Walcheren Spoedig aanbesteding van LST-bakkerij Terneuzen OMSCHOLING VAN VERLAMDEN In een invalidenwagen aan hetM werk ZUID-BEVELAND GOESE RAAD AKKOORD MET AANLEG ZWAAIKOM Zeeuwsch-Vlaanderen Vakschool Geen zorgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1964 MIDDELBURG P. T. T-vereniging Rodelaja heeft onderdak VLISSINGEN Veerboot botste op baggermolen GOES Hulde voor directeur Perfecta "N.V. Uitvoer appels naar Noorwegen Vraag over afsluiting Brouwershavense Gat Mededeling op jaarvergadering: HULST Afscheid van B. Ceelaert bij R.-K. Studieclub Dagblad De Stem Ingelanden van Brede Watering vergaderden Sportzalen Mij. voor Nijverheid en Handel naar Groningen KNVB-ZEELAND over accommodatie Clingse hengelaars wachten met spanning op proefvisserij Alg. secretaris verlaat Z.L.M. Bridgecompetitie HOOGWATER Vandaag Morgen De P.T.T.-vereniging Rodelaja heeft sinds kort de beschikking gekregen over een kamer boven het pand van het voormalige magazijn „De Duif', de te genwoordige openbare bibliotheek en leeszaal aan de Lange Noordstraat In deze ruimte is een biljarttafel opge steld, waardoor de leden een ontspan ningsmogelijkheid meer hebben gekre gen. De biljartliefhebbers kunnen voortaan dinsdags- en vrijdagsavonds in het gebouw terecht. Ook de andere „ka mersporten", zoals dammen en schaken, kunnen nu in dit gebouw gespeeld wor den. In voorbereiding is een afdeling „to neel", waardoor men hoopt het 20-jarig bestaan vari de vereniging volgend jaar met eigen krachten te kunnen vieren. Voor de verzamelaars van postzegels, suikerzakjes, speldjes etc. zal getracht worden een ruilmiddag te organiseren, ook voor de kinderen van de leden. Binnenkort zal er een filmmiddag voor de jeugd worden gehouden. Verder staan op het programma een dia-avond, een puzzelrit per fiets en een bezichtiging van de televisietoren te Goes. In hit naseizoen zal getracht worden een voet balelftal te formeren voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. RAAD GAAT BEGROTING BEHANDELEN De raad der gemeente komt vrijdag 28 februari a.s., 's morgens om tien uur in openbare vergadering bijeen. In deze vergadering zal o.m. de ontwerpbegro ting ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. GESCHENK STADHUIS Het comité „Geschenk stadhuis Vlis- singen" deelt mede, dat tot 17 februari was ontvangen een bedrag van f 6876,63. Indien men nog een bijdrage wil geven, kan dit geschieden door storting op gironummer 185283 van de Nederlandse Handelmaatschappij N.V. te Vlissingen met vermelding „Geschenk stadhuis Vlissingen." Oost- en West-Souburg DRUKTE OP V.V.V.-KANTOOR Het V.V.V.-kantoor te Westkapelle wordt overstroomd door schriftelijke en telefonische aanvragen voor de zomer vakantie. In de maand januari kwamen 700 brie ven enz. binnen, terwijl dit aantal t.e.m. 15 februari was gestegen tot 960 stuks. RAADSVERGADERING De raad der gemeente komt vrijdag 21 februari a.s. 's middags om twee uur, in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de verkoop van diverse eigendommen aan het rijk i.v.m. de aanleg van de weg Nieuwland- Vlissingen; benoeming van onderwijsper soneel en het geven van de naam Am- bachtsveld aan het terrein tussen het Koopmansvoetpad en de Spoorstraat, plaats van mevrouw Lous de Witte. Als tweede secretaresse werd mevrouw De Witte-de Witte gekozen. De kas liet een saldo zien van ruim f 300, In de vereniging zijn momenteel 65 leden. Westkapelle VERGADERING N.C.V.B. Onder leiding van de presidente me vrouw Van Rooijen-van Sighem verga derde de afdeling Westkapelle van de N.C.V.B. Het was een huishoudelijke vergade ring en in het bestuur werden de vol gende dames gekozen: mevrouw Wille- boordse-Huibregts als secretaresse, in de In haven Breskens (Van onze verslaggever) In de haven van Breskens is de honderd-meter-veerboot „Prinses Irene" in botsing gekomen met een daar lig gende baggermolen uit Giessendam. Door nog onopgehelderde oorzaak voer