SPORT PANIEK: MARIKA KILIUS ZOU VERKERING HEBBEN Holleboom naar Innsbruck en dokter Pannekoek ook EMM krijgt het opnieuw niet makkelijk: Operatie Cees Verkerk: schaatser met grote capaciteiten Sjoukje wint op ,één been' Hans Baumler siet sijn plannen nu vervagen Sjoukje Dijkstra: 5e Europese titel Akkoord tussen KNSB en het NOC Deining in de biljartwereld Zal Marika zich gaan verloven? .Stommiteit Familieplannen Commentaar Zuid B I est-Noord-Braban t Zeeland Programma zaalhandbal Afgelastingen x, Tot bêi uw dienst Bndgecompetitie Schaken in Boedapest Kick Langeweg tweemaal remise Elfstedenbestuur zal (nog) niet vergaderen KNSB EN NOC LOSSEN GESCHIL OP Wil Tini Wijnen Scholte kwijt? Mikrokorfbal Wedstrijden met titel-belangen Programma volleybal Communiqué Tevredenheid Daden Schaken in Beverwijk Stein Russisch schaakkampioen MARKTEN Voldoende sneeuw in Innsbruck WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JANUARI 1964 11 Hans Kilius, de vader van de schaatskampioene Marika Kilius, heeft kranteberichten tegengesproken, als zou er onenigheid heer sen tussen zijn dochter en haar partner Hans Jürgen Baumler. Vader Kilius zei, dat er nooit sprake was geweest van een romance tussen het sympathieke tweetal, dat ook thans weer bij de Europse kampioenschappen kunstrijden als kampioen „uit de bus kwam. Hij verklaarde, dat Marika en Hans goede vrienden waren en geheel door het kunstryden in beslag werden geno men. Hij ontkende berichten, volgens welke zijn dochter haar schaatscarriè- re zou opgeven om te trouwen, met de zoon van een rijke fabrikant. Baumler zou hierover zeer ontstemd zijn, omdat hij na de Olympische Spe len naar een ijsrevue hoopt over te gaan en zonder zijn partner met een aanzienlijk kleiner honorarium genoe gen zal moeten nemen. Intussen heeft een Duitse miljonairs- zoon besloten zich op de achtergrond te houden, om het Duitse wereldkam- pioenspaar kunstrijden gelegenheid te geven ook de Olympische titel te ver overen. „Ik zal haar niet meer ontmoeten voor het Olympisch toernooi in Inns bruck," zei Werner Zahn, vriend (dus toch?!) van de blonde, mooie Marika (20 jaar). Baumler heeft een grote hekel aan Zahn, wiens vriendschap voor Manka er de schuld aan zou zijn dat het paar zo slecht gereden heeft in de Wesiduit- se kampioenschappen vorige maand. Zahn, de 22-jarige zoon van een schat rijke fabrikant van sigarettenaanste kers, heeft Marika met rust ge1 aten tijdens de training. „Ik heb er op de t.v. naar. geke ken," vertelde Zahn .Alles ging vlot. Marika was geweldig. Alles ging goed behalve die stommiteit van Baum ler." Zahn doelde op de niet geheel perfecte landing van Baumler na een der sprongen en Zahn genoot kennelijk nog na van dat foutje. Zahn heeft ook plezier om de natio nale deining welke is veroorzaakt door zijn invloed op de betrekkingen tussen Marika en Hans-Jürgen. ,,Ben ik geen slechte jongen?" vroeg hij vrolijk. Het is echter geen zaak om te la chen voor de Duitse kranten, de coach van het schaatspaar en voor de fami lies met name de moeder van Baum ler. Mevrouw Baumler heeft jaren als serveerster gewerkt in de nachtclub Ca- sa Carioca van het Amerikaanse leger, te Garmisch-Partenkirchen, om het Hans-Jürgen mogelijk te maken te trainen. „Daar komt me ineens die Zahn en gritst het meisje bij Hans- Jürgen weg. Het breekt mijnhart. De kinderen hebben jaren en jaren samen gewerkt. Na Innsbruck moet het voort gaan en Marika weet dat we op haar rekenen. Mijn zoon is op van de ze nuwen alleen doordat Marika