Oostenrijks minister in one man show" op tv. e van polyester „te water" Boksbeugels in de democratie Geheime politie is het object Creatie van Renner Het toezicht Ongelukkige stunt Amerikanen bestraft voor vlag-diefstal t t t Van Dissel t t Van Dissel mi PENSION GEVRAAGD VEILING BOOMGAARDEN Notaris Van Dissel te Does Modehuis „De Duif' GESLOTEN 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 FEBRUARI 1964 (Eigen buitenlandse dienst) Het wordt een pijnlijke geschie denis met de tegenstellingen in de Oostenrijkse regering. Verant woordelijke regeringsleden gaan elkaar tegenwoordig met geheime regeringsdocumenten te lijf. Men schroomt zelfs niet om daarmee op het t.v.-scherm te verschijnen. Men kan het de verbaasd toezien de wereld niet euvel duiden, wan neer zij aan de ernst van de Oos tenrijkse democratie begint te twijfelen. Hier worden activiteiten gedemon streerd, die bij de revolverpolitiek van Zuidamerikaanse staten wel aardig zou den passen, maar die in een land als Oostenrijk misstaan. De socialistische minister van Binnenlandse Zaken Franz Olah, verscheen onlangs voor de Oosten rijkse televisie met een verontwaardigd verhaal over de (geheime) staatspolitie. Hij beschuldigde haar van snuöelarij in het leven van vooraanstaande politici en regeringsleden. Hij liet de stomver baasde kijkers documenten van de staats politie zien. Het pikante van het geval was, dat deze documenten duidelijk zicht baar de stempels „geheim" en „vertrou welijk" droegen. Nu komt in democratische landen het chapiter „geheime politie" regelmatig ter sprake. In totalitaire landen laat men het wél uit zijn hoofd, daarover te praten. Op zich lijkt een democratie met geheime politie of geheime dienst on verenigbaar. In alle landen ter wereld echter heeft een regering te maken met subversieve acties en elementen. Zij Nadat op de werf Van der Giessen- De Noord n.v. in Alblasserdam, mevrouw F. J. D. Doorenbos-Ree rink, de doopplechtigheid had ver richt van het loods-afhaalvaartuig „Albatros", werd dit geheel uit ge wapend polyester bestaande vaar tuig door een drijvende bok in het water getild (foto). De „Albatros" is het eerste pan de twee loodsaf- haalvaartuigen, die door boven genoemde werf en de Amsterdamse scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. gezamenlijk worden gebouwd. kunnen de veiligheid van de staat ern stig in gevaar brengen. Zaak is dit tijdig te voorkomen, maar daarvoor moet men het gevaar en de gevaarlijke elementen ook tijdig identificeren. Toen de „Anschluss" ongedaan ge maakt werd en Oostenrijk onder de socialist Karl Renner weer een demo cratische staatsinrichting en een demo cratische regering kreeg, heeft deze so cialist in functie van leider der voorlo pige regering en staatspresident de ge heime staatspolitie in Oostenrijk herop gericht Dat was wel heel hard nodig, omdat Oostenrijk gedeeltelijk in de greep van de Russische bezetting vertoefde. Tal van communisten zaten op belang rijke functies, vooral bij de politie. Ren ner gaf de staatspolitie een wettelijk statuut, zorgde voor instructies die het individu beschermden tegen onrechtma tige handelingen van de geheime politie en wees haar als taak aan: een onpar tijdige informatieve dienstvervulling te gen alle extremisme van welke zijde ook. De nieuwe geheime staatspo litie was een klein keurkorps, dat vooral in de moeilijke dagen der bezetting prachtig werk geleverd heeft en ook na dien zich goed gehouden heeft. Feitelijk is zij nooit in opspraak gekomen. Totdat nu notabene haar eigen chef haar voor de tv door de modder sleurde. Het toezicht op de geheime staatspoli tie wordt uitgeoefend door een minister comité onder leiding van de bondskan selier, waarin ook de minister van Bin nenlandse Zaken zitting heeft, de feitelij ke leiding behoort bij deze laatste, dus