Zeeuwse busmaatschappijen gaan hun tarieven verhogen ambitieus persoon MEISJE Sensationele opruiming Fa. D. F. v. i. HEIJDEN - HULST WEEKBLAD ONDERWEG VERNIEUWD A.V. O.-LERAAR Uienprijs kleinigheid aangetrokken Zeeuwsch-VIaanderen Walcheren Zeeuwse Visserijschool weinig optimistisch WINKELRUIMTE OF SHOWROOM Moderne Varkensfokkerij en -mesterij bouwkundig tekenaar Verdere stijging te verwachten Bedrijfsauto's in RAI Toekomst van beroepsvervoer is onzeker Weinig interesse tuinbouwmiddag te Oudelande ANTWOORD Optreden tegen R.E.M. mogelijk? Voorlichtingsmiddag plattelandsjongeren Gemeente Breda PRACHT BETREKKING. IETS VOOR U? St GEMEENTE VLISSINGEN N.V. CLITEX TE CLINGE modehuis VERKOOPSTER of HULPVERKOOPSTER ZELFBEDIENING 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 (Van onze verslaggever) Maandag a.s. zullen de tarieven voor de A.M.Z.-autobusdiensten worden verhoogd. De S.B.M. in west Zeeuwsch-Vlaanderen, de Z. V.T.M. in oost Zeeuwsch-Vlaan deren en Streekvervoer Walche ren hebben hun tarieven per 1 februari reeds verhoogd. De Rot terdamse Tramweg Maatschappij, die op Schouwen Duiveland bus diensten onderhoudt, heeft de verhoging per 1 januari doorge voerd. De verhogingen zijn op verschillende manieren tot stand gekomen. In verband met de op handen zijnde verhoging van de wegenbelasting per 1 april a.s. mogen dit jaar nog verdere ta riefsverhogingen worden ver wacht. Bil de AMZ zullen de prijzen van de enkele reizen met 5 a 10 cent stijgen. De abonnementen en de retourkaartjes zul len dienovereenkomstig duurder worden. Verder zal er verandering worden ge bracht in de afgifte van abonnementen. De week- en maandkaarten voor scho lieren blijven gehandhaafd. De afgifte van weekkaarten voor andere passagiers zal echter worden beperkt tot de verkoop van vijfdaagse weekkaarten, die geldig zullen zijn van maandag tot en met vrij dag. De passagier, die ook op zaterdag op een abonnement wenst te reizen, zal voortaan een maandkaart moeten nemen. Om een idee te geven van de tarief wij ziging bij de AMZ volgt hier een opgave voor het traject Goes - Hoedekenskerke, waarbij de oude prijzen tussen haakjes worden vermeld: enkele reis f 0,60 (f 0,55) retour f 1,- (f 0,95); vijfdaagse weekkaart f 4,20 (zesdaagse weekkaart f 4,15)maand kaart f 18.- (f 16,50); jeugdweekkaart f 3.60 (f 3,30) en jeugdmaandkaart f 14,40 (f 13,20). Walcheren handhaafde zijn zesdaagse weekkaarten. Ingevoerd werden vijfdaag se weekkaarten. Ook de SBM heeft zijn kilometerprijs verhoogd en gebracht op 3,8 cent per kilometer. De meeste trajecten werden vijf cent duurder, enkele werden 10 cent in prijs verhoogd. Evenals bij Streekver voer Walcheren bleven sommige trajec ten gelijk in prijs. Naast de zesdaagse weekkaarten werden vijfdaagse week kaarten ingevoerd. De laatsten gaan 6,5 maal de enkele-reisprijs kosten. De ZVTM heeft de verhogingen gezocht in de vaste aanslag op de plaatsbewijzen. Die was 15 cent. Deze vaste aanslag is georacht op 20 cent. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat de tarieven vanaf 45 cent alle met 5 cent zijn verhoogd. De N.V. Rotterdamse Tramwegmaat- schappit heelt per 1 januari jl. een ver hoging van de vaste aanslag doorgevoerd met vijf cent. De vaste aanslag kwam daardoor op 20 cent. De kilometerprijs a vier cent werd op hetzelfde niveau ge houden. Deze tariefverhogingen zijn vanzelf sprekend een gevolg van de sterke stij ging van de lonen in het autobusbedrijf. De autobusondernemingen zullen binnen kort opnieuw voor grote kostenstijgingen komen te staan. Per 1 april zal namelijk