De raad van Beesel kapittelt minister WITTE KRUIS Turkije leverancier van arbeidskrachten Van sneeuw en nog veel meer i wegpiloi DINKY TOYS De plaats waar ik woon Zomerhuisjes één project? Opnieuw een onderzoek Vriendinnetje uit Zeist R.E.M. E PTT va van ALLEEN EEN WETENSCHAPPELIJK BEPROEFDE KOMBINATIE Wordt Z.-Afrika uit I.L.O. gestoten AXEL MOERDIJK Puzzel Onze school Brief aan onze teenagers MIST Het bereil Bent u een ty[ Let dan op! Binnenkort koi 'n nieuwe Auto beslist NIET VOl gemaakt is. f-u» De Vaiont-dam IS UW MAN NET EENDER? MAAKT U VLOT WEER FIT! Pearson wijzigt zijn kabinet LIJK VAN BALLON VARENDE OMA IN ZEE GEVONDEN Weer kandidaat voor het presidentschap Casa Nostra' kreeg weer een ferme tik NEDERLAND IS OOK GASTLAND Breda RUZIE Op de kreek CORRESPONDENTIE Omgekeerde wereld Een mopje Bede vari een. neger DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 JANUARI 1964 De gemeenteraad van Beesel heeft in een vergadering een motie aangenomen, waarin de Raad zijn verontwaardiging uitspreekt over het besluit van de minis ter van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid, om b. en w. de bevoegdheid te ont nemen zonder meer goedkeuring te ver lenen voor bouwwerken van ƒ2.000 tot 10.000. Voorts wordt in de motie van de minis ter gevorderd op korte termijn de bedoel de bevoegdheid aan b. en w. terug te ge ven, zodat het gemeentebestuur zijn be lofte tot aangifte van bouwvergunning voor dertig zomerhuisjes, gedaan op grond van de brief van de minister van 3 april 1963, alsnog kan nakomen. ^In de motie wordt voorts met tegenzin èn op formele gronden een beroepschrift van de coöperatieve vereniging Lommerber- gen u.a. ongegrond verklaard. Volgens een brief van de centrale di rectie voor Volkshuisvesting en bouw nijverheid van 3 april 1963 kregen b. en w. van Beesel toestemming om in de loop van 1963 boven het aantal van tien zomerhuisjes, waarvoor de gemeente zonder meer goedkeuring kon verlenen' nog voor twintig van deze huisjes toe stemming te verlenen. Nadat minister Bogaers aan het bewind was gekomen en er in de Tweede Kamer over deze zaak vragen gesteld waren, gelastte de be windsman een staking van de afgifte van bouwvergunningen in afwachting van een nader onderzoek naar de omstandig heden waaronder de vergunningen tij dens het bewind van zijn voorganger wa ren afgegeven. Later deelde de bewindsman mede dat hij deze zomerhuisjesbouw als een totaal bouwproject zag, waarvan de kosten de 10.000 aanzienlijk te boven gingen. De minister achtte b. en w. niet bevoegd deze vergunningen af te geven. De coöperatieve vereniging Lommer- bergen u.a. te Beesel, een belangenge meenschap van individuele gegadigden voor de zomerhuisjes, heeft echter zich baserend op de brief van de cen trale directie voor Volkshuisvesting en bouwnijverheid van 3 april 1963 be roep ingediend bij het gemeentebestuur van Beesel wegens het niet afgeven van bouwvergunningen voor zomerhuisjes, welk beroep in de motie ongegrond ver klaard is. De Italiaanse nationale elektriciteits maatschappij heeft maandag in een 'com muniqué meegedeeld, dat opnieuw een commissie is gevormd om een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden waaronder de ramp met de Vaiont-dam gebeurde. Het bestuur van de maatschap pij heeft de rapporten bestudeerd van de door het ministerie van Openbare Wer ken ingestelde commissie en van de eer ste commissie van onderzoek, gevormd door de elektriciteitsmaatschappij zelf, en „heeft geconstateerd, dat beide rap porten omstandigheden aan het