thans Franz Olah. En juist nu deze heeft zich het goedkope demagogische spel tegen de geheime politie, dat het altijd wel doet bij een zeker deel van het pu bliek, veroorloofd Hij deed het daarbij voorkomen, alsof de (katholieke) staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken, Franz Soronics, feite lijk zo'n beetje de boeman van de Oos tenrijkse BVD is. Na de protesten tegen tegen de geheime staatspolitie toornen de tv-star, heeft hem al heel wat narig heid verschaft: een fel protest der aan gevallen personeelsleden van de staats politie, van de partijleiding der OVP, van de meeste dagbladen, maar vooral van de huidige staatssecretaris Goronics en die van de tijd van de socialistische minister van Binnenlandse Zaken Hel- mer. Graf, die eveneens voor het beeld scherm minister Olah geducht van ant woord gediend hebben. Zij hadden het daarbij wel zeer gemakkelijk. Alle mi nisters van Binnenlandse Zaken van na de oorlog waren socialist. Zij hadden het beleid over de geheime staatspolitie in handen. Geen hunner had ooit reden tot klagen, noch zag zelf reden tot kla gen. En bovendien gooit men de staatsautoriteit niet te grabbel in een demagogische vertoning voor de tele visie. Dat is de reden, waarom ook de socia listen verlegen zitten met deze Olah- stunt. Want niet ten onrechte redeneert de onwettige ingrepen van minister Olah zelfs de man in de straat: als er inder- in de gendarmerie werd door hem een order aan de ambtenaren van Binnen- daad echt reden, tot klagen was over de geheime staatspolitie, dan slaat dat te rug op de man die de hoogste verant woording heeft: Olah zelf. Een speciale beschuldiging van Olah tegen enige niet met name genoemde leden der huidige en vroegere regering, was dat zij acten van de geheime staats politie zouden hebben opgeëist, en niet meer teruggegeven. Daarin lag de be schuldiging vervat, dat ze onwelgevallige stukken hebben laten verdwijnen of er in de politiek gebruik van hebben ge maakt. Voor iedereen was het duidelijk, dat hij daarmee de katholieke staatsse cretarissen bedoelde De voormalige staatssecretaris Graf'heeft hem daarop een exact en spits antwoord gegeven: in derdaad hebben vrijwel alle leden der re gering t.z.t. wel eens stukken opgevraagd maar ze werden ook prompt terugbe zorgd „Maar nu een vraag aan minis ter Olah: zei hij voor de televisie Hebt u gedurende uw korte ambtstijd bij Binnenlandse Zaken documenten van de staatspolitie opgeëist of niet?" Twee Amerikaanse studenten zijn in Innsbruck tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van een vlag van de Oostenrijkse provincie Tirol als „Olym pisch souvenir". De beschuldiging tegen het derde lid van het Amerikaanse trio was voor het proces ingetrokken. De studenten hadden een grote vlag met een waarde van 500 schilling ge stolen uit een pension in Innsbruck. De rechter zei dat hij rekening wilde hou den met de opwinding die Olympische Spelen veroorzaken. Anders zou de straf zwaarder zijn uitgevallen. De beklaagden hebben verklaard niet in beroep te zullen gaan. Morgen willen zij naar Amerika vertrekken. landse Zaken verstrekt, waarin het hen verboden werd aan de staatssecretaris inzage van documenten te geven. Tot deze documenten behoorden ook die, wel ke Olah op het beeldscherm vertoonde!! De nieuwste vertoning van Olah als Met spoed gevraagd: elektro- monteurs, hulpmonteurs en leerling-monteurs voor woning bouw in geheel Limburg en voor Oost-Brabant Br. onder 71624. X DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen, die blijken van belangstel ling hebben betoond bij ons 40-jarig huwelijksfeest. C. Bracke-Herman, kinderen en kleinkinderen. Zuiddorpe, Sterre A 84. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn vanj de H.H. Sacramenten der Zieken, in het St.