Voorstellen tegenover lijnrecht elkaar SJARIF bedreigd door Ambonezen HET LANDBOUWWERKTUIG Minister betreurt uitzending VARA IK WAS EEN LAFAARD EN VERGASTE JODEN" 1 Per 1 maart contractloze periode SEIZOEN OPRUIMING house of Miljoenen- order voor Philips Weer breuk Panama-V.S. liuj Grote spanning door arrestatie van Soemokil Hans Stark Nooit meer england DAGBLAD VOOR ZEELAND Werknemers: ..Geen rechtvaardigheid en rechtszekerheid"' Reactie Manusama ...spreidingsloon... Massagraf van blanke slavinnen gevonden „ZO IS HET TOEVALLIG. Gewichtige beswaren Eerste bekentenis in Frankfort: Antwoord aan Kamer Communiqué VARA Russische bases op Cuba nu voltooid 104e JAARGANG Wo. 24488 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 VRIJDAG 17 JANUARI 196^ Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal excl. 0,25 incasso; 11,85 per pos: excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage. 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Zeeuwsch-Vlaanderen; Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) GEEN AKKOORD OVER De rijksuniversiteit in Gronin gen heeft bij de N.V. Philips in Eindhoven een isochrone cyclo tron besteld, een aankoop, waar mee ettelijke miljoenen guldens gemoeid zijn. Hoewel men zich bij de univer siteit in Groningen in vaagheden hult rond het juiste bedrag, mag aangenomen worden, dat de bouw van een voor deze cyclotron be nodigde bunker met twee meter iikke betonmuren, een versneller instituut alsmede de vervaardi ging van deze cyclotron zelf, een bedrag zal vergen dat tussen de vijftien- en twintig miljoen gulden ligt. Het zal ook de grootste cy clotron zijn die Philips ooit bouw de. BOUW-CAO Panama heeft de diplomatieke be trekkingen met de Verenigde Staten weer verbroken en zijn personeel van de ambassade in Washington teruggeroe pen. Tevens werd van de Verenigde Sta ten geëist liet Amerikaanse personeel van de ambassade in Panama terug te roepen. Panama heeft deze maatregel genomen na de weigering van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse za ken om over een nieuw kanaalverdrag te onderhandelen en nadat besprekingen over het huidige verdrag waren afgewe zen. Panama beschouwt dit verdrag als de oorzaak van de recente onlusten. Vele uren voor de nieuwe breuk met de V.S. bekend werd protesteerden naar schatting twee- tot drieduizend Paname se studenten en scholieren op ordelijke wijze bij het presidentiële paleis tegen de voorgenomen hervatting van de di plomatieke betrekkingen met de Ver enigde Staten. De fractieleider van de Amerikaanse democraten in de senaat. Mike Mans- field uit Montana, heeft voorgesteld, dat een waterweg zal worden gegraven door zuid-Mexico, als alternatief voor ,.het verouderde Panamakanaal". (Van onze Haagse redactie) Werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers van de organisaties in het bouwbedrijf hebben gisteren in Den Haag geen overeenstemming kunnen bereiken over een nieuwe bouw-C.A.O. De werkgevers hebben, naar zij verklaren, de werknemersbonden voorstellen gedaan tot verbetering van lonen en arbeidsvoorwaarden, waar van de totale kosten zich tussen 18 en 25 procent bewegen. Deze voorstellen beogen volgens de werkgevers een sanering van de loonstructuur in het bouwbedrijf en Houden waarborgen in voor een verhoogde inspanning in deze bedrijfstak. De werknemersorganisaties hebben dit pakket voorstellen evenwel niet aanvaard- De werknemers hebben verder strekkende voor stellen ingediend, die echter volgens de werkgevers niet tot het beoogde doel leiden. De werkgeversorganisaties bij de c.a.o.