Om economische chaos te voorkomen: We wisten het wel FRANKRIJK wil Peking erkennen „In sigarettenrook zit ook een radioactief element 169.- WAARD! 39. Nijmeegse door twee mannen vermoord vrijdag v. d. A. Volgende week gesprek met S. J peentjes liet veel te wensen over AMERIKAANSE GELEERDEN: Paus vraagt gebed voor de eenheid tHoogeHuys In1963: 79.400 NA DE ZAAK D HOEST Bewaking in Turnhout PAGINA VOOR DE ROKERS 109.- ARRESTATIE WIJST UIT: huizen gereed BP Alarmbel Kerken op t.v. Zo is het...' over „HELP V.N. MET VREDESWERK Geruchten rond prinses Irene Ingesloten kompels na 41 uur weer bovengronds Pas Toe, goed modern echt antiek Antifort bankstel F. 1170.- i wij nog even iet"-kostuum 50 DAGBLAD VOOR ZEELAND Noodkreet blijft onbeantwoord Rustig winterweer Niemand heeft iets gemerkt. Johnson tot Nikita: Meer miskramen bij rooksters Filter Geen twijfel meer Ruim 1,6 miljoen voor Wereld missiedag Gezamenlijk Arabisch militair commando LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING Voor GodKovivpiv ev Vaderland 1 JAAR HRIFTELIJKE GARANTIE 1 JAAR GRATIS NDERHOUD VERANDERINGEN GRATIS VERRICHT! SERIE III GOUDSERIE 'en, ook daar is Zuiver wollen JONGENS 1EMI-SAISONS Ginnekenstr. ,04e JAARGANGNo. 24489 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. AA. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. AA. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. AA. Mes] mr. H. AA. L. de Rechter, P. V. AA. Vercauferen, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 rATERDAG 18 JANUARI 1964 Aboooementepfijfc 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; U,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telafoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) REGERING LAAT PASSIEVE Niet één, maar twee mannen blijken schuldig te zijn aan de moord, die in de nacht van 10 op 11 januari werd gepleegd op de al leenwonende mej. T. Hendriks in Nijmegen. Een van de daders is gisteravond te Nijmegen aange houden. Het is de 25-jarige bouw vakarbeider A. W. uit Nijmegen, die bekend heeft de moord op me juffrouw T. Hendriks in de nacht van 10 op 11 januari mede te heb ben gepleegd. De man, die nu gearresteerd is, blijkt donderdagavond vrijwililg met een re chercheur te zijn meegegaan naar het politiebureau in Nijmegen om daai te worden verhoord over de aanslag. Ge leidelijk aan heeft W. toegegeven geza menlijk met de nog voortvluchtige Hans van Os in de woning van de bejaarde vrouw te zijn binnengedrongen. W. is ingesloten in het hoofdbureau van politie. Hij zal maandag worden voorgeleid voor de officier van justitie. Inmiddels heeft aan de Groesbeekse Dwarsweg met hem de reconstructie plaatsgehad. Over de inhoud van de bekentenis wil de politie geen mededelingen doen zolang Van Os nog voortvluchtig is. (Van onze Haagse redactie) In het jaar 1963 kwamen, volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 79.400 nieuwe woningen gereed. Dit is ruim 1000 wo ningen meer dan in 1962, toen 78.375 wo ningen gereed kwamen. In de maand december 1963 kwamen I volgens de voorlopige cijfers 9000 wonin- I gen gereed, tegen 7364 in december 1962. HOUDING VAREN (Van onze Haagse redactie) De regering zal niet langer passief blijven toezien bij de ontwikkeling van de prijzen en lonen. Zij heeft delegaties van de in de Stichting van de Arbeid vertegenwoordigde organisaties van werkgevers en werknemers uitgenodigd voor een gesprek over de loon- en prijsontwikkeling, dat gehouden zal worden vrijdag 24 januari a.s. Aan dit gesprek zal van regeringszijde worden deelgenomen door de ministers Veldkamp (Sociale Zaken), Andriessen (Economi sche Zaken), Witteveen (Financiën), Biesheuvel (Landbouw en Visserij), Bogaers (Volkshuisvesting en Bouwnijverheid) 'SaS dSjefeVSS en door de staatssecretaris