-Lidui- na Ziekenhuis te Hulst onze innig geliefde en zorgzame vrouw, moeder, behuwdmoeder, groot moeder, zuster, tante en nicht, mevrouw JOANNA CATHARINA DINGEMANS, echtgenote van de heer Honoré Lust in de leeftijd van 63 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst H. Lust. Axel A. Maas-Lust W. Maas en kind P. Lust C. Lust-de Bakker Familie Lust Familie Dingemans Familie van de Velde, Hulst, 13 februari 1964. Zomerstraat 14. De plechtige uitvaart dienst, waarbij U be leefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op maandag 17 februari a.s. te 11 uur, in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna begra fenis op het R.-K. kerk hof aldaar. Samenkomst aan het R.-K. Ziekenhuis, ingang Tabakstraat om 10.30 uur. Zondagavond om 6.15 uur Rozenkransgebed in de Basiliek. Enige en algemene kennisgeving t Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mejuffrouw MARIA v. d. GOORE in de leeftijd van 73 jaar. Zuiddorpe, 13 februari '64 De plechtige uitvaart dienst waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op maan dag 17 februari a.s. om 9.30 uur, in de parochie kerk van de H.H. Philip- pus en Jacobus te Koe wacht, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof te Koewacht. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Overleden: Mevrouw J Rooze, 75 jaar, Lewedorp. De heer J. Louwerse, 74 jaar Middelburg. Mevr. E. Stok- kermans. 69 jaar. Roosendaal Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St. Liduina Ziekenhuis te Hulst, na een ge duldig gedragen lijden en voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden., in de ouderdom van 78 jaar, onze inniggeliefde Echt genote, Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw JULIA THERESIA BRAND Echtgenote van de Heer Alphonsus Ludovicus Weemaes Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst A. L. Weemaes F. Weemaes Arnhem Eerw. Zr. Fidelia van Jezus Eucharisticus (M. Weemaes). Dochteren der Wijsheid. Familie Brand Familie Weemaes Huist, 13 februari 1964. Abdijstraat 30. De uitvaartdienst, waartoe wij UEd. beleefd uitnodigen, zal plaats hebben op dinsdag 18 februari a.s. om 10 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof, aldaar Samenkomst aan het ziekenhuis, ingang Ta bakstraat, om 9.30 uur. Rozenkransgebed maandagavond om 7.30 uur in de Basiliek. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven dit als zodanig te beschou- Enige en. algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid overleden heden op zeer tragische wijze te Moergestel, voorzien van het H. Oliesel, onze inniggeliefde zoon en dochter, broer en zuster, oom en tante, neef en nicht de heer HENK VEENEMA in de leeftijd van 39 jaren en zijn echtgenote, Mevrouw NELLY CLAESSENS in de leeftijd van 44 jaren. Wij bevelen hunne zielen in uw godvruchtige gebeden aan. De diepbedroefde families. Uit aller naam: Familie Veenema Familie Claessens 13 februari 1964. De plechtige requiemmis zal worden opgedra gen maandag 17 februari a.s. om 10 uur in de Rectoraatskerk van Onze Lieve Vrouw van Ze ven Smarten te Venray, waarna begrafenis met militair eerbetoon op de r.-k. parochiebegraaf plaats aldaar. Bijeenkomst Huize San Damcano, Paterslaan, Venray om 9.30 uur, alwaar opstel ling begrafenisstoet. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Restaurant Verheugen. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten, in de ouderdom van 81 jaar, onze inniggeliefde en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, LAMBERTA CORNELIA GROOT weduwe van Franciscus Willem Eduard Broekmaus De ziel van onze overledene wordt in uwe god vruchtige gebeden aanbevolen. Enschede: F. A. C. Broekmans J. J. Broekmans-Blokhuis en kinderen Bergen op Zoom: A. P. E. Broekmans, A. M. Broekmans-de Haas en kinderen W. C. P. Broekmans C. L. Broekmans-van de Ven en kinderen Hoorn: L. A. A. Broekmans M. D. F. Broekmans-de Bruyn Ir. A. F. M. Broekmans Y. M. A. Broekmans-Lcenaerts en kinderen Bergen op Zoom, 13 februari 1964 Kremerstraat 12-14 De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen maandag 17 februari a.s. om 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H. Maagd Maria, waarna bij zetting in het familiegraf op de r.