- besprekingen hebben thans besloten zich te wenden tot de centrale werkgevers organisaties teneinde met deze beraad te plegen over de thans ontstane siuatie. Dit vanwege de loonpolitieke gevolgen die volgens de werkgevers verbonden zijn aan het ontbreken van overeen stemming tussen de betrokken partijen. Van werknemerszijde werd aan het overleg deelgenomen door vertegenwoor digers van de Alg. Ned. Bouwbedrijfs- bond (N.V.V.) de Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Bouwnijverheid (Ned. Kath. Vakverbond) en de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid (C.N.V.). De centrale commissie bouwnij verheid heeft namens deze samen werkende werknemersbonden in het bouwbedrijf meegedeeld, dat na zes conferenties geen overeenstemming kon worden bereikt over een herzie ne loon- en inkomensstructuur, aan gezien van werkgeverszijde gedane voorstellen niet voldoen aan de eisen van sociale rechtvaardigheid en rechtszekerheid. Voorts werd geen overeenstem ming verkregen over enkele noodza kelijke verbeteringen in de sector van de secundaire arbeidsvoorwaar den, met name de uitkering bij ziek te en'onwerkbaar weer. Verwacht moet worden, dat in de standpunten van partijen geen wijziging meer zal komen, weshalve met ingang van 1 maart 1964 een contractloze perio de zal intreden. De werknemersbonden zullen zich nu gaan beraden over de dan te nemen maatregelen, aldus de verklaring, die de heer P. Willemsen, secretaris van de centrale commissie bouwnijverheid, na mens de samenwerkende werknemers bonden aflegde. De voorzitter van deze centrale com missie bouwnijverheid, de heer C. Brandsma, zei: Werkgevers en werk nemers staan diametraal tegenover el kaar op bijna alle punten betreffende een nieuwe c.a.o." (Advertentie) BONTMANTELS SUèDE- en NAPPAKLEDING DEUX-PIèCES vanaf 39. ROKKEN vanaf f 17,50 VESTEN en PULLOVERS tegen sterk gereduceerde prijzen. Breda - Eindstraat 14, tel. 31086 Tilburj - Heuvelstr. 44. tel. 31620 tel. 23900 HET MINISTERIE van buitenlandse za ken in Addis Abeba heeft de beschuldi ging uitgesproken dat deze week gewa pende bandieten uit Somalia een aanval hebben gedaan op een Ethiopische poli tiepost en op een politiekonvooi, waar door zeker 58 mensen om het leven zijn gekomen. PE HOGE AUTORITEIT van de E.G.K.S. heeft de invoerheffing op staal verhoogd tot negen procent. DE MINISTER van Maatschappelijk Weik. mevrouw drs J. F. Schouwenaar- Franssen, heelt gisteren in Didam het eerste regionaal dagverblijf voor dien- zwakzmmge meisjes. ..De Berken" van ofn.n Sr,ela,AR?Jag,ogische zwakzinni genzorg „Oost-Gelderland" officieel ge opend. s SambH0Fi. V?.n ppèlvan de deelstaat Hamburg heeft de zaak Anna Anderson ernrua0U}V ,die„er aanspraak op maakt groothertogin Anastasia van Rusland te zijn, tot 17 maart uitgesteld. EEN AFGEVAARDIGDE van patriarch Atnenagoras van Constantinopel heeft gisteren de Paus ontmoet om het zoeken naar eenheid tussen beide kerken voort te zetten. Weinig verandering Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: He'der weer met weinig bewolking, /wakke tot matige wind uit ooste jjke tot zuidoostelijke richting. Op- Lr'^mPeI"aturen tot enkele «raden onder het vriespunt. lTaa,nCo0n onder 17 00 uur- onder 19 53 uur. Morgen- zon op 8.39 uur. Maan op 10-48 uur. (Van onze Haagse redactie) De Indonesische zaakgelastigde ir ons land, drs. Mohammed Sjarif, en zijn persattaché Wiarto, zijn door Am bonezen bedreigd met geweldple ging. Zij hebben daarom het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Den Haag om politietoezicht en bescher ming gevraagd. Hun verzoek is inge willigd. Bij het Indonesische ambas sadegebouw aan de Tobias Asserlaan in Den Haag wordt gesurveilleerd terwijl ook de woning van dr. Sjarif in Wassenaar in de gaten gehouden wordt. De dreigementen van anti-Indonesische Ambonese elementen houdt rechtstreeks verband met de arrestatie van