VRIJE ZATERDAGMIDDAG GING VOOR POLITIEKE PROBLEMEN.... KVP-partijraad raffelde de vergadering snel af Merkwaardig fiat op motie woningbeleid Volgende Ranger al bijna klaar KONINGIN JULIANA: .GEWELDIG MEID"... Tienduizend man Navo- troepen naar Cyprus fst nü gaat :kend" doet «VERKOPING iSINGEN 7 februari '64 is partij materialen Biirgemecsler Bouwense van St.-Maartensdijk Camera's faalden5 maar: MIES uit Zo is het Ovaties voor blije Sjouk Spanning weg Aardgas bij Egmond Met moeite Defferre kandidaat Frans presidentschap DAGBLAD VOOR ZEELAND Diepe belediging van Koninklijk Huis' mm i Slachtoffers van weekeindverkeer Kabinetsformatie kreeg nauwelijks enige aandacht Meer wind Teleurstelling is groot Westbrabantse en Zeeuwse aannemers één in „B-O.U.W." Makariosnog geen antwoord Pers kool gesloofd Irene vandaag naar Innsbruck 12 fcbruik kunnen maken j de AB biedt. Daar is torbeeld om maande- doen. Maar ook met eringen, koop en ver- jf, benzinebonnen enz. 47 vestigingen!) iedere Ook u! len bij een van onze let van uw verhoogde p zetten op een AB- zal u vriendelijk en rEN te Middelburg aan de Koudekerkseweg t* |«merenburg) in het openbaar licht en zwaar balkhout, z.g.a.n., tot 6.50 m lang'» tot 6.75 m lang: baddings Ic23 cm. 8x18 cm; gordings, in. div. lengten: dampalen, leinmgplaten, stijlen, ribben. Jut w.o. 500 st. 5 kw.delen tot Bn breed, z.g.a.n., 500 m2 d. T; 100 m2 parketvloer, 250 m2 l vloer-, zolder- en dakdelen, ,g- en afheiningplanken, 2-, jrtij schroten, latten, tengels, J- glas, ramen, schotten, licht Iveel gerief timmerhout enz. en aannemers een ideale krkoping Insdag en donderdag op het Voor God, Koningin en Vaderland door W. VAN DER STEEN ii.mL e/mer.. I ie... maken! 104a JAARGANG No. 24502 .Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, iC. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. !Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. MAANDAG a frittRUAW *964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal,' exd. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwseh-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN-. IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) „Een diepe belediging voor ons Koninklijk Huis", zo noemde mr. D. Bouwense, burgemeester van St.- Maartensdijk, het besluit om de naam van de Prinses Ireneschool in zijn gemeente te verwijderen. Het bestuur van de christelijke lagere school nam dit besluit nadat het had vernomen dat prinses Irene tot het rooms-katholieke geloof was overgegaan. Een uitvoerig verslag over deze kwestie vindt de lezer elders in ons blad van vandaag. Zeven doden zijn dit weekeinde in het Nederlandse verkeer gevallen. Vier do den eiste in het weekeinde het verkeer op de Biltse weg onder Baarn. Drie personen verloren er het leven bij een frontale botsing tussen twee personen auto's, een bejaard echtpaar uit Zeist en een bejaarde dame uit Utrecht. Bij een tweede botsing op dezelfde weg kwam een lijkbezorger uit de Bilt, zit tend naast de bestuurder van een per sonenauto, om het leven. Tegen deze wagen, die rechts van de weg tegen een boom tot stilstand kwam, reed een tege moetkomende bromfietser. Op de rijksweg Zenderen Almelo verongelukte zaterdagavond een drieën twintigjarig meisje, dat geschept werd door een personenauto, toen ze achter de bus, waaruit ze pas gestapt was, wilde oversteken. Op de Elsendorpse weg onder het Bra bantse Gemert is een echtpaar uit Nuenen zaterdag tegen een boom ge reden. De bestuurder, een tweeëndertig- jarige ingenieur, werd op slag gedood. Zijn echtgenote werd ernstig gewond. Vermoedelijk is een van de autobanden geklapt. Zondagavond is tijdens het repareren van zijn motor een tweeënveertigjarige man in de gemeente IJsselmuiden door een personenauto aangereden en later in bet ziekenhuis overleden. Hij had zijn vrouw, die tevoren achterop gezeten had, «wast naar huis laten gaan. Het ongeluk gebeurde vlak bij zijn huis. (Van onze parlementaire redactie) De K.V.P.