De opperherder die een levenskunstenaar was NARE CARICATUUR VAN ONS VADERLAND Dagblad De Stem 59071 Man zonder vijanden Gaullistisch weekblad schreef: feo$ai£rtr De eenvoudige Vrouwen Ad rem Waarom spreken onze boeren geen Frans Hamsters Koekoek OP REIS TE HUUR Politierechter Middelburg straft kleine vergrijpen 70.000 gezinnen ervaren verkoopster Fa. P. WESTSTRATE en Zn. BUNDEL ANECDOTES OVER PAUS JOANNES Maleisië Amerika vreesde groot conflict Enorme interesse voor bietendagen in Schoondijke O.S. nieuwtjes Geen inkt om. trouwakte te tekenen Sportieve visser moet nog een keer terugkomen T ransfer Proficiat FJJ. VERWSLGHEN Bij inschrijving te koop nVsteaen METAALBEWERKING C. F. WESTSTRATE KRABBENDIJKE ADRI van WIJCK „CITAX" I HOTEL-CAFE-RESTAURANT VAN WAES TE KL00STERZANDE Mevrouw Ida de Leeuw-v. Rees NAAIMACHINEHANDEL 8 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JANUARI 1964 8 (Van onze Parijse correspondent) Een boekje over een paus met een voorwoord van een protestant se geestelijke, daar zou toch een mensenleeftijd geleden de aarde van hebben gebeefd! Niemand, al thans niet in Frankrijk, heeft do minee Marc Boegner (van de Aca démie Francaise) er boos om aan gekeken, dat hij nogmaals open lijk, namens de Franse protestan ten zegt te hebben geweend bij de dood van Joannes XXIII, „de dis cipel van Jezus Christus, het hart brandend van liefde, verkondi gend de geest van armoede uit de Bergrede, zijn leven offerend voor de vernieuwing van zijn Kerk, de eenheid der Christenen en de vre de van de wereld". Zo staat het letterlijk in het voor woord van een kostelijk boekje over Paus Joannes XXIII, dat onlangs bij de Parijse uitgeverij Fayard van de pers is gekomen onder de titel: „Les Fioretti du bon Pape Jean". Het is van de schrijver, Henri Fesquet, wel een bijzondere attentie geweest al deze klei ne fioretti" bij elkaar te plukken en er één groot boeket van te maken ter nagedachtenis van hem, die in de wereld geen vijanden had. Zelfs geen vijanden in Moskou. ,,De communisten zijn de vijanden van de Kerk, maar de Kerk heeft geen vijanden," heeft Joan nes XXIII eens gezegd. Misschien is dat wel een van de mooiste en tegelijk diepzinnigste fioretti. En zo staat het in deze bloemenhof van 200 pagina's vol. Als er in een vro lijk gezelschap plotseling een onver wachte stilte valt, dan pleegt men wel eens te zeggen: „daar gaat een dominee voorbij." Dat zal men van Joannes XXIII bezwaarlijk kunnen volhouden, want waar hij ook passeerde, binnen of bui ten het Vaticaan, ook nog toen hij mon seigneur was, waren zijn grappen niet van de lucht. Hij was niet alleen kar dinaal en later hoofd van de christen heid, maar ook ,,un homme tout court" boer van afkomst, die met een schalkse glimlach stedelingen op zijn erf te woord stond, maar die, als ze weg waren, rechte en vooral zeer diepe sporen over zijn akker trok. De boer, die Joannes XXIII van ori gine was, had het land gezien aan pro tocol en uiterlijk vertoon. Men gelooft hem op zijn woord als hij zegt nooit iets te hebben ondernomen ten eigen bate of om paus te worden Maar van ceremoniën of bijzondere aankleding hield hij niet: „Men kleedt mij aan als een Perzische satraap" zei hij eens. Protocol kon hem gestolen worden. Het boekje vertelt vele anekdoten hierover. De paus schrapte de bepaling, dat nie mand zich in de koepel van de Sint Pieter mocht ophouden als de paus in de tuinen van het Vaticaan wandelde: Waarom mogen de gelovigen mij niet zien, ik doe er toch niets schandaligs?" ,,Ik ben de gevangene in mijn paleis," en wijzend op een kamerheer, een ce remoniemeester en een commandant van de gendarmerie: „Ziedaar mijn ge vangenbewaarders". ,,Ze zeggen, dat ik overdag teveel uitga, welnu, dan ga ik voortaan 's nachts