licht brengen die een diepgaand onderzoek noodzakelijk maken" om de schuldvraag te kunnen beantwoorden. De nieuwe commissie van onderzoek bestaat, aldus het communiqué, „uit zeer gezaghebben de personen, die in geen enkele betrek king staan tot de elektriciteitsmaat schappij". (Advertentie) Dit is meneer Levenslust, een blijmoedige huisvader. Hij gaat opgewekt aan zijn werk (ook op maandagmorgen), komt opge wekt thuis, gaat opgewekt aan tafel. Begrijpelijk, als U weet wat er op die tafel staat: een met zorg bereide maaltijd, waarvan vlees de hoofdschotel is. Steeds weerVer rukkelijk vlees met al z'n goeds: z'n smaak, kracht, jus, z'n vele variaties. Is 't wonder dat meneer Levenslust opgewekt is (Advertentie) Verkoudheid? Koorts? Reumatische- of perio dieke pijnen? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. Het geheim schuilt in de speciale kombi- natie van uiterst werkzame bestanddelen. Weten schappelijk verantwoord. Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Ze bevatten géén salicylzuur dat vaak maag klachten veroorzaakt. Deze poeders zijn fan tastisch goed. Voor kinderen en volwassenen! ook verkrijgbaar in tabletten en cachets. Bij uw apotheker of drogist. Premier Lester B, Pearson van Canada heeft zes ministers in zijn liberale kabi net van portefeuille laten verwisselen, en er drie nieuwe in opgenomen. De belangrijkste benoeming was die van de 46-jarige Guy Favreau, minister van Emigratie, die de portefeuille van Justitie kreeg en de belangrijke post van fractieleider in het Lagerhuis. Een tweede belangrijke benoeming was die van de minister van Verkeer, George Maclbraith, die titularis werd van een nieuw departement voor de schatkist, dat „nauw, onafgebroken en doeltreffend toezicht zal houden op de regeringsuit gaven". Het nieuwe ministerie moet de sanctie hebben van het parlement, waarvan de nieuwe zitting op 18 februari opent. Tot dan zal de nieuwe „waakhond" Mac lbraith zijn taak vervullen naast die van tijdelijk president van de raad van state. De speciale commissie voor Zuid-Afrika van de Internationale Arbeidsorganisatie (I.L.O.) in Genève, heeft een conferentie van een week besloten met de aanne ming van een anti-apartheidsrapport. De inhoud zal niet worden bekendge maakt voordat alle leden van het bestuur dat de speciale commissie had inge steld het rapport hadden ontvangen. Uit welingelichte kringen is vernomen dat het rapport Zuid-Afrika zal waar schuwen dat het uit de arbeidsorganisa tie zal worden gezet als het de apartheid niet opgeeft. De statuten van de arbeidsorganisatie zoals die nu zijn staan geen uitstoting van leden toe. Afrikaanse leden willen de statuten daarom veranderen om het mo gelijk te maken. In de Grote Oceaan, 8 km uit de kust bij Dana Point is het stoffelijk overschot van de „balonvarende grootmoeder", Barbara Keith, en haar ballon van twaalf meter doorsnee aangetroffen. Het lijk is uit het water opgevist door een boot van de Amerikaanse kustwacht, nadat het was gesignaleerd door 'n ver keersvlieger van de Douglas Aircraft Co. Mevrouw Keith was 42 jaar en woonde in Hartford, Connecticut. Ze had tien kleinkinderen. Zaterdag was ze van San ta Catalina Island met zeven andere ballonvaarders opgestegen voor een t°eht over het kanaal naar Zuid-Cali- fornië. De ballon was naar zee afgedre ven. Harold E. Stassen, de vroegere „Boy Wonder" van de Amerikaanse republi keinse politiek, heeft in Washington mee gedeeld dat hij zich verkiesbaar zal stellen voor de republikeinse presidenti ele nominatie. De 56-jarige Stassen was goeverneur van Minnesota toen hij 31 jaar was, en hij diende oud-president Dwight Eisen hower als ontwapeningsadviseur Hij zei dat zijn programma als president geba seerd zou zijn „op de beginselen en po litiek van generaal Eisenhowers acht grote jaren als president". 