steeds Zahn om haar heen heeft," aldus me vrouw Baumler. De Duitse dagbladen en tijdschriften zeggen dat de families van het schaats paar hadden verwacht dat het paar prof zou worden na het bemachtigen van de Olympische titel, om op die ma nier eindelijk eens wat 'terug te kunnen doen. Als Marika zich na de Olympi sche Spelen met Zahn zou verloven, val len de familieplannen in duigen. Hans-Jürgen heeft gezwegen terwijl de dagbladen meldden dat Marika door Zahn werd verwend met bontjassen, parfums, juwelen en ritjes in dure au to's. Maar na het zwakke rijden in de Duitse kampioenschappen, verklaarde Hans-ürgen„Hoe kun je nu in top vorm zijn, wanneer er dingen zijn die aan je knagen?" Gisterenavond glimlachte hij voor de t.v.-camera's na zijn geslaagde optre den met Marika. Zij glimlachte terug. Zij deelden een glas water samen. Maar anders dan andere paren, gaven zij el kaar geen zoen. „Die kreeg ze van mij een hand kus toen ik op de t.v. naar haar Keek," zei Zahn. MARIKA EN HANS op de schaats een prima duo (Van onze handbalmedewerker) Na het. prachtige resultaaat van vorige week, te- JftF gen Stratum-Meteoor, komt het Middelburgse E. I M.M. in de zaalhandbal-hoofdklas heren, zaterdag- m'iWf avond in de Goese veiling, voor een nog grotere vuurproef. Dan moet E.M.M. het opnemen tegen Operatie, een van de grootste kanshebbers voor de landstitel. Ofschoon E.M.M. dapper voor de dag kan komen, moet een Operatie-zege toch verwacht worden. Voor de hoofdklasse dames wordt (eveneens te Goes) gespeeld de wedstrijd Hellas-Hygiëa en na de prestatie van afgelopen zondag mag niet worden verwacht dat Hellas tot winst zal komen. DAMES Blauw-Wit zal zondag moeten buigen voor de grotere stootkracht van E.B.H. V. De Bredasé rood-witten zijn dan weer een stap dichter bij hun kampioenschap. S.O.A. dat afgelopen zondag verloor van Blauw-Wit maar toch de tweede plaats behield wordt weer bedreigd. Deze keer is het S.I.O.S. uit Bergen op Zoom, een ploeg waarvan moeilijk te winnen is. HEREN Het Tilburgse Volt zal zich moeten onderwerpen aan het technisch beter spelende Hellas uit Goes Dit wordt weer een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Wanneer E.B.H.V. meer tempo in zijn aanvallen legt zal het niet moeilijk zijn om Taxandria te kloppen. omvangt in Goes koploper Were Di. Bij de uitwedstrijd wist het de Tilburgse ploeg een gelijk spel af te dwingen. Ook deze keer is Tonido niet geheel kansloos. DAMES lc KLAS: DlaaU^rai^Ükse T?chos gaat de tweede plaats vei stevigen door van Volt te win- EftnV7^eZT"Z ^acho™ j i P Bredase ploeg die de 7af Ta ply zeer ®°ed OP drèlf i s zal Tachos weten te bedwingen Rapid boven aan de ranglijst, kan ook Volt een nederlaag toebrengen. HEREN le KLAS S.O.A. dat op kop kwam ral rich hand haven in de wedstrijd tegen Tachos Ook Rapid speelt logen Tachos. De nlneca"aNS Z",llen het (ie VVaahvijkse el? tadea" neven en minstens een gelijk spel afdwingen. DAMES 2e KLAS =^eAldenB,redase teams E.B.H.V 2 j een bescheiden plaats brneiw tU rarHl,jst Saan de punten broederlijk delen. Dongen dat de twee de wedstrijd speelt tegen S.O.A. 2. en 2aafendf S aats °P de ranglijst beret, halen Wedstrijd twee punten cnETt^?? dat h°fe c!gen wil ®aan S°°i- SLf t de lastige opgaaf om dongen te verslaan. HEREN 2e KLAS m^/giat?uT?p «de, comP°titieresultaten Dongen kunnen winnen van ,.wP A' 2.1" E S.H.V. 2 bezitten het zelfde aantal punten op de ranglijst. Het nniJT06,'- J om van deze plaatselijke ontmoeting een voorspelling te maken. L.O.N.G.A. dat