Kwaliteit beslissend verbeterd - U proeft 't na het éérste koPje|TI|FFlE HAE Conjunctuur koelt naar verwacht in najaar af Planbureau: meer ontspanningwerk minder in 1965? n Papandreoe verrassing s zegedé si iids jaren GRIEKENLAND IS STOiMVERBAASD 'n klasse apart Het koor en de liturgie vernieuwing Kwestie-Cyprus Parlement heeft stem in gratiebeleid Internationals prijshoudend met hart voor uw gezondheid "II VVD-fractieleider Vondeling hacl zijn (Rijn)mond moeten houden GABON NU RUSTIG Franse troepen helpen Mba weer in het zadel FI. Officie komt aan wensen tegemoet Hier logeert prinses Irene /jf 25 stuks f L- Frankrijk weigert uitlevering van twee Italianen Verdacht van moord op 13 militairen Euthanasie proces Hefelmann stelt Martin Bormann verantwoordelijk met de groeten van Charles De Gaulle aan Mao Zes maanden voor directeur van bankkantoor Territoriale bevelhebber verdwijnt nu definitief BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1964 (Advertentie) Dankzij het nieuwe verdelingsproces blijven de pittige smaak en het aroma van Koffie HAG nu nóg beter bewaard. Koffie HAG is bovendien coffeTnevrij, dus veilig voor hart, zenuwen en bloedsomloop, maag, lever en gal. (Advertentie) (Van onze parlementaire redactie) „De Partij van de Arbeid heeft gepro beerd een vuurtje op te stoken en daar van gebruik te maken. Dat noem ik geen loyale oppositie". Dit verwijt richtte de fractieleider van de V.V.D., de heer Geertsema, tot de heer Vondeling (P.v.d. A.), die zich dinsdagavond in het debat gemengd had, toen in de Tweede Kamer het wetsontwerp tot instelling van een Raad voor de Rijnmond werd behandeld. De fractieleider van de Partij van de Ar beid vroeg door schorsing van het debat om bedenktijd voor er gestemd zou wor den over een amendement van de K.V.P.'er Aerden, die de raad een gro tere bevoegdheid wilde toedelen. Dit amendement was voor mr. Toxopeus on aanvaardbaar en hij liet doorschemeren, dat hij bij aanvaarding ervan het wets ontwerp zou intrekken. Gisteren vroeg de heer Vondeling de K.V.P., waarom zij geen initiatiefvoorstel bij de Kamer in diende, wanneer zij zo bevreesd was voor het onaanvaardbaar van minister Toxo peus. De fractieleider van de K.V.P., drs. Schmelzer, meende dat het nemen van een dergelijk initiatief irreëel is. Hij was van mening, dat de Kamer zich zo snel mogelijk over het amendement moest uit spreken. Dat deed zij ook. Bij de stem ming werd het amendement met 102 stemmen tegen en 22 voor verworpen. Volgende week dinsdag zal het wetsont werp in stemming komen. (Van onze parlementaire redacteur) De loonexplosie van dit jaar de gemiddelde loonsom per werk nemer stijgt met 15 procent zal de binnenlandse bestedingen snel doen toenemen. Daardoor en door de nog grote buitenlandse vraag zal het Nederlandse produktie-apparaat in 1964, ondanks de verslechtering van de concurrentiepositie, vermoedelijk in het algemeen volledig bezet blijven. Tegen het einde van het jaar kan echter enige stijging van de werkloosheid optreden, van 33.000 (in 1963) tot 35.000 a 40.000 man. Gezien ook de groei van de beroepsbevolking is voor 1965 een nog grotere ontspanning op de arbeidsmarkt geenszins uitgesloten. De dan dreigende werkloosheid kan niet worden opgevangen door een snelle toename van de export. De verslechterde concurrentiepositie als ge volg van de belangrijke loonkostenstijging zal dan duidelijk haar in vloed doen gelden. Franse troepen zijn gisteren in Gabon tussenbeide gekomen ten gunste van een door een militaire staatsgreep bedreigde regering van president Leon Mba. Vol gens radio Gabon is de opstand van het leger neergeslagen. De Franse troepen namen strategische punten in Libreville in en herstelden Mba in zijn macht. Er zijn onmiddellijke besprekingen tus sen Franse en Gabonese functionarissen begonnen over het lot van oppositieleider Jean-I-iilaire Aubame en de groep mill tail-en die maandagavond Mba uit zijn macht had ontzet. De Franse troepen kwamen per vlieg tuig in Libreville uit