uit." Het protocol schrijft voor, dat de paus alléén moet eten: „Dat heb ik nergens in het Evan gelie gelezen," zei Joannes. Joannes XXIII was een genieter van het leven, Bij het avondmaal at hij menigmaal een stuk brood met Franse kaas en een glas wijn er bij. Pas tot paus gekozen sprak hij enkele woorden in het Latijn tot kardinaal Tisserant, maar hij liet er dadelijk op volgen, on danks het plechtige uur: „Allons, het is tijd om te gaan eten, laat ons aan tafel gaan". Een hele mooie woordspe ling was die tegen Herriot, die hij eens aan tafel ontmoette in Lyon. Herriot was toen nog burgemeester van het li berale Lyon en hijzelf nuntius in Pa rijs. Beiden hadden een behoorlijke dik ke buik en daar op doelend zei de nun tius tegen Herriot: „Wij zijn van het zelfde arrondissement." In zulke woord spelingen was Joannes XXIII meester. Toen hij pas paus was, meende iemand uit zijn omgeving te moeten opmerken, dat zyn broers minstens in de adelstand moesten worden verhe ven. Met wat voor titel, vroeg de paus. Nou bijvoorbeeld „comte" (graaf), luidde het antwoord. Dat zijn ze al lang, zei de paus, want we zijn alle maal als „contadini" (het Italiaanse woord voor boeren) begonnen. Bijzon der fijn gevonden, ook buiten de ei genlijke woordspeling om. Op alle mogelijke plaatsen, soms ge heel onverwacht, kon Joannes XXIII op duiken. Zo bijvoorbeeld tijdens een ver- huizing in het Vaticaan. Daar stond eens een arbeider achter een kist, die hele maal niet in de gaten had, dat de paus aan de andere kant stond. Hij dacht, dat het zijn maat was en riep: „Sta je daar nog lang als een idioot te kij- "ken? Steek li'ever je handen uit!" Zijn flater bemerkend, stotterde hij: „Hei ligheid Heiligheid waarop de paus hem geruststelde met de opmerking: „Man, wij zijn van dezelfde partij." „Partij? Partij? Ik behoor tot geen en kele partij." zei de man, waarop Joan nes XXIII: „qua figuur en omvang staan jij en ik in hetzelfde gelid." Een zelfde flater beging hij zelf al eerder, toen hij nog nuntius was in Turkije en daar hoorde, dat hij nuntius zou worden in Parijs. „Wie is die gek, die mij daar heen heeft gestuurd?" zo'n dame bij mij aan tafel zit, kijken ze niet naar haar, maar naar de aposto lische nuntius!" Toen hij op weg was naar het con claaf in Rome een vrouw op straat in zijn buurt hoorde zeggen: „Wat een dikzak", draaide monseigneur zich om en zei: „U denkt toch niet, dat wij op weg zijn naar een festival van schoon heidskoninginnen?" Eens ontving hij meisjes van de Katholieke Actie in au diëntie, maar het gekakel was niet van de lucht. „Men ziet dadelijk, dat hier veel dochters van Eva zijn, die nog niet hebben geleerd, hoe zij hun tong moe ten beheersen. Ik zal proberen wat harder te praten." Maar veel stiller werd het niet. „Als jullie niet zwijgen zal ik jullie maar meteen mijn zegen geven en mij in mijn appartement te rugtrekken". Wat moet ik tegen mevr. Kennedy zeggen, vroeg de paus, toen hij hoorde van het komend bezoek van het echtpaar uit de Verenigde Staten. De leider van het protocol gaf in over weging of madame la présidente of maar gewoon „madame" te zeggen. Ah, zei de paus,, maar toen mevrouw Kennedy binnenkwam, breidde hij zijn armen uit en met een brede glimlach riep hij: „Ah, Jacqueline Joannes XXIII ten voeten uit. Tegenover vrouwen kon diezelfde Pa rijse nuntius bijzonder innemend, maar ook vlijmscherp zijn. Eens zat in zijn buurt aan tafel een dame in diep dé colleté. Hij bood haar na de hoofdmaal tijd een appel aan, maar de dame wei gerde. De nuntius bleef aandringen en zei: „Maar neem toch de appel, ma dame, want pas toen Eva van de appel gegeten had. zag ze, dat ze naakt was." By een latere gelegenheid gevraagd, of hij het niet gênant vond bij al te zeer gedecolleteerde