LIEBRECHTS SCHITTERT OP 1500 METER: 2.07.9 Heden: Real-Milaan yoor Europa-Cup Seefeld middelpunt van de Nederlandse kolonie Ook Cees Verkerk draagt bij in de feestvreugde SJOUKJE viert haar verjaardag met trainen Rudgerus is onhoudbaar Voetbalduel van belang Jarige Sjouk werkt door! Michel en Piet gaan in Spanje ....wonen Rini Roks als ploegleider? Prima Achterin Speels door de Spelen 099 Vtrussing Programma O.S. Ants Antsson nu al onttroond... AAN VOORAVOND VAN DE SPELEN Winterspelen "68 zijn in Grenoble Aanwinsten Even sterk Geen toeval Meer naties dan ooit tevoren Geen rust MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 JANUARI 1961 (Van onze speciale verslaggever) Imponerend, zo was het eerste optreden van Rudi (volgens de of ficiële, opgave: Rudgerus) Lie brechts op de kunstijsbaan, die ge legen is achter het imposante ijs stadion en die het strijdtoneel is voor de Olympische hardrijwed- strijden. Met een tijd van 2 min. 07.9 sec., na die van de 26-jarige Rus Lev Zaitsjev (2.06.3 gereden op 16 januari te Alma Ata) de bes te van het seizoen, zegevierde hij bij de Olympische voorwedstrijden op de 1500 meter met ruim ver schil. Het dichtst werd hij bena derd door de Russen Evgeny Liebrechts prachtig in balans rijdend, goed zou blijken voor een vijfde plaats, sloeg toen zijn slag met een geweldige Het was Verkerks beste prestatie tot nu krachtexplosie. De laatste 400 meter toe op deze afstand, waarop hij echter gingeii in nog geen 35 sec. en als een bom sloeg zijn totaaltijd van 2.07.9 in. Vooral het kamp van de concurrentie, zowel op als buiten de baan. oii de winterspelen niet zal uitkomen. Ook hii heeft echter hiermee duidelijk doen blijken in vorm te zijn. Maar mede tot de feeststemming: zou Cees Verkerk bijdragen, die vertrokken op een schema van 2.12.(tegen Lie brechts 2.10.—) een inspirerende tegen stander vond in de Zweed Oerjan Sand ler. Evenals Jaervinen vertrok Sandler snel. nam een voorsprong op onze landgenoot om tenslotte echter, precies als de Finse matador, naar een nederlaag te worden gereden. Want de lichtvoetige Verkerk met zijn prachtige zit kwam terug, had bij het ingaan van de laatste ronde reeds een seconde voorsprong en zou met een 400 meter in 35.5 sec. tot slot de chrono- Grisjin, de Olympische kampioen m^rs doen smsf.an op 210 5 wikHiW Helaas kon Ard Schenk, met Rudi Lie brechts onze vertegenwoordiger op de 1500 meter in het Olympisch toernooi, dit niveau niet bereiken. Na een valse start, waarvoor de star ter het tweetal te laat terugriep, liet Schenk zich het tempo opdringen door de Amerikaanse sprinter Richard Hunt, die vertrok met de eerste 300 meter in 27 seconden. Schenk ging mee, maar zoiï voor dit hoge aanvalstempo later de tol moeten betalen. Verkrampt ging hij ten slotte over de eindstreep met een tijd van 2.15.8. waarmee hij in de achter hoede eindigde. JO DE HAAN zou volgens een bericht, dat door United Press dinsdag werd verspreid, toch nog kunnen deelnemen aan de Antwerpse Zesdaagse, ,,Als ik over een week zou kunnen trai nen dan wel", zegt De Haan. ,.Maar dat moet de dokter nog bekijken". JO DE ROO zal volgens ploeg leider Raymond Louviot in elk geval een plaats krijgen in de Tourploeg van Raphael. ,,De Roo reserveer ik voor het winnen van enkele etappen Als hij dat doet is het voldoende", aldus de Fransman. AB GELDERMANS heeft de opdracht zich in vorm te rijden voor de le maart. Tezamen met Jacques Anquetil, Seamus Eliott moet hij deelnemen aan de Ronde van Sardinië. Jo de Roo zal als