Militair samengaan van Frankrijk en Duitsland Amerika prest Turkije tot uitstel, maar: Turkse Cyprioten houden hun vlaggen al gereed... Cambodja dreigt Amerika met rode vriendschappen Jury-selectie proces-Ruby blijkt tijdrovend karwei... Voortdurende gevechten Bestand Resultaat besprekingen DAGBLAD VOOR ZEELAND Don Carlos op reis; bestemming onbekend Brandt (kandidaat Kamerlid) gaat op voeten trappen Bespreking over kruisantenne Baby gedood bij botsing Toenemende wind PAPANDREON AAN KOP Ethiopië-Somalie Bestand bestaat uit vechten In bioscoop Saigon Twee doden bij moord en bomaanslag „Ja zeggen, of we pappen met Peking aan Euthanasieprogramma Nog meer artsen verdacht 104e JAARGANG No. 24514 Uitgave: N. V. Üitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Sruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C j, v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. ^eSl mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J. v. 't Westende Bureau: Breda - Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 17 FEBRUARI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per posl excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) YPRUS BLIJFT VOOR INVASIE VREZEN Don Carlos de Borbon-Parma zal Madrid binnen enkele dagen verlaten. Men weet echter met waar de prins heen zal gaan. Het staat echter wel vast dat hit Spanje zal verlaten. Het in Spanje circulerende gerucht dat de verloving binnenkort verbroken zou worden werd door een woordvoerder van de familie tegengesproken, evenals het bericht dat Don Carlos zich voor een retraite zou terugtrekken en gedurende enige tijd zijn normale werkzaamheden wilde staken. De Westduitse sociaal-democraten heb ben burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn gisteren benoemd tot voor zitter van hun partij en hem kandidaat gesteld voor de volgend jaar te houden verkiezing voor het Westduitse kanse lierschap. Als voorzitter van de partij is Brandt opvolger van Ollenhauer, die december is overleden. Brandt lanceerde onmiddellijk een campagne in de stijl van wijlen presi dent Kennedy. „Onze grootste vijand", zo verklaarde hij op het congres, „is ons gebrek aan beweeglijkheid. Wij zullen op de slapende voeten der onbeweeglijken trappen". De radiotelescoop die Nederland en België samen gaan bouwen en die een plaats moet krijgen in het grensgebied in Noordbrabant, zal uit twee loodrecht op elkaar staande ..armen" bestaan, ieder anderhalve kilometer lang. Op de ene arm komen ongeveer 38 „radio spiegels" (parabolische antennes) van 30 m middellijn, en op de andere 65 Dit „kruisantenneproject" is bedoeld voor onderzoek op alle terreinen van de radio-astronomie. Zaterdag is er in Den Haag over dit project een bespreking gevoerd tussen premier Lefèvre van België, minister president Marijnen en de directeur van de Leidse Sterrenwacht. Over de totstandkoming van de gigan tische kruisantenne is niets meegedeeld Opnieuw zal de Veiligheidsraad, mede op verzoek van Makarios, zich vandaag met Cyprus bezighouden. Secretaris-generaal Thant van de Ver enigde Naties heeft inmiddels op de regeringen van Griekenland, Turkije en Cyprus telegrafisch een dringend beroep gedaan zich van iedere actie te onthouden die zou kunnen leiden tot verergering van de bestaande situatie en meer bloedvergieten tot gevolg zou kunnen hebben. In het afgelopen weekeinde heeft de Veiligheidsraad zich permanent voor een spoedzitting beschikbaar gehouden. De gespannen sfeer op en rond het eiland, de drei ging van een Turkse invasie en bloedige schermutselingen op Cyprus, gaven daar alle aanleiding toe. Zaterdagavond heeft de Britse regering de kwestie- Cyprus voorgelegd aan de Veiligheidsraad, die er zich nog diezelfde avond over beraden heeft. Engeland verzocht om