mnen ng CEES VERKERK [SPORT VERZILVERT TWEEDE PLAATS DOOR KRACHT DIE RUDI LIEBRECHTS MIST cöfnmenïacti. De race prachtige Cees Verkerk van SUCROSA V Prachtig debuut ARD! CEES beseft het niet Arie den Hartog klimt uitstekend in Spanje >el Etten it vijftig Ipersoneel Ant Antsson Olympisch kampioen op 1500 meter Goede dertiende plaats voor felle Ard Schenk Explosie in laatste 400 meters SUCROSA Puttershoek: zilveren zoon zet zijn dorp op, stelten IJshockey ook voor Rusland? HERLEVENDE GLORIE SCHAATSSUCCES IN INNSBRUCK Cees heden tegen Victor Kositsjkin is fantastisch MANFRED IS KAMPIOEN Proficiat Cees VERDELING MEDAILLES 11 DGWATER I Feestavond KAB 23® rit t 1. lisörachts (ned) 2.12,6 .2. aaness Cnö#rw) 2,^,6 j| R U C Vraag Topprestatie Aanval (zéén saccharine) UITSLAG 1500 M zonder saccharine KOSMONAUT MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 11 Ij. reuser liemverking... JKTIESTOP ISGARENS Jze verslaggever) bruari is een vijftigtal fcoverbel te Etten-Leur |egd. Donderdagmiddag De Boer van deze in- Ide directie mee, dat de Tsgarens zich niet in de lft ontwikkeld als bij [verwacht. Men is ervan jiet een tijdelijke minder ftuatie te maken te heb- fabriek die behalve Isolatieglasvezels produ- Iloten de produktie van Ijdelijke Tnaatregel voor |ar stop te zetten. De pro- Is blijven in stand. De 1/erbel heeft bij het ge lsbureau ontslagvergun- Kd. na met de vakorga- ïokken arbeiders overleg legd. In verhouding tot loduktie is de afdeling Tekkelijk klein, zo werd de 68 man, die er wer- o'n twintig naar andere baan. (aldus de heer De Boer, Jspoedig weer arbeids- 1,verven, omdat de vraag Iels in de nabije toekomst lerhoging van zeventig lakelijk maakt. Desge- lerdagmiddag tevens na- |ie meegedeeld, dat de pingen zijdeling verband Fontslagmaatregel. Irdag 8 februari, is het lansweert om 11.01 en 23.40 len om 10.31 en 23.09 uur; |n 10.05 en 22.43 uur en te 11.27 uur. [andaag iTexas John. 14 j. uur De schat in het j. Het rendez-vous in de B.30 uur Jaarverg. Luctor Lnje 20 uur Lezing ZVU [uur De wurger van t j. Geyt 9-18 uur Tentoon- van Dobbenburgh lAorgen ijn Geyt 9-19 uur Tentoorv- lart van Dobbenburgh jiw 20 uur Vrouwen en I j- lat 15 en 19.30 uur Car- Jan verkenners en welpen |uur Het spook van de T Liur Madame Sans Gêne 20 uur Er moet maar worden, 14 j. iMnciste sterkste man ter JTDE In 15.30 uur Grote Ing 20 uur Ontsnapt uit San Iewacht |5 uur Schieting gidsen In 21 uur De schat In het pl uur Texas John, 14 j- De schat in het Zilver uur De wurger van j. 19.30 uur Balavond laat 19.30 uur Carnavals- ■we 20 uur Carnavalsbal» MIK carnaval lnje 14 uur Alg. ver. Bond 1 on fanfare-gezelschappen 21 uur Het rendez-voiis Il8 j. I H uur Carnavalsbal |De Vrijschutter '216 rit; r k r K (red) 2,io„6 schenk (ried) 2.13.^ 2, oUandarfxwedsrs) 2.17.1 -V£.' (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) tNa het goud van Sjoukje Dijkstra, het zilver van Cees Verkerk, de 21-jarige kasteleinszoon uit Puttershoek, die het ongelooflijke presteerde door donderdag in de Olympische 1500 meter beslag te leggen op de tweede plaats. De desillusie die Rudi Liebrechts de honderden Neder landers in Innsbruck ook nu weer bereidde, werd ruim- 'SkÊÜË schoots gecompenseerd door de geweldige prestatie van de dappere Zuidhollandse strijder, de grote verrassing op deze afstand. De spanning en de onzekerheid, of Verkerks tijd van 2.10,6 inderdaad een zilveren medaille waard was, ontlaadde zich na de laatste rit, waarin Magne Thomassen zich nog een weg probeerde te banen naar het erepodium, in een golf van