vrouwen aan ta fel te zitten, antwoordde mgr. Roncalli: „Een schandaal? Weineen, want als er Soms ook heel wijze woorden. Over de Gaulle in 1946: „Niemand is onmis baar". Tegen Herriot: „Wat scheidt ons eigenlijk.ideeën?maar dat is niet De paus met mevrouw Kennedy. Hij tobde zich af over de vraag of hij madame la présidente"of gewoon madamemoest zeggen. Toen de audiëntie begon, riep Joannes hartelijk: „Ah, Jacque line zo heel veel." Tegen de hoofdredacteur van de „Osservatore Romano": „Schrijf voortaan niet meer over de verheven lippen van zijne heiligheid, schrijf maar gewoon: de paus heeft dit gezegd en de paus heeft dat gedaan. Tot iemand, die om een moeilijk te verlenen gunst kwam vragen: .,Ik ben maar gewoon paus." Tot een journalist, die geknield bleef liggen en niet wilde opstaan: „Als u niet opstaat, sta ik op en ga ik weg." Over La Fontaine: „Ik weet best, dat hij niet erg katholiek is en dat zijn moraal vaak te verwerpen valt, maar in elk geval kun je van hem leren met twee benen op de grond te moeten staan." Snel van aanpassing: „Eerst be greep ik niet goed, wat het betekende bisschop van Rome te zijn. maar na een paar dagen voel ik mij 'thuis alsof ik nooit wat anders in mijn leven heb gedaan". Als Heine kon horen, wat Joannes XXIII over sommige theologen heeft gezegd, zou hij zich in zijn graf omdraaien: „Bent u theoloog?", vroeg eens de paus aan een niet katholiek geestelijke van naam. „Neen, Heilige Vader," luidde het antwoord, enigszins verlegen. „Eh bien, Deo Gratias! Ik ben het ook niet, ofschoon ik het wel zou moeten zijn. U ziet zelf, hoeveel ongeluk de theologen van professie de Kerk hebben bezorgd door hun subtili teit, hun eigenliefde, hun beperktheid van geest en hun stijfkoppigheid." „De Kerk van heden geeft de voorkeur aan barmhartigheid boven gestrengheid". Doortastend in de laatste jaren van zijn leven, toen een prelaat van de curie in het midden wilde brengen, dat het onmogelijk was het concilie in 1963 te laten beginnen, antwoordde de paus: „Dan zullen wij het in 1962 openen." Soms verlangde hij naar een bovenna tuurlijke verschijning om te mogen ho ren, wanneer het concilie zou eindigen: ,,Want ik ben er wel mee begonnen, maar waar zal het einde zijn?" De dag, waarop hij het concilie aankondigde en slecht kon slapen, vertelde hij het vol gende: „Giovanni, waarom slaap je niet? Ben jij het, de paus, die leiding geeft aan de Kerk, of is het de Hei lige Geest? Het is de Heilige Geest, niet waar? Eh bien, ga dan slapen, Giovanni!" De eenvoud en het vertrou wen van de boer, die wel zaait, maar de wasdom niet in zijn hand heeft. En volhardend tot het einde: „Als de paus geen paus meer zijn kan, is het beter dat hij sterft". Een jaar voor zijn dood, toen hij al 81 was: „Ik voel in mijn lichaam het begin van een ze kere stoornis, die natuurlijk is voor een oud man. Ik verdraag het in vrede, zelfs als ik pijn lijd en voor vererge ring moet vrezen. Het is niet aange naam daar veel aan te denken, maar nogmaals ik voel-mij bereid tot alles." Op 3 juni 1963 waren zijn laatste woor den: „Mater mea, fiducia mea." Ite missa est. De mis naast de sterf kamer was ten einde. Maar de her innering aan deze paus is nog levend. Naar uit goede bron in Tokio werd vernomen heeft de Amerikaanse rege ring onlangs besloten de minister van justitie Robert F. Kennedy een bemid delingspoging in het geschil om Maleisië te laten ondernemen, omdat er ernstige aanwijzingen waren, dat dit geschil zich binnen twee maanden zou ontwikkelen tot een groot conflict, waarbij ook Ame rika betrokken zou raken. Volgens de zegsman heeft Kennedy geen uitgewerkt plan voor een oplossing bij zich, maar is zijn hoofddoel te be reiken, dat de drie betrokken landen, Indonesië, Maleisië en de