vorige week voor een verrassing rorgde door koploper Blauw- Wit te verslaan zou ook wel eens Dongen een nederlaag toe kunnen brengen. Voor de afdeling Zeeland wordt nog gespeeld de dames eerste klas wed strijd tussen Marathon en Zeeland Sport, die wel een overwinning voor Marathon zal opleveren. Walcheren mag niet veel moeite hebben met Neptunes. In de heren le klas moet Marathon kunnen winnen van Volharding en Walcheren van Tonido 2, In de dames 2e klas lijkt E.M.M. te sterk voor Marathon 2 en in de heren 2e klas kan S.I.O.S winnen van Olympus 2. In de heren 3e klas tenslotte zal Fortuna 3 een goede pres tatie verrichten door wederom van S.I.O.S. 2 te winnen. Het was geen verrassing. Wegens het ontbreken van Henk van der Grift werd Rudi Liebrechts op de eerste dagen van 1963 om precies te zijn op 2 en 3 januari te Groningen Nederlands kampioen schaatsenrijden op de lange- baan. Door de hevige koude waren slechts weinigen getuige van deze titel strijd, die toch een prettige verrassing in petto had. Het was de ontdekking van He toen" 20-jarige Cees Verkerk, zoon van een café-houder in Putters- hoek, die bij zijn vader in het bedrijf werkt. Niet op de 500 meter nog, waarop hij tot een bescheiden 48.8 kwam, werd het oog van de kenner naar hem ge trokken. Dit gebeurde op de eerste dag wel op de 5000 meter, op welke afstand hij met zijn 9 min. 7.8 sec. de derde plaats opeiste achter Liebrechts en Zee, maar vóór Chris Meeuwisse. Gerben Karstens, de lange-afstandrijder Hoor neman, Jeen van den Berg en anderen. Toen hij de volgende dag zich ook (met 2.41.4) op de 1500 meter onder de eersten schaarde (hij werd 4e), kwam hij in het volle licht te staan. Niet al leen door zijn plaatsingen, maar ook door zijn voortreffelijke rijstijl. Eigen lijk reeds na die 1500 meter viel het besluit: Cees Verkerk wordt alsnog toe gevoegd aan de kernploeg en na zijn vierde plaats op de 10.000 meter (in 20.45.5) was daar geen twijfel meer over. En zo ging Verkerk mee naar Noorwegen, waar zoals nu blijkt hij toen en later in eigen land op de kunstijsbanen veel geleerd heeft. Bij de eerste belangrijke nationale wedstrijden van het seizoen 1963-'64, die op 13 en 14 december te Deventer werden ge houden, reed hij naar de tweede plaats achter de onaantastbare Rudi Lie^- brechts, die hij echter op 1 januari 1964 te Hamar op de 5000 meter zou over vleugelen. Was het verschil tussen dit tweeta] in voorgaande wedstrijden op deze afstand nog ruim, op de eerste dag van het Olympische jaar kwam Verkerks tot de knappe tijd van 7 min. 57.8 sec., waarmee hij voor de eerste maal onder de acht minuten reed en Rudi Liebrechts met 1.8 sec de baas bleef. Achter de Russen Matusevitsj (7.53.9) en Yumashev (7.55.8) werd Verkerk met zijn 7.57.8 derde. Niet alleen Liebrechts liet hij achter zich, ook oud-wereldkampioen Viktor Kositsjkin en diens landgenoot Sjaba- rov. Verkerk had nu ook internationaal zijn naam gevestigd en bleef met steeds SGherper tijden in het voorste gelid. Hoofdklas dames Hellas Gs Hygiëa Swift W.L.C./D.E.S. D.W.S. Verburch heren E.M.M. Operatie Sittardia Str. Meteoor Dynamo Hellas Hg. DISTRICT ZUID B dames Blauw- Wit E.B.H.V. S O.A. S.I.O.S. heren Volt Hellas Taxandria E.B.H.V. Tonido Were Di AFDELING WEST-NOORDBRABANT dames le klas Volt Tachos Be Fair Tachos Rapid Volt heren lc klas Tachos S.O.A. Rapid Tachos dames 2e klas E.B.H.V. 2 S.O.A. 2 Dongen S.O.A. 2 Dongen EmBeE heren 2e klas E.B.H.V. 2 Dongen S.O.A. 2 E.B.H.V. 2 Dongen L.O.N.G.A. dames 3e klas