Geen breuk in de verhouding tussen koningin en kabinet Don Carlos: sportief en goed onderlegd OË BAK dasse Nederlands - Spaanse idylle van schier chaotische climax toch naar happy ending Irene doet afstand van haar rechten op de troon De officiële mededelingen Zal (ook) parlement morgen in „Spaanse' toestand berusten Wat zijn Carlisten :n of thuis :ijd rustig :n: pijp- :fsensym- feerd? Doe zier meest Douwe bevallen. de Viva! DAGBLAD VOOR ZEELAND Van de prinses Van mr. Marijnen Prinses werd door paus ontvangen Noordwestelijke wind Bezinning op constitutionele monarchie Nederland zweeg Wat voora Verliefd... èn prinses zijn... Tot Parijs..... Spaanse be du el 1 the id Chaotische zaterdas Jrene-kwartet Pretendent naar twee tronen Nationaliteiten Welke nationaliteit? Hertog van Madrid 12 'HORA laai hoogge- mgevan „los- ikken. Door fermentatie C-BAAl eke „blend* r melangering ndc prachtig. Jzmk Voor God, Kotdmqin en Vaderland t gezins-auto. fteekend. Met Iet een grote Yews-kinder- l(olie verver- f0.000 KM), nate gunstig 5000 tot gesneden en met een ga llige afzet op de boot toe- liot. Daardoor kreeg ik mat la een duw, die ons van het verwijderde, waarop San- had gemikt. De kogel piet- in het water. Wat ik nu Winnetou zag, was geen simen meer, maar een over Iwater wegscheren. ,04e JAARGANGNo. 34508 ;l)itgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: 'J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. iMes, ut- ff- M- l» de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) VANDAAG WAPPERT GRIEK EN DON CARLOS TER ERE In de nacht van zaterdag op zondag, om vijf minuten voor drie, deelde prinses Irene liet volgende mede: „In de afgelopen weken zijn vele gissingen gemaakt omtrent mijn toe komstplannen. Ik betreur, dat het mij niet eerder mogelijk is geweest de daarover gerezen onduidelijkheid en de daaruit voortvloeiende spanningen tueg te nemen. Van harte hoop ik, dat u van mij wilt aannemen, dat ernstige redenen van particuliere aard hieraan in de weg stonden. Mijn moeder heeft in haar radiorede van 4 februari jl. gezegd, dat ik haar die middag heb medegedeeld, dat een verloving, waarop ik mij had ver heugd, geen doorgang zou vinden. Gelukkig kan ik u thans zeggen, dat de gerezen moeilijkheden geheel zijn weggenomen. Ik ben blij u te kunnen aankondigen mijn verloving met prins Don Carlos Hugo de Bour bon, hertog van Madrid. Ons voor nemen is binnen afzienbare tijd in bet huwelijk te treden. Ik zal hier niet blijven wonen. U moet niet den ken. dat dit een afscheid zal inhouden. Ik heb hier een te gelukkige jeugd gehad in mijn ouderlijk huis en ik heb ook uu> liefde zo dikwijls en zo sterk ondervonden, dat ik daarvoor niet alleen heel dankbaar ben. maar u de verzekering geef, dat ik graag nog dikwijls in uw midden zal zijn, omdat Nederland altijd dezelfde dier bare plaats in mijn hart zal blijven innemen." w.g. Irene. De koningin en prins Bernhard voeg den hieraan toe: „Wij willen aan wat onze dochter Irene aan u heeft medegedeeld toe voegen, dat wij ons van ganser harte verheugen in het geluk van haar en haar aanstaande man en dat onze beste wensen hen steeds zullen ver gezellen." De minister-president, minister van Algemene Zaken, mr. V. G. M. Marij nen, heeft, onmiddellijk aansluitend aan deze verklaring van prinses Irene, aan de voorzitters van de Eerste Ka mer en de Tweede Kamer der Staten- Generaal de volgende mededeling doen toekomen: „Ik moge u hoogedelgestrenge mede delen, dat Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene het voornemen heeft officieel haar verloving aan te kon digen met Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Don Carlos Hugo de Bourbon. Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden hebben mij medegedeeld, dat zij zich met dit voornemen ten volle hebben verenigd. De prins De Bourbon deelde mij wede, dat hij ieder beroep, dat op hem als prins van zijn huis zal wor- "cri gedaan, zal opvolgen met alle consequenties daarvan. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene zal zich, na haar huwelijk, met haar echtgenoot in het buitenland vestigen. De prinses heeft aan de regering doen weten, dat het haar wens is, dat geen wetsvoorstel tot het verlenen van toestemming voor het door haar aan c gane huwelijk bij de Staten- Generaal zal worden ingediend. Op grond van voormelde omstandigheden leeft de regering besloten de indiening an een wetsontwerp als vorenbedoeld niet te bevorderen." zehr'hpfSn?L<;ne heeIt Paus Paulus VI cine Aa van f1331' geloofsover- t,jdcns een verleden chii o Sebiacht beleefdheidsbezoek, al- man 611 °^eP^aa^s^e Vaticaanse zegs- TvX?^gSnST, zeSsrnan bracht prinses tin«c Vader tijdens de tweede zit- ngspcriode van het Vaticaanse Concilie een bezoek, maar hij zei niet precies wanneer dat was. De zegsman verklaarde, dat prinses Irene zich in juni tot het katholieke ge loof bekeerde. (Van onze parlementaire redacteur) De nationale driekleur, die vandaag overal met oranjewimpel wappert, geeft niet alleen de vreugde weer om de verloving van prin ses Irene met prins Don Carlos Hugo de Bourbon. Vreugde is er ook omdat de Spaanse idylle, die in de afgelopen dagen Weersverwachting van het K.N.M.I.. geldig tot vanavond: Over het algemeen zwaar bewolkt met af en toe wat regen of motregen. Matige, aan de kust vrij krachtige noordwestelijke wind. Maximum temperaturen van 5 tot 8 graden Vandaag: zon onder 17.43 uur. Maan onder 14.17 uur. Morgen: zon op 8.04 uur. Maan op '•13 uur. tot op het laatst toe het stelsel van de con stitutionele monarchie zo zwaar op de proef heeft gesteld, niet ten koste is gegaan van een breuk in de verhouding koningin-kabi net. Het gevaar van een constitutionele crisis is zeer reëel geweest. In politieke kringen overheerst intussen de opvatting, dat van een happy ending slechts dan werkelijk gesproken zou kunnen worden, indien uit de strubbelingen van de laatste tijd èn door het hof èn door het kabinet lering zal worden getrokken. Morgen komt deze kwestie in de Tweede Kamer aan de orde. Aangenomen kan worden dat dan door het parlement van de regering gevraagd zal worden dat zij zich nader zal bezinnen op de werking van het stelsel van onze constitutionele monarchie. zijn niet bekend. Dit blijft „het geheim van Soestdijk". De lange duur van het beraad is echter tegen de voorgeschie denis gezien, wel verklaarbaar. Het wordt een wat moeilijk debat. De verwikkelingen in de kwestie prinses Irene, die zaterdag en zondag een chaotische climax bereikten, ko men de koningin is onschendbaar voor de verantwoordelijkheid van het kabinet. Die verwikkelingen hebben schade toegebracht aan het aanzien van ons land en van ons vorstenhuis. Het kabinet weet zich hiervoor aansprakelijk. In politieke kringen neemt men echter aan, dat het kabinet bewust berust heeft in de „Spaanse toestanden'. Men heeft vóór alles het grote goed van de constitutionele monarchie veilig willen stellen. Het parlement zal die be leidslijn intussen alleen kunnen accep teren, indien er nu ook nadere bezin ning volgt op de constitutionele monar chie. Nodig vooral is dat alle betrokken partijen zich meer bewust worden van de eisen die een moderne democratie stelt. Pas om drie uur in de nacht van za terdag op zondag is van Nederlandse kant officieel de verloving bevestigd van prinses Irene met de 33-jarige Carlisti- sche troonpretendent. Vrijdagavond reeds had de „Spaanse secretaresse" van de prinses, mej. Rosario Andrade, die ge beurtenis aangekondigd. Officiële Spaan se bronnen, inclusief de ouders van Don Carlos, deden enkele uren later de offi ciële