DINKY TOYS, DE BEGINNELING KRIJGT EEN KENMERK WITTE KRUIS j HET TOVERSTOKJE fani Actie voor veilig verkeer Deen doodde zijn kinderen Nixon vlijt Kroestjev f HIER ZIET U WAAROM^ WITTE KRUIS POEDERS ZO DOELTREFFEND HELPEN HET EENZAME BEERTJE De plaats waar ik woon Schoondijke Invullen Dromen in school plaatsnamen zoeken RAADSELS DE NOZEM Kleine Stem brievenbus Het moedige vogeltje en de kraai Franse overheid is zeer energiek Rook en uitlaat Opleiding tot Belastingconsulent Vrouw ontkwam net Atlanta krijgt neger-rechter after shave lotion Ouders doodden hun kind: vijf jaar celstraf DomP°bevrij^ Leidse hoogleraar doet belangrijke vondsten in Egypte Drama in Driebergen POGING TOT DOODSLAG BEWEZEN Kruiswoordpuzzel Omgekeerde ppJdM DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG S FEBRUARI 1964 (Advertentie) WÉÉR EEN NIEUWE RUSTON GRAAFMACHINE DINKY SUPER TOY Bijzonder realistisch model. Eenvoudig bedienbaar, hefboomsysteem, maakt alle bewegingen als zijn grote voor beeld. Rupsbanden. Cabine is draaibaar, nr. 975 - f 19.50 (Van onze Parijse correspondent) Frankrijk, dat zoals ieder land, een steeds grotere tol betaalt aan het moderne verkeer en de (vaak foutief benutte) vooruitgang, neemt energieeke maatregelen om zijn bewoners te beschermen tegen de meestal gecreëerde gevaren. In Frankrijk ontving tot nu toe de geslaagde kandidaat een rijbewijs voor zijn hele leven. Binnenkort zal het rijbewijs een hervorming on dergaan, waarvan we hier de voornaamste karakteristieken laten vol gen. Gedurende een jaar mag de beginne ling niet harder rijden dan 80 km per uur. Zijn auto moet gedurende het hele eerste jaar een reglementaire piaat dra gen. welke voor de andere weggebrui kers een aanwijzing is, dat zij zich in de buurt van een beginneling bevinden. De chauffeur zelf wordt door deze plaat er aan herinnerd, dat hij, zelfs al is hij in het bezit van het rijbewijs, nog slechts een leerling is in het vak „autorij den." Vanaf 70 jaar moeten de bezitters van het „rijbewijs-toerisme" zich elke twee jaar aan een doktersonderzoek onder werpen. Vanaf 76 jaar is dit onderzoek elk jaar verplichtend. Iemand, die 70 jaar is. mag geen vrachtauto meer besturen, noch enig ve hikel, bestemd voor publiek personen vervoer. Vanaf begin 1964 zal het rijbewijs ver gezeld moeten zijn van een inlegvel, waarop door de verbaliserende agent de begane verkeersdelicten moeten worden genoteerd. Op 1 januari is een ministeriële be schikking in werking getreden, welke ten doel heeft ,,het abnormale roken van auto's" tegen te gaan. Wordt een auto op „abnormale rook" betrapt, dan loopt de chauffeur een bekeuring op van 40 tot (Advertentie) 60 nieuwe francs. Een tweede bekeuring kan gestraft worden met 8 dagen hech- tennis. Vanzelfsprekend moet de auto na een „rookbekeuring" naar de garage. Eer de auto weer de weg op kan. moot de chauffeur aan de bevoegde instanties een bewijs overleggen van deugdelijke repa ratie, afgeleverd door een autorepara teur. Het kooloxyde en de onverbrande kool waterstoffen van de uitlaatgassen zijn gevaarlijk voor de publieke gezondheid. Onderzoekingen hebben bewezen, dat 25 pet. van de verontreinigde lucht toe geschreven moet worden aan de auto's. Om de luchtverontreiniging nog doelmatiger tegen te gaan, zullen bin nenkort ook enkele andere, bijzondere maatregelen genomen worden. Zo zul len o.a. de