Zeeuwsch-Vlaanderen BEJAARDEN KOMEN ONDER DAK Walcheren ZUID-BEVELAND Boer moet meer bewust een ondernemer zijn Na 1970 geen Nederlands- Belgische grens meer? Jeugdpuistjes MIDDELBURG oordracht pianoklasse Ab Lichtendahl GOES over Uw totale indruk „vevftiaatid <?A Dagblad De Stem geconcentreerd bleekmiddel Conferentiedag C.B. TB. Kapelle heeft de aardbei-primeur Y oorlichtingsdag over L.O.M.-school te Middelburg Weemoed in Zieriksee: „De Koophandel5' vaart niet meer naar Rotterdam Fruithandelaren geen verhoging uitslagkosten Jongeman uit Leur door trein gedood Expositie in raadszaal van 's Heerenhoek Vergadering kring Hulst der Z.L.M. Bakkers strijden dit jaar in Goes Vandaag Morgen HOOGWATER DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 FEBRUARI 1964 Zoals gebruikelijk vinden tussen de kerst- en paasvakantie de traditionele voorspeelmiddagen of -avonden plaats van de diverse groeperingen van lesge vende docenten, verbonden aan de Stich ting Zeeuwse Muziekschool. Zo gingen een aantal jeugdige pianis ten, al of niet nerveus, in de richting van de concert- en gehoorzaal, om met de ouders te luisteren naar de voor drachtoefening van leerlingen uit de pianoklasse van de heer Ab Lichten dahl uit Middelburg. Na een welkomstwoord door de direc teur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer Andries de Braai, was het de beurt aan één van de beginnende leerlingen, Ankie de Rijke om de spits af te bijten. Met schroom gekomen, verliet Ankie na drie stukjes van Lloyd te hebben ge speeld met een zucht van verlichting en met het welwillende applaus in de oren de vleugel. En zo volgden nog een aan tal leerlingen de gang naar de vleugel, waarbij weer eens opviel hoe het vier handige pianospel steeds gewaardeerd wordt, vooral als dit gespeeld wordt door twee leden uit een en dezelfde fa miliekring. Marijke en Yvonne Strubbe met het walsje Kinderbal van Linhof en Joke en Frouke Vis waren het voorbeeld hiervan. Bij de iets meer gevorderden hoorden we Jan Flippo in een ten dele uit het hoofd gespeelde Für Elise van Beetho ven, terwijl Tetske Ossewaarde reeds blijk gaf van muzikaliteit in een Sonata van Latour. En zo toonde iedereen zijn kunnen, de één wat beter dan de ander, maar ieder met een moed. die respect afdwingt, want „optreden" ook in deze zin van het woord betekent iets voor de jeugdi ge pianisten. Klazien de Graaf 'besloot de voordrachtoefening met de eerste Arabeske van Claude Debussy. A. L. HULST ALGEMENE VERGADERING B.V.A. De Kring Hulst en omstreken van de Katholieke Bond van Werknemers in Bank. en Verzekeringsbedrijf en Admini. stratieve Kantoren (kortweg B.V.A. ge noemd) houdt op vrijdag 14 februari a.s. in het Sint Aloysius Patronaat haar eer ste algemene vergadering na de splitsing van de voormalige H.K.W. TERNEIZEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Mark z.v. J. Verstraten-Seg. hers (Axel)Ingrid d.v. F. de Bakker van Aerde; Marjolijne d.v. A. Mostert- Breugem; Luc z.v. E. van Hecke- Heijens (Philippine); Jean-Paul z.v. G. Bogaert-de Rooij (Sas van Gent); Jan z.v. J. Korstanje-de Jonge; Pascale d.v. P. van Damme-Bracke; Johannes z.v. J. Geeve-Dobbelaar (Axel); Matthijs z.v. P. de Pooter-Geuze; Harold z.v. J. Gelderland-van Daele. Gehuwd: J. Deij 23 j. (Hoek) en E. Dieleman 22 j. Huwelijksaangiften: J. Brands 24 j. (Goes) en M. Coffa 19 j.; J. van der Straate 22 j. (Goes) en J. Dieleman 20 j.; F. Ottjes 28 j. en L. van Alten 20 j. Overleden: J. de Dauw 72 j. e.v B van Wissen (Axel); C. Puyenbroek é3 j g.g.m. E. Bogte (Biervliet); J Kalle 65 j. e.v. I. Coone (Westdorpe)C. de Feijter 63 j. e.v. F. Dekker; M. Aude- naerd 77 j.; D. Dooms 54 j. e.v. M. Tromp; A. Coone 55 j. e.v. J. 