Papier voor UW pen HAV PROGRAMMA'S VAN RADIO EN TV het landbouwwerktuig ONZE PUZZEL De IS uw vertrouwen waardI fout gedacht in dongen verlichting dongenvaart boerenorgan1satie „delft" f/V meuw-gusiseke1s is dat juist (i is dat juist (ill) zo is het toevallig (vi) zo is het toevallig (vii) zo is het toevallig (viii) zo is het toevallig (ix) zo is het toevallig (x) nieuwe Amsterdam tentoonstelling mechanisatie en rationalisatie in land en tuinbouw. 20 t/m 25 januari 64 zo is het toevallig (xi) Radio Televisie Liturgische kalender Uw ideale kontaktlijm is SS. SNELFIX: lijmt snel en muurvast tijg, P0TTER>,gll|É J.INI DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JANUARI 1964 Na de inzending van 21-12-'63 meen de ondergetekende, dat bij de toevoe ging van 't voltooid deelwoord aan 't bestaande opschrift, een kleine ophel dering op zijn plaats was. Het betreft hier de uiteenzetting over het Wit-Gele Kruis-gebouw. Weet geachte inzender, dat het Wit-Gele Kruis nog steeds de gastvrijheid geniet van de woning der zusters Franciscanessen van Hoge Ham 68? Het kliniekje, een verbouwd koetshuis indertijd daarboven een zolder als bergruimte nog wat later een stuk van de bijkeuken toegevoegd als kleinere gelijkvloerse bergruimte dit is de situatie van het Wit-Gele Kruis. De woonruimte van de zusters staat los van dit alles. Voor verga deringen wordt één van de kamers benut. Momenteel zijn drie religieuzen in dienstverband werkzaam als wijk verpleegsters. Mag di+ groepje ook nog beschikken over een woon- en leef ruimte? Is het ook niet billijk, dat in deze woning nog zorgende zusters zijn, die bovendien vaak de telefoon en de bel bedienen ten behoeve van het Wit- Gele Kruis? Verder is één van de takken van dienst ondergebracht in een vereni gingsgebouw, nl. een CB voor zuige lingen. Hoe daar de behuizing is kunt u vernemen van de jonge moeders van Dongen. Ook de inenting geschiedt in een „gast-gebouw", nl. een patronaat. Dit alles is dus verre' van ideaal. In vergelijking met andere Brabantse dor pen staat op dit gebied Dongen er karig voor. U ziet dus, dat een zelf standig, aangepast W.-G. Kruisgebouw broodnodig is en los staat van de woongemeenschap van de zusters. De bewoners van het welvarende Dongen in al zijn gelederen komt een eigen gezondheidscentrum ten vol le toe. Toch mogen wij gezien de huidige onderhandelingen het vaste vertrou wen hebben, dat voor het Wit-Gele Kruis heel spoedig een passend gebouw wordt opgetrokken. DONGEN Zr. M. RITA Wijkverpleegster W.-G. Kruis In aansluiting op het schrijven van de heer H, G. O. uit Dongen: ik ben het met hem eens. De verlichting is zeer slecht. Ik hoop.' dat als het krediet voor de nieuwe tafelpoot in de raads zaal gegeven is, er ook eens iets aan onze verlichting gedaan kan worden. Zou het misschien geen oplossing zijn er enkele oude gaslantaarns te plaat sen met het oog op het goedkope aard gas uit Slochteren? dongen een lichtopsteker Ik ben het met de heer A S. uit Vogelwaarde volkomen eens wanneer hij zegt dat we moeten streven naar een sterke boerenbond. Wanneer de drie landbouworganisaties zich ont doen van de huurlingen die onze land bouw moeten eschermen, dan kan de Boerenpartij zich ontbinden en zich verenigen in één landbouworganisatie. Want hadden we met dat probleem niet gezeten, dan was er van een boerenpartij nooit sprake geweest BORSSELE H. S. In uw blad van 23 december jl. stond een artikel over het op 19 december jl. gesloten huwelijk tussen ir. Huisman en mejuffrouw Aronstein. Ik meen, dat er op 16 december om 10.30 uur al een huwelijk werd gesloten en wel tus sen (de timmerman) Ouwenland en mejuffrouw Van Dorst. Dit huwelijk was uiterlijk misschien niet zo luister rijk en zonder titel(s), maar dat neemt niet weg dat het huwelijk het eerste op genoemd gemeentehuis gesloten hu welijk was. Om de schijn van klasse discriminatie te vermijden zou het dienstig zijn dat de man of instantie die zo moeilijk telt, de kop en schotel met het gemeentewapen alsnog aan het echte eerste paar overhandigt. Dit niet om de kop en schotel, maar om de historische juistheid van het feit. NIEUW-GINNEKEN EEN INWONER In 'n door 'n kapperspatroonsbond ge plaatste advertentie, waarin kennis werd gegeven dat de prijzen voor knip. pen f 1,40 werd voor de heren en f 1,- voor de kinderen, spreekt men