1 ISPQR! Peter Post heerser Antwerpse 6-daagse Rood Wit wint van Zeeland Sport (2-0) IS VRIj Nuttige zege van GVAV op geheel falend DOS Hellas-dames verdwijnen straks uit hoofdklas Vaarwel aan Innsbruck Renners winnen zowat overal Overzicht amateurs Ongetrainde Willem thans op vierentwintig ronden ...voor mij zware Brandaris iOSRAM 'uan Beker zonder verrassingen AM A TEUROVERZICHT T.S.C. verliest opnieuw 0-2) (^rsTANDm w.v.v.v.w. tree f 2.50N Arme Willem UEFA-jeugd 6-1 tegen AGOVY NAC klopt Willem II in matig duel (2-1) zeer zware val E.M.M. EINDIGT MIDDENIN achmelz Derde klas Vierde klas Breda-heren nu op de 2e plaats Piet Rentmeester en Mies Stolker winnen in Spanje Badminton EREDIVISIE TWEEDE DIVISIE A TWEEDE DIVISIE B K.N.V.B.-BEKER JEUGDCOMPETITIE EERSTE KLAS B TWEEDE KLAS C I# pr, een 22-jarige Oost- neemster aan de Olym- Iterspelen in Innsbruck, laar West-Duitsland ge- I. Gaehler (foto) maakte jgenheid gebruik tijdens ]igst van het Nationaal Comité, u>aarin zowel Vest-Duitsland zijn ver- tigd. feaeg (Noorw.) 90 en 87 |keloh (Duitsl.) 92 en 83.5 eberg (Zweden) 90 en ^3 okers ;en stijl ON i door enige buiten bereik ander en riep: vieze hond! ar ik voor on- moeting. Win- t al zijn krach- >t tandenknar- de boot niet ïvel verdween. (Advertentie) J r M M m M W wB r-j A f f r Hfl rx. r 1^"1VL /STbMPWK (Van onze sportredacteur) Peter Post is de centrale figuur van de zilveren Antwerpse Zesdaagse. Wanneei de Amstelvener er zin in heeft (en dat is bijna altijd het geval) speelt hij met zijn tegenstanders. Vooral als de strijd achter de dernies gaat. Dan toont hij zich een klasse apart. Dat was zaterdag zo en dat was zondag weer het geval. Natuurlijk vestigden zich Peter Post, Fritz Pfenniger en Noel Foré aan de kop van het klasse ment. Zij beheersen de zesdaagse, maar ondervinden toch 'n stevige concurrentie van drie trio's, namelijk Rik van Steen- bergen-Palle Lykkc-Leo Proost, Klaus Bugdahl-Sigi Renz-H. Scrayen en Frans Arenhouts-Willy Vannitsen-Freddy Eugen. Overigens: reeds in de loop van van za terdagavond toonde de directie van het festijn zich ontevreden. De renners deden onvoldoende hun best bij het sprinten om de geweldige premies. Soms wérd er zelfs helemaal niets voor gedaan. Dit noopte de heren de Winter om zondag een officiële mededeling te doen. Indien er niet om de premies zal worden gevochten, worden deze ook niet uitge keerd. En zaterdag èn zondag was er veelnieuwe zege voor Leo Proost. Na deze animo in de avonduren, die nog altijd het zwaartepunt van de zesdaagse vor men. Peter Post kreeg zaterdagavond bezoek van zijn supporter Toon Her mans. De -humorist" sprak een kwar tiertje met de dernyspecialist alvorens deze op zijn fiets klom voor de halfuur race achter de brommende tuigen. Ge durende iets meer dan twintig minuten keek Peter in het peloton de kat uit de boom. Hij had weinig of geen aandacht voor de zeldzame demarrages, die toch werden geplaatst. Toen er nog negen minuten waren te rijden schoot de Am stelvener naar voren. Hij was onhoud baar. Hij wandelde over het gehele ge rekte rennersveld heen en had spoedig de ronde voorsprong te pakken, die hij zich had toebedacht. Peter nam daar mee echter geen genoegen Aangemoe digd door het publiek