NOZEMIUS HEERST OVER BONTE SASSE CARNAVAL Walcheren ZUID-BEVELAND Pastoor H. Snel vierde vier jubilea tegelijk Straatcarnaval te s-Heerenhoek: nog beter dan vorig jaar Belangstelling van heinde en verre COURAGE Zestig jaar Groene Kruis Souburg OBRK DE VRIES Uitreiking van decoraties Carnaval in Rilland waai MIDDELBURG Z.-Vlaanderen HULST GOES Horecabeurs Goes in Schouwen-Duiveland Dagblad De Stem Hartelijke huldiging in Middelburg Jaarvergadering AR. Staten te Middelburg Vergadering K. van K. Zeeuwsch-Vlaanderen Opening bakkerij „De Zeeuw" te Breskens 94-ste Paasvee- tentoonstelling in Rotterdam AANBESTEDING Gezinsverzorgsters ontvingen in Breda hun getuigschriften HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 kadervergadering c.n.v. In gebouw De Schakel in Middelburg werd een kadervergadering gehouden van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland, het C.N.V. Onder andere wer den de taak van de CNV-Vrouwenbond en de houding in de loon- en prijspolitiek besproken. kinderoptocht Enkele honderden kleuters en jeug dige scholieren hebben zondagmiddag deelgenomen aan de kinder-carnavals- optocht in Nieuw-Hulst, die werd opge luisterd door de Kon. Stedelijke Harmo nie en de gloednieuwe drumband der verkennersgroep Willibrordus. De grote publieke belangstelling bleek alleszins z.v.u.-lezing over afrika Op uitnodiging van de Stichting ZVU sprak in de Prins van Oranje dr. a. Constandse over het onderwerp ,,De ach tergronden van de gebeurtenissen Alrika". De heer Constandse gaf in gro te lijnen het beeld van het huidige Afri ka, nadat hier een groot aantal gebieden onafhankelijk is geworden. Spreker noemde dit een grote ramp, omdat deze vele kleine staatjes niet in staat zijn iets groots op te zetten. Hij noemde het beeld dat Afrika thans biedt teleurstellend. Hij hekelde de mistanden, die in deze nieuwe staten bestaan. Machthebbers willen het gebied zo snel mogelijk vereuropesen en komen daarbij tot allerlei uitwassen. 'Zo genieten de Kongolese parlementariërs het hoogste salaris ter wereld. Dr. Constandse stond ook uitvoerig stil bij de vetes, die tussen de verschillende stammen bestaan. Hij besloot zijn lezing met een aparte beschouwing over Zuid-Afrika. nieuwe secretaris w.g.k. Het Wit-Gele-Kruis zal op 26 februari in zaal Baarends voor een algemene le denvergadering bijeen komen. Er zal een secretaris benoemd moeten worden. Het secretariaat wordt momenteel waarge nomen door de heer P. van Balen. Deze stelt zich verkiesbaar. De aftredende be stuursleden L. de Kok en P. Frijhof stel len zich herkiesbaar. In verband met het ophanden zijnde vertrek van de heer M. Migchielsen (penningmeester) zal het be stuur tijdelijk worden uitgebreid met een waarnemend penningmeester. Hiervoor heeft zich beschikbaar gesteld de heer H. Zegwaard. jaarvergadering schilderstudieclub In het Slot Ostende te Goes hield de Schildersstudieclub „Luctor et Emer- go" haar zeventiende jaarvergadering onder leiding van de waarnemend voorzitter de heer W. Wisse te Goes, die slechts een gering aantal leden kon verwelkomen. De heer J. Verrijzer te Kloetinge, penningmeester van S.C.S., meldde een gezonde financiële positie. Het batig sal do bedroeg f 839.94. De jaarvergadering kon echter geen oplossing geven voor het feit, dat de vereniging het al een aantal jaren moet doen zonder vaste voorzitter. Men besloot thans deze functie voor één jaar te delegeren aan het bestuurslid de heer F. de Jong. hengelaars namen afscheid van voorzitter „Zelden zo'n voorzitter gehad", waren de typerende woorden, die zaterdag avond in de Prins van Oranje te Goes, werden uitgesproken door de nieuwe voorzitter van de Eerste Goese Hen