een oplossing. Daarop vertrouwt de Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken George Ball, die gisteren bij zijn ver trek uit Londen verklaarde, dat het over leg met de Britten bevredigend was ge weest en tot eenstemmigheid van stand punt heeft geleid. Ball had de Turkse regering er eerder toe bewogen een eventuele interventie op Cyprus voor achtenveertig uur uit te stellen. Gisteren zei hij zeer onder de indruk te zijn gekomen van de „zelfbe heersing" van de Turkse regering. De dreiging van een Turkse invasie op Cyprus bestaat nog steeds. In het weekeinde lagen op de daken van Turk se huizen de Turkse vlaggen klaar. Het bericht van uitstel van militaire maat regelen vanuit Turkije beïnvloedde de spanning niet merkbaar. Een kind van acht maanden kwam om het leven toen de auto waarin het met zijn vader en moeder meereed in Heelsum (Gld.), tegen een boom botste. Het kind vloog door de voorruit en was op slag dood. De andere inzittenden, twee jongetjes van 3 en 6 jaar die ach terin zaten, kregen snijwonden aan hoofd en handen Een vierjarig meisje, dochter van de stationschef van Meerlotienray is bij het passeren van twee treinen door een der treinen gegrepen en op slag gedood. BiaasH ONTSLAG zal alle Amerikaanse leer krachten van het vredeskorps in de Afrikaanse staat Ghana worden aange zegd. Het betreft hier een regerings maatregel. EEN STORMLOOP van huisvrouwen hebben Duitse eierenboeren veroorzaakt, toen zij. zoals aangekondigd, hun pro- dukten tegen acht tot twaalf Pfennig op de Bremense markt aanboden. MISBRUIK van de huwelijkssluiting tus sen prinses Irene en prins Carlos dooi de Carlistische beweging, vreest de „Vereniging Protestants Nederland", die er telegrafisch bij koningin en minister president op aangedrongen heeft dit hu welijk buiten Nederland te laten vol trekken. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot maan- j dagavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk neerslag, in het noorden waarschijnlijk in de vorm van yzel J of sneeuw. Tot krachtig en langs de Wadden- ,.V.st hard toenemende ooste- lyke wind. w11 noorden temperaturen om PnLV£ieSpu,nt' e,(,ers temperaturen enkele graden boven nul. m^an onder SVuuf 17'56 UUr opM10rf5enuur2OnOP7-5iuUr; maan In de zuidwestelijke kuststad Paphos en in het zuidelijk gelegen Ayios Theo- doros is het in het weekeinde tot ge vechten gekomen. In Paphos hebben* En gelse parachutisten ingegrepen. In Ayios Theodoros hebben, naar verluidt, Griekse en Turkse Cyprioten elkaar met grana ten en dynamietstaven bestookt. Zondag hebben beide bevolkingsgroepen elkaar in dit niet ver van Nicosia gelegen dorp voortdurend beschoten, ondanks het feit dat het zaterdag door Engelse militaire bemiddeling tot een „wapenstilstand" ge komen was. De gevechten zouden daar zijn uitgebroken nadat een Griekse Cy prioot, Georgiou, in het dorp was ge dood. Drie Britse militaire van de Royal Air Force zijn gisteren vrijgelaten, nadat zij zaterdag in Larnaca, 60 kilometer ten zuiden van Nicosia gevangen waren ge nomen door Grieks-Cyprioten. De vrijlating geschiedde op aandringen van president Makarios. Het was het eerste incident op Cyprus waarbij acties werden ondernomen tegen Britse militairen, sedert het uitbreken van de crisis begin december van het vorig jaar. Dit incident zou erop kunnen wijzen dat er steeds meer stemming aan het ontstaan is tegen de aanwezigheid van Brits militair personeel. President Makarios heeft actie geno men, nadat een dringend beroep op hem was gedaan door de Britse hoge com missaris op Cyprus, Denis Clery. Het Britse ministerie van defensie heeft bekendgemaakt dat vandaag twee honderd zestig man Life Guards, elite troepen, per vliegtuig naar Cyprus zul len komen. De troepen krijgen pantserwagens