zette hij zich ook klaar voor de eindsprint, die hij met zulk een meesterschap won, dat iedereen nog eens moest getuigen, dat er nie mand tegen Peter achter de dernies is opgewassen. Zondagmiddag was er een kinderfeest. Om de jeugd een genoegen te doen was er een koppelwedstrijd over vijfentwin tig kilometer. De zege ging naar de ploeg van Rik van Steenbergen. Er was ook een race over vijftien kilometer achter de derny. Leo Proost, die opval lend goed werk levert, werd overwin naar. Jo de Koo klasseerde zich als vijfde, terwijl Henk Nijdam met een ron de achterstand op de elfde plaats te recht kwam. De afvalrace achter de brommers, die om acht uur van start ging werd een niger en Noel Foré aan de leiding door wedstrijd stonden Peter Post-Fritz Pfen- een puntenvoorsprong. Rik van Steenbergen-Palle Lykke-Leo ProostKlaus Bugdahl-Sigi Renz-Hugo Scrayen en Frans Arenhouts-Freddy Eugen en Willy Vannitsen lagen in de genoemde volgorde op gelijke hoogte. Op vier ronden volgden Gilbert Maes-Lu- cien Demunster-Romain de Loof en op zeven ronden Fernando Terruzzi-Rolf Roggendorf-Paul Depaepe, De rest van de koppels lag op meer dan acht ron den. Peter en zijn maat Fritz Pfenniger in actie. InzetNoel Fore, de derde man. En Jo de Roo? Hij draait met André Darrigade en Jean Raynal behoorlijk mee. Hij heeft tenslotte niet de bedoe ling een eerste viool in het spel te spe len. Tenslotte was er nog Willy Vannitsen die zaterdag zijn verjaardag met cham pagne vierde En (Advertentie) hoe was het na deze race met IJzeren Willem van Est? Een week ge leden verzekerde de directie van het Antwerpse Sportpaleis hem nog, dat er voor hem ditmaal geen plaats zou zijn in de' zesdaagse. Wim vond het dus te recht niet nodig zich op het baanwerk te prepareren. Twee dagen voor de start werd er echter alsnog een beroep op hem gedaan. Hij zou als oudste deelne mer vertrekken, maar De ongetrainde Willem, ploeggenoot van Henk Nijdam en Lucien Gillen, viel het niotmee. ,,Het doet overal nog zeer", zei h|j. ,.Ik hoop, dat het morgen wat beter gaat. Tot nu toe is het hope loos". Hoe hopeloos wees de stand uit. Het trio noteerde een achterstand van vier entwintig ronden, die in deze zesdaagse wel niet meer goedgemaakt zullen wor. den. Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. f 1.- in dubbelwandige tabakszak Het Nederlands jeugdelftal, samenge steld uit spelers van 16 tot 18 jaar, be haalde zondag te Apeldoorn in een oefen wedstrijd een 6-1 overwinning op een met v|jf invallers uitkomend AGOVV. Bij de rust leidde de jeugdploeg reeds met 2-0. Het scoreverloop in deze matige wedstrijd was als volgt: 0-1 van Dijk; 0-2 van der Kuylen; rust; 1-2 Bleyen- berg; 1-2 Graauwmans; 1-4 van Dijk; 1-5 van Drost 1-6 VeenStra. De jeugdploeg speelde in de volgende opstelling: doel: van der Roer (SVV): achter: Duinhouwers (Feijenoord) en Verschoor (Feijenoord); midden: van ïersel (baro nie), Kerkhof (Veendam) en Veenstra (Go Ahead); voor: Koens (SVV), van Dijk (SVV), van der Kuylen (Helmond), Ch. Hartjes (De Graafschap) en Graauw mans (NAC). (Van onze sportredactie) Het programma, dat in het betaalde voetbal werd afgewerkt had bijzonder weinig te betekenen. Zeer waardevol was overigens de overwinning die GVAV