kopman starten in Nice Genua. Met Anquetil komt De Roo eveneens in Parijs Nice. Geldermans mogelijk eveneens. op deze afstand in 1956 en 1960 alsmede Olympisch recordhouder met 2.08.6 en Eduard Matusjevits. Zij bleven echter ruim een seconde achter op de 23-jarige Vlaardinger, die met deze 2.07.9 bijna twee se conden onder zijn persoonlijke record bleef. Na een snelle blik op het bord met de tijdregistratie stak Liebrechts zodra hij de finish was gepasserd, beide armen in de lucht. Hij kon zijn vreugde niet op en uitte dit als een wielrenner, die na een fel betwiste eindsprint zege vierend over de eindstreep raast. Het was ook een prestatie om trots op te zijn en dit was eveneens af te lezen van de gezichten der officials. Het eerste startschot werd gegeven voor de 21-jarige ,snel naar voren gekomen Franse sprinter Raymond Fouveille en de Noor Hroar Elvenes voor de 500 me ter. Met hun tijden van resp. 42.4 en 42.2 sec was het toen al duidelijk: de baan is snel. Immers beiden kunnen zeker niet tot de top van 's werelds beste sprinters worden gerekend. Nadat de 19-jarige Amerikaan Arthur le Bombard - „de bomber" - met 41.6 bei den in zijn schaduw had gelaten, zette de rappe Russische sprinter Vladimir Orlov met 40.5 sec. een tijd overeind, die ver der tegen elke aanval bestand zou blij ken In de volgende rit waagde zijn team genoot Rafael Gratsj een poging. Hij bleef 0.3 sec. van zijn doel verwijderd. Alleen de Amerikaan Mcdermott had suc ces, ofschoon hij Orlov niet kon over troeven. Ook hij kwam uit op 40.5 sec. en het nu nog hechter geworden bolwerk, deze Russisch-Amerikaanse coalitie zou verder onneembaat blijken. Niemand kwam er zelfs ook maar bij. Wel heel ver bleef Peter Nottet ervan verwijderd met zijn 44.2. waarmee hij slechts twee mon golen achter zich liet. Het feest, dat in de ochtenduren Sjouk- je Dnkstra was bereid ter gelegenheid van tweeëntwintigste verjaardag, kreeg Arcl Schenk, de zoon van de voor malige coach van het Nederlandse schaatsteam, Klaas Schenk, zal woens dag 29 januari bij de opening van de negende Olympische Winterspelen als vlaggedrager fungeren. Een hele eer voor de man uit Anna Paulowna, die zich in betrekkelijk korte tijd als talentvol schaatsenrijder aan meldde en nu ons land vertegenwoordigt bij de Spelen in Innsbruck. voor de Nederlandse kolonie een verras send gevolg in de overwinning van Rudi Liebrechts. Wederom een „hiep hiep hoera", waartoe reeds aanleiding, toen Liebrechts met 2.07.9 zijn rit tegen we reldrecordhouder Juhani Jaervinen af sloot. Een zege, waarvoor hij echter fel heeft moeten vechten, want de Fin ging snel weg en Ayd de eerste 300 meter in 27 sec. tegen Liebrchts 28. Ht vuur, dat te veel bii Liebrechts blijft smeulen, wak kerde nu. waarschijnlijk door zijn achter stand. aan en in de volgende ronde kwa men de rijders op gelijke hoogte, onver flauwd ging Liebrechts door. Zij aan zij met Jaervinen, die echter in de laatste ronde moest capituleren. De wederom door zijn voortreffelijke stijl opvallende Reg Honey, het Zuidafrikaanse lid van het Internationaal Olympisch Comité, is nu zijn land niet zal mogen deel nemen aan de Zomerspelen van dit jaar bijzonder boos op het I.O.C. In zijn commentaar op het besluit is de heer Honey niet bepaald honingzoet: Hij beschuldigt het comité ervan „De Zuidafrikaanse sportlieden het onbe schaamde verzoek te hebben gedaan openlijk de regering van hun land te veroordelen". De kritiek van Arthur Forster, afge vaardigde van het Zuidafrikaans Olym pisch