Na de „Pasjes-regeling" kwam de kater Leids conservator duikt in reservaat Zuid-V ietnarn drop eigen moet op benen staan Dra 7 Ruimtevaart Bondsregering had het liever zelf opgeknapt heerlijk pittige L t t OOSTDUITSERS TELLEN DE WINST UIT tV Adviesbureau voor gemengd gehuwden Regeringszaak Mende een Januskop l'fSS16, diS aif„ZOdaanig1?'erJd geac?eS- Nu staat men voor het feit, dat zowel teerd, ook dooi de Bondsregering. d bondgenoten van Duitsland als De fouten véél vlees... héél goed! de beste keus a n n e Uitverkoop schoenen loopt stroef ROOK Russisi Ameri prolj DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 JANUARI 1964 Amerikaanse dienst voor openbaar welzijn achter rookrapport Mevrouw Oswald: Mijn man schoot op Kennedy O Missionaris vermoord in Pakistan Laatste voorbereiding voor lekker eten DE HOOFDSCHOTEL IS VLEES! Fijn, 't is weer etenstijd. En de hoofdschotel is vleesVéél vlees voor veel smaak, voor veel kracht. Vlees voor de jus, vlees voor al dat' goede, waar door het méér waard is dan U ervoor betaalt! „Nunggubuju" studie-object Subsidieregeling voor enting jonge honden verlengd Sigarettei Neergescholl Zuidwestelijk lAdvertentie) De Amerikaanse dienst voor het open baar welzijn heeft zich maandag officieel achter de bevindingen van de commis sie geschaard, die een onderzoek heeft ingesteld naar de gevolgen van het ro ken. De dienst verklaarde dat binnen kort, op basis van deze bevindingen, maatregelen zullen worden voorgesteld. „Uit het rapport is gebleken dat het gevaar, dat verbonden is aan het roken van sigaretten groot genoeg is om maatregelen te rechtvaardigen", aldus de Amerikaanse dienst voor het open baar welzijn. De dienst heeft reeds de directies van onder zijn bevoegdheid vallende zieken huizen meegedeeld, dat zij geen zendin gen van sigaretten voor gratis verdeling onder de patiënten, meer mogen aan vaarden, Aan de aan deze ziekenhuizen verbonden geneesheren is meegedeeld dat zij de patiënten moeten wijzen op het gevaar, dat het roken met zich brengt. Mevrouw Lee Harvey Oswald, de we duwe van president Kennedy's vermoede lijke moordenaar, heeft maandagavond in haar eerste televisie-interview gezegd dat „de feiten aantonen dat Oswald Ken nedy doodschoot". Mevrouw Oswald, een Russische, ver telde haar ondervrager, Eddie Barker uit Dallas, in gebroken Engels dat ze Amerikaanse wilde worden als ze de taal wat beter machtig was geworden. „Ik wil het liever niet geloven", zei ze, „maar ik moet op de feiten afgaan, en de feiten zeggen mij, dat Lee op Kennedy schoot". Mevrouw Oswald zei dat ze medelijden met haar man had, omdat hij erg jong gestorven was Ze bezocht zijn graf tot nu toe een of 'twéé keer per week, ver telde ze. Oswalds weduwe, die ruim 35.000 dol lar heeft gekregen van mensen, die haar hun sympathie wilden betuigen, besloot haar interview met een dankwoord aan het Amerikaanse volk, ook namens haar kinderen. Haar slechte kennis van het Amerikaans belette haar uitvoerig te zijn, zei ze. De bekende theoloog professor dr. Tho mas Sartory uit Miinchen, heeft in een inleiding te Darmstadt, West-Duitsland, de oprichting van zg. centrale voor ge mengde huwelijken bepleit. Deze centrales zouden advies moeten verstrekken aan de gemengd gehuwden op theologisch en opvoedkundig gebied. Prof. Sartory is een kenner der pro testantse theologie. Op het ogenblik is hij in opdracht van kardinaal Doepfner van München bezig aan een werk van praktisch oecumenisme. Prof Sartory verklaarde in Darmstadt dat het gemengde huwelijk uit pastorale overwegingen afgeraden moet worden, maar dat de uiteindelijke beslissing in deze zaak aan de beide betrokkenen toe- komt. „Want", zo zei hij, de mogelijk heid