[SPORT POGINGEN VAN JAAP OUDKERK MISLUKKEN Bokser Mazzinghi: tragisch ongeval voor Geschut op scherp' Ylissingen en Middelburg Nederland komt uit in drie van de vijf klassen Wereldfestival van het Circus IOC laat zich niet in de boot nemen.... Is Oudkerk overmoedig Een te grote inspanning binnen deze korte tijd IOC is het niet eens met cadeau voor Finse skiër Zwakkere Zesdaagse-broeders voelen zich benadeeld ZEILERS VOOR TOKIO 0-2 tegen België MILITAIREN IN FINALE-POULE Mildere straf voor RBC 2 SWS Tn^ rdit ™elza^tSnSe M !«"OC S En weer draait Eiebrcchts prima in oefenronden Jssns!" 0sI°de schaa,s- Grimmige jongens Belangstelling SPORTPALEIS - ANTWERPEN 1 Van 19 FEBRUARI tot 15 MAART 1964 ZATERDAG EN ZONDAG MATINEE TE 15 H MARKTEN Tweede klas Derde klas Vierde klas WATERSTANDEN 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 FEBRUARI 1964 SANDRO MAZZINGHI (Van onze sportredacteury De aanvallen die Jaap Oudkerk woensdag avond ondernam op wereldrecords over de vier en vijf kilometer mislukten. De goede raad gevingen die Jan Derksen aan de Nederlandse achtervolgingskampioen gaf, hielpen niet. Over de vier kilometer had Jaap een tijd nodig van 4.56.6: vijf seconden boven het record, dal hij op de eerste Zesdaagse-avond bijeen reed. De vijf kilometer, die Rudi Altig als amateur had afgedaan in 6.10.2 waren nog in Oudkerks' hereik. Jaap deed zijn best, maakte de indruk het misschien toch nog te zullen halen, maar kwam uiteindelijk 1.6 seconde tekort. Teleurgesteld stapte de kampioen van zijn fiets. Had hij er wel verstandig aan gedaan de recordpo ging nu te rijden Jan Derksen (hij vond het na tuurlijk jammer, dat zijn leerling Rudi Al tigs' tijd niet had ge haald), oordeelde dat een renner, die in vorm is, niets lijdt. Anderen keken echter bedenkelijk. Zij stel den vast hoe uitputtend het was tweemaal binnen een week een dergelijke race te rijden. Zij spra ken van een zelfmoordpoging. Hoe het ook^ zij: Jaap Oudkerk had een zeer snelle start. Ofschoon hij nu alleen tegen de tijd reed (vijf dagen geleden trok hij immers op met Jean Walschaerts) realiseerde hij over een ki lometer precies dezelfde tijd 1.12.2 als op de zevende februari. Ergens was dit een veeg teken. Zou de rit over vier kilometer gaan, dan waren er nog mo gelijkheden. Over vijf kilometer zou het moeilijker worden. Na twee kilometer lag Jaap 1,5 seconde achter op zijn sche ma van de vorige vrijdag. Na drie kilo meter was het 3,8 seconde. Nee: zijn eigen record zou hij niet scherper kun nen stellen. Hij eindigde de vier kilo meter in 4.56.6 en bleef daarmee 5,6 se conde boven zijn beste tijd. Een razend snelle laatste kilometer kon hem nog redden. Jaap finishte 'bijzonder knap maar bleef 1,6 seconde boven Rudi Altig, PAUL PEETERS, de organi sator van de Ronde van Noord- holland, deelde mee, dat ,,zijn" wedstrijd dit jaar uit drie delen zal bestaan. Data zijn nog niet bekend, maar vast staat dat op vrijdag een tijdrit wordt gereden, zaterdag de grote ronde en zon dag een criterium. Voorgaande jaren werd alleen een grote ronde gereden, zodat de uitbrei ding dus nu wel belangrijk ge noemd kan worden. JAN DERKSEN, Potzernheim en Sterckx zijn de sprinters die op 15 febrauri in Berlijn deel nemen aan baandwedstrijden. Als stayers werden