-k. begraaf plaats. Het rozenkransgebed zal gebeden worden op vrijdag- en zaterdagavond om 7.30 uur in de pa rochiekerk. Liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in hotel „De Draak", Grote Markt, Bergen op Zoom. NOTARIS te GOES zal op vrijdag 28 februari 1964 te 14.00 uur in de Gemeenteherberg Hoondert te Heinkenszand ten ver zoeke van Mevr. M. Mol- van der Bliek publiek verkopen: Perceel I: Het perceel BOUWLAND onder Heinkenszand aan de Kraayendijk, groot 00.43.20 ha. Perceel II: Het perceel BOUWLAND onder Heinkenszand aan de Stelledijk bij de Spoorlijn, groot 00.37.60 ha. De percelen zijn vrij van pacht te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Leerstanzers gevraagd. Hoog loon Voor vaklieden nieuw bouw eengezinswoning beschik baar Majestic N V., Helle- voetsluis. X Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijs be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve medewer kers Ervaring in betonver- werking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geïn- teesseerden kunnen onze per soneelschef bellen onder num mer 01620—3941 of naar hem toekomen op kantoor Konings- dijk 69. Zo nodig komen wij u graag thuis bezoeken. X Leerling restaurant-kelner voor direct gevr. Specialiteiten res taurant „Hét Wapen var, Zee land", Markt 15, Axeï Tel. 01155-595. X Meisjes kunnen op onze inpak- afdelingen mede werken aan het gereed maken van onze kwaliteitsprodukten, die vra. gen om een zorgvuldige er hygiënische behandeling. Daar om is het prettig werk en ty pisch vrouwelijk. Bovendien wordt uw werk goed beloond Bedrijfskleding wordt gratis in bruikleen verstrekt. Voor in lichtingen en aanmelding kunt u zich wenden tot de N.V. Bis cuit- en Chocoladefabr. „Vic toria", afd Personeelszaken, Lage Bakstraat 1, Dordrecht. Tel (01850)-7941. 72145 Voor Brussel gevraagd: be kwame, deftige huishoudster, plm. 30 jaar. voor gezin van 3 personen. Goed loon, huise lijk verkeer. Vrije tijd enz. na der overeen te komen. Schrij ven: Draps, 68 Sobieskilaan Brussel 2. Een net meisje gevraagd voor de huishouding, W. J. Jacobs-v. Dixhoorn, Dorpstr. 39 Bres- kens. In r.-k. doktersgezin gevr. zelfstandige hulp i. d. huishou ding, v.g.g.v. Meerdere hulp aanw Gezellige eigen kamer, met radio, modern comfort, c.v.-oliest. Mevr Hoovers, Apollolaan 11, A dam. Tel. «020-797278. Bontmantels, kort en lang, reeds v.a. f 2,- per week of f 5,- per mnd. Vraagt gratis folder Br. ond. no. 71661 bur. v.d.bl. Stuur een postwissel van f 12,50 aan Van Dijks Boek huis, Oudestraat 26, Kampen en u ontvangt franco: le Een gebruikt, maar goed exem plaar van de Grote Bosatlas der gehele aarde, met plaats namenregister, 2e een exem plaar van het Grote Neder- ands Woordenboek van Koe nen (spelling '47). Totale nw. prijs f 28,50. Nu slechts f 12,50. Naaimachines: v.a f 25,-, f 35,- f 45,-, f 55,- f 65,-. Al le machines gereviseerd en worden onder garantie ver kocht. Nw elektr. mach. v.a f 189,-, nw elektr. zig-zag mach. v a f 289.-. Gratis les sen, volle garantie. „Bekkers Naaimachine Centrale" Naai machine specialisten sinds 1890. Boschstraat 67, Breda. Tel 41725. X Schrijfmachines nwe. koffer schrijfmachines v.a. f 137,50. Diverse gereviseerde machines .a. Remington, Underwood en .a. f 65,- m, volle garantie Reeds v.a f '10,- per maand. Betaling ih 6 maanden zonder rente. „Wilson", Utrechtsestr. 