Meijer van Sociale Zaken. te „krikken" zal de regering mede tot actie hebben bewogen. In eerste aanleg zal deze actie nog bestaan in de vorm van overleg met de vertegenwoordi gers van werkgevers en werknemers, die de verantwoordelijkheid dragen voor het loonakkoord, hetwelk de kracht van de nationale economie ge weld aandeed en dat in de praktijk, zoals is gebleken, niet voldoende wordt nageleefd. Het bestuur van de Bond van Aannemers in de Bouwnijverheid heeft gisteravond gezegd dat het de besluiten die de sa menwerkende patroonsverenigingen in Amsterdam en Rotterdam hebben ge nomen, teneinde aan de ernstige situa tie op het gebied van lonen en prijzen in de bouwnijverheid het hoofd te bie den, met kracht onderschrijft. Het be stuur geeft de regering de schuld van deze „chaotische situatie". Er is toch lang genoeg aangedrongen op duide lijke stellingname van de overheid, al dus de aannemers. Zoals bekend berust nog steeds bij de Stichting van de Arbeid een brief van het college van rijksbemiddelaars, waarin dit college zijn bezorgdheid uit spreekt over de mogelijkheid dat de loonkostenstijging in 1964 de 10 pro cent zou overschrijden. De vakcentrales hebben reeds twee maal over de inhoud van deze brief in de raad van vakcentrales gespro ken zonder tot conclusies te zijn ge komen. De verwachting dat de brief in de af gelopen dagen van deze week in een vergadering van het stichtingsbestuur zou worden besproken is niet uitgeko men. Integendeel, het is nog steeds niet bekend wanneer het stichtingsbestuur bij elkaar zal komen om aandacht te besteden aan de „noodkreet" die het college rond de jaarwisseling heeft la ten horen. Intussen heeft minister Witeveen tijdens een ontmoeting met leden van de bui tenlandse persvereniging in Den Haag de inhoud van de brief van het college van rijksbemiddelaars met felle woor den onderschreven. De bewindsman van Financiën sprak daarbij de ver wachting uit, dat wanneer er niet spoe- ALS KHOESTJEV in de komende zomer Scandinavië bezoekt za] hi; in een ge pantserde auto zitten, die Zweden Noor- wegen en Denemarken speciaal voor nem gaan kopen DE FRANSE regering heeft gisteren nog f;ens nadrukkelijk onderstreept, dat r rankrijk onherroepelijk de proeven met kernbommen in de Stille Zuidzee zal voortzetten, ondanks alle protesten. I ït EJ-°?0LDSTAD zijn Russische en Isjechische wapens in beslag genomen die vanuit (voormalig Frans) Kongo waren binnengesmokkeld. Aan wie ze geadresseerd waren weet men niet. I ?JLB°uWERS van torenflats in Delft nebben hun constructeur naar Parijs se- ■stuurd om lering te trekken uit het „^■ongeluk met het aldaar Ingestorte flat- 1 past men in Mueensie, ongeveer dezelfde methoden toe. IrthnH^S FE? synode met de Griekse S?e lerk ln 4thene 'S Het tot een van Ath °men toen de aartsbisschop hÜf zlch opnieuw keerde tegen fnïïl rooms-katholieken. Na hy de zaai1" id hierover verliet JAi?lGm in Amsterdam werkzame Chinese kok Tseng Wang is overleden aan ernstige verwondingen, die hij op- «ifanJ1 jte vroeg u't een tram stapte. Toen deze wegreed, kwam de volgende, met het gevolg, dat de man H )ocl en onder de voorwielen van de bijwagen terechtkwam. Beide benen werden afgereden. ,?i.Sn?REN IS een twaalfjarige jongen uit Weivershoof bij het schaatsenrijden zijn woonplaats in een wak gereden en verdronken. 6 van het K.N.M.I. tot Ongeveer vijf meter i het doel legde hij de bal neer' nam een korte forse aanloop en knalde de bal keihard °P het doel af. Gillend sprong Minter achter een dikke eik en ongerero suisde het leer verder het bos Verwachting vanavond: Overwegend zonnig weer met een v i U,nd tussen oost en zuid. JNachts afkoeling hier en daar tot rw .