bevestiging volgen. Nederland zweeg evenwel. Met stij gende ongerustheid volgde men, ook via radio en t.v., het beraad van het kernkabinet op het in duister gehul de paleis Soestdijk. De duizenden die prinses Irene en Don Carlos, uit Spanje teruggehaald door prins Bernhard, daar een welkom bereid hadden dat teenageridolen voorbe houden pleegt te zijn. vroegen zich met de honderdduizenden thuis af: wat is er aan de hand? De details van het gesprek op Soestdijk Ongeveer vier weken geleden vertrok prinses Irene, pas beëdigd als tolk in het Spaans, naar Spanje. Dit bezoek, als zui ver particulier aangekondigd, kreeg da delijk grote publiciteit doordat de prin ses zich opvallend veel in het openbaar bewoog. Er kwamen geruchten over ro mances'. Prinses Irene sprak ze tegen. In het interview dat zij bij die gelegenheid toestond, ging zij ook, buiten medeweten der regering, op de toestand in Spanje in. Nog meer opschudding veroorzaakte echter het bericht dat de prinses, al ge ruime tijd geleden, tot de R.-K. Kerk was overgegaan. Vooral de late melding van die overgang lokte veel kritiek uit. Koningin en kabinet waren met een en ander niet gelukkig. Aan een dringend verzoek om naar Nederland terug te ke ren werd echter geen gevolg gegeven. De prinses verkoos haar eigen weg te gaan. Zy handelde als iedere verliefde vrouw (of jongeman) in die omstandigheden gedaan zou hebben. De regering had er begrip voor. Ze kon echter niet in de gang van zaken berusten. De verliefde vrouw was een prinses. Haar doen en laten raakten het koningshuis. Zaterdag voor een week zond toen de koningin met volledige instemming van het kabinet haar particulier secretaris, mr. Van der Hoeven, naar Spanje. 'Doel van zijn reis was de communicatie tus sen prinses en de regering te verbeteren en de prinses nader te wijzen op de re percussies van haar optreden. De konin gin, op dat moment nog in Innsbruck, keerde naar Nederland terug in de ver wachting van mr. Van der Hoeven con crete berichten te zullen horen over een verloving. Die verwachting werd niet be waarheid. Dinsdagavond vertelde de ko ningin, die èn als vorstin èn als moeder wel heel moeilijke uren doormaakte, voor de radio dat er van een verloving niets zou komen. Geruchten wilden toen, dat de ver loving zou zijn afgesprongen op on aanvaardbare eisen uit Nederland. Welingelichte kringen zijn evenwel tot de conclusie gekomen, dat de moeilijkheden alleen van zuiver per soonlijke aard zijn geweest. Prinses Irene en Don Carlos hebben, naar het zich laat aanzien, een ruzietje ge had zoals die zo dikwijls onder ver liefde jongelui voorkomt. Prinses Irene dook daarna in Spanje onder. De koningin besloot daarop don derdag huiten medeweten van het ka binet naar Madrid te vliegen. Door interventie van de minister-president kwam het toestel niet verder dan Parijs. De koningin bleef vier uur lang in het toestel wachten, terwijl prins Bernhard een gesprek had in Parijs met de ouders van Don Carlos. Het is duidelijk dat deze verwikke lingen ook de verstandhouding tussen vorstin en kabinet op de proef stelden. Terwijl in Nederland druk geconfereerd werd, werd in Spanje de vrede weer ge tekend. Voor de prinses en Don Carlos kon toen niet vlug genoeg meer de ver loving bekend worden gemaakt. De ko ningin en het kabinet hadden echter begrijpelijk nog vele vragen, ook van constitutionele aard. Het Spaanse tem perament en de verliefde harten hadden er moeite mee. De gebrekkige commu nicatie maakte het bovendien moeilijk de betrokkenen in Spanje dé werking van de constitutionele monarchie duide lijk te maken. Besloten werd dat prins Bernhard za terdagmorgen naar Spanje zou vliegen om prinses Irene over te halen naar Soestdijk terug te keren. De bedoeling was dat Don Carlos voorlopig in Spanje zou achterblijven. Reconstruerend