55 55 In New York zijn elf personen tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld wegens samenzwering tot het binnen smokkelen van heroïne ter waarde van meer dan 100 miljoen dollar in een pe riode van 10 jaar. Hun internationale smokkelorganisatie stond onder leiding van de onderwereldorganisatie „Casa Nostra". De uitgemeten straffen varieerden van 20 jaar tot zeven jaar; bovendien moes ten vier van de veroordeelden ieder een boete van 20.000 dollar betalen. (Advertentie) (Bijzondere correspondentie) Turkije heeft tot dusver in totaal 500.000 werknemers laten vertrekken naar werkkringen in het buitenland, hoofdzakelijk in West-Duilsland maar ook in Zwitserland, België. Zweden en Nederland. Vermoedelijk zullen binnenkort de eer ste Turken naar Frankrijk vertrekken. In West-Duitsland werken 30.000 Turken, in België 5.000. In de overige landen zijn de aantallen nog kleiner. Voor het grootste deel betreft het ongeschoolde mannelijke werkkrachten die op scheeps werven. in fabrieken en in mijnen aan de slag gaan. De Turkse bevolking is 29 miljoen zielen sterk. Van elke negen Turken is er één werkloos. De Turkse regering, die hoopt dat het aantal .naar het bui tenland geholpen werknemers dit jaar tot 600.000 zal stijgen, heeft momenteel in totaal 115.000 buitenlandse aanvra gen om werkkrachten in behandeling en tenminste 100.000 van deze vacatures zullen vervuld kunnen worden, aldus is te Ankara meegedeeld. De Turkse regering gelooft dat zeker 25 percent van de Turken die naar het buitenland gegaan zijn, geschoolde krachten zijn. Deze mensen doen zich echter als ongeschoolden voor omdat zij naar het buitenland willen. Volgens de Turkse regering maken de geëxporteer de werkers een goede indruk en kunnen zij concurreren tegen Italianen en Span jaarden wier plaatsen zij soms al in genomen hebben. ,Dit is de eerste keer dat een grotere groep gewone Turken contact krijgt met de westerse beschaving,' merkte een re geringsfunctionaris te Ankara dezer da gen op. ,Ze kunnen hun ervaring uit breiden, wat geld opdoen, en na hun terugkeer een belangrijke invloed uit oefenen. Het leven van een Turk die terugkomt uit West-Europa heeft een verandering ondergaan,' zo voegde de ze functionaris eraan toe. In steden als Istanboel en Ankara is de vooruitgang, die yeertig jaar gele den bij Kemal Ataturk begon, wel te constateren maar buiten deze steden is het land nog oosters. In de dorpjes van Anatolië is het leven nog precies zoals in de dagen van het Ottomaanse rijk. Een Turk die in het buitenland gewerkt en rondgekeken heeft kan een maat schappelijke voorpost worden in een der gelijk dorpje, aldus een andere rege ringsfunctionaris. Nog eens Moerdijk, mijn zusje was nog niet klaar, Dus nu begin ik dan weer maar. Onze haven is niet groot maar fijn, Er willen steeds meer schepen zijn. Er komt hier 3 maal in het jaar, (En denk nu maar niet: was het maar waar). Het Rodekruisschip van Henri Dunant Vol met zieken hier aan land. En ook die grote schepen, Finnen, Noren en uit Duitsland komen hier binnen. En als trouwe goede gasten, Strijken ze dan hier hun masten. De zandzuigers werken hier op volle kracht, Ook als het moet nog in de nacht. Voor zand dat is voor de nieuwe weg. De auto's rijden af en