Dakar, de hoofdstad van Senegal, en uit Brazzaville, hoofdstad van het nabuurland Kongo. Mba had pre sident De Gaulle daarom gevraagd. In een uitzending van radio Gabon werd gezegd dat plaatselijke politie trouw aan Mba was gebleven en dat de revolte van een deel van het 400 man tellende leger van de kleine Westafrikaanse re publiek was onderdrukt. De opstandige militaire leiders hadden eerder bekendgemaakt dat er reeds een TeSn Pf'i®' re|erv'ng was gevormd door Jean-Hilaire Aubame, bestaande uit een kabinet van 10 ministers, wier namen niet werden genoemd. amen Tot deze prognose komt het Centraal Planbureau in zijn analyse van de eco nomische situatie in Nederland, samen gevat in het „Centraal economisch plan 1964", Het C.P. is vooralsnog niet ver ontrust door de afkoeling der conjunc tuur, die voor het eind van het jaar in het vooruitzicht ligt. Het C.P. spreekt zelfs van „belangrijke voordelen" als het verhinderen van de loon- en prijsspiraal en een herstel van de betalingsbalans, die voor dit jaar een tekort zal vertonen van ruim een miljard. Anderzijds acht het C.P. een ontwikkeling mogelijk als in 1957 die tot een grotere ont spanning leidt dan bedoeld is. In de loop van 1964 zal wel blijken of die mo gelijkheid er in zit. Dreigt de afrem ming van de conjunctuur inderdaad te ver te gaan het verloop van de ar beidsreserve geeft hiervoor een aanwij zing dan kan, aldus het C.P., een om buiging van het beleid worden overwo gen. suggesties daarvoor worden niet ge daan. Vrij evenwichtig Terugblikkend op 1963 komt het Cen traal Planbureau tot de conclusie, dat de economische ontwikkeling in dat jaar nog als „betrekkelijk evenwichtig" kan worden gekenschetst, zij het dan met één belangrijke uitzondering, de spanning op de arbeidsmarkt. Die spanning steeg eind 1963 tot een dusdanige hoogte dat het georganiseerde bedrijfsleven zijn greep op de loonvorming geheel dreigde te verliezen. Om dit te voorkomen is, con stateert het C.P., voor 1964 een forse loonsverhoging overeengekomen. Deze zal alleen dan tot 15 procent beperkt kunnen blijven (10 procent was oorspron kelijk overeengekomen), als de nog goed te keuren C.A.O.'s met een lagere loon stijging uit de bus komen dan de reeds goedgekeurde contracten. Op die afrem- mingsregel maakt het C.P. alleen voor de bouw een uitzondering. Wordt met de loonexplosie de greep van het georganiseerde bedrijfsleven op de loonvorming (hopelijk) weer ver sterkt, de snelle stijging der loonkosten stelt onze economie voor grote proble men. De regering heeft met het oog hierop een aantal maatregelen genomen c.q. voorgesteld. Afgewacht zal moeten worden of zij het beoogde effect zullen hebben. Naast dit overheidsingrijpen moet voor 1964 een aantal andere feiten als vaste gegevens worden aanvaard. De groei van de beroepsbevolking blijft groot. De bouwnijverheid heeft bijna evenveel werk onderhanden als een jaar geleden. De wereldinvoer zal naar schatting met 9 procent (8 procent in 1963) toenemen het invoerprijspeil met anderhalf pro cent. Tenslotte kan in vergelijking met 1963 (slechte weersomstandigheden) ge rekend worden op een groter aantal werkdagen. In antwoord op een verzoek van het Belgische episcopaat heeft het H. Offi Cle Per telegram toegestaan, dat de le ning uit. de H, Schrift tijdens de H. Mis direct in de volkstaal mag geschieden. Voorwaarde is slechts, dat bij de H. Mis gelovigen aanwezig zijn. Indien men nog niet beschikt over een volle dig lezingenboek, mag men de ontbre kende lezingen nemen uit een goedge keurd volksmissaal. Hiermede is het H. Officie tegemoet gekomen aan de ontevredenheid die in verschiliencie landen ontstaan was na iet teleurstellende 'uitvoeringsbesluit pï?Pn°) van de liturgische con- o.liS, eze immers had wel de iitur- vermeuwing op 16 februari toe- volkstaal ??r zw«gcn °ver de voerin* ai» hturgie, in feite de in voering daarvan opgeschort. rransc bisschoppen hebben het motu proprio doodeenvoudig vergeten" Der 18 fehiïfta-al- in de hturgie reeds Per 16 