'de Letter (Koewacht). Breskens AUTO IN DE SLOOT Op de provinciale weg IJzendijke- Schoondijke is mej. J. van Zee met haar auto geslipt ter hoogte van de Oranje- diik. De auto kwam in de sloot ernaast terecht. De weg was zeer glad. De be stuurster kwam met de schrik vrij, maar de auto moest naar een garage in Oost burg worden gesleept voor reparatie. Clinge K A B. VOORLICHTING Door de plaatselijke afdeling van de K A B. wordt op vrijdag 14 februari a.s. m het Verenigingsgebouw een zitdag ge- BURGERLIJKE STAND Geboren Johan, z.v. P. Meulenberg- Schippers Erik, z.v. P. Huisson-van der Vlies Anthonie, z.v. W. Verdonk-Visser* Heinz, z.v. H. van de Velde-Sinke Marinus, z.v. C. de Ligny-Wijkhuijs Jacolien, d.v. J. Bras-van Stel Johanna, d.v, L. Weijer-Verton Martha, d.v. J. Lokerse-Wierenga Helma d.v. H de Coninck-Molhoek Levina,'d.v. C. Ötte- JansenAnthonie, z.v. K. Rottier- Bierens René, z.v. W. van Daalen- Harinck Grietje, d.v, J. Labruijère-v. Eenennaam. Huwelijksaangifte W. v. Broekhoven, 22 jr. en M. Mijnsbergen, 20 jr.; P. Klippel, 23 jaar en F. Blondel, 23 jr. H. Nieuwenhuis, 24 jr. en T van Nieu- wenhuijzen, 23 jr. Gehuwd C. van Eekelen, 21 jr. en ((Advertentie) Met een VAN MAAREN-bril brengt U de persoonlijke noot aan, die U zelf verkiest... zakelijk, sportief, verzorgd... Achter élke VAN MAAREN-bril de spreekwoordelijke VAN MAAREN-servioe... het 100% dienst betoon waar U op (in)gesteld bent. BREDA N. Ginnekenstraat 23, tel. 38370 DEN BOSCH TILBURG EINDHOVEN HELMOND VENLO Dagblad vooi Zeeland KANTUREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, teleioon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. Goes Alg. redacteur Exploitatie- voor Zeeland: inspectie Zeeland. F. DE LIG'l L. K. M DE JONG tel. 6252. Goes tel. 2377 HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P.O. KUYPERS, telefoon 2377 - Huist privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel. 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0.18 oer nm. 1 mm lnge. jnden mededelingen 2% mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol n.indei t 1.— elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en t 0,60. Bfj 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. J. Maas, 22 jr. J. Kramer, 22 jr. en G. Rooze, 24 jr. Overleden Izaak Adriaanse, 80 jr., e.v. G Schoenmakers Wilhelmina Nieuwdórp, 74 jr., e.v. P. Sinke; Johanna Krijnsen. 39 jr., e.v. P. Hijman Hendrik Rejack, 91 jr., w.v. M. Riemens Jacoba Hoogerland, 64 jr. e.v. K. Geense. Kapelle GEEN BEST JAAR VOOR LAND- EN TUINBOUW Op de dinsdagavond gehouden alge mene jaarvergadering van de landbouw- vereniging V.I.O.S. alhier heeft voorzit ter A. de Schipper in zijn openingsrede gezegd dat 1963 voor de land- en tuin bouw in dit gebied geen best jaar is geweest. De moeilijkheden zijn thans nog niet voorbij, want de aardappelen brengen de kostprijs niet op en er zijn er nog heel wat op de bedrijven, terwijl ook de uien veel te goedkoop zijn en in sommige gevallen zelfs vrijwel waar deloos. De veehouders hebben in 1963 heel wat gunstiger resultaten behaald. Het ledental van de