aan, soms wel eens met pech. En gaat het met de schepen wel eens mis Dan komt er een drijvende bok en die meldt zich. Ook hebben wij hier een camping dat is fijn, Daar willen de badgasten in de zomer wel zijn. Ook nog een watermachine die draait op volle toeren, Om het water af en aan te voeren. Ook kan men hier fijn zwemmen, Om dan de tijd wat te verlengen. Neem dan gerust je hengel mee, Want de vis zwemt hier tevree. En als je het geloven wit of niet, Kom dan zelf eens kijken en ziet. Zo, nu dit is het einden en tot besluit, Druk ik mijn pen dan ook maar uit. Beppie de Wys, 11 jaar. Koning Haakonstraat 4, Moerdijk. Axel is een stad, Die al 750 jaar de stadsrechten bezat. We zijn ons sterk aan het uitbreiden, Weg moeten vele akkers en weiden. Telkens weer een huisje er bij, Er ontstaat weer een hele huizenrij. Wordt het leven soms te zuur, Zoek dan vreugd in de natuur. Die óns omringt met bos en bad, Zo heben wij van alles wat. Dat is Axel, oud als stad, Maar jong in nier en hart! Ingrid Broekhoven, 12 jaar De Ruyterstr. 12, Axel. @){fb& o^èjL^fvaiV Breda dat is een mooie stad, Je hebt er nu nog het (Spanjaardsgat Op straat kun je niet spelen, (maar dat is niet erg. Dan ga je gewoon spelen in het (Valkenberg. We hebben het Mastbos met (bomen en struiken, Je kunt er de bomen van verre al (ruiken. Breda vind ik, is heus niet zo klein, En natuurlijk is het er ook heel fijn. Nu ga ik eindigen met dit woord: Breda, leef nog lang in de (geschiedenis voort! Marie-José Vermonden, 13 j. Philips Schonkstraat 9, Breda. J. BRANDS GEERTRUIDENBERG GONNY VERWIJMEREN WESTRIKSEWEG 30, BREDA Gonny zou graag corresponderen. Ze is 13 jaar en spaart filmsterren. Hieronder volgt een puzzel die ik zelf heb gemaakt. Ik zal met één voor beeld uitleggen hoe het in elkaar zit: Van elke plaatsnaam moet je en kele letters nemen en er een die van maken. B.v. van Ossendrecht maak je natuurlijk OS. Maar zo gemakke lijk gaat het niet altijd. Soms moet je de letters door elkaar gooien voor je een dier hebt gevonden. Maar er worden geen letters voor gebruikt die niet in de plaatsnaam voorkomen. Hier volgen de plaatsen: 1 Hoofdplaat 2 Biervliet 3 Sluis 4 Koewacht 5 Zierikzee 6 Hansweert 7 Westkapelle 8 Ossendrecht 9 Aardenburg 10 Krabbendijke 11 Lage Zwaluwe 12 Valkenswaard •JÏIRA zi 'A\n[13MZ xi 'qe.nf oi 'pua.ie 6 'so 8 'W i %xaq 9 '99J c 'soil f 'sinj g 'joAgq z 'dey 1 Marijke Sijnesaai, Nr. Een 20, Hoofdplaat. Corry was verhuisd van Zeist naar Breda. Toen ze op de nieuwe school kwam, zag ze leuke meisjes op de speelplaats. Ze zat in de vierde klas. Toen ze de klas binnenkwam, zaten de meisjes er al, In de vierde rij op de eerste bank, zag zij een leuk meisje zitten. De juffrouw zei: „Ga maar in de vierde rij op de eerste bank zitten. Het meisje waar je naast komt heet Annie v.d. Boer". Dat vond Corry fijn. „Ze is erg leuk", dacht Corry. Onder het speelkwartier mocht ze met haar meedoen, en zij had een clubje van zeven kinderen. „Nu zal ik de namen noemen", zei Annie, ,,dit zijn Greetje, Mieke, Hennie, Ine ke, Els, José en Toos. Kun je ze ont houden? „Ja, hóór," zei Corry. „Kom, zullen we verstoppertje doen?" vroeg Mieke. Dat vonden ze allemaal goed „Ik zal hem zijn", zei Ineke. Toen ging de bel. Alle kinde ren stonden al op de plaats, ze gin gen naar binnen Na een uurtje was de school uit. Hét was woensdag, die middag hadden ze vrij. Annie vroeg Onze school is hee] schoon en mooi. Onze meester is heel braaf en is niet stout. En slaan doet hij nooit en werkt voor ons heel goed. Onze banken