mee. Bovendien zal het hoofdkwartier op Cy prus honderd veertig man versterking krijgen. Niet te identificeren buitenlandse vliegtuigen hebben gisteren boven Grieks grondgebied gevlogen, zo is officieel in Athene bekendgemaakt. De toestellen verdwenen voordat ze door Griekse ja gers onderschept konden worden. Van Griekse zijde wordt thans drukker in de lucht gepatrouilleerd. Vice-admiraal Necdet Oeran, bevel voerder over de Turkse marineschepen die eerder nabij Cyprus aan oefeningen hebben deelgenomen, heeft gisteren mee gedeeld dat Turkije niet zal inslapen en zo nodig zijn plicht zal doen. Twaalfhon derd vrouwen en kinderen uit gezinnen van Britse militairen en burgers op Cy prus zullen in de komende dagen per vliegtuig naar Engeland worden over gebracht nu de invasie dreigt. De Turkse haven Iskenderoen is voor burgers tot verboden gebied verklaard. Griekenland heeft heeft secretaris-ge neraal Thant van de Verenigde Naties gevraagd goede diensten te verlenen ter oplossing van de kwestie-Cyprus. Thant zou moeten bemiddelen voor het berei ken van overeenstemming over een vre desmacht op het eiland en op langere termijn over een vreedzame regeling van de zaak. De Griekse stap zou bij de Britse en Amerikaanse regeringen be grip. maar in Turkije, dat geen enkele in menging van de Verenigde Naties wenst, verzet hebben ontmoet. Het verzoek van Engeland aan de Vei ligheidsraad heeft intussen in brede Gisteravond laat zag het ernaar uit dat de Griekse oud-premier Papandreou bij de algemene verkiezingen met een duidelijke voorsprong zal gaan winnen. Zijn Centrum-Unie had na het tellen van een groot deel der stemmen meer dan vijftig procent behaald, terwijl de recht se Nationale Radicale Unie circa 35 van de stemmen vergaard had. Een overwinning van Papandreou be tekent een belangrijke ruggesteun voor de president van Cyprus, Makaiios kring verwondering gewekt. Zowel Washington als Londen hingen eerder het standpunt aan dat het inroepen van hulp van de Verenigde Naties de deur zou openen voor Russische bemoeienis met de kwestie-Cyprus. De Cypriotische regering wil nog steed, dat de Veiligheidsraad, tot wie zij zich gewend heeft, het garantieverdrag van 1960 annuleert of neutraliseert. Zoals be kend geeft dit verdrag Turkije, Engeland en Griekenland het recht eenzijdig in te grijpen op Cyprus. Annulering of neutralisering van di verdrag is echter onaanvaardbaar voo- Engeland, omdat dan de Turkse minder heid op het eiland aan de genade va: de Griekse meerderheid zou wordei overgeleverd. En dit zou een militair in grijpen van de Turken op korte termiji mogelijk maken, hetgeen de vrede in he Middellandse-zeegebied in gevaar zoi brengen. Engeland en de V.S. zijn er ziel echter wèl van bewust dat elke positie ve oplossing van de kwestie ook aan vaardbaar voor de Griekse Cyprioten moet zijn. Dit zou dan de reden zijn ge weest waarom Engeland een politieke ommezwaai heeft gemaakt. Het heef eerst veertien dagen vastgehouden aai een regeling van de kwestie buiten d< V.N. om en nu heeft het zich dan ge deeltelijk geplaatst achter het zo koppig door president Makarios van Cyprus verdedigde standpunt, neerkomend op een verzoek om tussenkomst van de Vei ligheidsraad. Nauwere samenwerking met West- Duitsland ten aanzien van de bewape ning en het uitwisselen van strijdkrach ten wil Frankrijk in de naaste toekomst bevorderen. Deze opmerkelijke conclu sie uit de thans besloten Frans Duitse besprekingen zal ongetwijfeld onbehagen wekken in Moskou. Het Kremlin zou naar aanleiding van deze militaire samenwerking kunnen vrezen dat West- Duitsland aldus de beschikking krijgt over kernwapens. Bonn heeft overigens al de wens te kennen gegeven een gemeenschappelijk Duits Frans militair oefenterrein aan te