PADDY HOPKIRK WINNAAR RALLYE MONTE CARLO Raymond Ceulemans als grote favoriet |QW B.V.V. op de goede weg met trainer SCHUIT EEN DAG IN BEVERWIJK Dames van EGVC moeten oppassen voor SPIRIT Cees I en II naar Tunesië Eerste verlies voor Henny Beker uit de roulatie Onafhankelijkheidsbeker is voortaan museumstuk Hein Donner: remise Kampioenschap driebanden 11 Twee Nederlanders halen plaats in slotklassement Cees Snepvangers en Cees Haast naar Tunesië Tweede plaats Nieuwe trainer bij BE QUICK Ware paniek Pone Kingpetch: wereldtitel VOLLEYBAL DOS: damtitel nu in het hereik Schorsing RBC'ers in beroep Series Uitslagen N.K.G.B. Turntitelstrijd bisdom BREDA Cor Goos finalist driebanden-strijd LONGA en NOAD weer vrienden WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 JANUARI 1964 11 (Van onze speciale verslaggever). Paddy Hopkirk deed alsof hij het niet begreep. Wat ging het hem ook eigenlijk allemaal aan De uitgestoken hand van team manager Stuart Turner, die overi gens heel wat meer last van zijn zenuwen had gehad dan de 29-ja- rige garagehouder uit Belfast, wil de hij nog wel drukken. Maar daar moest het toch echt bij blijven. De Ier had echter buiten de bevol king van Monaco gerekend, die volgens hier bijna klassiek ge bruik op slag bezit pleegt te ne men van de winnaar van een Ral- lye Monte Carlo. Moeizaam ploegde Hopkirk na een briljante slotklassementsproei op het moeilijke stratencircuit te hebben afge legd, zijn groene Coopertje door de niet te sterke menigte naar het Pare Ferme. Toen was het echter helemaal met zijn rust gebeurd. Geen pas kon de officieuze winnaar doen de rekenkamer van de volgerskaravaan lag ook nu uren voor op de met computers uitgeruste staf van organisator Jacques Taffe of de Ier moest drie, vier handen drukken, vertellen hoe het nu werkelijk precies was gegaan en handtekeningen uitdelen. Een vlucht naar het hotel scheen de enige redding voor de man, die vorig jaar in Frankrijk naam maakte door de Tour de France voor auto's op zijn naam te brengen. De 33ste Rallye Monte Carlo heeft het opnieuw aangetoond: Paddy .Hopkirk is een vechter die zijn weerga nauwelijks heeft. In de slotrace behoefde de donkerblonde fabrieksrijder geen enkel risico te nemen. Eric Carlsson zou in amper 9 kilometer 31,2 seconden op de groene Cooper moeten winnen om zijn rivaal te kunnen onttronen. Des ondanks weigerde Hopkirk het gevecht te vermijden. Hoewel hij in de laatste serie startte en zijn snelheid dus naar de tijd die Carlsson tevoren had ge maakt, kon regelen, reed de man uit Belfast als vocht hij voor zijn laatste kans. Nieuwe winst op de Zweedse reus, die in 1962 en 1963 zegevierde, was' het gevolgMet de felbegeerde wissel trofee en 12.000 franse franken zo'n 9.000 gulden rijker kan Hopkirk zon dag de terugreis naar Belfast aan vaarden. De Nederlandse wielerploeg, die van 22 maart tot en met 5 april zal deelnemen aan de Ronde van Tunesië, bestaat uit de volgende renners: Jean Bastin, Voerendaal: Jan Fransen, Halfweg; Roel Hendriks, De Wijk; Cees Haast, Rijsbergen; Cees Snepvangers, Zundert; Werner Swaneveld, Ouden bosch. Als ploegleider zal de heer Van Mo- kum fungeren. Hij zal worden bijge staan door de heren Bijlaart en Willem- sen. De Ronde van Tunesië is de eerste grote internationale wielerwedstrijd in het seizoen. De wedstrijd telt 14 etappes en gaat over 1909 kilometer. CEES HAAST naar Tunesië. Het klassement van de Rallye van Monte Carlo wordt aangevoerd door de Engelse Morris-rijders P. Hopkirk en Henry