E.V.V. EmBeE 2 V.C.W. E.V.V. EmBeE 2 V.C.W. Heren 3e klas geen wedstrijden vastgesteld heren 4e klas Velocitas 3 Rapid 3 Rapid 3 E.B.H.V. 3 heren 5e klas geen wedstrijden vastgesteld. ZEELAND: dames le klas: Marathon Zeeland Sport Walcheren Nep tunes heren le klas Marathon Volharding Walcheren Tonido 2 dames 2e klas Marathon 2 E.M.M heren 2e klas S.I.O.S. Olympus 2 heren 3e klas Fortuna 3 S.I.O.S. 2 dames jun.: Walcheren O.D.I heren jun. Marathon Hellas S.I.O.S. Tonido meisjes A Olympus Robur; meisjes B O.D.I Marathon 2 jongens O.D.I. Marathon; Fortuna B TonidoS.I.O.S. Fortuna A. Met groot vertrouwen ziet de Neder landse schaatswereld de ontwikkeling van dit talent tegemoet. Verkerk mag thans in de schaats wereld internationaal zijn doorgebro ken, op meer bescheiden wijze heeft hij, ondanks zijn ieugd, zijn sporen in de sport toch reeds verdiend. Na tot 1961 gedurende acht jaar te hebben ge voetbald, ging Verkerk, die eveneens een zeer verdienstelijk biljarter is, zich vooral toeleggen op de wieler- en schaatssport. In 1963 kwam hij als ama teur--wielrenner in veertien wegwedstrij den uit, waarin hij vier tweede plaat sen bereikte en één derde. Behalve door wielrennen werkte Verkerk aan zijn conditie tijdens de trainingen voor de schaatsenrijders op het CIOS onder leiding van Ben Holleboom. Met Cees Verkerk, die als scholier in 1953 zijn eerste wedstrijd reed (op Friese door lopers), maar daarna door gebrek aan ijs in 'eigen land niet veel meer op schaatsen stond, heeft Nederland op in ternationaal niveau een nieuwe repre sentant gekregen. De KNVB heeft, in verband met de gesteldheid van de terreinen alle amateurwedstrijden, zowel in de KNVB als in de afdelingen, voor zaterdag en zondag afgelast. De beslissing over het al of niet doorgaan van het betaald voet bal en het betaalde jeugdvoetbal zal aan consuls en scheidsrech ters worden overgelaten. Ook alle hockeywedstrijden, die voor zaterdag en zondag voor kwamen op het wedstrijdpro gramma van de KNHB, gaan in verband met de gesteldheid van de terreinen niet door. Alle wedstrijden voor zaterdag en zondag van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond en van de regionale bonden zijn eveneens afgelast in verband met de slech te gesteldheid van de terreinen. ERE-DIVISIE DOS-Feijenoord Heracles-GVAV Ajax-DWS 5jc' Volendam-Fortuna r PSV-ADO MW-NAC Blauw Wit-Go Ahead f Sparta-SC Enschede EERSTE DIVISIE Veendam-Willem II Ensch. Boys-Velox Telstar-Elinkwijk RBC-WV SHS-Eindhoven Sittardia-DHC BVV-de Volewijckers Excelsior-Fortuna VI. TWEEDE DIVISIE Be Quick-EDO Tubantia-RCH HVC.KFC PEC-Leeuwarden s{c Hilversum-'t Gooi Heerenveen-Zwolse Boys ZFC-Zwartemeer Haarlem-Alkmaar TWEEDE DIVISIE B LONGA-Xerxes De Graafsch.-Wageningen AGOVV-Wilhelmina Baronie-NEC SVV-Hermes DVS Limburgia-Helmondia '55 Roda JC-DFC NOAD-Vitesse De met een gemerkte wedstrijden komen voor op de sporttoto van deze week. Na de 5e ronde in de viertallenbridge district Zeeland afdeling Zeeuwsch Vlaanderen is de stand als volgt: Hoofdklasse: Luctor 2-Sas I 6371 (15), Terneuzen I-Luctor 1 5556 (3-3) Eerste klasse: Luctor 5-Oostburg 58 80 (06), Te'rneuzen 2-Luctor 4 3487 (0—6). Op de helft van de competitie isr de stand: Hoofdklas: 1 Sas 1 22 winstpun ten, 2 Luctor 2 12, 3 Luctor 1 10, 4 Ter- neuzen 1 10, 5 Luctor 3 6; Eerste klas: 1 Sas 2 18, 2 Oostburg 18, 3 Luctor 4 16, 5 Luctor 5 8, 5 Terneuzen 2 0. In de vierde en vijfde ronde van het zoneschaaktoernooi te Kecskemet speel de de Nederlandse vertegenwoordiger Kick Langeweg remise tegen resp. de Oostenrijker Prameshuber en de Bulgaar Tringov. De overige uitslagen wdren afge broken partijen vierde ronde: Langeweg Prameshuber 0,50,5 Damianovic Hecht 0,50,5 Hort Bednarsky 10 Gheorghiu Bhendt 0,50,5 5e ronde Pachman (Tsj.