-partij en -fractie staan onverkort op het standpunt dat de A.O.W.-uitkeringen zo spoedig mogelijk tot het sociaal minimum moeten worden verhoogd. Dit is een punt uit ons program, zei K.V.P.-fractieleider drs. Schmelzer zaterdag op de te Utrecht gehouden partijraadsvergadering der K.V.P.„hieraan houden wij vast". Drs. Schmelzer deed deze uitspraak naar aanleiding van een betoog van K.N.B.T.B.-secretaris drs. De Hey, dat het, gezien het nog gaande zijnde S.E.R.-onderzoek niet verstandig zou zijn bij voorbaat vast te leggen dat de A.O.W. tot het sociaal minimum moet worden opgetrokken. Het is best mogelijk, oordeelde de heer De Hey, dat we straks tot de conclusie komen dat werkelijk behoeftige bejaarden beter op een andere wijze (bijstandswet) geholpen kunnen worden. Deze ziens wijze wordt ook gedeeld in werkgeverskringen. Er was verwarring door ont staan in het katholieke kamp. De duidelijke uitspraak van de K.V.P.-fractie leider heeft daar nu een einde aan gemaakt. kunnen worden door de boeren, maar ten laste moeten komen van de Neder landse gemeenschap. Natuurlijk wordt er ook in gepleit voor een behoorlijke melk prijs, afgesteld op de werkelijke kosten factoren. De agrariërs onder de leden van de partijraad waren met ëen en ander erg ingenomen. „Het neemt de verlokking weg van het bedrieglijk gefluit van die Koekoek-partij", zei'een der afgevaardig den. Partijvoorzitter Aalberse stelde nog een extra aan de landbouw gewijde studie bijeenkomst in Bouvigne in het vooruit zicht, zo mogelijk al in maart of april anders in oktober. Vreemd was de beslissing die de partij raad, op voorstel overigens van. partij voorzitter mr. Aalberse, nam inzake een motie over het woningbouwbeleid. Die motie werd met algemene stemmen aan genomen, hoewel de meerderheid van de partijraad het belangrijkste onderdeel er van had afgewezen. Het betrof hier een voorstel om hogere inkomensgroepen, die wonen in met rijkssubsidie gebouwde (goedkopere) woningwetwoningen door een extra huurverhoging min of meer te dwingen hun woning vrij te maken voor degenen, voor wie ze werkelijk zijn ge bouwd. Het meerderheidsbezwaar tegen dit voorstel was, dat men deze maatregel niet mag toepassen zolang er geen Drs. Schmelzer deed in dit verband nog een belangwekende suggestie. Ik zal het toejuichen, zei hij, als de regering de optrekking tot het sociaal minimum zou koppelen aan de neutralisering van het zogenaamde progressie-effect in de inkomstenbelasting. Die belastingverla ging zou dan de premieverhoging kunnen compenseren, die het gevolg zou zijn van de optrekking der A.O.W.. (Een beknop- te weergave van de rede van drs. Schmelzer treft u aan op pag. 5). De partijraad deed in een motie ook een uitspraak over het door de K.V.P. gewenste landbouwbeleid. De mo tie vraagt voor de agrariërs een dusda nig beleid, dat de boer, die een goed ge leid en economisch gefundeerd bedrijf heeft, aan een redelijk inkomen komt. In de motie wordt ook nog gezegd dat „extreme omstandigheden", onder meer van klimatologische aard, niet gedragen DERTIEN mijnwerkers zijn zaterdag oiïigekomen bij een mijngasontploffing in Karvinna, Tsjechoslowakije, doordat jje veiligheidsmaatregelen voor kolen oeiven door middel van explosieven on voldoende in acht genomen waren. VOLGENS mededelingen van de rege- "ng van Tanganjika zijn alle soldaten van het eerste bataljon geweerschutters, voor zover zij actief hebben deelgeno- mG.r? aan de muiterij, ontslagen. Volgens welingelichte kringen gaat het hier om ongeveer driehonderdvijftig man. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot maan- dagavond Aanhoudend zacht weer met hier l en daar enkele tijdelijke opklarin- J Ken. Af en toe wat regen of mot- regen. Matige, aan de kust tot krachtig toenemende zuidwesteltf- ke wind. Vandaag zon onder 17.30 uur mT?