BONN EN LONDEN DIKKE VRINDEN Erhard: Engeland hoort in verenigd Europa Geen verstikking door technocraten Hans van Os was in Steenbergen Deze tijd is voorhij Rond Pasen overleg Rome-Orthodoxie Toeristische „hogeschool wordt in Breda gevestigd Irndat het l,o lekker is iprops Flatgebouw ingestort: 14 cloden Panama-V.S. herstellen betrekkingen Ook EVA niet uitsluiten Arabische landen unaniem tegen Israels water-plan Lijk van dr. Minnaert gevonden Gezien bij friteskraam 5? Leergang voor deskundigen in verkeerswezen Ulbricht stelt kernbomvrij Duitsland voor DAGBLAD VOOR ZEELAND In Parijs: Zeven kompels in Duitsland ingesloten Nieuw initiatief EVA hoort er bij De Kennedy-ronde ALPINISTEN GEVEN OP Brief aan Erhard Reders willen niet praten met stakende vissers e wafel en bereid. ise lekkernij, rsuiker bestrooid. 'en fles vól scheutjes warmte, naak en gezelligheid. Doe wat |ottRum inde thee, in hete grog, bowl. En merk dan hoe lek- het smaakt, hoe warm het naakt. Pott Rum voor na kan- bijkomen, voor bij TV als long-lekket-drink met cola. Pott iRum kan óveral bij! De nieuwe 1 gezellige gewoonte: Pott Rum 1 in huis - warm en lekker. Lek kerste rum? Pott Rum - ahh! IN THEE |:R - 's GRAVENHAGE INL. TEL. 070-117290 Voor God, Rmrirtfirn en Vaderland trok een wijsgerig „Meer dan dat alleen. Ik een expert, zogezegd. Want o een klasse voetballer te w - den, moet men de voetbauos bestuderen. Ziehier Zo'n man die de hele fundi - mentele opbouw van de yo bal sport heeft bestudeerd, staat voor jullie. Zijn naam is femus....!" 104e JAARGANG No. 24487 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DONDERDAG 16 JANUARI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ld ,85 per post ex-d. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Lossd nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Een 12 verdiepingen tellend flatge bouw op de drukke boulevard Lefèbvre te Parijs is gisteren voordat het zou worden geopend ingestort en onge veer 24 arbeiders werden onder het puin bedolven. Functionarissen zeiden, dat 14 per sonen om het leven waren gekomen en dat ongeveer 10 anderen zich onder de loodzware massa verwrongen staal en steen bevonden. Men slaagde erin 11 doden van onder het puin te halen. Op weg naar het ziekenhuis stierven drie andere arbeides. Ongeveer 200 brandweerlieden door zochten de puinhopen. In een Westduitse steenkoolmijn heeft zich gisteren een instorting voorgedaan, waardoor zeven mijnwerkers van de bui tenwereld werden afgesloten. De zeven kompels zouden geen letsel hebben opgelopen en worden vandaag uit hun ondergronds verblijf gered De oorzaak van de instorting is nog niet vastgesteld. De instorting was het grootste Duitse mijnongeluk sinds vorig jaar november, toen 21 mijnwerkers uit de onderge lopen ijzerertsmijn Mathilde nabij Lengede na dagenlange en voor meren deel na wekenlange opsluiting ongedeerd naar de oppervlakte werden gebracht. De Westduitse bondskanselier Ludwig Erhard, momen teel op bezoek in Engeland, heeft gisteren te Londen krachtig gepleit voor een verenigd Europa met deelneming van Engeland, binnen een Atlantisch deelgenootschap. Gisteren kwam Erhard voor een bezoek van twee dagen in de Britse hoofdstad aan. Het is zijn eerste bezoek aan Londen sinds hij in oktober vorig jaar Konrad Arenauer als regeringsleider opvolgde. Panama heeft gisteren besloten de diplomatieke betrekkingen met de V.S. te hervatten en de twee landen zijn overeengekomen bin nen 30 dagen te onderhandelen over „alle onderhavige vraagstuk ken". Een paar uur nadat de overeenkomst tot stand was gekomen, werden voor de middelbare school te Balboa, in de kanaalzone, gelijktijdig Amerikaanse en Panamese 'vlaggen gehesen. De dundoe ken wapperden van