van minimumtarieven en doet men het voorkomen alsof de minister daaraan goedkeuring heeft gegeven Ik ben al tijd in de veronderstelling geweest, dat door de minister wel de maximum- tarieven werden vastgesteld, doch nooit de minimum, vandaar mijn vraag: Is dat juist? Als ik nu bij mijn kapper f 1,40 zou moeten betalen in plaats van f 1,- en kele weken geleden, dan is dat 40% verhoging. Wat helpt op zo'n manier dan de 5 a 10 pet. loonsverhoging? Een dezer dagen vernam ik dat een vader met zijn twee kinderen naar de kapper was geweest en toen f 3,40 had moeten betalen, hoewel de tijdsduur van het knippen van 3 personen nog geen half uur was geweest. De vraag is m.i. dan ook gerechtigd of vele kappers de prijzen zelf niet te hoog vinden. Van de zakenlui zou eens een streven moeten uitgaan om tot prijsverlagin gen over te gaan. Als we de tuinders eens horen zeggen wat zij voor de groenten krijgen en welke prijzen de winkeliers vragen, en als we de prij zen in de winkels zien staan van Coca- liiken ^oade' biur enz- en we verge- voor „p„„ "iet hetêeen in de cafés v?aLlH»oTde.artikelen wordt ge- Oü of dp minT Wel eens de gedachte winstmarge niet te hoog is. BERGEN OP ZOOM s strever naar billijke prijzen is dat juist (ii) Een toppunt van schandalige prijs opdrijving wordt momenteel tel tot gepast door de -.-k. begraafplaats ..Zuylen ln Breda. Werd tot heden geen ff *arief bet?ald va" n°g geen 1 5,- per jaar voor het reserveren Segnahetn' tns baereikt belangheb- Denden het navolgende gedrukte brief- het^pLrvgang Van 1 oktober 1963 is ren 11, Va" graven van kinde" en volwassenen van 10 en 25 jaar heden 7if^e id +°P het niveau van lier" mgesloten stortingsformu- Js. zover het eerste deel van dit eJn kL P et stortingsformulier was om ag va? f ingevuld. Waar- Is. het tarief van f 5,- erhoogd tot f 15,- per jaar. Durft men oriisvirhnc°m men daardoor een prijsverhoging van minstens 300% zwart op wit zet? Het briefje vervolgt: „Zodra het recht nf \lenu f geëindigd is, zullen de op of in het graf aanwezige opstallen en/ oi voorwerpen aan het bestuur in eigendom overgaan. Het kan daarover ?«en goeddunken beschikken, t geven van enigerlei ver goeding gebonden te zijn". Tot slot nog de mededeling: „Ten overvloede maken wij u erop attent, dat het reserveren van graven eindigt, als het hiervoor verschuldigde bedrag niet op tijd wordt voldaan. Opnieuw reser veren zal slechts mogelijk zijn na be taling van het verschuldigde bedrag plus f 1,50 administratiekosten". Dat iets dergelijks mogelijk is begrijp ik niets van. Met heel veel pijn ziet een bakker zijn brood 1 ct. duurder te verkopen. „Zuylen" presteert het, zij het niet openlijk, van f5,- tot f 15,- over te gaan Mogelijk dat hierdoor zoveel geld binnenkomt dat de graven, behalve luisteren en kijken, maar daar is het niet mee goed te maken. Om de dooie dood niet. Want al staat Nederland momenteel helemaal op z'n kop over die bewuste uitzending van de VARA; deze beweert toch ijskoud, dat de men sen niet goed gekeken en alles ver keerd hebben begrepen. Nou en dat is tenslotte toch de stem des volks? Dus wil ik me niet onvoorbereid op glad ijs begeven, maar eerst eens een kijkbewijs zien te halen, want ik ver moed nu toch wel dat het ministerie van O. K. en W. wel enige instituten in het leven zal roepen, waar we tegen een behoorlijke vergoeding, een gedegen met Allerzielen, ook op een andere tijd opleiding kunnen volgen in het kastje van het jaar nog eens een opknappertje kijken. Nu behoeven er dat precies Txri j io "ZnvTpn" nipt. krijgen. Want daar is ...Zuylen" niet zo actief mee als met zijn prijsverho ging van 300%. BREDA R- 1964 is buitengewoon goed begonnen voor de bouwvakpatroons; de werkne mers in de bouwvakken hebben 5% loonsverhoging gekregen, toch bleef de inhoud van het loonzakje precies het zelfde. Wat tot gevolg heeft dat niet ae werknemers loonsverhoging hebben ge kregen, maar de werkgevers, omdat zij wat zij eerst uitbetaalden in procent- geld, nu uitbetalen in uurloon wat dan officieel omhoog gegaan is, zodat zij mee kunnen doen met de algemene prijsverhogingen en de zuivere winst bij de aannemers blijft. Deze week was ik bij de kapper, het tarief was gestegen van f 1,15 naar f 1,40, voor de kinderen van f 0,80 naar f 1,10. Hoeveel procent dat is kan men wel even narekenen, maar heel wat