de wegenbelasting met waarschijnlijk 30 procent worden verhoogd. Wanneer men weet dat er autobussen zijn waarvoor per maand driehon'Serd gulden wegenbelas ting betaald moet worden, dan krijgt men enig idee van de extra lasten die deze kostenfactor gaan beïnvloeden. Een vol gende tariefverhoging in de loop van dit jaar mag dan ook zeker niet uitge sloten worden geacht. Streekvervoer Walcheren, dat zijn ta rieven met ingang van 1 februari reeds had verhoogd, zal zijn prijzen per 10 fe. bruari hier en daar aanpassen. Zo zal, in verband met de verhogingen van de AMZ, de prijzen voor het traject 'sHeer Arendskerke - Goes wat opgetrokken worden. Er waren voor de busmaatschappijen twee mogelijkheden hun tarieven te ver hogen: via de kilometerprijs of via de vaste aanslag op de plaatsbewijzen. Streek vervoer Walcheren heeft de kilometer prijs met 0,2 cent per kilometer verhoogd en gebracht op 3.5 cent per kilometer Daarbij is afgerond op een veelvoud van vijf. Bleef de verhoging beneden 2,5 cent, dan werd geen verhoging toegepast. Dit heeft er toe geleid dat op verschillende korte trajecten de oude prijs werd ge handhaafd. Nergens is de verhoging bo ven vijf cent uitgekomen. Streekvervoer (Van onze verslaggever) Het weekblad voor het bisdom Bre da, „Onderweg" is in een nieuw jasje gestoken. Hoofdredacteur aalmoeze nier M. Huybregts is afgelost door Frans Oudejans, tot voor kort redac teur van De Volkskrant. Aalmoeze nier Huybregts zal echter wel mede werking aan het blad blijven verle nen. De nieuwe hoofdredacteur („even wennen verwachten geen stapels brieven van enthousiaste lezers maar een weekblad moet met zijn tijd meegaan") presenteert op de voorpagina het nieuwe Onderweg. Stichtingsvoorzitter N. Nooren neemt onder het kopje „Aflossing van de wacht" afscheid van aalmoezenier Huybregts, als hoofdredacteur althans want zoals gezegd de aalmoeze nier blijft meewerken. Voor de jeugd is er een strip die de pretentie heeft vreemde volken en hun stijlen voor te stellen. De lezers van het nu opgeheven weekblad verovering zullen in Onder weg vertrouwde namen en rubriekjes vinden. Een hele pagina is gewijd aan jeugd-, sport- en vrouwenrubrie ken. Het eerste Onderweg-Nieuwe-Stijl brengt onder meer een artikel over een bepaald aspect van de nasleep van prinses Irene's overgang naar de katholieke kerk, een artikel met be trekking tot carnaval. Een achter grondverhaal over Cyprus en aarts bisschop Makarios en enkele kronie ken. Het blad ziet er fris en „verjongd" uit. Op de doelstellingen van Onder weg hopen wij nog uitvoeriger terug te komen. In een provincie ais Zeeland is men vooral op het vervoer per bus aan gewezen. Hier de grote busstand plaats te Goes met op de achtergrond de r.-k. Maria Magdalenakerk. Minister Van Aartsen heeft gisteren de 47e RAl-tentoonstelling van bedrijfsauto mobielen. de grootste expositie op dit gebied ooit in Nederland gehouden, ge opend. De algemeen voorzitter van de RAI constateerde dat de binnenlandse afzet van bedrijfsautomobielen sedert 1961 een constant beeld te zien heeft gegeven, na melijk 28.000 eenheden per jaar. Hij noemde dit cijfer bevredigend, te meer omdat bij de vrachtwagens een duidelijke verschuiving is waar te nemen naar een heden met een groot draagvermogen. Hij veronderstelde echter dat de vraag naar zware bedrijfsvoertuigen met na me van de zijde van het internationaal beroepsgoederenvervoer nog spreken der zou zijn indien meer zekerheid zou bestaan over hetgeen in E.E.G.