Mrs. Mes en Van der Hoeven: afscheid van afdelingsbestuur uitvaart te Hengstdijk Droeve Bestuursreorganisatie bij Zeeuws Trekpaard nodig Sinds zaterdag 6000 inwoners in Hulst „Ik richt nu een eigen Helmondse Courant op TL Akkoord Bestuursschool. motie woningcontingent Chefarine 4" Vereniging van Nederlandse Gemeenten A. Brooijmans de nieuwe voorzitter Marcus Strijdom woog zeven pond Agenda gesprek Erhard-Moro Tsjiang wil betrekkingen E.E.G. Paul Kuypers kreeg ontslag: Selderijtelers te Kapelle bijeen Bekneld tussen tankauto's 4beroemde middelen doen wonderen met OaqblaD Pextern De biecht Leesvoer Zeeuwse Trekpaard Kerkenbouwzondag (Van onze verslaggever) Circa honderdvijftig Zeeuwse burgemeesters, wethouders en ge meentesecretarissen hebben maandag in „De Korenbeurs" te Goes deelgenomen aan de jaarvergadering van de Vereniging van Neder landse Gemeenten afdeling Zeeland. Belangrijkste punten van deze bijeenkomst waren 't afscheid van mr. dr. A. J. J. M. Mes en mr. A. J. van der Hoeven, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de afdeling. Voorts, een motie, ingediend door de vereniging van burge meesters en secretarissen der Walcherense gemeenten en het in prin cipe akkoord verklaren met de oprichting en instandhouding van deze provincie. De vijfendertigste verjaardag van de afdeling en het feit dat de heren Mes en Van der Hoeven even lang een functie in het bestuur hebben vervuld, gaven deze bijeenkomst een feestelijk karakter. Na mens de vereniging werden beiden har telijk ..uitgeluid" door de heer C. J. van Hootegem, burgemeester van Hontenis- se, die zijn erkentelijkheid betuigde voor de vele verdiensten, die beide bestuurs leden voor de afdeling hebben gehad. Mr. dr. Mes werd een fraaie vulpenset ten geschenke gegeven, terwijl mr. Van der Hoeven, die een ambassadeur voor de afdeling zowel in als buiten de pro vincie was geweest, een platenbon kreeg. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, com missaris der koningin, noemde het een merkwaardige situatie waarin de heer Mes verkeerde, die het lidmaatschap van het college van G. S. kon combine ren met het voorzitterschap van de Ne# derlandse Gemeenten in Zeeland. ,.Er is echter heilzaam gewerkt en voor de op volgers is een pad geëffend", zei de commissaris, die de wens uitsprak dat het contact van G. S. met de nieuwe voorzitter even gunstig zou zijn. Zonder hoofdelijke stemming werd de burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, tot voorzitter gekozen. De heer H. J. Smit, burge meester van St.-Annaland, werd, eveneens met algemene stemmen gekozen als opvolger van de heer Van der Hoeven, die aanstaande za terdag afscheid neemt als burge meester van Tholen, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. MR. F. TH. DIJCKMEESTER afdelingsvoorzitter In zijn openingswoord memoreerde mr. Mes de ontwikkelingen in de afde ling. Oorlog en inundatie hebben veel aan de provincie maar ook aan de afde ling veranderd. Geleidelijk voltrok zich een mentaliteitswijziging: men kreeg het gevoel dat er mogelijkheden in Zeeland bestonden. Er werd energie losgeslagen en vergroot", zei hij. Mr. Mes is vanaf de oprichting tot 1940 penningmeester geweest van de afdeling. Bij het uitbre ken van de tweede wereldoorlog ,,dook hij met de verenigingskas onder". Vijf jaar later blies hij, in samenwerking met de heer Van der Hoeven, als enige twee overgebleven bestuursleden, de af deling weer nieuw leven in. Sindsdien is de heer Mes voorzitter geweest. Aan het nieuwe bestuur gaf hij het advies mee, te blijven hameren op een vaste oeververbinding met Zeeuwsch- Vlaanderen. „Wanneer in Den Haag wordt gezegd dat men daar nog niet aan moet denken, dan kan ter illustratie die nen dat in 1945 het drie-eilandenplan daar werd betiteld als een hersenschim. Nu is dat plan toch maar in volle ver wezenlijking. De vaste oeververbinding is nuttig en noodzakelijk", zei hij. (Van onze verslaggever) Met begrijpelijke trots heeft