£ra(*en onder het vriespunt. doet de zon de temperatu ren oplopen tot even hoven nul. nnJ. og: zon onder 17 02 uur. Maan onder 21.08 uur. Sen: zon op 8.38 uur. Zon onder 1T.U3 uur. Maan op 11.09 uur. Maan onder 22.24 uur. baandag; zon op 8.37 uur. Maan op H.29 uur. dig orde zou worden geschapen op het loon- en prijzenfront, de gevolgen van loonstijgingen, die ver boven de 10 pro cent uitgaan en van ongemotiveerde prijsverhogingen in 1965 en volgende jaren zullen moeten worden betaald met inflatie en werkloosheid. De gisteren met negatief resultaat afge sloten besprekingen over de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het bouwbedrijf is voor velen en ook voor de regering de alarmbel gewor den welke tot een grotere activiteit prikkelt. De regering heeft tot nu toe het formeel juiste standpunt gehuldigd, dat de loonvorming in de eerste plaats een zaak is waarvoor het, bedrijfsleven zelf de verantwoordelijkheid draagt. Dat lijkt thans een niet langer vol te houden gedragslijn te worden. Wanneer de „speelruimte" die de werknemers bonden wensen, voor de bouwvakkers alsnog wordt verkregen het gaat hierbij om de inkomens van 185.000 werknemers dan valt zonder risico te voorspellen dat er ook beroering zal ontstaan in de metaal en daarmee in het gehele loongebouw. De poging om de lonen van de bouwvak kers ver boven andere beloningen uit (Van onze Belgische correspondent) In de ophefmakende ontluchtingshisto- rie van de psychopaat Sylvain D'Hoest, blijven nog enkele vraagtekens. Worden deze opgelost dan horen we misschien niet meer van D'Hoest, tenzij hij nog maals een ontsnappingspoging zou wagen. En zulks lijkt ons niet uitgesloten, want bij zijn confrontatie met moeder en broer, zinspeelde hij daar wel op toen hij een rijkswachter van antwoord diende. Overigens scheen hij die dinsdagavond in een zeer kwade bui te zijn, want bij zijn terugkeer naar de cel vertrouwde hij één van de bewakers toe dat hij er nog wel eens een zou open pitsen. Ik kan dan maar eens voor het Assisenhof verschijnen, voegde D'Hoest er aan toe. Dat open pitsen is vermoedelijk een Westvlaams dialect, dat beduidt iemand kapot maken. Het kan alleen maar een reden zijn om die Sylvain streng in de gaten te houden en hem geen kans meer te geven om uit de cel te komen. Voor het Turnhoutse gevangeniswe zen zal deze zaak ongetwijfeld nog een onaangename nasleep hebben. De bewa king is volslagen in gebreke gebleven. D'Hoest was de derde uitbreker. Bovendien heeft men er verbaasd ge staan wat de gevangenen in hun cel zo allemaal kunnen uitrichten. D'Hoest vond de tijd om een tafelpoot af te wringen. Die tafel op drie poten werd toen tegen een muur gezet, om niet uit het even wicht te geraken. De bewakers hebben er niets van gemerkt. D'Hoest heeft daar na dagenlang gewerkt aan zijn Romeinse balans, zo noemde hij het tuig waarmede hij kon ontsnappen. Hij nagelde er in zijn cel lustig op los, terwijl hij als zakken- plakker helemaal geen nagels of hamers diende te hanteren. Of zijn de bewakers doof gebleven voor het dof geklop? De constructie van die Romeinse balans heeft ongetwijfeld verschillende dagen in beslag genomen, het doorvijlen of doorzagen men is er nog niet over eens kostte ook al een groot aantal uren en liet verdwijnen van verschil lende kettingen der toiletspoelbakken werd blijkbaar niet eens opgemerkt! Tenslotte diende het judasdeurtje om de twintig minuten geopend en de cel regelmatig nagekeken en onderzocht. Is dat dan allemaal achterwege gebleven, in zoverre men zou moeten veronderstel- len dat de bewakers helemaal geen dienst deden? Men kan er inderdaad geen an dere gevolgtrekking uit maken. Volgens de rapporten der bewakers werd zondag 5 januari, dus de dag voor de ontsnapping, toen ongetwijfeld alle voorbereidingen waren getroffen, de cel nog tweemaal gecontroleerd. Een nauw keurig