verwarmingsinstallaties in de huizen, publieke zalen en in de fa brieken aan bepaalde eisen moeten voldoen. De staat zal elke verwar mingsinstallatie ter plaatse kunnen doen onderzoeken om er zich van te overtuigen, dat zij „reglementair" is. Verder zal een gespecialiseerd lucht- sanenngspersoneel opgeleid worden dooi de Nationale School van de Volksgezond heid. Ook zal er een studie- en onderzoe kingslaboratorium gebouwd worden te Le Vésinet in het departement Seine-et- Oise. Volgens een in de Staatscourant ver schenen ministerieel besluit worden bin nenkort nieuwe verkeersborden toege voegd aan de talrijke reeds bestaande. Zo zullen de weggebruikers in Frankrijk eerstdaags, naast de oude, nieuwe ronde en nieuwe rechthoekige borden, nieuwe Schriftelijke - praktisch gerichte - het, NEDERLANDS COLLEGE VOOR BELASTINGCON SULENTEN. Individueel karakter mede door - facultatieve - mondelin ge toelichting. Opleiding en examens door hoofdinspecteurs (-tit.) van 's Rijksbelastingen. Vrijblijvende Inlichtingen: Secretariaat, Belgi- Bcheplein 6, 's-Gravenhage, tel. 070- 551763. Een 38-jarige Deense banketbakker is gearresteerd op beschuldiging van moord op zijn drie kinderen, en poging tot moord op zijn vrouw. Het gezin was per auto op weg naar Kopenhagen, toen man en vrouw een woordenwisseling kregen. De bakker stapte uit en haalde zijn jachtgeweer uit de bagageruimte. De vrouw riep naar de kinderen van 14, 13 en 4 jaar dat ze hard weg moesten lopen. De vrouw ontkwam aan de ladingen uit het geweer, de drie kinderen niet. De man heeft waarschijnlijk gehandeld in een bui van zwaarmoedigheid. De vroegere Amerikaanse vice- president Richard Nixon heeft zo zeer de loftrompet over premier Kroestjev gestoken, dat het de pers chef van het Witte Huis, Pierre Sa linger, de opmerking in de mond gaf: „Misschien pousseert ie 'm als repuplikeins kandidaat voor het pre sidentschap". Nixon noemde Nikita ,,de be kwaamste all-round leider in de we reld". en „een tamelijk complexe persoonlijkheid, niet de bewonde renswaardigste, niet de briljantste, maar, in het algemeen gezien, de be kwaamste." Austin T. Walden (78) is beëdigd als de eerste neger-rechter van Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia voor ver- keers- en algemene zaken. Walden zal met twee confraters bijspringen wanneer de negen rechters van Atlanta het niet aan kunnen, of invallen wanneer een van hen niet beschikbaar is. (Advertentie) phenacetinepijnstillen' antipyrinanti- reumatisch en koortswerend coffeine: opwekkend chinine: koortswerend bicarbonas natr. maagbeschermer Het is de wetenschappelijk beproefde samen stelling, die de zeer snelle en positieve werking van Witte Kruis poeders bepaalt bij: griep, verkoudheid, menstruatiepijnen, reumatiek, kiespijn, hoofdpijn. De redenen zijn: De juiste kombinatie van pijnstillende, koorts- werende, opwekkende en aktiverende bestand delen. De uitgebalanceerde hoeveelheden, tot in onder delen van milligrammen nauwkeurig. De zeer fijne verdeling waardoor een breed werkzaam oppervlak wordt verkregen, hetgeen tevens snelle opname in de bloedbaan bevordert! Bovendien bevatten deze poeders géén salicyl- zuur, dat vaak maagklachten veroorzaakt. ook verkrijgbaar in tabletten en cachets. Bij uw apotheker of drogist, I driehoeken en nieuwe pijlen tegenkomen, respectievelijk om vliegvelden, over