februari ingevoerd. toe met rond 8 procent. Dit gegeven en de nog verwachte grote buitenlandse vraag brengt het C.P. tot de conclusie dat het Nederlands bedrijfsleven zeker een groot deel van 1964 goed aan de slag kan blijven. Een belangrijke ontspanning op de arbeidsmarkt wordt voor de eerste maanden dan ook niet verwacht. Op wat langere termijn waagt het C.P. zich echter liever niet aan prognoses. Het is nu nog moeilijk te voorzien hoe factoren ten goede als de produktiviteits- stijging (4,5 tegen 2,5 in 1963), en de exporttoename (6 procent) zullen uitwer ken tegenover de verwachte binnenland se overbesteding. inclusief een met 12 procent toenemende invoer. Zeker is wel, aldus het C.P., dat er, behalve een stij ging van de rentestand, zeer sterke mo netaire spanningen verwacht kunnen worden. Daarnaast zal er rekening mee gehouden moeten worden dat de loon kostenstijging de export gaat afremmen, hetgeen leiden zal tot een geringere groei van de gehele economie. Na een termijn van afkoeling zal dus niet gerekend kun nen worden op een spectaculaire stijging van de Nederlandse export. Het in 1965 te verwachten lagere winstverloop zal verder leiden tot verminderde investe ringen en uit dit alles kan, mede reke ning houdende met de bevolkingsgroei, werkloosheid resulteren. Het C.P. geeft niet aan welke maatregelen dan genomen dienen te worden. Dit is het „Haus Muenster" dat eigendom is van graaf Paul Muenster, in Kitzbuehel, waar prinses Irene tijdens haar ski vakantie in Oostenrijk zal ver blijven. De Sint Gregorius vereniging houdt van 1 t.m. 3 april in de norbertijner abdij Berne te Heeswijk haar jaarlijkse studiedagen over het thema „De toe komstige functie van het kerkkoor in de liturgie". Aan de studiedagen hebben zowel Belgische als Nederlandse deskun digen hun medewerking toegezegd. Op een sluitingsbijeenkomst zal de voorzitter van de St. Gregorius vereni ging, prof. dr. J. Smits van Waesberghe. de conclusies van de bijeenkomst samen vatten in een causerie: „Wat staat de Gregoriusvereniging nu te doen." De bestudering van de conciliebesluiten t.a.v. de kerkmuziek zijn niet alleen in Nederland in samenwerking met Bel gië maar ook in het Duitstalig gebied onderwerp van studiedagen. (Advertentie) Meer besteden In hoge mate bepalend echter voor de economische ontwikkeling in dit jaar is de te verwachten snelle toename van de binnenlandse bestedingen Zowel de con sumptie als de investeringen (in vaste activa en voorraden) stijgen sterk. De particuliere consumptie wordt voorna melijk beïnvloed door de grote stijging van het looninkomen. Daarnaast is het (veel geringere) accres van het niet loon inkomen van invloed. In verband met de verschuiving in de inkomensverdeling zal bovendien de gemiddelde druk van de directe belastingen niet toenemen. Die zelfde verschuiving is er de oorzaak van, dat de consumptiequota uit het totale particuliere beschikbare inkomen een lichte stijging gaat vertonen. Onder in vloed daarvan zullen de particuliere be sparingen dalen van 13,8 tot 13,3 procent van het nationale inkomen. Een en ander impliceert een waardevermeerdering van de particuliere consumptie met 14 pro cent. Ook de overheid levert als groot werk gever een belangrijk aandeel in de stij ging der consumptie. In verband met denivellerings- en pensioenmaatregelen zal de loonsom in de overheidssector zelfs met 20 procent toenemen. De overheids investeringen zullen echter (temporise- ringsbeleid) teruglopen van 9,5 tot 8,5 procent. Bij de particuliere consumptie wordt de volumestijging mede bepaald door de prijsontwikkeling. Deze staat onder een opwaartse druk, zowel als gevolg van de loonsverhoging. E. E.G.