aangetrokken o.a. Depaepe, Koch, Marsell, Galatti en Staudacher. PIET VAN DER TOUW, Aad de Graaf, Gererd Koel, Jaap Oudkerk, Piet van der Lans, Ger- ben Karstens, Bart Zoet, Heirk Cornelisse, Jan Pieterse, Cor Schuuring en Leo van Dongen, moeten ingeënt worden. Ze kre gen bericht van de KNWU dat zaterdag 15 februari een inenting zal plaatsvinden voor de Olym pische Spelen in Tokio. „Dit wil echter nog niet zeggen dat u de finitief gekozen bent" aldus het schrijven, waarin verder te le zen stond dat „de prik" gegeven zal worden in het KNVB sport centrum te Zeist. RIK WOUTERS en Karei Leyten moeten gekeurd worden bij de Utrechtse arts Strikwerda. Deze keuring hangt samen met de Olympische Spelen in Tokio, maar in hoeverre Rik en Karei hiervoor in aanmerking komen is nog niet bekend. Evenmin van reeds geselecteerden, die nu hun erste prik prijgen, zoals hierbo ven geschreven. Geheel in overeen stemming met het ruim anderhalf jaar geleden vastgestelde schema heeft de zeil wedstrijd-commissie van de Koninklijk Verbonden Nederland se Watersport Veree- nigingen (K.V.N.W.V.) eind november vorig ie acht ..voorlopigen" waarschijnlijk Jechts twee de baai van Enoshima niet cien. Aangenomen tenminste dat het Ne- derlandsch Olympisch Comité met de suggesties van de K.V.N.W.V. akkoord zal gaan. De geselecteerden zeilers zullen m de komende maanden aan een groot aantal internationale wedstrijden deelnemen. De Flying-Dutchman-zeilers en de Finn- Intussen was Noël Foré een ronde uit gelopen. Uit de wedstrijd moesten daar na: Willy Vannitsen, Jo de Roo, Henk Nijdam en Sigi Renz. Jos Verachtert en Noël Foré schoten over, maar omdat laatstgenoemde een ronde had genomen was alle aardigheid eraf. De heren reden de wedstrijd uit zonder zich nog in te spannen. Omdat Henk Nijdam zich in dit spel zeer verdienstelijk had geweerd kreeg hij een extra-premie van 500 francs. De stand rond middernacht: 1 de ploeg Peter Post 846 punten, 2 op 1 ronde ploeg Rik van Steenbergen 597 punten, 3 de ploeg Klaus Bugdahl 526 punten. 4 de ploeg Frans Aerenhouts 337 punten, 5 op twee ronden de ploeg De Roo 452 punten, 6 de ploeg Terruzzi 322 punten 7 op vier ronden de ploeg Gilbert Maes 289 punten, 8 op tien ron den de ploeg Jos de Bakker 375 punten, 9 op veertien ronden de ploeg Zoeffel met 268 punten, 10 op zeventien ronden de ploeg Troonbeeck 272 punten, 11 op vijfentwintig ronden de ploeg Corens 232 punten en 12 op 28 ronden de ploeg Van Est—Nijdam met 216 punten. Het Nederlandse militaire voetbal elftal heeft in Brussel met 2-0 van Bel gië gewonnen. Bij de rust leidden onze landgenoten al met 1-0. Door dit resul taat heeft Nederland zich geplaatst voor de finale-poule van het toernooi om het intergeallieerde kampioenschap. De stand in groep B luidt nu: Nederland Marokko Noorwegen België emu ituveiiiuer vurig n. nc jaar al de voorlaatste seleciit *uor de lollen-zeilers komen van 24 r,lvtvir,:e„u/S maart te San Remo in voor-Olympische races aan de start, waarna de pré-Olym- oics. die van 28 tot en met 30 maart bij Monaco worden gehouden, de wedstrij denreeks afsluiten. De twee Nederlandse Draken-zeilers nemen voorts van 22 tot en met 28 maart te Cannes deel aan de strijd om de in ternationale kampioenschappen van Frankriik en Nederland zal