op eigen terrein contra DOS behaalde. De Utrechtenaren gingen met 3-0 kansloos ten onder. In Tilburg eindigde de tweede divisiederby tussen Longa en Noad on beslist. Het bekervoetbal bracht ook al geen grote verrassingen. De teams uit de ere divisie wisten zich allemaal te handha ven zij het niet zonder moeite. Het doelpunt, waarmee Nuninga negen minuten voor het einde GVAV definitief ouiten bereik van DOS bracht, was in feite een formaliteit. Reeds ver daarvoor was duidelijk geworden dat een achter stand van twee doelpunten, die DOS in de eerste helft had opgelopen, voor de Utrechtse voorhoede een te grote han dicap betekende. Het ontbreken van onderling begrip en tempo in die linie hield het aantal kansen voor de gasten uiterst beperkt en als de verdediging van GVAV soms wat nonchalant reageerde was doelman Van Leeuwen er de oorzaak van dat DOS niet gevaarlijk werd, want de Groningse Rot terdammer was weer in uitstekende vorm De snellere aanvallen van GVAV le verden de Groningers binnen het half uur een 2-0 voorsprong op en dat was niet bevorderlijk voor het peil van de wedstrijd. Alleen de duels tussen de jonge spil van DOS Brandsen en Nuninga ble ven interessant. Meestal kwam Brandsen als overwinnaar uit de strijd en het was dan ook voornamelijk aan hem te danken dat de score in de tweede helft niet een aanzienlijk ongunstiger aanzien kreeg. Een prachtig schot van Weering, dat op vreemde wijze van de paal terugkwam en twee gemiste kansen van dezelfde speler vormden de voorbode van een derde Gro ninger doelpunt, waarmee Nuninga toch Ruim 3000 voetbalenthousiasten lieten Prins Carnaval in de steek om NAC aai| het werk te zien in een vriendschappe lijk duel met het Tilburgse Willem II. Zij hadden hun blauwe kiel beter aan kunnen houden, want het was een bar slechte wedstrijd, die door de gastheren met 2-1 gewonnen werd. De 'bezoekers namen in de eerste helft een 1-0 voor sprong door Senders, die goed doorliep op een pass van Koopal. Kort voor rust stopte doelman Dijkmans een fel schot van Van der Hurk. Vijf minuten na de hervatting kon Van Gastel uit een voor zet van rechts doorkoppen naar Saris en op diens schot bleef Dijkmans het goede antwoord schuldig: 1-1. In de 70e minuut I—,„--♦in maakte Van der Hurk het winnende doel-1 P PUnt (2-1). I nog een overwinning op Brandsen kon vieren. Longa-Noad trok ondanks de carnavals sfeer nog 2500 kijkers. Longa had in de eerste helft een licht overwicht, hetgeen resulteerde in een verdiend doelpunt. Noad had tijd nodig om zich te herstellen maar goalgetter Netten zorgde voor de gelijkmaker. Hard werd er gestreden voor de volle winst, maar geen van beide ploegen bereikte die. De Italiaanse wereldkampioen wiel rennen op de sprint, Santé Gaiardoni, komt zeer waarschijnlijk de eerste maan den niet meer op de fiets. Hij kwam tijdens een trainingsrit voor de zesdaagse van Milaan zo ongelukkig te vallen, dat hij onmiddellijk moest worden vervoerd naar het Milanees ziekenhuis. Daar con stateerde men een beschadiging aan de wervelkolom, zodat voor Giaiardoni de eerste tijd het fietsen is verboden. (Van onze handbalmedewerker) In de dames hoofdklasse slaagde Swift er in DWS een 117 nederlaag toe te brengen en Hugiea won van WLC/DES