gelsportvereniging, de heer M. Neels aan het adres van de heer A. C. Rink- houd, die na veertien jaar als voorzitter afscheid nam. Dit officiële afscheid vond plaats op een gezellige avond van de Goese sportvissers in de grote schouw burgzaal van de Prins van Oranje die tot „de nok toe" was bezet. De grote belangstelling bewees andermaal welke grote plaats deze hengelsportvereni- ging in de Goese gemeenschap inneemt. Als blijk van waardering kreeg de heer Rinkhoud een tweetal „actie foto's" in lijst aangeboden uit zijn voorzitters periode. Voor mevrouw Rinkhoud wa ren er bloemen. Het feestelijke gedeelte van deze avond werd verzorgd door het gezel schap René van Vooren uit Amster dam. In dit gezelschap bevond zich on der meer het bekende trio De Hotcha's met hun mondaccordeons. Voor de mu zikale omlijsting zorgde Tonny van Eyk. Een gezellig bal besloot het feest. Het gemeentebestuur van Goes was vertegenwoordigd door de loco-burge meester J. S. Visscher en echtgenote. s-Hver Arendskerke moeder-kleutercursus Vanwege de Groene-Kruis- en Oranje- Groene-Kruisvereniging zal een moeder- kleutercursus worden gehouden. De cursus zal op vrijdag 6 maart a.s. starten in het gemeentelijk verenigingsge bouw en zal onder leiding staan van de districtsverpleegster voor de kinderhy- giëne zuster Dirkse uit Goes, Ellewoutsdijk NIEUW POSTSTATION Woensdag a.s. zal alhier een nieuw post station worden geopend. Het is gevestigd aan de Dijkstraat 1. Posthoudster is me vrouw A. J. Oosthoek-De Bue. Het be staande poststation zal per gelijke datum gesloten worden. (Van onze correspondent) 'Op 14, 15 en 16 april a.s. wordt te Goes in de Izalen van de schouwburg „Juliana" de eerste Zeeuwse HORECA-beurs-ten- toonstelling gehouden. De tentoonstelling zal niet alleen inte ressant zijn voor de vakman. Ook anderen Sullen kunnen kennis maken met velerlei producten en materialen uit de HORECA-' sector. gerechtvaardigd want de stoet was be paald schitterend. „ADDE MAR LEUT ET" Verkenners en welpen van de Willi- brordusgroep hebben zaterdag een twee tal uitvoeringen gegeven van de revue „Adde mar leut et". Vooral de kinder matinee moet qua belangstelling de orga nisators wel bijzonder aangenaam ver rast hebben, want de zaal van het Groot Patronaat bleek tot „de nok" toe gevuld, zodat op zeker moment zelfs de toegangs deuren gesloten moesten worden. Het jonge grut heeft volop leut gehad. Het afwisselende programma van liedjes, schetsjes, voordrachtjes, goocheltoeren, etc., dat door de jeugdige „artiesten" speels en onbevangen gebracht werd, sloeg geweldig in. Een bijzondere at tractie vormde het eerste optreden van de drumband, die een veelbelovend de- buut maakte. Zaterdagmiddag wordt een reprise ge geven voor de ouden van dagen. IJzendijke OVERPLAATSING RIJKSPOLITIE Met ingang van 7 februari is opper wachtmeester der rijkspolitie W. Noor denbos overgeplaatst naar Westkapelle en tevens benoemd tot waarnemend groepscommandant aldaar. Sluiskil DIAMANTEN BRUILOFT Het echtpaar J. Compiet-Vervaat vierde zijn diamanten bruiloft. De feestelijkhe den begonnen met het bijwonen van een H. Mis. In zaal Krijger werd verder het feest op intieme wijze gevierd. Van de zijde der buurtbewoners heeft het niet aan belangstelling ontbroken. O.m. bur gemeester Van Waes van Westdorpe met echtgenote was op de receptie. Het dia manten bruidspaar kreeg een theemeu bel van de buurtbewoners en verder ve le bloemstukken en felicitaties. De jon gens van St.-Frans brachtten in de avond een klinkende muzikale groet. BRANDJE IN ZIEKENHUIS In het St.