de veerboot bij het binnengaan met een daverende klap tegen de molen, die flinke schade opliep. Enkele wings wer den vernield en de staaldraden waar aan een baggerschuit vast lag knapten af De bemanning van de baggermolen, dié benedendeks bezig was koffie te drinken, ontsnapte aan een groot gevaar en kon met de schrik vrijkomen. Morgenmiddag wordt de heer J. Noordhoek in hotel Centraal alhier een hulde bereid vanwege het feit, dat hij vijfentwintig jaar bij de chemische fa briek „Perfecta Goes N.V." in dienst is. De jubilaris is in 1939 als boekhouder bij de firma begonnen. Na de tweede wereldoorlog werd hij benoemd tot be drijfsleider. In 1962 volgde zijn benoe ming tot directeur van het bedrijf, dat thans 22 werknemers telt. Geheel in overeenstemming met de spreekwoor delijke bescheidenheid van de heer Noordhoek, zal er geen hundiging zijn van buitenstaanders. Het wordt een voornamelijk interne aangelegenheid, 's Middags is er een receptie voor de medewerkers van de fabriek, terwijl het jubileum 's avonds ook in hotel Cen traal in intieme kring gevierd zal worden. De heer Noordhoek zal met zijn echtgenote en zijn drie kinderen hier het middelpunt van een plezierig „onderonsje" zijn. Hansiveert M. J. POLDERMAN OVERLEDEN (Van onze verslaggever) In het ziekenhuis te Leiden is over leden de heer M. J. Polderman, voorzit ter van harmonie Scheldegalm alhier. De heer Polderman is 63 jaar gewor den. Hij is ongeveer 8 jaar voorzitter van de harmonie geweest. Daarvoor was hij penningmeester. Hij is tot het laatst toe tevens actief lid geweest. Hij blies de saxofoon. De heer Polderman is een zoon van de vroegere directeur van de Scheldegalm, die bijzonder veel aan de gunstige ontwikkeling van de harmonie heeft gedaan. De begrafenis van de heer Polderman zal morgenmiddag om 2 uur plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Goes. Harmonie Scheldegalm zal de rouwstoet begeleiden. "s-Heer Arendskerke „DE AREND" BESTAAT BIJNA 10 JAAR De plaatselijke gymnastiekvereniging „De Arend" te 's-Heer Arendskerke hield in het gemeentelijk verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoering. De avond werd geopend door de vóór- (Van onze correspondent) Volgens een mededeling van de Noorse autoriteiten zal de onbeperkte invoer van appels in dit land reeds kunnen plaats vinden met ingang van 9 maart a.s. Dit is een week eerder dan was bekend gemaakt. Overigens wordt niet ver wacht, dat deze Noorse invoermaatregel van betekenis zal zijn voor de afzet van Nederlandse appelen, want Noorwegen is nimmer een afnemer van betekenis voor dit Nederlands fruitprodukt. Wordt met de afsluiting van het Brou wershavense Gat pas in 1965 begonnen, hoewel de voorbereidingen al zover zijn gevorderd, dat in de eerste helft van dit jaar hiermee een aanvang zou kunnen worden gemaakt en is dan geldgebrek daarvan de oorzaak Dit zal het Tweede-Kamerlid mejuffr. Schilthuis (P. v. d. A.) vanmiddag mon deling vragen aan de minister van Ver keer en Waterstaat. Tenslotte zal zij vragen of door dit achterblijven op het schema de afsluiting van de zeegaten in 1978 in gevaar zou kunnen komen. zifter, de heer G. M. de Schipper, die meedeelde, dat de vereniging in 1965 haar tienjarig bestaan zal vieren en dat het bestuur dan een feestavond wil ge ven. De verschillende meisjesgroepen brachten o.l.v. de heer M. Geluk ritmi sche oefeningen en gymnastiek op de verschillende toestellen. Tot besluit van de avond was er gelegenheid toi dansen. TONEELVOORSTELLING K.A.B. Een afdeling van het Belgisch Natio naal Toneel brengt voor de Culturele Commissie van de K.A.B. het bekende toneelspel „Boerenpsalm", van de Vlaam se schrijver Felix Timmermans op woens dag 26 februari om 8 uur in het bio scoopgebouw. Dit toneelstuk werd in ok tober van het vorig jaar voor de twee honderdste maal opgevoerd in Antwer pen. Biervliet De r.