enthousiasme uit de rijen der Neder landers. De vaderlandse driekleur en het oranje verdrongen de Noorse vlag, die de dag tevoren zo had overheerst. onverslaanbaar was, donderdag kon hij op de 1500 m, op welke afstand hij in 1956 en 1960 Olympisch kampioen werd, zich zelfs niet onder de eerste tien plaat sen. Het was een roemloos afscheid van een groot kampioen, die beter had ver diend. Maarit's all in the game Zoals woensdag de Noren feestvier den, zo uitbundig ging het nu toe in het Nederlandse kamp. De glorie van Oslo 1952 toen Wim van der Voort (op de 1500 meter) en Kees Broekman (op de 5 en 10 km) zilver wonnen, herleefde hier in Innsbruck. Cees Verkerk is een taaie vechter, die zich nog slechts een jaar geleden bij de nationale kampioenschappen te Groningen op het eerste plan plaatste. Echter nog maar op vaderlands niveau, maar toen al bleek de jolige Cees. wiens opgeruimde karakter in de ploeg van onschatbare waarde is, het in zich te hebben te kunnen uitgroeien tot een ..grote". Hij werd opgenomen in de kernploeg In Noorwegen bleef hij even wel nog op de achtergrond. Nu, twaalf maanden later, staat hij in de schijn werpers, waarvan de stralenbundels slechts kampioenen plegen te vangen Rudi Liebrechts, in wiens schaduw hij tot vandaag nog leefde, werd door hem in een machtig offensief, waarin hij zich van geen enkele reputatie iets aantrok, overmeesterd. Liebrechts, die de tegenslag had reeds in het eerste paar te moeten starten, onder bovendien ongunstige omstandig heden er stond op dat moment een vrij harde wind nam de nederlaag in alle sportiviteit rende het ijs op en was een der eersten, die zijn ploeg- makker een veelzeggende klap op de schouder gaf Wie aan de top staat, ver keert in een wankele positie. Het is on vermijdelijk eens komt de dag, dat men van zijn voetstuk tuimelt. Tot hen behoorde donderdag opnieuw Evgeny Grishin, de Russische supersprinter, heerser op de korte afstanden geduren de tien jaar. Miste hij dinsdag reeds zijn (derde) gouden medaille op de auu meter, waarop hij tot voor kort nog Voor Liebrechts kwam de klap minder hard aan, al had hij zich van de 1500 meter na zijn prachtige race een week tevoren, toen hij bij de voorwedstrijden te Inns bruck deze afstand won in de schitterende tijd van 2.07,9, meer voorge steld. ,,Het ging niet", was zijn simpele com mentaar op zijn 2.12,8, die voorlopig de basis zou vormen voor andere titelpretendenten. Ongetwijfeld heeft Liebrechts fellere strijd geleverd dan op de 5000 meter, maar hij had toch weer te weinig pushing-power om door te kun nen drukken, om tot het uiterste te gaan voor een beter resultaat. In tegenstelling tot Grishin heeft Liebrechts nog een lange weg voor zich, maar of die ooit eens naar de top zal leiden Gezien zijn mentale instelling is elk antwoord hierop een slag in de lucht. Liebrechts mocht Aaness duidelijk heb ben verslagen een kwartier later reeds kwam als eerste de Rus Eduard Matusevitsj door een scherpere eind sprint onder de tyd van onze landge noot, dadelijk daarop gevolgd door de Finse wereldrecordhouder Juhani Jaer- vinen. De laatste jaren enigszins naar het tweede plan verdrongen, kwam Jaervinen nu sterk voor de dag. In de laatste ronde kreeg hij echter een terug slag, waardoor zijn inspanningen onvol doende werden beloond met een tijd van 2.12.4, welke later slechts de achtste plaats zou betekenen. De grote favoriet, de Rus Ant Antsson, de Europese kam pioen 1964 en winnaar van de 1500 meter te Oslo in 2.09.8, zou de eerste grote slag toebrengen. Zo was de verwachting. En Antsson beschaamde