burgemeester A. L. S. Lockefeer van de gemeente Hulst enkele maanden vóór zijn pensioenge rechtigde leeftijd de zesduizendste inwoner begroet. Hij ontving diens vader P. J. Strijdom ten gemeentehuize in tegenwoordigheid van de wethouders P. Brand en J. Martens, alsmede gemeente secretaris J. van Denderen en de ambtenaar van de Burgerlijke Stand F. Solleveld en overhandigde hem een spaarbankboekje van zesduizend centen. (Zie foto). De burgervader, die destijds ook de vijfduizendste gemeentenaar mocht ver welkomen, richtte natuurlijk een hartelijke felicitatie tot de ouders, die woon achtig zijn aan de Nieuwe Weg. Mevrouw Strijdom draagt de naam van haar geboorteplaats Steenbergen. Sinds 1940 steeg de bevolking van Hulst van vierduizend naar zesduizend, dus met vijftig procent, aldus de burgemeester, die er zich bijzonder mee ingeno men toonde, dat de gelukkige vader een geboren en getogen Hulstenaar is. Marcus Augustinus Yvonne Strijdom woog zaterdagavon om kwart voor tien bij zijn geboorte zeven pond en belooft derhalve een stevige knaap te worden als eersteling in dit jonge gezin Het moment waarop burgemeester C. J. van Hootegem, mr. Mes (r.) het afscheidsgeschenk aanbiedt. In het midden kijkt de burge meester van Tholenmr. Van der Hoeven, die ook afscheid nam, toe. In de middagzitting hield de heer A. M. van der Ham, directeur van het in stituut voor bestuurswetenschappen, een inleiding over „Een algemene middelba re opleiding voor de provinciale en ge meentelijke bestuursdienst. „De ambte naar is niet meer de schrijver op de se cretarie, voor wie de opleiding een eigen zaak is, die hij zelf regelt. In de be stuurlijke overheid hebben verschuivin gen plaatsgevonden, waardoor de amb tenaar een man is geworden, die werkt volgens een beleidslijn. Het zijn advise rende functionarissen, voorbereiders van besluiten", zei de heer Van der Ham. Over die andere ambtenaar zei hij ver der nog o.m.: „Jonge ambtenaren, die geen wetten van buiten moeten leren, maar met ze moet leren werken, dienen een kijk te krijgen op de bestuurstaak en moeten hun blik verder laten gaan dan het gemeentehuis. Een ruime blik en- een bewuste kijk op maatschappelijke si tuaties is voor hen belangrijker dan al leen maar wetskennis". Na de inleiding kwam de bestuurs school aan de orde. Jhr. mr. de Casembroot zei er sym pathiek tegenover te staan en zag het ook als taak voor deze nieuwe school, dat de ambtenaren leren zich te verplaatsen in de gedachtengang van de burgers. Evenals hij dat bij de opening van de Goese r.-k. h.b.s. deed, waarschuwde de commissaris er voor, dat de afstand tussen functio naris en burger catastrofaal groot dreigt te worden. „Het menselijke motief mag niet uit het oog verloren worden want anders is deze school een mislukking"zei hij. De vergadering besloot in princi pe te komen tot oprichting. Voor 1 maart zullen de onderscheidene col leges van b. en w. verslag aan de voorbereidingscommissie doen over hun standpunt en mogelijk aanmer kingen. Het nieuwe bestuur van de afdeling zal zich beraden over een vraag van wethouder A. J. Berenpas van Middelburg, die pleitte voor be- stuursplaatsen in te nemen door ivet- houders. „Er hebben nu alleen burgemeesters en secretarissen zitting in. Het is net een super B.S.-college", verduidelijkte hij. Mr. Mes antwoordde dat de mo gelijkheid daartoe is geopend, want het huidige aantal bestuursleden het minimum 7) kan verhoogd worden tot 9 (maximum). De motie van de Walcherense vereni ging, ingediend bij monde van haar voorzitter burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke. geeft uiting aan de al gemene ontevredenheid, die er ln Zee- De Westduitse bondskanselier Ludwig Erhard, die gisteren voor een driedaags bezoek in Rome is aangekomen, heeft met de Italiaanse premier Aldo Moro overeenstemming bereikt over de punten die bij de gesprekken tussen de West duitse en Italiaanse leiders aan de orde zullen komen. Deze punten zijn: ontwapening: Euro