krijgt men de indruk dat deze regeling de prin ses, Don Carlos en diens naaste omgeving niet welgevallig is geweest. Waarnemers nemen aan, dat er in de betrokken Spaanse kringen beduchtheid bestond dat het „protestantse" Nederland proberen wilde een breuk te forceren tussen Don Carlos en de prinses. Niet ge woon aan de spelregels van een demo cratie en geïrriteerd door de „bemoei zucht" van burgers in zaken van adel, besloot men in Spanje tot het offensief over te gaan. Dat offensief kondigde zich vrijdagavond al aan in de onverwachte mededeling van mej. Rosario Andrade, dat er zeer binnenkort „heuglijke mede delingen" te verwachten waren. O En toen kwam die chaotische zaterdag. Terwijl prins Bernhard nog in de lucht zat, kwam uit Spanje een stroom van berichten los. De naam van de verloofde, waarnaar tot dusverre slechts gegist was, werd bekendgemaakt, de verloving aan gekondigd. De Spaanse ambassade in Pa rijs bevestigde die berichten. In Nederland maakten die pressieme thoden een bijzonder onplezierige in druk. Spaanse autoriteiten probeerden een verloving af te dwingen, zeiden boze officiële woordvoerders. Het Spaanse op treden werd gekarakteriseerd als „een klap in het gezicht van koningin en ka binet". Later bevestigde ook de familie van Don Carlos officieel de verloving. Prins Carlos zelf gaf een interview. Het werd overigens pas gepubliceerd toen hij al in het vliegtuig naar Nederland zat. Toen prins Bernhard zaterdagmiddag om 12.44 uur in Madrid landde, werd hij er begroet als de vader van de bruid en de toekomstige schoonvader van Don Carlos. De prins bleef aanvankelijk in het vliegtuig. Tezelfdertijd werden, prin ses Irene en Don Carlos hand-in-hand in Madrid gesignaleerd. Prins Bernhard kreeg in het vlieg tuig eerst bezoek van de Nederlandse ambassadeur in Madrid, jhr. Van Panhuys, later van prinses Cecilia, een zuster van Don Carlos. Door gaans welingelichte kringen nemen aan, dat de prins toen op de hoogte is gesteld van de voorwaarde waaron der prinses Irene bereid was naar Nederland terug te keren, als ver loofde namelijk van prins Carlos en in diens gezelschap. Om 14.50 uur reed prinses Irene met Don Carlos naar het vliegveld. Hand in hand liepen zij naar het toestel. Prins Bernhard stapte er uit. Vader en dochter omhelsden elkaar. Prins Carlos werd hartelijk begroet. Gedrieën poseerden zij voor de fotografen. „Ik ben erg geluk kig", zei de prinses. Wanneer en waar gaat u trouwen?, vroeg men aan Don Caidos. Dat weten we nog niet, was het antwoord. „Basta" (genoeg), zei toen prins Bernhard. Nadat prins Carlos nog het beroemde V-teken had gemaakt stapte men in het vliegtuig en vertrok men met prinses Cecilia naar Nederland. In Den Haag had intussen het kabinet weer vergaderd. Het kernkabinet, ook wel het „Irene-kwartet" genoemd (minis ter-president Marijnen, en de ministers Biesheuvel. Toxopeus en Scholten), spra ken 's middags ook met het senioren convent. Enkele uren na aankomst van het toe stel uit Spanje begaven de vier ministers zich naar Soestdijk voor het beslissende gesprek. Het was toen half tien in de avond. Pas om drie uur 's nachts kwam het officiële verlovingsbericht af. Een do delijk vermoeide minister-president be antwoordde later op een persconferentie in Den Haag nog vragen van ruim hon derd Nederlandse en buitenlandse jour nalisten. Om half zes 's morgens was die persconferentie afgelopen. De dageraad kondigde zich al aan toen eindelijk in Den Haag de rust terug keerde na een climax van gebeurtenissen die. bijna uitlopend op een tragikomedie, toch nog in een happy ending haar einde vond. Keert nu weer in Nieuwspoort de be trekkelijke rust van voor maandag jl. terug? Het lijkt onwaarschijnlijk. Dins dag a.s. houdt de Tweede Kamer een debat over een aantal zaken