wijzen. Kanselier Ludwig Erhard, gisteren in de Westduitse hoofdstad teruggekeerd, heeft bij aankomst verklaard dat de besprekingen in Parijs een „bijzonder vruchtbaar" verloop hebben gehad. Dat blijkt ook uit de resultaten-lijst die zo spoedig mogelijk bekend is gemaakt. Be halve militaire samenwerking is ook een hecht economisch samengaan van beide landen te verwachten. Resultaten Ze hebben bovendien de navolgende standpunten en wensen kenbaar ge maakt Parijs streeft naar structuurver anderingen binnen de Noord-Atlantische Verdrags Organisatie, die het Westen moeten versterken. De Gaulle wil overi gens de eenheid niet in gevaar brengen. Over die eenheid maakt de Bondsrepu bliek zich bezorgd. Duitsland verenigt zich niet met het Franse standpunt ten aanzien van de erkenning van Communistisch-China Frankrijk heeft West-Duitsland verze kerd dat ten aanzien van Oost-Duitsland geen evenwijdige situatie zal worden ge schapen. Frankrijk heeft verzekerd dat het aan communistische landen geen kredie ten zal verstrekken die een looptijd van vijf jaar te boven gaan. Frankrijk en West-Duitsland zullen samenwerken bij de ontwikkelingshulp aan Zuid-Amerika, zonder het streven van de Verenigde Staten daarbij te dwarsbomen. Bovendien zal terzake hulp verlening aan Afrikaanse landen meer samenwerking te verwachten zijn. Er is overeenstemming bereikt over een gemeenschappelijke houding in de komende „Kennedy-ronde". Geen kritiek De Franse erkenning van Peking heeft Erhard desgevraagd niet in duidelijke politieke termen willen kwalifi ceren. Hij zei er alleen over „West Duitsland heeft niet het recht soevereine besluiten van een andere staat te kriti seren". In het kader van het vriendschapsver drag zal De Gaulle deze zomer een be zoek brengen aan de Westduitse hoofd stad, heeft Erhard nog meegedeeld, ning van de Cambodjaanse grens en het Een beeld uit de gevechten op het door haat en bloedige twist ver scheurde eiland Cyprus: een Britse soldaat onderzoekt de puinhopen van een huis in Limassoldat bij de felle gevechten in die haven stad werd vernield. Nieuwe gevechten aan de Ethiopisch- Somalische grens en hevige beschuldi gingen over en weer besloten de dag daarop (gisteren) de wapenstilstand had moeten ingaan. De Somalische regering beschuldigt de Ethiopische luchtmacht van een bombardement op de dorpen Goera en Gionme, waarbij vele vrouwen en kinderen zouden zijn omgekomen. Er werd gezegd dat er meer dan honderd slachtoffers zijn gevallen. Grensgevechten in Ferfer duurden tot gisteravond voort. Van slachtoffers daar is nog niets bekend. Van haar kant zegt de Ethiopische regering dat zij de Somalische aanvallen niet langer kan verdragen. „Somalië schendt de wapenstilstandsovereen komst" aldus Addis Abeba, Bij een bomaanslag in een Amerikaan se bioscoop te Saigon, Cambodja, is een Amerikaanse officier van de Mariniers gedood. Er waren achtenveertig gewonden, van wie drie ernstig. Een Amerikaanse politieman kwam door een nekschot om het leven, afgevuurd door de terrorist die de bom wilde plaatsen. Vlak voor de ontploffing heeft iemand „bukken" geroepen, waardoor vermoe delijk veler leven is gered. MEER DAN tachtig doden zouden te be treuren zijn bij een mazelenepidemie in het dorp Karand, westelijk Perzië. Prins Norodom Sihanoek, het staats hoofd van Cambodja, heeft gedreigd een militaire overeenkomst aan te gaan met communistisch China en Noord-Vietnam als de Verenigde Staten zijn voorstel tot neutralisatie van Cambodja niet aan vaarden. Als Amerika niet voor eind april met zijn plan heeft ingestemd, zal Sihanoek een onderhandelingsmissie naar Noord- Vietnam sturen, met de opdracht onder handelingen te beginnen over de erken- In heel Dallas zijn geen twaalf on partijdige juryleden te vinden voor