen in de loop van issen worden georganiseerd de vakkennis van de teler peil te brengen. 'opa der Zes een tekort miljoen ton steenkool, het aardgas bijgevolg concurrentiële positie lemen, t.a.v. klassieke s, zoals steenkool, maar een welhaast providen- g op het ogenblik dat zijn energiebehoeften werelddelen een beroep m. Uiteraard roept het r.. de enorme Nederland- svoorraden een aantal jp van Europese draag- van die vragen is, tegen Nederland zijn aardgas opese partners zal willen reeks problemen van :d moet ook nog wor- een uitgebreid net van zal West-Europa moe- annen maar deze kwes- :hnische aard zijn zeker koombaar. De Nederland bellen zullen ook op het et industriële niveau hun doen gevoelen. .Sociaal kan de graad van om* J niet bepaald of orn- worden, zo besloot dr. ans zijn causerie, „maar tijdens de overschake- veel begrip en overleg >rden betoond door allen sector van de energi*" zijn betrokken." t ling aard ing iet Verschillende uitvoeringsbepalingen van de liturgische constitutie in de ons omringende landen zijn dezer dagen ge publiceerd. Ook verschillende praktijken en wellicht experimenten beginnen ge stalte te krijgen. De Duitse bisschoppen hebben beslo ten, dat in de H.H. Missen, waaraan ge lovigen zullen deelnemen, het epistel en evangelie direct in de volkstaal zullen worden voorgelezen. De bisschoppen heb ben voorts bepaald, dat ingevolge art. 53 van de liturgische constitutie, na het Of fertorium het algemeen gebed of het ge bed der gelovigen wordt ingelast. Daar in moet volgens de liturgische vernieu wing, door priester en gelovigen gemeen schappelijk worden gebeden voor de Kerk, de burgerlijke overheid, voor allen die in nood zijn, voor alle mensen en voor het welzijn van de hele wereld. (Advertentie) De formule voor dit Sebed woMt ont leend aan de tekst van het bisdom Ti ïer waar tot nog toe dit gebed alleen in In Zwitserland wordt het epistel en evangelie direct in de volkstaal voorge lezen in missen waarbij gelovigen aan wezig zijn. Indien mogelijk leest een lector het epistel, de priester moet echter het evangelie voorlezen. In missen waarbij geen gelovigen aan wezig zijn (alleen misdienaars) blijft het Latijn gehandhaafd. Na het Offertorium worclt het gemeenschappelijk gebed in gelast, dat in art. 53 van de liturgische constitutie wordt vermeld. De Zwitserse bisschoppen hebben be paald, dat zolang geen definitieve, offi cieel goedgekeurde tekst voorhanden is, de in de bisdommen gebruikelijke peri- kopenboeken zullen worden gebruikt of de bestaande vertalingen van misteksten in de volkstaal. In Oostenrijk wordt eveneens het epistel en evangelie direct in de volks taal voorgelezen, voorlopig in de door de bisschoppen goedgekeurde vertaling. Reeds eerder werd gemeld, dat de Belgische bisschoppen na telegrafisch be richt van Rome, de volkstaal voor het epistel en het evangelie hebben inge voerd in die missen, welke door het volk worden bijgewoond. Daarnaast heb ben echter zij hun priesters in een ge meenschappelijk herderlijk schrijven ge wezen op de noodzaak de gelovigen in tenser te betrekken bij de liturgie-viering. Daartoe dienen dezen meer actief te worden. Dit eist het zoeken naar nieu we vormen, welke door eenvoud en so berheid de mens direct aanspreken. De bisschoppen delen mede dat de liturgi sche vernieuwing wordt voorbereid door een Interdiocesane Commissie voor Li turgische Zielzorg, welke regelmatig con tact onderhoudt met de liturgie-commis sie in Nederland en soortgelijke instel lingen in omringende landen. Nadat de bisschoppen van Frankrijk reeds de invoering van de volkstaal voor epistel, evangelie en bijbellezingen had den ingevoerd, is men ook begonnen met nieuwe experimenten. Zo wordt in verschillende parochies voor het eerst de H. Mis gelezen met het gezicht naar het volk, hetgeen tot op heden in Frank rijk ongebruikelijk was. Toen in de parochie van Romain-ville het evangelie in het Frans was voorge lezen konden de gelovigen alleen maar in het Latijn „Laus tibi Christe" zeggen, omdat er nog geen Franse