#an on^er 10.55 uur. M°j*sen zon op 8.17 uur maan t op 00.04 uur. (duurdere) woningen voor de hogere in komens beschikbaar zijn. Er waren ook praktische bezwaren. We winnen er een dubbeltje subsidie mee, maar verliezen een kwartje aan administratiekosten, zei een der afgevaardigden. „Dit is absurd". Het verloop van de partijraad als ge heel was trouwens weinig bevredigend. Drs. Schmelzer sprak zaterdagmorgen twee uur lang. Mr. Aalberse durfde toen geen lunchpauze meer aan, omdat hij na afloop daarvan een lege zaal verwachtte. Men vergaderde dus „hongerend" dioor. Een gevolg was dat de partijraad toch leeg liep en er door het opgejaagde tempo van een werkelijke discussie weinig terechtkwam. Dat was geen stijl die paste bij het be langrijkste orgaan van de K.V.P. Mr. Aalberse beloofde aan het eind van de vergadering nadere bezinning op de werkwijze van de partijraad. Dat is hoog nodig. De moeilijkheid is evenwel dat het partijbestuur de leden van de partij raad tot dusverre niet heeft kunnen be wegen ook zaterdagmiddag te vergade ren. Nog een voorbeeld van het vreemd verloop van deze partijraad. De bijeen komst van de raad was vervroegd om ge legenheid te geven te discussiëren over de gang van zaken rond de kabinetsfor matie. Drie afgevaardigden slechts maak ten van die gelegenheid gebruik. De eni ge belangrijke opmerking daarbij kwam van een afgevaardigde, die een verband legde tussen de strubbelingen, die de K.V.P.(-fractie) ten tijde van de kabi netsformatie heeft doorgemaakt en de onvoldoende selectie van de kandidaten voor het Kamerlidmaatschap. We doen er bijna het onmogelijke aan om een kwalitatief zo sterk mogelijke fractie op de been te helpen, verweerde mr. Aal berse zich, maar in een partij als de onze moet je nu eenmaal met bepaalde factoren (belangengroepen, regionale be langen) rekening houden. Fractieleider drs. Schmelzer zei loyaal dat hij in de huidige fractie toch „velerlei talent" ont dekt had. Maar het zou toch wel goed zijn, erkende hij, als de fractie voldoende potentieel zou bevatten voor de bezetting van allerlei hoge (ministers)posten. Nu wordt er voor ministersfuncties meestal buiten de fractie gezocht. 2? Op het laatste moment van zijn overi gens zo succesvolle „vlucht" naar de maan heeft de Ranger 6 Amerika een diepe teleurstelling bezorgd de zes televisiecamera's in de capsule weiger den te werken en men heeft dan ook geen enkele foto uit het ruimteschip ontvangen. Daarmee is de belangrijk ste opdracht van de jongste Ranger mislukt. De verslagenheid was uiteraard bijzon der groot. Tot op het laatste moment was alles perfect verlopen en als ruimtevaartprestatie was de vlucht van de Ranger 6 dan ook bijzonder be langrijk. Na een aanvankelijke fout in de koers is zaterdagmorgen een cor rectie aangebracht, door middel van een der kleine reactiemotortjes en vanaf dat moment koerste de capsule weer keurig naar zijn opgegeven doel. Het elektronische gedeelte van de appa ratuur werkte eveneens perfect. De verwachting was gerechtvaardigd dat de Rangervlucht zou worden bekroond met een reeks van drieduizend tele visieopnamen. Kort voordat de cap sule het maanoppervlak zou bereiken, moesten de t.v.-camera's in werking worden gesteld. Tien minuten voor de „landing" moesten de opnamen begin nen. Het opvangcentrum in Pasadena kreeg echter geen enkel beeld door. Op het radiosignaal dat vanuit Pasadena werd uitgezonden om te controleren of de camera's werkten werd ook geen ant woord ontvangen. De Ranger 6 bleef stom en blind Nautisch was het succes van de Ran gej.' echter onweerlegbaar. Op slechts korte afstand van de vooraf bereken de plaats, in de zogenaamde „Zee der stilte", plofte de capsule in het maan- stof. De botsing heeft men niet kunnen waarnemen. Ondanks de tegenslag zijn de Ameri kaanse ruimtevaartdeskundigen niet