Liddon, resp. links en rechts op deze foto die hier in Monte Carlo, samen met de directeur van Morris, Stuart Tur ner (midden) de uitslagen door kijken. Voor Eric Carlsson was het ondanks het prachtige lenteweer helemaal niet zo'n leuke dag. Volgens de verwachting moest hij de tweede plaats in de offi cieuze algemene rangschikking nog juist afstaan aan zijn landgenoot Bo Ljungfelt, die met zijn zware Ford Falcon op het circuit van Monaco on weerstaanbaar was. Ook Pat Moss, de echtgenote van Carlsson, verloor kost bare punten in de strijd met de con currentie, wat haar enkele plaatsen kostte. Een troost heeft het echtpaar Carlsson, de Coupe des Dames was, evenals in 1959, 1960 en 1962, voor Pat Moss. Slechts twee Nederlanders kwamen op deze laatste dag in actie Albert Ilcken met zijn Hilmann IMP en de Volvo-rijder Thijs Huisman. In de wetenschap dat de stratenrace hem nauwelijks winst zou kunnen op leveren maar bij pech wel veel verlies reed Ilcken een rustige, verstan dige race. Huisman nam, daarentegen kennelijk om te proberen de combinatie Gatsonides Ilcken in het algemeen klassement te passeren en daardoor beste Nederlander te worden, teveel risico's. (Van onze sportredactie) Wat iedereen in Den Bosch voor on mogelijk heeft gehouden, is aan het ge beuren. B.V.V. komt terug Weliswaar nog wat bescheiden, maar de eerste stappen op de goede weg zijn gezet. We schreven begin december dat de Bos sche ploeg met een vijftal geblesseerde spelers zat, Cees Groeneveld niet kon wennen en trainer Ribycki amper vol doen, zodat Piet Schuit als oefenmeester werd aangesteld. Nu, een maand later, gaat het goed met B.V.V. Ribycki gaf Piet Schuit een ploeg over, die technisch wel aardig voor de dag kwam, maar een enorm gebrek aan conditie vertoonde. In elf wedstrijden haalde men slechts één punt en tegen R.B.C., kwam daar het tweede bij. Met groot enthousiasme begon Piet Schuit aan zijn nieuwe taak. Als trainer van de lagereelftallen had deze oud speler fantastische resultaten geboekt en het B.V.V.-bestuur verwachtte veel van hem wanneer hij zich met het eerste zou gaan bemoeien. Intussen kreeg Piet Schuit weer de beschikking over eerste- elftalspelers die in de lappenmand' hadden gezeten en keeper Gerard van der Heyden kon enkele weken geleden zijn vertrouwde plaats onder de lat weer innemen. Met Cees Groeneveld gaat het ook steeds beter al komt hij nog niet uit in het eerste. Enfin, Piet Schuit is een succesvol man, Een goede Het Groningse Be Quick heeft de heer A. Otten aangesteld als trainer van de betaalde elftallen. De heer Otten was oefenmeester van Zwartemeer maar werd in deze vereniging na een conflict met het bestuur heiast met de training van de lagere teams. De sportwereld heeft donder dagmorgen, toch met een tikkel tje weemoed afscheid genomen van de „gouden onafhankelijk heidsbeker", die precies een halve eeuw de inzet is geweest van een reeks populaire en traditierijke voetbalwedstrijd tussen het Rot terdams Elftal en nationale selec tieteams. De kleine, dofgele trofee „Symbool van voetbal met cachet", aldus NOC- jjoorzitter jhr. H. A. van Karnebeek Kreeg voor liet laatst een ereplaats ty- ^ens een bijeenkomst in het Rotterdam- ,e stadhuis, waarmee de werkzaamhe den van de commissie „gouden onaf- ^kelijkheidsbeker" definitief wérden EelfS *>eker za' worden onder- van £ht de openbare verzameling n het historisch museum in de kaasstad. teriu'^ 's toc^ we* een clroeve gebeur en iconstateerde burgemeester mr. de ró Van Walsum, ere-voorzitter