onderzoek kan dat echter beslist niet geweest zijn. Er ligt dus slechts één conclusie voor de hand: dat men in de Turnhoutse ge vangenis volslagen in gebreke is geble ven. bare ambtenaren aan de orde gesteld. Tijdens een bijeenkomst, in Utrecht werd geconstateerd dat de achterstand nog steeds niet kleiner is geworden. De Arka-bestuurders waren het er in het geheel niet mee eens dat de salaris verbetering in kwestie afhankelijk is gesteld van het bereiken van overeen stemming in het overleg. Ook hadden zij weinig waardering voor de voor waarde dat de financiering ten kaste van de algemene salarisverhoging zou dienen te geschieden. Er wordt de laatste tijd zoveel ge sproken en geschreven over de ge varen van het roken, dat wij bijna zouden vergeten dat het roken be doeld is als een genoegen voor de mens. Om de echte tabaksgenieters te vinden zult u naar India moeten gaan, waar de liuqqa of waterpijp is ontstaan. Daar zegt men ook: Wat schadelijk voor de gezondheid als men niet roken kan! Eén van onze zaterdagse leespagina's vertelt u er alles over. Het verzoek aan de V.A.R.A. om van uit de kerken een getuigenis voor de televisie te mogen geven over de om streden t.v.-uitzending „Zo is het toe vallig ook nog eens een keer", is door deze omroepvereniging ingewilligd. Het verzoek ging uit van de generale synode der gereformeerde kerken in Nederland. Overleg van het moderamen van deze synode met de Nederlands Hervormde Kerk en de christelijke gereformeerde kerken, leidde ertoe, dat dr. J. J. Buskes uit Amsterdam (hervormd) en dominee J Overduin uit Veenendaal (gerefor meerd) aanstaande woensdag in het t.v.- programma van de V.A.R.A. namens de kerken rekenschap van gevoelen af zullen leggen over de bedoelde uit zending. De Franse regering heeft dc Verenigde Staten er nil van in kennis gesteld dat zij van plan is communistisch China te erkennen. Dit is vrijdag uit doorgaans goed- ingelichte diplomatieke kringen in Parijs vernomen. De erkenning zou worden voorafge gaan door stappen tot normalisering van de Frans-Chinese betrekkingen op cultu reel, technisch en commercieel gebied en door het zenden van een officiële Franse vertegenwoordiger naar Peking. Naar verluidt verwacht president De Gaulle geen langdurige moeilijkheden met de Amerikaanse regering over zijn besluit. Er is verzet, doch dit zal na korte tijd verdwenen zijn, aldus redeneert de generaal. Men verwacht dat hij om streeks 31 januari, uiteraard tijdens een persconferentie, een verklaring zal afleg gen over de hervatting van de diploma tieke betrekkingen tussen Parijs en Pe king. In Parijs vermoedt men dat de Franse oud-premier Edgar Faure de tussenper- DE STAKING bij de gas-, telefoon- en trambedrijven in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro is gisteren beëindigd, nadat de werkgevers een loonsverhoging van honderd procent hadden toegestaan. Hiermee is een crisis tussen president Joan Goulart en zijn politieke tegen stander Carlos Lacer'da, gouverneur van de staat Guanabara, afgewend. soon van De Gaulle is geweest. Kort ge leden is Faure in Parijs teruggekeerd en verklaarde hij in een vraaggesprek met een redacteur van „Le Figaro" dat de tijd rijp was voor erkenning van commu nistisch China. Faure had direct na zijn terugkeer uit de eerste hand verslag van zijn contacten in Peking uitgebracht. Hij had er Mao Tse Toeng en Tsjoe En Lai ontmoet. 55 President Johnson heeft een bood- een boodschap opgesteld, waarin hij premier Koestjev zal vragen te helpen bij het vredeswerk van de V.N. De nota van de Amerikaanse president zal een antwoord zijn op Nikatas nieuw jaarsboodschap, waarin de Russische premier had bepleit, dat alle landen zouden toezeggen af te zien van het ge bruik van geweld bij de regeling van territoriale geschillen. Johnson zal Kroestjevs plan niet helemaal verwerpen, maar voor de dag komen met een tegenvoorstel betreffen de een uitbreiding van de V.N.