met 5—4. HF.LLAS - VERBURCH 3—12 Voor het Goese Hellas bij de dames is het thans een feit geworden dat zij het volgend jaar niet meer in de hoofdklas zullen uitkomen. Te betreuren zal dit wel blijven, daar het voor de toekomst zeer moeilijk zal zijn weer in de hoofdklas terug te kunnen komen. Verburch nam al vrij spoedig een 03 voorsprong door doelpunten van de zus jes Van Vliet. Het was Willy Taekema die er 13 van kon maken, maar door Riek van Vliet, Jopie van Arend, Nel van Leeuwen en An van Vliet nam Verburch een 17 voorsprong, toen Beb Jacobs voor Hellas scoorde, 27. Met deze stand kwam ook de rust. Na de rust liep Verburch verder uit tot 29 do or doelpunten van An van Pasen en Riet van Vliet. De hard schie tende Willy Taekema had voor Hellas weer succes, maar toch won Verburch nog met 312 door doelpunten van 2 x Jopie van Arend en Nel van Leeuwen. Bij de heren behaalde Operatie een klinkende 2610 overwinning op Str. Meteoor. Sittardia stelde zich veilig voor de onderste plaats tegen Dynamo door met 1711 te winnen. Uitslagen Hoofdklasse: dames: Hellas - Verburch 3—12, Hygiea - WLC/DES 5—4. Swift DWS 11—7. Heren: EMM - Hellas 20—16, Operatie - Str. Meteoor 2610, Sittardia Dynamo 1711. Afdeling Zeeland: dames le kl.: Mara> thon - Walcheren 29, Zld. Sport - Vol harding 42, Neptunes - Olympus 27. Heren le kl.: Marathon - Walcheren 13—10, Olympus - Volharding 19—17. Een met weinig variatie spelend Hel las uit Den Haag bleek niet in staat hej E.M.M. uit Middelburg in de Goese vei ling lang lastig te maken. Wel nam Hel las geruime tijd een voorsprong, maar zap deze nog voor de rust in een achterstand omgezet. Door 2 x v. Krieken. 3 x Dol kens. v. Noordt en Bos nam Hellas een 5-7 voorsprong, waarbij de doelpunten van E.M.M. gescoord werden door 2 Seijbel, 2 x Sanderse en Jongepier. Bij de stand 8-8 kwam het keerpunt. Voor Hellas hadden gescoord Nelemans en voor E.M.M. de Looff, Sanderse en Polvliet. E.M.M. nam het initiatief geheel over en bij de rust had E.M.M. reeds een 13-10 voorsprong. De doelpunten van EI i.M wreden gescoord door Seijbel. Sanderse, de Looff en Jongepier. Na de rust over- SDeelde E.M.M.. Hellas geheel en door Jongepier, Polvliet, Wisse en Schotel kwam EM.M. op 17-10 te staan en deed het toen wat rustiger aan. Hellas kon toen wat inlopen, maar E.M.M. liet hun niet verder komen dan 20-16. Hiermede heeft E.M.M. een waardige plaats in de hoofdklas bereikt en zal waarschijnlijk het Haagse Hellas wel degraderen moe ten naar de Districtsklas. (Advertentie) Voor betere sportprestaties sxtrose tabl. ELMA Breda. Tel. 30183 In de eerste klas B verloor het Oos- terhoutse TSC met 0-2 van Unitas. Neen, het was bepaald geen wedstrijd om over naar huis te schrijven. Toch verdiende Unitas de zege wel, al was deze met 0-1 duur genoeg betaald. Een goed gericht schot van Kops, direct na aanvang, deed b|j weinige TSC-supporters er waren er maar 600 de hoop ontluiken, dat de Oosterhouters het ditmaal eens be ter zouden doen. Al gauw werd die stille hoop vervaagd, toen linksbuiten v. Her wijnen in de 5e minuut doelman Kie- boom met een ietwat gelukkige goal verraste (0-1). Ook in de tweede helft zag men spel van gering gehalte. Boven dien bleken de ware schutters