pese eenheid; de komende besprekingen over de „Kennedy-ronde"; de consolidatie van de E.E.G. en het probleem van de Italiaanse arbeiders in West-Duitsland. Erhard zal morgen door Paus Paulus in audiëntie worden ontvangen. Bij aankomst verklaarde Erhard er ze ker van te zijn dat Europa geboren zal worden. Hij merkte op dat de Europese eenwording niet alleen voor de landen van de E.E.G., maar voor heel Europa van groot belang is. land is met betrekking tot het woning- contingent 1964. De motie, die door de vergadering werd aangenomen, zal wor den gestuurd naar de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, naar G. S. van Zeeland, naar de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten in Den Haag en aan de beide Kamers der Staten-Generaal. De vereniging zegt o.m., dat het contingent '64, evenals dat van vorige jaren, niet in een juiste verhou ding staat t.o.v. de behoeften, welke als gevolg van de huidige ontwikkeling van Zeeland duidelijk waarneembaar en aan toonbaar zijn. Verder: dat met de toe wijzing geen of weinig rekening is ge houden met het feit, dat de ontwikkeling van Zeeland ook nationaal van belang is. De vereniging spreekt als haar mening uit, dat door het, voor 1964, in het voor uitzicht gestelde beleid, het platteland nog verder zal ontvolken en dringt er bij de minister op aan het beleid, dat van uit de Zeeuwse situatie bezien, zeker niet expansief kan worden genoemd, zodanig te wijzigen, dat met de omstandigheden en behoeften alsnog rekening wordt ge houden. (Van onze verslaggever) Het bestuur van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging Het Ne- derlandsche Trekpaard zal worden in gekrompen. Tijdens de eerstvolgende bestuursvergadering zal besproken wor den hoe die inkrimping het best tot stand te brengen is. Mogelijk zal de reorganisatie van het bestuur binnen een jaar tot stand te brengen zijn. Dit heeft de waarnemend voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer A. Temmerman, gistermiddag medegedeeld tijdens de jaarvergadering van de afde ling, die in de Prins van Oranje te Goes is gehouden. De mededeling volgde na enkele op merkingen van de heer Iz. Groenewege uit Hoedekenskerke aangaande deze kwestie. De heer Groenewege zei dat een bestuur van vijftien leden veel te groot is, te meer nu door de mechanisa tie in de landbouw het ledental flink achteruit loopt (in 1959 had de afdeling Zeeland nog 2000 leden, nu bedraagt het ledental ongevear 1500). De heer Groe newege stelde voor het bestuur tot ze ven leden in te krimpen. In het bestuur zouden twee leden uit oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en telkens één lid uit west- Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren, de Bevelanden, Schouwen Duiveland en Tholen met St.-Philipsland zitting moe ten hebben, aldus de heer Groenewege^ Het dagelijks bestuur van drie zou te vens naar het hoofdbestuur afgevaar digd moeten worden „Uzult het mes er in moeten zetten. Dat zal niet alleen een vereenvoudiging maar ook een be zuiniging ten gevolge hebben", -zo zei de heer Groenewege. De heer Al. Serrarens uit Ossenisse wees op de verminderde aanvoer van merries tijdens de premiekeuringen. Vol gens hem ^ijn de premies te laag. Op de begroting voor het lopende jaar is voor de premjekeuringen 2700 gulden uitge trokken. De heer Serrarens stelde voor dit bedrag te verdubbelen. De waarne mend voorzitter deelde mede, dat het premieplan voor 1964 reeds vast ligt. Mogelijk is voor 1965 'n verhoging van het premiegeld te verwezenlijken. Het af delingsbestuur zal deze kwestie bij het hoofdbestuur aanhangig maken. De heer Serrarens vond het daarnaast jammer dat voor de nationale in Den Bosch zoveel goede paarden worden thuis gelaten. Dat ligt volgens hem aan de hoge onkosten, die aan deelname aan de nationale tentoonstelling voor de fokkers vast zitten. De premies op de nationale zouden z.i. drastisch verhoogd moeten worden. De landelijke voorzitter, de heer