-middelen voor de handhaving van de vrede en het gebruik van deze middelen. Twee Amerikaanse kankerspecialisten hebben gisteren de aandacht gevestigd op het veelvuldiger voorkomen van miskramen, doodgeboren en vroegtijdig geboren kinderen bij vrouwen die ro ken. Zij geloven ook dat onder rook- sters meer geboorten van vrouwelijke dan van mannelijke kinderen worden waargenomen, in nog sterkere mate zelfs dan bij vrouwen van Hirosjima en Nagasaki, die aan atoomstraling hebben blootgestaan. Twee andere Amerikaan se geneesheren beweren in sigarette- rook een radioactief element te hebben aangetroffen, dat mogelijk de verwek ker is van longkanker. Zij geloven dat dit element, polonium, zich hecht aan rookdeeltjes en op deze wijze zijn weg vindt naar de vertak kingen van de luchtpijp (de bronchiën) en de longen. „Dit polonium is moge lijk de oorzaak van de abnormale groei der bronchiale slijmvliezen, die bij een sigarettenroker kan worden vastge steld", aldus deze twee dokters, die hieraan toevoegden, dat nog niet vast staat of radioactiviteit als een verwek ker van longkanker aan te merken is. De twee dokters hebben de stoffelijke overschotten onderzocht van zeven aan kanker overleden personen. Vijf van hen waren rokers en twee niet-rokers. Het bleek hun, dat het weefsel van de longen der vijf rokers vijfmaal zoveel polonium bevatte rokers. die der niet- Zij hebben ook vastgesteld dat ccn man, die twee pakjes sigaretten per dag rookt, een door polonium veroorzaakte dosis radiQactieve straling ontvangt, die tenminste zevenmaal zo hoog ligt „en wellicht nog hoger" als hetgeen in het lichaam van niet-rokers door dringt. Het maakte in dit verband wei nig uit of er sigaretten met of zondei filter werden gerookt. Zij geloven overigens dat polonium ir. alle groene planten voorkomt. Door het eten van deze planten dringt echtei veel minder polonium in het menselijk lichaam door, dan bij het inademen van tabaksrook. De Amerikaanse senator John D Long van South-Carolina heeft in Co lumbia gezegd, dat het in verband bren gen van roken met kanker „een smeri ge propagandastreek" van Washington is om het zuiden af te straffen. Long, een 62-jarige advocaat, zei dat de tabaksindustrie in het zuiden van de Verenigde Staten met vernietiging be dreigd werd „door dezelfde lieden die het zuiden vernielden, Columbia plat brandden en ons bijna onze hoop ont namen honderd jaar geleden". De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bar- tels, heeft over het in de Verenigde Staten uitgebrachte rapport over de ge volgen van het roken voor de gezond heid gezegd in het bijzonder getroffen te zijn door de ernst van de conclusies, ook wat de aantallen betreft. Het gaat hier niet om honderden of duizenden slachtoffers, maar om vele tienduizen den van wie mag worden aangeno men dat zij ten offer vallen aan het roken van sigaretten. De conclusies van het Amerikaanse rapport bevestigen overigens, aldus de staatssecretaris, het standpunt, dat door de Nederlande overheid en de Neder landse volksgezondheidsautoriteiten reeds vóór de publikatie van het rap- oort is ingenofrien. Volgens dr. Bartels mag er na de re cent publikaties geen twijfel meer be staan over het duidelijke verband tus sen het roken van sigaretten en het ontstaan van kanker op verschillende plaatsen van het menselijk lichaam. Evenmin kan het verband tussen het roken van sigaretten en het ontstaan van chronische bronchitis en verschil lende andere ernstige ziekten thans nog worden ontkend. Sjoukje Dijkstra is voor de vijfde achtereenvolgende maal Europees kampioene kunstrijden geworden. Toen de Amstelveense