deze verwachting niet. (Van onze speciale verslaggever) Hij ging in de spanning die er na Verkerks prachtige prestatie in het Ne derlandse kamp ontstond (zou hij nog worden overtroffen, ja of nee?) en in de vreugde daarna enigszins verloren, maar toch verdient hij aller aandacht: de negentienjarige Ard Schenk die don derdag voor de eerste maai in een in ternationaal kampioenschap uitkwam. Wanneer men zich dan in een zo sterk internationaal gezelschap als dertiende plaatst, is dat niet meer dan men van een debutant zou mogen verwachten. Ard Schenk reed een voortreffelijke wedstrijd, waarbij vooral zijn stijl op viel. Nog heeft hij niet de snelheid om naar het allerhoogste te reiken, maar ÏOi De prestatie, die Cees Verkerk in Innsbruck heeft verwezenlijkt, is een gelukwens waard. Velen, die donder- dagmorgen getuige mochten zijn van deze grote triomf zullen zich hebben afgevraagd hoe deze Cees Verkerk in zo'n korte tijd zo hoog is geklommen. Puttershoek beschikt reeds jaren over een veel oefenende schaatsclub, die niet alleen in de winter, maar ook in de zomer bijzonder actief is. In die club werd de grondslag gelegd voor het zilverdat Nederland nu rijk geworden. Onwillekeurig dringt zich de vraag op hoe het met Cees Ver kerk zou zijn gegaan, indien hij vanaf het begin van zijn schaatstraining de beschikking zou hebben gehad over een ijsbaan in de buurtZou hij dan nog niet verder zijn gekomen? Hoe het ook zij: het bewijs is weer eens geleverddat onze sportmensen voor onderen niet behoeven onder te doen. Dat zij zelfs zijn opgewassen tegen mannendie door de staat worden ge pousseerd en die gedurende een geheel jaar volop in de gelegenheid zijn zich op het schaatsen te concentreren. Is de tijd nu niet gekomen om de draad, die enkele jaren geleden werd opge nomen en die resulteerde in het tot stand brengen van ijsbanen in Amster - dam en Deventer verder uit te spin nen? Zou een dergelijke baan in het zuiden ook niet bijzonder welkom zijn? De topprestatie van Cees Verkerk moge een aansporing zijn om de zo noodzakelijke accommodatie voor de sport in het algemeen en de schaats sport in het bijzonder te vergroten. (Advertentie) Ofschoon zijn start nog geen toppres tatie in zich verborg (de eerste 700 meter gingen in 1 minuut 1 seconde, waaronder bijvoorbeeld Haugen, Grishin en Jaervinen een heieseconde bleven), tekende zich toen reeds een scherpe tijd af. Met een ronde van 34 seconden bleef hij op gelijk niveau met Jaervinen, maar OP de laatste 400 meter bleek hij aan zienlijk meer reserves te hebben en met zïjn 2.10,3 was hij hoog te paard komen te zitten. Het duurde lang, eer een grote aanval op Antsson kwam. De 19-jarige Noor Willy Haugen omgordde daarvoor het zwaard, als een echte Viking. Zijn doel zou hij echter missen, na tot de laatste ronde nog op punten te hebben voor gestaan. Bijna een seconde bleef hij achter op Antsson, maar wel had hij de tweede plaats bereikt. De Fin Jouko Launonen bleef met zijn 2.11,9 zelfs hier van verwijderd en kon op dat moment slechts hopen op brons. Toeri Grishin in de volgende rit zich niet bij de top wist te voegen, sloegen de Noren en Finnen aan het rekenen. Als enige concurren ten bleven nog over Lev Zaitsev, de 26- jarige Rus, die kort geleden te Alma Ata Jaervinens wereldrecords had ge ëvenaard, en Magne Thomassen, die in de Noorse hoofdstad bij de Europese titelstrijd op de 1500 meter als tweede achter Antsson was geëindigd, maar. Een dubbele Nederlandse prestatie De Nederlandse overwinning in Innsbruck is te danken aan één intensieve