Comité in Innsbruck, is ook niet mals. „Het I.O.C. is gecapituleerd voor het Afro-Aziatische blok", zegt hij. Prins Karim Aga Khan, is zoals be kend, als deelnemer in Innsbruck aan wezig. De journalisten konden hem zelfs tijdens de training nauwelijks met rust laten en dat begon de prins danig te vervelen. Dinsdag had hij de oplossing gevonden. Met een ander rugnummer en uitgerust met een zonnebril begon hij aan de afdaling. De fotografen en journalisten trapten er prompt in. waar mee Prins Karim Aga Khan zijn doel tijdelijk had bereikt. De leider van de Russische Olym pische delegatie, Joeri Masjin, heeft op een persconferentie verklaard dat de klacht van de president van het I.O.C., de Amerikaan Avery Brundage, over het koppelen van de sport aan de poli tiek niet van toepassing is op de Sovjet- Unie. Masjin merkte op dat Brundage zelf bij verscheidene bezoeken aan de Sovjet- Unie en de inspectie van sportfacilitei ten daar heeft verklaard dat niet tegen de „Olympische geest" werd gezondigd. De Oostenrijkse alpinist Egon Zim- mermann is er van beschuldigd de Olympische amateurregels te heb ben overtreden: een foto van hem kan men vinden in de etalage van een winkel in Innsbruck bij een reclame voor een middel om bruin te worden. Er wordt nu een onder zoek ingesteld; of Zimmermann op de hoogte was van het gebruik dat van zijn foto is gemaakt Wordt het schuldiguitgesproken, dan zal hij waarschijnlijk gediskwali ficeerd worden. Het programma voor de Olympische Winterspelen op woensdag en donderdag luidt: Woensdag 29 januari: 11.0013.00 uur: Bergisel stadion: openingsplechtigheid; 16.00 uur: IJshockey: Ijsstadion: Poule A: Winn. D-Winn. F.; 17.00 uur: Messe- halle: Poule A: Winn. C-Winn. G.20.00 uur: Messehalle: Poule A: Winn. A- Winn. B; 19.30-22.30: kunstrijden: Ijs stadion: Kunstrijden paren met ere-ce- remonie. Donderdag 30 januari: 0.80015.00 uur: kunstrijden: Ijsstadion: verplichte fi guren dames; 08.3011.00: ski: Seefeld: 30 km heren; 11.00—12.00 uur: hardrij den: Ijsstadion: 500 m dames; 11.00 uur: ijshockey: Messehalle: Poule B: Verl. G-Verl. F; 12.00—14.00 uur: ski: Patscherkofel: afdaling heren; 14.00 uur: ijshockey: Messehalle: Poule B: Verl. E- Verl. D; 15.30 uur: Ijsstadion: Poule B: Verl. A-Verl. H; 17.00 uur: Messehalle: Poule B: Verl. C-Verl. B; 18.00 uur: Ijs stadion: Poule A: Winn. B-Winn. H; 16.30 uur: ski: -Seefeld: Ere-ceremonie 30 km heren (Kurpark), 20.0021.30 uur: Rodeln: Igls: le Manche dames en he ren; 20.30: hardrijden: Ijsstadion: Ere- ceremonie 500 m dames. Ere-ceremonie ski afdaling heren. Aansluitend: ijs hockey: Ijsstadion: Poule A: Winn. A- Winn. E. (Van onze speciale verslaggever) Ten aanschouwe van duizenden Span jaarden en vele buitenlandse sportver slaggevers wordt vandaag te Madrid het topnummer van het Europa Cup toernooi 19631964 gepresenteerd, na melijk de ontmoeting Real Madrid A.C. Milaan. Als men een conclusie mag trekken uit de voor de Italiaanse com petitie gespeelde ontmoeting Internazio- nale A.C. Milaan, is het duidelijk dat laatstgenoemd team op liet ogenblik als Italiës sterkste combinatie mag worden beschouwd. Altafini's mannen versloegen hun stadgenoten in eigen huis met 20. De wedstrijd werd bijgewoond door meer dan 90.000 toeschouwers, waaronder de Het Russische record over de vier afstanden, dat de Rus Ants Antsson het vorig weekeinde in Oslo tijdens het Europees schaatskampioenschap vestig de met een puntentotaal van 180.842 punten, heeft nauwelijks een week stand gehouden. Tijdens