vereniging nam in 1963 toe met 5 en bedraagt thans 195. Steeds meer landbouwers en tuinders gaan over op het gebruik van gemengde mest stoffen. Ten behoeve van de leden werd in 1963 439 ton kunstmest aangekocht en 43 ton compost. De omzet bedroeg ƒ88.956,83. Namens de kascommissie bracht de heer T. Oele verslag uit. Als nieuw lid van deze commissie werd gekozen de heer D. van Maris Mzn. NIEUWE PRESIDENTE NCVB Na acht jaar de leiding te hebben gehad van de afdeling Kapelle-Biezelin- ge van de N.C.V.B. heeft mevrouw San- dee-Staal dinsdagavond deze taak neer gelegd. In haar plaats werd gekozen als presidente mevrouw Balkenende-Sandee, Als nieuwe bestuursleden werden ver der gekozen mevrouw Spruit-Adriaanse en mevrouw J. Slabbekoorn-Balkenende. Ds. A, J. van Cruiningen, Herv. pre dikant te Kloetinge, sprak over de Broederschap van Taizé in Frankrijk en hij vertoonde ook dia's van deze in een klooster levende protestantse Broeder schap in Frankrijk. houden door de districtsbestuurder van de K.A.B. dhr. J. van Voorde uit Sluis- kil. Deze voorlichting zal bestaan in het invullen van verschllende belastingfor mulieren. FANFARE HEEFT GEEN ZAAL De fanfare Weldoen door Vermaak heeft het moeilijk. Ze wil in juni a.s. deel nemen aan het concours te Kloosterzan- de, dat is uitgeschreven door de Bond van r.-k. Harmonie- en Fanfaregezel schappen in het bisdom Breda. Begrijpe lijkerwijs moeten voor deze deelname nog vele repetities gehouden worden. De repe titiezaal St. Cecilia bij L. de Vylder wordt echter de laatste tijd voor andere doel einden gebruikt. Getracht werd om de bovenzaal voor repetities te benutten, doch de balklaag is hiervoor niet ge schikt. Het zal voor de fanfare dus moei lijk zijn de repetities voort te zetten. Hoofdplaat VERGADERING WIELERCOMITé Vrijdag 21 februari a.s. om half acht 's avonds zal het wielercomité Hoofd plaat in café M. Blaakman ter verga dering bijeenkomen. Aan de orde zal worden gesteld de jaarrekening 1963 en de wielerkalender over 1964. Koewacht TONEEL R.K.JJ3. en B.J.B. Onze plaatselijke toneelgroep van de RKJB en BJB heeft het toneelstuk: Leentje uit het hemelrijk in studie ge nomen. Zij zullen dit opvoeren op de culturele dag van de NCB te Hulst op 7 maart a.s. De regie is in handen van de heer Bartels, assistent van de streek- verbetêring. SCHIETINGEN Aan de schieting bij J. de Guchteneire namen 73 schutters deel. Hoogvogel: R. de Guchteneire, Koewacht; le zijvogel: A. van Vlierberghe, Stekene (B.); 2e zij vogel: A. de Nijs, Koewacht. Aan de schieting bij A. de Bock alhier namen schutters deel. Hoogvogel: Jos Ferket Koewacht; le zijvogel: C. de Cock, Ste kene (B.); 2e zij vogel A. de Bock, Koe wacht. DIPLOMA-UITREIKING E.H.B.O. In café De Schepper had de diploma uitreiking plaats van de door dokter Melchers gehouden e.h.b.o.-cursus. Hierbij was de voltallige e.h.b.o.-vereniging St. Liduina aanwezig en verdere genodigden. Dokter Melchers reikte zelf de diplo ma's uit waarbij hij zijn tevredenheid uitsprak over de zeer goede opkomst bii de lessen. Hij spoorde de geslaagden aan regelmatig de oefenavonden mee te maken. Het diploma werd behaald door: Tonny Janssen. Emile de Letter, Ria de Letter, Achile de Vliegher. Henri de Vliegher, Or. de Coninck, Jet Wouters, Riet van Daele, Elzart Matthys, Georg v. Daele, Ria de Schepper en Rob van Gremberghe. Na een felicitatie en dank woord door de voorzitter van de e.h.b.o.