euzen BSiM Vele onjuistheden zegt minister 2I-jarigen in Tweede Kamer Streven richtlijn naar een Alpinisten nog op beruchte noordwand Eiger te Cairo „Wetenschappelij k" B.V.D.-rapport Op Asiel in Tanganjika voor ex-sultan van Zanzibar nieuw ontruiming te Berlijn Nieuwe discussie rond „Op hoop van zegen Van Os zou in Tilburg gezien zijn Twee geheime zittingen Zij vonden een been BONT DLD [PERSONEEL is welkom in het M.V., Lindelaan 1, DAGBLAD VOOR ZEELAND 22 Persconferentie De Gaulle op 31 januari Kamercommissie uitgenodigd tot spoedig gesprek Onwetenschappelijk.... 71 doden tijdens sneeuwstorm in Amerika Revolte eiste zeker 80 cloden Zuid-Stavië protesteert Oostelijke wind Oud-schipper liet schepen vergaan Paus Paulus ook naar Engeland? Naar station Schietpartij in parlement van Rio Grande In VS.beperking op reclame voor sigaretten Eerste Franse raket-duikboot Nederland naar besprekingen Air-EJnion Vfcor Owi, Brmtragtn en 104e JAARGANG No. 24486 achtig parket. Een vloer van ;s natuur in een rijke struk- de jaren warmer van toon. duurzaam voor jaren en 5x5 meter is Bruynzeel- kosten - al verkrijgbaar voor lei-Parket, prachtig parket. i Showrooms: I Oud Saenden 10 tel. 26440 Zaandam I P.O. Hooftstraat 49 I tel. 726754 Amsterdam Koninginnegracht 14d I tel. 112945 Den Haag I Westblaak 61 tel. 135672 Rotterdam Schapenmarkt 14 tel. 36636 Den Bosch Korte Jansstraat 6 tel. 15430 Utrecht Jansbinnensingel 6 tel 23700 Arnhem Oude Ebbingestraat 61 tel. 24119 Groningen Sittard tel. 3922 Hengelo tel. 12849 DE PLASTIC INDUSTRIE fabriekshallen van de stoffen Industrie N.V. k. Veel werk, dat goed ireiding van ons bedrijf automatiseerde machi- Iroor haar plastic ver- ienst als de ploegen- die vast werk bij een sen, kunnen zich bij de rositie verwerven. den zijn zeer gunstig, wonen, ontvangen een iskosten. uring en een proeftijd anstelling met opname ng overgegaan. Innen zich wenden tot: trieterrein De Krogten, jlreda, steeds op dins- ssen 8.30 en 17.30 uur; .rbeidsbureau, Delprat- da, op woensdag 15 en 5 uur n.m. en 's n 8 uur. ngen overdag: avonds (01600) 46224. antoor T.inrfelaan (Hr. Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandla. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 aiWaP WOENSDAG 15 JANUARI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Sfeenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) TOXOPEUS SLECHT TE (Van onze verslaggever) Drie bedienden van een restaurant aan de Spoorlaan te Tilburg zijn er vast van overtuigd, dat ze maandagmiddag de I9-jarige Nijmegenaar Hans van Os, die gezocht wordt op verdenking van moord op de 68-jarige mejuffrouw T Hendriks, in het restaurant hebben ge zien. Hij heeft er ongeveer tien minuten gezeten In die tijd hij gebruikte een kopje koffie— gedroeg hij zich, naar de eigenaar van het restaurant ons gister- ren meedeelde, opvallend zenuwachtig en onrustig. Van Os was waarschijnlijk met de trein in Tilburg aangekomen. De koffer, waarvan in het signalement, dat wij gisteren hebben gepubliceerd sprake was. had Van Oss inmiddels verwisseld voor een militaire tas. Omdat de jeugdige gezochte tijdens de lunchtijd in het restaurant kwam en het daar op dat moment nogal druk was, is hij nog steeds volgens de eigenaar van de zaak vrij snel weer vertrok ken. Pas gistermorgen, toen de foto van Van Os in de dagbladen verscheen, wist men in het restaurant wie de bezoeker geweest was. Een oberkellner had hem bediend. Toen de Tilburgse politie, bui ten medeweten van de eigenaar van het restaurant, deze oberkellner de betref fende foto liet zien, herkende hij zijn klant van een dag tevoren onmiddellijk. Ook de mensen in het restaurant her kenden Van Os onmiddellijk van de foto. De twee herkenningen, onafhankelijk van elkaar, waren voor de Tilburgse politie genoeg om aan