EEN KANS VOOR HUIS? HOUTEN NHM Anti roken-rapport verwekt overal grote opschuddin Timmerfabrieken zeggen: 4 a 5000 per jaar Premies van vrijwillige ziekenfondsverzekering minstens 20 pCt. hoger Sympathie voor Jackie Tabaksbranche verwacht geen nadelige gevolgen Ook priesters nu drie uur nuchter voor H. Mis Big lift over Stille Oceaan Reders winnen kort geding maar vissers staken door Weinig bekeerlingen Geen paniek Internationals zeer vast Sigaret zonder leer? Chefarine„4" Door mijnenveld naar het Westen Tsjoe En Lai oververmoeid Uw vrouw heeft het ook nodig Dode en gewonden bij auto-ongeluk BANK Enquêtecommissie Cyprus naar B-52 met (ongevaarlijke) kernbewapening neergestort 14 zeelieden vermist Hoger beroep tegen uitspraak A/gr. Van Dodewaard naar zitting theologische commissie te Rome BEURS VAN AMSTERDAM Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! DAGBIAD DE STEM VAN DINSDAG 14 JANUARI 1964 Priesters mogen voortaan, evenals de gelovigen, drie uur voor het communi ceren vaste spijzen gebruiken. Dit blijkt uit een decreet van het H. Officie. Vroe ger gold het begin van de mis als bepa lend tijdstip, nu het ogenblik van com municeren. Een 36-jarige Oostduitse schoenmaker is gisteren in alle vroegte door de mijnen en het prikkeldraad van de zonegrens bij Eschwege naar het Westen gevlucht. Op een bepaald moment moest hij zich hals over kop in het struikgewas neer werpen, toen plotseling een grenspa- trouille met een hond in de nabijheid kwam. Hij werd echter niet opgemerkt. Als motief voor zijn vlucht noemde hij de weigering van de Oostduitse autoritei ten om hem een schoenmakerij te laten openen. Het Amerikaanse leger wil volgende maand een grote troepenverplaatsing over de Stille Oceaan organiseren naar het voorbeeld van de oefening Big Lift in november, toen een gehele divisie uit Texas over de Atlantische Oceaan naar Europa werd gevlogen. Bij de oefening in de Stille Oceaan is een brigade van omstreeks 4000 man be trokken, zo is door het Amerikaanse hoofdkwartier in Tokio meegedeeld De brigade wordt van Hawaii overgebracht naar Okinawa, waar zij dadelijk in het geweer zal moeten komen tegen een aanval van marine-eenheden uit de Phi- lippijnen. De oefening is bedoeld om de metho den te verbeteren van het overbrengen van grote eenheden naar gevechtshaar den, aldus het Amerikaanse hoofdkwar tier in Tokio. De oefening zou ook een beter inzicht kunnen verschaffen in de mogelijkheid om de taak van Amerikaanse troepen in het buitenland te laten overnemen door zeer mobiele eenheden op Amerikaans grondgebied. Vorige maand werd in Washington meegedeeld, dat dit jaar 3500 leden van de Amerikaanse luchtmacht uit Japan zullen worden teruggetrokken. Premier Tsjoe En Lai van communis tisch China, die zaterdag in Ghana i: aangekomen voor een officieel bezoek van een week aan Ghana, is vermoeid. Al zijn afspraken zijn afgezegd, aldus deelde een woordvoerder van de Chi nese delegatie gisteren mede. Tevoren had Tsjoe En Lai een bezoek van vijf uur aan de stad Tema gebracht, waar hij de in aanbouw zijnde havenin- laties en een raffinaderij bezichtigde. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) Over de door minister Bogaers (bouwnijverheid) voor de televi sie aangeduide plannen om hou ten woningen te gaan bouwen zijn thans nadere bijzonderheden bekend geworden. De plannen blijken te zijn opgesteld door vijf timmerfabrieken die per jaar 4000 a 5000 houten wonin gen denken te kunnen bouwen. De plannen voorzien in de bouw van één type huis een bungalow van 184 m3 inhoud en maximaal 11,46 meter lengte en 7.68 m breedte. Deze wonin gen. waarvan de kwaliteit een levens duur van 40 jaar zou moeten garande ren, zouden de prijs van een vergelijk baar stenen huis moeten hebben. Het is de bedoeling deze houten woningen m de fabriek geheel te prefabriceren De bouw ter plaatse zou daardoor maar enkele dagen in beslag hoeven te ne men en door vijf man uitgevoerd kun nen worden. Na een aanlooptijd van enkele maanden denken de initiatief nemers minstens 4000 geprefabriceerde woningen per jaar te kunnen leveren Deze op papier ontworpen woningen be vatten een woonkamer, twee slaapka mers, een keuken, een toilet en een doucheruimte. Van de resterende ruim te kan eventueel nog een derde slaap kamer worden ingericht. Minister Bogaers heeft, zoals wij reeds berichtten, grote belangstelling voor deze plannen, die hij thans ernstig in studie heeft. Een definitief oordeel heeft hij echter nog niet gevormd. Waarschijnlijk is dit de reden waarom de vijf initiatief nemende fabrieken voorlopig hun identiteit wensen te ver zwijgen. Naar verluidt gaat het hier evenwel om vijf middelgrote bedrijven met grote ervaring op het gebied van de houtbouw. Van overheidswege heeft men sedert de oorlog zeer sceptisch gestaan tegenover verschillende vormen van houtbouw. De oorzaak hiervan is dat verschillen de na de oorlog gebouwde houten wo ningen al gauw ernstige tekortkomin gen vertoonden. Vandaar de thans in zeer veel bouwverordeningen opgeno men bepaling, dat buitenmuren van woningen van steen of beton moeten zijn. In het buitenland is de houtbouw veel algemener en technisch veel geperfec- tioneerder dan in ons land. In landen als Oostenrijk. Zwitserland, Noorwegen, Zweden en Finland is de houtbouw vooral op het platteland vrij alge meen. Thans zijn ook in Nederland technieken ontwikkeld vooral op het terrein van de isolatie die het wonen in houten huizen aantrekkelijker hebben gemaakt. Reden waarom men thans op een soepele toepassing of eventueel wij ziging van de bouwbepalingen hoopt. Voor wat de houtsoort betreft denkt men aan Zweeds naaldhout. De buiten wanden wil men vervaardigen uit Ma- sonite, een bijzonder hard soort hard board. Dit Masonite biedt redelijke weerstand tegen allerlei klimatologi sche invloeden en kan eventueel nog met ander isolatiemateriaal bekleed worden. Naar verluidt is het de bedoeling de wo ningen aan de gemeenten te leveren om ze, binnen het kader van de so ciale woningbouw onder woningzoe kenden als huurwoning te distribueren. Er wordt voorshands niet gedacht aan rechtstreekse verkoop aan particulie ren. Door met de gemeenten in zee te gaan hopen de initiatiefnemers vooral van een regelmatige en grote afzet ge waarborgd te zijn. (Advertentie) Bij een verkeersongeluk te Eibergen is de 24-jarige B. W. Maas uit Huppel om het leven gekomen. Drie mensen werden ernstig en twee licht gewond. Het ongeluk gebeurde doordat twee personenauto's, die achter elkaar reden, gelijktijdig naar links uitweken om een voor hen rijdende auto in te halen. Een der auto's, bestuurd door de heer Maas. reed tengevolge van de botsing tegen een boom. sloeg daarna op de weg om, draaide om zijn as en brak door midden De andere auto, waarin vier mensen zaten, kwam dwars over een sloot in een weiland terecht. De meeste ziekenfondsen heb ben moeten besluiten om de pre mie voor de vrijwillige verzeke ring per 1 januari drastisch te verhogen. Wij hebben reeds melding gemaakt van verhogingen van een aantal zie kenfondsen uit ons verspreidingsge bied. Deze verhoging komt over het alge meen op minstens 20 procent neer bom Dnge ziekenfondsen wachten met hei doorvoeren ervan nog even. omdat zt| de hogere kosten uit hun reserves kun nen dekken, terwijl andere fondsen