- vereniging dankte Georg van Daele na mens de geslaagden en overhandigde dokter Melchers een cadeau. Lamsivaarde SDO HEEFT GEEN SPEELVELD De r.-k. jeugdsportclub SDO hield voor het eerst in haar bestaan de jaarverga dering. Voorzitter De Schrijver sprak in zijn openingswoord de hoop uit, dat dit jaar nog beter en met nog meer activitei ten voor onze jeugd zal mogen zijn,dan het afgelopen jaar, dat naar omstan digheden een goed jaar is geweest. De teleurstelling onder de leden was zeer groot, toen werd meegedeeld, dat de huur, voor f 200,per jaar, voor het ter rein van de heer Stallaert niet doorging, om de eenvoudige reden dat het terrein waar SDO met verlangen op had zitten wachten, aan de heer Picavet uit Hulst verhuurd werd. Ook voor het veld van v. Damme werd geen toestemming meer gegeven. Ronny van Troost werd gekozen in het bestuur en de elftalcommissie. Tot slot van de vergadering werd de aandacht op de komende voetbalmatch gevestigd die zaterdag thuis tegen St.-Jansteen gespeeld zal worden, vermoedelijk op het terrein van de fam. de Waal. ST.-DEUSDEDIT De landarbeiders van ,,St.-Deusdedit" zullen woensdag 4 maart hun jaarverga dering in het patronaat houden. Tijdens de vergadering, die om half acht zal be ginnen, zal de hoofdbestuurder de heer Kenter over de nieuwe c.a.o. spreken. Het bestuur hoopt dat alle leden aanwezig zullen zijn. Sluis SCHIETWEDSTRIJD De luchtbuksclub „De Stad Sluis" speelde een wedstrijd tegen Knokke en de Sluizenaars verloren deze wedstrijd, zij het dan ook met een uiterst klein verschil van 842 tegen 848 punten. Deze punten werden als volgt behaald: Sluis: P. Baas 174 p.; I. le Roy 170 p.; 3 J. van Deursen 167 p.; mevr. A. van Lanschot-de Baets 167 p. en W. Witte 164 p. Knokke: 1. W. van Speijbroeck 175 p.; 2 W. Velghe 170 p.; 3 E. Temmerman 170 p. 4 J. de Jaeghere 168 p. en 5 P. Meijers 165 p. Na een indeling in drietallen bij loting werd eerste groep: 1 le Roy met 56, mevr. de Jaeghere met 55 en mevr. Tex met 52, waarbij zich dus twee dames uit Knokke in de eerste groep klasseer den. De schieting op de geluksvogel had tot uitslag: 1 W. Ghijsels, 2 F. Baas. 3 J. Matthijs. „DE LIEFHEBBERS" WONNEN De luchtbuksclub „De Liefhebbers' speelde in hotel „Het Zwin" een wed strijd tegen „De Treffers" uit Aarden burg en door een kleine overwinning namen de Sluizenaars revanche op een onlangs te Aardenburg geleden neder laag. De punten werden als volgt be haald: Sluis: H. Blaakman 170; F. Descamps 169; Ch. de Bree 167, C. Ekkebus 165 en A. Verbraeken 165. Aardenburg: L. Verkruissen 170; W. Klooté 167; C. Hoog 166; J. de Cocq 165 en W. Cauwels 162. Bij de schieting op de gelukskaart werd F. Descamps uit Sluis winnaar. BILJARTONTMOETING In een plaatselijke ontmoeting won de biljartclub „Tegen Moeders Wil" van „Krijt op Tijd" met 8—7. Toen de ont moeting in een 77 score eindigde werden de beide voorzitters aangewezen om de beslissing te bevechten. Voorzitter A. Baert van T.M.W. bood aan wnd.