-maartgelen en het invoerprijspeil als door regerings maatregelen. met name de accijnsverho ging van sigaretten en benzine en de voorgenomen huurverhoging per 1 juli a.s. Het C.P. verwacht van dit alles een prijsverhoging van zeven procent voor 1964. De bouwproduktie gaat sterk omhoog in 1964 11 procent als gevolg van weersinvloeden en capaciteitsvergroting. Mede daardoor ligt een aanzienlijke toe name van de investeringen in het voor uitzicht. Die toename wordt bovendien bevorderd door de voorzieningen voor het aardgasleiding-net. Het C.P. verwacht dat het accres van de bedrijfsinvesterin gen in vaste activa in volume met liefst 13 procent (6.5 procent in 1963) zal stijgen bij een voortgezette prijsstijging van investeringsgoederen van 4 procent. Alles bij elkaar genomen neemt het volume van de binnenlandse bestedingen (Eigen buitenlandse dienst) In Griekenland is de stembusoverwin ning van de verenigde centrumpartijen onder leiding van de 75-jarige Papan dreoe overduidelijk. Het is de grootste verrassing van de laatste tien jaar in het aan politieke avonturen toch waar lijk niet zo arme land. Behalve de pro pagandisten van de beide partijen durfde niemand zich aan een voorspelling om trent de verkiezingsuitslag te wagen. Waarschijnlijk zou iedereen er naast zijn geweest, want dat Papandreoe van 138 naar 173 zetels zou opklimmen en daar mee een overtuigende meerderheid van 23 zetels zou behalen in een parlement met 300 afgevaardigden, heeft hij waar schijnlijk zelf niet bevroed. Even overtuigend is de toch wel on verwachte nederlaag van de Nationale Unie van de vroegere leider Karaman lis. die van de vroegere machtige meer derheid nog slechts 105 zetels overhoudt, Frankrijk heeft geweigerd te voldoen aan Italië's verzoek om uitlevering van kolonel Vital Pakassa en Emmanuel Lonji, die sinds 7 december van het vorig jaar is Parijs vastzitten en ver antwoordelijk geacht worden voor de moord op dertien leden van de Itali aanse luchtmacht, die in 1961 dienst de den voor de V.N. in Kongo. De moord op de Italianen werd ge pleegd door muitende Kongolese troe pen in de provincie Kindoe op 11 no vember 1961. Frankrijk heeft ook geweigerd de twee mannen uit te leveren aan de regering in Leopoldstad, die daar eveneens om had gevraagd. In het geval van Ita lië is Frankrijk van mening, dat uit levering van de twee Kongolezen niet verenigbaar zou zijn met het Frans- Italiaanse uitleveringsverdrag. In het geval van Kongo wil Frank rijk, dat de regering in Leopoldstad duidelijk maakt waarom het de twee mannen terug wil hebben, na Pakassa op 10 augustus 1963 voorwaardelijk te hebben vrijgelaten. De communisten zonken van 28 op 20 zetels, een vrijwillig verlies ten gunste van Papandreoe. Daarvoor zal de cry-p- to-communistische Eda-partij Papan dreoe te zijner tijd ongetwijfeld de re kening presenteren. In feite is een episode beëindigd in de meedogenloze strijd tussen de beide gro te partijen, namelijk de ERE, die de partij van de welgestelde bovenlaag wordt genoemd en haar concurrent, de verzamelpartij der bezitlozen, veruit het grootste deel van de Griekse bevolking. De verkiezingen vonden in een totaal ander klimaat plaats dan die van 3 no vember. Zelden beleefden de Grieken zo'n hevige verkiezingsstrijd. Terwijl duizenden inwoners van Saloniki Papan dreoe op een massameeting hartstochte lijk toejuichen en in koor vroegen om „het land van de ondergang te redden", werd in Corinthe, Athene, Agrinion en Pathras dit verzoek juist aan het adres van de ERE gericht. De pers van de ERE exploiteerde vooral de val van de drachme als bewijs van de demagogie van de sociale maatregelen, die Papan dreoe in het vooruitzicht stelde. Maar noch dit argument noch het alarm over de EDA-infiltratie in de Centrum-unie, hebben de massa van het volk ervan weerhouden om op de Centrum-unie te stemmen. „Wat interesseert de 50 procent be- hoeftigen onder de totale bevolking de val van de drachme, als zij er toch geen hebben", zo werd gezegd. De massa hoopt op de inlossing van de vele belof ten, die Papandreoe heeft gedaan: werk, betere sociale toestanden, beter onder wijs, betere ziekenverzorging enz. Het hof zal de hernieuwde overwin ning van Papandreoe ongetwijfeld zien als een bewijs van de juistheid van de tactiek van koning Paul en meer nog van koningin Frederika, die te juister