gloednieuwe, afzon derlijke vlaggestokken. Bij de relletjes die zich verleden week naar aanleiding van het vlaggenincident op de school hadden voorgedaan, wer den 21 mensen gedood en liepen bijna 500 anderen verwondingen op. Europa zal slechts een romp blij ven tenzij Groot-Brittannië er zich bij aansluit", aldus Erhard. Hij voegde daaraan toe. dat in het huidige tech nologische tijdperk „Het Kanaal geen scheidingslijn kan zijn". Erhard -sprak aan een banket in Man sion House, dat hem werd aangeboden door de burgemeester van Londen, Cle ment J. Harman. Aan het banket zaten 56 gasten aan, onder wie de Britse en Westduitse ministers van buitenlandse zaken en andere leden van de Engelse regering. Erhard, die in het Duits sprak, zei dat zijn land een nieuw initiatief naar voren heeft gebracht „om te verhinderen dat Europa verstikt wordt door technocraten". Het is bijna een jaar geleden dat president De Gaulle Engeland uit sloot als toekomstig lid van de E.E.G. In tegenstelling tot De Gaulle echter pleitte Erhard gisteren voor een Europa dat de blik naar buiten richt, binnen het geheel van een Atlantisch deelgenootschap. „Indien wij in deze wereld van span ning willen blijven leven, is een derge- NASSER van Egypte gaat deze zomer op bezoek bij koning Hassan van Marokko. Het wordt een prettige logeerpartij, want Nasser neemt vrouw en kinderen mee. JOHNNY KRAAYKAMP heeft een uit nodiging van Ensemble aanvaard om in Herman Heijermans' Robert en Bertram de rol van Bertram te spelen. PRESIDENT LüBKE van West-Duitsland maakt eind april een rondreis door La- tijns-Amerika. Men maakt daaruit op, dat Lübke een nieuwe ambtstermijn am bieert. OPNIEUW is een leukemie-patïëntje naar Corsica vertrokken, in de hoop dat dokter Naessens het zal willen helpen met zijn serum. De moeder heeft de reis ondernomen, ofschoon zij weet dat de bioloog beloofd heeft voorlopig geen pa tientjes meer te helpen. Het betreflende kind is een vierjarig meisje. DE EUROPESE communistische partijen treffen voorbereidingen voor een bijeen komst ter bespreking van de geschillen met de Chinese communisten. HET PROCES tegen de 60-jarige profes sor Werner Heyde en drie medebeklaag- den begint op 18 februari voor een recht bank te Limburg in de Bondsrepubliek. Heyde zou in de oorlog meer dan 100.000 geesteszieken en gevangenen om het le ven hebben gebracht. lijk deelgenootschap onontbeerlijk", aldus Erhard. Erhard zei: „Indien Europa een beslis sende rol op het toneel van de wereld politiek wil spelen en zijn invloed wil doen laten gelden, houdt dit in, dat het een verenigd Europa zal moeten zijn, een gemeenschap van vrije en gelijkwaardige partners". „Een toekomstig vrij en welvarend Europa zal alleen in samenwerking met Groot-Brittannië kunnen worden opge bouwd". De bondskanselier betoogde, dat indien hij „Groot-Brittannië" zei, hij tegelijker tijd de andere landen van de Europese Vrijhandels Associatie (Noorwegen, De nemarken, Zweden, Portugal, Oostenrijk en Zwitserland) bedoelde. Hij waarschuwde, dat de problemen die nog moeten worden opgelost talrijk en moeilijk zullen zijn en voegde daaraan toe, dat hij geen pasklare recepten had voor de Europese eenwording. Sprekende over de komende tarief besprekingen met de V.S., de zo geheten Kennedy-ronde, riep hij op tot een po ging „nationale en regionale egoïsmeh te overwinnen". „Wat Duitsland betreft, wij zijn bereid hieraan mee te werken en ik ben ervan overtuigd dat Groot-Brittannië ons zal willen helpen", zei Erhard. Herinnerende aan de tijd dat Engeland en Duitsland tegenover elkaar stonden. Weinig bewolking Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond- Met overwegend matige oostelijke winden blijft vandaag de aanvoer van drogere lucht