-EIisabethziekenhuis brak brand uit op de wasserij-afdeling. Door onbekende oorzaak vatte een gevulde wasmand vlam, die op de afdeling een flinke rookontwikkeling teweeg bracht. De plaatselijke brandweer, die in record tijd aanwezig was, beïïóefde echter, door het kordate optreden van de technische dienst van het ziekenhuis, niet meer in te grijpen. Haamstede lezing nutsdepartement Voor het Nutedepartemenf heeft dr. C. de Galan van het E.T.I.-Zeeland zijn visie gegeven op de toekomstige ontwikkeling van Schouwen-Duiveland na de totstand' koming van de Deltadammen. Hij zei. dat op het eiland lang de men' taliteit om eens iets groots te doen heeft ontbroken. Hieraan kan een einde komen, nadat de verbinding met het noorden ge reed is en het toerisme enorm zal toene men. Spreker noemde nog een drietal groeisectoren, namelijk de industrie, de tuinbouw en het woongebied. Op zijn aanbeveling het natuurschoon meer open te leggen voor de toeristen kwamen nog al wat protesten van de kant van de Vo gelwacht, die hierbij minstens een be hoorlijke begeleiding wil zien. Tijdens de na de causerie gehouden rondvraag bleek de heer De Galan een voorstander te zijn van een toeristenbe lasting ten behoeve van de gemeente Het zal echter noodzakelijk zijn, dat alle bad plaatsen hierbij één lijn trekken Dagblad voor Zeeland KANTUREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat '4. tele.oon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Alg redacteur voor Zeeland: F. DE LlCi'l tel. 6252 Goes Bxpiuitatte- inspectie Zeeland. L. K M DE JONG tel, 2377 HULST Redacteur voor Zeeuwsch,-Vlaanderen P.G. KUYPERS. telefoon 2377 - Huist privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH, SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 oer nm. 1 mm lnge.unden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t 1 elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens Bi| plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,00 By i achtereenvolgende ongewtizigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) Pastoor H. Snel was vrijdagavond in het City-theater in Middelburg het mid delpunt van een feestelijke avond, hem aangeboden door de parochianen, ter ge legenheid van maar liefst vier jubilea: het bereiken van de 70-jarige leeftijd, zijn 45-jarig priesterschap, het feit dat hij 25 jaar pastoor was en tenslotte dat hij van die 25 jaar er 20 in Middelburg had doorgebracht. De heer P. H. M. Adriaansen opende de avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen. Het voltallige college van b. en w. was de pastoor reeds 's middags komen opzoeken en had hem 'n geschenk aangeboden. Na een optreden van een zangkoor o.l.v. kapelaan G. Rozenberg, waaraan de heren B. van Dijk en W. van Otterdijk solistische medewerking verleenden, nam de heer J. Hertogh het woord. De heer Hertogh schetste in het kort de loopbaan van pastoor Snel, die na vijf jaar pastoor geweest te zijn in Nieuwveen (Z.-H.) op 26 februari 1944 naar Middelburg kwam, een door de oorlog verwoest Middelburg. Hij nam de wederopbouw energiek ter hand. en nadat in 1951 de nieuwe kerk in gebruik was genomen, werd in 1957 het katholiek centrum voltooid. In die tijd kreeg de pastoor zijn bijnaam van bouwpastoor". In 1958, bij zijn 40-jarig priesterjubileum werd pastoor Snel benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij" was een van de oprichters van de stichting Katholieke Toeristenzielzorg Nederland, en door zijn toedoen werd in 1959 in Zou- telande de eerste katholieke toeristen kerk in Nederland in gebruik genomen. Na Zoutelande volgden op Walcheren Dishoek en Westkapelle. Het was al lange tijd bekend, dat de grote wens van pastoor Snel was, een reis naar Rome te maken. Om deze reis voor hem mogelijk te maken, had de Middelburgse parochie een bedrag van f 1200.