ook vertegen woordigd zijn bij de wedstrijden om de Europese Draken-titel, die van 30 maart tot 6 april op de rede van Cannes wordt betwist. t De definitieve voordracht aan het N.O.C. zal vervolgens eind april begin mei wor den gedaan, zodat de drie Olympische zei lers het wedstrijdseizoen 1964 volledig san de voorbereiding voor de belangrijke wedstrijden in de Baai van Enoshima kunnen aanpassen. Olympische zeilwedstrijden gemaakt. Verwacht wordt dat Nederland in drie van de vijf Olympische klassen - t.w. in de F.D.-klasse, de Finjollen-klasse en de Draken-klasse - vertegenwoordigd zal zijn. Drie F.D.-zeilers (Ulrik Jager, Jan Schoneveldt en Ben Verhagen), drie Fin- iollen-zeilers (Wim Maarse, Dik Waij- boer en Hans Willems), alsmede twee Draken-zeilers (Jan Bier en Wim van Duyl) vormen deze voorlaatste selectie- groep. Het ligt niet in de bedoeling, bij zondere omstandigheden voorbehouden, nog zeilers aan deze groep toe te voegen. Aangezien het verbond er naar streeft naast de drie Olympische deelnemers ook in alle drie boottypen een reserve aan te wijzen die de reis naar het land van de rijzende zon zal meemaken, zullen van (Van onze sportredactie) Het bestuur van de Roosendaalse voet balvereniging RBC heeft van de commis sie van beroep der KNVB bericht ont vangen, in verband met de kwestie rond het meespelen van een ongerechtigd spe ler in de wedstrijd tegen Baronie 2, vorig jaar. Zoals wij enige weken geleden schreven had de KNVB het gehele tweede elftal voor behoorlijke tyd geschorst. Ne gen spelers tot 1 april, aanvoerder Wim van de Boom tot 1 juli en speler De Bot tot 23 december. Daar is nu verandering in gekomen. Keeper Louis Proost werd vrijgesproken, aanvoerder Wim van de Boom is ge schorst tot 1 april, De Bot tot 15 mei en de rest van het elftal tot 1 maart. IN EEN WEDSTRIJD voor de eerste divisie van de Italiaanse competitie heeft Internazionale met 1-0 van Mo dena gewonnen. Na 20 wedstrijden heeft Bologna met 32 punten de leiding gevolgd door Mi laan en Inter met resp. 31 en 30 pun ten. (Advertentie) Het aantal deelnemers aan de sporttoto van deze week bedroeg 340.364, die voor een bruto-inleg van 380.033,50 zorgden. Van het prijzenbedrag, in totaal 125.412,- is voor de eerste prijs beschikbaar: 75.247,20. Er waren 23 gegadigden voor de eerste prijs. Zij ontvangen een bruto bedrag van 3271,60. Voor de tweede prys, die 50.104,80 groot is, hebben zicli 275 kandidaten ge meld, die netto 182 toucheren. Een uitermate tragisch ongeval is de Italiaanse wereldkampioen boksen in het zwaarwelterge- wicht, de Italiaan Sandro Maz zinghi, overkomen. Mazzinghi was op 3 februari van dit jaar in het huwelijk getreden met de beeldschone Vera Maffei en zaterdag van een huwelijksreis teruggekeerd, om in Montecatini de vastenavond door te bren gen. Kort na middernacht keerde Sandro met zyn vrouw naar het huis van zijn schoon ouders terug, toen hun wagen in volle vaart tegen een boom botste. Het ongeluk. at gebeurde in de omgeving van Pisa in toscane, had verschrikkelijke gevolgen. Vera Maffei overleed vrijwel onmiddellijk Mazzinghis vrienden, die achter de BMW van de Italiaanse bokser reden, schoten te hulp en vervoerden Mazzinghi naar het ziekenhuis in Pontedera, waar hij werd overgebracht naar de