-k. studieclub Biervliet 2 nam op het eind van haar vergadering af scheid van de heer B. Ceelaert wegens diens vertrek naar de Flevopolder. De heer Ceelaert heeft deze studieclub 13 jaar geleden opgericht en sindsdien de voorzittershamer gehanteerd. Bij dit af scheid waren aanwezig ir. De Wit, land- bouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaande ren en de heer Bakker, rayon-assistent voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer G. Claeijs, vice-voorzitter. dankte de scheidende voorzitter voor het werk dat deze gedaan heeft om de stu dieclub in het leven te roepen en tot steeds grotere bloei te brengen. Het zich- bare resultaat hiervan is dat nu onge veer veertig boeren actief lid zijn. Als dank bood spreker een tweetal geschen ken aan en aan zijn echtgenote, die even eens uitgenodigd was, werden bloemen aangeboden. Verder werden nog woorden van dank en waardering gesproken door ir. De Wit en de heer Bakker. inspectie Zeeland. L. K. M DE JONG tel. 2377 HULST Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES, Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes Redacteuren voor Zeeuwsch-Vlaanderen: P. G. KUYPERS, tel. 2377 Hulst (privé 3327) W.-WOLTERS, tel. 2377 Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU tel. 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Va mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1, elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde olaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Tot slot dankte de heer Ceelaert. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Buijsse als nieuw bestuurslid gekozen. Het bestuur ziet e rnu als volgt uit: G. Claeijs, voorzitter, A. Buijsse, vice-voor zitter, E. Goossens, secretaris, J. Mangnus penningmeester en B. Buijsse, lid. Clinge K.A.B.-PRIJSKAARTING De plaatselijke afdeling van de K.A.B. zal voor de laatste maal in dit seizoen een kaartavond organiseren in het Ver- enigingsbouw op zaterdag 22 februari. Evenals op de vorige avonden zal er op punten gekaart worden. Het z&l er gaan spannen, want de man met het hoogste puntentotaal wordt kampioen. Craauw OPENBARE RAADSVERGADERING Vrijdag a.s. zal er een openbare raads vergadering gehouden worden, 's avonds om half acht. Er zullen enkele voorname punten besproken worden. Westdorpe FILM DUIVENSPORT Maandag 24 februari wordt in café Sport om half acht een filmvoorstelling gegeven over duivensport. De duivenlief- hebbers, die deze film gratis kunnen bij wonen, krijgen enkele grote hokken te bezichtigen. Ook is er een lossing van een grote duivenvlucht te bekijken. „CRESCENDO" FINANCIEEL STERK Tijdens de jaarvergadering van het gemengd koor „Crescendo" werden als bestuurslid gekozen mej. Cecile Thomas en de heer Eric van Laere. Herkozen werden mej. Lea Heijblom en de heer Jac. van den Abeele. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat de kaspositie van het uniformenfonds zeer gunstig is. Ook de normale verenigingskas staat er goed voor. De voorzitter deelde mee dat op dinsdag 25 februari de onlangs gespeelde bonte avond zal worden opgevoerd het bejaardentehuis. Ook zal een dans avond worden belegd in het verenigings gebouw. Kapelle VESGADERING KLEUTERSCHOOL Er was een goede opkomst op de ouderavond, tevens jaarvergadering van de chr. kleuterschoolvereniging. Op deze bijeenkomst werd afscheid genomen van secretaris J. A. van Neuren, die 12 jaar dit werk heeft gedaan. Voorzitter M. J. Groenleer bracht hem hartelijk dank voor alles wat hij voor de school heeft gedaan. De school heeft nog altijd te maken met een leidsterstekort. Dankzij het feit, dat mevr. Vermeire-de Klerk halve dagen les geeft aan de school, behoeven nog geen kinderen afgewezen te wor den. De school telt thans 97 leerlingen en 3 leerkrachten. Het aanttal leden nam in 1963 toe met 15 en bedraagt thans 221. Het bestuur zal worden ingekrompen en daarom werd in de vacature J. A. van Neuren geen nieuw bestuurslid gekozen. In de vaca ture mevr. Van de Guchte-Nijsse