van sen m iss--e' "dat er geen levenskan- werf»zijn voor dit soort bijzondere braroJ1J n'" De laatste ontmoeting gulrioi nameHjk een deficit van 1400 initiati' t terwijl juist de opzet van de verWi- mers was exlra inkomsten te in ,voor liefdadige instellingen Olvm.? u cn het Nederlandsch Pisch Comité. Dat is jarenlang ge lukt. De laaste tijd evenwel daalde de belangstelling sterk. „Een teken des tijds", aldus mr. G. E. van Walsum. Men besloot daarom nu maar met de wedstrijdenreeks te stoppen, opdat de herinnering een goede blijft. ,,De „gouden onafhankelijkheidsbe ker" werd in 1913 ingesteld bij de vie ring van het eeuwfeest van de val van Napoleon. De wedstrijd werd steeds zo dicht mogelijk bij de eigenlijke herden kingsdatum van 17 november gespeeld. Bij een Rotterdamse overwinning ging de beker naar het museum Boymans (waar de originele trofee in 1920 werd gestolen), won de bondsploeg dan kreeg zij een plaats in een museum in Den Haag. Het was bij de ontmoetingen een traditie dat de eregasten hoge hoeden droegen, de burgemeester van de Maasstad de beker uitreikte en de se- naat van het Rotterdams studenten corps de winnaars een krans schonk. De laaste wedstrijd, op nieuwjaarsdag, eindigde in een gelijk spel. Na het ne men van strafschoppen ging de beker definitief naar Rotterdam. De bijeenkomst werd bijgewoond door de KNVB-bestuursleden J. Coler en L. Brunt, alsmede de voorzitters van Feijenoord en Sparta, die steeds hun terreinen beschikbaar stelden, de heren Kieboom en Salters. De secretaris van de commissie, de heer H. W. A. van Oordt, had als laatste geschenk voor de Rotterdamse instellingen en het NOC cheques van 4500 gulden, het restant van de opbrengst van 43 ontmoetingen. greep deed hij met het „verhuizen" van Toon Pennings naar de linksbinnen plaats (van linksback) waardoor de aan- valslinie belangrijk aan kracht won. De twee laatste wedstrijden wist B.V.V. in winst om te zetten (tegen Fortuna Vlaardingen en Volewijckers) zodat niet alleen het puntental opgevoerd werd (van twee op zes, met vier punten ach terstand op Veendam) maar ook de publieke belangstelling belangrijk voor uitging. Dat alles maakt van Piet Schuit een gelukkige man. „Ik hoop alleen maar dat het geen .tijdelijk herstel is" filosofeert Schuit, die zich in Brabant (hij is geboren in Heiloo en speelde vijf jaar voor Alkmaar) opperbest thuisvoelt. Ruim een halve minuut sneller dan zijn rivaal moest Huisman de proef dan afleggen. Wel slaagde de Apeldoornse garage-houder in de eerste ronde erin de snelle Rover van de Brit Kenneth James voorbij te komen, doch in de haarspeldbocht aan het eind van de bou levard Albert Premier reed de Neder lander daardoor tegen de strobalen en moest wegens een klein mankement aan de wagen de strijd staken. De 6000 extra strafpunten voor het niet beëindigen van de klassementsproef maakten dat Huisman van de 77ste tot rond de 115ste plaats zakte in de voor lopige algemene rangschikking. In ieder geval kwam hij er nog beter af dan Peter Harper, die later op de dag in de gevaarlijke bocht naar de haven zijn machtige Ford Falcon even niet in be dwang kon houden De wagen ramde bankje en vervólgens een lantaarn paal en werd geheel vernield. Voor Peter Harper zelf, wiens stuur toen ab rupt afbrak, had de botsing nauwelijks gevolgen. Hoewel de wedstrijdcommis sarissen in minder dan geen tijd voor een ware paniek zorgden, was de Brit toch nog getuige van de start van de voorlaatste race, zittend op een van Monaco's vele terrasjes, beurtelings