- voorzitter Alf. Clyncke een herinnerings beker aan. De uitslag luidt(T.M.W. K.O.T. 87); R. Claerhoudt M. van Loocke 10 W. Groosman A. Verwilst 10 R. Claerhoudt F. Dusarduyn 01 J. Rottier G. v Oorschot 10 Van Hanegem J. de Bruyne 01 W. Canon H van Craeynest 01 J. Berckmoes P. Groosman 10 G. Mahn L. de Roy 10 P. Dieleman A. Clyncke 01 G. Mahn J. Musson 10 A. Baert J. Smallegange 01 Van Hanegem F. Clyncke 0 1 H. Bloekman C. Quataert 10 G. Hermi C. Quataert 01; A. Baert Alf. Clyncke 1—0. Zuiddorpe BOERENGEZINSDAG De Zuiddorpse boerenstand begon zijn geslaagde en goedbezochte gezinsdag met een H. Mis. Daarna was er eerst een goochelaar, een Amerikaanse ver- M. de Cock; vervolgens werd de jaar vergadering gehouden, 's Namiddagsom zes uur werd de feestvierenden een bonte avond aangeboden met twee films, een goochelaar, een Ameriwaanse ver loting en tot besluit dansen. (Advertentie) I verwijdert de vlekken die j zelfs het beste was- middel iaat zitten (Van onze verslaggever) Tijdens de jaarlijkse conferentiedag van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, die gisteren in de Prins van Oranje te Goes is gehouden, hebben twee inleiders gewezen op het belang van goed ondernemerschap in de landbouw. Het bijhouden van een goede bedrijfs economische boekhouding is daarbij on ontbeerlijk. Zoals de heer J. Scheele, be- drijfsdeskundige voor de akkerbouw van het rijkslandbouwconsulentschap in Z. Vlaanderen het zei: „Als er iets aan het akkerbouwbedrijf (de heer Scheele sprak speciaal over de ontwikkeling van het akkerbouwbedrijf) mankeert, dan zijn er zeker specialisten die hier en daar kun nen helpen maar de ondernemer zélf zal zijn bedrijf gezond moeten houden". Drs. E. Broekhuis, agrarisch sociaal voorlichter van de Overijsselse C.B.T.B. zei: „De boer moet meer zelfbewust on dernemer zijn. Het inkomen van het be drijf moet vóórop staan". Drs. Broekhuis gaf zijn visie op de ontwikkeling van het gemengde bedrijf Beide sprekers kwamen tot nóg een gelijke conclusie: in deze tijd van kost bare mechanisatie en arbeidsschaarste is samenwerking tussen verschillende boeren gewenst. De heer Scheele had betoogd dat de boer bewust een keuze moet doen, óf streven naar hogere opbrengsten, hetgeen alleen kan door hogere investeringen, óf wer ken met lagere kosten en genoegen ne men met minder hoge opbrengsten. De kosten kunnen z.i. alleen gedrukt wor den door een gezamenlijke exploitatie van bepaalde machines en door een ver mindering van het aantal arbeidskrach ten. De heer Broekhuis stelde met het oog op die samenwerkingsgedachte zelfs de vraag: waarom met enkele boeren bij voorbeeld geen gezamenlijke veeschuur gebouwd? Drs. Broekhuis wees er in zijn inlei ding o.m. op dat de landbouw in Neder land een hoger aandeel in de welvaart heeft dan m alle andere Westeuropese Op de fruitveiling in Kapelle-Bieze- linge heeft de heer C. F. J. Buysrogge uit Kloetinge woensdag de eerste aard beien van de nieuwe oogst aangevoerd. Het ging om vijf stuks aardbeieen die door de heer Buysrogge zijn geteeld in een verwarmde belichte kas. Ze werden gekocht ten behoeve van hotel „de Ko renbeurs" te Goes voor 66 cent per stuk. Het vorig jaar werden de eerste aard beien uit de gestookte en belichte kas in Kapelle aangevoerd op 20 maart. landen het geval is. Het leek hem goed dit, in verband met het voortdurende gestook tegen het Landbouwschap, tóch eens naar voren te brengen. De derde inleider was dr. W. Sangers van de directie tuinbouw van het mi nisterie van landbouw en visserij. Hij behandelde enkele economische ontwik kelingsaspecten van de groente- en fruitteelt. De inleider berekende dat de Neder landse consumptie van groenten in 1970 ongeveer 900 miljoen kilo zal bedragen, een vermeerdering ten opzichte van 1960 met 200 miljoen kilo. West-Duitsland, de belangrijkste