steekplaatsen. telefooncellen, benzine pompen, doubleerverbod enz., aan te duiden. De Franse automobilisten vragen zich af of deze vermenigvuldiging van de ver keersborden bij zal dragen tot een gro tere veiligheid van het verkeer. Velen zijn van mening, dat eerder een vereen voudiging van het systeem der ver- keevssignalen wenselijk is. Waarnaar in het algemeen wel ge vraagd wordt door de automobilisten, is het plaatsen van grotere waarschu wingsborden in de buurt van plaatsen, welke bijzonder gevaarlijk zijn. Ook zijn er heel wat weggebruikers, die sinds lang en steeds dringender sme ken om een ministeriële beschikking, welke eindelijk op een verstandige wijze het plaatsen van reclameborden langs de openbare weg regelt. Hele kilometers nationale weg, vooral in de buurt van de steden, lopen tussen twee muren van re clameborden, die de aandacht van de chauffeur slechts kunnen afleiden van datgene, waarop hij iedere seconde moet letten: de weg en het verkeer! (Advertentie) Veroverend fris... Exclusief verkrijgbaar bij de kapper! De rechtbank in Rotterdam heeft gister ochtend de 32-jarige in Hongarije ge boren loodgieter G. N. en diens 24-ja- rige vrouw A. N.-B. elk veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest, wegens een reeks van mishandelingen, die de dood van hun tweejarig zoontje Rony ten gevolge hebben gehad. Deze straffen zijn één jaar hoger dan de eis van de officier van justitie, die tegen elk vier jaar had gevorderd. De tweejarige Rony werd op 30 augustus dood in zijn bedje aangetroffen als ge volg van toegebrachte klappen, stom pen en schoppen. Bij de sectie werden o.a. een hersenbloeding en inwendige kneuzingen geconstateerd. In de mo tivering van het vonnis zegt de recht bank, dat de vrouw en de man nog wel toerekeningsvatbaar zijn te achten voor hun daden, maar gezien de per soonlijkheidsstructuur van beiden wer den niet de maximale straffen (8 jaar) opgelegd. (Advertentie) neus,keel en borst van vastzittend slijm De Nederlandse opgravingsexpeditie, onder leiding van prof. dr. A, Klasens uit Leiden, heeft in Egypte op 3 kilome ter ten noorden van de tempels van Aboe-Simbel een kerk ontdekt met een reeks wandschilderingen, die tot de bes te behoren, die in Egypte uit de chris telijke tijd bewaard zijn gebleven. De schilderingen stammen uit twee pe rioden, ongeveer tussen 800 en 1000 na Chr. en bevatten onder meer de ge boorte van Christus, een christusmedail lon met de evangelisten, Maria, een reeks van heiligen te paard, geestelij ken en een Nubische vorst te paard. De Nederlandse expeditie heeft voorts de opgraving van een nederzetting uit de Meriotische tijd (100-300 na Chr.) vol tooid. Vele gegevens over de architec tuur van de goed bewaarde huizen wer den verzameld. Naast archeologisch ma teriaal, dat betrekking heeft op het da gelijks leven van die tijd, zijn vrij veel inscriptie in het Demotisch en Merio- tisch voor de dag gekomen. De rechtbank in Utrecht heeft gister ochtend de 37-jarige fabrieksarbeider W. V. uit Driebergen-Rijsenburg ter beschikking van de regering gesteld om in een psychiatrische inrichting te wor den verpleegd. Twee weken geleden stond de man terecht, beschuldigd van moord, subsidiair poging tot doodslag op zijn 81-jarige tante, de weduwe A. Gerritsen-Vermeer uit Driebergen-Rij- senbutg. De rechtbank verklaarde het primair ten laste gelegde niet bewezen, maar de poging wel. Zij verklaarde V. volledig ontoerekenbaar, ontsloeg hem van rechtsvervolging en stelde hem -over eenkomstig het verzoek van de officier van justitie - ter beschikking van de regering. De man zelf had bekend zijn tante te hebben gewurgd. Verschillende buren hadden de vrouw in de loop van de volgende dag echter nog inleven ge zien. 