te z|jn thuisgebleven. In de 85e minuut moest doelman Kieboom opnieuw door de knieën, want met een vinnige kopstoot zorgde v. Herwijnen voor de 0-2 eind stand. De wedstrijd Brabantia-De Spechten, door de bezoekers met 0-1 gewonnen, veranderde niets aan de ranglijst, alhoe wel laatstgenoemde club nu aansluiting heeft gevonden bij de drie andere con currenten van Boxtel. In 2B maakte Taxandria voor wat be treft de ranglijst de beste beurt, al speelde het niet. Zoiets kan gebeuren. Alliance verloor namelijk in eigen huis met 1-5 van Veerse Boys en heeft nu tien punten uit 12, Taxandria heeft 10 punten uit 11. Bij Terneuzen-Roosendaal werd fel gespeeld. De thuisclub had ge durende de gehele wedstrijd een over wicht. maar de Roosendaalse uitvallen waren bijzonder gevaarlijk. In de 25e minuut hielp Wissel zijn team aan een 1-0 voorsprng, toen hij een voorzet van 't Gilde in een doelpunt omzette. De thuisclub had daar niet lang plezier van want 7 minuten later besloot Berting een solo-actie met de gelijkmaker (1-1). Kort voor rust bracht Wissel de stand op 2-1. Na de thee kwam de balans in evenwicht, toen Berting een misverstand in de Terneuzen-defensie goed uitbuitte (2—2). Het is een zwaar bevochten zege ge worden voor Rood Wit. De winst kwam uit een strafschop, veroorzaakt door de Zeeland Sport-back v. Wissen, en het in eigen doel trappen van de achterspeler helft van deze wedstrijd kenmerkte zich door een enorme druk van de gasten, na de thee verslapte het spel even, waar na Rood Wit toch weer meer in de aan val kwam. Alliance-Veerse Boys was aanvanke lijk een gelijkopgaande strijd. Maar naarmate de tijd verstreek, kwam er een duidelijk overwicht van de bezoekers. Na 35 minuten mocht B. Jooren van een vermeend buitenspel 'van de Alliance- verdediging profiteren en de bal achter doelman Gnspen plaatsen (0-1). Eerst genoemde kon daarna de score op 0-2 brengen. Een minuut voor rust werd een door W. Schipper genomen corner door Zijlmans ingekopt en dat betekende 0-3. In de tweede helft bracht de attente B. Jooren de stand via twee treffers op 0-5 De eer werd gered, alhoewel daar een strafschop voor nodig was. Wennekens maakte geen fout en zo werd de eind stand 1-5. Baardwijk verbeterde in 3B zijn positie door een 2-1 zege op RKSVA. Hoewel de gasten uit Schijndel een matige partij voetbal speelden en Baardwijk voortdu rend in de aanval was, kwam het eerste succes voor RKSVA acht minuten voor rust. Toen doelman v. Geenen zijn doel had verlaten, was midvoor v. Oorschot hem toch te vlug af en schoot hard in (0-1). Nog voor rust wist linksbuiten Berry van Hoof uit een goed opgezette aanval de gelijkmaker te scoren: 1-1. Hiermee kwam de rust In de tweede helft kwam Baardwijk via een straf schop, benut door Brouwer, aan de volle winst. Het voornaamste wapenfeit in 3C was de troonsovername van RAC. 