-verband te gebeuren staat. Als de voorstellen van de Europese commissie inzake de verde ling van een Communautair contingent voor het vervoer over de weg voor 1964 en 1965 worden aanvaard, zou dat voor Nederland ten naaste bij een halvering betekenen van het aandeel, dat het in de loop van de jaren in het beroepsgoede renvervoer heeft weten te veroveren, al dus de RAI-voorzitter. Hij zei ook dat de achterstand van het wegennet in ons land in verhouding tot de groei van het wagenpark van jaar tot jaar groter wordt. (Van onze verslaggever) Het jaarverslag over 1963 van de Zeeuwse Visserijschool te Vlissingen klinkt allesbehalve optimistisch. Voor het cursusjaar 1963-1964 kwamen in totaal slechts tien aanmeldingen. Weer was dit aantal beneden het daarvoor gestelde mi nimum. „Het bestaan van de Visserij- school", aldus het verslag, „is nu toch wel in alle Zeeuwse vissersplaatsen be kend, maar kennelijk blijft de animo ge ring voor het volgen van een cursus". Voorts constateert het verslag, dat nu alleen kennelijk jongens naar de school komen die op andere scholen, zoals hbs, ulo, lts en dergelijke niet toegelaten kun nen worden. Bovendien komen er meer dere jongens op school met het enige doel de tijd van de leerplicht vol te maken en niet met het doel het eind- getuigschrift te behalen. „Blijkbaar", zo lezen wij, „wordt er niet beseft dat het volgen van de tweejarige cursus een goede ondergrond is om t.z.t, te kunnen voldoen aan de vereiste van een wette lijk diploma voor kleinere vissersvaar tuigen". Op de invoering van dat wet telijk diploma heeft het stichtingsbestuur haar hoop voor de toekomst gevestigd. Wel tekent het daarbij aan, dat de eisen voor dc gegadigden dan minder hoog ge steld dienen te zijn dan die voor de zee- visvaartdiploma's. (Van onze correspondent) Ook de tweede tuinbouwmiddag die in het Dorpshuis te Oudelande door de vereniging voor bedrijfsvoorlichting, de streekcommissie West-Zuid-Beveland en de drie stands- en vaktechnische orga nisaties is georganiseerd, heeft weinig belangstelling vanuit westelijk Zuid-Be veland en de Zak getrokken. Ir. Hasenack van de stichting Zeeland die namens de streekccommissie de bij eenkomst opende, sprak in vrij kritische bewoordingen zijn teleurstelling over dit gebrek aan belangstelling uit'. „Zijn er eigenlijk wel problemen in de Zak van Zuid-Beveland? Gaat het dan zo goed op de kleine bedrijven in de Zak? vroeg hij. De voorlichtingsdiensten gaan de moed een beetje verliezen. Zij doen hun best goed bedoelde voorlichting te ge ven. maar er blijkt kennelijk weinig be hoefte aan te zijn, aldus ir. Hasenack. De geringe belangstelling viel vooral te gen, omdat het onderwerp van gister middag, de gladiolenteelt, juist voor de kleine bedrijven, waarvan er zoveel zijn in de Zak van Zuid-Beveland, grote mo gelijkheden biedt. De heer A. Spruyt ver telde in dit verband het een en ander over de teelt en de kostprijs van gla diolen. Daarna besprak de heer P. Bal kenende contractteelt en afzet van gla diolen. De heer Balkenende zei, dat het over het algemeen verstandig is, niet al te veel risico's aangaande de afzet te ne men. Voor de telers zal daarom 'n com binatie van deelname aan de vrije markt en het zich verbinden aan de voorver koop van gladiolen, meestal het interes santst zijn. Tenslotte werden o.m. vra gen gesteld over de chemische onkruid- bestrijding in de gladiolenteelt. TWEE journalisten, een Duitser en een Zwitser, komen elkaar tegen in het perscentrum. „Hoeveel?", vraagt de een. „Tien. En jullie?". „Twaalf," luidt het antwoord. Beiden hadden zij het over de ijshockeywedstrijd Zweden-Zwitserland (12-0) en