operatiezaal. Alle bezoek is door de doktoren verboden en men weigerde bovendien mededelingen te doen. over Mazzinghi's toestand. Mazzinghi veroverde de wereldtitel door een knock-out-zege in de negende ronde in Milaan tegen Ralph Dupas. die hij vervolgens op 2 december in Sydney voor de tweede maal door knock out ver sloeg, toen in de 13e ronde. Hij liep bij dat gevecht een ernstige wond aan zijn wang op door een kopstoot van Dupas, waardoor hij tot april niet meer in de ring mocht komen. I. V is onaangenaam verrast over net bericht dat de Finse regering een mo torboot cadeau heeft gedaan aan de suc- ranu ympische skicr Eero Maenty- „Als dit bericht juist blijkt te zijn zal gfmT*' H r ^oat'^duidcufk^n0orue^re! !iC.T ,en M'n sportman geen enkel geschenk mag aannemen, wil hij zijn ama teurstatus met verliezen", aldus de k^n seller van het IOC. Otto Mayer Hy voeg de hier aan toe dat het IOC het in het oijzonder laakt wanneer een sportman ee schenken ontvangt van de regering of van andere autoriteiten. „We hebben het voor beeld van 1948, toen Barbara Ann Scott" de winnares van de gouden medaille voor het kunstrijden, de auto moest teruggeven die zij van de Canadese regering gekre gen had. Dit geldt ook voor Maentyranta, maar het IOC zou zich er niet mee be moeien als de Finse regering Maentyranta zou willen belonen door hem een hogere militaire rang te geven", aldus Mayer. Maentyranta dient bij de grenspolitie. (Advertentie) SENORITAS kettze tandekenner/ eero maentyranta ....amateur of niet?.... r.Ï^im00 ■?et,e/.wcrd Sewonnen door de Rus Edvard Matusevitch in 2 min 08 4 sec. voor onze landgenoot RudieLie- brechts die op de tweede plaats eindig de in 2 mm. 09.1 sec De resultaten luiden: 1 Edvard Matu sevitch (Rusland) 2.08 4 (nieuw baanre cord) 2 Rudie Liebrechts (Ned.) 2.09 1 3 Ants Antsson (Rusiand» 2.09.9 4 Muzahid Habibulin (Rusland) 2.10.1 5 Knut Jo- hannesen (Noor.) 2.10.2 6 Cees Verkerk (Ned.) 2.10,6 7 Fred A Maier (Noor.) 2.11.3 8 Svein Erik Stiansen (Noor.) en Victor Kositsjkin (Rusl.) 2.11.8 10 Per W. Guttormsen (Noor.) 2.12.2 12 Ard Schenk (Ned.) 2.13.3 18 Peter Nottet Ned.) die op de dertiende november 1959 in Keulen 6.10.2 over de genoemde afstand nodig had. - Op de Zesdaagse zelf -Er heerste woensdagavond een wrevelige stemming onder de kleine ploegen. Zij zijn er helemaal niet over te spreken, dat zy zelfs in de middag- jachten geen ronden mogen terugnemen van hun achterstand, die astronomische vormen gaat aanne men. „Het is een merkwaardige Zesdaagse", zei de een beetje ontmoedigde Wim van Est. „Wij hebben geen enkele kans ge kregen. Ik ken slechts één trio, dat erin is geslaagd van vijftien ronden achter stand terug te komen tot twee ronden. Dat zijn André Darrigade-Jean Raynal- Jo de Roo. Zij mogen zelfs premies win nen. Zij zitten dus in de slag met de ploegen van Peter Post en Rik van Steenbergen. Ik geloof dat Rik van SteenbergenPalle LykkeLeo Proost gaan winnen. Maar hoe? De formule voor het laatste uur, dat achter de der- ny's wordt gereden, is lichtelijk gewij zigd. In de laatste jaren mochten slechts twee van de drie renners van elk team aan de finale deelnemen. Nu schijnen er dat drie te zijn. Daardoor is het trio van Rik van Steenbergen sterk bevoor deeld. Hij heeft drie