vrijdag avond in Grenoble voor de laatste maal op het ijs was geweest, stond dit feit al vast. Haar rivalen kon den onmogelijk het puntental ha len, dat Sjoukje op dat moment had. Voor verder nieuws verwijzen wij naar onze sportpagina. Paus Paulus VI heeft in een apostoli sche exhortatie de wens geuit, dat „de gehele Kerk vooral gedurende de inter nationale hidweek vurig gebeden tot God zal richten opdat zijn bedevaart naar het H. Land rijke vruchten moge dragen". De Paus richtte zijn brief aan de bis schoppen in verband met de internatio nale bidweek van 18 tot 25 januari. Hij spreekt daarin uitvoerig over zijn bede vaart en zijn ontmoeting met patriarch Athenagoras van Constantinopel. „Onze vredeskus en ons gezamenlijk bidden van het Onze Vader zien wij", aldus de Paus. als de eerste vrucht van een volkomen eenheid in de ene Kerk van Christus, ook al is die eenheid nog ver. Dc Paus vraagt de bisschoppen in zijn brief, dat zij in alle parochies in hun diocesen bijzondere dankdiensten zullen houden voor het gelukkige resultaat van zijn bedevaart naar het H. Land. In het bijzonder beveelt hij de internationale bidweek aan. Tenslotte verleent de Paus aan alle pastoors de faculteit om gedurende de internationale bidweek tijdens een gods dienstoefening eenmaal de pauselijke zé gen te verlenen. De Wereldmissiedag 1963 heeft bijna een half miljoen gulden meer opgebracht dan in 1962. Dc opbrengst in 1963 was f 1.628.816,-, in 1962 f 1.156.750.-. De opbrengst over 1963 moet nog ver hoogd worden met een onbekend getal, daar ongeveer 100 parochies haar opgaven nog niet gedaan hebben. In het bisdom Roermond lag het resul taat 65 pet. en in het aartsbisdom Utrecht 50 pet. hoger dan in 1962. Het gemid delde percentage van alle bisdommen in •Nederland was 45 pet. hoger dan de op brengst van Wereld missiedag 1962. Nederlandse kringen in Madrid heb ben gisteravond verklaard, dat prinses Irene vandaag misschien een ontmoeting zal hebben met een Spaanse edelman in het ski-oord La Molina in noordoost- Spanje. De kringen verklaarden, dat er ge ruchten de ronde deden over een zich ontwikkelende romance tussen de Neder landse prinses en de Spaanse aristocraat die naar men zegt een markies zou zijn en enkele jaren ouder zou zijn dan Irene Een functionaris van het Nederlandse consulaat in Barcelona heeft verklaard geen commentaar te willen geven daar het hier om een zoals hij zei „delicaat" onderwerp ging. Gisteren heefi prinses Irene de stad Barcelona bezichtigd. Zeven met vuil en stof bedekte mijn werkers zijn gisteren, nadat zij 41 uui lang ondergronds opgesloten waren ge weest in een 60 meter diep liggende mijngang van de Dortmunder Bergbau, weer boven gekomen. Hun vrouwen ston den aan de mijningang toen het zevental te voorschijn kwam. Maar de mijnwer kers wilden allereerst een bad nemen en de omhelzingen moesten worden uitge steld. In een andere Duitse mijn zijn twee kompels door een instorting omgekomen. De in Cairo confererende Arabische leiders hebben de Egyptische chef-staf. luitenant-generaal Ali Amer, benoemd tot opperbevelhebber van een gezamen lijk Arabisch militair commando. De leiders van de dertien landen tel lende Arabische liga kondigden aan het slot van hun topconferentie aan, dat men „praktische besluiten", onder meer de oprichting van het gezamenlijk comman do. had genomen, met het oog op het Is raëlische plan om het Jordaanwater om te leiden. In een communiqué werden de Israëli sche plannen beschreven als „ernstige nieuwe agressie' en werd gezegd dat de Israëlische bevloeiingswerken „de Ara bische rechten grote schade zouden be rokkenen". (Advertenties) Al l/UA*n<' in combinatie met luxueus solide moderne vormgeving exclusieve bekleding vcbr woorthmst op Breda

de Stem | 1964 | | pagina 1