die met de gebeurtenissen van de laatste week nauw verweven zijn. Voor dat debat zal zeker enorme belangstelling bestaan. Maar er is meer: we weten nu wel dat de prinses verloofd is, maar niet waar ze gaat trou wen en wanneer, welke nationaliteit zij zal aannemen en waar zij zich met haar prins zal gaan vestigen. Dit zijn weer nieuwe zaken waar journalisten de ko mende dagen en wellicht weken achter heen zullen ziten. De journalisten dur ven er voorlopig niet aan te denken, dat we nog drie prinsessen hebben die zich eens kunnen gaan verloven Omgeven door een cordon van politie en fotografen begaven prin ses Irene en haar verloofde, prins Carlos Hugozich gistermiddag naar het hek voor het paleis Soest dijk om zich van dichtbij te pre senteren aan de vele duizenden, die daar al zo lang wachtten op dit moment. Dan Carlos Hugo van Bourbon- Parma is op 8 april 1930 in Parijs geboren. Hij is de oudste zoon van prins Xavier en prinses Madeleine van Bourbon-Parma. Voor haar huwelijk heette zij prinses Madelei ne van Bourbon-Busset. De prins heeft in Parijs aan de Sorbonne gestudeerd. Hij diende in de Franse strijdkrachten, waar hij de rang van reserve kapitein bereikte. Hij reist veel en heeft een grote belangstelling voor de luchtvaart. Hij bezit de Franse en de Spaanse nationaliteit. Hij woont op het ogenblik bij zijn Prins Carlos heeft, zoals elders ge meld. een dubbele nationaliteit, de Spaanse en de Franse. Als prinses Irene met hem trouwt, behoudt zij de Neder landse nationaliteit. Er wordt nog ge studeerd op de vraag welke nationaliteit zij er dan nog bij krgijt. (Van onze parlementaire redacteur) Minister-president mr. Marijnen heeft categorisch verklaard dat het besluit van prinses Irene om afstand te doen van haar rechten op de troon in verband met haar voorgenomen huwelijk met prins Carlos, geheel uit vrije wil genomen is, zonder enige pressie van de kant van de regering. Het besluit van de prinses is reeds genomen toen haar verlovings plannen vaste vorm begonnen te krijgen. De regering kon zich met het besluit van de prinses verenigen, omdat Don Carlos niet van plan is de Nederlandse nationaliteit te aanvaarden. Het is zijn uitdrukkelijke wens zich geheel te blij ven wijden aan het streven van het huis de Bourbon-Parma om weer de Spaanse troon te bestijgen. Prinses Irene volgt Don Carlos hierbij. Na haar huwelijk zal zij zich in het buitenland vestigen, in Spanje of in Frankrijk. Prinses Irene verliest haar rechten op de troon doordat er op haar ver zoek geen voorstel bij de Staten- Generaal zal worden ingediend om toe stemming te verlenen voor haar huwe lijk. De grondwet bepaalt, dat in dat ge val het recht op de troon verloren gaat. In politieke kringen meent men te weten, dat de overgang van de prinses naar de r.-k. kerk niet van invloed is geweest op de regeling van de erfop volging. Hiermee wil intussen niet ge zegd zijn, dat er geen enkel prbleem zou zijn geweest indien het perspectief geopend zou zijn van een katholiek op de troon. Dit probleem is in het kabinet niet aan de orde geweest. Politieke waarnemers hebben de indruk dat het kabinet opgelucht heeft ademgehaald toen terzake geen beslissing genomen behoefde te worden. Men vreesde moei lijkheden. Het heeft er even naar uitgezien, dat er ook moeilijheden zouden rijzen naar aanleiding van de titel van Hertog van Madrid, die prins Carlos ook voert. Het gerucht gaat, dat de prins aan vankelijk graag zou hebben gezien zijn positie in Spanje zou daardoor ver sterkt zijn dat de Nederlandse rege ring die titel in de officiële aankondi ging van de verloving zou hebben er kend. De regering heeft echter aan het verzoek van de prins geen gevolg kun nen geven. Er zouden moeilijkheden door ontstaan zijn met Spanje. In de brief aan het parlement waarin de