aanhouden. Daarin komt overdag matige tot lichte vorst voor. Weinig bewolking. Vandaag: zon onder 16.59 uur. Maan onder 18.40 uur. Morgen: zon op 8.40 uur. Maan op 10.24 uur. In de conferentie van staatshoofden van dertien Arabische landen is eerder dan verwacht werd overeenstemming be reikt over plannen ter bestrijding van Israëls voornemen om het water van de rivier de Jordaan ter bevloeiing van een deel van de Negev-woestijn om te leiden. De Arabische landen werden het eens over een tegenproject, dat voorziet in het graven van zijkanalen in de Jor daan in Jordanië, Syrië en de Libanon. Ingewijden zeiden dat het tegenplan als eerste in de praktijk zal worden omgezet in Jordanië en zal worden ge financierd door het olierijke sjeikdom Koeweit. De zijarmen, die men op het oog heeft, zijn de Yarmoek in Jorda nië. de Banias in Syrië en de Hasabani in de Libanon. Wellicht zullen de V.N. in de arm geno men worden, waardoor men althans uitstel hoopt te verkrijgen van de uit voering van het Israëlische plan. Israël heeft de Arabische landen intussen la ten weten, dat elke poging om het land te beletten van het Jordaanwater ge bruik te maken, zal worden verijdeld. Op de Arabische conferentie werd ook besloten dat Marokko zijn diplomatie ke betrekkingen met Tunesië, Egypte en Algerië zal normaliseren. Koning Hoessein van Jordanië sleepte een am nestie voor drie naar Egypte gedeser teerde Jordaanse militairen uit het vuur. Zij waren door een militair tribu naal bij verstek ter dood veroordeeld. Ook hebben koning Saoed van Saoedi Arabië en president Nasser van Egypte overeenstemming bereikt over een re geling van het Jemenitische vraag stuk. Koning Hassan van Marokko en De vier Duitse bergbeklimmers, Peter Siegert, Rainer Kauschke, Gerd Uhner en Werner Bittner, hebben hun poging om de beruchte Eiger vanaf de noordkant te beklimmen, opgegeven. Vier dagen lang hebben zij strijd moe- -.■» <jp»eren tegen ijs, sneeuw en mist en gerlimdë deze tijd hebben zij slechts een vierde deel van de 1600 meter hoge rotswand kunnen overwinnen. Gisteren lieten zij weten tot de slot som te zijn gekomen, dat de beklimming onmogelijk is en dat hun kansen op lijfs behoud steeds geringer zouden worden als zij nog hoger gingen. president Ben Bella van Algerië spra ken over hun grensconflict. Ingewij den zeiden, dat als gevolg van dit ge sprek „liquidatie van het vraagstuk rpogelijk was". Een ander resultaat van de conferentie is, dat Jordanië en Egypte besloten heb ben de diplomatieke betrekkingen op ambassadeursniveau te herstellen. zei hij. dat op het ogenblik „de twee lan den door alles tot elkaar worden ge bracht en dat er nauwelijks iets is dat hen verdeeld houdt". Erhards rede werd bij gedeelten in het Engels vertaald. Zijn toespraak werd voorafgegaan door een welkomstrede van de lord mayor van Londen, welke deze in vloeiend Duits uitsprak. Na afloop ging Erhard naar Downing- street 10, de ambtswoning van premier sir Alec Douglas-Home, voor de eerste ronde van besprekingen tussen -de twee staatslieden, welke zullen gaan over een groot aantal internationale problemen. Op het programma van Erhard staat ook een informele bijeenkomst met de leider van de Labourpartij, Harold Wil son. Deze laatste was gisteravond aanwezig op het diner dat Home zijn gast aan bood. EEN MINISTER uit het nieuwe kabinet van Zanzibar heeft het bericht tegenge sproken, dat enkele aanhangers van het oude regime zouden worden ter dood gebracht. Evenmin staat het vast dat anderen 15 jaar gevangenisstraf krij gen, waaromtrent geruchten de ronde deden. (Van onze correspondent) ïn de bossen bij Leende, in de omge ving van Eindhoven, heeft de lieer G. de Werdt, opzichter van het Staatsbos beheer, gistermiddag om ongeveer