133, Amsterdam-C. Tel. 239395 94057 Vrijblijvend demonstra tie door geheel Nederland. Ook op zaterdag de geh. dag ge opend. Nieuwe meubelen!!! Goedko per dan de goedkoopste uitver koop. Beter dan de beste kwa liteit Garantie langer dan de langste garantie. Betaling ge makkelijker dan de gemakke lijkste betaling. Inruilen voor meer geld dan de hoogste in- ruilprijs. Dit kan enkel en al leen bij Ant Dieckmann en Zn. Complete woninginrich ting. Nieuwe Haagdijk 38, Bre da. Telefoon 01600-30416. Show rooms: Nieuwe Haagdijk 3. Ginnekenweg 67. tel. 36409, Breda. Desgewenst komen wij u ophalen ook buiten de stad. Nog enkele prijzen. Bankstel len v.a. 175,-, eethoeken v.a. 98,-, bergmeubelen v.a. 98,-, vloerkleden v.a. 59,-, vloerbe dekking v.a. 6,90 p. mtr., ver der slaapkamers, linoleum op trap of in kamer, gordijnen, enz., enz. Prachtige Windsor- bankstellen f 178,-. X Indien u belangstelling heeft voor een interessante bijver dienste thuis en meent dat u over enige verkoopervaring of verkoopkracht beschikt gelieve u te schrijven onder no. E-4740 Adv. bur. Alta, Pausdam, U- trecht. Een zekerstelling van plm. f 500,- welke uw eigen dom blijft, is vereist. Jongens en meisjes gevraagd. Aanmelden van 8-17.30 uur. Suikerwerkfabriek CODA Jan- kenberg. Halsteren. Ontspanning. R-k. meisjes we ten jullie dat je donderdags- avonds een gezellige ontspan ningsavond kunt hebben Inl. bij mej. B Snepvangers, St.- Janstraat 19, Breda. Mooie blijvende bijverdiensten aangeboden. Uitst. geschikt v. invalide en weduwe. Br. ond. no. H32. X Hulp in de huishouding gevr. voor hele of halve dagen. Pe- ma, Hulst. X Eénkamer-verwarming, meer- kamer-verwarming, hetelucht- verwarming, centrale verwar ming. Deskundige voorlichting aanleg en onderhoud. Install, bedr. De Weerd N.V., Markt 33, Etten. 01608-2310. Kostuumdozen, rokkend., broe kendozen, taartdozen, souvenir dozen. 17 versch. formaten in voorraad bijWeststrate, Pa- pierh., Middelburg. Telefoon 2453. Tico Huis, Lange Delft, Mid delburg Speciaalzaak van Trix en Marklin elektr. treinen. Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d Ven, Nieuwlandstr 3, Tilburg. Tel 04250-26617. X In Zundert vindt u 5 typen keukens. U slaagt altijd voor iedere beurs een keuken. N.V Hoppenbrouwers Showroom: Wildertsedijk 1, Zundert Tel. 01696-2252, Roosendaal. Telef. 01650-5951. Zeilboot type B.M. 2x6 m met invent, en b.b.motor mer Sea- gul te koop aangeb. Te bevr. Polderstraat 35, Breda. Hulst: Z.V.T.M. BUSHALTE VERPLAATSING KOEWACHT Herbij delen wij mede, dat de verplaatsing van de bus halte Koewacht-grens naar Schuttershof voorlopig GEEN DOORGANG zal vinden. DE DIRECTEUR Met leedwezen geven wij U kennis van het vrij plotseling overlijden van onze geachte me dewerker, de heer H. N. NEYBOER in leven hoofduitvoerder van onze N.V. De directie van de N.V. Bredasche Beton- en Aanneming Mij. v/h H. Vriens, Breda, 14 februari 1964. Met grote droefheid geven wij U kennis van het overlijden van onze geliefde en geachte mevrouw L. C. BROEKMANS - GROOT Haar genegenheid en werklust zullen door ons in dankbare herinnering bewaard blijven. Gezamenlijk personeel Modehuis „De Duif". Bergen op Zoom, 13 februari 1964. NOTARIS te GOES zal op maandag 24 februari 1964 te 14.00 uur in het hotel „Nolet" aan de Lepelstraat te Yerseke ten verzoeke van de erven mej. K. Nieu- wenhuize aldaar publiek verkopen: HET HUIS met erf en schuur aan de Damstraat 171 te Yerseke, groot 2.30 aren. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling der kooppen ningen, behoudens toestem ming van b. en w. Voor bezichtiging zich te wenden tot de heer B. Nieu- wenhuize, Damstraat 169. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. voor heer te Hulst Brieven onder no, 32946-0 bureau v. d. blad. 1000 .stuks diverse meubelen, antiek-klassiek-rustiek. C. Bas- tianen. Potterstraat 15B-, Ber gen op Zoom. Tel. 3440. X Eiken ladekastje f 95,-, eiken gestoken buffet je f 145.