nationale wedstrijden op de „wonderhaan" van Alma Ata kwam Vladimir Geiderikh tot een nieuw record-totaal 180.085 punten. Hij legde de 500 meter af in 41,7 sec., de 5000 meter in 7.49.7, de 1500 meter in 2.09.9 en de 10.000 meter in 16.09,9. RUDI LIEBREGTS ...uitstekend... Sjoukje Dijkstra heeft haar 22e ver jaardag gevierd met... schaatsen! Het enige verschil met elke andere dag hier was er om half acht aan het ontbijt, toen de Nederlandse ploeg haar een „lang zal zy leven" toezong en haar een cadeautje gaf. Sjoukjes moeder ar riveerde in de loop van de dag. Na het ontbijt begaf Sjoukje zich on middellijk naar het ijsstadion om te trainen. Even onderbrak zij de training van de ochtend om een fotograaf te be danken die haar een stel van de foto's gaf die hij eerder bij de training had ge- nemen. „Dank u wel", sprak Sjoukje glimlachend, waarna zij doorging haar figuren op het ijs te trekken. De Nederlandse chef de mission Kees Kerdel vertelde „We zijn heel blij met Sjoukjes kansen en we geloven dat nie mand haar kan verslaan." „Maar dat is onze opvatting", voegde Kees Kerdel hier haastig aan toe en niet die van Sjoukje. Zij is erg beschei den. hoewel zij natuurlijk hoopt te win nen." Een andere Nederlandse official lichtte toe: „Ongeveer een half jaar geleden vertelde ze me nog dat ze alleen maar hoopte gekozen te worden voor de Olympische Spelen. We weten weinig over de Amerikaanse of Canadese deel neemsters en dus is het afwachten of zij het Sjoukje moeilijk of tè moeilijk zullen maken. Wat de Europese deelneemsters betreft, die kunnen geen concurrentie worden genoemd." Kerdel zei nog dat geen geloof moest worden gehecht aan buitenlandse ge ruchten volgens welke Sjoukje over weegt prof te worden. Voorlopig zou dat zeker nog niet het geval zijn. „Ik weet nog niet precies wat ik ga doen", heeft Sjoukje pas nog aan Kerdel verteld. „Zij is echter zo dol op schaat sen, dat zij dat nooit zal opgeven. Zij bepaalt zich echter tot het ogenblik dat dit betekent dat zij nu alleen maar aan dacht heeft voor de Olympische Spelen", aldus Kerdel. (Van onze sportredactie) Michel Stolker en Piet Rentmeester Saan in Spanje wonen. De beide renners fcullen zich met hun gezinnen vi enkele jaren vestigen in de nabijheid van Legrono. Zoals bekend rijden Michel Piet voor een Spaanse sportgroep. zl) moeten het allergrootste deel van het 'aar in Spanje doorbrengen een reden waarom de beide heren besloten Spanje voorlopig vaderland te kiezen. Het Internationale Olympische Comité v bidens een vergadering in Inns bruck de organisatie van de Olympische Winterspelen 1968 toegewezen aan de Franse stad Grenoble. Er waren nog vijf andere kandidaten t Hslo (Noorwegen). Lahti (Finland), Lake Placid (V.S.), Sapporo (Japan) en Calgary (Canada. (Van onze sportredactie) Rini Roks, een Bredase vertegenwoor diger, wordt als de vermoedelijke opvol ger van Toon Simons genoemd voor het leiden van de wielerploeg van Breda Bier". Reeds enkele jaren trekt Roks als lid van de wielervereniging „Breda' met de renners op. Voor Breda en om. geving is hij op wielergebied allerminst een onbekende. Het team draait uitstekend. De voor de Italiaanse competitiewedstrijd ge speelde wedstrijd tegen Internazionale werd verdiend met 20 gewonnen Beide treffers kwamen in de eerste helft tot stand. De eerste kwam op naam van Fortunató. Voor nummer twee zorgde de jonge Rivera die de grote vedette van de wedstrijd was. Het ging er heel hard aan toe. In de eerste helft ging Jair k.o. door al te fors