tijd Karamanlis en de ERE lieten val len. Vreesde men na Papandreoe's anti- monarchale exclamaties het ergste voor de monarchie, eenmaal op de regerings zetel terechtgokemen is hij hunner majesteiten toegewijdste dienaar gewor den. Het spreekt vanzelf, dat de actuele kwestie-Cyprus bij de verkiezingen groot gewicht in de schaal heeft gelegd Tot nog toe aanvaardden de Griekse rege ringen de thesis van de onafhankelijk heid van Cyprus. Hoe zal de toekomstige Griekse regering deze lastige klip omzei len, vooral nu de vroegere Eoka-leider Georgios Grivas plotseling weer als ver zetsleider is opgetreden en de aanslui ting van Cyprus bij Griekenland eist. Zijn redevoeringen in deze trant lokten bij duizenden Grieken in Athene een ware geestdrift uit. Papandreoe was handig genoeg om Grivas onder de arm te nemen en als geestverwant voor te stellen. De Cyprus-kwestie is door Pa pandreoe's verkiezingsoverwinning dan ook nog minder oplosbaar geworden dan zy reeds was. Dr. Hans Hefelmann, een vroegere nazi die in het Hessische Limburg terechtstaat op beschuldiging van medeplichtigheid aan „genade"-moord op 73.000 mensen, heeft Adolf Hitlers plaatsvervanger Mar tin Bormann woensdag de schuld gege ven voor de „ontzettende degeneratie van het nazisme". Toen de president van de rechtbank, Adolf Wirtz, de aanklacht voorlas, begon nen de handen van de beschuldigde te trillen. De lijkbleke beschuldigde, een bedien de in een boekwinkel te München, kromp in elkaar en drukte de handen tegen het ingevallen gezicht, toen de rechter de klemtoon legde op de woorden „boos aardige, wrede en vooropgezette moord" Hij zei echter dat hij niets had kunnen inbrengen tegen de terreur van de Gesta po en tegen Bormann, de plaatsvervan gende Führer, nadat Rudolf Hess naar Engeland was gevlogen om te pogen vrede te sluiten. „Bormann werd Hitiers heer en mees ter. Sedert die tijd was het onmogelijk euveldaden te vermijden. Men zou wor den afgeslacht door de Gestapo, in het bijzonder wanneer men op de hoogte was van geheimen, zoals in mijn geval Het bewind werd misdadig", bracht He felmann met onzekere stem uit. Hij zei niet dat twee jaar voor de vlucht van Hess aan de lopende band euthanasie werd toegepast. De beschuldigde verklaarde keer op keer dat zijn werkzaamheden op Hitiers kanselarij de „behandeling van verzoe ken en klachten" - werden verricht conform de wetten, die in tegenstelling tot het werk op de kanselarij van de na- tionaal-socialistische partij, dat niet aan wetten was gebonden. De bevende Hefelmann, die de rand van de tafel vasthield om wat steun te vinden, zei dat hij had geprobeerd „een positief antwoord te geven op verzoe ken", De eerste Franse zaakgelastigde in communistisch China, Claude Chayet, is van Parijs vertrokken naar Tokio. Van de Japanse hoofd stad zal hij via Hongkong en Kan ton naar Peking reizen, waar hij a.s. zondaag hoopt te arriveren. Foto: De heer Chayet wuift naar de achterblijvers op het vliegveld alvorens in de Boeing van de Air France te stappen, welke hem naar Japan zal brengen. DON CARLOS, nu ook gearriveerd in Kitzbühel, wil daar met zijn verloofde Irene een korte rustige skivakantie doorbrengen. De prinses heeft verslag gevers gevraagd haar met de prins De Bourbon rust te gunnen. De rechtbank in Leeuwarden heeft vonnis gewezen tegen A. H., voormalig directeur van de „Amsterdamsche Bank" in Dokkum. Hij werd wegens verduiste ring in dienstbetrekking en valsheid in geschrifte veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Verdachte was op zijn 15e jaar bij het kantoor van de bank als jongste bedien de begonnen; in 1955 werd hij benoemd tot directeur. Omdat hij meende een zekere stand te moeten ophouden was hij in schulden geraakt. Door te speculeren trachtte hij hieruit te komen, maar dit maakte de toestand alleen maar erger. Door in 1961 en 1962 cheques ten name van zijn schoonvader uit te schrijven, waardoor diens rekening op een gege ven moment een debetstand van f 16.000 aanwees, was de verdachte