- Vlaamse fauteuil f 125,-, En gelse rietsalon f 450,-, diverse koperwerk. C Bastianen. Pot terstraat 15B, Bergen op Zoom. X Gotisch bankstel wollen mo quette 2 kleuren f 345,-, go tische clubs f 69,-, en stoelen f 25,-. Alles nieuwe stoffering. C. Bastianen, Potterstraat 15B, Bergen op Zoom. X Moderne bankstellen f 95,- f 125,-, mooie gotische huiska mer f 295,-, uittrektafels f 25, f 35,-, kamerstoelen a f 15,. C. Bastianen, Potterstraat 15B, Bergen op Zoom. X Ook deze week heeft de Vito garage te Breda weer een pr. collectie le klas gebruikte au. tomobielen in voorraad. Al de ze auto's worden onder de vol le schriftelijke unieke garantie verkocht wil zeggen dat als u bij ons een auto onder garantie koopt, alle eventuele onkosten door ons gratis wor den hersteld, geen arbeidsloon of onderdelen dus alles voor onze rekening, zodat de koper geen enkel risico loopt. Voor. dat wij een auto aan een klant verkopen worden zij 100 pet, nagekeken zodat we ze met 'n gerust vertrouwen onder garan tie verkopen. Wij hebben in voorraadRenault Gordini rood 1960, Ford Anglia 1962, Ford Anglia 1961, Fiat 600 D Nec- kar met roldak 1962, Fiat 600 D type 1962, Fiat 1300 1962 don- kergrijs, Fiat 1300 1962 wit, Fiat 1500 1962 licht blauw, Simca 1000 1962, Fiat 1300 1961, Volvo 1962, Opel Caravan 1959, Opel Rekord type 1961, Simca 1000 1962, V.W. Station car 1962, Opel Caravan 1957, Ford Zephyr type I960 (prach tige 6-pers luxe auto), V.W. combi 1958, Opel Rekord 4- deurs 1959. Let op het juiste adres Vito-Garage te Breda, Ginnekenweg 340-342, recht te genover de kerk vlakbij de Ginnekenmarkt. De garage m. zijn goede naam de mooiste keus en de beste garantie Dagelijks geopend van 8 tot 's avonds 10 uur. Zaterdags en zondags geopend van 10 tot 5 uur, Inruil en financiering mo gelijk. X Te koop nieuw 2-wielig aan hangwagen voor achter luxe auto Terheijdenseweg 158, Bre- da Ö1600-41905. Veilige belegging door aankoop schuldbrieven bouwfonds, Ned. Gemeenten. Stukken van f 1000 rente 4,75 pet. Veilig, geen ri sico, vaste rente. Inl. monde ling of schrift. Stadhuis, Vlis- singen. Bouwfonds N.G. kamer 8 of Sabalaan 5, Vlissingen. Kredieten voor meubelen en woningtextiel rechtstreeks van fabriek. Zeer soepele betaling. Geheimhouding verzekerd Vr. vrijblijvend inl. Br. postbus 251, Rotterdam. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning Krediet voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vraag gratis folder dan krijgt u algehele inlichtingen. Post bus 1371, Rotterdam. X Financiële onderneming zoekt benedenhuis te huur in Hulst, voor bureel. Brieven onder no. 11950, bijk. Hulst. Te koop in Zeeuwsche badpl. solide goed onderhouden woon huis met bergplaats en erf. (Bevat: woonk. 4 slaapk., keu ken, kelder, waterleiding en e- lectra. Onmiddellijk vrij te aan vaarden). Brieven ond.no.72417 v.d.bl. zal op woensdag 26 februari 1964 te 14.00 uur in „De Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van de Wel- edelzeergeleerde Heer Dr. P. J. van Putte publiek verkopen KAVEL I: DE BEIDE BOOMGAARDEN met schuurtje onder Kloetinge aan het Moerwegje, groot 03.0.2.25 ha. KAVEL II: DE BOOMGAARD onder 's Heer Arendskerke, ten zuiden van het viaduct, groot 00.41.99 ha. KAVEL III: DE BOOMGAARD onder 's Heer Arendskerke in Ankeveere, aan de Krom- meweg, groot 01.16.20 ha. KAVEL IV: DE BOOMGAARD met schuurtje onder 's Heer Arendskerke in de St. Pie. terspolder, genaamd „De Pikpot", groot 03.94.20 ha. KAVEL V: DE BOOMGAARD onder 's Heer Hendrikskinderen in de Goessche polder aan de Provincialeweg naar Wolphaartsdijk, groot 03 40.40 ha. De kavels zijn vrij van pacht te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen. Alle boomgaarden zijn van eerste kwaliteit. Omtrent be planting en opbrengst zijn notities te verkrijgen ten kan tore van