groente-afnemer zal in ge noemd decennium 150 miljoen kilo groente méér afnemen zodat de produk- tie tussen 1960 en 1970 in totaal met ongeveer 350 miljoen kilo zou moeten toenemen. Nederland kan deze meerop brengst verzorgen, aldus dr. Sangers. Wel zijn er verschillende hindernissen, zoals de arbeidsschaarste, de bouwstop van kassen, de vermindering van de veilingenvoorsprong op andere landen en de beperkende maatregelen die voor de tuinbouw in streekplannen worden opgenomen. Tegenover de stijgende groentecon- serveomzet zullen vooral de groenten, die rauw geconsumeerd kunnen worden, zich kunnen handhaven. Sprekend over tafel- en keukenappelen rekende dr. Sangers voor dat Nederland in 1970 80 miljoen kg appelen meer zal consumeren dan in 1960. Over het_ alge meen genomen zijn de vooruitzichten niet gunstig. Tegenover een dalende ex port staat een grotere import Het zal zaak zijn óf de export op te vijzelen óf de import op een nette manier terug te dringen, aldus dr. Sangers. Op 20 februari zal door de Chr. Kweek school voor Zeeland te Middelburg een voorlichtingsbijeengomst gehouden wor- dien. Hierbij zal men de bestaansmogelijk heden bezien van een Walcherse chool voor kinderen met opvoedingsmoeilijk heden, een zogenaamde L.O.M.-school. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer D. de Lange uit Rotterdam, een uiteenzet ting geven van de mogelijkheden die een dergelijke school biedt. Overwogen wordt, de voorbereidingscommissie, welke zich onder meer bezighoudt met de problemen die verbonden zijn aan de oprichting van een L.O.M.-school om te zetten in een uitvoerend comité. (Van onze correspondent) Gisteren heeft het beurtvaartuig „De Koophandel" van de fa. Ribbens uit Zie- rikzee ziin laatste vaart naar Rotterdam gemaakt. Daarmee is een einde gekomen aan een regelmatige verbinding over het water naar Rotterdam, die eeuwen heeft geduurd. De vaart is opgeheven vanwege de hevige concurrentie van het wegver voer. De exploitatie van „De Koophandel" loonde niet langer. Geslachten lang heeft de familie Rib bens een schip met de naam „De Koop handel" in de vaart gehad. Voor een druk bezochte vergadering van praktisch alle kopers op de Zeeuwse veilingen, die onder leiding van de heer J. de Priester uit Middelburg in „de Cais son" te Kapelle-Biezelinge werd gehou den werd uitvoerig van gedachten gewis seld over de door de Zeeuwse Veilingen voorgenomen drastische verhoging van het tarief voor de z.g. „uitslagkosten". Unaniem sprak men zich uit om onder geen voorwaarde genoegen te nemen met een verhoging van deze kosten, zolang hierover landelijk tussen de organisaties van de veilingen en van de handel geen overeenstemming is bereikt. Verder sprak men zich eenparig uit om deze aangelegenheid aan het Hoofdbe stuur van de Bond voor te leggen met het verzoek dit op landelijk niveau aan hangig te maken bii alle betrokken or ganisaties en overheidsinstanties. Tenslotte sprak men nog over de on aangename ervaringen, opgedaan met de onlangs ingevoerde regeling van het een malig fust. (Advertentie) Zo nat als een paar druppels Blett! Blett heeft het in zicheen gepatenteerd ingrediënt, dat alléén in Blett voorkomt. Het werkt direct op het baardhaar. Het baardhaar richt zich hoog uit de huid op - en dit blijft zo gedurende het scheren. Groot voordeel; het baard haar wordt nu 0,1 tot 0,2 mm dieper afgeschoren. En daar komt het op aan! Daarom Blett! En ook nog om andere redenen: Blett verfrist, ontvet en verzorgt de huid. En de Blett-geur is aangenaam. Dus: Blett vóór het scheren en..» 