voorbereiding, waar bij mede gebruik werd gemaakt van de Nederlandse Medica-Sport produkten. Betere prestaties in de sport worden bereikt met Medica- Sport produkten, speciaal afge stemd op de behoeften van de sportbeoefenaar en op de eisen die een verantwoorde sportbe oefening stelt. Vraag brochure aan bij Medica N.V., 's-Hertogen- bosch. (Van onze speciale verslaggever) Hoe had iedereen zich vergist in die taaie Hol landse vechtjas Cees Verkerk. Alle hoop in het Nederlandse kamp was na de deblace van Rudi Liebrechts op hem ge vestigd. Cees wist waar voor hij zou knokken. Hij vertelde het in het vlieg tuig tijdens de terugreis uit Oslo al „Oslo was leuk, maar in Innsbruck moet je eens kijken. Ik heb daar tegen Rudi Lie brechts gezegd, dat als hij op het ere- platform komt te staan, dan kom ik naast hem". Cees Verkerk mikte op een plaats op het erepodium, en daarvoor zou hij alles geven. Hij wist wat hij als schaatsenrijder waard was Minder technisch begaafd misschien dan anderen, bracht hij mee de baan op, verborgen voor iedereen, een grote dosis vechtlust. En deze com binatie van schaatskunde en grimmige wilskracht voerde hem de prachtige tijd van 2.10,6, die later want noch Zait- seve, noch Thomassen kon deze ook maar benaderen goed zou zijn voor een zilveren medaille. Op slechts 0,3 seconden miste hij het goud, dat in handen kwam van de 25-jarigee Est- lander Ant Antsson. Vertrokken met de eerste 300 meter in 28 seconden bleef hij op gelijke hoog te met Antsson 1,01 en 1,35 (tegen Lie> Ant Antsson tijdens zijn fantas tische race naar het Olympisch goudl (Van onze speciale verslaggever) Viktor Kositsjkin tegen Cees Verkerk belooft één van de grootste duels te worden op de te rijden 10.000 meter om de laatste Olympische schaatstitel. Zij starten als tiende paar in de wedstrijd, waarvoor zich 34 rijders hebben ge meld, onder wie behalve dit tweetal als grote favorieten de Noren Knut Johan- nesen en Per Ivar Moe, de Russen Ostasjov en Antsson, de Olympische kampioen op de 1500 meter, en mis schien Rudi Liebrechts.... Zal de tot nu toe onder de verwachtin gen blijvende Liebrechts, geprikkeld door Verkerks prachtige prestatie van vandaag, zich willen revancheren? Liebrechts rijdt in de vierde rit met als tegenstander de Deen Kurt Stille. De rij wordt geopend door... de Zweedse wereldrecordhouder op deze afstand, Johnny Nilsson, in wie zijn landgenoten inmiddels het geloof hebben verloren. Knut Johannesen rijdt in het zesde paar tegen André Kouprianoff, terwijl de an dere Noorse medaillewinnaars op de 5000 meter, Moe en Maier, pas tegen het einde van de strijd in de baan komen. In plaats van suiker zijn tijd van 2.13.4, de beste uit zijn nog jonge schaatsloopbaan, getuigt van klasse. Slechts 0,1 seconde kwam hij achter op Grishin, maar vele routiniers met gote namen bleef hij voo, zoals Nilsson, en André Kouprianoff. 1. Ant. Antsson (Rusland) 2.10.3; 2. Cees Verkerk (Ned.) 2.10.6; 3. Willy Haugen (Noorw.) 2.11.2; 4. Launonen (Finland) 2.11.9; 5. Zaitsev (Rusl.) 2.12.1; 6. Ivar Eriksen (Noorw.) en Ma- tusevich (Rusl.) 2.12.2; 8. Jaervinen (Finland) 2.12.4; 9. Thomassen (Noorw.) 2.12.5; 10. Liebrechts (Ned.) 2.12.8. 11. Evgeny Grishin (Rusl.) 2.13.3; 12. Malkin (G.B.) 2.13.4; 13. Ard Schenk (Nederland) 2.13.4; 14. Sung Ryool Ri (Korea) 2.13.9; 15. Richard Hunt (V.S.) 2.14.4; 16. Nils Aaness (Noorw.) 