- bijeengebracht, dat hem deze avond onder couvert door de heer Her togh werd aangeboden. Nadat de toneelgroep St.-Paulus en het Zeeuws Cabaret opgetreden waren, be klom pastoor Snel zelf het podium o.m een dankwoord te spreken. Hij hoopte op een voorspoedige reis naar Rome. Hij dankte het parochiecontact, dat deze avond had georganiseerd, en de beide kapelaans voor hun medewerking. Ver der verheugde hem de aanwezigheid van twee afgevaardigden van de classis Mid delburg van de hervormde kerk. ,,De tijd in Middelburg is een erg leuke tijd geweest. Ik hoop er nog vele jaren te mogen blijven", aldus pastoor Snel. Na afloop van het officiële gedeelte was er gelegenheid de pastoor te felici teren, waarvan vele parochianen gebruik maakten. Onder de tonen van het kwartet Jan Groenewoud en de leiding van de heer W. M. J. Meeuse bleef men daarna nog enige tijd gezellig bijeen. 's Zaterdagsmiddags was de beurt aan de kinderen. Om 2 uur kwamen zij bij een in het City-theater, waar door een erehaag van padvindsters de jubilaris arriveerde. Nadat de kinderen pastoor Snel een welkomstlied hadden toegezon gen, gemaakt door kapelaan G. Rozen berg, konden zij genieten van een pro gramma van films, een optreden van de goochelaar Ali Ben Lux en een optreden van de toneelgroep St.-Paulus. Na een traktatie te hebben gekregen konden de kinderen weer voldaan naar huis terug keren. (Van onze correspondent) De afdeling Oost- en West Souburg en Rittem van het Groene-Kruis recepieerde zaterdagmiddag in gebouw Rehoboth te Souburg ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de afdeling. Voorzitter M. J. Rottier gaf in zijn openingswoord een overzicht van de vele werkzaamheden van het Groene-Kruis. Hij roemde secretaris F. Leenhouts, die tijdens zijn 40-jarig lidmaatschap 30 jaar secretaris is geweest. De voorzitter van de provinciale ver eniging, de heer H. P. Everwijn, schetste de geschiedenis van het Groene-Kruis. Hij legde nog eens de nadruk op de preven tieve zorg, die van het Groene-Kruis uit gaat, met name de prenatale zorg. Dr. Js. Bloos, arts te Souburg, wijdde vele waarderende woorden aan de „oude garde", die het Groene-Kruis heeft groot gemaakt. Namens deze „oude garde" spraken de oud-bestuursleden B. J. de Mey en J. de Bruijn. Burgemeester P. Daniëlse van Rittem sprak er zijn waardering over uit, dat men financieel altijd rond heeft kunnen komen, hoewel dat zonder de medewer king van de gemeenteraden wel moeilij ker zou zijn geweest. De heer J. Joosse feliciteerde de jubi lerende afdeling namens de afdeling Nieuw- en St.-Joosland. Burgemeester B. H. G. Ter Haar Romeny van Souburg sloot de rij van sprekers. Rond de eeuw wisseling, aldus de burgemeester, telde Souburg 2500 zielen, het was toen een uit gesproken agrarisch dorp. Uit dit agra risch dorp heeft zich een gemeente ont wikkeld, die nu 8500 zielen telt. De afde ling Souburg van het Groene-Kruis is meegegroeid. Hij noemde in dit verband de naam van oud-burgemeester Stemer- ding, die veel heeft gedaan voor de pre ventieve gezondheidszorg. Hij roemde het werk van wijkverpleegster zr. A. E. Ver maas, die nu al zovele jaren in Souburg en Rittem haar werk verricht. „De afde ling Souburg", zo besloot de burgemees ter zijn toespraak, „kan met een gerust hart de toekomst tegemoet zien, dank zij een goede outillage, een goed bestuur en een goede wijkverpleegster". (Van onze correspondent) Dit weekend werd in hotel De Eiendracht in Middelburg de jaarvergadering van de Anti-Revolutionaire Staten Centrale Mid delburg gehouden onder voorzitterschap van J. A. van Bennekom, lid van de Tweede Kamer. Het jaarverslag van se cretaris en