ge nietend van de koffie en de heerlijke zon De Thailandse bokser Pone Kingpetch is donderdag in een titelgevecht over 15 ronden tegen de Japanse titelhouder Hiroyuki Ebihara op beslissing van de scheidsrechter opnieuw wereldkampioen vlieggewicht geworden. COR SCHUURING en Bart Zoet wonnen in het Antwerpse Sportpaleis een américaine. Henk Cornelisse en Harry Stevens werden tweede, Gerard Koel en Jaap Oudkerk legden beslag op de derde plaats. WALTER HEEREN, Rini Brouwers en Adrie van Tilburg, allemaal renners uit het West brabantse, nemen zaterdag 25 januari deel aan een home trainerswedstrijd, die in Sprun- del wordt gehouden. De suppor tersclub van Frans Broeren zorgt voor een goede gang van zaken in café Hermans. LEO VAN DONGEN uit Made, zo luiden de berichten, zal dit jaar voor de boven-Moerdijkse ploeg Niemeijer gaan optreden. Het ligt in de bedoeling, dat een definitieve overeenkomst de vol gende week wordt getékend. JAN GRIM uit het Zeeuwse Lewedorp heeft een wedstrijd op hometrainers gewonnen, die door „Theo Middelkamp" werd geor ganiseerd. Frits Hoogerland en Ko Tolhoek kwamen op de 2e en 3e plaats. LEX VAN KREUNINGEN, de winnaar van de laatste ronde van Nederland, die op het lijstje staat van ploegleider Evert van Mokum voor deelneming aan de Ronde van Tunesië, is ploegmaat geworden van Roger Baens.... en Hans Junkermann. Na Tunesië zal Lex overgaan tot de rijen van de beroepsrenners. WIM DE WILDE, een van de Zeeuwen, die als nieuweling grote furore maakte, zal dit jaar uit komen in de amateurgroep van het Belgische extra-sportieve merk Libertas Met een zucht verzette Dunkelblum een stuk. Moeizaam stond hij op van zijn stoel, deed twee passen en keerde toen zenuwachtig terug, alsof hij zich had vergist en eigenlijk iets anders had willen doen. De zorgelijk kijkende Belg heeft het niet ge makkelijk. Bij toeval in de hoogste groep van het Hoogoventoernooi beland pijnigt hij zich al weken het hoofd hoe de aan- valssteken van zijn gere nommeerde tegenstan ders te pareren. Het is hem nog niet vaak ge lukt. Acht nullen staan bij zijn naam op het dia gram dat in de speelzaal is opgehangen. En nu had Dunkelblum groter zor gen dan ooit. Tegenover hem zat, koel en bestudeerd cor rect, Paul Keres, de Russische favoriet. In stemmend knikte het hoofd van de Belg bij el ke zet van zijn tegen stander. Het was weer de beste, dat had hij ook gezien. Maar bij elke knik stond zijn gezicht weer iets verongelijkter dan de vorige maal. Je kon hem zien: „schaken kunnen ze, maar het zijn toch eigenlijk kannibalen. Ze eten je op als je even niet kijkt". Ja, in Beverwijk zijn de schakers bepaald geen vegetariërs. De huidige schaakgeneratie viert dan geen wilde feesten meer rond borrelende kookpotten, de neiging tot slachten is gebleven. Het ritueel is anders ge worden, het doel hetzelf de. Het is geen toeval dat de winnaars van de vier kampen bedacht werden met worsten en zijden spek om de honger te stillen. Daarom keerde Jan Hein Donner zich tijdens een wandeling langs de borden om alsof hij door een speld werd geprikt, bij het horen van het zachte klikje dat gaat als een speler na een zet de klok omzet. Zijn tegenstander Ney had zijn berekeningen afgerond met een daad en Donner was er als de kippen bij om de gevol gen te analyseren. Maar al bij een oppervlakkige beschouwing was het duidelijk, dat de kalende Rus, die het toernooi be gon als de geheimzinni ge meneer X, omdat nog nooit iemand van hem had gehoord, de winnaar van het vorige