2.14.6; 17. Gunther Traub (Did.) 2.15.3; 18. Oerjan Sandler (Zweden) 2.15.4; 19. ex aequo: Jouko Jokinen (Finl.) en Ivar Nilsson (Zweden) beiden 2.15.6. brechts, die in zijn rit niet minder dan drie misslagen maakte, 1,02 en 1,36). De laatste ronde zou de beslissing moe ten brengen. Waar anderen op die laat ste 400 meter tot verval van krachten kwamen en zienderogen op de tijd ach terbleven, trok Cees Verkerk door, on versaagd. De Nederlandse harten spron gen op, wat een elan, wat een lef Uit de Nederlandse kelen stegen luide aanmoedigingskreten op, terwijl het ene oog gericht was op Verkerk en het andere op de elektrische tijdmeting. Een zucht van verlichting en bewondering steeg er op. Cees had de tweede plaats bereikt. De prinsessen Beatrix en Margriet, die kort na het rijden van Liebrechts waren weggegaan in de veronderstelling dat zij toch niets interessants te zien zouden krijgen, hadden een groot moment in de Nederlandse sport gemist. De koude, die voor het eerst tijdens de spelen voor rode handen en natte neuzen zorgde, was vergeten. Alle Nederlandse vreugde liederen, die men vergeefs zal zoeken in „Valerius Gedenckklanck" werden uit volle brost gezongen. Het repertoire scheen onuitputtelijk De spanning was gebroken, de Hollandse eer gered. „En we gaan nog niet naar huis (Van onze speciale verslaggever) Wat wezenloos zat Cees Verkerk in de radiocabine van Bob Spaak naar de opgewonden, zingende en schreeuwende menigte Nederlan ders beneden hem op de tribune te kijken. Bleek, licht huiverend in zijn blau we trainingskiel, uiterlijk onbewo gen. Het Hollandse feest, dat door de honderden Nederlanders op de Olympische baan van Innsbruck na afloop uan de 1500 meter toerd versierd was zo spontaan en zo uitbundig omdat het een volkomen onverwacht succes van een out sider gold: een zilveren medaille voor een rijder, wiens kracht en vechtlust men kende, maar die toch kansloos werd geacht om, in de laatste groep rijdend, onder de tijden van o.a. Matusevitch, Zait sev, Thomassen te kunnen komen. Bovendien gaf het feit. dat de Nederlandse favoriet Liebrechts weer zo teleurstelde iets explosiefs aan de blijheid om de verrichtin gen van Verkerk. Men zong van „De leeuw die niet in zijn hempie moest blijven staan" en (natuurlijk) van „Geen woor den maar daden", men lachte en in menig oog blonk een traan. Met goud had men nauwelijks geluk kiger kunnen zijn. De enige, die ijskoud onder het tumult bleef, was Cees Verkerk zelf. Hij draaide zich eens om naar Henk Lamberts en Jan Charisius, die achter hem stonden en hun geluk niet opkonden: „Man, man, ivist jij dat er zoveel lui uit Hol land hier waren? Hoe vind je het nou Cees, ben je blij?", leek een nogal overbodige vraag naar de bekende weg. Maar Cees had er toch een verrassend antwoord op: ..Ja, ik weet het allemaal niet, ik besef nog niet goed toat er eigen lijk aan de hand is. Het is natuur lijk fantastisch, maar ik voel er nog niets van. Straks, als ik op bed lig, dan zal het wel weer terug komen allemaal." DE TE Newcastle gespeelde voetbal wedstrijd tussen Jong Engeland en Jong Schotland is door de Engelsen met 32 gewonnen. In Beltast kwa men Jong Noord-Ierland en Jong Wales tegen elkaar uit. Hier was het resultaat een gelijkspel 33. voor de slanke lijn I De Duitser Rudy Altig heeft de vierde etappe van de Ronde van Andalusië op zijn naam gebracht. Hy won de sprint van het grote peloton, voor onze land genoot Rentmeester. De Spanjaard Segu en een tweede Nederlander, Bas Malie paard. In deze etappe hebben zich vooral de Spanjaard Sagarduy en onze jonge land genoot Arie den Hartog, die in Anda lusië zijn eerste grote profwedstrijd rijdt, onderscheiden. Beiden passeerden ook de enige col van formaat (Col du Espino), tellend voor het bergklasse- ment