's Anderendaags werd zij dood in haar woning gevonden. Over de pre cieze oorzaak van haar dood tast men in het duister. Op de kamer van Frans je staat een grote kast en kijk, nu staat de kast op een klein kiertje. En wat zie ik daar door dat kier tje? Een brandweerauto, ecu ziekenauto en een hijs kraan. Maar wat zie ik daar nog net, daar op de tweede plank? Een oortje? Ja hoor, dat was het oor tje van Dumpie, zo heet het beertje van Fransje. Hij had het op zyn ver jaardag gekregen van tan te Jacqueline en oom John. Fransje was er erg blij mee geweest, maar met de brandweerauto van mam mie en pappie was hij nóg blijer geweest. En al gauw speelde hij alleen nog maar met de brandweer auto, en keek niet meer naar die arme Dumpie om En toen de mamma van Fransje de speelgoed kast opruimde zette zij het beertje helemaal ach teraan op de tweede plank. O, o, wat had Dumpie ge huild. Grote beretraantjes stroomden over zijn wan getjes, maar het hielp niets. Hij kon toch niet van die plank afkomen, anders moest hij over de hijskraan stappen! En zo lang waren zijn beentjes niet. En dat nare paard boven hem op de derde plank snurkte 's nachts zo hard! Ja zo gingen dagen voorbij, ja zelfs bijna een heel jaar, In de maand december hoorde Dumpie de pappie van Fransje thuiskomen. Maar wat was dat? Hij hoorde huilen, wie was dat? Want Frans je huilt heel anders. En toen ging de kast open. En Dumpie zag een klein jon getje helemaal blauw van de kou met hele kapotte kleertjes aan. En een vreemde mamma stond naast de vader van Frans je. Dat was zeker zijn mamma, dacht Dumpie, en daar had Dumpie gelijk in. Maar zeg. Hoorde hij dat goed? Ja hij hoorde het weer. De vader van Fransje zei: „Zo Markje, pak maar wat van deze plank" en daarbij wees hij op de plank waar Dumpie stond. Zo, dat jongetje heet Markje dacht Dum pie. Maar o, wat werd hij blij. Misschien koos dat jongetje hem wel. En toen ja hoor, hij moest haast huilen van blijdschap, het jongetje, Markje, koos hem. O, wat waren Dum pie en Markje blij en de grote sterke handen van de pappa van Fransje, til den hem op, ja, zelfs over de hijskraan heen. Markje kreeg een kopje chocolade, en toen werd Dumpie even zolang op tafel gelegd, want je kunt nu eenmaal geen chocolade drinken met in je andere hand een beertje. En toen Fransje om 4 uur uit school kwam en hoorde dat Dumpie naar Markje ging, vond hij dat heel niet erg. En zo hoefde Dumpie niet meer in de kast, maar mocht altijd bij Markje blijven. Ja, hij mocht zelfs 's avonds met Markje naar bed en dan gingen ze sa men heerlijk slapen. KILA ADRI VERSTRAETEN Gravenstraat 35, Clinge Er was een een goede heks en die heks had een toverstokje, zoals alle andere heksen. Ze toverde goede dingen. JACK MOERENHOUT Wildestraat 6, Wagenberg Ik woon in Schoondijke, er is niet veel te bekijke. Maar je kunt er van alles krijgen, zelfs naald en draad om te rijgen. Er is een zwembad, het is heel groot, en er staan bomen langs de sloot. Er staat een mooie grote school, daar hebben