kan niet worden uitgesloten, dat God die twee mensen al zijn zij van ver schillende godsdienst samengebracht heeft. Dit zou inhouden", aldus prof. Sar tory „dat het betrokken gemengde hu welijk niet steeds tegen de wil van God wordt gesloten". Men mag de katholieke partner van een gemengd huwelijk niet adviseren te gaan scheiden, om hem zodoende weer toe te kunnen laten tot de sacramenten. Want menselijke verantwoordelijkheid is ook voor God bindend. Het is onjuist, aldus prof. Sartory, om een situatie die door onjuist handelen is ontstaan door een nieuw onjuist handelen te ontvluch ten. In de omgeving van Dakka in Oost- Pakistan is een katholieke missionaris vermoord. Het is de 28-jarige priester Richard Novak, die ruim een jaar ge leden naar Oost-Pakistan kwam en daar onder meer filosofie onderwees aan het college Notre Dame" te Dakka. Hij werd sinds 16 januari vermist en ver moord door rapalje. (Eigen buitenlandse dienst) Een foto van een uniek moment in de geschiedenis van de schandmuur in Berlijn. West- berlijners mogen hun familie in de Sovjetzone bezoeken In Bonn wordt er nu binnenskamers duchtig geruzied over de schuldvraag. Het Ministerie van Buitenlandse Za ken heeft in een brief aan het Minis terie voor de geheel Duitsland betref fende zaken, demonstratief vastgesteld, dat zij in dezen in het geheel geen verantwoordelijkheid draagt, dat de re gelingen getroffen zijn door het minis terie van „All-Deutsche" aangelegen heden en dus ten laste van de vice- kanselier Mende komen en dat het zich daarvan volkomen distantieert. Na het verstrijken van de termijn der z.g. „Passierscheine" zijn in Oost- en West-Berlijn de discussies over het pro en contra van de met de Oostduitse autoriteiten „op ambtelijk niveau" getroffen regelingen, losgebarsten. De Oostduitse regering erkent „ambtelijk niveau" in het geheel niet, daar harerzijds 'n functionaris in de rang van staatssecre taris tot onderhandelingspartner werd benoemd, dus als lid der rege ring van de Duitse Democratische Republiek. Voortgaande op deze de De heêr Mende, heeft bepaald ook niet 1'acto-erkenning door het „zelfstandige" West-Berlijn bleek de D.D.R. voiop genegen een permanente Passierscheine-regeling te willen tref fen met de „andere" Duitse staat, waarmee dan de facto het bestaan van drie zelfstandige Duitse staten zou zijn erkend. de Bondsrepubliek Duitsland. Men de indruk gewekt, een man van sta vast te zijn In Berlijn moest hij na mens de Bondsregering er op staan, dat niets ondernomen zou worden te gen de politieke lijn der Bondsregering. Maar hij heeft de indruk gewekt, met Brandt en zijn eigen politieke vrienden in het stadsbestuur één lijn te hebben getrokken. In Bonn zus, in Berlijn zo! SrSc^eS^g^aT^^oo^sta^ Bondsregering hWuit het gebeur- van Oost-Berlijn, de hoofdstad van een zelfstandige staat. De grootste fout is, dat er ongelijk waardige onderhandelingspartners zijn geweest. Tegenover een vertegenwoor diger van de Westberlijnse senaat stond niet een vertegenwoordiger van de Oostberlijnse magistraat, maar een vertegenwoordiger van het Oostduitse Daarmee heeft de Duitse Bondsrege- bij de neutrasie staten, de door de Hall- len komen met een regeling voor ver- n"kritflt SlTn.iT,mi stein-doctrine bepaalde politiek der Here nersnnnliike contacten met He D.e Kritiek van Franse Zijde Wordt vol- - - „Dat nooit", zegt in West-Berlijn en West-Duitsland iedereen. Maar dat is dan ook niet enige positieve. Voor het overige hult men zich in vaagheden. Het Westberlijnse stadsbestuur maakt de indruk van het ene been op het andere te willen dansen: men zou bij de bevolking gaarne in het gevlei wil de nu de les getrokken, dat zaken als deze passenregeling