ingrijpen van de Inter-achter- hoede, maar wat in de tweede helft ge beurde liep de perken te buiten. Dit had tot gevolg, dat Suarez, Corso en Mal- dini vroegtijdig naar de kleedkamers moesten. Wat men van het duel in Madrid mag verwachten Daar is moeilijk een ant woord op te geven. Beide teams zijn op het ogenblik even sterk. Eén ding is zeker het wordt een spannende strijd, waarin het lot van de Europa Cup anno afgevaardigden van Real Madrid en 1964 zal worden beslist. Partiz^n Belgrado, de twee clubs die de Milanese clubs in de achtste finales van de Europa Cup zullen ontmoeten. Het is daarom jammer dat het duel tussen de vijfvoudige kampioen en de laatste bekerwinnaar nu al plaatsvindt, want dit is^ongetwijfeld een finale waard. Real Madrid en A.C. Milaan hebben in dit toernooi al eens eerder tegenover elkaar gestaan, namelijk in 1958 te Brus sel voor de eindstrijd. Het was een van de beste finales uit de geschiedenis van de befaamde cup en de Spanjaarden wonnen na verlenging. Di Stefano heeft onlangs verklaard dat Real Madrid dit seizoen weer een greep zal doen naar de Europese voet balhegemonie. Tegen spelers als Maldini, Rivera, Amarildo, Sani en Trapattoni wordt het een zware opgave voor de Spaanse kampioenen, die de laatste tijd een aantal veelbelovende jongeren in hun gelederen hebben. Dat de Madrilenen in de finale van de Europa Cup in 1962 werden uitge schakeld door het Portugese sterren team Benfica was vervelend, maar dat men het vorig jaar werd uitgeschakeld door Anderlecht werd door de Spaanse voetballiefhebbers als een blamage be schouwd. Er moest iets gebeuren en Real wierf vijf nieuwe spelers aan. De meest bekende is Pipi van Malaga, De vier anderen Maestro en Echarri", jongeren uit de tweede afdeling en Evaristo en Amancio, Aanwinsten die het. naast „oudjes"' als de 36-jarige onverslijtbare aanvalsleider Di Stefano, schutter Pus kas en sneltrein Gento, op het ogenblik uitstekend doen. In het amateurteam van Real Madrid speelt een knaap die luistert naar de naam Mario Grosso, een 19-jarige dn iedere zondag duizenden toeschouwers trekt. Ook Di Stefano komt herhaaldelijk kijken en heeft toegegeven dat Grosso een grote toekomst wacht. Een schijnbaar verdwaald ski klasje in een bijna groen decor deed schuchtere pogingen de tech niek van de pflugbogen en het rutschen onder de toch al ver moeide knieën te krijgen. Een en kel sleepliftje voerde moeizaam 'n ongelijke strijd tegen het door zand en aarde steeds stroever wordende sneeuwlaagje. Het klei ne Seefeld, waar amper duizend inwoners ruimte bieden aan 5200 duur betalende gasten, had weinig van een wintersportcentrum twee dagen voor dat de negende Olympische winterspelen geopend worden. Slechts de directe omgeving van de Tony Seelosschans, beschermd door de schaduw van machtige, byna 2500 meter hoge bergen, toonde een waarlijk win terse aanblik. De vele honderden die gedwongen of uit vrije wil de ski's in de hotels hadden gelaten, hadden er bezit van de grote tribune genomen om hun favorieten aan het werk te zien. Geboeid hebben ze uren zitten kijken naar cracks als Helmuth Recknagel en Dieter Neuendorf, de man die vorige week met een sprong van 79 meter voor een nieuw officieus schansrecord zorgde. De volgepakte tribune, waar meer Ne derlands wordt gehoord dan in Zand- voort op een zonnige zomerdag, kon er eenvoudig geen genoeg van krijgen. Met wat weemoed zochten de wintersport- gangers laat in de middag hun hotels weer op in de gelukkige wetenschap echter dat het feest