werd gekozen mevr. Eversdijk-Sinke. De heer J. J. Mol werd herkozen. Na de pauze sprak de heer N. Ver boon, directeur van de chr. kweekschool te Middelburg over „De opvoeding van de kleuter". HALVE SLUITINGSDAG WINKELS De middenstandsvereniging „Handels belangen" heeft tijdens haar algemene vergadering langdurig gesproken over het instellen van een verplichte halve sluitingsdag voor de winkels in Ka pelle-Biezelinge. Hoewel een groot aan tal leden zich uitsprak voor deze halve dag sluiten, bleek er toch geen meerder heid te zijn voor het bestuursvoorstel. Uiteindelijk werd besloten aan het ge meentebestuur te verzoeken een enquête te houden onder de winkeliers in Ka pelle en Biezelinge ten aanzien van deze zaak en dan een beslissing te nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren H. J. Blok en J. Geense herkozen en in de vacature H. P. W. Adriaan- sens werd gekozen de heer M. P. Leys. Rilland PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN In Luctor et Emergo werd de jaar vergadering van de plattelandsvrouwen gehouden, onder leiding van de presi dente, mevr. J. van Kamps-Visser. Dc presidente deelde mee, dat de vereni ging momenteel in zeer grote moeilijk heden is. Het ledenaantal is aanzien lijk gestegen, nl. tot 80. Tot bestuurslid werd in de vacautre van mevr. J. Na gelkerke-van Doom gekozen mevr. van Wele-Wiskerke. Mevr. Kamps-Visser en mevr. Volkers werden herkozen resp. als presidente en bestuurslid. (Van onze verslaggever) De raad van Goes Is akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. om ter bevordering van de industrialisatie nabü de jachthaven een zwaaikom aan te leg gen, waarin schepen met een lengte van ruim 50 meter zullen kunnen keren. In clusief de kosten van grondverwerving komt dit project te staan op 210.000. Inhakend op dit voorstel wilde de heer Roose de aanleg van een zwaaikom in ruimer verband zien. Hij dacht daarbij aan de mogelijkheid de oude zwaaikom midden in de stad weer in functie te herstellen. Er zou dan een beweegbare brug aangelegd moeten worden. De heer Roose zag o.m. als groot voordeel, dat de omwonenden geen last meer zullen hebben van het nu niet gebezigde stil staande water, dat o.m. veel stank ver spreidt. Bovendien zou een deel kunnen worden gebruikt als uitwijkmogelijkheid van de jachthaven. De heer Van Loon wilde een andere richting uit en sprak over demping van dat oude deel t.b.v. parkeerruimte. Burgemeester Huber zei in zijn ant woord o.m., dat bij de oude situatie de schepen en ook het wegverkeer veel hinder ondervonden van de bruggen. Het nieuwe project komt nu te liggen ten noorden van de geprojecteerde brug over het kanaal Goes-Goese Sas. Zonder de goedkeuring van de heer Roose besloot de raad de gebouwen van het burgerlijk armbestuur aan te kopen, te verbouwen en in te richten voor een bedrag van ruim twee en een halve ton, Een gedeelte van de gebouwen zal wor den bestemd voor het bureau gemeente werken. De heer Roose uitte bezwaren, omdat volgens hem de gebouwen in een te slechte staat verkeren. Hij zag liever een geheel nieuwe opzet en een nieuw bouw voor alle gemeentediensten. „Het dan gerestaureerde stadhuis zou kunnen dienen voor representatieve doeleinden" zei hij. Het merendeel van de raadsle den toonde zich echter verheugd een gebouw op zo'n unieke plaats in de gemeente voor een relatief laag bedrag te kunnen kopen. Enkele raadsleden za gen het onderhavige terrein als de aan gewezen plaats voor een nieuw gemeen tehuis. besturen. De huurprijzen daarvan zou den een veelvoud bedragen van de ge- meenteprijzen. Geïnformeerd zal wor den of ook de (rijks) zaal van het Goese lyceum buiten de schooluren door ver enigingen gebruikt mag worden. In het algemeen bestuur van de stich ting werden gekozen de heren E. Carels, J. v. Stee, P. Moerdijk, A. de Haan en G. Scherphuis. Bovendien werden nog 16 plaatsvervangende bestuursleden ge kozen. Als adviserend lid