te nemen, dat de zenuwachtige jongeman inderdaad Van Os is geweest. Men vermoedt, dat hij zal proberen de Belgische grens te bereiken. President Charles de Gaulle van Frankrijk zal op 31 januari 's middags om drie uur een persconferentie geven. Verwacht wordt dat De Gaulle zal spreken over zijn opvattingen inzake wereldvraagstukken, een mogelijke ont moeting tussen hem en zijn Amerikaan se ambtgenoot, president Johnson, en een mogelijke Franse erkenning van de Chi nese volksrepubliek. De komende persconferentie van De Gaulle zal zijn negende zijn sedert hij m januari 1959 eerste president van de vijf de republiek werd. OUD-BÖNDSKANSELIER Julius Raab van Oostenrijk is dinsdag begraven in een eregraf op de algemene begraaf plaats van Wenen. Tevoren was een een voudige plechtigheid gehouden. IN GENT en Brugge hebben ongeveer 15.000 werknemers in de staal- en che mische industrie het werk neergelegd. Reden: een eis tot loonsverhoging van 10 procent. BINNENKORT zal men beginnen met het verharden van het wegdek door de Hoeksewaard van de toekomstige Bene- luxweg. Deze weg moet west-Nederland via een tunnel bij Vlaardingen en de brug over het Haringvliet een snelle verbinding met Antwerpen geven. HET BESTUUR van de Vereniging van Letterkundigen heeft er bij de betreffen de minister op aangedrongen geen maatregelen te nemen in de affaire „Zo is het Men vreest dat hierdoor de vrije meningsuiting zou kunnen worden beperkt. EEN TIENTAL Amsterdamse juweliers heeft ongedekte girobiljetten van de ge meente girodienst als betaling aangeno men van de 30-jarige J. Abelsma. Het gaat om een bedrag van twee mille. Zijn rekening bij de gemeentegiro is A 4798. De man is een bekende van de politie. BIJ EEN frontale botsing te Linne (L.) tussen twee autobussen met fabrieksper- soneel zijn gistermorgen drie personen ernstig gewond. Dne anderen werden licht gewond en verscheidene inzittenden van beide bussen liepen schaafwonden op. De bussen, die wegens de gladheid waren geslipt, werden zwaar beschadigd. DE SPANNING tussen Grieken en Tur ken op Cyprus is weer toegenomen als gevolg van het feit dat in het dorp Ayios Vasilios door Turkse Cyprioten en een patrouille van het Britse leger, een massagraf van twaalf Turkse Cyprioten is blootgelegd. SPREKEN (Van onze Haagse redactie) Minister Toxopeus van Binnenlandse Zaken is niet bijster te spreken over het rapport dat een commissie van het „Ver bond van wetenschappelijke onderzoekers" heeft uitge bracht over de Binnenlandse Veiligheidsdienst (B.V.D.). Zoals gemeld wordt in dit rapport de objectiviteit van het onderzoek van de B.V.D. in ernstige twijfel ge trokken, terwijl de rechtszekerheid n zaken, waarbij de B.V.D. betrok ken is, alles te wensen over zou la ten- Als voor de B.V.D. verantwoorde lijk bewindsman heeft minister Toxo peus thans dit rapport voorgelegd aan de vaste commissie uit de Twee de Kamer voor B.V.D.-aangelegen- heden. De minister heeft daarbij tevens aan de Kamercommissie voor de B.V.D. ver zocht zo spoedig mogelijk een gesprek over dit rapport met hem te houden. Minister Toxopeus is, zoals gezegd, allerminst over dit B.V.D.-rapport te spreken. Hij meent, dat de „weten schappelijke" werkers aan dit rap port in dit geval wel zeer „onweten schappelijk" te werk zijn gegaan. Er zouden in het rapport vele onjuist heden in de weergave van de feiten en in de conclusies schuilen. Er is nog een opmerkelijk feit. Toen namelijk uit publikaties bekend was ge- worden dat deze commissie van weten schappelijke onderzoekers met dit B.V.D - onderzoek bezig was, heeft de B.V.D. zelf bereidheid getoond de commissie voor een gesprek te ontvangen. De weten schappelijke onderzoekers zijn op die uit nodiging echter nooit ingegaan. Een felle sneeuwstorm, die al en kele dagen in het oostelijke