zijn heel schoon. En wij zingen schoon op toon. Peter de Bakker Zandbergsestraat 38, Graauw. aan Corry: ,,Kom je vanmiddag bij mij spelen?" ,.Goed, waar woon je?" .Bijvang 26. Om twee uur". Om twee uur was ze er al. Ze gingen samen spelen. Nu zijn ze dikke vrien dinnen. Ze slapen vaak bij elkaar en Annie mag met de familie van Corry op vakantie. Maria Gelens, Oosterhoutseweg 92, Breda. Maria Gelens die dit verhaaltje heeft geschreven,- zoekt een cor respondentievriendinnetje van 11 jaar. Maria spaart filmsterren en kaarten. Kees en Wim hadden ruzie. Dat vonden ze allebei heel erg. Toen zei de moeder van Kees: „Maak het dan weer goed." „Nee," zei Kees, „dat kan niet meer, want we weten niet meer waarom we ruzie hadden." Wij vinden het fijn dat er altijd weer gedichten komen voor het hoek je van de teenagers. Maar toch is er één soort gedichten bij, dat wij geen plaats kunnen geven. Dat zijn de verzen waarin al te duidelijk is opgesloten, dat ze een speciale bood schap voor een zeker iemand zijn! Wij kunnen ons heel goed voorstellen dat je op een of andere manier die bepaalde jongeman nog wat wilt la ten weten. Maar hoe kun je dat doen, als hij niets van zich laat horen? Wel een fijn gedichtje in de krant en nu maar hopen dat het onder zijn neus komt! Het is oen goed idee, maar. dat gaat niet. Dus: graag bijdragen voor onze teenagers. Over allerlei onderwerpen, óók over de liefde. Als je maar niet al te persoonlijk wordt. En nu moeten we de hulp inroepen van een meisje dat een allerleukst gedicht heeft gestuurd. Het begon ongeveer zo: Ik droomde dat er een ridder kwam te paard, juist op de dag dat hij verjaart, enz. Het was zo leuk dat we het dadelijk wilden plaatsen, maar dat ging niet door omdat er juist te weinig ruim te voor was En nu nu kunnen wij het nergens meer vinden. Wie is het meisje dat die enige droom had. Zou je het nog e enkunnen maken? Wij bieden onze excuses aan voor de domheid; uren lang hebben we ge zocht maar 't was en bleef onvindbaar Wij hopen dat je ons het gedicht gauw weer zult willen sturen, en dat je niet boos bent op de rouwmoedige Oom Jan en Tante Thea. Iedere winter gaan wij met een hele klucht schaatsen. En soms val len we wei eens. En de kleintjes glij den en sleeën. Getekend en geschreven door Marleen de Bakker Zandbergsestraat 38, Graauw. Vergeten jullie het niet: al wie een correspondentievriendinnetje zoekt komt in de krant op voorwaarde dat je bij het verzoek een zelf- verzonnen tekening, versje over haaltje stuurt. Afgesproken? Goed. Stuur je verzoek dan maar aan Oom Jan en Tante Thea. De stoel zit op de jongen. De muur hangt aan het schilderij. Het bed ligt op het meisje. De stoel ligt op de hond. De straat loopt op de poes De bank zit op het meisje. De mat staat op de stoel. José Jansen. St. Jacobsstraat 12, Galder. Het vriendje van Willie was door het ijs gezakt. Maar Willie had zich geen ogenblik bedacht en terstond zijn vriendje gered. Een kring men sen stond om hem heen en prees hem om zijn fiere gedrag.Toen vroeg een dame: „Vertel eens ventje, waar- om je zo moedig was om je leven voor je vriendje te wagen?"