meer dan 5%, waar men dan lang over moet praten om de loonsverhoging in zijn geheel in de zak van de aan nemer te laten verdwijnen. Van verschillende zijden wordt nu beweerd als je ziek bent of in 't vorst verlet, krijg je meer betaald. Goed, 5% is f 0,10 dus zou men meer krijgen, 90% x 45 uur x f 0,10 f 4,05, waar dan nog enkele centen af moeten voor AOW, ZW etc. Van die f 4,_ wil men dan liefst zo min mogelijk betalen. Overal praat men over doorwerken in de winter, er zijn allerlei folders verschenen en gro te stukken in de kranten geschreven hoe men de werknemers kan bescher men tegen de koude, doch de prak tijk wijst uit dat men wel graag door werkt, maar verwarmen of afschermen van de werknemers maar liefst ver geet. Ten opzichte van andere bedrijfstak ken zijn de bouwvakken toch nog ver ten achter; waar heeft men bv. een flinke kantine, waar men een kop kof fie kan kopen en zich 's avonds ook nog kan wassen behalve dan buiten aan de kraan voor de mortel. Bedrijfsspaarregeling is ook al een ongehoord iets in de bouw; deling in de winst of een kerstgratificatie is al even ongehoord. Toch verwacht men van de bouwvakker, dat hij in weer en wind blijmoedig op zijn post blijft en liefst niet in het buitenland gaat wer ken, ook al verdient hij daar meer. Hij kan beter hier blijven en zijn baas zijn loonsverhoging in de zak laten steken. RAAMSDONKSVEER EEN BOUWVAKARBEIDERS- BESTUURDER Gaarne zou ik een bijdrage leveren aan de vereniging, die is opgericht en die zich noemt: Vrienden van Zo is heten waarin ons christelijk volksdeel vertegenwoordigd is o.a. door een remonstrants predikant ds. J. J. Hille en de Amsterdamse studenten- moderator pater J. v. Kilsdonk S.J. (deze naam ben ik al eens eerder in ander verband tegengekomen in de krant) met nl. het volgende clublied: Wij zijn de vrienden (3x) Van: Zo is het ook nog 'ns 'n keer Sarcasme is ons ideaai En daarom zingen we allemaal Wij zijn de vrienden, Wanneer doen we 't nog 'ns weer! We moeten de heer Wigbold op zijn woord geloven, wanneer hij zegt dat hij een en ander niet heeft kunnen voorzien (of overzien) en wij willen opzet ook uitsluiten! Dat het anders heeft uigepakt, kan alleen maar een reden temeer zijn om met dergelijke programma's de uiterste voorzichtig heid te betrachten! Vanaf de eerste uitzending lag 't sarcasme er zo duimdik bovenop, dat hoofdzakelijk de brengers" op de beeldbuis deze averechtse uitwerking aan zichzelf hebben te wijten. Neem bv. Mies Bouwman! Je kent haar niet terug en ik heb steeds moeten denken aan een spreuk van de Bond Zonder Naam: „Bént u zo of is het make-up?" En ik vroeg me tevens af op welk programma dat van toepas sing zou moeten zijn, op dat van ,,Open het Dorp" of van „Zo is het....!" En tóch zou 't zo'n goed programma kun nen zijn, doch dan dient 't gebracht te worden door andere personen met een geheel andere instelling en dan is kri tiek op personen en feiten opbouwend altijd goed, maar afbrekend nooit en bovenal „niet kwetsend"!! Pater v. Kilsdonk S.J verdedigde dit programma (de vorige worden maar vergeten en en muntten nu ook niet uit door fijngevoeligheid) als volgt: Artistiek niet sterk maar 't was gammel gaf hij toe maar 't was een misverstand te menen, dat de gods dienst tot een satire werd gemaakt. Hij probeert hierbij te vergeten, dat de uitwerking nu eenmaal precies ave rechts andersom was! En wanneer de onkerkelijke gemeenschap een evange lisch geduld heeft opgebracht, aldus deze pater, en een stroom van kerke lijke uitzendingen over zich moet laten gaan en dat voor deze mensen „irri tant" kan zijn, zoals hij zegt, dan zou deze geestelijke leidsman toch minstens kunnen (moeten) zeggen: „Je kunt er wat van meenemen", maar hij zal deze mensen nooit hebben horen zeggen, dat deze programma's „kwet send" waren en waar staat geschreven dat wanneer men tv heeft men naar alles moet kijken en luisteren? Onchristelijk geschrijf en gebel is uit den boze en afkeurenswaardig, doch 't moet toch ook geen hysterie van chris telijkheid worden door er een vereni ging voor op te richten! De „Olie op de "olven" zoals De Tijd-Maasbode het noemt van mgr. Bekkers in Brandpunt lijkt me een kalmerender middel om gemoederen tot bedaren te brengen dan de „Olie op 't vuur" zoals ik 't zou willen noemen van pater Van Kilsdonk S.J. (en) c.s.! ULVENHOUT