gedeelte van de Verenigde Staten woedt, heeft eenenzeventig doden op zijn gewe ten. De ijzige wind, die soms snel heden bereikt van honderd kilometer per uur. werpt hoge sneeuwdammen op, die het verkeer bijna onmogelijk maken. De luchthavens van New York wa ren gesloten. Op het Kennedy-vlieg- veld wachtten afgelopen nacht drie duizend reizigers duimen draaiend op het moment dat vliegverkeer weer mogelijk zou worden. De sneeuw verlamde een aantal diensten van de Newyorkse ondergrondse. De school kinderen hebben de pen verwisseld voor de slede. Alle scholen zijn ge sloten. Uit alle oostelijke staten komen meldingen over flinke sneeuwbuien en vorst. In New York vroor het tien graden en in Philadelphia en Wash-, ington daalde het kwik tot acht gra den onder het vriespunten. Naar een woordvoerder van het Britse hoge commissariaat in Nairobi heeft medegedeeld, heeft Tanganjika zich bereid verklaard asiel en doortocht te verlenen aan sultan Sjed Jamsjid Bin Abdoella van Zanzibar en zijn gezelschap, die twee dagen geleden werd af gezet. President Nyerere van Tanganjika heeft het commissariaat van dit besluit op de hoogte gesteld. De afgezette sultan mocht met zijn jacht de haven van Mombasa in Kenya niet binnenlopen. In deze havenstad woont een groot aantal sympathisanten van de sultan. Het jacht is weer naar open zee gevaren, zodra Kenya de nieu we regering van Zanzibar had erkend. Ofschoon in allereerste instantie ge meend werd dat het dodencijfer op Zan zibar niet zo hoog was en de omwente ling maar een handvol mensenlevens zou hebben geëist, beschikt men thans over materiaal waaruit zou blijken dat min stens tachtig mensen bij de machtsover name gesneuveld zijn. Alel Amerikanen op het eiland zijn door een torpedoboot geëvacueerd, be halve de Amerikaanse zaakgelastigde en de derde secretaris van de Amerikaanse diplomatieke missie. De meeste Ameri kanen werkten op het raketten-volgsta- tion. Dit station, aldus rekent men ir Amerika, zal onder het nieuwe bewind wel moeten verdwijnen. Er moeten thans nog 300 Britse gezinnen van het eiland worden geëvacueerd. De vliegvelden op Zanzibar zijn nog steeds gesloten en de scheepvaart in de territoriale wateren mag nog niet wor den hervat. Peking en Moskou juichen zoals gisteren gemeld de revolte toe. Groot-Brittannië zal het nieuwe regi me op Zanzibar niet erkennen, totdat de situatie daar duidelijk is geworden, al dus heeft de minister van gemenebest zaken. Duncan Sandys, gisteren in het Lagerhuis meegedeeld. Uit de laatste berichten van de Britse hoge commissaris, Tim Costhwaite, blijkt dat de situatie in Zanzibar kalmer wordt en het leven in de stad terugkeert. Vele winkels zouden echter nog gesloten zijn, Zuid-Slavië heeft gisteren protestnota's overhandigd aan de Albanese en Chinese zaakgelastigden in Belgrado naar aanlei ding van de aanvallen die deze twee landen onlangs op de Zuidslavische lei ders hebben gedaan. Het Zuidslavische persbureau Tan joeg heeft bericht, dat de Albanese zaakge lastigde heeft geweigerd het protest ir ontvangst te nemen, na tevoren van de inhoud te hebben kennis genomen. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: andaag zal de drogere lucht verder terrein winnen. Aanvankelijk in het zuiden van ons land nog mist, maar ook opklaringen. De oostelijke wind wordt zwak tot matig. In het noor den van ons land lichte vorst, in het zuiden temperaturen om het vries punt. Vandaag: zon onder 16.57 uur. Maan onder 17.31 uur. Morgen: zon op 8.41 uur. Maan op 9.55 uur. Van onze Haagse redacteur) Voor het eerst in 500 jaar had de jeugd het gisteren in de Tweede Kamer voor het zeggen. Dat wil zeggen: in banken van de geachte afgevaardigden zaten dit maal een kleine 140 21-jarige jonge Ne derlandse jongens en meisjes te getuigen van hun wil tot