dr. Soe mokil, leider van het Zuidmolukse ver zet tegen president Soekarno en Djakar ta. Hij is, zoals gemeld, enige tijd gele den op het eiland Ceram door het Indo nesische leger gevangen genomen. Dr. Soemokil was een der topfiguren in de strijd voor een onafhankelijke re publiek der Zuid-Molukken. Hij heeft onder de in Nederland verblijvende Am bonezen duizenden vurige bewonderaars, In ons land staan deze Ambonezen, zoals bekend, onder leiding van ir. J. A. Manu- sama. het hoofd van de diplomatieke jnis- sie van de Onafhankelijke Republiek der Zuid-Molukken in Nederland, zoals hij zichzelf noemt. Vele Ambonezen kunnen de arrestatie van dr. Soemokil moeilijk verkroppen. Hun teleurstelling en woede richt zich thans op drs. Sjarif en de heer Wiarto De heer Wiarto bevestigde ons desge vraagd, dal hij groepen Ambonezen ir Den Haag fotokopieën heeft overhandigd van dr. Soemokils verklaring, dat de strijd om een onafhankelijke republiek der Zuid-Molukken beëindigd is De heer Sjarif had eerder ontkend, dat derge lijke totokopieën afgegeven waren. Feit is echter dat dit en ander propaganda materiaal in verschillende Ambonese woonoorden de gemoederen opnieuw heeft verhit De stemming onder de dui zenden Ambonezen in Nederland is meer anti-Indonesisch gezind dan ooit tevoren. De pro-Indonesische Ambonezen, die sterk in de minderheid zijn, wagen zich niet buiten hun groepsverband. Wie een zuivei geweten heeft hoeft zich niet bedreigd ie voelen", aldus rea geerde gisteren de bovengenoemde ver tegenwoordiger der Zuidmolukkers in Nederland, ir. Manusama, op het bericht dat Sjariï door Ambonezen bedreigd zou zijn met molestatie. Hij gaf toe dat er inderdaad plannen zijn geweest voor een grootscheepse demonstratie door Ambo nezen voor het Indonesische ambassade gebouw in Den Haag. De heer Manusa ma zei, niet te willen instaat voor het welzijn van hen, die in Nederlandse woonoorden voor Ambonezen proberen de Zuidmolukkers door middel van woord en geschrift, over te halen de strijd tegen Indonesië te staken. Hij zei, dat er in wezen geen verschil van mening bestaat over de stijging van de loonsom in het bouwvak. Werkge vers en werknemers verschillen echter van mening over de diverse verhogin gen, die ook voor een deel in het secun daire vlak liggen. Werkgevers stelden voor een verhoging van 18 procent. De werkgevers wilden daarnaast de moge lijkheid openen voor een onverplicht spreidingsloon dat tot acht procent zou kunnen bedragen. Werknemers waren gekant tegen een dergelijk spreidings loon. Ook over andere onderdelen, zoals werktijden, vorst- en regenverlet, toe passing van het tariefsysteem en invoe ring van een diensttijdentoeslag stonden de voorstellen van werkgevers en werk nemers vaak lijnrecht tegenover elkaar, zo zei de heer Brandsma. „Sociaal niet rechtvaardig", noemde de heer Brandsma het werkgeversvoor- stel een „spreidingsloon" van 8 procent mogelijk te maken. Een vakman in een der grote steden zou daardoor acht pro cent meer gaan verdienen dan een colle ga in een plattelandsgemeente. ,,Wij wil len ook meewerken aan het witten van de zwarte lonen, maar niet op deze wy- ze". De heer Brandsma zei ,.alle redenen" te hebben om het werkgeversvoorstel met betrekking tot de invoering van een nieuw systeem van prestatiebeloning van de hand te wijzen. Het voorstel van de werkgevers zou, naar zijn oordeel, rem mend werken op de toepassing van het tariefsysteem. Verschil van mening bij de on derhandelingen bestond er ook over de arbeidsduur in de bouwnijver heid. Werkgevers wilden bij hun laatste voorstellen de bestaande toe stand handhaven, dat in de winter ook op de zaterdagen wordt gewerkt. „Hier komt in de praktijk geen snars van terecht", zo zei de heer