werd aan het algemeen bestuur toegevoegd de heer W. Belzer, namens de afdeling Zeeland van de Ned. ver. van sportleraren. In het dagelijks bestuur werd als terreindes- kundige gekozen de heer Eshuis, hoofdop zichter van de Grontmij. Er werd nog een krediet van 13.440 gevoteerd voor het laten vervaardigen door de KLM aero- carto van luchtfoto's en een overzichts kaart van Goes. Voorts wordt nog een meetkundige grondslag bepaald van het voor de uit breidingen der gemeente bestemde ge bied. Een en ander is t.b.v. de uitbrei- dings- en structuurplannen riolerings- schema's en het bestuderen van verkeers- en parkeervraagstukken. De gemeentelijke gymnastiekzalen wer den voor de buitenschoolse uren in be heer en exploitatie overgedragen aan de stichting Sportbelangen Goes. Het blijkt, dat voor diverse verenigingen het ge bruik van de zaal afstuit op de hoge kosten. Het zou daarbij vooral gaan om de zalen, die eigendom zijn van school- In hotel Ossewaarde te Wolphaartsdijk is de jaarlijkse vergadering van stembe voegde ingelanden van het tweede dis trict van het waterschap De Brede Wate ring van Zuid-Beveland gehouden onder leiding van de gezworene A. Koert. In zijn openingswoord moest de heer Koert de dijkgraaf P. J. J. Dekker veront schuldigen, daar deze wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. In diens plaats kon hij welkom heten de waarn. dijkgraaf Dees. Verder herdacht hij de onlangs plotseling overleden hoogingeland de heer J. J. Klompe. Tenslotte gaf hij een overzicht van de in 1963 uitgevoerde werkzaamheden. Hierna besprak de waarn. dijkgraaf verschillende algemene aspecten van het waterschapswezen, o.a. het sneeuwruimen en de gladheidbe strijding, de dijkrecreatie, de mogelijk heid van een financiële verhouding tus- rijk en waterschappen, de bijdragewet delttawerken en de geschotsheffing. Na de pauze behandelde de voorzitter de begroting 1964, waarbij hij een over zicht gaf van de uit te voeren onder houdswerkzaamheden, terwijl het hoofd van de technische dienst ing. G. Been hakker de uit te voeren kapitaalswerken toelichtte. (Van onz.e verslaggever) De leden van het departement Zee land van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel gaan op vrijdag en zaterdag 1 en 2 mei a.s. hun jaarlijkse excursie maken, die hen deze keer naar Groningen voert. Ten einde er een trip van te maken, waar de leden iets van op kunnen steken heeft het bestuur gemeend, dat de le den het op prijs zullen stellen eens kennis te nemen van de stormachtige ontwikkeling, die de haven van Delft zijl doormaakt. De reis begint vrijdag 1 mei 's middags om 13.00 uur. Het gezelschap zal per extra-trein naar Gro ningen reizen, waar 's avonds enkele sprekers de industriële ontwikkeling van de provincie Groningen zullen toelich ten. De volgende dag bezoeken de leden de „gasbel" te Slochteren en Delftzijl. Het belangrijkste feit dat de voorzit ter van de „Vereniging Technische School voor Terneuzen Omstreken", de heer J. de Klerk op de algemene le denvergadering had mee te delen, was de goedkeuring die werd ontvangen voor de aanbesteding van een nieuwe bak kerij. Deze aanbesteding die openbaar zal worden gehouden zal binnen 2 a 3 weken plaats hebben. Voor de bouw zal een lening van f 243.000,- moeten ge sloten worden a 5 Verder deelde de heer De Klerk mede dat waarschijnlijk in september een part-timecursus zal beginnen voor „operators" in de chemische bedrijven in de kanaalzone. Ook van Dow Chemi cal werd een verzoek ontvangen om te beginnen met een „stoomcursus". Mo gelijk zal ook deze in september begin nen. Uit het jaarverslag van de admini strateur, de heer J. Scheele, bleek dat het aantal leerlingen een geringe stij ging vertoonde (656 per ultimo decem ber 1963). Een leerling van de dagschool kost jaarlijks f 1419 en ook hier valt een stijging waar te nemen. De heren J. de .Klerk, R. R. Visser, J. van Altena en ir. R. H. van Kreve len werden in het