't Versloeg nummer drie met 3-1. Beide clubs speel den matig voetbal en het carnaval zal daar wel iets mee te maken hebben. De zege kwam bij de ploeg die er qua spel het meeste recht op had. Voor rust had RAC een 1-0 voorsprong, dankzij een fraaie kopbal van Frits Mossing-Hol- stein. De supporters moesten tot ver in de tweede helft wachten eer de score werd gewijzigd. Een handsbal in het be ruchte gebied leverde RAC een straf schop op en L. Theeuwes voltrok het vonnis (2-0). Doordat de uitstekende doelman H. v. Oisterwijk over de bal heentrapte zijn enige fout zag T. Sup fel doorzetten beloond met een te- genpunt: 2-1. Het was T. v. Steen, die tenslotte aan alle onzekerheid een ein de maakte (3-1). In 3D profiteerde het niet-spelende NSV van de misstap van Goes, dat op eigen terrein met 2-6 verloor van Meto. Zeelandia kwam tot een doelpuntloos gelijk spel tegen Axel en er blijven voor deze ploeg dus kansen om zich uit v. Elven, kort voor het einde. De eerste de gevaarlijke zone weg te werken. Hoe wel Axel gedurende de gehele speeltijd een lichte veldmeerderheid demon, streerde, slaagden de oranjehemden e niet in om dit in doelpunten tot uitdruk king te brengen. Goes-Meto was in de eerste helft een vrijwel gelijkopgaande strijd. Na veertig minuten opende Timmers de score (0-1). Direct na de hervatting vergrootte Meto de voorsprong (0-2) en de falende Goes- defensie kon niet voorkomen dat de sco re tot 0-5 werd opgevoerd. De Goese rechtsbuiten M. de Kok redde de eer en via A. Debbaut werd het 2-5. In de slot- fase werd de thuisclub-doelman Traas voor de zesde maal gepasseerd. In een goede en sportief gespeelde wedstrijd voor 4F heeft Groen Wit het klaar gespeeld het sterke Virtus op ei gen grond één puntje te ontfutselen. Wel heeft de thuisclub het sterkste aanvals- spel laten zien, maar de achterhoede van Groen Wit had haar dag. Vooral de Bredase doelman, Sjef Ossenblok, speel de een uitstekende partij. De leiding was strak, maar goed. In 4H kwam het niet-spelende Aarden burg gisteren op de laatste plaats. Clinge zorgde namelijk voor sensatie door het goed genoteerde IJzendijke voor eigen publiek met 4-1 te kloppen. De score werd geopend door Hoefnagels (0-1), doch v. Opdorp maakte gelijk (1-1). Even voor rust gaf Ras de gasten op nieuw een voorsprong (1-2). In de twee de helft slaagde v. Bunder er na 20 mi nuten in de voorsprong tot 1-3 op te voe ren. In de resterende speeltijd voegde Tienen er nog een treffer aan toe (1-4). Sluiskil heeft het tegen het bezoeken de Oostburg niet zo gemakkelijk gehad. Tot de wisseling bleef de stand dubbel blank. Na 20 minuten kon de Koeyer met een boogballetje de Oostburg-doel man verschalken en dit geluksdoelpunt gaf de thuisclub wat meer moed. In de 28e minuut slaagde Jacobs erin een pass van v. Doelder in een doelpunt om te zetten (2-0). Yerseke verloor met 1-3 van Koewacht Wel nam de thuisclub na een half uur door Zinruiter de leiding (1-0), maar 3 minuten voor rust maakte Poucke ge lijk (1-1). In de tweede speelhelft sloe gen de bezoekers hun slag en door twee treffers van Poppe verdwenen ze met de volle winst (1-3). Breskens-Steen werd een regelmatige zege voor de thuisclub. Na vijf minuten was het 1-0 door E. Boekhout- waarna Audenaerdt gelijk maakte (Hl). Kort voor rust had Bonthout wederom succes (2-1). In de tweede helft hielpen Ver- (Van onze hockeymedewerker) Heren le kl. Breda was op bezoek b|j Tilburg en heeft in de wolstad overdui delijk getoond, dat het hoge ogen wil blijven gooien. Direct na de faeginbully namen de blauwen door H. Veen de lei ding (0-1). De Tilburgse tegenacties misten te