J. Stols, beaamde dat het voor de fokkers een opoffering is naar Den Bosch te gaan. Het kost alleen maar geld. In een verhoging van de entree prijs, die de heer Serrarens voorstond, zag de heer Stols echter geen brood. De heer Groenewege had kritiek op het voordragen van een Ardenner hengst tijdens de kampioenskeuring van 1963. Volgens hem hoorde deze hengst hier niet thuis. „Straks doen er nog Haflin- gers mee", aldus de heer Groenewege Ook het bestuur betreurde de gang van zaken. Het gaf de verzekering dat zoiets niet meer zal voorkomen. De heer Serrarens uitte zijn bezwaren tegen de beslissing dat de hengsten tot twaalf jaar in plaats van^ voor vier nog slechts uitsluitend voor één jaar goed gekeurd kunnen worden. Behalve dat hieraan financiële consequenties voor de fokkers vastzitten geeffTïeT volgens de heer Serrarens verschillende nade len wanneer een hengst maar steeds in topconditie moet verkeren. De heer Stols gaf een overzicht van de beweegredenen die tot het besluit hebben geleid. De heer Serrarens kon alleen akkoord gaan met de opmerking van de heer Stols dat de bevruchtings capaciteit in de loop van vier jaar heel wat kan veranderen. De heer Stols zei in zijn dupliek dat er „toch veel met een paard kan gebeuren in vier jaar". Tijdens de rondvraag werd de idee geopperd voortaan maar één centrale hengstenkeuring in Den Bosch te hou den. De vergadering kon niet tot een uitspraak hierover komen. (Van onze correspondent) Bijzonder druk was het op de maan dagmiddag in de kantine van het vei linggebouw in Kapelle belegde vergade ring van telers van knolselderie uit het gebied van deze veiling. De leiding berustte bij de vice-voor zitter van de veiling in Kapelle, de heer J. Burger uit Wemeldinge, die meedeel de, dat er bij deze veiling ruim 60 ha knolselderie is opgegeven voor de con tractteelt, afkomstig van de bedrijven van 175 telers. Op deze vergadering werd gesproken over de verkoop. Woensdag 29 januari om 1 uur 's middags zal getracht wor den door middel van verkoop via de veilingklok het kwantum contract-knol- selderie te verkopen. De aankoop van planten zal voor de telers die dit wensen, centraal via de veiling gebeuren. Een aantal telers zal zelf voor de planten zorgen waarvoor ook gelegenheid bestaat. In totaal zijn voor een areaal van ha knolselderie bijna 2.5 miljoen stuks planten nodig. Deze worden gezaaid on der platglas. Uitgegaan wordt daarbij van 500 planten per raam zodat er heel wat ramen nodig zijn voor een dergelijke hoeveelheid planten. Het vorig jaar werd er via deze veiling 30 ha knolselderie gecontracteerd. Met belangstelling wordt de prijsont wikkeling tegemoet gezien. Tilburger gedood Op rijksweg 63 (Tilburg-Eindhoven) on der Moergestel is gistermiddag de 72- jarige automobilist C. Braam uit Tilburg omgekomen, toen de door hem bestuurde personenauto bij een inhaalmanoeuvre tussen twee tankauto's klem geraakte. Een inzittende van een andere personen auto. waarvan de bestuurder na het on geval tegen een der tankauto's botste, wred licht ewond. Bij de botsing kan telde een der tankauto's en vloeide een hoeveelheid olie op de weg. De brand weer van Moergestel is uitgerukt om de weg weer berijdbaar te maken. Het ver keer moest geruime tijd worden omge leid. (Advertentie) (Van onze verslaggever) De heer Paul Kuypers, sinds 1946 hoofdredacteur van de Hel mondse Courant, heeft gisteren met onmiddellijke ingang ontslag gekregen van zijn directie. Door mededelingen aan enkele bladen had de heer Kuypers reeds laten blijken dat hij zich niet kon neerleggen bij de verkoop van zijn courant aan de Cebe- ma (Teulings-combinatie). Die verkoop was geheel buiten zijn medeweten ge schied en hij had er eerst door derden kennis van genomen. Hij kon, zoals hij verklaarde, niet de verzekering krijgen, dat hij voortaan in volle vrijheid zich over verschillende vraagstukken zou kunnen uitlaten. De grote redactionele beslissingen zouden elders vallen. Hij zag hierin een inperking