penningmeester werd goedge keurd. Vervolgens ging men over tot de bestuursverkiezing, waarbij de heren J. S. Hoek, J. Kwekkeboom, beiden leden van de Tweede Kamer, herkozen werden. Wegens vertrek naar elders trad de heer K. Sanderse af. In zijn plaats werd be noemd de heer W. J. Sanderse uit Seroos- kerke. Sprekers op deze vergadering wa ren de heer Kerkhof, en mr. W. Aantjes, lid van de Tweede Kamer, uit Utrecht. De K.v.K. voor Zweeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdagmiddag om kwart voor elf haar tweede algemene vergadering. De agenda vermeldt o.a. de jaarrede van de voorzitter, ingekomen stukken, mededelingen, en de behandeling van de begroting 1964. Woensdag 19 februari a.s. zal de n.v. Broodbakkerij W est-Zeeuwsch-Vlaande ren „De Zeeuw" officieel worden geopend. Deze openingsplechtigheid zal geschieden door de burgemeester van Breskens de heer J. A. Eekhout. (Advertentie) W Kies voor rookplezler hobbyvertier 20 MAAL PLEZIER VAN EEN 10 STUKS DOOS 73 jaar vooraanstaand vakmanschap in elke sigaar plus 'n bijzonder bandje om elke sigaar. 4 bandkleur- series, samen 40 bandjes groot, met 10 rake reprodukties van kleurige stadsgezichtfoto's. Probeer óók eens: BRILLANT 27ct ROMANCE 29ct No. 14 12ct eveneens met 10 reprodukties. Senoritas DERK DE VRIES - sigarenfabrieken Vakmanschap sinds 1890 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 De Hollandsche Maatschappij van Land bouw, afdeling Rotterdam, Schiedam e.o, organiseert op dinsdag 17 maart in de ge moderniseerde veamarkthallen in de Maasstad haar 94e paasveetentoonstel ling. Dit jaar wordt daarop vooral een groot aantal zwartbont en roodbont vee verwacht. Ook zijn inschrijvingen ont vangen voor een collectie mestvee paarden, varkens, schapen en geiten. Prins Bernhard en het gemeentebestuur van Rotterdam hebben prijzen beschik baar gesteld voor de inzendingen. Tegelijk met de tentoonstelling wordt op het veemarktterrein een grote expo sitie gehouden van Landbouwwerktuigen. (Van onze verslaggever) Sas van Gent leek zondagmiddag één groot wagenpark en dit bete kent, dat de publieke belangstel ling van binnen en buiten de ge meentegrenzen voor de carnavals optocht 1964 reeds op tweede dag heeft geleid tot een der "hoogte punten van het vierdaagse leut- festijn. De duizenden belangstellenden mochten tevreden wezen: de kleu rige cavalcade bleek spektaculair- der dan in enig voorafggaand jaar! Opmerkelijk waren de actualiteiten en originaliteit, die erin verankerd lagen en die met name sterk naar voren tra den in de uitgebeelde symboliek rond de kanaalzone-ontwikkeling, de agrarische Koekoekpolitiek, het televisiebeleid en de ruimtevaart. Overigens vertoonde ook de zaterdag- viering reeds enkele duidelijke aspecten van het succes, dat de Stichting Sasse Carnaval ongetwijfeld ook dit jaar weer gaat oogsten. Zoals b.v. tijdens de offi ciële ontvangst van Prins Nozemius en zijn gevolg ten gemeentehuize, alwaar hij per speciaal Zwolsman-pakket ge arriveerd was. Een maquette van het nieuwe sportveldencomplex speelde bij dit ceremonieel gebeuren een belangrij ke rol, evenals uiteraard een aantal („vorstelijke" decoraties. De heren M. Engels en J. Berkhout zagen zich gede coreerd met de oorkonde van Verdienste wegens onafgebroken lidmaatschap se dert de oprichting der Stichting Sasse Carnaval, terwijl de heer C. v. Peer de zilveren medaille met rood loof der Beetorde ontving en de heer A. Jaegers, die met het groen loof. Zij hebben zich in het verleden bijzonder verdienstelijk gemaakt m.b.t. respectievelijk de bal avonden en de lotenverkoop. De heren Engels en Berkhout hebben inmiddels hun mandaat ter beschikking gesteld van de heren