DUYNSTEE Wat jammer toch! Nu was ik vast besloten dezer dagen ook een tv te kopen, maar nu zijn er weer onvoor ziene omstandigheden. Nou moeten we eerst weer een cursus gaan volgen „Hoe leer ik tv kijken". Want je kunt wel onvoorbereid voor zo'n kijkkastje gaan zitten en met een geleerd gezicht niet zoveel te zijn als we rijscholen hebben, maar voor iedere provincie een paar kan toch geen kwaad, meen ik En als ze dan het diploma van plastic of metaal vervaardigen, dan kunnen de geslaagden dat aan hun an tenne bevestigen Als dan binnen af zienbare tijd al die antennes van zo'n embleem zijn voorzien en waarom zou dat niet (niemand wil toch voor dom worden aangezien) dan kunnen alle omroepen allemaal lekker uitzenden wat ze maar willen. Dan kan er ieder een van genieten en begrijpen. MOERDIJK C. VAN LEEST Ja, daar heeft die VARA weer eens een programma uitgezonden, waarover de heer Pison weer eens flink in zijn anti-socialistische pen kan klimmen. Ook ik, heer Pison, was het niet hele maal eens over de strekking van dit program, dat stel ik voorop. Heer Pi son heeft het over mr. Burger, dat deze nl eens zei, dat het socialisme geen halt houdt bij verbeterde arbeids voorwaarden en sociale voorzieningen. Ten eerste heeft dit program piet socialisme niets te maken, heer Pison, En weet de heer Pison dan niet, dat er altijd nog wel wat anders over blijft om verwezenlijkt te worden dan goede arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen. Ik denk hier maar aan steun voor de onderontwikkelde gebie den, dat geen gehoor kon vinden bij de KVP en andere partijen om 1% van ons nationaal inkomen ten goede te laten komen aan deze gebieden. U verwondert u erover, dat de heer Von deling de verantwoording voor dit pro gramma ter zijde schuift. Waarom heer Pison? Omdat zoals u zegt de (Advertentie) (Advertentie) VARA de spreekbuis is van de P.v.d.A. Is de KRO niet de spreekbuis van de KVP en de NCRV niet van de ARP en CHU? U spreekt verder over ongehoorde geraffineerde spotternij en weerzin wekkende cynische huichelarij. Och, heer Pison, een anti-socialisti sche stok is gauw gevonden en dan maar slaan tot de stukken eraf vlie gen. Ik ben maar eert doodgewoon tim merman, heer Pison, en ik beschouw u toch zeer zeker als intellectueel. Nu moet ik echt ineens aan Delft denken. Toch wil ik u nog iets zeggen. Weet, heer Pison, dat een onzer bisschoppen een hele boel reacties die op het pro gramma „Zo is het toevallig" geko men zijn, kenschetst als schijnheilig. Waarom, heer Pison? Ik zal het u zeggen. Omdat deze hoge dienaar der Kerk in al deze zogenaamd Heilige Verontwaardiging heel goed heeft be grepen, dat het politieke duiveltje hier om de hoek kwam loeren. En weet u ook dat pastoor Lücker uit Den Bosch ook niet ai te veel verstand gebruikte om onder het mishoren der gelovigen op de preekstoel te wippen om zijn opgenomen bandje te laten horen van dit programma, waarna applaus op klonk in plaats van gebed. Dat geld niet stinkt bij de VARA waarde heer, daar kan ik inkomen. Maar ik meen te mogen aannemen, dat het bij de KRO en de andere christe lijke omroepen toch ook wel niet zal stinken. U kunt echt hoog van de toren blazen, heer Pison, in uw stukken voor Papier voor uw pen; wat niet wegneemt dat ik ze met mijn timmer mansverstand heel goed begrijp. Enige weken geleden liep u ook ai zo hard van stapel om de zo forse loonsver hoging die de arbeiders zouden krij gen. Want, heer Pison, bij u kwam toen het inflatiespook al om de hoek kijken door de loonsverhoging Ik heb nu 5% loonsverhoging gehad en ik zal u ver klappen, schrik niet hoor, dat ik deze week voor het eerst f 2,60 meer in mijn loonzakje had. En mijn vrouw moet f 4,50 a f 5,- per week meer uit geven door de verhoogde prijzen. Dus, heer Pison, ik kan u met genoe gen mededelen, dat ik geen loonsver hoging heb gekregen, maar loonsver laging. Nu, heer Pison, ik eindig maar, want ook de sigaar die ik rook, is op. En nu rook ik helemaal maar niet meer, want er moest eens inflatie van ko men BREDA M. STEVENS Hé hé, m'n beste W. v. L. Kijk, dat vind ik nou echt niet leuk van je. U beweert zo maar botweg, dat allerlei mensen geen verstand van tv hebben, om reden dat ze het programma Zo is het toevalligniet mooi vonden, ergo zich beledigd voelen door grap- pigdoenerij met evangelieteksten en het