ontmoedigd. „Over een maand kan de volgende Ranger gereed zijn voor een zelfde opdracht" werd gezegd. Er staan in elk geval nog zes Ranger- vluchten naar de maan op het pro gramma. De Ranger 6 is het derde ruimteschip dat de maan heeft bereikt. De twee vorige waren een Russische Loenik en de Amerikaanse Ranger 4, Radio Moskou deed gisteren een tikje meesmuilend over het falen van de jongste Ranger. Niettemin neemt men in ruimtevaartkringen aan dat de Amerikanen thans in de ruimtevaart een voorsprong op hun Russische riva len hebben. (Van onze speciale verslaggever) „Geweldig meid, je hebt het echt verdiend en met twee kussen op beide wangen feliciteerde Koningin Juliana zondagavond in het Olym pisch ijsstadion van Innsbruck, na de ceremonie protocolaire de Nederland se Olympische kampioene: Sjoukje Dijkstra. De prinsessen Beatrix en Margriet volgden het voorbeeld van hun moeder en prins Bernhard zette met een handdruk kracht bij aan zijn felicitatie. De koninklijke familie was voor dit „onderonsje" van de tribune der eregasten gekomen. Even tevoren had luitenant-generaal C. F. Pahud de Mortagnes, lid van het I.O.C., zijn jonge landgenote de gouden medaille omgehangen. Het werd een ce remonie, waaraan generaal Pahud een geheel persoonlijk karakter gaf. Stram lopend aan het hoofd van de kleine de legatie, bestaande uit drie in de Tiroolse klederdracht gestoken meisjes, die op kussens het Olympische eremetaal droe gen, begaf de huur Pahur, zelf eens Olympisch kampioen als ruiter, zich naar het ereplatform. Nadat bazuinen de ce remonie protocolaire hadden aangekon digd, hing hij de blozende Sjoukje de gouden medaille om. Met een zoen liet de heer Pahud zijn felicitatie vergezeld gaan, hetgeen hij herhaalde bij de win naressen van het zilver en het brons, Regina Heitzer en Petra Burka. De Ne derlandse Olympische ploeg had een plaats gevonden op de gaanderij, alle officials waren in het stadion en daar buiten nog vele landgenoten. Het Olym pisch ijsstadion was voor Nederland. door, de lach die ons duidelijk maakte, dat zij de zaken weer beheerste. Even was er een onzekerheidje bij het neer komen van een dubbelflip mijn naar ste sprong zegt Sjoukje altijd maar dat was dan ook alles wat er aan man keerde. Veel beter dan bij de Europese kampioenschappen in Grenoble, met meer tempo en flitsende sprongen liep de kür naar zijn climax. Elke beweging van Sjoukje was met grote zekerheid uit gevoerd. De pirouettes waren zuiver en vertoonden geen enkele afwijking. De sprongcombinatie, halverwege, waarin bijna het gehele gamma van bekende sprongen werd afgewerkt, de spreid- sprong, de dubbele axel, het was fantas tisch wat Sjoukje deed. Het pybliek, dat al bij de eerste open axel vol bewondering was, overstroomde haar met open doekjes, naarmate het vrije rijden vorderde. De Nederlandse schaatsploeg, op het zijbalkon bij de fotografen en gekleed in blauw pakje en oranje sjaal, volgde Sjoukje geconcentreerd. De koningin, prinses Beatrix en prinses Margriet klapten in de handen en prins Bernhard sloeg met zijn vuist op de ba lustrade bij iedere goed gelukte sprong van Sjoukje. Kortom de gehele Neder landse gemeenschap was dol van enthou siasme. Een enthousiasme dat zich volle dig ontlaadde toen de muziek stopte. Als Mies Bouwman zal in de toekomst geen deel meer uitmaken van de redac tie van het televisieprogramma „Zo is net toevallig ook nog eens een keer". Voorlopig zal zij eveneens van mede werking aan andere radio- en televisie programma s afzien. Dit besluit nam zij volgens de V.A.R.A. reeds vóór de repetities en uitzending van zaterdag 1 februari. Aan dit programma wilde zij nog mee werken, „juist om aan te tonen, dat zij nog altijd volledig achter deze satirische rubriek staat." Het is om strikt persoonlijke redenen dat een voortgezette activiteit onder de huidige omstandigheden niet verant woord mag worden