we veel jool. Ie kunt er friet en ijs ook kopen, en sigaren en sigaretten om te roken. Er staat een standbeeld van een paard, dat is wel de moeite ivaard. En je staat ervan versteld, Wat men er alzo van vertelt. Er staat ook nog een kleuterschool, die was ik haast vergeten hoor. Maar alles komt nog voor elkaar, want we zijn nog lang niet klaar. Er staat ook nog een landbouwschool, en ook een kleine huishoudschool. Voor sport is er een prachtig veld, en er is ook nog een vuilnisbelt. Je kunt hier heel veel leren, je zult je heus niet vervelen. Nu weet ik niets meer van Schoondijke, Als je meer wilt weten, moet je eens komen kijken. Nelly de Poorter Sasput 046, Schoondijke. Op een dag kwam een prins voorbij die heel droevig keek. Opeens zag hij het huisje van de heks staan en dacht „Misschien kan die vrouw me wel helpen". En hij ging naar binnen. De heks stond juist haar eten te ko ken en keek heel verbaasd op. MARIJKE PEERSMAN Molemstraat 51, Clinge „Mevrouw", zei de prins, „wilt u me helpen?" „Jazeker", zei de heks. „Ik", begon de prins, „ik ben mijn prinses aan het zoeken en kan. haar nergens vinden. Ik heb heel dit land afgezocht en ik zag haar nergens". De heks die geluisterd had. ant woordde: „Dat is niet zo mooi. Ik zal eens in mijn kristallen bol gaan kijken Ik zie haar al zitten, ze zit op eeri rots in de Atlantische Oceaan en een draak bewaakt haar. Je krijgt mijn toverstokje zo lang wel", zei de heks en de prins vertrok om de prin ses te halen. En na vele maanden kwam hij er aan. En ja hoor, daar zat ze. Ze schreide tranen met tuiten. De prins pakte het toverstokje en zei: „Krile Krale, Rozemond, ik wou dat de prinses voor me stond", en floep daar stond ze. En ze gingen samen terug naar de heks en ze leefden lang en gelukkig. En de draak? Wel die heeft niemand meer ooit gezien. Els Klasens (de naam was erg onduidelijk geschreven!) Oekclsebaan 6, Zundert. 1 z 3 Op deze vier regels komen woor den te staan van elk vier letters. Als je het goed hebt ingevuld, moeten de eerste letters van die woorden samen een ander woord vormen. Je kunt dan van boven naar beneden lezen met wie Roodkapje in het bos praatte. Op dë eerste regel het woord dat ook op deze puntjes thuishoort. De die waait. Tweede: Ik zie met mijn Derde: De geeft licht. Vierde: De oli.... is groot. Henkie Oerlemans, Dongevaart 86, Dongen. FRANSISKA JANSEN St.-Jacobstraat, Galder. Fransiska wil graag corresponderen met een meisje van 10 of 11 jaar. Zij spaart suikerzakjes en postzegels. In de volgende zinnen zijn plaatsna men verborgen: 1 Pas op, die jongen gooit met een steen; wijk uit. 2 Dat gezellige boek bestaat bijna geheel uit geestige verhalen. 3 De soldaten legerden in het kamp en hadden veel van het regenach tig weer te lijden. 4 We gaan met de bus van twaalf uur naar de nieuwe wijk. 5 Al spelende rolde ik boven van het duin naar beneden. •apg U9 apjoH g 'uapjeeM i 'jJaaM. ua uaduieji g ';saag;in z 'stfiAuiaajs I Dromerig zit ik te dromen, van mijn prins die eens zal komen. Een stoere ridder te paard, Altijd bereid. me te verdedigen met zijn zwaard. Vanzelfsprekend moet hij lief en mooi zijn niet met flaporen als een konijn! Ik wou dat ik dan een prinses was met dienstmeisje voor de afwas, met gouden haar dat schittert in de zonneschijn, en een lange jurk van blauwe satijn, xxx Maar dan gaat snijdend door 't lokaal in de een of andere taal: „Zit jij nou al weer te dromen, ik zou die zin maar eens maken komen!" Vaarwel, prinsje mijner drmen, jij zult wel veel later komen. Vaarwel jurk van blauw satijn! Ach., het kan allemaal maar best zo zijn. Locs de Bruyn Gravenstraat 275, Clinge. 