W. de Groff en H. Metsers, die reeds bij de voorbereiding van het huidige carnavalsfeest energieke krachten zijn gebleken. Prins Nozemius sprak ten gemeente huize o.a. over het sportveldencomple> en de bomen-rooierij op de Oostkade alsmede nog eens over de sterk-gestegei collecte-opbrengst, die de stijgende po pulariteit van het Sasse Carnaval dui delijk aantoont. Burgemeester R. dei Boer overhandigde hem met plezier dr stadssleutel, want hij voelde wel iet: voor een paar extra verlofdagen, die bo vendien bijzonder plezant kunnen wor den In een ..gouden koets" heeft Zijne Hoog heid Nozemius nadien zijn triomfantelij ke intocht gemaakt, waarna in hotel ,,D la Bourse" de ere-champagne werd ge serveerd. Zo om en nabij 130 ,,oudi wijven" hebben vervolgens in „Royal intens genoten van een copieuze mossel maaltijd en hetzelfde geldt voor de Raa van Elf en genodigden, die tezelfdertij» de tafels rijkelijk gedekt zagen in hote Centraal". De eerste drie prijzen de oude wijven werden resp. gewonnen doo de dames Vermeulen, Willaert en Mul der. Zoals gezegd: de optocht van zondag middag sloeg alle Sasse records en h moet voor de jury dan ook wel een ge compliceerde bedoening zijn geweest on uiteindelijk tot de volgende bekroning te besluiten: 1. „De Flintstones", een spektaculai- re groep der plaatselijke bedrijven, die met 182 punten tevens een wissel beker wón; 2. „Hele Kopieter", een wagen van de rebellenclub ,,De lucht in" met o.a. bemande en draaiende zweefmolen, die voor de buurtverenigingen tevens de eerste prijs betekende (166 pnt. plus wisselbeker) 3. „Gilbertje van Sas" 160 pnt. 4. Boerenmaaltijd op ..Koekoeks hoekje" 159 pnt. 5. „Gouden Tijd", de industrialise rende kanaalzone symboliserend on der het motto: „schepen scheppen welvaart", 137 pnt. Tijdens de prijsuitreiking werd Prins Nozemius een interview afgenomen door de VARA, die dit zaterdagmiddag ir haar radioprogramma „Uitlaat" zal uit zenden. In 's-Heerenhoek is dit jaar vooral het straatcarnaval stukken beter geweest dan vorig jaar.. Zaterdag liepen in de kinderoptocht bijna driehonderd deel- meertjes mee. Zij werden na afloop van de kleurige stoet getrakteerd. Vijf tig kinderen wonnen een prqs. De grote carnavalsoptocht van gistermiddag heeft behoorlijk wat belangstelling getrok ken. Ook van buiten 's-Heerenhoek wa ren velen gekomen om deze enige car navalsoptocht boven de Westerschelde mee te maken. De uitslag was: Grote wagens: le prijs Wijlen Fanfare 1963, 2e prijs Statuus van vlaggestok- ken (Werrilaan), 3e prijs Babysitcentrale (Studentenclub). Kleine wagens: le prijs Menserc- freters (J. Rentmeester), 2e prijs Pils 999 (Studenclub), 3e prijs Pas Getrouwd De eerste-prijswinnaars: „Wijlen Fanfare 1963" (Studentenclub), 4e prijs Dorus (De Klerk jr.) Individuelen: le prijs De Stijve Hol lander (W. de Jonge), 2e prijs De foto graaf (Alb. Rijk), 3e prijs Oosters paar (echtpaar Martens), 4e prijs De Romein (Bas de Jonge). Groepen: le prijs Carnavalskindje, 2e prijs Moderne Kunst. Reclamewagens: le prijs Pauke Pol- fliet, 2e prijs Gordijnspecialist, 3e prijs Terlenka, 4e prijs Drink meer melk. Het centrale punt voor het binnens huis gevierde carnaval was het afgelo- pen weekeind de Jeugdhoeve. De tweede prijs werd toege kend aan de rebellenclub „De lucht in" met „Hele Kapie- ter". Zaterdagavond is in De Ark een car navalsbal gehouden, waarop de nieuwe Prins Carnaval met zijn gevolg een be zoek bracht. Alle carnavalsvierders vorm den een erehaag voor de Prins. Deze ont ving voor de deur van De Ark de sleu tels als teken van zijn waardigheid. Daarna werd zijn naam bekendgemaakt: Prins Dries I. In de zaal hield hij een grappige en bij het