bestuur herkozen. Als voorzitter, respectievelijk vice-voorzit ter, werden de heren J. de Klerk en R. Visser gekozen. Het Ministerie van O, K. W. ver leende goedkeuring aan het voor het volledig dagonderwijs geheel vernieuwd leerplan, dat aangepast is aan de mo derne onderwijsmethoden en de uitbrei ding van de cursusduur met een alge meen eerste leerjaar. Schilderen en metselen zijn met respectievelijk 16 en 17 de zwakst bezet te cursussen. Vooral metselen baart het schoolbestuur grote zorgen. De school loopt gevaar dat de cursus voor metse len jzal moeten stop gezet worden bij ge brek aan belangstelling. Bij de rondvraag kwamen de heren van Krevelen en Visser hierop terug. Ir. van Krevelen merkte op dat het aan- tal leerlingen voor beide cursussen in het parttime onderwijs zich herstelt. Mo. gelijk is dit toe te schrijven aan het feit dat men eerst als ongeschoolde gaat werken en dan pas tot de ontdek king komt dat men er beter aan doet hierin een cursus te volgen. Ook al is Terneuzen de enige L.T.S. in Zeeuwsch. Vlaanderen waar een cursus schildèren wordt gegeven, toch blijft het aantal aanmeldingen laag. Besloten werd in de naaste toekomst de ouders een beter- voorlichting te geven. Zeker in deze tijd, zo werd opgemerkt, is een goede vak kennis heel wat waard. Het leerplan voor de cursus Opleiding Bewijs van Algemene Ontwikkeling werd eveneens bij ministeriële beschikking goedgekeurd. Na de 2-jarige opleiding aan deze cursus kan men examen doen voor het bewijs van algemene ontwik keling, waarvan het bezit voorwaarde is om tot de eigenlijke studie voor één der N.O.-akten te worden toegelaten. Er zijn nu een 'eerste en een tweede klasse aan deze opleiding verbonden met respectievelijk 22 en 16 ueerlingen. De vissersvereniging De Clingse Hen gelaars kampen reeds geruime tijd met een ziekte onder de vissen op het vis water de Zestigvoet. Voor de liefheb bers is dit een grote teleurstelling ge- geweest in het afgelopen seizoen. Het bestuur van de vereniging heeft alle maatregelen genomen om deze ziekte met kracht te bestrijden. Reeds tweemaal werd een proefvisserij gehouden door de Visserij-inspectie te Utrecht. Een derde proefvissereij wordt gehouden op dins dag 25 februari. In het begin liet de ziekte bij de vis sen zich onschuldig aanzien. Niettemin nam het bestuur de nodige maatregelen. In december 1960 had de eerste proef visserij door de Visserij-inspectie plaats. Van de zieke vis werd een grondige studie gemaakt. Toen in juli 1963 een tweede proef werd gemaakt bleek wel, dat de ziekte op zijn ergst was. Nadien was er merkbaar een verbetering te con stateren. Men is zeer benieuwd naar de resultaten van de derde proef. Want juist de uitslag is van het grootste be lang. Houdt de ziekte aan, dan zullen er meer proefnemingen moeten worden gehouden. Bovendien kan er bij een ziek te onder de vissen geen vis gepoot of uitgezet worden. Voor de hengelaars dus een gewichtige dag, waarvan veel af hangt voor het komende seizoen. „Ook een voetbalbond, die leeft, bouwt aan zijn toekomst". Onder dit motto vraagt de voorzitter van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, de heer I. W. Bakker, reacties en suggesties over het idee om te komen tot een ver licht, goed geoutilleerd sportterrein „ergens" op een centrale plaats in Zee land. Hij schrijft daarover het volgende: „Wij verheugen ons momenteel in ver schillende prima- en een groot aantal goede sportvelden. De rest is bruikbaar op enkele uitzonderingen na. Wel zijn er nog te weinig velden, waardoor de be staande dikwijls te intensief „bespeeld" worden, terwijl de junioren soms hele maal geen kans krijgen. Tot de urgente gevallen (ik laat kleed- en wasaccom- modatie hier buiten beschouwing) beho ren thans nog Hoek, Kloetinge, Zonne- maire en Westkapelle). Hieraan wordt thans ook positief géwerkt door de Zeeuwse Sportraad en dat is verheugend, dacht ik zo, doch het spreekt vanzelf dat de