dernyrijders in zijn ploeg en dat kan Peter Post niet zeg gen!" Wie tipte de lange Amstelvener zelf als Zesdaagsewinnaars? Hij durfde geen enkele voorspelling te doen maar geloofde wel in een boeiende eindstrijd. En Jo de Roo? Hij wenste zich bij voorbaat geen enkele zorg te maken over de uitslag. Hij prees zich alleen gelukkig dat zijn vorm sterk was ge groeid. Hij bleef erbij, dat de Zesdaagse een uitstekend betaalde trainingsgele genheid is. De Nederlanders spraken overigens by voorkeur niet over het festyn waaraan ze zelf deelnemen. Hun belangstelling ging meer uit naar de gebeurtenissen rond prinses Irene en naar de vorde ringen die Kees Pellenaars maakt met het samenstellen van zijn formatie De voorlaatste Zesdaagse-avond ging in met de ploeg van Peter Post op kop. Op een ronde bevonden zich de teams Rik van Steenbergen, Klaus Bugdahl en Frans Aerenhouts. Op de vijfde plaats en op twee ronden lag de ploeg met Jo de Roo. Op de twaalfde en laatste plaats de ploeg van Wim van EstHenk Nij dam op maar eventjes vierendertig ronden. Het avondspektakel begon met een afvalrace. Achtereenvolgens verdwenen van het ovaal: Jos de Bakker, Leon Se- breghts, Henk Nijdam, Rolf Roggendorf, Freddy Eugen. Gilbert Maes, Klaus Bug dahl, Roland Zoeffel, André Darrigade en Fernand de Ferm. De laatste sprint ging tussen Palle Lykke en Fritz Pfen- ninger. Tot verrassing van vriend en vijand zegevierde Palle in een scherpe zij-aan-zij. Fritz Pfenninger was het daarmee niet eens en ging luidkeels bij de officials protesteren. Dat ontlokte een geweldig tumult. De hele zaak stond en kele minuten op zijn kop, maar de aan- komstrechters waren onverbiddellijk in hun oordeel. Een uur later kwam echter de mede deling, dat de finishfoto uitwees dat had gezegevierd. vvilly Vannitsen dreef het tempo hoog op m de afvalrace achter dcrnv's. Het eerste slachtoffer werd Albert Covens. ervolgens gingen: Leo Proost, Jos Hoe. venaars. Lticien de Munster, Etienne Vercauteren en Paul Depaepe. LEIDING FRANZ ALTHOFF INKOMPR1JZEN: 30 tot 150 F. (Kinderen gevoelige vermindering). LOKATIE: Huis.Feet, Grand Baxar, Vlaamse Toeristenbond, Café Drio Koningen en Sportpaleis (tel. 35.25.75 Ér 35.66.84). (Advertentie) (Van onze sportredactie) Voor de meeste clubs beteken de de carnavalszondag een vrije voetbalmiddag en met frisse moed, extra uitgerust (of niet) begint men nu aan de nog res terende wedstrijden voor de af werking van de competitie. Een strijd die in verschillende klas sen ongemeen spannend kan gaan worden, want in vele ge vallen laat 't zich niet aanzien dat er spoedig 'n duidelijke scheids lijn getrokken wordt. Andere teams schudden hun tegenstan ders al royaal van zich af en daar spelen grote gevechten zich af in de onderste regionen. Als belangrijkste duels voor dit week einde noteerden we T.O.P. Middelburg en Vlissingen De Spechten in de le klas E en Steenbergen Rood-Wit voor de tweede klas B. Het zijn ontmoetingen met de hoogste plaatsen als inzet. In de eerste klas B krijgt T.S.C. be zoek van Laakkwartier. Zaak is, dat de kerels uit Oosterhout alle registers opentrekken omdat de vijand, lees Spartaan, slechts vief punten achter staat en de rode lantaarn draagt. Er moeten nu punten verzameld worden wil T.S.C. zich niet in de ellende