tekst voor was. Maar de pastoor heeft wel meege deeld. dat hij voortaan een leek het epistel wil laten voorlezen. Datzelfde gebeurde zondag al in de parochie van de H. Geest te Massay, waar de priester en gelovigen zittend luisterden naar de lezing. De priester las daarna het evan gelie in het Frans, met het gezicht naar het volk. Van de voorgeschreven homilie (predikatie) kwam niets vanwege de ver plichte voorlezing van de bisschoppelijke brief. De parochie-mededelingen zijn hier en daar naar het einde van de mis ver schoven. Zij worden gedaan voor het „Ite Missa est" of worden gestencild uit gedeeld. In de parochie van de H. Odilia te Parijs heeft de voorvechter van de litur gische pastoraal, abbé Journel verder ge ëxperimenteerd. Hij kende al het gebruik van de volks taal en las de mis met het gezicht naar het volk. Ook bestond er een voorberei ding voor de preek in teamgeest. De af gelopen zondag kregen de gelovigen ele menten uit de Oosterse liturgie te zien. Bij het binnentreden in de kerk zagen zij het Evangelieboek op het altaar staan aan de voet van het kruis. Onder de H. Mis werd het epistel ge lezen door een leek, de priester en ge lovigen luisterden gezeten. Daarna droeg de priester in processie met de misdie naars het boek rondom om te eindigen bij de ambon. vanwaar hij het evangelie voorlas. In de parochie Kremlin-Bicetre heeft men het „Credo", het „Orate Fratres" het „Suscipe sancte pater" en het „Pater Noster" in de volkstaal gebeden. Ook daar zijn de mededelingen nu naar het einde van de mis verplaatst. De bisschoppen van Engeland hebben de geestelijkheid meegedeeld, dat in de H. Mis de volkstaal voorlopig niet mag worden gebezigd. Zij zullen hiervoor niet eerder goedkeuring geven dan voordat de H. Stoel haar fiat heeft verleend aan de Engelse vertaling. Waar de volkstaal is toegestaan bij de toediening der sacramenten, kan dat zo blijven. Uitbreiding ervan is echter niet toegestaan voordat het zg. kleine rituaal door Rome is goedgekeurd. Dit rituaal wordt op het ogenblik samengesteld en is bijna gereed. Werkloosheidsbestrijding De Amerikaanse minister van arbeid, Wirtz, zou de leerplicht met twee jaar willen verlengen om op deze wyze de werkloosheid te bestrijden. Als de schoolleeftijd verhoogd zou wor den tot 18 jaar zou ruim de helft van de 3,5 miljoen werkloze jeugdigen van het ogenblik weer aan het werk kunnen gaan in de schoolbanken. De minister deelde op een forumver gadering van de Amerikaanse bankiers vereniging mee, dat hij al enkele maan den lang studie gemaakt heeft van voor stellen in deze richting. Het nevenstaande arti kel is geschreven door R. E. Stannard jr., die twee jaar in Indonesië werkzaam is geweest als correspondent van United Press Internatio nal. Gedurende zijn ver blijf in dit land heeft hij reizen gemaakt naar alle eilanden en vaak president Soekarno en zijn officiële gevolg vergezeld. Hij maakte het geschil om Nieuw- Guinea en de geschil len tussen Indonesië en Maleisië mee. Indonesië haat Maleisië omdat het er- land van overtuigd is dat de nieuwe federatie is opgezet om president Soekarno's am bities voor een nieuwe maatschappelijke orde te doorkruisen. Indonesië ziet de moderne wereld als verwikkeld in de dodelijke strijd tussen een dodelijk-gewonde imperialistische machtsstructuur en een nieuwe opko mende macht in Azië, Afrika, Latijns- Amerika en het Sovjet-blok. Het gezichtspunt dient om talloze klein zielige en diepgaande grieven, die tot uiting komen in de campagne tegen Ma leisië, te rechtvaardigen. President Soekarno is zelf de voor naamste bron van inspiratie voor de haatcampagne tegen Maleisië. De Indo nesische leider, die zijn hele leven heeft gestreden tegen het Nederlandse kolo nialisme dat hij tenslotte wist te over winnen, beziet de onbloedige evolutie van Malakka naar onafhankelijkheid met minachting en argwaan. Zijn overtuiging dat het kolonialisme niets vrijwillig opgeeft werd nog ver- ,rhij zag hoe het particuliere initiatief in het nabuurland de vrije hand werd gelaten. De verdere