niet aan een ge meentebestuur kunnen worden overge laten, maar een taak voor de regering zijn. Dit had men echter moeten inzien en inplaats van de dilettant Mende zijn gang te laten gaan had men in de on derhandelingen met het communisti sche regime, ervaren figuren moeten inschakelen dere persoonlijke contacten met de Oostberlijnse verwanten, maar men hoort toch ook niet graag, dat men de communistische politiek ten opzich te van West-Berlijn in de hand werkt. Het ziet er niet naar uit, dat er spoe dig een nieuwe pasjes-regeling uit de bus zal komen. Zeker niet, nu Ulbricht duidelijk heeft laten uitkomen, dat hij uit de gevoelens van menselijkheid een politiek slaatje wil slaan. Zowel in Men kan immers overal de opmerkm; Bonn, als onder de bevelhebbers van de geallieerde bezettingstroepen in West-Berlijn stuit een verder ingaan op de geraffineerde voorstellen van de autoriteiten in de Sovjetzone op een besliste afwijzing. komen onderschreven door de Duitse diplomatieke vertegenwoordigers in het buitenland, die in groten getale de Bondsregering erop hebben gewe zen, dat de Passierscheine-regeling de met zoveel moeite opgebouwde sym pathie voor het Westduitse standpunt inzake Berlijn en de Duitse hereniging ernstig hebben aangetast. horen: Waarom zouden wy een rege ling van de Berlyn- en Duitsland kwestie op basis van <fe erkenning der status quo niet mogen aanvaar den, als de Bondsregering zelf deze status quo de facto erkent? Bondsregering zich ten ongunste van de Bondsrepubliek heeft ontwikkeld. Een Amerikaanse hooggeplaatste func tionaris in Bonn zei ons letterlijk: In elk geval kan de Bondsregering ons nu niet meer met memoranda besto ken, in welke zij haar bezorgdheid te kennen geeft over veronderstelde aan moedigingen onzerzijds, van het 5ED- regime". Een Afrikaanse diplomaat meende, dat nu de hindernissen toch wel zouden zijn opgeruimd, welke re kening houdend met Bonn, tot nog toe de betrekkingen van zijn land met de DDR in de weg gestaan hebben. Hoe men het ook beziet: de Oostduitse communistische leiders hebben een di plomatiek succes behaald, dat ze niet zullen schromen uit te buiten. (Speciale berichtgeving) De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. A. C. van der Leeden, conservator van de afdeling Indonesië van het rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden een subsidie verleend voor een volkenkundig onderzoek bij de Nunggubuju, die aan de Rose River in het zuid-oostelijk ge deelte van het Australische Arnhem land wonen. De Nunggubuju vormen daar een van de oorspronkelijke bevol kingsgroepen. die door de Australiërs „aborigines" worden genoemd. Dr. van der Leeden vertrekt in maart en zal een vol jaar wegblijven. In een interview vertelde dr. van der Leeden, 'dat hij bij zijn onderzoek in Nieuw-Guinea dat door de anthopo- logen algemeen als een onderdeel van Melanesië wordt beschouwd zich vorig jaar reeds sterk geinteresseerd had voor de beginselen, die aan de sociale struc tuur en organisatie van deze culturen ten grondslag liggen. Daar de Mela- nesische culturen, naast bepaalde ver schillen, verwantschap met Australië verraden, meende de conservator, dat een volkenkundig onderzoek in dat werelddeel hem een beter inzicht zou kunnen geven in sommige problemen, waarvoor de sociale structuur en orga nisatie der Melanesische culturen ons stellen. De Nunggubuju, die voor een groot deel nog de voorvaderlijke levenswijze in ere houden, wonen in een reservaat. Vóór de negentiende eeuw, toen de gou vernementsambtenaren de „aborigines" Een afwijzend standpunt neemt ook de Franse regering in. In Franse diplo matieke kringen in Bonn kan men vernemen, dat Parijs zich bijzonder ge er