Rus- land-Duitsland (10-0). (Van onze Haagse redactie) Op drie ministeries wordt nog steeds in tensief nagegaan of de Nederlandse wetgeving bepaalde stappen mogelijk maakt tegen het befaamde televisie eiland van de R.E.M. Er werd ons van bevoegde zijde verzekerd, dat nog geenszins principieel beslist is, dat er maatregelen zullen worden genomen. Men is nog volop in het stadium waar in nagegaan wordt of er juridische maatregelen kunnen worden genomen. Als blijkt van wel zal pas nader wor den beslist of en zo ja welke maatre gelen men zal treffen. Naar verluidt onderzoeken de juridische experts in Den Haag vooral of het mogelijk is een formule op te stellen gericht tegen het stichten van kunst matige eilanden buiten de territoriale wateren. Omdat dit soort eilanden niet onder bescherming staat van een vlag zou het eerder mogelijk zijn ertegen op te treden. Een inmiddels welhaast irritant punt in deze hele zaak is ten slotte, dat de financiers van het R.E.M.. eiland nog steeds niet bekend zijn. Ook niet aan de regering? Hierop geeft Den Haag geen antwoord. Steeds meer Nederlandse land- en tuinbouwjongeren brengen korte of lan gere tijd door op een agrarisch bedrijf in het buitenland. Door op het bedrijf of in de huishou ding actief mede te werken kunnen zij grondig kennis nemen van leefwijze en werkmethoden van hun buitenlandse collega's. Deze uitwisseling is voor elke jonge ondernemer in land- en tuinbouw, maar ook voor elk plattelandsmeisje, noodza kelijk om hun inzicht in de internatio nale agrarische problemen te verruimen. Bovendien zullen zij de opgedane erva ringen in eigen bedrijf of gezin ten nutte kunnen maken. Het provinciaal bestuur van de Platte lands Jongeren Gemeenschap Zeeland wil zijn leden op verantwoorde wijze een overzicht geven van de vele mogelijk heden tot uitwisseling met het buiten land. Het organiseert daartoe een voor lichtingsmiddag, die gehouden wordt op zaterdag 8 februari in De Prins van Oran. je te Goes. De heer W. van Westrenen, secretaris van het Centraal Comité voor Uitwisseling van Jonge Boeren en Tuin ders, zal spreken over uitwisseling met Amerika, terwijl de heer G.A. Maandag, secretaris van de Stichting Uitwisseling en Studiereizen voor het Platteland, de uitwisseling binnen Europa zal belichten. Voorts zullen enkele jongeren over hun ervaringen vertellen. (Van onze correspondent) Na de bijzondere zwakke stemming op de Nederlandse uienmarkt in de afge lopen weken was het deze week voor de telers een opluchting te mogen ervaren, dat er een kleine wijziging ten goede begon op te treden. Vorige week lag de prijs van de ex port geschikte middelkwaliteit klasse 1 algemeen iets beneden 10 cent per kg en deze week werd iets meer dan 10 cent per kg betaald. In St.-Annaland bv. was de middenprijs van de middelkwaliteit 10.60. De prijs die thans betaald wordt is voor de telers beslist te laag om de teelt ren dabel te doen zijn. Het aanbod is niet bijzonder groot, maar er zijn nog genoeg uien in voorraad op de bedrijven van telers en handelaren. Er waren de vorige week echter reeds telers, die niet meer de moeite deden om hun produkt ex- portklaar te maken. Wanneer zij alj.e kosten rekenden bleef er niets over. In geen jaren is het zo slecht geweest met de afzet van uien als op het ogen blik. Het vorig jaar omstreeks deze tijd werd rond en boven 30 cent per kg voor dit produkt betaald. Het afgelopen najaar is lang tussen 12 en 15 cent per kg be taald. De uienexport beloopt op het ogenblik een hoeveelheid van 4 tot 5 miljoen kg per week. West-Duitsland en Frankrijk zijn goede afnemers, maar de uitvoer naar Engeland blijft teleurstellen. Op de bui tenlandse markten wordt vooral veel concurrentie ondervonden van uiten uit Polen en enkele andere Oost-Europese landen. Aan de Gemeentelijke Technische Dagschool bestaat behoefte aan een die bij afwezigheid van een leerkracht als waarnemer kan fungeren. Als gevolg van het grote lerarenkorps der school zal vermoedelijk zeer vaak een beroep op de waarnemer moet worden gedaan. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en opgave van referenties zo spoedig mogelijk zenden aan burgemeester en wethouders onder verwijzing naar dit blad. WU zoeken een met organisatie-talent, die leiding kan geven aan pl.m. 50 mensen, verantwoording en beslissingen durft te nemen. Opleiding en ontwikkeling moet het niveau hebben om de directie te assisteren in de algehele bedrijfs leiding. Wij vragen echt een kracht, die overeenkomstig wordt gesalarieerd. Denkt U dat U hiervoor in aanmerking komt, schrijft dan onder no. 29068 Dagblad De Stem, Hulst. Strikte geheimhouding verzekerd. Ons bedrijf is in 0.-Z.-Vlaanderen gevestigd. O Gezien het belang van deze functie, moeten gegadigden bereid zijn zich aan een psychologische test te onderwerpen. Met spoed gevraagd: elektro- monteurs, hulpmonteurs en leerling-monteurs voor woning bouw in geheel Limburg en voor Oost-Brabant Br. onder no 71624. Leerstanzers gevraagd. Hoog loon. Voor vaklieden nieuw bouw eengezinswoning beschik baar. Majestic N.V., Helle- voetsluis. X DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling en deelne ming ontvangen tijdens de ziekte en bij het overlijden? van onze geliefde echtge noot, vader, behuwdvader en grootvader J. J. BELAERT betuigen wij onze oprechte dank, in het bijzonder aan het personeel van de fa briek en aan de bond. Familie J. Belaert. Zuiddorpe, febr. 1964. Rooms-katholiek huishouden vraagt kindermeisje. Kost en inwoon. Mevr. v, d Wilden burg, Kasteel „Zwarte Arend", Deurne, Antwerpen. Werkster gevr. (liefst vrijdag morgen 9-12 uur). Mevr. Ber kelaar, Oostkade 25, Sas v. Gent. Leerling-kelner gevr. Leeft. 15 tot 18 jaar. Event intern. Goe de verdiensten. Grand 'Hotel .Rotterdam", Terneuzen. Tel. 01150-2041. 11933-X Dienstmeisje gevr. in gezin m. I kind. Hulp van" werkvrouw. 5-daagse werkweek. Loon 3000 fr. Henri Besseleers-de Veyl- der, Zonneken 13, St Niklaas. Tel. 763982. X Jongens en meisjes gevraagd. Aanmelden van 8-17.30 uur. Suikerwerkfabriek CODA Jan- kenberg, Halsterén. Vertrouwd en ervaren chauf feur gevraagd voor vrachtwa gen int vervoer. Govert de Wit, telf. 01647-526, Ossen- drecht. Voor direct of later gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht. Fa. J. G. Joosen, Baronielaan 102, 'Bi-eda. X Bontmantels Keuze uit meer dan 200 stuks Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr 3. Tilburg. Tel 04250-26617 X Witte bruidsjurk 7-8 te k. Mt. 40-42. In het buitenland gedra gen. Te bevr. Gravenstr 263, Clinge. 11938 Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v. d. Ven, Nieuwlandstr. 3, .Tilburg, Tel. 04250-26617. X Het Bestuur van het Water schap Groot- en Klein Ferdinandus" maakt be kend: le. dat de gewone jaarlijk se vergadering van Stembevoegde Ingelan den zal gehouden wor den op dinsdag 11 fe bruari 1964, des mid dags 12 uur ten huize van de heer Aug. Cat- toir, in „De Koning van Engeland" te Hulst. 2e. dat vanaf 4 febr. 1964 tot eri met 10 februari 1964 ten kantore van de Ontv. - Griffier te St.