stap die Singapore en drie Britse gebieden op Noord-Borneo in een grotere federatie Maleisië samenbracht zag hij als een voortzetting van de oude, door hem verachte maatschappelijke or de onder een nationalistisch masker Indonesië is wat grondgebied, bevol king en militaire kracht betreft de grootste mogendheid in Zuidoost-Azië. Indonesië is de mening toegedaan dat de verantwoordelijkheid voor de veiligheid ligt bij de Zuidoostaziatische landen zelf en niet bij westelijke mo gendheden als Engeland en de Ver enigde Staten. In feite heeft Indonesië de wereld duidelijk gemaakt dat het erin gekend wil worden als er veranderingen wor den aangebracht in de staatkundige structuur van Zuidoost-Azië Indonesië is er wel in geslaagd een crisis te forceren die ertoe leidde dat het uitroepen van de federatie Maleisië twee weken werd uitgesteld en de Ver enigde Naties in het conflict werden betrokken. President Soekarno heeft Maleisië ervan beschuldigd dat het hulp verleent aan Indonesische rebellen en dat het uit is op de ineenstorting van Indonesië Toen de federatie toch haar beslag kreeg, verbrak Indonesië de betrekkin gen en communicaties ondanks de grote r°l die Singapore in de Indonesische nandel met de buitenwereld speelde. In regeringsverklaringen en perscom mentaren in Singapore en andere delen van Maleisie werd president Soekarno verweten dat hij de economie van zijn ondergroef, hetgeen de Indonesi sche wrok nog groter maakte. De militaire leiders in Indonesië, die in een politiek systeem waarin nauwe lijks plaats is voor een rechtervleugel als betrekkelijk conservatief worden be schouwd, hebben hun eigen redenen om zich tegen de nieuwe en grotere federatie te verzetten. De Indonesische minister van defen sie, generaal Abdoel Haris Nasoetion. heeft tegenover westelijke diplomaten verklaard dat de langs de Indonesische grens liggende gebieden op Noord- Borneo aan het Chinese of communis tische gevaar zijn blootgesteld doordat Singapore met een overwegend Chine se bevolking in de federatie werd op genomen. Bij de oprichting van de federatie Ma leisië hebben de Britten het recht behou den militaire bases in de betrokken ge bieden te handhaven en zich garant ver klaard voor de vrede en veiligheid al daar. Maar Indonesische militaire leiders noemen dit buitenlandse inmenging die de ontwikkeling van een regionaal vei ligheidssysteem in de weg staat en bo vendien een provocerend effect heeft. Vele goedingelichte waarnemers in In donesië menen dat be Indonesische mili tairen er de voorkeur aan geven dat Noord-Borneo in kleine, onbelangrijke staten wordt verdeeld, instede van opge nomen te worden in een machtige fede ratie. Maar de doorslaggevende factor die de anti-Maleisische haatcampagne in In donesië zelf deed ontsteken, is het feit dat er geen andere grond is voor poli tieke acties. De „geleide democratie" van Soekarno wil dat dc diverse politieke groeperingen in het land de strijdbijl begraven en zich rondom de regering scharen. Politieke strijd is verboden zodat de politieke parijen zich niet in het open baar met elkaar kunnen meten Door de campagne tegen Maleisië kun nen zij zich uitleven met parades bij eenkomsten, betogingen en met'- het ..overnemen" van buitenlandse bedrij ven. Indonesiës politiek jegens Maleisië is consequent in de algemene vijandig heid die tegen de federatie aan de dag wordt gelegd maar het is onjuist aan te nemen dat Indonesië een of ander gedetailleerd plan in petto heeft om de kwestie tot een oplossing te brengen. Het voornaamste doel dat Indonesië beoogt bij zijn deelname aan de onderhandelin gen met dc Philippijnen en Maleisië in Bangkok, de hoofdstad van Thailand, schijnt in de eerste plaats te zijn. de Britse invloed te ondermijnen en Malei sië te doen ontbinden. De Amerikaanse regering heeft bekend gemaakt dat de verkoop van een krachtig anti-depressief geneesmiddel parnate gestaakt is, omdat het in verband ge bracht wordt met vijftien sterfgevallen, waarvan zes in Amerika zelf. Het geneesmiddel was sinds maart 1961 in de handel. De „food and drug administration" maakte bekend dat er vierhonderd geval len van hoge bloeddruk onder gebruikers van het middel in de hele wereld gerap porteerd zijn. De reacties van deze patiënten varieerden van zware hoofd pijn tot hartverlamming en dood. (Advertentie) MAATSCHAPPIJ VOOR VERZEKERING Hglfj OP HET LEVEN ANNO 1831 N56-9 Rotterdam, 8 februari «A *?