betrokken clubs en Gemeentebesturen het hardst moeten werken. Het komt mij evenwel voor, dat daar naast ook geijverd moet worden voor een verlicht sportterrein, op een cen trale plaats, met een zodanige outillage, dat er 's avonds b.v. op woensdag, wed strijden gespeeld kunnen worden. Men zal dan, wat nu praktisch onmogelijk is geworden, sportevenementen kunnen organiseren op hoger niveau. Dit kan leerzaam zijn en van grote propagan distische waarde. AJs ik verder uitga van de veronder stelling dat men ook in ons gewest zo langzamerhand de waarde van de sport beoefening ten volle erkent en wedstrij den als recreatie ook voor het publiek belangrijk vindt, dan geloof ik, dat zo'n veld activerend kan werken voor de veldsporten (in de frisse buitenlucht) en U,4V,rt+- T ooflrlïmanf." V3I1 ZS6- bovendien bet „Leefklimaat' land ten goede komt." BILJARTWEDSTRIJD In „Het oudt Raedhuys" is een wed strijd gehouden op het topbiljart, waar aan 38 spelers hebben deelgenomen. De uitslag luidt.' 1. Johny Pluijm, Westdorpe; 2. Aurel Laurijs; 3. Roger van Kwikkelberghe; 4. S. Josiassen; 5. Hetty de Smet; 6. A. Janssens St. Jan steen; 7. Gerrit de Vrieze; 8. B. Danc- kaert, St. Jansteen; 9. Maurice de Smet; 10. Ph. de Guchteneire. Door deze prestatie kwam Johny Pluijm in het bezit van de wisselbeker. De op brengst van de wedstrijd komt ten goede aan het gemengd koor „Crescendo". Zierikzee ONTSLAGNAME WETHOUDER Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering deed wethouder M. Verheyen (PvdA) de verrassende mede deling, dat hij zich tot zijn spijt op ad vies van de dokter en in overleg met zijn vrouw genoodzaakt zag ontslag als wethouder te nemen. De voorzitter drukte zijn spijt uit over deze mede deling, maar meende deze toch te moe ten respecteren. In de volgende raads vergadering zal een nieuwe wethouder worden gekozen. (Van onze verslaggever) Per 1 juni a.s. zal mr. J. F. G. Schlingemann te Goes zijn functie van algemeen-secretaris van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) neerleggen. Hij is be noemd tot directeur van de af deling buitenlandse betrekkingen van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité. Mr. Schlingemann zal in Goes blijven wonen. Vandaar dat hij nog als adviseur van het bestuur van de Z.L.M. zal blijven optreden. Voorts za] hij waarschijnlijk vice- voorzitter van de commissie ver zekeringen van de Z.L.M. blijven. Daarnaast zal hij zijn medewerking blijven geven aan de redactie van het Zeeuwse Land- en Tuinbouw blad. Ook de Statenfractie van de V.V.D. zal hem voorlopig als woordvoerder behouden. Mr. Schlingemann is ruim 15 jaar algemeen-secretaris van de Z.L.M. geweest. De laatste tijd was hij al een paar dagen in de week voor het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité werkzaam. Momenteel verblijft hij voor dit comité in Parijs. De jonge vrouw in de invaliden- wagen maakt geenszins de indruk neerslachtig te zijn. Zij zit met plezier achter haar tekenbord en werkt. De plattegrond voor een garage is bijna klaar. Zij is één van de 48 bewoners van het „Johannes Straubinger tehuis" in Wildbad in het Zwarte Woud en behoort tot de ongeveer 4000 mensen, wier on derlichaam verlamd is, die er thans in West-Duitsland zijn. Het aantal van deze zwaar beproefde mensen neemt ieder jaar door ongeval len met 700 tot 800 toe. Om hen te hel pen en hen nieuwe levensmoed te geven, werd in zuidwest-Duitsland het eerste en tot nu toe het enige omscholigsinsti- tuut voor mensen, die aan verlammin gen van het onderlichaam lijden, ge bouwd. Het belangrijkste geneesmiddel en levenselixer heet werk! Als het mogelijk is", de gehandicapten weer in het beroepsleven in te passen, hen een taak te geven, die hen bevredigt, dan betekent dat voor hen verwezenlijking van de schoonste wens, stijging van het gevoel van eigenwaarde en psychische gezondheid. Vanzelfsprekend kunnen in dit om- scholiingsinstituut alleen vrouwen en