- Jansteen ter inzage lig gen en tegen be'taling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn: a. de Rekening en Ver antwoording over het dienstjaar 1963. b. de Begroting voor 't dienstjaar '64 met de daarbij behorende Memorie van Toelich ting. 3e. dat van die Begroting, nadat zij door gezegde vergadering is vastge steld, andermaal gedu rende acht dagen ter plaatse als boven» inzage zal kunnen worden ge nomen. St-Janstcen, de 3 febr. '64 Th. B. van Daele, dijkgraaf A. J. M. Rottier, ontvanger-griffier. Te koop stalen kajuitboot bin- nenb. dieselmotor 1. 6x1,65 met polyester roei-zeiljol compl. Te bevr. na 8 uur v. d. Meer. Vis- serstr. 2, Breda. Bontmantels, kort en lang, reeds v.a. f 2,- per week of f 5,- per' mnd. Vraagt gratis folder. Br. ond no. 71661 bur. v.d.bl. Laat door ons uw trap- of handnaaimachines elektrisch maken. Wij hebben steeds goe de 2e hands naaimachines in alle uitvoeringen en prijzen. Ook beste merken nieuwe zo als: Gritzner, Elan. Kohier, Husqvarna, Bernina," in prij zen v.a. f 198,-. Naaimachine handel Verschuren, Stationsstv. Axel. Tel. 583. 11937 Huis met weiland en schuur in omg. Hulst of huis alleen in Hulst, te koop gevr. Brie ven onder no. 11935 bijk. Hulst. Te koop buitenverblijf te mid den der bossen, boerenwoning in West-Brabant Br. ond. no 71767. Biljarten: Kamerbiljarts met leien blad geheel compleet. Speelmaten 120 x 60 cm., f 250 140x70 cm f 300.-. 160x80 cm f 350, 180x90 cm f 575.-. Franco huis. Event, gemakk. betaling. Biljartfabriek „De Baronie", Piet Stoffelen, St Annastraat 12, Breda. Tel. 01600-37740. Woonhuis of boerderijtje te k. gevraagd. Br m. inl en prijs aan S. Fokkens, witteveen (Dr.). 71844 Baarle-Nassau in bungalowpark bungalows met grote bostuinen f 58.500,. f 65.000,- en f 150.000 Makelaars v.d. Berg Co., Nwe. Ginnekenstr. 43, Breda. Tel. 0600-24421. Pracht uitneembare dubbel wandige noodwoning te k. (3x 12 m), met schuur en billijke prijs. J. Gulden, Bankenstraat 1, Etten. 71929 Krediet tot f 4000,- voor aan koop meubelen en woningtex tiel Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1959 te k Min. Kanstraat 18-20, Bre da Telef. 01600-39870. X. Wegens overcompleet te koop Fiat 1100 1955 T.E.A.B. Tel. 01640-3064. Dit is uw kans. Kijken is ko pen. 1960 Opel Bestel deze wa gen is gloednieuw f 2250,-, 1958 Opel Kapitan 6 cil pracht st. le eigenaar f 2000,-, 1958 Opel Rekord 100 pet. st. lak en chroom nieuw f 2150,-, 1958 Renault 4 kl. zwart, zien is kopen f 1675,-, 1956 Austin A 40 pr staat prijs f 850,-. 1956 Ford Versailles le eigenaar pr. staat f 1150.., 1954 DeSoto prima olievrije motor f 750.-, 1962 Batavus brommer f 425,-, Financiering zeer gemakk. ook inruil. Tel. 45477, Leerling- str. IA, Net voorbij de Kunst zijde fabriek Het Besuur van het Water schap „"Willem Hendriks en Klein Kieldrecht" maakt bekend: le. dat de gewone jaarlijk se vergadering van Stembevoegde Ingelan den zal gehouden wor den op donderdag 13 fe bruari 1964 des namid- middags 1 uur, ten hui ze van de heer Aug. Cattoir in „De Koning van Engeland" te Hulst. 2e. dat vanaf 3 tot en met 12 februari 1964 ten kantore van de Ontvan ger-Griffier te Sint- Jansteen ter inzage lig gen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn; a. de rekening en ver antwoording over het dienstjaar 1963, b. de begroting voor het dienstjaar 1964 met de daarbij behorende memorie van toelich- lichting. 