van zijn jour nalistieke verantwoordelijkheid. De heer deel heeft gehad in het scheppen van goodwill voor zijn krant en het doet hem pijnlijk aan, dat men de krant in clusief zijn aandeel in deze goodwill ge heel buiten hem om aan anderen heeft overgedaan. Hij koestert het vaste plan zijn pen ten bate van de Helmondse gemeenschap te blijven voeren. Hem moeten van ver schillende kanten reeds geldelijke ga ranties zijn aangeboden voor het op richten van een nieuwe krant. Waar hij die moet laten drukken is echter nog een grote vraag. Hij wil deze nieuwe krant Helmondse Courant dopen, een naam, waarop hij recht meent te heb ben, een recht, dat hij desnoods voor de rechter wil verdedigen. Aan de overgang van liet Eindhovens advertentieweekblad Groot Eindhoven naar Cebema zit deze pikante bijzonder heid vast. dat dit weekblad enige maan den geleden felle kritiek heeft uitgeoe fend op het opkopen van het Eindhovens Kuypers stelt, dat hij een belangrijk aan-Dagblad door dit concern. Eén der middelen zorgt dat ook de maag niet van streek raakt I Vier geneesmiddelen in één tablet verenigdondersteunen eikaars wer king en doen wonderen. Chefarine „4" werkt daardoor niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 0 ,„?e re8eril?8 yan nationalistisch China 1 omstreeks het midden van februari diplomatieke betrekkingen aanknopen en zal de ambassadeur in nan rnrf wni. 8 Fei' °Pdracht geven Walter Hallstein zijn geloots- rlwï 2 te. overhandigen. Bij de voorbe reidende besprekingen over dit onder- h£rP Z.°U geen der E.E.G.-landen tegen het nationalistisch Chinese voornemen (Van onze verslaggever) De parochiekerk van de H. Ca- tharina te Hengstdijk gemeen te Vogelwaarde bleek maan dagmorgen te klein voor de hon derden gemeentenaren, die er de uitvaartdienst bijwoonden van de donderdagmiddag bij het schaat sen om het leven gekomen ne genjarige Wilfried van Dijk en Tonny Somers. Tientallen mensen zagen zich aangewezen op een staanplaats achter in het kerkgebouw, waarin pastoor G. Bongenaar de Re quiemmis opdroeg. Tot de belangstellenden behoor den o.a. burgemeester P. Molthoff en zijn echtgenotealsmede de schoolgenootjes en het onderwij zend personeel, die een der vele rouwkransen aandroegen. Op de joto links: een school kameraadje draagt een krans van de medescholieren. Foto rechts: tijdens de absoute. r\e bisschop van Den Bosch heeft zes- duizend van zijn diocesanen betrok ken bij een „concilie" over de biecht. Mgr Bekkers is er véél wijzer van ge worden, zo heeft hij zaterdag in Eind hoven verklaard. Wat hem vooral ge troffen heeft, dat was het gebrekkige of verkeerde inzicht dat zowel priesters als leken in de betekenis van het sacra ment van boetvaardigheid bezitten. Een conclusie die tot ernstig nadenken stemt. j.. ..Lange tijd is de biecht beschouwd vertelde mgr. Bekkers, „als een vorm van rechtspraak, waarbij de penitent zijn gedrag moest toetsen aan een lijstje van zonden, waarna de priester be paalde in welke mate de biechteling schuld had". Zo is het sacrament echter niet be doeld en alles wat mgr. Bekkers wil, is dat het zuivere zicht op het sacra ment wordt hersteld. Onvolmaaktheid is op dit ondermaanse nu eenmaal regel en Jezus kwam dan ook niet om de rechtvaardigen te verlossen. De biecht is in plaats van een privé-inquisitie juist een teken van Gods onuitputte lijke liefde een mysterie, waarhij biechtvader èn penitent in zekere zin getuigen zijn. Wat mgr. Bekkers vooral beoogt, is een zuivere en minder geremde ge wetensvorming bij zijn diocesanen. De bisschop zoekt hier aansluiting hij de nieuwe theologie, die het primaat van het geweten zelfs stelt boven het pri maatschap van de paus. (Congar.) „Er moet rust komen rond de biecht", zei mgr. Bekkers. „Hij moet een eigen, harmonische plaats in de realiteit van ons leven krijgen, juist omdat de biecht een bij uitstek menselijk sacrament is; in staat om de breuk tussen ons ge weten en ons handelen, tussen God en de mens, te