geacht, aldus de V.A.R.A (Van onze verslaggever) Het Bureau voor Bouwondernemers uit West-Brabant, de Stichting BOUW, is sinds 1 december 1963 op neutrale leest geschoeid. De stichting werd een jaar tevoren opgericht door de afdeling West- Brabant van de Katholieke Aannemers- en Patroonsbond. Het toen gestelde doel, de aannemers één front te doen vormen tegen de moeilijkheden in de bouwnijver heid, meent men nu nog beter te kunnen dienen door onder neutrale vlag te gaan varen. Alleen door effectieve samen werking meent men te kunnen bereiken dat grote werken die in Zeeland en West- Brabant worden uitgevoerd (ook Zeeu wen zitten in de stichting) inderdaad aan aannemers uit deze gebieden wor den gegund. Het kantoor van de BOUW zal hoofdzaak een voorlichtingsbureau wor den. waar zowel de eigen leden als over heidsinstanties e.d. terecht kunnen. Ook wil men, door research en nauwe sa menwerking, de efficiency dienen. Toen Sjoukje de eerste open axel de lucht inknalde, gleed de spanning van haar gezicht en brak er een glimlach De Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft meegedeeld, dat zij in haar ver kenningsboring nabij Egmond in Noord holland gas heeft aangetroffen. Het gasvoorkomen wordt in aan pro- duktieproeven onderworpen om de om vang van dit waarschijnlijk kleine reservoir nader te bepalen. een lawine rolde de ovatie van de tri bune. De Nederlandse kolonie betuigde zwaaiend met spandoeken en oranje sjaals haar vreugde. Met moeite ontkwam Sjoukje Dijkstra twintig minuten later aan de velen die haar feliciteerden en er was geen geluk kiger mens dan zij toen ze de hoogste trede van het ereplatform betrad om om der grote stilte het Wilhelmus te aan horen. Zij, het meisje dat in 1953 tijdens de Europese kampioenschappen op de laatste plaats eindigde, dat tijdens de Olympische Spelen van Cortina d'Am pezzo nog twaalfde werd, dat in Squaw Valley achter de Amerikaanse Carol Heiss het zilver won en nu na vijf Euro pese kampioenschappen, twee wereldti tels, het hoogst bereikbare behaalde, de gouden Olympische medaille, de eerste medaille die ooit door een Nederlandse sportman of -vrouw tijdens een Olym* pisch wintersportfestijn werd behaald, (Zie ook sportrubriek). Op de foto: Sjoukje Dijkstra en haar trainer Anton Gerschwiler hebben alle reden om te klinken op het succes. Griekenland en Turkije hebben het Brits-Amerikaanse voorstel van de lege ring van een tienduizend man sterke Navo-legergroep op Cyprus aanvaard. President Makarios heeft nog geen be slissing genomen maar hij heeft zich wel reeds in sterk afkeurende zin uitgelaten. Griekenland heeft zijn goedkeuring er slechts onder voorbehoud aan gehecht De regering in Athene is er in het bij zonder voor beducht dat de Navo-macht op Cyprus de plaats van het wettige re- geringsgezag zou gaan innemen. Een Grieks-Cypriotische krant had zaterdag het plan als een „vergulde pil" afge schilderd. Dat de Navo-troepen slechts tijdelijk op het eiland zullen blijven achtte het blad geen reden tot gerust heid voor de Griekse bewoners. ..Ze zul len zo lang blijven tot zij ons de mon sterlijke scheiding kunnen opleggen", aldus de krant, doelend op de vrees voor een opdeling van het eiland in een Grieks en een Turks gedeelte. Daar zijn de Grieks-Cyprioten sterk tegen gekant. In Londen vooral is men zeer be nieuwd naar de reactie op het plan. De Turkse leden van de regering van Cy prus zijn voor 't plan. „Als het de Grieks- Cyprioten ernst is met hun streven naar vrede, dan moeten zij het voorstel aan vaarden", zei een Turks-Cypriotische politicus. De vice-president, Kutchuk, zei gisteravond het plan in beginsel te aanvaarden. Intussen hebben de regeringen van de VS. en Engeland al verzoeken tot een aantal landen gericht om bij te dragen tot de vorming van een Navo-leger voor Cyprus. Ook Nederland is gevraagd of het wil deelnemen en hoeveel