slechts een deel van de kostenstijging in hun nieuwe premie tot uitdrukking heb ben gebracht omdat zij voor het overige deel hun reserves gebruiken. Dit zeggen >n een verklaring de gezamenlijke zie ken fondsorganisaties. De kosten van de ziekenfondsverzeke Hhg gaan dit jaar aanzienlijk omhoog *oor de verplichte verzekering is de ver dachte kostenstijging al gedeeltelijk namelijk voor negen procent) tot uiting Eokomen in de verhoging voor het hef- hngspercentage met 0.4 tot 5 proceru De c°rnpensatie die hierdoor wordt verkre pn kan men in totaal op 13 procent stel 'en. aangezien ook het gemiddelde loon ncdrag waarover de premie wordt gehe ven. stijgt. De premie van de dooi het rijk en het Vet"eveningsfonds van de verplichte ver zekering gesubsidieerde bejaardenverze kering stijgt met 23 procent. Dit betekent voor bejaarden met een inkomen van minder dan f 3.750,- per jaar een gezins premie van f 1,53 per week (was f 1.24) terwijl de premie voor bejaarden met een hoger inkomen f 3.06 wordt (was f 2,48). De voornaamste kostenverhogende fac tor voor de ziekenfondsen is de verlen ging van het recht op ziekenhuisvet ple ging van 70 tot 365 dagen per ziektegeval. Een belangrijke invloed op het kosten niveau hebben ook de honoraria van artsen apothekers tandartsen enzovoorts, lei wijl voorts de verwachte stijging van de ziekenhuisverpleegtarieveri een be langrijke rol speelt. Ongeveer zestig pro cent van de ziekenhuiskosten wordt na melijk gevormd door de lonen en zieken- huisverpleging legt beslag op meer dan een derde van de ziekenfondspremie Deze oorzaken gevoegd bij de normale kostenontwikkeling wegens het stijgende peil van de medische wetenschap en de uitbreiding van ziekenhuis- en verpleeg tehuisruimte, aldus de verklaring van de ziekenfondsen, hebben uiteraard ook in vloed op de kosten van de vrijwillige verzekering. Aangezien de ziekenfonds premie volledig is afgestemd op de wer kelijke kosten die in 1964 zijn te ver wachten, moet de premieverhoging, vol gens hen. worden gezien als een onver mijdelijke zaak en worden toegeschreven aan omstandigheden, waarop de zieken fondsen geen invloed hebben. spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M. Gaat het u financieel goed? Verheugend, maar... denk ook aan later! Open nu een spaarrekening bij de N.H.M. Als spaarder hebt u recht op: 3j% rente een volledige bankservice betrouwbaar advies op het gebied van beleggingen, verzekeringen, en alle mogelijke andere bankzaken NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ De Turkse afgevaardigden hebben in de raadgevende vergadering, het parle ment van de Raad van Europa, gevraagd een Europese parlementaire enquêtecom missie naar Cyprus te zenden om ter plaatse de toestand te bestuderen en ver slag aan de raadgevende vergadering uit te brengen. Zij vragen tevens alle geweld of eenzijdige schending van de akkoorden inzake Cyprus te veroordelen. Er was echter ook een verzoek van de voorzitter van het Cyprische parlement en het Griekse parlement binnengeko men. waarin werd bepleit, dat men niets zou doen, dat de a.s. conferentie in Lon den over de kwestie Cyprus zou kunnen doorkruisen Daarop werd de Turkse re solutie zodanig geamendeerd dat welis waar het zenden van een Europese par lementaire missie mogelijk blijft, maar alleen als de Londense conferentie zou mislukken. In de bergen nabij Cumberland, in de Amerikaanse staat Maryland, is gisteren een met twee kernwapens uitgeruste B- 52-bommenwerper tijdens een sneeuw storm neergestort. De vijf inzittenden zijn vermoedelijk allen om het leven ge komen. Volgens een mededeling van de zijde van de Amerikaanse luchtmacht