opnieuw zou be ginnen. Nog een enkele dag en dan is Seefeld het terrein van de zwoegers onder de skiërs, de mannen van de cross country, die op tot 50 kilometer lange parcour- sen zullen strijden om de hoogste Olym pische eer. De Noordse nummers de cross country en het springen van de 70 meterschans zullen in het luxueuze wintersportcentrum worden gehouden, evenals de Biathlon, een combinatie van lange afstandloop op ski's en schieten. Fred Rossner, een 53-jarige Tiroler, is de geestelijke vader van de. Noordse pistes rond Seefeld. die in totaal een lengte van 150 kilometer hebben. In 1961 is de slanke, donkerblonde Oostenrijker, bij de winterspelen van 1936 te Garmisch Partenkirchen een skiloper van formaat, zijn zware Olympische taak begonnen. Ruim 600 kilometer heeft de onvermoei bare Tiroler in die drie jaar te voet afgelegd om parcoursen vast te stellen die hun weerga in de geschiedenis van de Noordse nummers niet hebben „In Seefeld is het toeval uitgeschakeld",' ver. telde de Tsjechische expert Vladimir Pacl. „De parcoursen zijn zo goed van opbouw en hebben zulke verschillende problemen voor de lopers, dat alleen de beste all round skiër kan zegevieren" De sneeuw, of liever gezegd het ge- brek daaraan, speelt echter ook woud loper Rossner parten. De parcoursen, die vorige week nog in een ongelooflijk goede staat verkeerden, krijgen nu lang zamerhand zwakke plekken. Rossner weet echter van geen wijken Elke dag weer gaat hij met de militairen op stap om de strijd tegen de zon te voeren. Seefeld vraagt zich steeds met verbazing af hoe de ski-professor, die behalve constructeur van de pistes ook trainer van de Oostenrijkse ploeg voor de Noordse nummers is, zijn werk steeds klaar krijgt. Zelfs de soldaten, wier een tonige leven hij in de grote barakken al vele maanden deelt, hebben geen ant woord op die vraag. „Het is gewoon on begrijpelijk", zei een kleine eenvoudige soldaat uit Sankt Anton, „voor hem moet de dag wel 48 uren tellen. En over rusten heeft hij alleen maar horen pra ten De Olympische zomerspelen van Pa rijs moesten in 1924 's werelds grootste sportfeest gaan vormen: daar waren de leden van het Franse Olympische Comi té, nu veertig jaar geleden, het helemaal over eens. Het ene plan na het andere werd opgesteld, uitvoerig bepraat en daarna met dank aan de maker ver worpen. Na veel aarzeling werd in de zomer van 1923 besloten een halt jaar voor de Olympische zomerspelen van Parijs teneinde de aandacht van het publiek op dit evenement te vestigen, ergens in Frankrijk internationale wedstrijden te organiseren voor schaatsenrijders en skiërs. Chamonix, toen nog een plaats waar in de zomermaanden vakantiegan gers naar toe trokken, maar in de win termaanden 'n bijna uitgestorven stadje, kreeg de eer de sportlieden in de winter te ontvangen. Hoewel er nog geen Franse skibond bestond om maar niet te spreken van een internationale skifederatie en ook de Franse schaatsenrijders geen eigen organisatie kenden, werden de wedstrij den een groot succes. Het Franse Olym pische Comité en de nationale bond van bergbeklimmers werkten, bij gebrek aan andere sportbonden, de plannen voor de wedstrijden uit. Aan Olympische win. terspelen werd nog geen moment ge dacht. De winnaars gingen dan ook niet met gouden medailles en fraai gekalligra feerde diploma's naar huis, maar met simpele bekers en bescheiden Lauwer kransen. Pas een jaar later werd er tijdens het congres van het Internationaal Olym pisch Comité aangedrongen naast de zo merspelen