Brandsma, die eraan herinnerde dat de werkne mers hadden voorgesteld de werk-zater- dag af te schaffen en ook in de winter negen uren per dag te werken. De vertegenwoordigers van de werk nemersorganisaties zullen zich nu in eigen kring beraden over hetgeen er nu te doen staat. Volgens berichten uit de Mexicaanse stad Leon Guanajuato zijn in de omge ving van deze stad in een „concentratie kamp voor blanke slavinnen" de lijken van 30 vrouwen en kinderen gevonden, die daar vermoord en begraven waren. Sommige van de stoffelijke overschot ten waren verbrand. Men vermoedt dat ze eerst in benzine gedrenkt en toen in brand gestoken zijn. De politie heeft als vermoedelijke da ders twee zusters op leeftijd en zeven medeplichtigen gearresteerd. De twee zusters dreven sinds 1938 hui zen van ontucht en voorzagen zulke hui zen door het hele land van prostituees. Een kapitein van het leger. die. als lijfwacht voor de zusters optrad en die militaire transporten organiseerde om het vervoer van prostituees te dekken, is volgens dezelfde berichten voor on dervraging aangehouden. De politie deed een inval in het „con centratiekamp" nadat een van de vrou wen uit het kamp ontsnapt was en de politie op de hoogte gesteld had. 55 (Van onze Haagse redactie) Minister Bot (O.K. en W.) zal geen maatregelen tegen de V.A.R.A. treffen vanwege de ^.-uitzending „Zo is liet toe vallig ook nog eens een keer" van 4 januari j.I. De minister heeft de V.A.R.A. echter dui delijk te kennen gegeven, dat en waarom hij het ernstig be treurt, dat bij de V.A.R.A. een dergelijke uitzending heeft kunnen plaatsvinden. Aldus blijkt uit de brief die de minister het hoofdbestuur van de VARA gezonden heeft. De minister zegt in deze brief aan het VAR A-hoofdbestuur te verwachten, dat het geleerd door ervaring en ge zien hetgeen dit hoofdbestuur zelf reeds terzake te kennen heeft gegeven her haling van een dergelijk gebeuren zal weten te voorkomen. Op grond van deze verwachting heeft de minister afgezien van het treffen van een maatregel op grond van het televisie- besluit 1956 tegen de VARA. Zoals bekend draait deze hele afiaire om het onderdeel van het t.v.-program- ma „Zo is het etc.". Waarin bijbel teksten en het ..Onze Vader" in gewij zigde of verminkte vorm zijn verwerkt. De minister zegt, dat gebleken is dat grote groepen van het Nederlandse volk dit programma-onderdeel hebben on dergaan als krenkend voor hun diepste gevoelens. Naast de tekst op zichzelf moet, gezien de aard van de televisie, In het proces tegen voormalige kampleiders van het vernietigingskamp valIenW,H»ïS d® cef,Ste bek™tenis ge vallen. Het was de 42-jarige Hans Stark, die bekende gevangenen te heb- ben gedood. ..Het gebruik van gas om hen te doden was laf, zei Stark, een van de 22 verdachten, die beschuldigd worden van de moord op 2,5 tot 4 miljoen mensen in de grote vergassingskamers van het kamp Auschwitz en door mid del van vuurpelotons. ^?Pri.?'ar£ t"ad nog niemand van de verdachten bekend een trekker van een vuurwapen te hebben overgehaald of het zyklon-b gas te hebben gebruikt voor het doden van de miljoenen man nen vrouwen en kinderen. Zijn mede verdachten staarden naar Stark toen deze de moorden op grote schaal be- schreef. Stark, een man met een jeugdig uiterlijk, vertelde in de muisstille rechtszaal hoe hij toekeek wanneer zijn collega's van de gestapo de gevange nen voor de zwarte muur van barak 11 één voor één neerschoten. .Bij een van deze gelegenheden had zijn gestapo-chef de executie onder broken en gezegd „Nu zal Stark verder gaan" en hem het vuurwapen overhandigd. Een der rechters vroeg hoeveel men sen Stark had neergeschoten. „Ik weet het niet meer. Misschien vier of vijf", antwoordde hij, zenuw achtig met zijn