Onze Vader. Aldus, m'n waarde v. L., verwacht ik van u, een nadere toelichting over het al of niet „verstandvantillevisie- emme". In Nederland mag veel, gelet op het VARA-programma. Maar men mag zich er ook gekrenkt voelen. Verder kan ik uit uw gezegde van ,,ze willen Mies meppen" geen wijs. Ik en velen met mij, wensen mevrouw Timp-Bouwman een lang leven en kin deren met rijke ouders toe. Dat Mies, volgens u, geen intellectueel is, doet niets ter zake. Rinus is het, om u te volgen, wel (een echte liefst), hetgeen men eigenlijk zou moeten betwijfelen. Intellect is niet altijd synoniem aan fijngevoeligheid. Voor mij was het maar een groep van de Nederlandse bevol king gevoelig op de tenen stampen en dan zeggen dat het maar gekheid was Vérder, wat heeft het ernstige ge zicht van Rinus er mee te maken. Dat u de VARA groot gelijk geeft, helpt ze heus niet uit de brand. Zou het misschien toevallig ook eens niet zo kunnen zijn, dat de VARA, lees PvdA, liefst zo snel mogelijk van de kwestie af wil. Liever nog, dat het hele pro gramma niet bestaan had. Dit zullen ze nooit toegeven, want dat zou zwakte etaleren zijn. Ten behoeve van niet kritisch ingestelden heeft de VARA gezegd: Nee, als het nou maar droog blijft, zeg. Zodoende kunnen ze wel de hele avond een aap op het scherm brengen, als het publiek toch niet kri tisch is. Wat het politieke kantje van de zaak betreft, hou ik het toch maar bij het prachtige artikel van de heer Pison. Men hoede zich verder voor het al te trouwe tv-kijken. Men krijgt ge makkelijk teveel van het goede. PUTTE J. R. Volgens de heer W? v. L. te Breda, was het programma zoóóó. Nou, dat zal dan wel voor u zo zijn. Maar de mees te mensen denken er anders over. Maar goed, ieder zijn smaak, al is hij nog zo slecht. Maar meneer, als Mies niet meer langer als „lieve Mies" door het leven wil gaan, had ze toch wel een andere manier uit kunnen zoeken, dan door vele mensen in hun geloof te kwetsen. En wat u over Rinus Ferdinandusse schrijft, dat het een „echte intellectueel" is, dat zal dan ook wel. Maar dan een hele grote intellec tueel, want naar reacties te oordelen, kunnen maar weinig hem begrijpen, ook vele intellectuelen niet. En dan over dat ernstig gezicht: hebt u wel eens iemand gekwetst? Nou, dat doet men meestal niet met een lachend ge zicht. OOSTERHOUT M. W. C. (Advertentie) Geopend9.30 - 18.00 uur vrijdag 24 januari ook 's avonds 19.30-22.30 uur. sluiting: zaterdag 25 januari 17 uur. Toegang f.2.50 Nieuwe Amsterdam. r VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN 11/2 MILJARD GULDEN! .HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6 93 04 - HAVLEVENSVERZEKERINGEN Met grote belangstelling las ik het „van intellect getuigende stukje" van W. v. L. uit Breda betreffende de tv- uitzending: „Zo is het toevallig...." Het is prettig nu eens iets onder ogen te krijgen van iemand, die op het ge bied van tv deskundig is, zoals uit zijn stukje te concluderen valt. Zeer tot mijn spijt, maar eerlijk heidshalve, moet ik bekennen, dat ik met de vele duizenden, die geen waar dering hebben voor dit programma, zoals het de laatste keer gebracht werd tot de nullen behoor. De niet intellectuele Mies met haar eerlijke open hart, dat ze zo maar aan miljoenen tv-kijkers ten toon spreidt (figuurlijk dan!) mag wel op passen, want de duizenden nullen zijn op weg om haar te meppen. En dan die Rinus met dat ernstige verstandige gezicht, die precies kan uitmaken wat kan en niet kan. In mijn onnozelheid heb ik altijd gedacht, dat de programmaleiding dit vaststel de. Als ik in alle bescheidenheid W v. L. mag adviseren, zou ik hem aanraden eens bij de tv (VARA) te solliciteren. Voor zover ik het kan zien, maakt hij §en goede kans, want hij heeft een dra matische aanleg, is tevens humoristisch maar vooral kolderiek. Zo is het toe vallig ook nog 'ns een keer! BREDA J. R. Zaterdag 18 januari HILVERSUM I 402 m KRO: 12,00 Angelus 12,04 Liedjes over het verre Westen 12,25 Platennws. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Licht instr. kwartet en zangsol. 12,55 Kath. nws. 13,00 Nws. 13,15 Marktberichten 13,18 Musice rende dilettanten 13,40 Franse les 14,00 V.d. jeugd. Tussen 15,00-20,00 evtl. on derbreking voor rep. Europese kamp. hardrijden op de schaats te Oslo 15,00 Promenade-ork. en sol. 15,40 Lichte or kestmuz. (gr.) 16,00 Grensland, uitz. voor ]°nSe mensen 16,15 Jazzmuz. met comm. 16,40 Lichte gram. 17,00 Leiding geven, lez. 17,10 Lichte orkestmuz. (gr.) 17,30 Boekbespr. 