voortaan ook winterspelen te houden. Het Franse voorstel werd aan vaard en zelfs werd besloten de inter nationale wedstrijden die van 25 januari tot 5 februari 1924 aan de voet van het machtige Mont Blanc massief waren gehouden als eerste Olympische winter spelen aan te merken. De belangstelling voor de nieuwe spelen bleek bijzonder groot. Trok Cha monix in 1924 sportlieden uit 16 landen, in Sankt Moritz waren vier .jaar later 25 nationaliteiten verworven. De spelen van Lake Placid in Amerika veroorzaak- ten' 6®zien de voor die tijd uitzonderlijk moeilijke reis, een sterke teruggang tot 17 landen. Garmisch Partenkirchen (1936) en St.-Moritz (1948) zorgden echter met 28 naties voor een nieuw record. Lang bleef dat niet bestaan want in Oslo (1952) meldden zich deelnemersfit dertig lan den aan. Vier jaar later in het Italiaan se wintersportcentrum Cortina d'Am pezzo, werd het record op 33 nationali teiten gebracht. Squaw Valley was in 1960 oorzaak van een kleine teruggang, maar bij de spelen van -Innsbruck wer den opnieuw atleten uit 32 verschillende landen aangemeld. Senor Bernabeu, de voorzitter van Real Madrid, heeft ernstige woorden gesproken, toen hij gepolst werd omtrent de defensieve speelwijze, die zowat over al schering en inslag is. Hij zei.: ,,Als ik een zoon had, nog liever dat hij in een oorlog vocht dan in de voorhoede speelde hetgeen natuurlijk een ver oordeling moet inhouden voor het al te destructieve voetbal. Het Real Madrid van vandaag, dat weer net zo sterk speelt als in zijn grote periode, is nu misschien wel een hechter team dan het het ooit geweest is. Men schrijft de huidige kracht toe aan de vooruitgang die de jongeren hebben ge maakt. Maar ook bij A.C. Milaan zat men niet stil. Het kocht de voorhoedespeler Amarildo van Botofago F.R. uit Rio de Janeiro voor bijna 2 miljoen gulden. Amarildo verklaarde na zijn eerste trai ning ,,Ik heb nog nooit zoveel ge oefend in mijn leven". Ghezzi, de 33- jarige keeper, heeft eind 1963 voorgoed afscheid genomen. Onder de lat staat nu Balzarini. De jongste deelnemer aan de Olympische winterspelen in Inns bruck is de 14-jarige Amerikaan E. Allen Scott, die wij hier gefo tografeerd zien tijdens een training met de Oostenrijkse kunstrijdster Regina Heitzer. Bij de foto boven: Het team van AC Milaan, zoals het op het ogen blik uitkomt in de Italiaanse com petitie: staande v.l.n.r.: Maldini, David, Rivera, Mora, Altafini en Sani; zittend: Trapattoni, Trebbi, Balzarini, Pelegalli en Amarildo. GOES» 28 jan. Granen en peul- vrachten: tarwe, basis 17 pet., boeren- schoon af boerderij f 25,- f 34.- per 100 kg, schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs, gerst, basis 17 pet. boerenschoon af boerderij f 25,f 26,50 p. 100 kg, groene erwten, boerenschoon af boerderij f 35,'f 43.- per 100 kg, schokkers geen notering, bruine bonen. boerenschoon af boerderij f 70.f 110,- per 100 kg, voor erwten, en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de note ring iets hoger. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sortering f 9, f 10.- per 100 kg. Levering aan de sor- teerinrichting. Sorteerkosten voor reke ning koper. Naar Bintje voor export be staat weinig vraag. Voederaardappelen noteerden f 3.50 f 4,50 per 100 kg. Uien onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 5 cent per kg. Hooi en stro: Lucernehooi f 135- f 140.- per 1000 kg Weidehooi (prima kwaliteit: f 135,- f 140.- per 1000 kg. Veldbeemd f 80.