steken. Tegen Laakkwartier zal dat niet mee vallen, doch één puntje moet er toch wel uitgehaald kunnen worden. Veel sensatie mogen we verwachten van de eerste klas E. Allereerst komt daar Middelburg uit tegen T.O.P. (in Oss) en deze twee teams hebben ieder vijftien punten ze staan slechts een punt van leider Boxtel. Hetzelfde geldt voor Vlissingen en De Spechten.. Spannender kan het haast niet. Wat de uitslagen betreft valt het moeilijk deze te voorspellen. In Oss. waar Middelburg uitkomt, is het publiek fanatiek en leeft het bijzonder mee met T.O.P. Daar zal deze club zich waar schijnlijk aan ..optrekken", zodat de Zeeuwen een zwaar duel tegemoet gaan. Vlissingen heeft dezelfde voordelen als T.O.P Daarom geloven we, een nipte overwinning voor Vlissingen en een puntenverdeling voor Middelburg, te tegen Sparta een punt rijker worden, tot de top. W.V.O., eveneens een der maar dan zal er hard gewerkt moeten worden. Voor R.K.C. is er in de tweede klas A geen vuiltje aan de lucht. De Waal- wijkers zijn mans genoeg om het zwak ke Reusel Sport op een afstand te hou den. Ook D.E.S.K., dat het uitstekend doet, maar af en toe wel eens een lelijke steek laat vallen, kan triomferen (over Schijndel) In 2 B staat het top-treffen Steenbergen Rood-Wit genoteerd. „Willebrord" prijkt weliswaar met een enigszins com fortabele voorsprong van vier punten op de eerste plaats, maar het vechtende Steenbergen, dat mét H.V.V. als tweede genoteerd staat, is altijd goed voor schokkende verrichtingen. Normaliter dient de buit toebedacht te worden aan Rood-Wit de kans is groot dat men broederlijk gaat delen. H.V.V. krijgt het iets gemakkelijker omdat Alliance niet tot de beste ploegen gerekend kan wor den. Winst dus voor de mannen uit Hulst Zeeland Sport wordt twee punten rijker na een bezoek aan Oisterwijk, waar Taxandria het hoofd zal moeten buigen. Internos, in de middenmoot zwe vend, kan zich opwerken door Kaaise Boys naar een nederlaag te sturen en daar zal het heus wel op uitdraaien. Roosendaal, eenzaam en alleen onder aan, gaat tegen V.O.A.B. de zoveelste tegenvaller incasseren. In Terneuzen deelt de club van die naam met Veerse Boys, dat in kracht weinig onderdoet. Voor R.W.B., in de derde klas B, is het allemaal nog niet zo hest. De derde plaats van onder bezetten, op de voet gevolgd door R.K.S.V.A., geeft geen reden tot juichen. Op eigen terrein kun nen de R.W.B.'ers nu twee punten aan het schamele totaal toevoegen, door R.K.J.V.V. te overklassen. Concordia, loerend op een misstap van Vlijmense Boys, laat zich beslist niet verrassen bij Baardwijk en ook W.S.C., geklasseerd in de middengroep haalt volle winst uit de strijd met Berghem Sport. Kopman Vlijmense Boys tenslotte knalt Oss zonder medelijden naar een nederlaag. Een interessante ontmoeting, in de derde klas C, belooft R.A.C. Dongen te worden. Het Rijense team staat er veel beter voor, beschikt over schotvaardiger mensen dan Dongen, maardient ongetwijfeld alle zeilen bij te zetten. Dongen zorgde al meer voor surprises Gilze zal voor eigen volk tekort schieten tegen Gloria. Gloria speelt wispelturig, maar heeft nog aar dige kansen om bij de groten in de hoofdmacht te komen. Daar is echter een reuzensprint voor nodig. Uno Animo stelt toch eigenlijk wel wat