militairen er beschikbaar kunnen worden gesteld. Het Westduitse kabinet wijdt vandaag, maandag, een vroege spoedbespreking aan het verzoek. Vrijdag was men al tot de slotsom gekomen dat West-Duitsland in principe zijn steun kon geven, maar alleen in financiële vorm. Bonn achtte het niet verstandig Duitse militairen op Cyprus te stationeren, omdat Duitsland in oorlog is geweest met Griekenland. Londen en Washington zouden dat be zwaar niet delen. Prinses Irene, in de afgelopen dagen door niet aflatende journalisten en foto grafen achtervolgd, heeft deze heren zaterdag een kool gestoofd. Ze liet om streeks één uur 's middags vanaf de woning van de Nederlandse ambassa deur een CD-auto vertrekken, waarin behalve het ambassadeursechtpaar een meisje van haar postuur, donkere bril op en blauwe sjaal om het hoofd. Deze wagen, onmiddellijk achtervolgd, stopte bij het ambassadegebouw, waar het echtpaar Panhuys en het meisje uit stapten. Intussen was Irene zelf tien minuten later vanuit de ambassadeurs woning vertrokken in een witte, Spaanse wagen met een nummerbord van Bar celona. Waar de prinses zaterdag ver bleef is niet bekend. Aangenomen wordt dat de hele scène in elkaar is gezet om Irene onopgemerkt op het vliegveld te kunnen laten arriveren, wanneer ze Spanje wil verlaten. Verwacht wordt dat ze vandaag per vliegtuig Madrid ver laat met bestemming Innsbruck. Zaterdagavond landde op het vliegveld Barajas bij Madrid een Fokker Friend ship van prins Bernhard, die zondag avond laat nog niet was vertrokken. In een kort vraaggesprek met onze Spaanse correspondente heeft de prinses meegedeeld dat er nog geen. beslissing is gevallen over de aankoop van een flat in Madrid, waar Irene zich volgens geruchten blijvend zou willen vestigen. Onze correspondente vernam tevens dat prins Bernhard korte tijd geleden incog nito een bezoek van een week aan Span je heeft gebracht. Het heette dat hij daar aan een jachtpartij deelnam. Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Margriet zijn zaterdag tegen zes uur in Innsbruck aangekomen voor een particulier bezoek aan de Olympi- adestad. Prins Bernhard was daar al eerder op de dag gearriveerd in gezel schap van prins Fürstenberg en diens echtgenote. De prins heeft in Sankt Moritz bij het echtpaar Fürstenberg ge logeerd. Er heerste enige verwarring rond de aankomst van de leden van het Neder lands vorstenhuis. Honderden mensen hadden zich tegen twee uur op het vlieg veld van Innsbruck en voor hotel Tyrol verzameld, waar de koninklijke familie logeert. Op het vliegveld landde alleen het toestel met prins Bernhard en zijn ge zelschap. Op de koningin en de beide prinsessen werd tevergeefs gewacht. Later bleek, dat het vliegtuig waar mee de koningin en de prinsessen naar Innsbruck zouden vliegen, in München was geland, waarna de reis per auto werd voortgezet. (Advertentie) De Franse socialistische partij heeft zondag Gaston Defferre, de 53-jarige burgemeester van Marseille, met alge mene stemmen gekozen als kandidaat voor de presidentsverkiezingen die in 1965 in Frankrijk zullen worden gehou den. De motie, waarbij Defferre kandidaat werd gesteld, was ingediend door Guy Mollet, secretaris-generaal der partij. Dit luidt waarschijnlijk een geheel nieuwe fase in de Franse politiek in. De mogelijkheid bestaat nu. dat zich voor het eerst sinds lange tijd in Frankrijk een soort twee-partijenstelsel gaat ont wikkelen. Verwacht wordt, dat het ver zet tegen De Gaulle nu steeds georga- niseerder en krachtiger zal worden. Defferre zal zich echter wel móeten verzekeren van de steun van de andere oppositiepartijen. Onverwachte gebeurte nissen voorbehouden, is men in politie ke kringen algemeen van oordeel dat noch Defferre noch enige andere kandi daat veel kans heeft om De Gaulle te verslaan als deze zich herkiesbaar stelt. (Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 1