als eersten. De uitslag van de etappe, die over een afsatnd van 155 kilometer van Cordova naar Sevilla voerde, luidt 1. Altig 3.51.16 2. Rent meester 3.51.31 3. Segu 3.51.46 4. Maliepaard z.t. 7. Den Hartog z.t. De Duitser Manfred Schnelldor- fer is donderdag in Innsbruck Olympisch kampioen kunstrijden op de schaats geworden. Uitslag: 1 Manfred Schneldor- fer, West-Duitsland 13.0; 2 Alain Calmat, Frankrijk, 22.0, 3 Scot Al len, Amerika, 26.0. „Hartelijk gefeliciteerd met uw prach tige prestatie op de 1500 meter". Dit staat in een telegram dat staatssecreta ris van O., K. en W., drs. L. J. M. van de Laar aan de Nederlandse schaatsen rijder Cees Verkerk heeft gestuurd. DE 34-JARIGE kosmonaut Pavel Popo- vich. heeft zich donderdag in Wenen uitstekend vermaakt op het bal dat in de opera werd gehouden. Hij is 's nachts afgereisd naar Innsbruck, alwaar hij de Russische Olympische winnaars zal feliciteren. Het thuisfront van de familie Ver kerk bij de radio. Met belang stelling luisterde men 's avonds naar het radioprogramma dat 's middags opgenomen werd. Voor Arie was het gezegde helemaal nieuw, hij „zat" toen dit program ma werd opgenomen te werken. Van links naar rechts, Beppie, Lenie en Arie Verkerk. Zusje Adrie was spoorloos (Van onze sportredactie) Puttershoek leeft in een feest roes. Tot laat in de avond is er donderdag gehost, gezongen en geklonken in café ,,'t Veerhuis", dat geëxploiteerd wordt door Pleun Verkerk. Enorme vreugde in het onder de rook van Dor drecht liggende tweeëndertighon derd zielen tellende dorpje, vanaf het moment dat Cees Verkerk zijn briljante vijftienhonderd me ter draaide op de Olympische Spelen in Innsbruck. Nog nooit hebben zoveel mensen in Puttershoek vrijat gevraagd voor de dokter, als donderdag rond het uur dat Cees Verkerk via de televisie te volgen was. Zelden schreef men bij de suikerfabriek zoveel verlet-uren op. Het café van de familie Verkerk, zat afgeladen vol, toen Cees begon aan zijn opmars naar het zilver. Zijn prestatie sloeg in als een bom. Onder het daverende gejuich in huize Verkerk begonnen de antieke lampen te kreunen van ellende en huilden de zusjes Lenie, Beppie, Adrie van de weeromstuit dikke tranen. Schoonzoon Joop Heidrop wist daar wel raad mee, want als zeeman heeft hij meer water gezien. Een van degenen die op dat moment niet in de feestvreugde kon delen was broer Arie, die voor de Bredase firma Elektron" werkt en „ergens" als monteur zijn plicht deed. Maar goed. in het gezellige café aan de Oude Maas, begon een dag om nooit te vergeten. Telefoontjes, tele grammen, persoonlijke gelukwensen van burgemeester Schroder en andere vooraanstaande personen. Uit alle de len van het land stroomden de felici taties binnen, want Cees Verkerk blijkt een graag geziene gast te zijn. Als wielrenner had hij nogal eens on derdak bij particulieren en niemand die hem vergat. Van de familie Dule- man uit Axel tot „opa" (zo noemen ze de drieëntachtigjarige waar Cees nog al eens logeert als hij moet koersen) in Graft kwamen reacties binnen. In Puttershoek zelf reageerde men op alle mogelijke sympathieke manieren. De schooljeugd, die al twee vrije och tenden kende om naar de televisie te kunnen kijken, werd nu getracteerd. In de drie cafés die Puttershoek rijk is, daverde het van feestgeweld. Er is deze dag alleen maar gesproken over Cees Verkerk, „hun" Cees Verkerk, die eigenlijk pas twee jaar serieus schaatst, al begon hij op zijn veertien de jaar met de eerste slagen op het ijs. In Puttershoek vertellen ze dan dat het een jongen is met een instel