politiek bewustzijn. Zij zaten daar wat onwennig in het begin op initiatief van de Nederland se Jeugdgemeenschap. De N.J.G. wilde hierdoor gestalte geven aan het ieit, dat op 12 november jl. door een grondwets wijziging de kiesgerechtigde leeftijd op 21 jaar is vastgesteld. Via de provinciale jeugdraden waren uit iedere provincie een aantal 21-jarigen naar het Binnenhof gekomen om daar een discussie over hun nieuw verworven status van kiezer te houden. Tweede-Kamervoorzitter mr. Van Thiel heette zijn 21-jarig gehoor in de' ver gaderzaal welkom. Hij deed dit met een korte, doch kernachtige speech, waarin hij de betekenis en de waarde van het kiezer-zijn in een democratische maat schappij duidelijk belichtte. Minister Bot (O. K. en W.) sprak de jongeren in gelijke zin toe. Daarna vwas het woord aan de „geachte afgevaardigden" zelf. Discussiepunten waren: ..Zijn 21-jarigen klaar voor hun taak als kiezer?" en „Waarom Europese samenwerking". Opmerkelijk was de roep van verschillende jongeren om op de scholen ook aandacht te gaan beste den aan de jongste geschiedenis. Verschillende jongeren gaven volmon dig toe eigenlijk beslist niet blij te zijn met hun verworven kiesrecht, omdat zij het gevoel hadden er onvoldoende op ge prepareerd te zijn. Een van hen wilde de televisiecamera constant in de Twee de Kamer zien opgesteld om telkens wanneer er belangrijke en pittige de batten zijn, van het verloop daarvan op de hoogte te kunnen worden gesteld. Aan Europese gevoelens bleek het ten slotte niet bij de „spes patriae" te ont braken. Wel stelde men prijs op behoud van het eigen nationale gezicht en de eigen verworvenheden. Op de foto: Jannie Dijk uit Loosduinen vierde juist haar 21e verjaardag, zodat zij van de minister van O. K. en W., mr. Th. H. Bot, een extra applaus kreeg. (Van onze Haagse redacteur) Scheveningen, toch al in rep en roer door de staking in de haven, heeft er een nieuwe af faire bijgekregen. De oud- schipper Gerrit Harteveld heeft tegenover Het Parool verklaard, dat hij jaren gele den vier schepen heeft laten vergaan in opdracht van zijn reder. De 70-jarige Scheveninger neemt met deze zelf-beschuldiging stelling tegen de heer Ligthart, oud-hoofd van het bureau Visserij van het ministerie van Economische Zaken. De heer Ligthart heeft, zoals ge meld, onlangs een verzoek tot de koningin gericht om de minister van Justitie opdracht te geven een on derzoek te laten instellen naar de Dmstandigheden waaronder tussen 1870 en 1900 gezonken vissersschepen verloren zijn gegaan. Volgens de heer Ligthart zou de oorzaak van het verloren gaan van deze schepen, zoals weergegeven in het bekende stuk van Heijermans „Op hoop van zegen" historisch onjuist zijn. De heer Harteveld echter vertelt het volgende verhaal. Hij zou op aandringen van zijn reder, de heer Van Wijngaarden, vier schepen heb ben laten vergaan. De vijfde keer toen hem opnieuw was gevraagd een schip op zee tot zinken te laten brengen, zou hij de zaak .verraden" hebben. De heer Harteveld zelf zegt, dat hij voor een en ander veroordeeld is geweest tot 2,5"-jaar gevangenisstraf. Van Wijngaarden heeft drie jaar ge kregen. De heer Harteveld zegt verder, dat hij zes schippers heeft gekend, die in die tijd bij het weg brengen van oude afgedankte sche pen verongelukt zijn. Het was, aldus de heer Harteveld, een 45 jaar ge leden in Scheveningen een publiek geheim dat er schepen werden weg gebracht" om daardoor de verzeke ringssom te kunnen opstrijken. Het ging hier om bedragen van 50.000 a 60.000 gulden. De heer Harteveld kan nog een goede kant aanwijzen bij het opzettelijk tot iznken laten brengen van deze schepen als het niet was gebeurd, zou er nog mee zijn doorgevaren en dan zouden er nog veel meer mensen verdronken zijn. Staats- en regeringsleiders van de