liet proces Ruby, de tweeënvijftigjarige nachtclubeigenaar die van moord op Kennedy's vermeende moordenaar Lee Oswald wordt beschuldigd. Dit beweert de verdediging van Ruby, die niets on beproefd wil laten om dat te bewijzen. Vandaag moeten de eerste gegadigden deelnemen aan een jurytest, die het Ellens huis verhuist op slee (Van onze verslaggever) Rond een uur zaterdagmiddag heer ste er vreugde in en rond de enorme bouwpunt aan de Roosendaalseweg te Etten. Het kapitale huis had de onge veer 22 meter „sleetje rijden" goed doorstaan en was op dat moment aan geland op de nieuwe funderingsplaat. Het fantastische plan van de heer Ruygers, directeur van gemeentewer ken te Etten, was werkeiykheid ge worden. Zeer verheugd was vooral ir. M. B. Scheybeler uit Arnhem, de man die de ingewikkelde berekeningen voor de verplaatsing maakte. En niet min der gelukkig waren burgemeester A. J. A. Oderkerk, wethouders, raads leden en gemeentesecretaris A. Snij ders, die met spanning de gebeurte nissen hebben gevolgd. Zoals wij reeds eerder schreven Stukje voor stukje schuift het hui naar zijn nieuwe plaats. stond de slechts enkele jaren oude woning in de weg in verband met de aanleg van de nieuwe rijksweg. Maar in deze tijd van woningnood bedenkt men zich wel een paar keer alvorens een prachtige woning wordt gesloopt. De heer Ruygers lanceerde toen het idee de woning ruim twintig meter te verplaatsen. Voor de toeschouwers was het eigen lijk zo simpel als wat. Het huis was in de dagen van voorbereiding als het ware in een stalen krat gepakt en was op geweldige stalen balken gezet die als slee-ijzers fungeerden. De „weg" tussen oude standplaats en nieuwe fun damenten voorzien van stalen platen met daarop dwarsliggers van hard hout, besmeerd met grote klodders scheepsvet. Met twee enorme motorlieren van de firma Stoof uit Breda werd het ge vaarte van tweehonderdduizend kilo over de glibberige balken versleed. Dat ging nog niet eens zo heel lang zaam. Om kwart over acht zaterdag- norgen werd het eerste kleine rukje geprobeerd. Het verliep naar wens. Toen volgden de verdere voorbereidin gen, waarna rond half tien onder het oorverdovend lawaai van de motor heren m ongeveer tien minuten ruim vier meter werd afgelegd. Midden in de bouwpunt commandeerde de heer Stoof met armgebaren zijn vele dui zenden paardekrachten. Honderden Sttenaren volgden het gebeuren van- *f de grote bergen grond, die het als ribunes best deden. Nog een paar van lie rukken en het huis stond waar het njn moest. Helemaal zonder risico was de ver- ilaatsing uiteraard niet. Er zijn dan iok wel enkele kritieke momenten ge weest, vooral toen het eerste stuk van het huis op de fundering werd getrok ken en de rest nog in de modder zat. De heer Scheybeler was overigens erg zeker van zijn zaak. „Het verloopt allemaal precies volgens de bereke ningen", zei hij. Een vrije zondag heb ben de werkers niet gekend. Want ook de garage moest nog verplaatst wor den. Ook dat kreeg gisteren zonder ongelukken zijn beslag. Vandaag kan rijkswaterstaat meteen beginnen met de aanleg van een weg op de plaats, waar zaterdag nog een woning stond. openbaar ministerie zal afnemen, waar na de verdediging de aspirant-gezwore nen dan nog aan de tand zal voelen. Bedankers Negenhonderd burgers van Dallas volgens de wet ..eigenaar van onroerend goed of gezinshoofd" zijn in eerste in stantie opgeroepen. Tweehonderd daar van hebben om zakelijke of gezondheids- redenen bedankt. Van de resterende zevenhonderd verschijnen er heden hon- deid vijfentwintig voor het openbaar ministerie en de verdediging. Ze zullen moeten antwoorden op een reeks uiteen lopende vragen. Telt de godsdienst van de beklaagde voor hen mee, wat is hun oordeel over nachtclubeigenaren in het algemeen, wat