- f 85,- per 1000 kg. Engels raai f 70,- f 75,- per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwe- stro f 80- per 1000 kg. Gerstestro f 80.- per 1000 kg. Erwtenstro (kl. groen! f 100 per 1000 kg. Vlas: Ongerepeld 1528 cent per kg. Gerepeld 23—37 cent per kg. Eieren f 1,32 per kg. GOES, 28 januari. OP MONSTER: Conference I 65-70 65—67, 60-65 57—60, 55-60 4445. Saint Remy II 65 mm en op 42—43, Bramley's Seedling I 80 mm en op 59—61,60 70-80 51—52. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin I 75-30 IJ4. 70-75 108—107, 65-70 92, 60-65 62, 55-60 2935, grof 45, fijn 17. Goudrei- nette I 85-90 48—49, 80-85 44—48, 75-80 42—46, 70-75 41—43, 65-70 38, IID 26—31. II 80-85 43. 75-80 40, 70-75 39, 65-70 35, grof 3436, fijn 2830. Golden Delicious I 85-90 80. 80-85 69—81, 75-80 64—84, 70-75 66—75, 65-70 54—59, 60-65 28—36, IID 14—21. II 80-85 57—59, 75-80 55—65, 70-75 53—64, 65-70 40—53. 60-65 30—36, grof 22—37, fijn 1023. Jonathan I 80-85 32—34, 75-80 36—42, 70-75 38—46, 65-70 36—40, 60-65 28—32, IID 13—15, II 75-30 19—27, 70-75 24—35, 65-70 20—30, 60-65 1618, grof 1721, fijn 13. Lombarts- calville I 80-85 26—37, 75-80 29—38, 70-75 27—40, 65-70 16—30, 60-65 14—21, IID- 12—13, II 75-80 29, 70-75 21, 65-70 16—20, 60-65 13, grof 1432, fijn 13. "Winston I 80-85 59. 75-80 64—66, 70-75 63—70, 65-70 54—62, 60-65 32—39, 55-60 24—37, IID 12. II 80-85 57, 75-80 57, 70-75 57, 65-70 47— 54, 60-65 25—28, 55-60 15. grof 29—49, fijn 14—20. Laxton's Superb I 80-85 49. 75-80 54. 70-75 58, 65-70 47, 60-65 23, IID 14, II 80-85 39, 75-80 35, 70-75 35, 65-70 22. 60-65 17. grof 23, fijn 13. Bramley's Seedling IID 1432, grof 24—31, fijn 1720. Diverse appels: Kroet 13,80 Con ference I 70-75 69. 65-70 61, 60-65 53—56 IID 16—27, grof 38-43, fijn 21—25. Saint Remv I 75-85 43—45, 65-75 42—43, IID 38—39, grof 38, fijn 35—37. Totale aan voer hard fruit 13433 kisten. ROTTERDAM. 28 jan. Totale aanvoer 2398. Weekaanvoer 4033. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 556 Vette kal veren 170. Graskalveren 198. Nuchtere kalveren 920. Lopers 74. Biggen 15. Paarden 48. Veulens 3. Schapen of lam meren 98. Bokken of geiten 16. Prijzen: vette koeien 370-400, 320-365, 275-300, vette kalveren 380-395.370-380. 340-370. graskalveren 575-475-375, nuch tere kalveren 185-175-145. lopers 140-120- 100. biggen 85-70-60. slachtpaarden 280- 250-230. schapen 140-120-100, lammeren 150-130-120, kalf- en melkkoeien 1400- 1200-1000, vare koeien 950-775-700. vaar zen 1000-800-700. pinken 700-600-525. Vette koeien aanvoer iets ruimer, han del kalm. prijzen als gisteren. Vette kal veren als vorige week, vlug. onveran derd. Graskalveren iets meer. goed, ruim prijshoudend, prima's boven note ring. Nuchtere kalveren ruimer, leven dig. ruim prijshoudend Lopers en big gen gewoon, kalm, constant. Slachtpaar den als vorige week, lui, prijshoudend. Schapen en lammeren klein, levendig ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoeien gewoon, rustig onveranderd. Vare koeien redelijk, kalm, prijshoudend. Vaarzen en pinken even groter, redelijk, stabiel. Konstanz 258 (—1), Rheinfelden 160 onv.), Ottenheim 186 (4.5), Straatsburg 130 (onv,), Maxau 311 (—2), Plochingen 99 (—3), Mannheim 128 2) Stein- bach 121 5). Mainz 145 (+2),'Bingen 78 (4-3), Kaub 77 (4-5), ICochem 255 (4-33), Koblenz 89 (4-4), Keulen 26 (—2), Ruhrort 190 (—8), Lobith 798 (—2), Nijmegen 589 (—5), Arnhem 650 (—1), Eefde IJssel 172 (—6), Deventer 61 2), Monsin 5432 18), Borgharen 3880 9), Belfeld 1098 (4-7). Grave beneden de .sluis 50J ,(—3)..

de Stem | 1964 | | pagina 3