1 Wat ligt er dieper dan de zee? Z Hij loopt en staat toch stil. 3 Hy heeft een oog en ziet niets. •piBBu uaa 'J10I31 ap z 'niapoq japuoz pucui uag i Wilma Vervuren Frisostraat 7, Zevenbergse- hoek. 1 Wat verandert alle dagen? 2 Welke is de kortste maand? 3 Welke vrouw heeft twee harten? 4 In welk geval is twee maal twee zes? 'IBAaS uaa.§ uj f 'ladsjJBBSf Jaq nrj AvnojAuajieq g 'siajjai aup Jeeiu jjaaq otp Jubav laui g 'mnirp ap i Alwies Stevens, Kemelstraat 15, St.-Jansteen. Horizontaal: 1 raad geven, 6 oproer, 8 daar, 11 lidwoord, 12 knaagdier, 13 op welke wijze, 14 afkorting van tot en met, 16 daar, 17 geslacht, 19 geeu wen, 21 luchtvormige stof, 22 niet wild. Verticaal; 2 slee, 3 boom, 4 bep. lengtemaat, 5 dier, 7 roofdier dat log is, 9 mannelijk schaap, 11 enkelvoud van „doen", 15 zoogdier dat op mens lijkt, 17 geslacht, 18 deel van tennis- partij, 19 enkelvoud van „gaan", 20 er achter. Ingezonden door Robert Verschaeve Peurssenstraat 2, Aardenburg. i De stoel zit op de jongen. Het bord staat op de cyfers. De tafel staat onder de stoel. De muur hangt aan de klok. De zolder hangt aan de lamp. De doos zit in de pop. De fles zit in de melk. Het keteltje zit in het water. De muur zit in de deur. Corrie Broere. Friezostraat 14, Zevenbergsehoek. 1 Een muur in het raam. 2 De vloer op de mat. 3 De tafel op de bloem. 4 De kachel op de pan. 5 De muur in de deur. 6 De tafel onder de stoel. 7 De voeten aan je schoenen. 8 De grond op de poes. 9 Het kooitje op de kanarie. 10 De fiets op de man. 11 De lucht in de sterren. Liza van der Velden, Goudbergseweg 7, StrUbeek. Zie hem daar gaan, met z'n leren jasje aan. Hij lijkt zo stoer, dat vindt hij fijn, maar in z'n hart is hij nog klein. Soms blijft hij staa?i en kijkt dan rond, net of hij iets zoekt dat hij nog niet vond. Hij zoekt naar liefde en begrip. En als dat gevonden is, is hij niet langer een „nozem" meer, maar dan wordt hij een „meneer". Dan staat hij nooit meer stil, want dan heeft hij wat hij wil. Dolores. Teenagers houden niet alleen van twist. Sommigen zijn dol op ..de Kleine Stem", O, als u dat eens wist. Ik lees hem graag van A tot Z, Minder leuk is echter het alfabeth. Oom Jan en Tante Thea verzorgen alles keurig en net En dat bezorgt velen heel veel binnenpret Ik hoop nu maar voor die kleine Stem Dat hij nog lang blijft duren, wij houden veel van hem. Adje Geerts, Plataanstraat 8. Zundert. Ik zou graag corresponderen. Ik ben 16 jaar en houd van Cliff en Elvis. t suiKerzaKjes en postzegels. f, - Lieve treurwilgje. Als ik je adres had zou ik een lan ge brief schrijven, maar nu een enkel woordje in de krant. Je gedicht is heel mooi, maar niet erg geschikt voor onze kinderkrant. Wij willen lie ver schrijven over en denken aan ge beurtenissen die thuis horen in de wereld van de kinderen, maar niet in die van de volwassenen en oudere mensen. Zelfs in ons teenagerhoekje proberen we de stemmen van de jónge teenagers te laten klinken. Maak je weer eens wat, maar dan iets vrolijkers? Veel succes ermee en tot ziens in de krant. Oom Jan en Tante Thea. Adje Geerts, Plataanstraat 