de notaris. Ginneken. Winkelwoonhuis heel moderne kruidenierszaak te koop met pand, inventaris, goodwill, enz. f 45.000,. Direct te aanv. Behoorlijke financie ring mogelijk. Makelaars v. d. Berg Co., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda. Tel. 01600-24421. Julianalaan. Vooroorl. heren huis, vrij uitz. Vrijk. in over leg Koopsom f 60.000, k.k. Makelaars v. d. Berg Co., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda. Tel. 01600-24421. Wie van opschieten houdt leert typen bij Instituut St. Jozef, Piet Avontuurstraat 45, Breda. Tel. 403p8 B«egin desgewenst direct. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. 1959 te k Min. Kanstr. 18-20, Bre. da. Tel. 01600-39870. X Te koop of te ruil 1960 Opel Bestel als nieuw 1958 Renaultje 4 is als nieuw, zwart, 1958 Gog- gomobil 1956, Ford Versailles le eigenaar, 1954 DeSoto pr. motor 1954, Ford Zephyr pr. lopen, 1952 V.W. de Luxe nw. banden pr. lopen, zeer gemakk. financiering f 75,- contant de rest finn. Tel 45477. Net voor bij de Kunstzijde fabriek, Leer lingstr IA, Breda. Ook zon dag. ('Tuinwijk). Voor een betrouwbare gebruik te wagen is het adres: Toon Gijzen, Vestkant 121, Breda. Tel. 33346. Wij hebben in voor raad: Morris Minor Bestel 60, Opel Blitz 1956 met gesloten bak, Peugeot Diesel 1961, Opel Kapitan '56, Ford Consul 1956, Taunus 17 M 1958, Ford Tau- nus Bestel 1959, F.K. 1000 m, ruiten, Fiat 1100 1958, V.W. de Luxe met roldak 1961, Opel Rekord '57, Ford Zephyr 1959, V.W. 1960 de Luxe, Daf de Luxe 1959, Chevrolet de Luxe 1955, Fiat 500 1957, plus nog verscheidene inruilers, die wi) hebben. Deze wagens worden onder garantie verkocht. In- en verkoop en financiering. Zon dags geopend tot 3 uur. X Te huur 6 pers caravans bj. 1963 v.a. 1 mei tot 1 oct. staanplaats Valkenisse, Zoute- lande (Walch). P. van Soe- len, Kanaalstraat 55, Souburg. Tel. 01183-323. Compleet ingerichte houten zo merwoning met zonneterras te k. Standplaats Renesse. Mid- clenstr. 22, Roosendaal. Burgh. Haamstede, zomerhuis je 6 pers., v.v. elektr., water, gas Nog vrij vóór 11 juli en na 15 aug. Inl te Roosendaal, Voorstraat 153.' Tel. 01650-5245. WEGENS STERFGEVAL is KREMERSTRAAT 12-14 Bergen op Zoom MAANDAG 17 FEBRUARI A.S dankbetuiging Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijn echtgenoot GUSTAF CER1EL CERPENTIER betuigen wij onze oprechte dank. C. L. M. Cerpenter-Biesbroeck Fam. Cerpentier Fam. Biesbroeck Hulst, februari 1964. AAN DE GEBRUIKERS VAN HAVENKRANEN TE TERNEUZEN Tengevolge van de overdracht van de exploitatie van de walkranen in de Haven van Terneuzen, verzoeken wij U Uw aanvragen vanaf heden te richten tot de N.V. Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart-, Expeditie- Agentuur Mij. Havenkantoor: Zuide lijke Kanaalhaven te Terneuzen. N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN, STATION TERNEUZEN. Hierbij brengen wij ter kennis dat met ingang van 1 februari 1964 de exploitatie van de onderstaande Havenkranen door ons is overgenomen. Eventuele aanvragen gelieve U te richten tot ons Havenkantoor, Zuidelijke Kanaalhaven te Terneuzen - tel.: 3174/Terneuzen. Buiten kantooruren: tel.: 2890 - Dhr. J. Blok, Chef Stuwadoorsbedrijf, of tel.: 2727 - Dhr. J. van Cleemputte. Condities of tarieven aan hetzelfde adres of bij onze Chef administratie, Westkolkstraat 22-24, Terneuzen. Het betreft de volgende kranen: 2 elektrische kranen, staande Zuidzijde Zuidelijke Kanaalhaven; 2 elektrische kranen, staande Noordzijde Noor delijke Kanaalhaven; 1 elektrisch kraan, staande op de Betonkade. AUG. DE MEIJER ZONEN'S, TERNEUZEN. De Pree Autohandel heeft voor u gereed staan in haar «pe daal ingerichte wintershow- room op de Haagweg 33, tel, 33915, Breda; tevens gevestigd op de Tilburgseweg 135, telef. 