teleur Na een indrukwekkende start zakten de Loonse voetballers wat af en of ze zich tegen R.K.V.V.U. herstellen, vormt een mogen tippen. M.O.C. kan op eigen veld grote vraag. R.K.v.v.U. behoort immers titelkandidaten, rekent ongenadig af met Ons Vios, terwijl S.C.O. tegenstander R.K.T.V.V. onder de duim houdt. In de derde klas D gaan Nieuw Borg- vliet en Axel een aardige match spelen. Beide teams staan niet best geklasseerd en geven elkaar weinig toe. Daarom moet men rekenen op een „eerlijk zullen we alles delen". Grenswachters prijkt nog steeds op de eerste plaats, een feit waar Meto geen zier aan kan verande ren. Goes zit in hetzelfde schuitje als Meto. De Zeeuwen moeten optornen tegen D.O.S.K.O., nummer twee. Zeelandia lijkt ons te zwak om Honte- nisse een poets te bakken terwijl Corn Boys sneuvelt tegen B.S.C Odio blijft dezelfde prima kansen behouden door N.S.V. te verslaan. 4 B R.K.D.V.C. Zaltbommel 1 Linge Boys D.S.C. 2 O.V.H. S.B.C. 1 Buren G.V.V, 2 Irene Jan van Arckel I. 4E Breda G.S.B.W. 2 Velocitas Haarsteeg 2 Hieronymus Berk dijk 1 Gudok Heusden 2 S.V.G. Hilvaria 2 R.K.S.S.S. Oisterwijk 2. 4 F V.C.W. Right 'Oh 1 Haams donk Advendo 2 Virtus Zigo 1 Sprundel Madese Boys 1 Groen-Wit D.H.V. 1 Zundert Bavel 3. 4 G N.V.S. Vosmeer 3 Kruisland Zierikzee 1 Divo S.C. Gastel 3 De Schutters Cluzona 3 Burgh Halsteren 1 R.K.F.C. V.E.S. '35 2. 4 H Yerseke Clinge 1 R.C.S. Breskens 2 Lewedorpse Boys Bier vliet 2 IJzendijke Oostburg 1 Koewacht Steen DEN BOSCH 12 febr. Aanvoer 6448 stuks. 1416 runderen, 406 graskalveren. 851 vette kalveren. 1092 nuchtere kalve ren, 207 schapen, 22 geiten, 20 fokzeugen, 384 slachtvarkens, 8 lopers, 1411 biggen, 631 slachtrunderen. Prijzen p. st. melk en kalfkoeien 885-1475. guiste koeien 775- 1175, graskalveren 425-575. kalfvaarzen 1025-1460, klamvaarzen 810-1000, guiste vaarzen 725, pinken 575-775, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 100-225, weideschapen 90-150, ooien met lamme ren 75-105, drachtge zeugen 550-700, lo pers 120-150, biggen 85-115, p. kg. gesl. gew.: slachtrunderen extra kwaliteit 4.10 -4 30. slachtrunderen le kwal. 3.90-4.10, idem 2e kwal. 3.40-3 75, slachtrunderen 3e kwal. 3.00-3.25. vettte stieren 3.75-4.05, worstkoeien 2.70-2.90: p. kg. levend gew. vette kalveren le kwa.l 3.70-4.00, id. 2e kwal. 3.40-3.60. id. 3e kwal. 3.10-3.30, nuchtere slachtkalveren 1,35-1.85. slacht- zeugen le kwal. 1.95-2.05. idem 2e kwal. 1 80-1.92, slachtvarkens 2.25-2.40: p. St.: vette schapen 125-160. vette lammeren 120-165. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer korter, handel, rustiger, priizen staande: guiste koeien: normaal, slepend weinig veranderd: jongvee: minder, re delijk. prijshoudend, vette kalveren: min der goed. geen verandering: nuchtere slachtkalveren: minder, goed, stabiel, schapen en lammeren: klein, vlot, vast, fokzeugen: gewoon, lui, duur, lopers en biggen: behoorlijk, gunstig, vast, slacht vee: gering, vrij vlot, gehandhaafd; slachtzeugen: minder, gedrukt, niet prijs houdend. GOES. 12 februari. Groenten: per kg: Prei AI 49-59. All 37-49. Witlof AI 47-51 All 31-47. Bil 26-38. afw. 31-37. Sprui ten AI 65-79. All 66-69. Bil 43. afw. 52. Rode kool II 15. BI 10. Boerenkool II 18-29 Uien II 2. afw. 3-5. Breekpeen BI 3.50-6. Cl 6. Koolrapen 8. Veldsla I 109-114. Aardappelen 8-11. KAPELLE. 