-Sl.) Szabo (Hong.) 0,5—0,5 Tringov (Buig.) Langeweg (Ned.) 0,5—0,5 Bednarsky (Polen) Gheorghiu (Roem.) 0,50,5 Danianovic (Z.-Sl.) Attard (Malta) 10 Matanovic (Z.-Sl.) Clarke (Gr.- Br.) 10 Bhend (Zwitserl.) Bilek (Hong.) afgebr. Hecht (Did.) Hort (Tsj.-Sl.) afgebr. Prameshuber (Oost.) Pietsch (O.-Did.) afgebr. Stand 1. Pachman 3,5 pnt. 2. en 3. Bilek en Hecht beiden 3 pnt. en 1 afgebr. partij 4. t.m. 7. Tringov, Bednarsky, Damianovic en Matanovic allen 3 pnt. 8. Hort 2,5 pnt. en 1 afgebr. partij 9. Pietsch 2 pnt. en 1 afgebr. partij 10. t.m 13. Clarke, Gheorghiu, Langeweg en Szabo allen 2 pnt. 14 Bhend 1,5 pnt. en 1 afgebr. partij 15. Prameshuber 1 pnt. en 1 afgebr. partij 16. Attard 0,5 pnt. Het bestuur van de Elfstedenvereni ging heeft na onderling telefonisch con tact besloten zeker tot en met zondag nog niet in vergadering bijeen te komen om over een eventuele elfstedentocht te praten. „Het zal nog een paar nachten dertien a veertien graden moeten vrie zen willen wij over een Elfstedentocht gaan piekeren", aldus de secretaris, de heer II. G. van Slooten. „Er wordt zo hier en daar in de provincie wel druk gereden maar de toestand van het ys is nog lang niet zo, dat wij er tienduizend mensen op los kunnen laten" (Van onze sportredactie) By de K.N.B.I5. is de vlam weer in de pan geslagen. Van 13-16 februari wordt in Vlaardingen het nationale kampioenschap 47-2 gehouden, waarvoor Scholte, Wijnen, Van Leur, Vultink, Ro denburg, Beekman, Zee, Jacobs en Van Leeuwen een uitnodiging hebben ont vangen. Ook (lus Scholte, die al jaren door suikerziekte wordt geplaagd, en die enige tijd uit de roulatie is geweest als gevolg van een lichte hartaanval. Henk Scholte heeft de uitnodiging aanvaard en is momenteel volop in trai ning om over een paar weken zijn bes te conditie te kunnen bereiken. De afdeling Oss, van de K.N.B.B. maakt echter bezwaren tegen de deel name van Scholte omdat en nu is de Osse topspeler Tini Wijnen aan het woord —de deelnemers niet vrijelijk tegen hem zouden kunnen spelen. Zon dag zal het district Oss op de jaarver gadering van de K.N.B.B. in „Kras' te Amsterdam een voorstel indienen om de deelnemers aan dit landskampioen schap vooraf medisch te laten keuren. Henk Scholte is over dit Osse voorstel in woede ontstoken on verklaarde dat Tini Wijnen hem als gevaarlijke con current uit wil schakelen. Het hoge woord is weer gesproken, en de - schijn is tegen Wijnen. Het is een dom voorstel, waarmee hij Scholte, die hij sparen wil. helemaal geen dienst bewijst. Scholte zal zich namelijk tegen zulke lichamelijke discriminaties ver zetten Dat was te voorzien. De per soonlijke verhouding tussen de twee spe lers die waarschijnlijk internationaal ons land zullen moeten vertegenwoordigen is er ook mee vernield. Als Wijnen zijn collega Scholte tegen zichzelf had willen beschermen had hij langs de weg van het dagelijks bestuur op de nood zaak van de medische keuring der spe lers moeten wijzen. De verantwoorde lijkheid in deze ligt bij het bestuur dat •holte heeft uitgenodigd. Het mikrokorf balprogramma van de Zeeuwse korfbalbond, dat vanmiddag in de Goese Veilinghal wordt afgewerkt, bevat enkele interessante wedstrijden waarbij de huidige leider in de veld- competitie van de Z.K.B. bet