re gering melding maakt van de verloving wordt dan ook alleen gesproken van prins Carlos van Bourbon. Prinses Irene echter noemt haar uitverkorene in de aankondiging prins Carlos van Bourbon, hertog van Madrid. In 1713 had koning Philips V van Spanje de Salische wet voor de troonopvolging ingevoerd. Dit betekende, dat bij de erfopvolging de broers van de koning voorrang kregen boven de dochters. Koning Ferdinand VII, die in 1823 de troon besteeg, kreeg slechts één dochter Isabella. Hij wilde echter zijn broer Don Carlos van de troon weren en hief eigenmachtig de Salische wet op. Na zijn dood kwam zijn dochter onder regent schap van haar moeder Maria Christina aan het bewind. Don Carlos verzette zich. Een bloedige burgeroorlog brak uit, die zes jaar duurde Maria Christina sloot zich aan bij de liberalen en begunstigde een hevige kerkvervolging Don Carlos vond vooral steun in Aragon en de Baskische provincier. Ook het merendeel van de geestelijk heid stond achter hem. Tenslotte moest hij echter het onderspit del ven. Isabella werd in 1843 daad werkelijk koningin. In 1872 beproef den de Carlisten onder de kleinzoon van Don Carlos een nieuwe op stand. De zoon van Isabella, Alfon so XII, wist deze te bedwingen. Thans vormen de Carlisten. die ook bekend zijn onder de naam traditionalisten, nog een macht van zekere betekenis, in het bijzonder onder de plattelandsbevolking van Navarra en in mindere mate in Barcelona, Valencia en Sevilla. Prins Xavier, de vader van de ver loofde van onze prinses, maakt nu ook aanspraak op de troon. Troonpretendent van de andere richting van de Bourbons is Don Juan, wiens zoon ter onrechte ook in verband met prinses Irene is genoemd. vader op het familiegoed te Lig- nières in het departement Chèr in midden-Frankrijk. Hij houdt zich daar bezig met het ontginnen van gronden. De 75-jarige prins Xavier wordt door bepaalde groepen Carlisten in Spanje beschouwd als de enige, die rechten op de „Spaanse troon kan doen gelden. Met het oog op de leeftijd van prins Xavier ziet men in de genoemde Carlistische krin gen prins Hugo als de echte troon pretendent. Volgens Franse zegslieden is de vader van prins Carlos niet alleen de Carlistische pretendent naar de Spaanse troon, maar ook de pre tendent naar de Franse troon als hoofd van de oudere tak der Bour bons als regelrechte afstamme ling van koning Lodewijk de Veertiende. Prins Xavier is een broer van wijlen ex-keizerin Zita van Oosten rijk en prins Felix van Luxemburg, gemaal van groothertogin Charlot te. Hij was in de tweede wereld oorlog officier in de Franse ver zetsbeweging en heeft enige tijd in het concentratiekamp Dachau doorgebracht. Prins Carlos is lid van de vlieg club van Moulins, en heeft deel genomen aan internationale val schermwedstrijden. Hij heeft niet alleen in Parijs, maar ook in Groot-Brittannië, n.l. aan de universiteit van Oxford, en in Duitsland gestudeerd Hij stu deerde onder meer politieke we tenschappen. Voorts volgde hij een cursus aan een Duitse bank en heeft hij als econoom gewerkt met bondskanselier Erhard, toen nog minister van economische zaken van de bondsrepubliek. Hij spreekt vloeiend Frans, Spaans, Duits, Engels en Italiaans. Een deel van zijn jeugd heeft hij in Canada en Italië doorgebracht. Zijn meest geliefde takken van sport zijn. behalve vliegen en parachutespringen, zwemmen, skiën en tennissen. De prins heeft een grote belang stelling voor de sociale vraagstuk ken van Spanje en hij vertoeft dikwijls te Madrid. In mei 1957 heeft prins Carlos te Montejurra in Navarra een bijeenkomst van Car- listen geleid. Voorts heeft hij onder een schuilnaam korte tijd in een Asturische kolenmijn gewerkt. Volgens insiders is hij zeer ge vat welsprekend en ad rem. (Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 1