mannen opgenomen worden, die een vol tooide medische behandeling achter de rug hebben en die lichte werkzaamheden door de arts als het ware „voorgeschre ven" krijgen. Wie aan deze voorwaarde voldoet, vindt in het „Johannes Strau binger tehuis" werkelijk een ideale „vakschool", die helemaal op zijn of haar behoeften is afgestemd. De leer lingen kunnen uit verschillende richtin gen kiezen en bijvoorbeeld instrument maker, elektriciën, horlogemaker of technisch tekenaar worden. De leertijd bedraagt zes maanden tot drie jaar en wordt meestal afgesloten met het ge bruikelijke Vakexamen van de Duitse Kamer van Koophandel en Fabrieken. Allereerst was het de horloge-industrie uit het Duitse horloge- en bijouterieën- centrum Phorzheim die zich geïnteres seerd toonde, deze gehandicapten voor hun beroep te winnen. Men stuurde ei- Sas 1 werd kampioen in de hoofdklasse bridge en daarmee kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze week is Sas 2, de heer en mevr. De Jong en de heer en mevr. Verhaegen kampioen van de eerste klas geworden en promoveert daardoor naar de hoofdklas. Luctor 3 degradeert naar de eerste klas. De uitslagen van de laatst gespeelde twee ronden luiden als volgt: Hoofdklas: Luctor 2Luctor 1 56-83 (0-6); Luctor 3Terneuzen 1 64-79 (0-6); Sas 1—Luctor 2 101-39 (6-0)Luctor 1- Terneuzen 1 77-54 (6-0). Eerste klas: Luctor 4Terneuzen 2 87-71 (6-0)Oostburg—Luctor 5 115-20 (6-0); Luctor 4—Sas 2 79-100 (0-6). Eindstand hoofdklas: 8 7 8 4 8 3 8 2 8 1 Sas 1 Luctor 1 Luctor 2 Terneuzen 1 Luctor 3 Eindstand Sas 2 Oostburg Luctor 4 Terneuzen 2 Luctor 5 43 3 28 4 21 5 16 S 12 eerste klas: 87 Morgen, vrijdag 21 februari is het hoogwater te Hansweert om 8.35 en 21.16 uur; Terneuzen 8.01 en 20.44 uur; Vlis singen 7.34 en 20.17 uur; Wemeldinge 9.00 en 21.43 uur. gen vakleraren naar het tehuis in Wild bad. Spoedig volgden de ondernemers van andere branches hun voorbeeld. Het werk van deze gedeeltelijk ver lamden uit het Zwarte Woud wordt zo gewaardeerd dat de leerlingen van het „Johannes Straubinger tehuis" nog tij dens hun verblijf aldaar goed betaalde opdrachten ontvangen. En ook later be hoeven zij zich geen zorgen te maken over hun loopbaan in de maatschappij Hun gestegen belangstelling voor het nieuwe beroep en hun verantwoordelijk heidsgevoel maken hen zonder uitzonde ring tot zeer betrouwbare medewerkers. Deze waardering betekent voor deze Een kijkje in het instituut waar mensen wier onderlichaam ver lamd is, zittend in hun invaliden- wagen, o.a. de schermsport be oefenen, bij wijze van vrijetijds besteding. lichamelijk gebrekkigen meestal meer dan het geld, dat zij weer met zelf ver richte arbeid kunnen verdienen. De successen van Wildbad hebben de drie uitvoerende organen van het „Jo hannes Straubinger tehuis", het Duitse Bondsbureau voor Arbeidsbemiddeling, de vakverenigingen en de vereniging Caritas bewogen binnenkort in de Zuid- duitse universiteitsstad Heidelberg een tweede omscholingsinstituut voor men sen, die lijden aan verlammingen van het onderlichaam, te openen. TERNEUZEN Luxor 20 uur Barabbas, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur In dienst van de Secie1 Service, 14 j. 9.30 uur Verg. Naar produktief vee op Walcheren 20 uur St.-Adelbertvereniging Voorlichtingsdag LOM-school VLISSINGEN Alhambra 20 uur De vergeten meoe minnaar BIERVLIET Hotel v.d. Hemel 19.30 uur Propaganda- bijeenkomst Heemkundige Kring ANTWERPEN KVO 20 uur De Antikwaar. De Groie Verzoeking van St.-Antonius 's-HEERENHOEK 20 uur Gemeenteraad HULST Bioscoopgebouw 20 uur Barabbas, li J' TERNEUZEN Luxor 20 uur Barabbas, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De vergeten meae minnaar Luxor 20 uur Konvooi als lokaas, 1* J* MIDDELBURG Electro 19.30 uur In dienst van de Secret Service, 14 j. G°ES oar Grand 20 uur De vergeten medemmnaai 'S-HEER ARENDSKERKE Chr. nijverheidsschool 10 uur Leer- i krachten der CBTB

de Stem | 1964 | | pagina 2