17,40 Lichte gram. 18,00 Kunstkron. 18.30 Lichte orkestmuz. 18,50 l^htbaken, iez. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,22 Motorpraat 19.30 Klass. gram. 20,30 Rieleksen, amus-progr. 21,30 Buurmans krant, berichten van buitenlandse cor- Zf,Lp„ondent™ 21.'50 ®ric d Brac: cabaret 22,20 Beschouwing over het 26e Hoog ovenschaaktoernooi te Beverwijk 22 25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Kruispunt discussie over de verschijningsvorm vari de Kerk in de wereld van vandaag 23 10 Utrechts Stedelijk ork. en zangsol., mo derne muz. 23,55 Klavecimbel-rec Franse muz. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: 12,00 Musette-ork. 12.30 Land en tuinb.meded. 12,33 Act. sportnws. 13 00 Nws. 13,15 VARA-varia 13.20 V.d. jeugd, lichte gram. 14.10 Voor twintigers 14,45 Art. staalkaart 15,15 Radio Jazzclub 15,45 Van de wieg tot het gral, vragenbeant'w 16,00 Operaconcert (gr.) 17,10 Boeken wijsheid 17,30 Salonork. en zangsol. 18 00 Nws. en comm. 18,20 Draaiorgelklanken (gr.) 18,30 Weerklank, muziekrevue 19 00 V.d. kind. 19.10 Radioraad: vragenbeantw 20,00 Nws. 20,05 En nu Maastricht amus.progr. 21,00 Soc. comm. 21,15 Metro- pole-ork. 22,00 Langs vergeten wegen, zwerftochten door tijd en ruimte 22,30 Nws. 22,40 Balans, hoofd- en bijzaken uit de actualiteit 22,50 Te waar om mooi te zijn, cabaretprogr. 23,20 Lichte gram 23,55-24.00 Nws. 6 BRUSSEL FRANS 484 m: 12,30 Gevar. muz. 14,45 Lichte muz. 16.03 Operamuz. 17,00 Nws. 18,03 V.d. sold. 19.08 Nwe. gram. 19,30 Nvs 21,00 Chansons 22,00 Wereldnws 22,15 Belg. jazzmuz. 22,55 Nws. 23,00 Gevar. muz. 23,55 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte orkest muz. 12.30 Hallo, met Henk! 12,55 Progr.- overz. 13,00 Nws. 13,20 Schudden voor gebruik 14.00 Nws. 14,03 V.d. tieners 14,20 V.d. filmliefhebbers 15,00 Nws. 15,03 Hoorspel 17,00 Nws. 17,15 Gew. gezangen 17,25 Koorzang 17,45 Engelse les 18,00 Nws. 18,03 V.d. sold. 18,28 Paardesport- ber. 18,30 Orgelrec. 19,00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20,00 Cabaretprogr. 21,00 Act. v.d. lichte muz. 22,00 Nws. 22,15 Dansmuz. 23,00 Nws. 23,05 Lichte muz. 23,30 Gevar. muz. 23,55-24,00 Nws. Zondag 19 januari HILVERSUM I 402 m KRO: 8,00 Nws. 8,15 Klass. gram 8,25 Inl. hoogmis 8,30 Hoogmis 9,30 Klass. gram. 9,45 Nws. Convent van kerken: 10,00 Chjr. geref. kerkd. KRO: 11,15 Medaillon, fragm. uit het intern, muziek repertoire 12,05 Zwart op wit, actuele publikaties over kerk en wereld 12,15 De stemvork, belcanto-progr. met toe lichting 12,50 Buitenl, comm. 13,00 Nws. en meded. 13,10 Jaar in - jaar uit, liedjes uit het jaar 1933 13,30 V.d. jeugd 14,00 Klass. gram. 14,10 De hand aan de ploeg, lez. 14,15 Concergeb.ork. en sol., moderne en klass. muz. In de pauze: Landschap, een gerichtenprogr. 16,15 Sportuitsl. 16,30 Eén herder gaat ons voor, gezamenlijke dienst van rooms-kath. en protestanten t.g.v. de bidweek voor de eenheid van de christenen IKOR: 17,30 Wie, zeg gen de mensen?, klankb. 18,00 Oecume nisch nws. 18,10 Zingt het voorbedachte lied 18,30 Waar blijft het Wilde Ganzen- geld?, terugblik op het jaar 1963 18,45 Gram. 18,50 De kerk aan het werk, act. van het kerkelijk erf 19,00 De open deur NCRV: 19,30 Geest. muz. (gr.) 20,00 Nws. 20,08 Reflex, een wekelijkse be spiegeling over leven en samenleven KRO: 20,15 Kinderkoren en instr. ens. 20,45 Gevaar, hoorspel 21,10 Strijkkwart. klass. muz. 21,55 Klass. gram. 22,00 Wis- sewassen licht progr. 22,20 Rep. van de Rallye v. Monte Carlo 1964 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Avondgeb. 22,50 Dwars door de groene hel, reisbe schrijving 23,05 Retourtjes, een veertien daagse terugblik op ons progr. 23,30 Pia- norec., klass. muz. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: 8,00 Nws., sportmeded. en soc. strijdlied 8,18 V.h. platteland 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9,45 Geest, leven, toespr. 10,00 Pianorec., klass. muz. 10,30 Gespr. portret 10,45 Alleen op zon dag, gevar. progr. AVRO: 12,00 Muziek is troef 13,00 Nws. 13,07 De toestand ir) de wereld, lez. 13,17 Meded. of gram 13,20 Knipperlicht, progr. voor alle weg gebruikers 13,50 Europees kamp. hard rijden op de schaats te Oslo 14.00 Boek bespr. 