--gï- a -_-L' l|-^ luik „De Aanbidding van het Lam Gods" van Jan van Eyck in de St. Baafs te Gent. Het is tot op heden nog niet teruggevon den. Maar de laatste jaren werd het duidelijk, dat de bewaking in de Belgische musea erg te wensen overliet. Uit zuinig heidsoverwegingen werd het personeel beperkt. Gepensioneerde surveillanten werden om dezelfde redenen niet ver vangen. (Van een Belgische correspondent) Driemaal is scheepsrecht. Of de dieven, die het al enkele maan den op de schatten van de Brus selse musea hebben gemunt, de zelfde stelregel huldigen, weten we niet. Wel weten we, dat de dieven met een opmerkelijke ac curatesse en een bedenkelijke re gelmaat uit de musea van de Bel gische hoofdstad datgene roven wat zij voor zichzelf hebben uit gekozen. Dat was telkens een „kleinigheidje" van zeer grote waarde. Het begon in de nacht van Allerheiligen 1 november 1963. Inbrekers verschafter: zich toegang tot het Wapenmuseum van rle Brusselse Hallepoort en stalen er en kele voorwerpen (hoofdzakelijk juwelen; ter waarde van ruim een miljoen BE Niemand van de surveillanten had iets ge hoord of gezien. Alle overige voorwerpen waren onaangeroerd gebleven, zodat de dieven kennelijk een welbepaalde keuze hadden gedaan. Op kerstavond werd op dezelfde raadselachtige wijze ingebroken in de musea voor kunst en geschiedenis aan het Jubelpark te Brussel. De dieven stalen enkele bijzonder kostbare snuiste rijen, onder meer een massief gouden, kunstig bewerkte snuifdoos. De surveil lanten konden geen enkele verklaring ge ven en het gerechtelijke onderzoek lever de geen enkel resultaat op. De gevolgen lieten niet lang op zich wachten. Een paar jaar geledien stal een onbekende een schilderij uit het Rubens huis te Antwerpen. Gelukkig werd het enkele dagen later onbeschadigd terugge vonden. De studenten van de Koninklijke Akademie van Schone Kunsten te Ant werpen hebben in het voorbije najaar op een originele manier de aandacht geves t.igd op de onvoldoende bescherming der kunstschatten in de Belgische musea. Op een avond stapten zij het stedelijke museum te Lier binnen, waar toen een vergadering aan de gang was, en namen een schilderij mee van één der groten van hun akademie, baron Opsomer. Ze dachten dat de verdwijning van het doek onmiddellijk zou worden gesigna leerd. Zij wachtten een dag, twee dagen, drie dagen, maar het bericht over de verdwijning kwam niet: blijkbaar was de diefstal niet eens opgemerkt. De studen ten hebben, het wachten beu, toen maar een persconferentie belegd, het gestolen doek getoond en het nadien in triomf terug naar de stad van Pallieter gebracht, waar de rechterlijke magistraat er geen drama van maakte. Kort daarop gingen echter de Brusselse museumdieven aan de slag. Ditmaal waren het geen demonstratieve studen tengrappen meer, maar werd het bittere ernst. De rechtbank in Arnhem heeft de 46- jarige ex-defensie-ambtenaar G. W. C. uit Arnhem, conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maan den, waarvan drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. C. werd ervan beschuldigd als schrijver bij de indelingsraad in een Arnhemse kazerne gelden verduisterd te hebben, die hij als reiskostenvergoeding had moeten afdragen aan militairen, die voor de keuringsraad waren verschenen. Gedu rende twaalf jaar zou hij op deze wijze ongeveer 10.000,— in zijn zak hebben gestoken. Zijn 45-jarige collega A. van der S. die, toen hij de onregelmatigheden had ontdekt was gaan mee-profiteren en die later de functie van C. compleet met systeem had overgenomen, werd ver oordeeld tot drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen Van der S. had de officier