publiek in de smaak vallende toe spraak. De Grootste Boer las de Elf Ge boden van het Carnaval voor. De Prins werd geridderd in de Orde van de Grote Slok en benoemd tot com mandeur van Reimers Waal. Hierbij wer den hem de versierselen opgespeld; hij kreeg een grote bierpul en een mooie carnavalsbeker. De talrijke aanwezigen vermaakten zich best met het feest. Er werd gedanst en gehost naar hartelust. In de loop van de avond koos Prins Dries een prinses uit die hij Kaat Mossel noemde. Aan het slot van de avond werd er zelfs op soep en warme worst getrakteerd. Er was nog een verloting met duizend flessen wijn en 111 andere mooie prijzen. De boeren hand uit Wouw maakte zich zeer popu lair met al zijn carnavalspotpourriën. De Prins dankte het carnavalscomité De Rillandsdweil voor de goede organi satie. Op Bouvigne zijn zondag aan de leerlin gen van de kath. school tot opleiding voor gezinsverzorging op feestelijke wijze ge tuigschriften en diploma's uitgereikt. De groep die de theoretische opleiding van een half jaar tot een goed einde bracht bestond uit 19 leerlingen van wie er vier een praktiijkverlenging ontvingen en 15 het getuigschrift. De 24 leerlingen die hun jaar praktijk met goed gevolg hadden doorlopen ontvingen het diploma De plechtigheid begon met een geza menlijke H. Mis voor leerlingen, ouders verloofden, maatschappelijk werksters, bestuursleden, docenten en staf. De getuigschriften en insignes werden uitgereikt door de voorzitter drs. A. van Steen, die uitdrukkelijk naar voren bracht dat deze opleiding van een half jaar slechts een onderdeel was van de gehele vorming gedurende anderhalf jaar. Degenen die hun insigne ontvingen feli citeerde hij met het bereikte resultaat, wat niet alleen ten goede komt aan de gezinszorg maar aan ieder van de meis jes persoonlijk. Tot slot dankte de directrice ouders en docenten voor hun medewerking. AANBESTEDINGEN In hotel „Centraal" is aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot en met 31 december 1964 van de aarde-, kram-, rijs-, en steenglooi- ingswerken aan de waterkering van de calamiteuze polder Nieuw-Neuzen. Hiervoor had het hoogst ingeschreven P. de Regt te Terneuzen voor f 30.300, De laagste inschrijver was fa. G. en A. Sponselee te Kloosterzande voor f 28.800. Behoudens goedkeupring door G. S. is het werk aan de laasgte inshrijver ge gund. Morgen, dinsdag 11 februari Is het hoogwater te Hansweert om 1.34 en 13.57 uur; Terneuzen 0.59 en 13.21 uur; Vlissingen 0,34 en 12.54 uur, Wemeldin- ge 2.20 en 14.44 uur. it' bsinbéh GROENENDIJK Bij de Molen Aankomst prins carnaval en vertrek naar bejaardenhuis SAS VAN GENT 9.45 uur Schoolbezoek prins Nozemius in de Zandstraat; 10.30 uur Aankomst in ziekenhuis; 15 uur Bejaardenbal in hotel Rotterdam TERNEUZEN Concertgebouw 14 u. Jeugdvoorstelling MIDDELBURG City 20 uur De schat in het Zilvermeer. 14 jaar GOES A Schuttershof 20 uur Carnaval Arti et Amicitiae, volwassenen Grand 20 uur Het rendez-vous in dc nacht, 18 j. HULST Boekhandel v. Geyt 9-18 uur Tentoon stelling werk A. van Dobbenburgh Bioscoopgebouw 20 uur Jerry als huis knecht. 14 j. STOPPELDIJK Compiet 19 uur Groot carnavalsbal SAS VAN GENT 14 uur Kinderoptocht 15.15 uur Elfhoorgentocht Prins en Raad van Elf 24 uur Vuurwerk op de Dam KLOOSTERZANDE 14 uur Carnavalsoptocht 15.30 uur Prijsuitreiking Marijkepiem 18 uur Carnavalsbals Hotel van Leupen 19 uur Trekking loterij Hotel van Leuven 19 uur Trekking bal Witte Huis 19 uur Carnavalsbal Hotel De Linde Groot carnavalsbal HULST Boekhandel van Geyt 9-18 uur. Tfjl toonstelling van Aart van Dobbenburg Gezellenhuis 19 uur Vastenavondbal ANTWERPEN kvo 20 uur Nabucco

de Stem | 1964 | | pagina 2