gerd heeft aan de „dilettantische be handeling" van het pasjesprobleem. Naar het oordeel der Franse regering is de hele aangelegenheid veel te vroeg bekend geworden. Daardoor raakten de Westberlijnse autoriteiten, met wie im mers onderhandeld werd, onder de druk der publieke opinie, terwijl de Oost duitse autoriteiten onder de dwang van het prestige kwamen te verkeren. In het protocol over de Passierscheine was wel sprake van „Berlijn (Oost) Hoofdstad van de DDR", niet echter van een Berlijn (West) Bondsland van (Advertentie) (Eigen buitenlandse dienst) Met de dag wordt duidelijker, dat de activiteit welke het State-Department in Washington tegen de zin der Ame rikaanse militaire deskundigen in Zuid- Vietanm heeft ontwikkeld om het regime der Diems tot val te brengen, slecht gehonoreerd wordt. In de dagen van de staatsgreep is ten laste van de Ame rikanen het woord: „verraad" gevallen, en het is bekend, dat de verantwoorde lijke Amerikaanse legerleiding in Zuid- Vietnam zich zwaar geblameerd voelde. Niettemin, de progressieve politici in wijlen Kenndy's onmiddellijke omgeving hebben hun zin doorgezet. De ontwikke lingen in zuidoost-Azië wijzen naar een gigantisch drama. In het zuidelijke grensgebied van Noord-Vietnam komen uitgebreide con centraties van gemotoriseerde eenheden der communisten voor. In de delta van de Mekong ondernemen de communisti sche Vietkongs heftige aanvallen op de regeringstroepen en slagen erin ver scheiden dorpen te bezetten en lang zaam maar zeker in Zuid-Vietnam te penetreren. Desondanks treffen de Ver enigde Staten voorbereidingen tot de aftocht van de eerste eenheden van hun hulpkorps Cambodja ziet af van verdere Amerikaanse ondersteuning. En de Britten zetten hun hoop op een re volutie in Indonesië De troepen van de militaire junta in Zuid-Vietnam hebben bij het eerste con tact met de vijand, na de verdrijving der Diem-regering, buitengewoon hoge verliezen geleden. Zij verloren in een week rond 1000 man. Hier en daar maak ten de communisten hele wapendepots buit. Terwijl de situatie zich aldus toe spitst, wordt de militaire junta door uit holling van binnen uit bedreigd. De ri valiteiten tussen de generaals treden met de dag meer aan het licht. Een Amerikaanse diplomaat ken schetste de toestand in Zuid-Vietnam aldus, dat de Oorlog voorlopig noch door de communisten, noch door hun tegenstanders gewonnen kan worden. De aftocht der Amerikaanse troepen vindt thans plaats, omdat de Mryd met de Vietkong, volgens de ,,new look" van de Amerikaanse Vietnam- politiek „helemaal de zaak van de re gering van Zuid-Vietnam is". De oorlog in Zuid-Vietnam heeft de Verenigde Staten tot heden toe 134 do den, 280 gewonden alsmede het onder houd van het gehele 200.000 man sterke leger van Zuid-Vietnam, en verder het onderhoud van de 16.000 man sterke Amerikaanse hulpstrijdkrachten gekost. Het geheel komt neer op een bedrag van Een beeld van de opstand in Sai gon welke tot de val van de re- gering-Diem leidde. De lijfwacht van Diem geeft zich over. De to tale ineenstorting van de staat is door de staatsgreep verhaast. 2.700.000.000 dollar, dat totaal nutteloos zal zijn uitgegeven, wanneer Zuid-Viet nam aan zichzelf overgelaten, op een goede dag volledig ineen zal storten en door het communisme zal worden overweldigd. voor hun welzijn kwamen bezoeken, heb ben deze oorspronkelijke bevolkingsgroe pen nooit vast contact met de buiten wereld gehad. In de zeventiende eeuw kwamen de Indonesiërs daar op tripang vissen en hun geringe invloed heeft zich vermoedelijk beperkt tot de kunst en de taal. Later kwamen er de Japan ners en de blanken. Ofschoon dit nog geen uitgemaakte zaak is, zijn de Nunggubuju waarschijn lijk verwant met de bewoners van „Groote Eylandt". Bij zijn volkenkun dig onderzoek, waarvan het accent, zo als gezegd, op de sociale structuur zal komen te vallen, wil onze landgenoot onder meer aandacht schenken aan de in tegenstelling met Melanesië com plexe organisatievormen van het struc tuurpatroon. Ook hoopt hij tijd te vinden om de oecologische achtergronden te bestuderen, dat wil zeggen, de invloed der seizoenen op de samenstelling dei- lokale eenheden. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten dat dr. Van der Leeden nog eens een kijkje gaat nemen bij de naaste buren der Nunggubuju om op die manier aan vergelijkingsmateriaal te komen. T\E nieuwe Amerikaan se begroting bevat een bedrag van 5.304 miljoen dollar voor uit gaven op het gebied van de ruimtevaart. In de memorie van toe lichting is vermeld, dat de regering onverkort vasthoudt aan haar voornemen, vóór 1970 een man op de maan te doen landen. Voor mij persoonlijk bevatten de ze feiten een pikante aantrekkelijkheid, om dat het niet volstrekt uitgesloten is, dat ik deze man zal zijn. Reeds in het voorjaar van 1963 heeft de re gering van de Verenig de Staten verscheidene belangrijke ruimte vaart-publicisten bena derd met de vraag, of zij bereid zouden zijn, hun publikaties aan de werkelijkheid te toet sen door eens mee te gaan, het heelal in. De meesten hebben dit af gewezen; velen zijn banganderen vreesden dat ze niet zouden te rugkeren en als ster door het heelal zouden De subsidieregeling voor enting tegen hondsdolheid (rabies) van honden tot de leeftijd van zes maanden zal ook dit jaar gelden. In 1963 hebben zich in ons land geen gevallen van hondsdolheid onder dieren voorgedaan. Dit is mede te dan ken aan de georganiseerde entings campagne, gevolgd door de enting van jonge honden. Daardoor werd ruim 80% van de hon den in ons land voor deze gevaarlijke ziekte onvatbaar gemaakt. De geldende regeling houdt in, dat de overheid de entstof gratis ter beschik king stelt en dat het geldende inentings tarief voor de dierenarts eveneens voor rekening van de overheid komt. De eigenaar behoeft slecht 2,— per hond aan legeskosten voor het inentingsbe- wijs te betalen. Eigenaars van een jonge hond, die de enting thuis willen laten verrichten, kunnen eveneens van de subsidierege ling profiteren. Vanzelfsprekend zal dan echter, behalve 2,— aan legeskosten, een visitetarief moeten worden betaald. Honden, die vóór 3 december 1962 zijn geënt met een zgn. zenuwweefselvaccin en voor welke tijdens de georganiseerde rabies-en tingen een rijksentingscerti- ficaat is afgegeven, dienen opnieuw te worden gevaccineerd. Voor deze entingen geldt dezelfde subsidieregeling als voor jonge honden. (Van onze correspondent) Op de schoendetailmarkt is weinig interessants te beleven. De uitverkoop artikelen vliegen er bepaald niet uit. Echter de schoenwinkeliers hebben vóór de uitverkoopperiode van diverse arti kelen goed verkocht. Op de ledermarkt bleet de handel be vredigend. Vooral overleer doch ook zoolleer wordt door de schoenfabrieken geregeld gekocht. Iets rustiger is dt handel in croupóns voor de schoen herstellers. De vraag naar leder voor het buitenland bleef op bevredigend peil Echter is er veel concurrentie uit di verse landen, zodat de winstmarges vooi al voor zoolleer en technisch leder aan de krappe kant zijn. De markt van inlandse huiden is willig en er wordt gekocht, zowel voor de inlandse looierij als voor exxport. Halzen zijn iets gemakkelijker in prijs. Hiervoor is de belangstelling minder groot egworden. Overigens zijn de prij zen niet veel veranderd. Liezen echter liggen zeer vast in de markt met veel vraag en verminderd aanbod. De schoen- en