herstellen". Het zal lang duren eer de drempel vrees inzake de biecht wordt overwon nen. Dat er nu bewust een begin is ge maakt met het in ere herstellen van een wezenlijk groots sacrament achten wij van de allergrootste betekenis. Wij hopen bovendien, dat het initia tief van mgr. Bekkers weerklank zal vinden in bredere kring. We hoorden trouwens reeds van experimenten elders, die duiden op een wijd verspreid inzicht, dat ook het toedienen van dit sacrament niet aan de vernieuwings drang ontsnapt. ^7en „roman" van een uit Den Bosch afkomstige puber is een bestseller geworden, omdat er veel gerucht om is gemaakt en men de jongeman zelfs gelegenheid gaf heuselijke interviews weg te geven. De letterkundig redac teur van het liberale Algemeen Han delsblad Ben Stroman neemt dit geval tot aanleiding voor een aantal behar tigenswaardige opmerkingen. Tegen woordig worden er meer en meer schrijvers opgedrongen aan het publiek, louter en alleen omdat zij woorden aan het papier hebben toevertrouwd, zo merkt hij op. „Er ontstaat een nieuw soort leesvoer met sensationele trekjes. Het weezoete leesvoer van weleer wordt meer en meer vervangen door het schokkende leesvoer, dat paradeert met seks, dopeadicts. met de mode van het vieze woord om het vieze woord dat wedijvert in gebrekkige taal beheersing. Maar leesvoer blijft leesvoer. Daar doet een opgewonden verkooptechniek niets aan af. Het enige verschil is, dat het tegenwoordige leesvoer nadrukkelijk als literatuur wordt gepresenteerd. Er komen nieuwe auteurs op de markt. Hoe meer de butanten hoe liever, ongeacht de kwaliteit, als er op de omslag maar kan worden meegedeeld, dat de schrijver nog nimmer tevoren iets heeft gepubliceerd. De truc lukt, want de omzetcijfers stijgen". B. S. signaleert vooral De Bezige Bij als een uitgeverij, die langzamerhand in de weer is om een melkweg van lite raire schijngestalten in het leven te roepen en hij geeft de critici de raad een schudrooster te gaan hanteren. „Zolang elk „debuut" weer met dodelijke ernst als een literair werkstuk wordt be handeld door de critici bestaat het gevaar, dat de kritiek meehelpt de lezers te ver warren. Dan wordt de schijn van letter kundige waarde opgehouden, terwijl de be drijvers van het verbaal lawaai in hun vuistje lachen. Zij willen alleen maar „in de krant". Gun hun de vreugde van vulsel in de kolom gemengde berichten". Het is nuttig, dat dit eens duidelijk gezegd wordt, van een zijde, die men niet van bekrompenheid zal verdenken. Voor de gezondheid en de hygiëne in onze letterkundige wereld is het van groot belang, dat schijn en echtheid scherp onderscheiden worden, dat de moderniteit geen vlag wordt, waar onder ladingen leesvoer als literatuur aan de markt worden gebracht. De heer A. L. C. Brooijmans uit Tholen is gistermiddag gekozen tot voorzitter van de afdeling Zee land van de Koninklijke vereni ging Het Nederlandse Trekpaard. Hij volgt de heer J. Q. C. Lens hoek op, die vorig jaar is overle den. Het bestuur koos de heer Brooijmans uit zijn midden na af loop van de ledenvergadering, die in Goes is gehouden. Als nieuwe bestuursleden zijn gister middag gekozen de heer M. Mol uit Waarde en de heer M. d'Hoore uit Sluis. Herbenoemd werden de heren J. der Weduwen. Iz. de Buck, J. Maljaars Jzn. M. IJsebaert en M. de Dobbelaere. De heren J. der Weduwen en A. Brooii- mans werden herkozen als hoofdbestuurs- hoófdbeXursMlijk plaatsvervang*nd Afscheidswoorden werden gesproken tot de heer A. Temmerman, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd het bestuur moest verlaten. Een liefhebber zoals we er in Nederland heel weinig hebben, aldus de heer Brooijmans. Een liefhebber bovendien, die veel successen met zijn paarden heeft geboekt. Volgens een voorlopige raming heeft de collecte op Kerkenbouwzondag in het bisdom Den Bosch f 160.000 opgebracht en in het bisdom Breda f 75.000. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 JANUARI 1964

de Stem | 1964 | | pagina 3