half vijf het stoffelijk overschot aangetroffen van de Eindhovense natuurkundige dr. K. Minnaert, die sinds 18 september vo rig jaar werd vermist. Destijds is de heer De Werdt ingescha keld geweest bij de speurtocht naar de verdwenen geleerde en aan 't signalement dat toen was uitgegeven herkende hij de stoffelijke resten die hij gisteren vond onmiddellijk als die van dr. Minnaert. De politie heelt zijn conclusie later be vestigd. Het lijk is gevonden in een glooiing op ongeveer 500 meter afstand van de plaats waar kort na de verdwijning de auto van dr. Minnaert werd aangetrof fen. Volgens de politie is misdrijf uitge sloten. De stoffelijke resten zijn over gebracht naar het hoofdbureau van po litie te Eindhoven. Vandaag zal sectie worden verricht. PAUS PAULUS heeft mgr. dr. Wille- brands, secretaris van het secretariaat voor de christelijke eenheid, in audiëntie ontvangen. POMPEYO MARQUEZ, de leider der in Venezuela verboden communistische be weging, is gisteren gearresteerd. (Van onze verslaggever) De 19-jarige Nijmegenaar Hans van Os, die verdacht wordt van moord op de 68- jarige mej. T. Hendriks, is dinsdagmid dag tussen vier uur en half vijf in Steen bergen gesignaleerd door mevrouw M. van Etten-Buyzen, die een friteswagen heeft aan de Kade aldaar. De getuige heeft tegenover de rijkspolitie verder verklaard, dat de jongeman, nadat hij een portie frites gegeten had, is gaan liften en met een personenwagen is verder ge reden in de richting veer-Zijpe. Toen getuige dinsdagmiddag de jonge man bij haar friteswagen zag verschijnen, zag zij meteen dat hij een sprekende gelijkenis vertoonde met de foto van Hans van Os in de krant. Naar de rijks politie meedeelde klopt het signalement, dat zij opgaf, vrij nauwkeurig met dat van gezochte verdachte. Helaas heeft genoemde mevrouw echter tot gistermid dag gewacht om haar ontdekking door te geven aan de politie. Verdachte kreeg zodoende bijna een dag voorsprong op zijn achtervolgers. Mevrouw M. van Etten-Buyzen wist zich niet te herinneren met wat voor merk auto de jongeman is verder gelift. Ook had zij nagelaten het kenteken op te schrijven. De identiteit van de chauf feur, die de lift gegeven heeft, is even min bekend. Als de voortvluchtige (aangenomen dat hij het was) zich thans nog op de Zeeuw se of Zuidhollandse eilanden bevindt, worden zijn ontsnappingskansen erg ge- ring- i Gaarne inlichtingen Toen Hans van Os dinsdagmiddag zijn lift kreeg in de richting Zierikzee, stapte met hem tegelijk een 40- a 50-jarige man in. Deze heer, blootshoofds, had een don kere jas aan. Zowel de chauffeur die de lift gaf als deze liftende heer wordt ver zocht zich bij de politie te melden voor het geven van inlichtingen, bij voorkeur bij de rijkspolitie te Steenbergen. Aan berichten ook verspreid over de A.N.P.-telex als zou Van Os even eens gesignaleerd zijn in de provincie Groningen, hecht de rijkspolitie van het district Breda bijzonder weinig waarde. Vandaag begint de halfjaarlijkse opruiming weer. Vele duizenden huisvrouwen zullen deze dagen weer door propvolle winkels schuifelen op zoek naar een „koopje". Maar nergens zult u meer iets voor een appel en een ei kunnen kopen, zoals in „die goede oude tijd". Kardinaal Bea s.j., hoofd van het secre tariaat voor de christelijke eenheid, heeft in een interview met het Italiaan se tijdschrift Vita verklaard, dat het er thans op aan komt om de beslis singen van de pan-orthodoxe confe rentie van Rhodos voor theologisch contact, de concrete mogelijkheden ervan en de bedoelingen van Paus Paulus en van patriarch Athenagoras „in een punt te laten samenvloeien' (Van onze verslaggever) Breda wordt mede dank zij de gun stige ligging in het Beneluxgebied de vestingsstad van het