's avonds nog zo schoon als 's morgens! I Van Pijl Zoon N.V.» Dordrecht-Tel. (0i850)-6834- De negentienjarige Albert Vermeulen uit Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag te ongeveer kwart voor één op de spoorweg RoosendaalBreda door een goederentrein gegrepen en op slag gedood. Aangenomen wordt, dat de jon geman, die op een bromfiets van Etten op weg was naar zijn ouderlijke woning, zich de omweg door de Lage Meerstraat heeft willen besparen en de kortere weg langs de spoorbaan heeft genomen. Het pad langs de spoorbaan is zeer smal en men vermoedt, dat hij in het losse grint langs de spoorbaan de macht over het stuur heeft verloren en op de spoorbaan terecht is gekomen. De bestuurder van de trein, de om half een uit Roosendaal was vertrokken, heeft gestopt en via de wachtpost in Leur de politie gewaar schuwd. In Yerseke is een bijzondere methode gevonden om de bejaarden aan een sociëteit te helpen. Enige jaren gele den is aan de Burenpolderweg, vlak bij de haven, een werkplaats voor ge- meenteweken gebouwd. De bejaarden sociëteit zou, volgens de oorspronke lijke opzet, daarnaast worden ge bouwd. Later kwam de architect ech ter op het idee de „soos" boven de werkplaats te bouwer/. De ouden van dagen zouden dan, vanuit de „soos", over de dijk heen een uitzicht op de haven krijgen. Teneinde de bouw van desociëteit mogelijk te maken werd het dak van de werkplaats voor ge meentewerken van de muren losge maakt en een aantal meters omhoog gekrikt (Zie foto). De open ruimte, die nu is onstaan zal worden om muurd en als sociëteit worden inge richt. De ouden van dagen zullen niet eens trappen hoeven te lopen. Vanaf de Haver/dijk zal een loopbrug naar de ingang van de sociëteit worden g maakt. Op de foto zijn de betonnen ondersteuningen voor deze loopbrug duidelijk te zien. Ook het verenigingsleven zal plezier beleven aan de sociëteit. Deze zal 's avonds gebruikt worden als repetitie lokaal door o.a. de muziekgezelschap pen en de zangvereniging van Yer seke. Het zal zeker nog een jaar of vijf duren voor de lange ryen vrachtauto's kunnen verdwijnen, die dagelijks het voortbestaan van 'n Nederlands-Belgische grens on danks jarenlange Benelux-samenwer- king accentueren. Dit blijkt uit het ze vende jaarverslag van de drie Benelux- regeringen aan de raadgevende interpar lementaire Beneluxraad. Dit parlement komt volgende week vrij dag en zaterdag in Den Haag bijeen en zal dan o.m. een ontwerp-verdrag tot we derzijdse bijstand bij de heffing van om zetbelasting e.d. op het goederenverkeer aan de onderlinge grenzen behandelen. Door dit verdrag zal deze heffing van de grens naar de importeur in het binnen land wordien verplaatst. Voor het ver drag door de nationale parlementen is goedgekeurd en na proefneming met het nieuwe stelsel algemeen kan worden toe gepast, zullen zeker nog wel vijf jaar ver lopen, aldus het verslag. Deze termijn zal men tevens gebruiken voor het tot stand brengen van een Bene- lux-douanegebied, waarbinnen geünifi ceerde douanedocumenten kunnen wor den gebruikt, zodat voor alle of vrijwel alle produkten de douaneformaliteiten aan de onderlinge grens kunnen worden afgeschaft, zo verklaren de drie regerin gen. Voordien zal echter ook nog een op lossing