... „Nou," zei Willie, „ik moest wel, want hij had immers mijn schaat sen aanl" ERIC KINT GRAVENSTRAAT 106, CLINGE Ik zoek naar het licht, maar vind de duisternis. In het donker zoek ik verder. Ik bezeer mijn handen aan scherpe stenen. Bloed laat ik achter. Ik kruip verder op mijn knieën. Mijn kleren scheuren. Het licht is achter mij. Als ik me omdraai, verdwijnt het weer in de duisternis. Zwart is alles rondom mij. Donker zwart!!!! Waarom toch?!! Waarom vind ik het licht niet? Ik ruik fris, groen gras, maar ik kan er niet bij. Niets heb ik. Ik kan niet meer. Moe ben ik. Vreselijk moe! Uitgeput door het kruipen en roepen. Kreeg ik maar water! Fris helder water. Ik waste mijn bebloede handen. Ik waste mijn bezwete gezicht. Kan niemand me water geven? Geelt niémand dan iets om me? Sta ik hier helemaal alleen in de donkerte?! Reikt niemand met de hand om met verder te vergezel len? Mag ik niemand mijn vriend noemen? Hoor ik wel hier? Ik struikel, sta weer op. Mijn hart klopt wild. Ik roep, schreeuw. Niemand antwoordt. Besta ik niet? Is dit alles een droom? Had ik maar iemand om tegen te praten. Iemand die me koud water gaf. Iemand die me verbond. Iemand die mijn wonden verbond. Iemand die me troostte. Maar er is niemand! Alles is donker. Het licht ben ik kwijt. Ik zoek al zo lang. Ik weet niet meer wat zoeken is. Licht waar ben je? Hoor je misschien niet bij ons, zwarte mensen? Zijn wij anders? Heb ben wij het niet verdiend? Wat hebben we misdaan? Waarom zijn we toch zwart? Waarom kregen we geen blanke huid en blond haar? Waarom is dit alles voor ons bestemd? Hebben wij geen rechten? Vragen, allemaal vragen waarop ik geen antwoord weet. Ik blijf zoeken. Zoeken naar het licht, naar vriendschap, naar genegenheid, naar blijdschap, - naar recht. Zoeken, zoeken, zoeken.Help me te vinden,Vriend! ELS „Het sneeuwt papa, kijk eens, het sneeuwt," juichte Anke. „Als je morgen wakker wordt ligt er misschien een heel dik pak sneeuw," ant woordde papa. „Fijn, ik ga morgen een Jieel grote sneeuwpop ma ken." Even later droomde ze in haar warme bedje van een sneeuwpop zó groot, héél erg groot. Hij kreeg een hoge hoed op en een bezem in de hand. En, o ja, hij had ook een neus. Een grote oranje neus. Dat was een wortel uit de keuken- De hele nacht sneeuwde het. De volgende morgen hadden alle mensen dikke dassen om. Ze liepen heel vlug, met hun handen diep in de zakken. Kleine Anke sliep nog en ze merkte niets van de sneeuw buiten. ,,Anke, Anke, slaapkopje, riep mama. Anke schrok wakker. Het was al licht in de kamer. Ze rende naar het raam. Ja, hoor, alles was wit, de bomen, de da ken en de lantaarnpalen. Op de grond lag een dikke witte deken van sneeuw. Maar wat zag ze daar in de tuin? Vader had in de tuin een soort huisje ge maakt zonder muren, boven op een lange stok. Nu stak het huisje een heel eind boven de sneeuw uit. In het huisje lagen stukjes brood en kaaskorstjes. Tjoep... daar kwam een musje aan. Het vloog recht op de broodkruimels af. Anke en papa stonden stil te kijken. Het musje begon snel aan de korstjes te pik ken. „Dat arme uogeltje heeft erge honger, hè papa?" fluisterde Anke. „Ja," zei papa, „want als er sneeuw ligt vinden de vogels bijna niets te eten." Ze durfden niet hard te praten, want misschien zou het vogeltje dan wegvliegen. Toen het musje genoeg ge geten had vloog het weg. „Nu gaat het andere no- geltjes halen," zei papa. „Let maar eens op, .straks komen er een heleboel." „Papa," zei Anke naden kend, „kunnen ze dan wel allemaal in het huisje, zo dat ze allemaal eten krij gen?" „Daar weet ik wel iets op," zei mama, die achter papa en Anke was komen staan. „Kom vlug ontbijten, daarna mag je in de tuin broodkruimels gaan strooien. Maar niet te veel lioor, anders laten ze de helft lig gen en dan valt de sneeuw er op." Zó vlug als die morgen had Anke nog nooit haar bordje pap gegeten. Even later stond ze in de tuin met een bordje broodkorst jes in haar hand. Anke