veel verrassingen om het de Bredase defensie moeilijk te maken. De strijd speelde zich voornamelijk af op de Tilburgse helft, waar de vrij zwakke defensie de handen vol had aan de snelle Bredase attaques. Mede door de prachtige saves van de Tilburgse doelman J. Vrijdag bleef de achterstand tot de rust tot 0-2 (A. Kle- mentschitsch) beperkt Na de thee do mineerden de gasten, bracht H. Melzer vai een strafpush de stand op 0-3 en enige minuten later wist A. Klementschitsch deze tot 0-4 te vergroten. Nadat een foutje in de Bredase defensie door een tegentreffer werd afgestraft (1-4) bracht A. de Keijzer na een krachtige solorush de eindstand op 1-5. De Bredanaars zitten nu stevig in de lift! DAMES. Promotieklasse A. Op eigen bodem duelleerde Breda II met HTCC II. De start van de thuisclub was daarbij veelbelovend, want door H. Wal- der namen de „blauwtjes" spoedig de leiding (1-0). Vergroting van de voor sprong liet de thuisclub echter voorbij gaan en in de laatste fase voor de rust demonstreerden de gasten een overwicht, waarbif de achterstand in een 1-2 voor sprong werd omgezet. Na de rust had den de gasten het beste van het spel, doch zij wisten hun overwicht niet in doelpunten uit te drukken. De sporadi sche uitvallen der thuisclub leverden evenmin succes op, zodat met ongewij zigde stand het einde van deze zeer pret tige ontmoeting kwam. Al met al werden de Bredase dames daardoor nog vaster op de laatste plaats gedrukt. Nadat Arie den Hartog vr|jdag in de Ronde van Andalusië een etappezege liad behaald, ging zaterdag de zege naar een verrassende Michel Stolker, die opklom tot de tweede plaats in het algemeen klas sement. Piet Rentmeester won zondag de laatste etappe. Michel Stolker behaalde zijn zege in een sprint, waarin hij de Duitser Rudi Altig klopte en de Spanjaard Segn. De situatie in het algemeen klassement werd met nog een etappe te rijden: 1 Rudi Altig klopte en de Spanjaard Segu. De en 3. Bas Maliepaard 28.19.30. Piet Rent meester nam die laatste rit voor zijn rekening. Rudi Altig verzekerde zich van de eindzege. De uitslag van de achtste en laatste etappe luidt: 1 Piet Rentmeester (Ned.) 132 km in 4.06.29; 2 Arie den Hartog (Ned.) 4.06.44; 3 Bertran (Sp.) 4.06.59; 4 Everaert (Fr.) z.t.; 5 Bas Maliepaard (Ned.) 4.07.42; 12 Michel Stolker (Ned.) 4.10.04; 14 Ab Geldermans (Ned.) z.t. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Altig (Did.) 32.36.15; 2 Stolker 32.36.57; 3 Maliepaard 32.37.12; 4 Segu (Sp.) 32.37.30; 11 Den Hartog 32.42.10; 21 Rentmeester 32.56.55; 23 Geldermans 32.58.45. In het gebouw Duinwijck te Haarlem werden de open badmintonkampioen schappen van Nederland gehouden, In de finale herenenkelspel won de Deen Hen- ning Borch met 155 1815 van Oon CChong Teik uit Malakka. Het damesen kelspel kwam op naam van Judy Hashjj man (VS), die de Britse Ann Bairstow met 112 11—2 versloeg. Het herendub belspel ging naar het Deense duo Borch/ Mortensen, Zij boekten een 15—9 159 zege op de combinatie Oon Chong Jin en Oon Chong Teik uit Malakka. In het ge mengd dubbel zegevierden de Engelsen Pritchard en Havers. Zij wonnen van hun landgenoten Bairstow en Coates: 15—10, 156. De titel dames dubbelspel was voor Judy Hashman (VS) en mevr. Peard (Ierland) door een 158 15—11 overwin- duyn, Hoefnagels en Boekhout hun team ning op het Engelse duo Bairstow/Prit- aan een stevige 5-1 overwinning. chard. GVAV UITSLAG DOS 3—0. STAND PSV 19 11 4 4 26 44—27 DWS 18 11 2 5 24 32—21 NAC 19 10 4 5 24 40—35 Ajax 18 9 5 4 23 46—22 SC Enschede 18 9 5 4 23 37—28 ADO 19 9 4 6 22 31—30 Feijenoord 18 9 3 6 21 38—18 GVAV 19 8 4 7 20 31—26 Fortuna '54 19 7 6 6 20 33—32 MVV 19 7 6 6 20 28—29 DOS 18 7 4 7 18 29—32 Go Ahead 19 5 6 8 16 29—41 Blauw Wit 19 4 6 9 14 31—20 Heracles 19 5 4 10 14 27—42 Volendam 19 1 5 13 7 26—44 Sparta 18 1 4 13 6 16—41 UITSLAG Hilversum - 't Gooi 0—0. STAND Alkmaar 19 16 3 0 35 52—16 Zwartemeer 18 12 2 4 26 44—17 RCH 19 11 3 5 25 35—24 Tubantia 19 9 3 7 21 37—30 HVC 19 8 4 7 20 34—27 Heerenveen 19 9 2 8 20 29—27 PEC 19 6 7 6 19 35—30 Leeuwarden 19 7 4 8 18 28—25 KFC 19 7 3 9 17 28—34 Zwolse Boys 19 6 5 8 17 25—35 't Gooi 19 6 5 8 17 23—37 Haarlem 18 6 4 8 16 31—28 Hilversum 19 4 8 7 16 16—24 Be Quick 19 5 3 11 13 27—46 ZFC 19 4 3 12 11 24—46 EDO 19 4 3 12 11 20—42 UITSLAG LONGA - NOAD 1—1. STAND NEC 19 11 6 2 28 53—24 Xerxes 19 12 3 4 27 40—22 Roda JC 18 9 7 2 25 38—22 Hermes DVS 19 9 4 6 22 30—22 AGOVV 19 9 3 7 21 43—35 Limburgia 18 8 4 6 20 24—29 De Graafschap 19 9 2 8 20 33—30 Vitesse 18 7 4 7 18 29—28 SVV 19 7 4 8 18 32—33 NOAD 19 5 8 6 18 24—30 Helmondia 18 6 4 8 16 33—36 Baronie 19 6 4 9 16 28—30 Wageningen 19 5 6 8 16 33—38 Wilhelmina 19 5 4 10 14 25—41 DFC 19 4 6 9 14 22—36 LONGA 19 3 1 15 7 22—53 UITSLAGEN Velox - Feijenoord 02: Volewijckers- Veendam 23; ADO - Excelsior 42; Sparta - Ajax 01; Zwartemeer - For- tuna VI. 22 (Fortuna wint); Eindho ven - DWS 01 (na verl.); Wilhelmi- na - NEC 3—1; Fortuna '54 - SHS 2—0. UITSLAGEN Feijenoord - SVV 2—2; NAC - Wilhel- mina 21; NOAD - Haarlem 2—1; Blauw Wit - Ajax 05. STAND Ajax 24 11 1 2 23 45—17 Sparta 15 10 3 2 23 41—19 Feijenoord 14 9 4 1 22 56—14 SVV 15 7 5 3 19 35—20 NAC 15 7 3 5 17 37—24 ADO 14 7 4 3 16 33—24 PSV 15 5 4 6 14 34—44 Blauw Wit 15 4 5 6 13 29—38 Fortuna '54 13 5 2 6 12 31—25 Xerxes 13 5 2 6 12 26—28 NOAD 13 4 0 9 8 16—43 Wilhelmina 14 3 2 9 8 15—30 Haarlem 14 2 2 10 6 24—55 Sittardia 14 2 1 11 5 17—50 UITSLAGEN Eindhoven - VVV 40; Willem II - Helmondia '55 20; DFC - Limburgia 2—1; Roda JC - MVV 3—3; BW - RBC 1—2. Willem II Eindhoven DFC Baronie MVV RBC BW Roda JC Helmondia '55 Limburgia LONGA VVV STAND 16 12 4 0 28 62—18 15 12 1 2 25 58—23 15 10 2 3 22 45—18 16 8 3 5 19 35—27 13 7 3 3 17 38—16 15 7 2 6 16 36—29 15 5 4 6 14 21—25 14 2 6 6 10 15—34 16 3 4 9 10 20—35 14 3 3 8 9 19—49 16 2 3 11 7 19—51 13 0 1 12 1 10—53 rs Arswttal-Raratey Btrmijigh.-Shvff. H Bis»*»*. ï«v,jï5«rïr Blaekp.-Sioke C. Bolton W-Fttlham rhelseA-VotvtïS Kverton-Uverpeol I-cieest-Msmeh. li»,. sltoff. T'u-Aston V W. Bromof. A.-ÏWIW. W. Hsun E.-Twtonh South» wpt-Poriswi Mniilleshr. -Swansea Cardiff-Sunderland Iftmttorsf-Pres». n.R. 327.475 deelnemers aan de sporttoto hebben voor een inleg van f 380.033 ge zorgd. Voor de eerste prijs kwam f 75.246 en voor de tweede prijs f 50.164 beschik- Zondagavond hadden zich reeds elf deelnemers met 13 goede uitslagen en zvenendertig deelnemers met 12 goede uitslagen gemeld. (Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 7