binnen af zienbare tijd te stichten Nationaal Wetenschappelijk Instituut voor Toe risme, Reclame en Public Relations. Dit heeft Breda's burgemeester dr. R. M. A. A. Geuljans gistermiddag in zijn nieuwjaarsrede meegedeeld. De zekerheid dat het instituut in Breda terechtkomt bestond toen nau welijks vierentwintig uur. Het instituut het vierde van dit soort in Europa krijgt als eerste taak de opleiding van staffunctionarissen voor het verkeerswezen, waaronder men o.m. dient te verstaan functionarissen ten behoeve van het vreemdelingen verkeer, luchtvaart, scheepvaart, spoorwegen, reisbureauwezen, recla me en public relations. Daarnaast kunnen overheidsinstellingen, advies bureaus en dergelijke hun functiona rissen voor planologie, research en wetenschappelijk werk van dit insti tuut betrekken. Het is een initiatief van de V.V.V. Bre da dat tot de vestiging van het insti tuut heeft geleid. Het directoraat- generaal voor het toerisme en de middenstand van het departement van Economische Zaken heeft dit nieuwe type onderwijs geïntrodu ceerd bij het ministerie van O. K en W. Zeer positieve reacties werden ontvangen van A.N.W.B.. A.N.V.V.. Spoorwegen. K.L.M., scheepvaart maatschappijen en het Genootschap voor Reclame. Van meet af aan hebben het gemeen- tebestuur van Breda en de Kamer van Koophandel voor Westelijk Noord- Brabant achter het initiatief gestaan. Professor dr. F. J, Th. Rutten ver richtte een uitvoerig onderzoek waar in ook de drie andere Europese in stituten (te Rome, Bern en Salzburg) werden betrokken. Medio november heeft professor Rutten een lijvig rap port uitgebracht. STILTE In diepe stilte is er daarna gewerkt aan de voorbereiding tot de oprichting van de „Stichting Nationaal iWeten- schappelijk 'Instituut voor Toerisme etc.". De stichtingsakte is inmiddels verleden. In de Raad van Toezicht hebben zitting genomen de commis saris van de koningin in Noord-Bra bant dr. C. N. Kortmann, burge meester Geuljans van Breda, dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, prof. dr. F. J. Th. Rutten, hoogleraar aan de katholieke universiteit en de voorzitter van de Westbrabantse Kamer van Koophan del mr. G. E. F. M. van der Schrieck. In het bestuur zitten Breda's V.V.V.- voorzitter mr. J. R. A. Jansen, mr. Pli. I. E. van Woensel (gemeentesecretaris van Breda), en V.V.V.-directeur G. Sliepen. Het bestuur wordt nog uit gebreid met vier personen die op na tionaal niveau nauwe bindingen heb ben met het verkeerswezen. Het initiatief ontstond naar aanleiding van prognoses, gesteld ten aanzien van het vreemdelingenverkeer voor 1970 in de Toeristische Nota die de toen malige staatssecretaris F. Gijzeis ir 1962 aan de Tweede Kamer presen teerde, waarna men zich binnenska mers afvroeg wie in de toekomst de toeristenmiljarden zouden moeten hanteren. Het gemis aan een deugde lijke vakopleiding werd met name in de sector van het vreemdelingen verkeer al géruime tijd gevoeld. Be gonnen als „vooroorlogse liefhebberij" groeide het V.V.V.-wezen uit tot een belangrijk brok nationale economie. De opleiding, zoals die door professor Rutten in diens rapport is uitgestip peld, gaat twee jaar duren, waarvan vijf maanden stage. Zij omvat een groot aantal leervakken. Minimale eis voor toelating zal zijn het einddiplo ma van een middelbare school. Havo of een vooropleiding op gelijk ni veau. Daarnaast zal de kandidaat een psychologisch oriderzoek ondergaan. Gedacht wordt aan een leeftijdslimiet van 25 jaar. Het ligt in de bedoeling met de op leiding te beginnen in september 1965. De gemeente Breda heeft verklaard onderdak voor het instituut beschik baar te hebben. Welk gebouw men op het oog heeft, kon gisteren niet worden meegedeeld. KREDIET Een volkomen verraste raad