strooide het brood op het tuinpad en van alle kanten kxoamen de vogels aange vlogen. In het vogelhuisje was het eten al op. Er woon den ook zo véél vogeltjes in de grote bomen achter het huis. Ze tjilpten van ple zier en waren helemaal niet bang. voor Anke. Eén klom WILFRIED en RONNY MARTENS EMMABAAN 56, KOEWACHT Het was nevelig. Een ondoorzichtige witte sluier hing over de weg waar wij liepen. Een fijn kanten gordijn van mist, Geluiden vanuit de verte drongen vaag tot ons door. We bemerjeten niets van dat alles waren slechts verdiept in elkaar. Jouw arm was om mijn schouder terwijl we daar gingen. Toen gaf je mij de eerste kus de zon brak door de wolken en de mist verdween. May-June zelfs op haar schoen, want daar was ook een stukje brood terechtgekomen. Twee andere gingen zelfs met elkaar stoeien om één korstje. Toen Anke vlug een nieuw stukje liet vallen, speelden ze gewoon door. Ze keken niet eens naar het nieuwe stukje brood. Nu, dat gaf niet hoor, dan moes ten ze het zelf maar weten. Toen al het brood op was beloofde Anke dat ze 's mid dags weer zou komen. De vogeltjes kwetterden blij: „Tjilp, tjilp." Dat betekent: „Fijn, fijn." Tjoep, weg waren ze weer, even vlug als ze gekomen waren. „Ik weet nog iets veel leukers," zei mama: Ze reeg allemaal pinda's aan een touwtje. Net een hals ketting. Die kwam in een boom te hangen. En de vo geltjes pikten van de pin da's, dat was een leuk ge zicht. Door de wind ging de ketting heen en weer, net of de vogeltjes schommel den. Zouden de vogeltjes nu blij zijn, mama?" Natuurlijk kind, jij bent toch ook blij als je eten krijgt? En die vogeltjes kun nen zelf niets vinden als het sneeuwt." Alle dagen gaf Anke de vogeltjes eten en vers wa ter, alle dagen, net zolang tot alle sneeuw weer weg (Met medewerking van weekblad Brigitte) In politieke kringen naar aanleiding van het haar plannen terzake do op het gebied van de j Westelijk Nederland zall In oostelijk Nederland is commerciële t.v.-zender.| De indruk bestaat, dat dit moment nog niet wee| gaan doen. Zal het parlen rusten? Oppositieleider heeft terzake reeds vrage| grijpelijk. Het grootste de land zal straks beïnvloed! een commerciële t.v., waarl gering noch het maatschC inclusief de omroepverenj invloed hebben. Ook andere grote belan| op het spel, zoals b.v. de Nederlandse dagbladpers. I der kan invloed hebben od tie-inkomsten van dagblad al niet rooskleurige positil aantal dagbladen verkeert,! nog verslechterd kunnen J bekend hebben de Nederkul pers en het genootschap va^ teuren zich terzake onlangs' ring gewend. Intussen is van de zijde bekendgemaakt, dat het t.v] juli a.s. negentien uur per v uitzenden. Hiervan zulle! tachtig minuten voor reckl baar zijn, verdeeld over „spots", die variëren van l| conden. Een grote vraag is intussel het zenderbereik van „T.v.-KjT zijn. Normaal gesproken moei zenders komen, die de progrd^ inwaarts transporteren. Het dat de R.E.M. toestemming] die steunzenders op het vasteL wen. Door van een zeer hol gebruik te maken (er is sp| meter) kan de R.E.M. nietteq dig eind landinwaarts koml nevenstaande kaart laat zienl Bij de P.T.T. in Den Haal intussen sceptisch tegenoveif sche aspecten van de telel van de R.E.M. Men wijst erq 1, waarvan de R.E.M. zich v zendingen wil bedienen, reed1 opgedeeld. (Advertentie) (zo iemand die de snelw schouwt als een startba Alles doet om z'n auto los* grond te krijgen. WÉÉR EEN NIEUWE DINKY CONTINENTAL TOURS Een juweel van een touringcar, met ruiten en interieur nr. 953-f9,75

de Stem | 1964 | | pagina 6