Terneu- zense Luetor een belangrijke rol zal kunnen spelen. In de hoogste afdeling van het toer nooi staan Tjoba 1 en Togo 1 samen aan de leiding met 4 punten uit twee wed strijden. Beide ploegen spelen in de KNKB-afdeling hun laatste wedstrijd tegen Luctor, dat in dit toernooi nog niet in het veld kwam. De oranjehem- dgn kunnen dus nog zowel bij Tjoba als hij Togo roet in het kampioenseten gooien. Wij vrezen echter, dat Luctor niet zal zijn opgewassen tegen het Be- velandse mikro „geweld". Belangrijk zijn zaterdagmiddag ook de wedstrijden in klasse la tussen Ondo 1 en Tjoba 2 en tussen Ondo 1 en Togo 2. In deze afdeling staan Zuidwesters 1, Tjoba 2 en Togo 2 in puntenaantal pre cies gelijk n.l. 2 uit 2. Voor de acht uit St.-Laurens is er dus nog van alles te winnen. 3c: BI. wit 4—Togo 5; 3d: Olympia 2— Togo 6; lb: Elto 1—Togo 3; 2c: Ondo 2— Togo 4; la: Ondo 1—Tjoba 2; 3d: Ondo 3—Volharding 2: 2c: Ondo 2—Top; KNKB: Luctor 1—Tjoba 1; 3d: Ondo 3Olympia 2; KNKB: Luctor 1Togo 1; la: Ondo 1—Togo 2; 2b: Elto 2—Zee- landia. TINI WIJNEN voorstel Hoofdklasse dames V.C. Tegelen P.S.V. E.V.V.C. V.C. Den Bosch M.O.C '17 Rapid Eindhoven; Organon Lyceum Hevok Sarto. Hoofd klasse lieren Ever Ready P.S.V. Bermi Madjoe Bekkerveld Lyceum Roermond B.C. V.C. Den Bosch Hevok Sarto St.-Pieter R.H.B S., Breda. Overgangsklasse A- dames D.S.V. V.V.S. M.O.C. II E.V.V.C. II. Overgangsklasse A-heren D.S.V. Matador Rapid Matador Marathon Vitesse Mollerlyceum E.V.V.C. Overgangsklasse B-dames Sarto II L.V.C. Hurry Up R.H.B.S., Breda Tornado Olympia V.C.T. V.V.O. Den Dungen Theresia P.T.T. Set Up. Overgangs klasse B-heren Odulphus II L.V.C. Minenco Ever Ready II. Het gerezen meningsverschil' tussen de Koninklijke Nederland- sche Schaatsenrijdersbond en het Nederlandsch Olympisch Comité over de aanwijzing van een bege leidend arts voor de Olympische Winterseplen van Innsbruck is in vriendschappelijke sfeer opgelost. Het N.O.C. heeft over deze kwestie het volgende communiqué doen uitgaan: „Het Nederlands Olympisch Comité deelt mede, dat nader overleg met de KNSB, waarbij beider standpunten en motieven in welwillende sfeer ter tafel zijn gebracht en begrip en instemming hebben ontmoet, tot de volgende beslis sing heeft gevoerd: In de Olympische delegatie naar de Winterspelen te Innsbruck is opgenomen de heer Holleboom, van wiens diensten uitsluitend als masseur gebruik zal wor den gemaakt. Voorts zal dr. A. R. F. M. Pannekoek, lid van de Olympische me dische voorbereidingscommissie 1964, als zodanig naar Innsbruck gaan, waar hij, indien nodig, de Olympische ploeg ook zal bijstaan." De heer A. A. Schouten, de man, die naar aanleiding van het door het N.O.C. in eerste instantie genomen besluit (de aanwijzing van dr. Pannekoek, in plaats van de heer Holleboom), zijn functie als voorzitter van de technische commis sie hardrijden langebaan van de K.N.S.B. neerlegde, was bijzonder verheugd te horen, dat beide partijen inmiddels tot overeenstemming zijn gekomen. „Als ambteloos burger verheugt het mij ten zeerste, dat de sportmensen aan de top elkaar hebben gevonden. De har monische samenwerking tussen het N.O.C. in de K.N.S.B. is niet alleen noodzakelijk voor dit moment, nu de voorbereiding voor Innsbruck in zo'n vergevorderd stadium verkeert, maar ook als basis voor de volgende winter spelen. Ik zou niet weten hoe de K.N. S.B. voldoende gelden bijeen zou bren gen voor de training en opleiding van schaatsers, als het N.O.C. zich zou heb ben gedistantieerd." Over een