Philippijnen een eind maken aan het schieten en met elkaar gaan praten Over de besprekingen die Kennedy vrijdag in Tokio voerde met Soekarno, wist de zegsman slechts mee te delen dat er ..enige vooruitgang" was geboekt en dat het gesprek „een vlot verloop" had. Er zou niet gesproken zijn over te rugtrekking van troepen uit Borneo, de positie van de Amerikaanse Zevende Vloot of over de recente rede van de Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio, waarin gedreigd werd met een mogelijk bondgenootschap van Indonesië met communistisch China of Rusland. (Van onze correspondent) De Landbouwpraktijkschool te Schoon dijke heeft een paar drukke dagen ach ter de rug. De suikerbieten-dagen die in de grote hal van deze school wer den verzorgd trrokken zoveel bezoekers, dat alle beschikbare parkeerruimte het dorp werd bezet. Deze belangstelling is begrijpelijk. Immers praktisch alle landbouwbedrij ven kampen met een tekort aan per soneel, zodat tot steeds intensievere me- chanisatiemogelijkheden moet worden omgezien. De oogst van suikerbieten is arbeidsintensief en vraagt aparte aan passing aan de mechanisatiemogelijkhe- den. De bedoeling van de suikerbieten- dagen was dan ook hoofdzakelijk om de landbouwers te tonen tot hoever men met de mechanisatie op dit terrein ge vorderd is. Veel aandacht werd besteed aan de zaaimethoden, o.m. het gebruik van eenkiemers, in plaats van meer- kiemerszaad. De organisatie van de tentoonstelling welke in handen was van het instituut van Landbouwtechniek en rationalisatie, het Instituut voor ra tio- nele suikerbietenproduktie, de Neder landse Suikerindustrie en de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst is in haar po ging om de vooruitgang op mechanisch gebied aan de man te brengen zeer zeker geslaagd. Op alle mogelijke ma nieren o.a. door demonstraties met ma chines. filmvertoningen, grondbewer king, mechanische onkruidbestrijding en mechanisch verwerken van bieten werd aangetoond dat met een minimum aan mankracht zeer gunstige teelt- en oogst- resultaten te verwezenlijken zijn. Het Olympisch dorp is in een korte plechtigheid overgedragen aan het Olympisch Comité. De burgemeester van Innsbruck, dr. Alois Lugger, vice- voorzitter van het Oostenrijks Olym pisch Comité, droeg de sleutel van het dorp over aan de secretaris-generaal oor de winterspelen, prof. Friedl Wolf gang. De Oostenrijkse spoorwegen hebben bekendgemaakt dat zij in de periode der Spelen niet minder dan 258 speciale Olympische treinen zullen laten lopen. De Oostenrijkse meteorologische dienst verwacht dat er tussen nu en 29 januari voldoende sneeuw zal vallen om een vlotte afwikkeling der Olym pische Spelen te waarborgen. Momen teel ligt er te Seefeld nog maar 15 centimeter sneeuw en te Innsbruck nauwelijks een centimeter. De organi sators der Spelen nemen het zekere voor het onzekere en zijn al lang doen de sneew te laten aanvoeren naar de diverse banen. (Van onze Parijse correspondent) Het Franse weekblad „Le nou veau Candide" heeft onlangs on- ier de kop: „Die vedraaide Hol landers" een artikel gepubliceerd waarin wordt voorgesteld, alsof generaal De Gaulle de enige prin cipiële Europeaan is en Nederland sigenlijk de gehele gemeenschap- jelijke markt zo spoedig mogelijk om zeep zou willen brengen. Het artikel is geschreven door een :ekere Philippe Alexandre, een onbekende verslaggever. „Le nou veau Candide" staat bekend als een Gaullistisch weekblad. Het is indertijd opgericht om het linkse weekblad l'Express in de grond te boren. Dit is tot dusverre nog niet gelukt. De verslaggever is blijkbaar naar Ne derland gestuurd wegens het feit dat ons land het heeft aangedurfd, zich te verzetten tegen generaal De Gaulle en in Brussel bij de jongste onderhande lingen