lederwarenindustrie pro duceert vlot dank zij steeds binnenko mende orders. Fabrikanten van sport schoenen en wel op de eerste plaats voetbalschoenen zijn ruim voorzien van orders en kunnen hun maximumproduk- tie hierdoor nog geruime tijd volhouden. blijven zwerven. Ik heb echter dade lijk geantwoord, dat ik in beginsel voor de zaak voelde. Vervolgens ver nam ik een half jaar niets meer. In oktober jongstleden echter kwam een brief. Men maakte zijn excuus voor de late beantwoording, het was ook zo druk, maar ik kon me, als ik dat wilde, aanmelden voor de maanvlucht, die men nog vóór 1970 hoopte te rea liseren, Dit klopt &us met de memorie van tóelichting. Ook hierop reageer de ik positief. Vervolgens kreeg ik een tweede brief. Daarin stond, dat ik de opleiding mocht volgen, maar dat deze geen volledige garantie inhield omtrent mijn deelname aan het maan project. Dit zou pas veel later wor den beslist als de selectie van de kan didaten zou plaatsvinden. In het geval echter, dat ik zou toorden afgewezen, zou ik toch een diploma ontvangen, alsook voorrang krijgen wanneer men geregelde toeristendiensten op de maan zou gaan openen en een piloot nodig had. Er bleef dan tenslotte, al dus de wat onaangename laatste ali nea, nog een kans dat men een raket t>oor twee personen zou bouwen, het geen zijn aangename zijden had in geval door technische storingen terug keer naar de aarde onmogelijk zou zijn (maar voor dat geval zouden wij zeker voldoende proviand meekrijgen om in leven te blijven tot men een nieuwe raket zou hebben gebouwd, waarmee onze redders naar boven zou den komen). Enzovoort. Het was alle maal niet héél bemoedigend, maar ik bleef toch bij mijn voornemen; alle ware pioniers hebben problemen moe ten overwinnen. En zo is toen, enkele weken gele den. de opleiding begonnen. Zij be staat, zo is mij meegedeeld, uit een theoretisch en een praktisch gedeel te. Wij zijn met het eerste begonnen en wij kregen de beleefde wenk, ons voorlopig met de praktijk niet in te laten, door zélf raketten in elkaar te gaan prutsen of iets dergelijks. Nu bestaat voor dit laatste werkelijk geen gevaar. Ik vraag mij trouwens af, of het voornemen, vóór 1970 de maan te bereiken, bij dit trage tempo wel ver wezenlijkt kan worden. Hoewel ik voor technische prestaties van de Ameri kanen een redelijke bewondering koester, vind ik de manier waarop men deze opleiding ter hand neemt, verre van ideaal. Aan de gele pakket ten vol stencils die ik nu thuiskrijg zijn meestal alleen de postzegels in teressant. Het is natuurlijk gezond, uit te gaan van het principe, dat de toekomstige ruimtevaarder een leek is en alles moet leren, van de grond af. Maar is het daarom nodig, ie eerste les te beginnen met de woor den: The earth is round, to begin with? (De aarde is rond, om mee te begin nen). Dit is een gegeven, waarvan de juistheid niet kan worden ontkend, maar wie wéét dit nog niet? De sa mensteller leutert daarover nog drie bladzijden door. Kennelijk is hij per woord betaald. Zijn betoog komt voor namelijk neer opde aarde is niet plat zij is rond als zij plat zou zijn, zou zij niet rond zijn daar zij echter wel rond is, is zij niet plat kortom de aarde, ook wel „wereld" genoemd, is rondWaarna deze taal kundige ketelmuziek eindigt met dit slot-akkoord: is a planet. Het is een planeet). Het lijkt wel een filosojische cursus, waarin men ook bladzijden kan bezig zijn over het verschil tus sen ,.zijn" en „bestaan". De samensteller van de ruimtevaart cursus zorgt bovendien voor merk waardige verrassingen in de kleine letters. „Wanneer", zo zegt hij op blad zijde 7, „de aarde plat zou zijn en wij zouden maar steeds in eenzelfde rich ting doorrijdendan zouden wij