14,10 Gastenmiddag, gevar. progr. 15,30 Radio Filharm. sextet, oude, klass. en moderne muz. 16,15 Licht ens. 16 30 Sportrevue VARA: 17,00 Discobal, dansmuz. v.d. jeugd 17,30 V.d. jeugd 17,50 Nws., sportuitsl. en sportjournaal VPRO: 18,30 Vorm en visie, beeldende kunst bij schriftloze volken, lez. 18,45 Parlando, licht gevar. progr. 19,30 Korte Nederl. protestantse kerkd. AVRO: 20,00 Nws 20,05 Promenade-ork., kien Radiokoor en sol., operettemuz. 21 00 Lichte gram. 21,20 Gevaarlijke thee, hoorspel (3) 22,00 Pianorecital, klass muz. (gr.) 22,30 Nws. 22.40 Act. 22,55 Meded. en sportuitsl. 2e klas voetbal 23,00 Instr. trio. jazz 23,25 Lichte orkestmuz. (gr.) 23,55-24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 12,00 Nws. 12,03 Satirisch progr. 12,55 Progr.-overz. 13.00 Nws. en ber 13,20 V.d. sold. 14,00 Nws. 14,03 Opera- en belcantoprogr. 15,30 Sportuitz. met rechtstreekse voetbalrep. (Om 17 00 Nws.) 18.00 Nws. 18,03 Pianospel 1830 Godsd. progr. 19.00 Nws. en weerber 19.40 Amus.muz. 20,00 Lichte muz. 22.00 Nws. en beri. 22,15 Lichte muz. 23,00 Nws. 23,05 Stemmig avondprogr. 23,55- 24,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m: 13,00 Nws. 13,15 Gevar. muz. 17,00 Nws. 21,30 Muz. progr. 22,55 Nws 23,00 Jazzmuz. 22,55 Nws. Maandag 20 januari HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en herh. SOS-ber. 7,10 Week van gebed voor de eenheid der christenen 7,20 Lichte gram. 7,35 Sport uitsl. van zaterdag 7,45 Radiokrant 8,00 Nws. 8,15 Gew. muz. 8,30 Lichte gram. 8,40 Musette-ork. (gr.) 8,50 Negro spi rituals (gr.) 9,00 Verz.progr. 9,35 Wa- terst. 9,40 V.d. vrouw 10,10 Gram. 10,20 Rondom het woord, theologische ether leergang 11,05 Lichte gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdlied 7,23 Lichte gram. (7,30 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws. en soc. strijdlied 8,18 Lichte gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Klass. gram. VPRO: 9,40 Op zoek naar God, overd, VARA: 10,00 V.d. vrouw 11,00 Voordr. 11,25 Nederl. moderne orkestwerken (gr.) Zaterdag 18 januari NTS: 12,55-14,00 Skiën, intern. Hahnen kammrennen te Kitzbühel AVRO: 15,00 V.d. jeugd 15,15 Jazz Scene USA 15,45 Uit de voeten 16,45 In het tv-lab. 17,15-17,45 V.d. kind. 19,30 Luipaard op schoot, tv- film NTS: 20,00 Journaal en weer- overz. AVRO: 20,20 Lichte muz. 20,35 Dick van Dykeshow 21,00 AVRO's Quiz uur 22,00 Kijk die Rijk, amus.progr. 22,50 In AVRO's Televizier NTS: 23,10-23,15 Journaal. FRAIS BELGIë: 12,55-14,00 Eurovisie: Hahnenkamm-skiewedstr. te Kitzbühel 18,30 Berichten 18,33 De wereld der die ren 19,00 A vos marques, wedstr.progr. 19,30 Composez 999, tv-film: La régie du jeu 20,00 Journaal 20,30 Chasse a l'homme (Glass wall), speelfilm 21,50 Maandelijkse sportkron. 22,35 Eurovisie: Europese kamp. kunstrijden op de schaats te Grenoble 23,00 Journaal. VLAAMS BELGIë: 10,00-11,00 Volks universiteit 12,55-14,00 Europisie: Rep. v. d. Hahnenkammrennen te Kitzbühel 17,00 V.d. jeugd 17.45-18,20 Schooltelevisie 19,00 V.d. jeugd 19,30 Dwaaltocht door het dierenrijk: De arend 19,55 Sport 20,00 Nws. 20,20 Er kan altijd eentje bij, tv- feuill. 20,45 Pro en contra, amus.progr. 21.35 Echo 22,00 Eurovisie: Rep. Europese kamp. kunstschaatsen te Grenoble 23,00 Nieuws. Genève: Oecumenische kerkd. in de St.- Pieterskathedraal 11,00-11,40 H. Mis 13,25 Eurovisie: skiwedstr. slalom 15,00 De kat op de koord, tv-feuill. 15,25 Opera, de grote onbekende, aria's uit Der Ring des Nibelungen 16,05 Basketballwedstr. 17,00-17,20 V.d. kleuters 19,00 Safari, harpoeneren van groot wild, v-filmrep. 1930 Buster gaat spelevaren filmklucht 19,55 Sportuitsl. 20,00 Nws. 20,20 Okla homa Kidd, wertern speelfilm 21,55 Sport uitz. 22,05 Gedichten 22,25 Nws. ZONDAG 19 januari Tweede zondag na Driekoningen. Groen. Mis Omnis terra. Prefatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 20 januari. H.H. Fabianus en Sebastianus. (De H. Fabianus was Paus van 236 tot 250. Hij stierf als martelaar onder keizer Decius. De H. Sebastianus stierf de marteldood onder keizer Diocletianus. Zijn lichaam werd met pijlen doorboord). Rood. DINSDAG 21 januari. H. Agnes. (Zij stierf de marteldood op 13-jarige leef tijd onder de vervolging van keizer Decius omstreeks 250). Rood. WOENSDAG 22 januari. H.H. Vincen- tius en