eind december het been heeft stijfgehouden. Op denigrerende wijze wordt over ons land en volk geschre ven en gezegd dat zelfs de boeren in de polders beter 'e taal van Shake speare lezen en verstaan dan die van Molière en dat het koninkrijk van Ju liana de ogen gericht houdt op dat van Elizabeth. Men mag de vraag stellen wat daar voor kwaad in steekt. Engels en Duits liggen een groot deel van het Neder landse volk nu eenmaal beter dan het moeilijker Frans. De Nederlander kan zich tenminste n een andere taal red den, zodra hij zijn neus buiten zijn ei gen grenzen steekt. Beter dan menige Fransman Aan de Nederlanders wordt verweten dat zij veel meer margarine eten dan roomboter. In het artikel is zelfs een foto opgenomen van de Ne derlandse minister Biesheuvel, die vol gens het onderschrift: „wel de belan gen van Europa en van de roomboter' verdedigt, maar thuis aan tafel in Haar lem alleen maar margarine eet", als of dat een doodzonde en een bewijs van ten hemel schreiende armoede zou zijn. Genoemde journalist schrijft o.a. over boeren, die hij bezocht heeft in „Hoog ovens" vijftig kilometer ten noorden van Amsterdam. Op gezag van een der boeren, vertelt Philippe Alexandre aan zijn Franse lezers dat Nederland alleen maar beschikt over waterwegen en niet over natuurlijke rijkdommen. Het Franse weekblad, dat dit allemaal heeft afgedrukt, heeft blijkbaar nog nooit gehoord van Nederlandse steen kool, van Nederlands gas, van Neder landse olie of van Nederlands zout. Hij verkondigt zelfs de historische on waarheid dat Nederland in 1954 voor stander zou zijn geweest van dc Duit se herbewapening, terwijl het in wer kelijkheid Frankrijk geweest is, dat het Europese leger onder Mendés France heeft verworpen, wat tot gevolg heeft gehad dat Duitsland de beschikking kreeg over een eigen zelfstandig leger. Generaal De Gaulle, laat de Franse journalist de Nederlanders zeggen, wil Europa vernietigen, maar hij voegt er onmiddellijk aan toe, dat de Nederlan ders die zaak maar al te graag zou den overnemen als het De Gaulle niet lukte. „De Nederlanders voeren tegen Frankrijk een ware koude handelsoor log". Bewijzen voop die bewering wor den niet gegeven. Men verwijt Neder land dat het niet al zijn graan koopt in Frankrijk maar ook een deel in Ame rika. Wij zouden een volk van ham sters zijn en bij ons voelt iedere staats burger het als een heilige plicht om te exporteren. Wij Nederlanders moe ten dan ook zoveel mogelijk produce ren en zo weinig mogelijk consumeren. Het is de schrijver en de redactie van Candide blijkbaar volkomen ontgaan dat er in Frankrijk sedert 12 september 1963 op bevel van De Gaulle een sta- bilisatieprogram is afgekondigd, waar van nu juist precies de bedoeling is meer te exporteren en te produceren en minder te consumeren. Het spreek woord blijft nog altijd waar dat men wel de splinter in andermans oog ziet maar niet de balk in het eigen oog. De schrijver dient ook de bekende beweringen op, als zou het Landbouw schap tijdens de oorlog opgericht zijn door de Duitsers. Men weet dat net Landbouwschap in 1950 werd opgericht door de Publiekrechtelijke Bedrijfs Or ganisatie, vijf jaar, nadat de Duitsers de oorlog hadden verloren. Een poer, blijkbaar een aanhanger van Koekoek, laat de schrijver zeggen, dat het Land bouwschap alleen maar goed is om het weer te voorspellen en dat een paar jonge vrije boeren een syndicaat heb- ben opgericht dat zij „Kook-Kook" noe men. Zo ver gaat blijkbaar de Neder landse zuinigheid dat er rijke heren in Nederland zijn. die niet eens een tele visie hebben. Mag een Nederlandse boer s.v.p zelf uitmaken of hij een televi sie in huis wil hebben of niet? Het stuk in Candide is een brok an ti-Nederlandse actie van het Franse Gaullisme. Men zal