jaar bij diens beatle-kuif had. Het duurde nog even, maar toen was Donner geplukt, gevild en pan klaar. Het was maar goed dat een ruwhouten timmer werk de grootmeesters scheidt van het publiek. Anders hadden enkele toeschouwers, die in de streektaal van rond de IJmond de partij hadden gevolgd, de Nederlander hun zienswijze op een krachtdadige wijze ken baar gemaakt. Wie Beverwijk zegt denkt aan de grootmees ters. Maar er is meer. In de grote zaal hokken mannetje naast manne tje de 180 deelnemers aan de tienkampen. Op het podium ervoor heb ben de dames en de schakers uit de meester- groep positie gekozen. De laatste groep trekt minder de aandacht dan de eerste, al is dat waar schijnlijk niet om schaaktechnische rede nen. De zusjes Jovanovic vooral vormen een aan trekkelijke blikvanger in deze mannengemeen schap. Een enkele maal verschijnt grootmeester Bobotsov op het toneel om de partijen met een licht geamuseerde hoog hartigheid gade te slaan. Zijn echtgenote speelt mee bij de dames. Maar Bobotsov heeft liever, dat zij dat onder haar meis jesnaam doet. „Anders komen haar nederlagen op mijn naam te staan", is zijn commentaar. En zoiets kan de Bulgaar, die in de eerste zes ron den even zovele malen zijn koning moest omleg gen, zich niet permitte ren. Het Hoogoven schaaktoernooi is don derdag in Beverwijk voortgezet. De uit slagen luiden: grootmeestergroep, der tiende ronde: Filip (Tsj.-Sl.)-Larsen (Denemarken) afgebroken, Donner (Ned.)-Ivkov (Z.- Sl.) 1/2-1/2, Dunkelblum (Belg.)-Ney (Rusl.) 0-1, Portisch (Hong.)-Keres 1/2- 1/2, De Rooi (Ned.)-Darga (Did.) afge broken. Van Scheltinga (Ned.)-Parma (Z.-Sl.) 1/2-1/2, Zuidema (Ned.)-Van den Berg (Ned.) afgebroken, Bobotsov (Bulg.)-Lengyel (Hong.) 1/2-1/2. De stand: 1 Portisch 10 1/2 p., 2 en 3 Keres en Ney beiden 10, 4 Larsen 8 1/2 en 1 afgebroken, 5 en 6 Parma en Ivkov, beiden 8 1/2, 7 Lengyel 8, 8 Filip, 6 1/2 en 1 afgebroken, 9 en 10 Dunkelblum en Zuidema. beiden 5 en 1 afgebroken, 11 en 12 Donner en Bobotsov, beiden 5, 13 Van Scheltinga 4 1/2, 14 v. d. Berg 3 en 1 afgebroken, 15 Dunkelblum 2. 16 De Rooi 1 en 1 afgebroken. Maandagavond zal in het ontspannings gebouw van de inrichting Vrederust de wedstrijd tussen de Bergse damvereni ging DOS en Kapelle worden gespeeld. Wanneer DOS deze wedstrijd in haar voordeel zal weten af te sluiten kan het kampioenschap van de eerste klasse van de Zeeuwse Dambond de Bergenaren niet meer ontgaan. DOS staat op het ogenblik ongeslagen met veertien punten uit zeven wed strijden, op kop. Kapelle is tweede ge klasseerd en heeft een punt achterstand. DOS mag ook gelijk spelen, maar dan zal de wedstrijd tegen Lammerenburg ge. wonnen moeten worden. De verwachtin gen van de Bergenaren omtrent het ver loop van deze belangrijke wedstrijd zijn nogal optimistisch. (Van onze volleybalmedewerker) De twee belangrijkste wedstryden in de dameshoofdklas volleybal zy'n onge twijfeld Lyceum E.V.V.C. en V.C. Den Bosch M.O.C. '17, Alle vier de ploegen verkeren in degradatiegevaar en het zal dan ook dubbel belangrijk zijn om uit deze wedstryden winst te slepen. Sarto heeft het aanzienlijk makke lijker. Tegen Organon kan en moet ge wonnen worden wil men de aansluiting met de kop niet verliezen. De heren van Lyceum ontvangen het zeer sterke Roermond B.C. Wil men het degradatie spook even ontvluchten dan zullen de Bredase heren voor een huzarenstukje moeten zorgen. Hetzelfde geldt voor de tweede Bredase ploeg R.H.B.S. dat in Eindhoven P.S.V. gaat bezoeken. Bermi (Van onze