vingers spelend, maar met vaste stem. Stark, die vertelde, dat hij op 16- jarige leeftijd bij de gestapo kwam en op 20-jarige leeftijd een Auschwitz- veteraan was. kromp ineen toen de rechter vragen stelde over de vergas singen van mensen. Stark wordt beschuldigd van het doodschieten van minstens 40 mannen, vrouwen en kinderen en van het bij een drijven van nog andere gevange nen in de vergassingskamers. „Misschien waren het er 100 of 150 of 250", zei hij „Ik herinner het me niet. In ieder geval waren er vier vrachtwagens vol joden en Polen. En er waren vrouwen bij Maar geen kin deren Men had hen verteld, dat zij geliqideerd zouden worden. Gewoonlijk waren er twee mannen op het dak van het crematorium om het zyklon- d gas door de opening te gieten. Die keer was er slechts een. Hij riep naar beschikbaar wïsP' Ik"WaS 06 e"ige' die be|tttrkTe^V°Igdej "Ik aarzelde een beetje. Toen nep de commandant, die eL ookln" 56 "iet opschict. ga je De rechter Wat deden de mensen erinrgoo'tfen '°en ie het 2yklon"b gas Sterk: Zij schreeuwden". Rechter „Had u het gevoel dat dit een schreeuwend onrecht was Stark: „In het geheel niet, volgens wiï,? -Hr Ulgingen va" toen. Toch wilde ik het nooit meer doen." Een executie met schoten was iets h^eel anders. Het gebruik van gas was Zijn stem begaf het en hij begon te stamelen, toen hem gevraagd werd wat hy over de joden dacht. „Ik weet niet of ik dat hier kan zeggen er werd ons altijd gezegd, dat de joden de schuld hadden van alles. Zij waren een last voor ons. Per soonlijk had ik niets tegen hen, maar ik wget nu, dat het onrechtvaardig was hen te doden." Door Stark was klaarblijkelijk het ijs gebroken, want na zijn verklaringen gaf een andere verdachte, de 60-jarige Bruno Schlage, toe; dat hij gevangenen had geslagen. De president van het hof, zei tegen hem„Een gevangene van barak 11 heeft gezegd, dat u een sadist was, een bijzonder wrede sadist en dat u ervan hield gevangenen te slaan". Schlage haalde de schouders op. „Oh, ik moest wel eens de wasgelegenheid van de gevangenen binnengaan als zij praatten wat zij niet mochten. Dan ging ik naar binnen en sloeg hen in de nek." Maar hij ontkende, dat hij gevange nen had neergeschoten of er getuige van was geweest. „Ik hoorde wel eens schoten" zei hij. Verdachte Johann Schobert, 41, hield zich gedekt. Hij beweerde geen schiet partijen te hebben gezien, noch schoten te hebben gehóórd. Wel had hij de gestapo-mannen horen praten over vergassingen, maar als klerk, die de doden moest optekenen, had hij er niets mee te maken. Hij had niemand ge dood, zei hij. ,,Ik had het zo druk met de administratie, dat ik er geen tijd voor had." Een toeschouwer op de publieke tribune veroorzaakte enige consterna tie toen hij de president van het hof ..stommeling" noemde Dit gebeurde nadat deze het publiek om stilte had verzocht. De man werd uit de zaal verwijderd. daarbij ook de beeldpresentatie in woord en gebaar in beschouwing worden geno men, aldus de minister. Hij zegt voorts, dat ook hij uiteraard de onevenwichtige en zelfs ongepaste reacties op dit pro gramma-onderdeel verwerpt, maar dat anderzijds gewichtige bezwaren zijn ken baar gemaakt „door (gezaghebbende) per sonen en instanties die tot een bezonken oordeel in staat zijn en daarvan blijk hebben gegeven". Minister Bot zegt, dat bij de beoorde ling van het omstreden programma onderdeel het persiflerende en parodië rende karakter daarvan in de overwe gingen betrokken moet worden. Voorts dat ook de herhaalde verzekering van de VARA dat de bijbel niet het doel wit vormde, noch dat men godsdienstige gevoelens heeft willen kwetsen, doch al leen de verslaving van velen aan de te levisie aan de kaak wilde stellen mede in aanmerking dient te