Arabische landen zijn gisteren tweemaal te Kaïro in geheime zit ting bijeen geweest om te pogen hun onderlinge geschillen te rege len en een gesloten front te vor men tegenover Israël wat de plan nen van dit land betreft om het water van de Jordaan om te lei den. President Nasser en andere Arabische leiders zouden ook buiten de officiële zittingen om getracht hebben de geschil len tussen hen te regelen. Van conferen- Opnieuw moest een groep Oost- berlijners, welke bij de sector grens woonde, haar huizen ver laten. Deze dramatische foto werd gemaakt tijdens de ontruiming van huizen aan de Sebastianstraat. Scherp bewaakt door Vopo's er zijn zelfs pantserwagens en afge richte honden ingezet worden de verhuiswagens geladen. In het midden wordt een oude moeder ondersteund, die zo juist haar huis heeft moeten verlaten. Het Amerikaanse weekblad „News week" meldt van katholieke geestelijke zijde in Londen te hebben vernomen, dat Paus Paulus voornemens zou zijn dit jaar een bezoek aan Londen te brengen. De Paus zou een tegenbezoek willen brengen aan de aartsbisschop van Canterbury, die in 1960 het Vaticaan heeft bezocht. IN BUSSUM is een 66-jarige gemeente incasseerder aangehouden. Hij wordt er van verdacht in tien jaar tijds f 16.000,- te hebben gefraudeerd. Het is aan te nemen, dat de Vier Duitse bergbeklimmers, die sinds zondag j.l. bezig zijn aan een be stijging van de beruchte noord wand van de Eiger, de afgelopen nacht hebben doorgebracht in een bivak op iets minder dan een derde van de hoogte totaal 1600 metre moeten beklimmen om langs die noordwand de top van de Eiger te bereiken. Gisteren rond het middaguur heelt men hen, toen de mist even uitdunde, op die plaats gezien. Het feit dat Peter Sieger (27), Rainer Kauschke (25), Gerd Uner (25) en Wer ner Bittner (23), toen nog in bivak za ten, was voor de wachters aan de voet van de berg het teken, dat mist en sneeuw hen tegenhielden. Normaal zou het viertal bij het eerste zonlicht weer op pad gegaan zijn. Het viertal is zon dagochtend vertrokken voor de ge vaarvolle tocht, die door Zwitserse bergbeklimmers algemeen als „onmo gelijk", „een zelfmoordpoging" en „le vensgevaarlijk" bestempeld wordt. De vier alpinisten vonden maandag een been van een mens tussen de rot sen, zo vertelden vrienden van hen gis teren. Men neemt aan, dat dit een beeti van een der Spaanse bergbeklimmers is die in de herfst van het vorig jaar bij de beklimming van de noordwand" het leven hebben gelaten: Ernesta Navarro en Alberto Rabada. Drie Zwitsers, die kort geleden de eerste afdaling via de noordwand maakten, vonden de stoffelijke resten van de twee Spanjaarden en lieten die aan touwen zakken, maar doordat een haak losschoot waren de lijken in de diepte verdwenen. De Duitsers waren zo geschokt door deze vondst, dat zij er over hun radio, die zij alleen voor nood gevallen bij zich hebben, melding van tiezijde is meegedeeld, dat Nasser ge poogd heeft Algerije en Marokko, die met elkaar slaags zijn geweest over een stuk van hun gemeenschappelijke grens, met elkaar te verzoenen. Ook koning Hoessein van Jordanië en president Ab- doellah Al Sallal van Jemen hebben een onderhoud met elkaar gehad. Ze zouden de weg hebben willen vrijmaken voor een gesprek tussen president Sallal en koning Saoed van Saoedi-Arabië. Koning Saoeds politiek tegenover het republi keinse bewind in Jemen is het afgelopen jaar een bron van onenigheid geweest tussen president Nasser en de koning. Ook zijn er pogingen in het werk gesteld om Syrië en Egypte weer dichter tot elkaar te brengen. De afgevaardigden zouden van mening zijn dat men spijkers met koppen moet slaan en zo snel mogelijk met de conferentie moet opschieten. In conferentiekringen werd gezegd, dat koning Hassan van Marokko heeft voorgesteld een uit een aantal