de ge heimzinnigheid waarmee gewerkt is was noodzakelijk om eventuele ka pers van de kust te weren, volgens de burgemeester heeft inmiddels een krediet van tienduizend gulden voor de eerste voorbereidingswerk zaamheden gevoteerd. Gedurende een overbruggingsperiode zal de gemeen te Breda, daarbij gesteund door be langhebbende -instellingen en bedrij ven, de school wellicht moeten finan cieren. Er zijn op dit gebied nog geen be slissingen genomen. Men kan dus ook nog niet zeggen welke theologische problemen aan de orde zullen komen, aldus de kardinaal. De kardinaal liet zich niet uit over de inhoud van de besprekingen tussen de Paus en de patriarch. Volgens de Grieks-orthodoxe aartsbisschop in de Ver. Staten, mgr. Yakovos, zou tijdens de ontmoeting in Jeruzalem al beslo ten zijn om rond Pasen een conferen tie te beleggen tussen afgevaardigden der orthodoxie en van de katholieke kerk In diverse commissies, theolo gische, liturgische e.a., zouden de ver schillen tussen orthodoxie en katho licisme besproken worden. De grootste hindernis voor de eenheid, noemde de kardinaal van psycholo gische aard. De ontmoeting tussen de Paus en de patriarch kan hierin grote verandering brengen. De leerstellige verschillen bewegen zich voornamelijk rond het leergezag der kerk, preciezer gezegd, aldus kardinaal Bea, rond de betrekking tussen de autoriteit van de concilies en de autoriteit van de Paus, vooral diens onfeilbaarheid. Hiermee houdt ook de oecumeniciteit of universali teit der concilies verband. De ortho doxie erkent de geldigheid der conci lies maar tot de elfde eeuw. Deze verschillen, aldus kardinaal Bea, zijn niet gemakkelijk en niet snel op te lossen. Daarvoor is veel studie en verdieping nodig, maar de wil daartoe is in ieder geval aan beide zijden aanwezig. Als enkele van de vele mogelijkheden 'om tot eenheid te geraken noemde kardinaal Bea de uitwisseling van boeken en studieresultaten op het ter rein van theologie en bijbelonderzoek, de pastoraaltheologie en de catechese. Men zou b.v. ook kunnen denken, al dus kardinaal Bea, aan een gedachten- uitwisseling over gemeenschappelijke problemen van de zielzorg, verder ook aan samenwerking op het terrein van de charitas, «de verdediging de rechten van de mens en van de natuurlijke zedenwet. De Oostduitse partijleider Walter Ul bricht heeft in een brief aan de West duitse bondskanselier Ludwig Erhard voorgesteld tussen Oost- en West-Duits land een verdrag tot uitbanning van kernwapens te sluiten. Het betreft zowel het gebruik als het opslaan van deze wapens op Duits grondgebied. De brief werd op 6 januari verzond-en en gisteren gepubliceerd door het Oost duitse persbureau ADN na een bijeen komst van het Oostduitse kabinet, waar de brief door Ulbricht werd besproken. In het stuk wordt voorgesteld, dat Ul bricht en Erhard vertegenwoordigers zullen aanwijzen die onmiddellijk con tact met elkaar zouden moeten opnemen om het verdrag te bespreken. West-Duitsland erkent, gelijk bekend, het regime in Oost-Duitsland niet en in het verleden heeft de regering in Bonn dergelijke voorstellen steeds naast zich neergelegd. Verwacht wordt, dat dit met het nieuwe Oostduitse voorstel eveneens het geval zal zijn. TOGLIATTI, de Italiaanse communisten- leider, brengt momenteel een bezoek aan president Tito. (Advertentie) GELDERSE ROOKWORST DE kampioen! Het nieuwe actiecomité voor de vis serijstaking te Scheveningen heeft de re dersvereniging van de Nederlandse zee visserij een brief gestuurd, waarin met spoed om een bespreking werd gevraagd De redersvereniging zal echter niet op het schrijven ingaan en wenst geen con tact met de door het O.V.B. opgerichte stichting. ANTON HUNINK besteedt er zorg aan I

de Stem | 1964 | | pagina 1