8, Zun dert. Lieve Adje, Wat zul je die tante Thea hebben uitgelachen! Ja, ik ben lelijk door de mand gevallen, je weet nu dat ik slecht kan zoeken en dat ik kijk met mijn neus. Maar ik ben wel heel blij dat het gedichtje is ge plaatst! En aangezien wij nu en dan het leukste of beste teenagergedicht met een prijs bekronen, sturen wij jou deze keer een boek toe! Eerlijk is eerlijk: humor verdient een grote pluim. Je hebt een goed voorbeeld gegeven. Kijk maar, vandaag staat er ook zo'n grappig gedicht in ons krantje! Veel plezier met de prijs en tot een volgende keer! Tante Thea. Op ons balkon is er ie dere dag vogelverzameling De brood- en koekkruimels is het voerbakje smaken hun prima. Tot de vrolijke snoepers hoort ook een spreeuwenechtpaar. Zij heeft een gebrekkig pootje en hij heeft op zijn kopje een paar rechtopstaande veertjes, precies een klein kammetje. Als attent echt genoot zoekt hij steeds de lekkerste hapjes voor zijn vrouwtje op en deelt krachtige snavelstoten naar rechts en links uit, als zijn vrouwtje door me dedingers in het nauw ge dreven wordt. Na de maal tijd huppen ze naar een hoekje van het balkon en praten met elkaar in de spreeuwentaai. Na een kwartiertje vliegen ze met een luid „Piep, piep", wat zeggen wil „dank u wel", weg. Weer is het de gewone tijd van verzameling. Ij verig pikkend zit de hele schaar om de voerbak. Ook ons spreeuwenpaar. Opeens duikt er een grote schaduw op. Een kraai gaat midden in het voer bakje zitten. Verschrikt tjilpend vliegen de andere vogels weg. Ook ons paar tje vliegt verschrikt in de hoogte, maar vlucht slechts naar het uiterste hoekje van het balkon. Op gewonden slaan hun kleine vogelhartjes. „Piep", zegt mevrouw Spreeuw, na de eerste schrik. „Piep, wat een brutaliteit!" De kraai doet, of ze alleen op de wereld is. Met haar grote snavel graait ze in het bakje, zodat het voer over al heenvliegt. Het eten schijnt niet lekker genoeg te zijn. „Piep, piep", zegt me vrouw Spreeuw weer, „kijk toch eens aan, hoe brutaal, moeten we dat maar goed vinden? Het is toch ons eten?" „Piep, piep", ant woordt meneer Spreeuw, en dat betekent zeker ,nee' Hij huppelt naar de kraai toe. Vlak voor haar blijft hij staan en met een na drukkelijk „piep" vraagt hij de kraai weg te gaan. Die doet, of ze meneer Spreeuw niet hoort en springt op de rand van het voerbakje. Het bakje be gint te wiebelen en bijna valt het van het balken. Nu wordt het meneer /Wt>. Carnaval in Made en Drimmelen Sjonnie de Wijs en Jantje Kortsmit Adelstr. en Amalla v. Solmstr. Drim melen. Spreeuw toch te erg. dat neemt hij niet. Is het de angst om het voerbakje of het opgewonden gepiep van zijn vrouwtje dat hem moed geeft? Kortom, hij vliegt met een verontwaardigde schreeuw omhoog en springt op de rug van de kraai, vlak achter haar kop. Hier grijpt hij zich vast en pikt haar woedend met zijn snavel. Na deze verrassende aanval vlucht hij weer naar zijn balkon hoekje. De kraai is zo boos over deze onverwach te pijnlijke overval, dat ze luid krijsend wegvliegt. Zo'n grote nederlaag heeft ze nog nooit geleden. Me neer Spreeuw kijkt haar triomfantelijk na. Hij poetst zich op en dreigt van trots uit zijn veertjes te springen. Mevrouw Spreeuw huppelt opgewon den heen en weer en roept vol lof „Piep, piep" Ja, haar man is een held. (Met medewerking van weekbl „Brigitte").

de Stem | 1964 | | pagina 7