echter goed doen, zich daarover in Nederland niet al te druk te maken. Rond het huwelijk van de heer A Boogaard en mejuffrouw J. B'ekker in Den Burg op Texel ontstond gisteren een incident. Bij het tekenen van de acte bleek de pen geen druppel inkt te bevatten. De ambtenaar promoveerde de bode daarop tot ijlbode. Na enige tijd keerde deze terug. Hij had inkt weten te bemachtigen. Daarna konden bruid en bruidegom, ouders en getuigen hun handteke ning zetten. (Van onze correspondent) Voor de Middelburgse politierechter, mr. B. Syperda, hebben terechtgestaan de Belgen J. A. v. B. en J. A. L. C. Zij werden ervan beschuldigd op 16 septem ber j.l. vis gehaald te hebben uit fuiken, die niet van hen waren. Volgens de verdachten was het er hen niet om te doen geweest vis te stelen (in de fuiken zaten slechts een stuk of tien goede vissen) maar om de 25 a 30 kilo ondermaatse vis terug in het water te gooien. Het was laag water en de visjes lagen op het droge. Van B. verklaarde: „Ik vind het als sportvisser erg droevig, dat er zoveel vis vermoord wordt doordat men dikwijls 's zondags fuiken zet en deze pas de andere zondag weer leeg komt halen". Als getuige had hij zijn va der meegebracht, de 72-jarige H. J. J. v. B. Deze ex-visser bevestigde de ver klaring van 'zijn zoon: „Ik heb hem toen ik nog visser was steeds voorgehouden de ondermaatse vis terug te gooien, om dat ik het volgend jaar van deze vis zou moeten leven". De officier van justitie, mr. L. A. An- dreae, vroeg de zaak aan te houden tot 13 februari om de verbalisant en de ei genaar van de fuiken nog eens te horen. De drukkerijbediende J. C. B. uit Graauw was op 22 september j.l. op de weg naar Clinge in kennelijke staat naast zijn bromfiets aangetroffen. Hij was op die bewuste zondagmiddag bij het voetballen van het veld afgestuurd en had zich dat erg aangetrokken. Mr. Andreae wees erop dat het reeds de tweede maal was dat B. onder invloed was aangetroffen. Hij was destijds veroordeeld tot een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Hoewel de proeftijd nog niet afgelopen was, wilde de officier het nog eenmaal met een voorwaardelijke straf proberen. Hij eiste een week voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, on der toezicht stelling van het Zeeuws con sultatiebureau voor alcoholisme en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid van zes maanden. De rech ter vonniste conform. De jeugdige constructieschilder J. D. en zyn vriend, de loswerkman A. L. M. M., beiden uit Boschkapelle stonden te recht, omdat zij zaterdag 28 september de yzervlechter C. O. uit Boschkapelle hadden gestompt en geslagen, waardoor deze ruim een week niet had kunnen werken. Tussen de families D. en O. bestond al geruime tijd een „familievete". De vader van D. had op de bewuste zaterdag avond O. een biertje aangeboden, omdat naar hij zei, de ruzie niet eeuwig voort kon duren. Zijn zoon was het daar blijk baar niet mee eens en toen O. even naar achteren wilde kwamen D. en O. hem achterna en begonnen hem te slaan en te schoppen. Zowel D. als M. ontkenden het eerst geslagen te hebben: volgens hen was O. begonnen. Daar vader D. in het proces-verbaal had verklaard, dat de beide jongens niet meer geheel nuchter waren, achtte mr. Syperda wel bewezen, dat de schuld bij hen lag en veroordeelde beiden conform tot boetes van f 75, subs. 15 dagen. Dezelfde A. L. M. M. moest zich ver antwoorden wegens belediging van een ambtenaar in functie. Hij had op 14 ok tober van het vorig jaar een wachtmees- tei der rijkspolitie beledigd. M. beweerde dat de politie niets anders deed dan ach ter hem en zijn familie aanzitten. Dit zou dan ook de reden zijn waarom de familie M. reeds zoveel processen-verbaal tegen zich had gehad. De familie M. staat als zeer berucht bekend en de politierechter vond dat M, de zaken omdraaide. „De politie heeft wel wat anders te doen dan achter jullie aan lopen. Dat er zoveel processen-verbaal zijn opgemaakt ligt aan jullie zelf". Dp officier eiste f 25.