speciale verslaggever). Raymond Ceulemans heeft op grootse wijze een weddenschap gewonnen. Voor zijn partij tegen Hugo Leal in de derde ronde, waarin Henny de Ruyter vrij was. had de Belg met een landgenoot gewed, dat hij binnen de 50 beurten uit zou zijn. Men moet wel over een ijzersterk zelfvertrouwen beschikken om een dergelijke voorspelling te kunnen wagen, terwijl zoveel kam pioenen lopen te klagen over de slechte banden. Welnu, Ceulemans heeft niet alleen woord gehouden, maar bleef met door een schitteren de zege in 34 beurten zelfs nog heel ruim beneden de grens, die hij voor zichzelf had gesteld. Grootmeester Ceulemans had zich het eerst van al deze prominenten aan de minder gunstige speelomstandig- heden aangepast. Nu vertoonden de banden wel iets minder kuren dan op de eerste dag, aangezien de Denen de hele nacht door hadden gezwoegd om de „golven" uit de banden te krijgen en blijkbaar niet zon der succes, al is de conditie van het materiaal nog verre van ideaal. In elk geval werden ook de overige drie par tijen van de derde ronde binnen 70 beur ten beslist. Ernst Rudolph won in 64 beurten van Blanc; de nestor van het gezelschap, de 51-jarige Marseillaan Ro ger Hanoun, reduceerde in 68 beurten de kampioenskansen van Raymond Steijlaerts praktisch tot nul en Johann Scherz bracht de Deense favoriet Soe- gaard in 69 beurten diens derde neder laag in successie toe. Maar uiteraard viel dit alles in het niet vergeleken bij de superprestatie van Ceulemans. De wereldkampioen was bepaald niet glorieus van start gegaan. Hij had de hem toegewezen acquitstoot gemist en daarna nog driemaal gepoe deld. Zou Leal, die in zijn eerste twee partijen nog niet eens het peil van een Nederlandse eerste klasser had kunnen bereiken, voor een verrassing kunnen zorgen Na negen beurten leidde de schrale, donkerogige Portugees nog met 105, maar in de volgende beurt al bracht Ceulemans met een serie van vijf de stand op gelijke voet. Toen nog was zijn tegenstrever in de weddenschap overtuigd van de winst. Want ondanks het feit, dat Ceulemans langzaam op zijn streefmoyenne ging inlopen, zag het er na 19 beurten nog niet naar uit, dat hij zijn doel ook zou bereiken. Daarvoor was een buit van 23 caram boles nog te gering. Inmiddels had de te snel ontgoochelde Leal, die nog niet verder dan twaalf was gekomen, de strijd al opgegeven. Hij onderging lijd zaam, maar met bewondering voor het grote meesterschap van de Vlaming zijn trieste lot. Ceulemans barstte in de 20e beurt los met een serie van vijf, die twee beurten verder werd gevolgd door een reeks van elf schoonheden van ca ramboles. En toen hy voelde, dat het toch wel wilde gaan, was de Belg niet meer te stuiten. Regelmatig kleine series sco rend bereikte hij in de 34e beurt de finish, een prestatie, waarvoor hij met een daverende ovatie werd beloond. De Belgen hadden overigens deze pleister nodig gehad voor de wonde, ge slagen door de onverwachte nederlaag van Steijlaerts. De Brusselaar trof Ha noun in een machtige scoringsdrift, waardoor Steijlaerts zijn zelfvertrouwen in het begin verspeelde. Na 10 beurten leet het debacle van Steijlaerts al onaf wendbaar met een achterstand van 18 punten (1-19). Maar Steijlaerts kwam terug en na 35 beurten had hij zowaar de leiding her overd (2928). Er ontspon zich nu een hevig carotteduel, waaraan Hanoun terp- slotte met series van zeven en drie een eind maakte. De laatste uitslagen van de tweede ronde waren: Steijlaerts Blanc Hanoun Rudolph 33 60 47 60 0.967 0.532 