eventuele „com,eback" als voorzitter van de technische commissie wilde de heer Schouten zich niet-uitla ten. „Geen commentaar", was zijn reac tie op suggesties in die richting. De reactie van de secretaris van de technische commissie, de heer J. F. van Dalfsen, was eveneens die van een ver heugd man. De heer Van Dalfsen had aanvankelijk zijn functie ter beschikking gesteld maar de laatste ontwikkeling van de affaire heeft hem doen besluiten zijn werkzaamheden in de T.C. te bly- ven voortzetten. „Ik ben heel blij, dat deze nare kwes tie in zulk een goede sfeer tot een op lossing is gekomen. Mijn bezwaar tegen de gang van zaken was vooral gericht tegen het feit,, dat met de wensen van de K.N.S.B., als een van de betrokken partijen, geen of nauwelijks rekening was gehouden. Wij hadden gesteld, dat de aanwezig heid van de heer Holleboom in Inns bruck van zeer veel belang was. Of schoon wij, sinds het prettige gesprek, dat wij op 14 december van het vorig jaar in Deventer hadden met enkele af gevaardigden van het N.O.C., van me ning waren dat met onze wensen reke ning zou worden gehouden, heeft dit aanvankelijk moeilijkheden opgeleverd. Aan ons standpunt, dat met overleg veel te bereiken is, is, wat de heer Holleboom betreft, nu tenslotte toch tegemoet ge komen en dat stemt mij tot tevreden heid, hoewel een compromis nooit de beste oplossing is. „Nu geen woorden meer, maar daden", was het korte maar veelzeggende com mentaar van Cees Kerdel, chef de mis sion van de Nederlandse Olympische ploeg in Innsbruck. „Het lijkt mij beter de zaak nu even te laten betijen. We zijn met de K.N.S.B. tot overeenstemming gekomen en ik geloof dat wij allemaal gebaat zijn bij rust rondom de Olympi sche ploeg", aldus de heer Kerdel, die de nadruk legde op het feit, dat het ge sprek tussen K.N.S.B. en N.O.C. in zeer vriendschappelijke sfeer is verlopen. DOKTER PANNEKOEK ••op naar de O.S. In het 26e Hoogovenschaaktoernooi hadden de grootmeesters en meesters een vrije dag. Toch is er wel geschaakt in het Kennemer-theater. Er werd namelijk een begin gemaakt met de tien kampen waaraan door 160 spelers uit zeventien verschillende landen wordt deelgenomen. Ook de wedstrijden voor de internatio nale damesgroep zijn begonnen. De uitslagen luiden Nicolau (Roem.) Heemskerk (Ned.) 10 Karakas (Hong.) Timmer (Ned.) 10 Jova- novic (Z.-Sl.) Konorskovska (Polen) 0,50,5 Zatulovskaja (Rusl.) Chaude de Silans (Fr.) afgebr.; Litmanovic (Polen) Ivanova (Buig.) 0,50,5. Het uitverkochte ijsstadion van Gre noble juichte. Drieduizend liefhebbers brachten Sjoukje Dijkstra een nooit te vergeten huldiging. De Nederlandse had zich oppermachtig getoond en Regina Heitzer (2e) en Nicole Hassler (3e) achter zich gelaten. Een verrassing was dit niet meer, want de gehele kampioen schappen toonde Sjoukje zich onver slaanbaar. En nu het Olympisch goud Grootmeester Leonid Stein is de nieu we Russische schaakkampioen. In de zesde ronde van de driekamp tussen hem, Spassky en Kholmov sloot Stein remise met Kholmov waardoor hij onbe reikbaar was voor de anderen. Spassky eindigde op de tweede plaats en Khol mov werd derde. Het organisatie comité van de Olym pische Winterspelen, die te Innsbruck zullen worden gehouden, heelt meege deeld dat er geen gebrek meer is aan sneeuw op de parcoursen Als gevolg van het 'uitblijven van sneeuwval, kwam men aanvankelijk sneeuw tekort, maar dit is opgevangen door het aanvoeren van sneeuw uit andere plaatsen gedurende de laatste dagen. Een woordvoerder van het comité deelde mee dat alle skischansen nu met sneeuw bedekt waren. Er zit nog steeds geen sneeuw „in de lucht". GOES, 17 jan., groenten per kg: prei Al 51-61, A2 45-56, witlof Al 84-90. A2 70 B2 54-57, alw. 41. spruiten Al 81-82, A2 61-79. BI 62-70, B2 30-40, knolselderij 2 4-5. rode kool 2 7-9, BI 6, groene kool 2 12-20. boerenkool 2 24-28. uien afw. 6, peen BI 5-14. Cl 6-10, uiten gesch. 