3e. dat van die begroting nadat zij door gezegde vergadering is vastge steld, andermaal gedu rende acht dagen ter plaatse alsboven inzage kan worden genomen. Het Bestuur van het Water schap „Willem Hendriks en Klein Kieldrecht" A. P. E. Staal, dijkgraaf E. F. van Daele, ontvanger-griffier Bössing met huif is zowel ui terlijk als mechanisch in pri ma staat, 1957. Laadvermo gen 8 ton. Academiesingel 34- 34A, Breda. Tel 31446. Steyer met driezijdige kipper 1956 in zijn geheel in uitsteken de staat, laadvermogen 6 ton. Academiesingel 34-34A, Breda Tel. 31446. Borgward diesel open laadbak met huif 1960 laadvermogen ca. 3,5 ton in zijn geheel in zeer goede staat. Academiesin gel 34-34a Breda Tel. 31446. B.m.W. Isetta 1959 in zijn ge heel in staat van nieuw f 900,-. Academiesingel 34-34a, Breda, Tel. 31466. I.g.s.z. V.W. de Luxe, Renault met open laadbak en aanhang- wagentje 2 x 1 m te koop. J. Buuron, Oude Wouwsebaan 74, B.o.Z. Tel. 3185. Steeds goede gebr. auto's m. volledige garantie, inruil en financiering Garage v. Kaam B. op Zoom' Tel 01640-4775. X Vogelliefhebbers. Vraagt gra. tis het grote zeskleurige pros pectus van het nieuwe stan daardwerk „Encyclopedie voor de vogelliefhebber". Boekhan del Winants - Naast 't Raad huis - Heerlen. X TE HUUR gevraagd met spoed: in of bij centrum van Breda. Brieven onder nr. D 72, Vanbuuren Reclame j Marketing N.V., Heemraadssingel 127, R'dam. Op zondag 9 februari a.s. hoopt de heer ARTHUR GIJS zijn 85e verjaardag te vieren. Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de went van zijn dankbare kinderen eiï kleinkinderen. C. Seynensacl-GUs. Hoofdplaat, Nommer Een 13. Op donderdagavond 13 februari 1964 in zaal „Kunstmin", Polder straat 7 te Oudenbosch. Aanvang half acht. Op deze avond spreekt de heer J. H. Pak, hoofdinspecteur van N.V. Mengvoeder U.T.Delfia te Maarssen, over: Tevens vertoning van interessante films over de veehouderij. Wij nodigen alle veehouders gaar- -e uit deze avond bij te wonen. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij onderstaande UTD-handelaren. M. J. Mulders Zn. - Oudenbosch J. B. Peeters Hzn. - Oud-Gastel A. M. M. van Eekelen- Hoeven Jac. Sfruys - Schijf M. Voeten - Sprundel C. H. v. d. Reyt - Rucphen SANERINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 31 januari 1964, onder nr. 20 heeft vastgesteld een wij ziging en aanvulling van de bij de „Komverordening Lange Zelke en omgeving, Vlamingstraat en omge ving" behorende kaart W 652 bladen 9 en 10. zoalr op de bij dit besluit behorende kaart W 652, bladen 9A en 10A is aangegeveh; II. dat het onder I genoemd besluit gedurende een ter mijn van veertien dagen, aanvangende 10 februar 1964 voor eenieder ter gemeentesecretarie ter in- zage is gelegd; III. dat binnen zes weken na afloop van de onder II ge noemde termijn de belanghebbenden, die zich bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedepu teerde Staten van Zeeland tegen het onder I ge noemd besluit bezwaren kunnen indienen. Vlissingen, 5 februari 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. KOLF. S VDOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING J 3EVRAAGD: EEN BEKWAAM op H.T.S.-niveau. ARCHITECTENBUREAU VAN ZANTBEEK SCHOONIS, Harkt 5, Sas van Gent vraa0c voor haar kantoor een Vereist: Mulo-opleiding. Aanmelden op kantoor te Clinge, Clitex- weg 9. Bergen op Zoom vraagt een prima Persoonlijke aanbiedingen aan de zaak Korte- meestraat 25. OP ZATERDAG 8 FEBRUARI AANVANG 9 UUR ALLE GOEDEREN met waterschade MOETEN binnen 24 uur weg. ALLE GOEDEREN zijn voor 100 door de WARENWET GOEDGEKEURD. SPOTPRIJZEN van kwaliteitsgoederen. Ver beneden de inkoopsprijs. HAAST UNu kunt U geld verdienen. Alle goederen zijn opgeslagen in de AULA van het PENSIONAAT ST.-JOSEPH, ingang Lange Belling- straat t.o. Groot Patronaat.

de Stem | 1964 | | pagina 6