Anastasius. (De H. Vincentius diaken te Saragossa, stierf de martel dood in 304. De Perzische monnik Anastasius werd op last van koning Chosroës in 628 gedood). Rood. DONDERDAG 23 januari. H. Raymun- dus van Pennafort. (In 1275 stierf hij te Barcelona. Hij was professor te Bologna en stichtte met de H. Petrus Nolascus de Orde van de Mercedariërs tot vrijkoping van de slaven. In 1233 werd hij poenitentiarius aan de pause lijke curie en van 1238 tot 1240 was hij generaal van de Orde der Domi nicanen). Wit. Tweede gebed H. Eme- rentiana. (Zij ontving het doopsel des bloeds toen zij op het graf van de H. Agnes gestenigd werd.) VRIJDAG 24 januari. H. Timotheus. (Deze leerling van St. Paulus stierf als bisschop van Efese de marteldood). Rood. ZATERDAG 25 januari. St. Paulus' be kering. Wit. Tweede gebed H. Petrus. Prefatie van de Apostelen. (Advertentie) Zondag 19 januari IKOR: 10,00-11,00 Eurovisie: Kerkd. te Genève t.g.v. de gebedsweek NTS: 13.25-15,00 Eurovisie: Intern. Hahnen kammrennen te Kitzbühel 19,30 Week- journaal 19.55 Journaal 20,00 Sport in beeld NCRV: 20,30 Memorandum van een dokter, tv-spel (dl. 3) 21.20 Meisjes koor 21,40 Tellen, progr. over archeologie 21.50 Onder vier ogen: interview NTS: 22.10 London Symphony Orchestra met zangsol., opera-aria's NCRV: 22 30 Dagsluiting NTS: 22,40-22,45 Journaal. FRANS BELGIë: 10,00 Eurovisie Genève: Oecumenische kerkd. in de St - Pieterskathedraal 11,00-11.45 Protestantse kerkd. 13.25 Eurovisie Kitzbühel: skiën slalom 14,30 Filmprogr. v.d. jeugd 15 45 Studio 5, gevar. progr. 19.30 Bayard, tv- film 20.00 Journaal 20,40 Peter Kreuder- T21*40 Le ®let d'acier, politiefilm 22,30 Journaal. VLAAMS BELGIë! 10,00 Eurovisie MSNTH01.Pll.lETS Teöen hoest en Keelp Uitwerking frappant EEN CRYPTOGRAM Een puzzel met op mysterieuze wijze in de zinnen verborgen woorden. Wie ziet kans de woorden die in de puzzel moeten worden ingevuld, uit de zinnetjes te halen? Ze zijn er echt goed in ver stopt! Zo'n cryptogram is echt wel iets voor de ware puzzelliefhebbers. Hier volgt de opgave. HORIZONTAAL: 1 Toen Ka de kegel omver wierp, begon het aan alle kan ten te stromen; 4 Ik weet niet of het een ranke is, maar toch behoort het bij een schip; V Als Bart moe is, wordt hij een muzikant; 8 Ik maakte'de reis met een lat en werd een aanhanger van de werkelijkheid; 11 ,,Gooi die stapel om" dat is een bevel: 14 Moeten die dieren hun voedsel zoeken in die grot? 15 Ik vond een vreemde munt in de grond; lb Het leek wel een roek, maar de kleur was afwijkend; 17 Het rad zakte spoe dig in elkaar; 19 Omdat Nes op een terp ligt, vind je daar een reptiel; 22 Rie rent weg met een deel van het servies; 23 In de eed vindt je het slot; 24 Hij gaf zijn eer vlot, voor deze muiterij. VERTICAAL; 1 Na enige tijd werd de ratel omgekeerd; 2 Toen ik zat te lezen kwam ma, midden in een zin met een mok koffie, om me een kleine rust pauze te geven; 3 Vóór alles ging hii zwemmen in de Reest; 4 Voor Ad in Zuid.Amerika terecht kwam, zat hij in Nes; 5, O, kaal kan je zo'n beertje beslist niet noemen; 6 De nar zat ln het riet. daar zat hij ruimer; 9 De Trijdmacht leerde lopen op een regel* 10 Loes viel tijdens haar vakantie in Zeeland in het water; 12 Ik weet niet of die oude admiraal er van houdt, maar geef 'm port; 13 Deze wens hoor je veel, 14 De rat at zeep op een zwe vende rekstok; 17 Nil red je je er uit met een harde klap; 18 Drink je nu al eel m de laan; 19 Die aster vind jein het "os; 20 De jongen gooit de zangnoot af valt?0' Deert het jou als je er OPLOSSING HORIZONTAAL: 1 lucifer; 6 kroniek; 11 ie; 12 peter; 14 on; 15 geste; 18 mug 19 kraan; 21 a.g.; 22 sla; 24 als; 25 at 27 pro; 28 ami; 29 uno; 30 land; 33 34 '*p.; 35 lamprei; 38 le; 39 dl; 40 ja; 41 ed; 42 n.t.; 43 as; 45 bangkok; 49 al; 50 esprit; 51 slijm* 2? a?r;„ 54 esp: 56 kma; 57 la: 59 papi 61 tot; 63 er; 64 abeel; 66 rue; 68 kwant; 70 ra.; 71 aorta; 73 e.a.; 74 dwaling; 75 spreken. VERTICAAL; 1 legaal; 2 cis; 3 iets; 4 e.p.; 5 rem; 6 keg; 7 r.r.; 8 nors ?n ,aj. 10, kant„on: 12 tui; 16 eg; 17 elp; 19 kliniek; 20 aaneenlijmen; 23 aria* 24 arme; 26 anp; 29 uil; 31 atlas; 32 op; 35 labiaal; 36 men; 37 rok; 44 spa: 46 atap; 47 gr; 48 olst; 49 alk; 50 eiland 52 marter; 55 pok; 58 ab; 59 peil; 60 uur; 62 twee; 65 era; 66 rog; 67 etsj 69 aak; 71 an; 72 a.p.

de Stem | 1964 | | pagina 13