Arabische landen bestaande commissie voor „de redding van Palestina" te vormen. President Bourguiba van Tunesië heeft kritiek uitgeoefend op het feit, dat de besluiten die de Arabische liga in de laatste zestien jaar met betrekking tot Palestina heeft genomen, nimmer zijn uitgevoerd. maakten. Zij vertelden haast van plan te zijn geweest om de beklimming op te geven. De plaats, waar zij vermoedelijk heb ben overnacht, ligt ongeveer 50 meter beneden de hoogte waarop het Eiger- station van de Jungfrauspoorweg, die door de berg loopt, is gelegen. Men acht het waarschijnlijker dat de bergbeklim mers zullen proberen naar het station te klimmen en per trein zullen terug keren. dan dat ze de 500 meter, die ze al hadden afgelegd, weer afdalen. De beklimming zou naar verwach ting acht tot tien dagen vergen, maar de mannen hadden voor alle zekerheid voor twaalf dagen mondvoorraad mee genomen. In het parlement van de Braziliaanse staat Ria Grande do Norte is het tot een schietpartij gekomen. Er werden vier schoten gelost. Twee algevaardigden werden gewond. Een parlementslid is in hechtenis gesteld hangende een onder zoek. Vorige maand werd in de federale Bra ziliaanse senaat ook al geschoten. Daarbij kwam een senator om het leven. Dit had een nieuwe bepaling tot gevolg, waarbij het dragen van wapens in het congres verboden is. Verwacht wordt, dat deze bepaling nu binnen niet al te lange tijd ook voor de parlementen van de ver schillende staten van kracht zal worden. De federale handelscommissie, het orgaan van de Amerikaanse regering dat toezicht uitoefent op de handel, treft voorbereidingen om de reclame voor sigaretten op grote schaal te beperken. De „New York Times", die dit meldt, zegt dat de commissie, met alle mid delen waarover zij beschikt zal trachten bepaalde verklaringen of toespelingen uit deze reclame geschrapt te krijgen. Het gaat hier om korte teksten al of niet met plaat, als die waarin gezegd wordt, dat men „lekker gaat" als men rookt, dat roken de gezelligheid be vordert. een teken van volwassenheid is of deel uitmaakt van het „Savoir vivre". De commissie zou van plan zijn een stel regels op te stellen, waarin pre cies wordt aangegeven welke vorm van reclame in strijd met de wet wordt ge acht. De Deense pers pleit voor een hogere belasting op de sigaretten om de rokers zo aan te moedigen om te schakelen op pijp of sigaar, die kennelijk minder gevaarlijk voor de gezondheid zijn. Uit Kopenhagen wordt een enorme stijging van de verkoop van pijpen ge meld Bij de kopers zijn veel vrouwen sommigen van hen kochten wel zes pijpen tegelijk. De eerste Franse raket-duikboot zal naar verwachting ongeveer half maart te water gelaten worden. De onderzeeboot, die Gymnote zal heten naar de eerste in 1888 in Frankrijk gebouwde duikboot, zal zijn uitgerust met vier lanceerinstallaties waarmee raketten van het Polaristype onder water gelanceerd kunnen worden. De eerste Franse kernduikboot, waar van de motor in het Franse atoomcen trum Cadarache wordt gebouwd, zal vol gens verwachting in 1968 operationeel zijn. Op grond van door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer M. J. Keyzer, in samenwerking met de Ne derlandse diplomatieke vertegenwoordi gingen in diverse Europese hoofdsteden gevoerde besprekingen, zal Nederland tlians kunnen deelnemen aan de Air- Unionbesprekingen, welke binnenkort zullen worden hervat. Deze besprekingen zullen voor het eerst op hoog ambtelijk niveau plaats vinden en wel te Brussel op 21 januari a.s. De Nederlandse delegatie, bestaande uit vertegenwoordigers van de departe menten van Verkeer en Waterstaat, Bui tenlandse Zaken en Financiën, zal onder leiding staan van de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, vice-admi- raal b.d. W. J. Kruys.

de Stem | 1964 | | pagina 1