18, witte kool 6-23, kroten 2 18. KOEWACHT. 16 januari, gezwingeld vlaslint W.R. 200-265. D.R. 180-240, breek- vlas 90-100. ruwe lokken 20-35. gezwin gelde lokken 70-75. slaglijnzaad 40, ge keurd lijnzaad 66-67, kaf 6-7, scheven 12, Kalme markt. LEEUWARDEN. 17 januari. Stieren aanvoer 52. prijzen 3.803.85 per kg slachtgewicht. vette koeien 175, 2.40 2.50 3,503.60 3.60—3.75 per kg slacht gewicht, melk- en kalfkoeier.' 1386 850 1175, pinken 225, 450675775, enter- fokstiartjes 625—900 allen per stuk, vette kalveren 353 2.803.40 kg levend gewicht, graskalveren 353 400675 3,60- 4.00 per kg., nuchtere kalveren 656 40-55 st. 1,30-1.40 p. kg, fok- en mestk. 90140 per stuk. slachtpaarden 75 100 per stuk, vette en weidelammeren 6070 per stuk (export 110120), slacht er,' zuiglammeren 5.005.50 per kg ge schat slachtgewicht, fok- en melkschapcn 95115 per stuk, vette varkens 3 2.10 2.30 kg lev. gew. biggen en lopers 15, biggen 7590 per stuk, lopers 90120 per stuk, bokken en geiten 26 1.201.30 per kg slachtgewicht, fok- en melkgeiten 4055 per stuk, paarden 162, werkpaar den 14001425 per stuk, slachtpaarden' 7501050 per stuk, export slachtpaarden 2.402.60 per kg slachtgewicht. Totaal 3584. Overzicht: Stieren aanvoer als vorige week, handel: extra's flink prijshoudend, prijzen: lui duur Vette koeien iets min der, wel handel, stabiel, guiste koeien iets minder, wel handel, extra's boven notering. Pinken kort, wel handel, flink prijshoudend. Vette kalveren min der. wel handel, flink prijshoudend. Graskalv.: minder, wel handel, fl. prijsh. Nuchtere kalveren, gelijk, vlot, extra's boven notering, schapen en lammeren als vorige week, vlot. stabiel, varkens zeer kort, vlot, flink prijshoudend. Biggen en lopers zeer kort. vlot, flink prijshou dend. Bokken en geiten vlot, wel handel, extra's boven notering. Paarden als vo rige week, veel handel, flink prijshou dend. TERNEUZEN, 17 januari, groenten per stuk in centen: knolselderij 16-32, per kg in centen: rode kool 7-13. sav. kool 20-32, witte kool 12. boerenkool 25-36. breek- peen 8-13, prei A2 23-49. B 14-33, sprui ten gesch. 103. ongesch. 33-81. uien 2 5-11, witlof A 67-70, A2 51-59. B 63-67, B2 40- 58. afw. 22-52. veldsla 2 24-25, appelen: Golden Delicious 1 80 54-57, 75 59-63, 70 49-62, 65 40-49. 60 25-34. 2 80 41-44, 75 41-49. 70 40-48. 6.) 31-40. 65 21-25, 2D 14-15, 3 grof 18-24, 3 fijn 14-16, Jonathan 1 75 39-40, 70 38-39, 65 33-37. 60 23-24, 2 80 31-32. 75 29-35. 70 29-34. 65 23-33, 60 20-32, 2D 14-15, 3 grof 18-23.50. 3 fijn 14-16. Win ston 1 70 54-57, 65 46-49. 60 23-26, 55 19, 2 70 30. 65 26-29. 60 19-25, 55 15-18, 2D 14-15, 3 grof 21-24, 3 fijn 14-16. Kpnstanz 264 (+1), Rheinfeiaen 173 (+5), Ottenheim 202 (—7), Straatsburg 146 6), Maxau 328 (onv.), Plochingen 109 (—9), Mannheim 152 (—1), Stein- bach 113 9), Mainz 153 9), Bingen 94 (+4), Kaub 93 3). Trier 286 16), Koblenz 122 19). Keulen 70 19), Ruhrort 216 8), Lobith 819 (+9), Nij megen 604 4). Arnhem 658 3), Eefde IJssol 187 (—3), Deventer 103 (—2), Mon- sin 5470 (onv.), Borgharen 3955 12 Belfeld 1133 13), Grave beneden de sluis 502 8).

de Stem | 1964 | | pagina 15