worden genomen. Nochtans staat echter volgens de mi nister vast, dat bij de uitwerking van dit programma-onderdeel het gebruik van teksten en gebaren ontleend aan of ge baseerd op het christelijk geloof, grote groepen van de bevolking heeft kunnen krenken in hun diepste gevoelens en overtuiging en dat ook inderdaad gedaan heeft. De minister meent dan ook, dat dit programma-onderdeel elementen bevatte welke in strij'd zijn met het televisiebe- sluit 1956 en met name voor wat betreft het opleveren van gevaar voor de goede zeden. Minister Bot betoogt voorts, dat de aard van de televisie en zijn groot be reik bijzondere eisen van zorgvuldigheid stellen aan de samenstellers der pro grama's en aan hen die daarvoor ver antwoordelijk zijn. Dit niet alleen voor wat betreft opzet, vormgeving en pre sentatie, maar ook voor wat betreft de gevoelens van de kijkers. De bewindsman is in dit verband van oordeel dat de des betreffende instanties bij de voorberei ding van dit programma-onderdeel mede gezien de feitelijke situatie in ons land de uitwerking ervan hadden kun nen en behoren te voorzien en dat zij de uitzending hadden behoren te voorko men. Minister Bot zegt het tenslotte ernstig te betreuren, dat de VARA als verant woordelijk zendgemachtigde, het gebeur de niet heeft kunnen voorkomen. Hij ver trouwt er intussen op, dat het VARA- hoofdbestuur in de toekomst een herha ling van het gebeurde zal weten te ver mijden. Minister Bot heeft deze mening ook kenbaar gemaakt in zijn antwoord op de schriftelijke vragen van de frac tievoorzitters der regeringspartijen uit de Tweede Kamer. De minister zegt hierin nog, dat in grijpen gedurende de uitzending feite lijk onmogelijk is indien men daarop niet is voorbereid. Hettelevisiebesluit bepaalt overigens dat de controle op de programma's repressief is, aldus de mi nister. Het dagelijks bestuur van de VARA zegt in een gisteren uitgegeven communi qué, dat het kennis heeft genomen van de brief van de minister. „Hoewel de VARA zich niet met alle in de brief gegeven overwegingen kan verenigen en terzake nog nader contact zal opnemen met de minister, heeft zij met voldoening kennis genomen van de conclusie van de minister, dat hij gener lei maatregelen tegen de VARA zal tref fen", aldus het communiqué. Een kijkje in de Europd-hal van het Amsterdamse RAI-gebouw waar de tentoonstelling Het land bouw werktuig" wordt ingericht welke van 20-25 januari zal worden gehouden. De „Cubaanse revolutionaire raad" van Cubaanse ballingen in Miami, heeft aan de Amerikaanse centrale inlichtingen dienst meegedeeld, dat de Russen op Cuba de installatie hebben voltooid van de twee grootste lucht- annex marine basissen die ze er hebben. De voorzitter van de raad zei dat lucht foto's de geheime inlichtingen van de ballingen bevestigd hadden. (Advertenties) reductie - service - verkoop Bespaar 79.80 op een winterjas Schotse en Ierse tweeds. Moderne raglanmodellen. Sportief kort of langer. In alle maten en talloze des sins. 199.50 wordt 119.70 Witte tricot-nylon overhemden met mo derne boord. Italiaanse import. 19.75 - 40%, nü 11.85. Konert dress-shirts, balkstrepen, nü 11.85. 40% korting op alle zuiver zijden en terylene dassen, nü v.a. 6.55 meevaller voor uw wintersportvakantie Nü 407o korting op uw hele ski-uitrusting Skipantalons nü v.a. 35.70 Anoraks nü v.a. 41.70 Ski-truien nü v.a. 29.70 Alles Zwitsere import 40% korting op alle grofgebreide truien en pullovers, nü v.a. 29.70. Vele wollen- en mohair shawls, nu v.a. 4.15. Uni grijze wollen kamerjassen met contrasterende kraag 29.50 - 20% 23.60. Karrestraat 3, Breda SEIZOEN OPRUIMING OOK OP ONZE COURANTE GOEDEREN KORTINGEN TOT 40 PROCENT GROTE MARKT 12 BERGEN OP ZOOM

de Stem | 1964 | | pagina 1