moeten worden gevonden voor de verdeling van de douanerechten, die aan de buitengrenzen van het Beneluxgebied worden geheven. De regeringen zeggen in hun verslag toe, dat zij intussen zullen blijven streven naar verdere vereenvoudiging en ver snelling van de douanebehandeling aan de onderlinge grenzen, De nieuwe raadszaal te 's Heerenhoek zal ook als expositieruimte worden ge bruikt. Als eerste tentoonstelling is nu aangekondigd die van Aart van Dobben- burgh, die een 15-tal lithografieën zal laten zien. De tentoonstelling is te be zichtigen zaterdag (van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur), zondag (van 14 - 17 uur) en maandag a.s. (van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.30 uur). De kring Hulst van de Z.L.M. houdt op donderdag 13 februari in hotel „De Linde" te Kloosterzande haar algemene voor jaarsvergadering. De algemene voorzitter van de Z.L.M., ir. M.A. Geuze uit Poortvliet, zal er spre ken. over „hedendaagse landbouwproble men". Het bestuur zal na afloop van de verga dering de leden in de gelegenheid stel len, afscheid te nemen van de heer Steij- aert, die niet minder dan 32 jaar onafge broken deel van het kringbestuur heeft uitgemaakt en thans niet meer herkies baar is. Ook de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Jac. de Feijter, moet worden aangevuld. Er zal een uitvoerige bespreking gewijd worden aan het vraagpunt „Arbeidsvoor ziening in de land- en tuinbouw". Uiteraard zal er uitvoerige gelegenheid gegeven worden tot gedachtenwisseling en rondvraag. De voorbereidingen voor de Zeeuwse bakkerswedstrijden, annex een tentoon stelling van bakkerijbenodigdheden, zjjn in Goes getroffen. De goedkeuring van de Permanente Wedstrijd Commissie der Nationale Bak kersbonden in Nederland is ontvangen en het gehele zalencomplex van de schouw burg „JULIANA" is ervoor gehuurd. Het evenement wordt gehouden op 21 en 22 oktober met medewerking van het gemeentebestuur van Goes, de Koninklij ke Gist- en Spiritusfabriek en de voor zitters van de Provinciale Zeeuwse-, de Christelijke- en de Katholieke Bakkers- bond in Zeeland. De bezoeker zal niet alleen kennis kun nen maken met de nieuwste bedrijfsappa- ratuur en bakkerijbenodigdheden, doch hij krijgt ook te zien wat op basis van vak manschaD ten aanzien van het product kan worden bereikt. Op deze tentoonstelling wordt een rui me Dlaats aan het produkt gegeven, ver schillende groeperingen uit het bakkeff," bedrijf zullen in wedstrijdverband ver vaardigd brood, koek en banket expo- seren. Ook voor de, „bakker van morgen worat een plaats ingeruimd. Bakkersvakscholen laten zien op welke manier de bakkers- opleiding geschiedt en met welk resultaat (Advertentie) drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenfi' OOES Prins van Oranje 20 uur Jubileum concert Vereniging voor Instrumen Muziek BIERVLIET 't Oude Raedthuys 19.30 uur Film K0Qe Kruis, Levensmelodie, 14 j. ANTWERPEN KVO 20 uur De Vrijschutter KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur' Hespenschietmg BIERVLIET 19.30 uur Raadsvergadering Jeugdgebouw 15 uur Vrouwen Weren gebedsdag WATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Uitvoering N-«' jeugdvereniging Morgen, vrijdag 14 februari, is het hoog water te Hansweert om 3.44 en 16.40 uur, Terneuzen 3.01 en 15.28 uur; Vlissingen 2.34 en 14.56 uur; Wemeldinge 4.24 en 16.46 uur.

de Stem | 1964 | | pagina 2