ling zoals weinigen die hebben „Wat hij aanpakt" brengt hij tot een goed einde" luidt een gezegde in dit dorp. Als bewijsmateriaal voert men aan dat hij in het eerste voetbalelftal an „Puttershoek" speelde, biljartkampi oen van het dorp is, enkele goede zwemprestaties leverde, uitstekend trompet speelt en met succes op de trombone blaast. „Hij heeft een enor me wilskracht" verklaren de Hoekse mensen die vader Verkerk erbij sle pen. „Pleun gaf zich ook tot het laatst. We hebben hem eens een race zien winnen waarin hij alles gaf en een uur bewusteloos bleef liggen. Cees is ook zo. Hij rijdt alleen veel verstan diger. Berekent zijn kansen. Wikt en weegt." Zo praat Puttershoek over ziin zoon, die, voor hij op twintig decem ber van huis ging. verklaarde het ver standig aan te zullen doen. Wel zijn uiterste best. maar niets forceren. „Ik moet bij de Olympische Spelen van 1968 in vorm zijn" heeft Cees gezegd... Wat hij ook verteld heeft toen men het hem in een gesprek wat opdrong: „Rudi Liebrechts is een goede vriend van me. maar ik ga hem nog eens voorbij...." Het is gebeurd! Het algemeen klassement1. José Momene (Spanje) 15.14.05 2. Rudy Altig op 11 seconden; 3. Willy Altig <Dld.) op 15 seconden 4. Den Hartog iNed.) op 30 seconden 6, Rentmeester (Ned.) op 36 seconden 7. Maliepaard (Ned.) op 54 seconden 19. Geldermans (Ned.) op 2.11 40. Hugens (Ned.) op 17.18. De verdeling van de Olympische me dailles tot donderdagmiddag was als volgt: goud Rusland Oostenrijk Frankrijk Finland Noorwegen Duitsland Zweden Amerika Nederland Gr. Brittannië Italië Noord-Korea Canada zilver 8 4 3 2 5 3 1 1 1 1 1 brons 5 3 2 4 3 1 1 (Van onze speciale verslaggever) Twintig van de achtentwintig ontmoe tingen in het Olympisch IJshockey- toernooi zijn er tot nu toe gespeeld en de grote beslissingen zullen op vrijdag en zaterdag vallen. Op de tribunes van het altyd overvolle ijsstadion en by de experts is men ervan overtuigd dat Rusland Olympisch kampioen zal wor den. Maar in het perscentrum wordt toch menige weddenschap afgesloten, met een goede fles als inzet, dat het toch wel eens het eigenaardige Canadese team zou kunnen zijn, dat in de finale verrassend te voorschijn kan treden en nog iets in petto heeft waarvan de Rus sen niet hebben gedroomd. 's-HERTOGENBOSCH 6 februari '64 Aanvoer 330 stuks. Prijzen (in guldens): voljarigen 1050 1450 p. st jonge werkpaarden 1050 1525 p st 15- jarigen (ruins) 800 1050 1,5-jarigen (merries) 850 1150 p. st. hitten 700 975 p. st.; Shetlandse pony's (ruins) 275 475 p. st. Shetlandse pony's (merries) 650 1275 p st. jonge slachtpaarden 2,50 2,80' p. kg gesl. gew. oude slachtpaarden 2.25 2,40 p. kg gesl. gew. slachtveulens 2,70 3.00 p. kg gesl. gew. Overzicht: (resp. aanvoer handel prijzen): paarden: groter vlot hogerjonge werk paarden matig vlot stijf duur 1,5-jarigen gewoon williger vast; hitten normaal kalm aantrekken de prijzen Shetlandse groot rede lijk prijsh.jonge slachtpaarden vlot stijver oude slachtpaarden goed trokken aan slachtveulens levendig duurder. Eerstvolgende paardenmarkt, donder dag 5 maart a.s. Konstanz 58 (onv.), Rheinfelden 162 2), Ottenheim 174 24), Straatsburg 140 4), Maxau 328 3), Plochingen 127 15), Mannheim 168 13), Stein- bach 184 (—8), Mainz 228 (—5), Bingen 152 5), Kaub 157 4), Kochem 273 65), Koblenz 207 15), Keulen 193 (—13), Ruhrort 379 (+5), Lobith 986 (4-32), Nijmegen 763 (4-45), Arnhem 797 (4-37), Eefde IJssel 312 (4-48), Deventer 209 (4-42), Borgharen 4028 (4-51), Bel- feld 1152 (4-6), Grave beneden de sluis 513 (4-4).

de Stem | 1964 | | pagina 3