veer tien dagen geleden vier maanden ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist. Regelmaat Tussen de eerste en de tweede inbraak waren 54 dagen verstreken. Tijdens de nacht van 16 op 17 februari, wéér 54 dagen na de tweede inbraak, een nieuwe museumdiefstal. Nu was het museum voor oude kunsten in Brussel aan de beurt. Uit de overvloed aan meester werken werd één schilderij, beperkt van afmetingen, maar van hoge waarde ont vreemd: de Vier Morenkoppen van Pieter- Pauwel Rubens. De handelswaarde hiervan wordt op ruim 10 miljoen BF. (ong. 715.000 gulden) geschat. Evenmin als de vorige keren hadden de nachtwachters iets gehoord of gezien. De politie kon slechts uitmaken, dat de inbreker(s) langs het dak in het museum was (waren binnengedrongen. Er werd een touwladder gevonden en op het dak was de lijst van het schilderij achtergelaten. Later kon de dief, een negentienjarige knaap, worden gearres teerd. Deze met de regelmaat van een klok gepleegde museumdiefstallen hebben het Belgische publiek verontrust en geërgerd. Men zegt, dat het niet eens zo'n buiten gewoon bravourestuk kan worden ge noemd in een Belgisch museum een slag te slaan, omdat het toezicht er opvallend gering is. „In onze musea", zo hoort men, „zijn cultuurhistorische schatten voor handen van onberekenbare waarde. Maar, terwijl de kluizen van de Nationale Bank veilig zijn afgegrendeld en nauwlettend worden bewaakt, zijn onze kunstschatten blootgesteld aan kwaadwillige kunst schenders, en dieven, omdat de Staat geen kredieten ter beschikking stelt voor het aanwerven van surveillerend personeel". Dit verwijt Is niet van recente datum. „De Vier Morenkoppen' van Ru bens is het laatste slachtoffer van de Belgische museumdiefstal len. Als de regering niet scheutiger wordt met het verstrekken van kredieten voor het aanwerven van surveillerend personeel, zullen ze ker nog meer diefstallen volgen. Reeds vorig jaar, vóór de reeks diefstal len begon, sloot de directeur van de Brus selse kunsthistorische musea eigenmachtig zijn gebouwen toen het hem, in een bui van balorigheid, te machtig werd. „Ge sloten tot op het ogenblik, dat de Staat z|jn verplichtingen ten aanzien van mijn medewerkers zal nakomen", stond er te lezen op de deuren. Op bevel van de re gering werden de musea heropend en de bewuiste directeur moest een fikse uit brander incasseren. Kunstdiefstallen zijn uiteraard nooit helemaal te voorkomen. De diefstal, die tussen de beide wereldoorlogen in België het meeste stof deed opwaaien, was de roof van het zijpaneel „De rechtvaardige Rechters" uit het wereldberoemde drie- Het Engelse ministerie van oorlog heeft de vrouwen van Britse militairen in Duitsland de raad gegeven beter op hun baby's te passen. Het ministerie meent dat het stijgende dodencijfer van kleine kinderen, die bij hun ouders in het Rijn- leger zijn, te wijten is aan „gebrek aan goede verzorging en oplettendheid". Een woordvoerder van het ministerie van oorlog heeft verklaard dat in het af gelopen jaar tien baby's van in Duits land verblijvende Britse ouders gestikt zijn. Hij deelde mee, dat in Britse legerkam pen waarschuwingen waren opgehangen dat dit sterftecijfer te denken geeft. Volgens de woordvoerder zijn er 23.000 vrouwen van Britse soldaten in Duitsland en ieder jaar worden er 4.000 baby's ge boren. Statistieken van het ministerie van gezondheid tonen aan, dat dood door ver stikking in voedsel bij 1 op 400 baby's voorkomt, zeven maal meer dan het ge middelde voor Engeland en Wale». (Advertentie) want er is Neo-Silvikrin! Eerst komt roosdan volgt haaruit* valdaarna verboomt de hoofdhuid ...en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwachten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoeding" van de hoofdhuid» NEEM NEO-SILVIKRIN! Silvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook üw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! Voor dagelijkse haarverzorging is er Silvikrin Lotion (met of zonder vet). de biologische haarvoeding 64-2

de Stem | 1964 | | pagina 13