— subs. 5 dagen. De rechter vonniste conform. Arsenal heeft zijn vleugelspeler én centerhalf Laurie Brown, die twee jaar geleden voor vijfendertigduizend pond was gekocht, op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Brown liep enige tijd geleden woedend weg omdat hij ge passeerd was voor het eerste. Hij speelde ruim honderd wedstrijden voor Arsenal Er is veel belangstelling voor deze „koop". Cassius Clay is tweëentwintig jaar ge worden. Hij vierde een enorm feest in Miami Beach, de plaats waar hy op 25 februari bokst tegen wereldkampioen Sonny Liston. Liston liet zich op de heugelijke dag niet onbetuigd en stuurde een schitterend telegram met de vol gende inhoud: „Beste Cassius, ik hoop dat je een prettige verjaardag hebt. Ik heb een ver rassing voor je, maar dat bewaar ik tot de 25ste februari, dan zal ik je die per soonlijk geven. Wind je dus niet te veel op tijdens de festiviteiten, anders kun je misschien op die datum niet aanwezig zijn". Med. gedipl. Chiropodist Pedicure KELDERMANSTRAAT 5 HULST Tel. 01140-2523 Levering van STEUNZO LEN NAAR GIPSMODEL Verzorging van kalknagels, wegnemen van likdoorns e'n eeltplekken. Ook aan huis te ontbieden EEN PERCEEL TUINGROND (thans weiland), groot 1.20.70 ha, gelegen aan de weg tussen Etten en, Rijsbergen. Zeer geschikt voor vestiging van tuin derij. Op perceel ligt geen bouwverbod. Inlichtingen en inschrijf- biljetten voor 1 februari 1964 bij J Dirven, Bis- schopsmolënstraat 44. E+- ten. U hebt vakantie nodig! Pie ker er niet over waarheen. Wij organiseren reizen naar Italië, Zwitserland, Oosten rijk, Duitsland, Luxemburg en andere landen. Hotels, Campings en Bun galows. Vraagt ons programma. REISBUREAU: Kerkrade, Hoofdstraat 69. Tel. 04445—2434 en 3460 Erk. door Ned. Reiskamer dagelijks in meer dan DRAAIWERh. FRAJSWERK SCHAAFWERK RQNDSUJPWERK HARDINGSWERK kan snel worden uitgevoerd door Motorenrevisie- en Handelsbedrijf OOSTWEG 27-32 - TELEFOON (01134)—255 MODE-COIFFURES ZUIDLANDSTRAAT 30 TERNEUZEN. Tel. 2533 TE KOOP: Blok met tuin vrijstaand, van huur Woning en tuin Vrij van Gelegen te Axel. Bevragen. Adm. kantoor Knieriem, Axel, Noordstr. 37, tel. 406. van 2 woningen (totaal 572 M2) waarvan 1 vrij maart/april 1964. met bergplaats (totaal 482 M2). huur maart 1964. centrum gemeen- N.J.V.BIEZEN-GEENSEN KERKSTRAAT 9-11 AXEL TEL.54I TAXIBEDRIJF j MODERN j Wij staan bij aankomst - van de trein aan het station en wij staan te uwen dienste. S Of u draait even telefoon l M. ZANDEE I Middelburgsestraat 66 GOES FINANCIA NEDERLAND N.V. Laan Copes van Cattenburch 76 Den Haag Tel. 070-60 78 06 Importfirma in het Westen vraagt voor de verkoop van naaimachines aan partic. (geen colp.) voor het rayon Breda i.b.v. auto. Hoog prov. inkomen. Vrije werkkring. Br. m. uitv. inl. liefst m. foto onder no. K 4567 bur. v. d. blad. JACKS en ANORAKS TERLENKA - RIBKAMGAREN MANCHESTER - MOLESKIN TWIST- en SPIJKERBROEKEN - OVERHEMDEN en WEEKENDERS Textielgroothandel GOES Tel. 01100 - 7847 en 7846. i u i I i t 1 t I i i i i i Inlichtingen te verkrijgen bij „DE DRIE HOEFIJZERS" te BREDA of bij de Fa. P. en L. DE KERF te ST. JANSTEEN. j komt MAANDAG 20 JANUARI in Oost burg van 26 uur WOENSDAG 22 JANUARI in Oostburg van 1921 uur. DINSDAG 21 JANUARI in Goes van 10 12 uur en van 26 uur. WOENSDAG 22 Januari in Terneuzen van 1012 uur en van 25 uur. DONDERDAG 23 JANUARI in Middel burg van 1012 uur en van 26 uur in onze zaken voorlichting geven en demon streren op de NELSON naaimachine.

de Stem | 1964 | | pagina 12