uit de moei lijkheden gekomen. Bovendien eigende hij zich een bedrag van f 1300,- toe in zijn functie van tijdelijk penningmeester van de Dokkumer middenstandsvereni ging. Ook vervalste hij een cheque ten nadele van een andere cliënt van de bank ter waarde van f 2000,-. (Van onze parlementaire redactie) Minister Scholten (Justitie) erkent het recht van Tweede en Eerste Kamer om in concrete, individuele gevallen het gratiebeleid te beïnvloeden. Hiertegen bestaan namelijk zijns inziens op staats rechtelijke gronden geen bezwaar. Dit heeft minister Scholten (Justitie) de Eerste Kamer medegedeeld in de memorie van antwoord op zijn begro ting. De concrete, individuele gevallen, waarop hier gedoeld wordt, betreffen de in de gevangenis te Breda verblijvende laatste vier Duitse oorlogsmisdadigers Lages, Kotalla, Fischer en Aus der Funten. De minister van Defensie heeft nu het besluit genomen om de functie en de staf van de Nederlandse territoriale be velhebber zeer binnenkort op te heffen. De juiste datum is nog niet bekend. Twee beweegredenen liggen aan dit besluit ten grondslag, namelijk: bespa ring en stroomlijning van de commando- lijn. Nog niet bekend is welk bedrag men denkt te kunnen besparen. De opheffing van staf en functie van de N.T.B. zal een grotere zelfstandigheid en uitgebreider bevoegdheden voor de territoriale bevel hebbers tot gevolg hebben. Het Damrak heeft gistermiddag bij de opening een goed prijshoudende stem ming voor de hoofdfondsen te zien ge geven. De handel was kalm. Philips was zo nu en dan actief. Dit fonds haalde het eergisteren geleden verlies van 60 cent praktisch in. De omzet van eergis teren in Philips bedroeg nominaal f225.000. Kon. Olie verbeterde veertig cent tot f 155.60. Unilever een paar dub beltjes hoger op f 142.70. Hoogovens en AKU goed prijshoudend op resp. 599 en 524. De kwestie-Cyprus beheerst volko men het marktbeeld. Men neemt nog steeds een afwachtende houding aan en wacht liever af tot genoemde kwestie goed is geregeld, om daarna met koop orders in de markt te stappen. Later op de middag werd de handel zeer stil. De koersen brokkelden een weinig af, waardoor een gedeelte van de eerder behaalde koerswinsten weer verloren ging. In de scheepvaartsector werd het ge publiceerde jaarverslag van de KNSM voor kennisgeving aangenomen. De koer sen ondergingen in de scheepvaartafde ling slechts weinig verandering. Ten op zichte van het voorgaande slotniveau was de stemming eerder iets gemakke lijker. Van de leidende cultures kon HVA het geringe aanbod alleen op een twee punten lager niveau verwerken. Amster dam Rubbers daarentegen ontmoetten geringe vraag, waardoor deze aandelen iets hoger in de markt lagen. De staats- fondsenmarkt was kleurloos met weinig zaken. De nieuwe vijf procent obligaties Bank voor Nederlandse Gemeenten, waarop vorige week werd ingeschreven tegen 99 procent, zijn gisteren niet offi cieel op honderd procent verhandeld. De stukken zullen vandaag in de notering komen. 18-2 19-2 Ned. '59 4% 95 9412 Ned. '61 4% 9412 94% Ned. '47 3» 2 86% 86% Ned. grootboek '46 86% 86% AKU 522% 523% Hoogovens 598 gl 597 Philips 147.65 148.20 Unilever 142.45 142.50 Kon. Olie 155.25 155 40 HAL 116% 116% gl Scheepvaartunie 137% 137% Amst. Bank 357 354% Ned. Handelmij 350 349 Lucas Bols 1085 Mach. Breda 210 208 Bijenkorf 860 Drie Hoefijzers 364 Ford 925 925 Van Gelders Papier 213% 212% Heineken 465 463 Hero Conserven 370 372 Holl. Beton Mij 426% 433 Kon. Zout 835 827 Nijverdal - Ten Cate 209 208 De Schelde 242 Scholten Foxhol 650 1 606 Simons Emball. en Hout 139 139% Thomassen en Drijver 765 772 Van Vlissingen Katoen 259 259 Vredestein 242% 238 Zeeuwse Confectie 375 375 Zwanenberg Organon 939 939 Shell Oil 17% 17% Anaconda 47% 47% Bethlehem Steel 33% 33% General Electric 88% 88 General Motor 78% 78 A Procter and Gamble Republic Steel 42% 43% NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 155.40—155.50; Philips 148.20—148.80; Uni lever 142.40—142.50.

de Stem | 1964 | | pagina 3