0.643 0.821 kan door winst op V.C. Den Bosch op de vierde plaats van de ranglijst komen. In de overgangsklas A gaat koploper Rapid bij hekkesluiter E.V.V.C. II op bezoek. Voor de Roosendalers stijgen de kampioenskansen, als zij deze lastige klip omzeilen. E.G.V.C. blijft in eigen huis en ontvangt Spirit. Deze spelers kwamen de laatste keer ook verrassend voor de dag. dus het zal oppassen wor den voor de dames uit Goes. Hun heren- ploeg zit op fluweel als men zaterdag kans ziet om medeconcurrent Moller- lyceum te verslaan. Marathon Rapid is weer een wedstrijd die speelt in de degradatie-zone. Voorspellingen zijn dus heel moeilijk wij geven Rapid de beste kans. De overgangsklas B speelt zich voornamelijk in Tilburg en Breda af. Sarto II en Olympia zijn gastvrouwe van respectievelijk Den Dungen en Set Up. De beide Tilburgse teams zijn de laatste weken een beetje van de kook en hiervan kunnen misschien hun tegen standers profiteren. Leider Theresia komt naar Breda. L.V.C., dat toch al in erge moeilijkheden zit, onder aan de ranglijst, zal natuurlijk wel trachten het de Tilburgse meisjes zo lastig mogelijk te maken, maar een overwinning zien wij er toch niet in. Onze belangstelling gaat tevens uit naar de belangrijke derby tussen R.H. B.S., Breda en V.V.O. R.H.B.S. is de laatste weken in opmars en V.V.O. zal trachten de derde plaats op de ranglijst te behouden. Van even groot belang is de herenontmoeting tussen L.V.C. en Sagitta. Theoretisch gesproken is de Bredase ploeg alleen nog in staat om ongeslagen leider Odulphus II te be lagen, maar mag er ook geen enkele wedstrijd meer verloren worden. V.C.V. Tornado II kan een echte ouderwetse spannende strijd worden tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. Hoofdklasse dames Lyceum E.V. V.C.; Rapid, Eindhoven V.C. Tegelen; Sarto Organon V.C. Den Bosch M.O.C. '17 Rapid, Maastricht Hevok. Hoofdklasse heren Lyceum Roer mond B.C. Madjoe Ever Ready P.S.V. R.H.B.S., Breda V.C. Den Bosch Bermi St.-Pieter Hevok. Overgangsklasse A-dames E.V.V.C. II Rapid E.G.V.C. Spirit. Overgangs klasse A-heren Marathon Rapid E.G.V.C. Mollerlyceum. Overgangs klasse B-dames Sarto II Den Dungen Olympia Set Up R.H.B.S., Breda V.V.O. L.V.C. Theresia V.C.T. Hurry Up. Overgangsklasse B heren L.V.C. Sagitta V.C.V. - Tornado II. (Van onze sportredactie) In het Oranje-hotel te Breda kwam donderdagavond de commissie van be roep van de KNVB bijeen.De commissie besprak voor de eerste maal de schor sing van een aantal spelers van de Roosendaalse ploeg. Op de 8e september speelde Jacobus de Both mee in de wed strijd Baronie 2-RBC 2. Hij was niet ge rechtigd om uit te komen. Een jeugd leider van RBC en een aantal speler» verklaarden tegenover de KNVB, dat de speler de Both niet aan de wed strijd had deelgenomen ofschoon dit la ter wel het geval bleek te zyn. Tot de geschorste RBC'ers behoren: C. Laseroms, W. v. d. Boom. A. Proost, A. Rommers, M. de Veth, C. Lazaroms, N v. d. Boom. P. Matthijssen, J. Wit- tebols en C. van Merode. De meeste van hen mogen tot 1 april 1964 niet meer spelen. Tegen de beslissing tekende het RBC-bestuur beroep aan. De heer H. A. Burgwal, secretaris van de commissie van beroep van de KNVB, ontving de geschorste* spelers. Hij hoorde hen. De commissie nam, zo verklaarde de heer Burgwal na afloop van de zitting nog geen besluit. Over ongeveer een week zal de commissie uitspraak doen. RAYMOND CEULEMANS weer de sterkste Derde ronde Steijlaerts (België) 42 68 4 0.617 Hanoun (Frankrijk) 69 68 7 0.882 Rudolph (Did.) 60 64 7 0.937 Blanc (Zwits. 