er op een bepaald'moment afvallen. Dit is echter niet het geval. Omdat de aarde rond is, kunnen wij door steeds maar in dezelfde richting te rijden nooit anders terecht komen dan hij het punt, waar wij vertrokken zijl". Maar de voetnoot op bladzijde 7 luidt: ..Wij raden de cursisten dringend aan- le juistheid van deze stelling dadelijk 'e gaan beproeven". Hiermee onder breekt men de cursus dus voor enkele weken en dat zie je niet onmiddellijk aankomen als je aan zo'n nieuw hoofd stuk begint. Ik had juist mijn pijV opgestoken en zat bij de warme ka- -hel te studeren, toen ik de voetnoot 'as en mij gereed moest maken. „Moe der", zei ik tegen de vrouw, „ik reis even om de wereld voor de cursus ..Goed jongen", antwoordde ze en startte mijn wag enen vertrokToch houdt zoiets, met dat ijs en die zeeen, nog op. Ergens bij de magnetische noordpool zat een jonge Fransman die per bromfiets was, vast in het i)s- Ik heb hem nóg geholpen. ..Ook cur sist zeker?" vroeg ik. „Inderdaad zei hij. Blijmoedig reed hij verder. Toch denk ik, dat ik betere kansen maak dan hij; hij was niet snel. I» zou het wel willen. Want wat vele outsiders niet weten-, van die 5.304 miljoen is er één voor de maanreizj- ger. Een druppel op de gloeiende plaat, maar toch meegenomen. YORICK 104e JAARGAIs Uitgave: N. V iDireeteur: Drs IHoofdreca^teu (Redactieraad: IC J. v. Hootei ■Mes, mr. H. M Vercauteren, L Bureau: Breda Tel. 22341 (5 Bureau voor d De Nederlandse meent het tot dus^L zwijgen te moete® kwestie van het tussen roken en b<| zoveel nadruk aanl steld. Nog langer J nen worden uitge| ning van de juisth katies of als een schilligheid daarte zij. De Nederlandse heeft naast de bed geruime tijd in band voor resear schikbaar stelt ook gelden ter b voor een fundamei Nederland omtrent band tussen kankc bak, resp. roken ar In afwachting i van dit onderzoek datgene bepleiten, notmiddelcn geldt, ker in zijn consun zekere matigheid De industrie he< voor dat de overhei situatie aandacht aan het roken doo! Het Russische pers ren officieel meegedtj sche straaljager eerg! kaans straaltrainingsv type T39 op 99 kiloi| Oostduitse luchtruim I De stoffelyke resten x kaanse vliegers, die z het toestel bevonden wrakstukken gevonder In onze editie van gi reeds melding van he dit vliegtuig. Gezegd werd dat de I in een nota, die gister® minister van buitenlar^ Gromiko aan de Amefl deur in Moskou werd I geprotesteerd tegen het J het Oostduitse luchtrujj rikaans vliegtuig. De nota noemde het ve uitdaging door de taire autoriteiten welkt situatie in midden-Euro aldus Tass. Het Amerikaanse mi tenlandse zaken heeft de V.S. „in de meest R dingen" bij de Sovjet-Ui testeerd tegen het oml het vliegtuig, dat „in g, een bedreiging voor vormde". De woordvoerder van se ministerie van bn heeft verklaard, dat he ten vliegtuig waarschi van een navigatiefout j tisch gebied is geraakt. DE V.S. en Spanje heb! komst gesloten waarde staat wordt gesteld op westen van Madrid een te bouwen ten behoeve vaart. Kosten anderhalf OP HET vliegveld van speciale hal gebouwd w. Pelgrims. Het afgelopel »o.000 zieken per vliegtu vaartplaats. ZES AMERIKAANSE door een militair tribu Vietnam veroordeeld td vier tot vijftien jaar. NABIJ TINGAD in zuid een autobus door de en meegesleurd. Van de kwamen er 28 om het EEN ALLEENWONEND terdam, die zich voor t wassen, is in brand geraa uur na het gebeuren dc opgemerkt. De vrouw brenging naar het zieken dag overleden. Verwachting van het vanavond: Matige tot krachtige winden. Veel bewolkir en toe wat regen of vallen. De temperaturen groot deel van het Ia: graden oplopen. Vandaag: zon onder 17. op 19.14 uur. Morgen: zon op 8.23 uui 9.59 uur.

de Stem | 1964 | | pagina 10