12 februari Industrie- en exportveiling: Golden Delicious I 80 71—73. 75 70—76, 70 60—71, 65 49—54. 60 33—36. II 80 56—61, 75 56—62. 70 46—58. 65 34—49. 60 27—32. Ild 15—21. III grof 2548. fijn 1422. Jonathan I 75 3947, 70 37—49. 65 33—41, 60 25—29, II 75 29— 31, 70 25—33. 65 22—30. 60 17—20. Ild 11—16. III grof 15—18, fijn 11—14. Win ston I 75 69—72, 70 73—74, 65 61—62, 60 36—38, 55 21—23, II 75 57—63. 70 62—67, 65 44—57. 60 25—28. 55 17—22. Ild 12— 15, III grof 2530, fijn 11. Goudrenet I 85 44—45, 80 43—45, 75 40-+3. 70 37—41, 65 33—35, II 85 40, 80 41, 75 40, 70 38—39, 65 34. Ild 26. III grof 30—35. fijn 24—28. Laxton Superbe I 75 57, 70 59, 65 48. III grof 17. Lomb. Calville II 75 38, 70 29, 65 22, 60 16. III grof 19—20. Zoete Erm- gaard I 60 61, 65 67. Ild 23, III fijn 21. Cox Orange Pippin II 65 92. Saint Remy I 75 46. 65 46—47. II 75 43—46, 65 43—46. Ild 394). III grof 4041, fijn 3837. Brede- rode II 70 49. 60 44, lid 30, III fijn 27. Conférence II 70 63, lid 24—25, III fijn 21—27, grof 33. Kleipeer lid 23, III fijn 17. Kroetappels 11.70. Gewone veiling: aardappelen I 9.5. aardbeien per stuk 66 cent. Groenteveiling: witlof 3047, prei 1962, spruitkool 5073, sav.kool 41. uien 9,5—11, knolselderie 0,52,5. koolrapen 2,5. MIDDELBURG. 11 februari. Golden Delicious II 70-75 40-52, 65-70 30-41, 60-65 24-28, III gr. 24-36. Jon. II 70-75 44- 46. 65-70 23-31, 60-65 20-21, 55-60 15-16, III grof 16-19. Goudreinette II 80-op 35-37. 75-80 36-38, 70-75 32-36, 65-70 30-34, III grof 28-34. St, Remy II 75-80 47-48. III grof 50-51, Conference I 55-60 40-41. Groenten: Bintjes bonken 12, idem gr. 8. rodekool 7-14. savooiekool 22-42, boe renkool 4-15, wittekool 22, sla 10-14, prei 32-59. witlof 29-54, spruiten 30-81, idem schoon 76-105, kroten per kg 5-8, breekpeen 4-12. uien 4-13, glasandijvie 74-93, glasveldsla 1,28-1,64. TERNEUZEN. 12 februari Knolsel derie 911, Bintjes I 10,30, rode kool 1617, sav.kool 47, boerenkool 1431. breekpeen 510, waspeen 10—13, prei selderie 78, wite kool 15, spruiten geschoond 1.11. ongesch. 4760, uien 4—5, witlof A 55—62, A II 37—55, B 49— 65, B II 405o, afw. 1838Goudrenet I 85 41—46. 80 42—49, 75 41—48, 70 39— 45, 65 35—37, II 80 45, 75 39—41, 70 37— 39. 65 34—35, lid 25—26. III grof 35—39, fijn 25—27. Jonathan I 75 40—42. 70 41— 43, 65 35—37. II 80 29—30. 75 28—30, 70 27—32, 65 25—28, 60 19—2], III grof 17—21. Golden Delicious I 75 67—73. 70 63 —74. 65 45—54. 60 32—36, II 75 55—59, 70 51—58. 65 35—47. 60 26—31, lid 17—20 III grof 19—30, fijn 20. Winston I 75 70, 70 72—74. 65 61—63, 60 40—42, 55 22—24 II 75 50—52, 70 55—69. 65 37—59. 60 29— 39, 55 1520. Ill grof 2026. Lombart Calville I 70 40—42. 65 35—37, 60 26—29 III grof 23, fijn 12—14. JAAP DE ZWART (Internos) gevaarlijke rechtsbinnen Konstanz 257 +1, Rheinfelden 160 +4, Ottenheim 182 —12, Straatsburg 137 —7 Maxau 320 +4. Plochingen 151 +8, Mann heim 160 4-14. Steinbach 148 —6, Mainz 184 +12, Bingen 115 +10, Kaub 113 +9, Kochem 261 +10, Koblenz 151 +21: Ruhr- 289 —6, Deventer 192 —3, Monsjn 5462 ort 296 +14, Lobith 899 1. Nijmegen 685 4. Arnhem 726 (onv.), Eefde IJssel —2, Borgharen 4007 +22. Belleld 1149 6, Grave beneden de Sluis 49616.

de Stem | 1964 | | pagina 3