41 64 3 0.640 Soegaard (Denem.) 50 68 6 0.724 Scherz (Oost.) 60 69 4 0.869 Ceulemans (België) 60 34 11 1.764 Leal (Portugal) 18 34 3 0.529 De uitslagen van de avondpartijen waren: De Ruyter 28 66 3 0.424 Hanoun 60 66 8 0.909 Steijlaerts 60 54 5 1.111 Leal 32 54 6 0.592 Morgen, zaterdag, worden de jaarlijk se persoonlijke turnkampioenschappcn van het Bisdom Breda NKGB gehouden, in de gymnastiekzaal van het Stedelijk Gymnasium te Breda. De dames junioren turnen, evenals de dames, lange mat. brug ongelijk, even- wichtsbalk en paardsprong. Heren' junio ren en heren komen uit op rek, ringen, brug, paardspringen, lange mat en paardvoltige. Er zal geturnd worden voor dames en heren in derde, tweede en eerste graad, terwijl er dit jaar voor het eerst nog een keurklas bij is. De wed strijden in laatstgenoemde klas gelden tevens als selectie voor de keurploeg van 1964. Vanwege het groot aantal inschrijvin gen (honderd dertig), kan in verband met de plaatsruimte geen publiek toege laten worden. De leiding van deze wed strijden, die om drie uur beginnen, ligt in handen van de heer A. Vriends. (Van onze verslaggever) De Bredanaar Cor Goos is door de Koninklijke Nederlandse Biljartbond aangezocht H. J. de Kleine in het fi nale-toernooi hoofdklasse driebanden in Hilversum te vervangen. De wedstrij den worden gehouden in ,,Het Hollandt Huys" van 30 januari tot en met 2 fe bruari. De Kleine heeft zich voor deze titel strijd teruggetrokken, omdat hij terzelf- dertijd in Den Helder moet uitkomen in de Europese titelstrijd bandspel. Verdere deelnemers aan de strijd in Hilversum zijn: Sweering Amsterdam. Soeterboek Kaatsheuvel, Van de Tak Wenen, Louwers Eindhoven, Franken Tilburg, Lorist Amsterdam en Lubach Den Haag. Het moyenne voor de hoofd klasse driebanden ligt tussen 0,575 en 0,750. De Tilburgse semi-profclubs Willem n, LONGA en NOAD hebben tot op heden nog niet laten horen wat hun standpunt is inzake de saneringsplannen die „het voetbal" in de wolstad gezond zouden moeten maken. Tijdens een vergadering enkele weken geleden besloot het trio eerste de zaak in het bestuur door te praten, daarna samen aan één tafel (nog nooit gebeurd!) te gaan zitten om tenslotte met een eindmsning te komen. Voor het drietal de koppen bij elkaar zou steken moest er eerst een haartje uit de boter. LONGA en NOAD mochten elkaar sinds de trans- ferper^Ne niet erg. Laatstgenoemde club kocht namelijk keeper De Bont (18 jaar) weg en dat op het moment dat LONGA door allerlei nare omstandigheden zon der doelverdedigers zat. De koop zou op onhoffelijke wijze „versierd" zijn. Deze zaak is nu uitgepraat. In de beste ver standhouding gingen beide besturen na een vriendelijk gesprek uiteen, zodat er weer „iets" bereikt is. Men weet nu van elkaar dat een en ander in het kader der saneringsvoorstellen serieus bekeken gaat worden. Waarschijnlijk komen de drie „grote broers" op het einde van volgende week bijeen; ze zijn momen teel druk bezig met interne bespre kingen. Konstanz 263 (+1), Rheinfelden 162 2), Ottenheim 204 18), Straatsburg 104 4), Maxau 317 5), Plochingen 101 1), Mannheim 144 (onv.), Stein- bach 115 12), Mainz 147 (onv.), Bingen 84 (+4), Kaub 80 (+1), Kochem 230 10), Koblenz 100 (—10), Keulen 30 8), Ruhrort 204 (onv.), Lobith 807 1), Nijmegen 600 (onv.). Arnhem 656 (onv.), Eefde IJssel 180 6), Deventer 95 16), Monsin 5450 20) Borgharen 3875 43), Belfeld 1110 4), Grave be neden de sluis 503 (—7).

de Stem | 1964 | | pagina 3