39753, Breda onder andere: D.K.W. Union sport 1000 met alle accessoires 1961, D.KW. 1000 1957, V.W de Luxe I960 V.W. de Luxe 1959, V.W. de Luke 1956, V.W. de Luxe 1955, V.W de Luxe 1953, V.W. Be stel 195S, Fiat 1100 1961, Fiat 1100 1960, Fiat Multiply 1958, Fiat Multiply 1956, Fiat 500 1959, Taunus 17 M. vanaf 1957 t.m. 1960, Taunus 12 M. I960. Taunus 15 M. vanaf 1955 t.m. 1958, Ford Zephyr 1958. Opel Rekord vanaf 1955 t.m. 1961, Opel Kapitën vanaf 1957 t.m 1961, Opel Caravan vanaf 1956 t.m 1960, Renault Dauphine vanaf 1958 t.m. 1960, Merce des Diesel vrachtwagen ton nage 5 ton 1957, Mercedes Be stel E' ----- Caravan te huur 4 a 5 perso nen, staanplaats Renesse. Inl. de Roy v. Zuidewijnlaan 26, Tel. 33003. X Diesel 1958, Morris Diesel vrachtwagen tonnage 5 ton 1959, Bedford vrachtw. Zomerhuisjes t. li. met ver warming in div. vakantiecen tra. Vóór 11 juli 35 pet. re ductie. Aanvr. postbus 1251, Amsterdam. Volkswagen, bouwjaar 1957 1. g.s. te koop. Te bevr. Midden straat 67, Sluiskil Tel. 434. T.k. Fiat 600 bj. 1955. wagen tje ziet er keurig uit en ver keert in zeer goede conditie. Met originele verwarming en 2 nieuwe banden. Absoluut zon der gebreken, prijs f 950,-. Inl. tel. 01682-541. Te koop 2 motors merk NSU 250 cc k.k. als nieuw 19.000 km gelopen. Bevr na 6 uur Molenstr 78, Retranchement. Steeds goede cgebr. auto's m. volledige garantie, inruil en financiering. Garage v. Kaam, B. op Zoom. Tel. 01640-4775. k T.k. Renault Ondine '62 met schuifdak. Dijklaan 25, Breda. 72280-X Te koop van particulier Tau nus 17 M Bestel 1960 gracht wagen als nieuw met nieuwe banden en radio, iets voor bak ker of kruidenier, desk onder zoek toegestaan. Hoofdstraat 13, Raamsdonksveer. Tel. 01621 670. 72266-X Banken voor V.W. Busjes, nw. banken in de kl. zwart en grijs. P. Vink, Pr. Hendrikstr. 25. Breda. Tel. 35814. Betrouwbare gebruikte auto's aangeboden deze zijn geheel nagezien en worden voor 100 pet. in orde gemaakt, waarna ze met garantie worden ver kocht. Opel Rekord 1958 zeer goed f 2250,-. N.S.U. Neckar 1961 met schuifdak f 2500, Ford Taunus 17 M 1958 twee kleuren f 2250,Ford Taunus 12 M 1957 f 1350,-, Ford Tau nus 12 M 1955 zeer goed f 1000,-. Huigen, Beukenstraat 11, Dongen. ton. nage 4 ton 1955, Opel Blitz vrachtwagen 1957, Goggo Cou- 1959, V.W Pick-Up I960 en van andere. Op al deze wagens is 3 mnd. garantie, zo wel op het draaiende als op carrosseriegedeelten. Ais aliteit worden auto's v.a. tot en met 1964 door ei* gen bedrijf gefinancierd. Honden te koop gevraagd. Al le rassen en honden. Wij ko pen hele nesten met prijsop gaaf J C. Brings. Pr. Bea- rixstr. 16. Echt (L.). Zeer mooie pincherhondjes git zwarte dwergpoedelhondjes en Duitse herdershond, zwartdeK 1 jaar te koop. L. v. Boxtel, Putseweg 13, Ossendecnt. i»- 488. Pluimveehouders en ,kulktn" mesters, wekelijks te levers- leg- en slachtkuiken? in kwantum. Alleen de besteJ"„ ken o.a Hybro, Derlo en Br - gar. Tei. 04249-246. Kuikenbroe derij Wim Jespers, Ulicoten. Bestel nu reeds voor direct later uw draineerbuizen, m of zonder kraag, nadat u op tijd heeft. Ook leveren WJ plastic draineerbuizen of gia vlies franco door geheelJln derland. J. C Sneep Dzn., KJJ Wilhelminalaan 2, Willemstao. Tel. 01687- Keurig r.-k. meisje wenst ken- nism. m. r.-k. heer 40 tot J j., góede pos Br. ond. 72300. Schieting zon. 16 febr, I S Blommaert, Station^»' Hulst. Inl. 3.10. Ter. 2.50. »es' 3 uur. Grote schieting zat. 15 febr, Ad de Bakker, Kemseked?* Vooruit 1150 fr. plus 200 gratis. Beg. 3 uur. Grote topbiljartprijskamp 15 febr. bij G. Lij baart, C*1* „Graauwse Poort", Hulst, 2 biljarts, le en 2e pr. kon», plus vis, 3e, 4e en 5e pr. nijn, 6e, 7e en 8e pr- vis. 1,50. Beg 6.30 uur. Het o stuur. Schieting zon. 16 febr. bij v. Driessche, Lamswaarae. Beg. 3 uur. 1>U Prijskaarting zon. 16 febr. - P. de Caluwe, Graauw. 1.50. Beg. 6.30 uur.

de Stem | 1964 | | pagina 4