denken zij van iemand die altijd met een revolver op zak loopt, hoe staan zij tegenover echtscheiding, wat vinden ze van iemand die na het aan de macht komen van Castro Cuba heeft bezocht enzovoorts Een toekomstig jurylid moet tevens onder ede kunnen verklaren dat hij niet tegen de doodstraf is gekant Al komt een aspirant-gezworene heelhuids door dit spervuur van vragen, dan nog kan de aanklager of de verdediging hem zonder opgaaf van redenen afwijzen Dit is vijftien maal door elk van de partijen mogelijk In de andere gevallen kan iemand alleen op juridische gronden worden afgewezen. Bewakin <r De twaalf die tenslotte waardig wor den bevonden voor het juryhdmaat- ë*an~ een zware tjjd tegemoet. Aodra zij zijn aangewezen, worden ze krifain i16* Sevangenisgebou w krijgen ze op de zevende verdieping ieder een lichtgroen geverfde cel van twee bij twee meter met een bed en een wastafel en ze staan voortdurend onder politietoezicht Ze kunnen beschik ken over een gemeenschappelijk vertrek van zes bij zes meter met twaalf stoe ien en twee tafels, en over een koffie zetapparaat. Evenmin als de cellen" heeft het grote lokaal ramen. De ge zworene zullen alleen het daglicht zien, ais ze in een naburig restaurant gaan eten, groepsgewijs onder politiebewaking. Hun contacten met de buitenwereld door middel van post, kranten en tele foon worden streng gecensureerd. Radio en televisie zijn niet toegelaten en be zoek mogen juryleden niet ontvangen. De gezworene is toegestaan onder elkaar kaart en domino te spelen Alcoholgebruik is verboden. Over het verloop van het proces mag onderling niet van gedachten worden gewisseld Dat is pas toegestaan wanneer hun aan het eind van he proces wordt gevraagd een gemeenschappelijk oordeel uit te spreken. Het is mogelijk dat het proces een maand zal duren. Intussen heeft een van de vier verdedigers van Ruby zich teruggetrokken. aanknopen van diplomatieke betrekkin gen. Cambodja zal. zodra deze onderhande lingen tot resultaat hebben geleid, de communistische regering van Noord-Viet nam erkennen als de enige wettige ver tegenwoordiger van de bevolking van Noord- zowel als Zuid-Vietnam. Als de Verenigde Staten tegen eind mei nog niet hebben ingestemd, zal Cam bodja met het communistisch regime in Hanoi besprekingen beginnen over mi litaire hulp van Noord-Vietnam aan Cam bodja en andersom. Ook van communis tisch China zal Cambodja dan militaire hulp vragen. Dit betekent niet dat Cam bodja aan de zijde van Noord-Vietnam zal deelnemen aan de strijd tegen Zuid- Vietnam. maar wel dat Cambodja mili taire hulp zal verlenen indien het grond gebied van Noord-Vietnam geschonden wordt. Prins Norodom Sihanoek dreigde ook de diplomatieke betrekkingen met de V.S. te verbreken, als Washington pro beert de voorgestelde neutraliteitsconfe- rentie te „saboteren". Cambodja gaat wapens en militaire uitrusting aankopen in communistisch China. „Mochten wij voor die tijd echter bevredigende toezeggingen vernemen, dan zal ons land neutraal blijven zoals het thans is", aldus de prins. Een groep voormalige gevangenen uit de nazi-concentratiekampen beweert dat vierentwintig artsen die hebben deelge nomen aan de uitvoering vas het eutha nasieprogramma nu in West-Duitsland nog ongestraft hun beroep uitoefenen De raad van de Westduitse artsenordé zal deze zaak nu uitzoeken Onder het euthanasieprogramma werden, naar be kend, ongeveer honderdduizend mensen voor het merendeel geesteszieken en personen die aan een ongeneeslijke ziek te leden en volgens het nazi-regime „waardeloos" waren vermoord De raad van de artsenorde beschikt over de namen van de betrokken artsen. Enkelen van hen zijn inmiddels over leden. (Advertentie) VRAAG PROEFRIT BIJ EEN VAN DE 160 SIMCA DEALERS

de Stem | 1964 | | pagina 1