op de basis Westover, waren de wapens echter niet van een kernlading voorzien en be stond er geen gevaar voor een kernont ploffing. Evacuatie van de streek, waar in het toestel neerkwam, werd dan ook niet nodig geacht. Een groep ervaren deskundigen op het gebied van explosieven is op weg naar de plaats waar de brokstukken van hét verongelukte vliegtuig neerkwamen, doch ondervindt moeilijkheden door zware sneeuwval en storm. In de buurt van Gibraltar is zondag avond de 5628 ton metende Russische vrachtboot Uman gezonken. Gisteren werden nog 14 opvarenden vermist. Een Duits schip, de Byblos, heeft ge meld 34 man te hebben opgepikt. Zij worden naar Gibraltar gebracht. De president van de Haagse rechtbank heeft de eisen van de Scheveningse re ders, in een kort geding tegen het onaf hankelijk verbond van bedrijfsorganisa ties en drie leden van het actiecomité gesteld, gegrond geacht. De reders hadden het O.V.B. van een onrechtmatige daad beschuldigd omdat het de vissers tot staken had aangespoord. De reders hadden gevorderd dat het O.V.B. de Scheveningse vissers zal op roepen het werk te hervatten. Zij vroe gen een dwangsom van f 50.000.- voor elke dag dat dit niet geschiedt. Tegen de leden van het actiecomité vroegen zij een dwangsom van f 500.-. De president beval in zijn uitspraak het O.V.B. en de drie leden van het actie comité de aan de schepelingen gedane opwekking tot staken binnen twaalf uur ongedaan te maken. Ook mag het O.V.B. geen steun meer verlenen aan de staken- den. De gevraagde dwangsommen legde de president eveneens op. Het O.V.B. heeft intussen het stakings parool ingetrokken en meegedeeld, dat uit zijn kassen geen uitkeringen kunnen worden verwacht. Maar de vissers, die de vergadering, waarin dit medegedeeld werd, bijwoonden, spraken zich bij handopsteken unaniem uit voor door staken. Het waren er zo veel als de ver gaderzaal bevatten kon: ongeveer vier honderd van de ongeveer 1800, die Sche- veningen in totaal telt. De door de rechter in kort geding 'ver oordeelden. de O.V.B., stakingsleider Ko ning en de Scheveningse leden' van het actiecomité, trokken zich terug. Na de vergadering werd begonnen aan de vor ming van een nieuw actiecomité. Een bestuurder van de E.V.C. (Een heidsvakcentrale), de heer Vink, moe digde de stakers aan tot doorzetten. Hij zegde namens zijn hoofdbestuur finan ciële steun toe. De E.V.C. heeft in een telegram aan de minister van Justitie geprotesteerd tegen de uitspraak in het korte geding, die zij als klassejustitie beschouwt. De voorzitter van de bij het O.V.B aangesloten bedrijfsorganisatie van zee varenden (B.V.Z.), de heer J. Koning, deed een aantal suggesties over de wijze, waarop men aan een plicht tot varen zou kunnen ontkomen. „Als men dwangmaat regelen wil opleggen, willen wij wel richtlijnen geven hoe de visser de loon- overeenkomst ongedaan kan maken", zo zei hij. Maar het is steeds de wens van het O.V.B. geweest dat de arbeiders zelf beslissen. De heer T. van den Berg van het O.V B., zei, dat dit vei bond nooit een sta kingsparool heeft gegeven. Iets wat niet gegeven is in te trekken leek hem niet goed mogelijk, maar om f 50.000,- per dag uit te sparên wilde hij die „slag in de lucht" toch doen. Hij noemde, doelend op de uitspraak in het korte geding, wat hier gebeurd is een slag in het ge zicht van de Nederlandse bevolking, een belediging van het rechtsgevoel en van de arbeidersklasse. Het O.V.B., zo deelde hij mee, heeft tegen de uitspraak nog ho ger beroep aangetekend. „Als de vissers doorgaan zonder het O.V.B. en de B.V.Z.", zo zei hij, zal er „in het Nederlandse volk genoeg aan wezig zijn" om voor de vrouwen en kin deren te zorgen. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J A. E. van Dodewaard zal op 2 maart en 6 april in Rome aanwezig zijn bij de zit tingen van de theologische commissie. Zoals gemeld splitste deze commissie zich in acht ondercommissies, teneinde de vele werkzaamheden sneller te kunnen voltooien. De subcommissie, waarin mgr. Van Do dewaard zitting heeft, beëindigde reeds voor het einde van de tweede zitting van het Concilie haar bezigheden over „het mysterie van de Kerk" (hoofdst. 1, 17). Deze commissie helpt nu bij de overige bijbelse en exegetische vraag stukken, die uit het schema over de Kerk naar voren komen. De ondercommissies komen voor 2 maart op verschillende plaatsen in en buiten Rome bijeen. Deze commissies be staan uit drie bisschoppen en vijf periti. BIJ NOWY SACZ in Polen zijn gisteren een passagierstrein en een goederentrein frontaal op elkaar ingereden. Bij de bot sing werden 52 mensen gewond van wie vier ernstig. (Advertentie) DE ACHTERDOCHTIGE GÉRANT BL r-V "HUIL Was ik maar gast in dit hotel, dan ging Ik naar bed „We zijn zeker seizoenmoe", zegt de ober gewetensvol en zijgt neer naast de kok, die al zit te pitten... ,,U loopt te slapen", krijt de klant doods bleek en doopt z'n vingers in de bruine koffieplons op z'n parelgrijze vest. „Portie warm water en de chef, asjeblieft"... )W „Wat is dit voor maf gedoe?" vraagt de verbolgen gérant. „Zitten jullie aan de fles?" ,,'t Zit in de bedden", fluistert de kok en slaapt staande weer in. Gérant if, één blik op de personeelsbedden en hij' ziet ontzet: alleen de gasten hebben Van Wijk dekens! De zaak is gezond. Obers blijven veerkrachtig van tred. Koks zingen liederen bij de pollepel. Ja. hiep hiep hoera, zo gaat het overal Want een deken van Van Wijk is royaal en rijkdoor 100zuiver scheerwol, verwerkt met groot vakmanschap. Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft op de kantoren van Het Witte Huis de vrijwilligers be dankt, die haar hebben bijgestaan bij de behandeling van de vele post, die zij heeft ontvangen naar aanleiding van het overlijden van haar echtgenoot. Buiten gekomen, drukte mevrouw Kennedy nog vele handen van mensen, die haar wilden zien. De conclusie van tien Amerikaanse geleerden, waarvan wij gisteren mel ding maakten, dat er nl. wel degelijk een causaal verband bestaat tussen het roken van sigaretten en longkanker, heeft in het Amerikaanse Congres grote beroering gewekt. Een van de congresleden wilde meer geld voor voorlichting over het rook- gevaar beschikbaar gesteld zien. een ander pleitte voor een onderzoek naar de mogelijkheid van het fabriceren van een doelmatig filter, en weer een ander stelde voor op ieder pakje sigaretten het teer- en nicotinegehalte te vermel den. Overigens veronderstelt men in rege ringskringen, dat het alarmerende rap port de rookgewoonten van de 70 mil joen Amerikaanse rokers niet zal wij zigen. Vandaar dat de ministerraad overweegt „drastische maatregelen" ter bestrijding van het rookgevaar aan pre sident Johnson voor te leggen. Het rapport heeft onder sigaretten rokers veel discussies uitgelokt, maar heeft, naar het zich laat aanzien, nog weinigen tot een pijp of sigaar „be keerd". Een winkeleigenaar in Seattle in de staal Washington zei: „Er is een toe name in de verkoop van sigaren en pij oen te constateren, maar de verkoop van sigaretten is gelijk gebleven" Een winkelier in San Diego in de staat Californië verklaarde, dat hij de laatste maanden wel veel „anti-rook"- tabletten verkocht, maar dat de klanten meestal tegelijkertijd een pakje siga retten meenamen. Tenslotte wordt uit Boston in de staat Massachusetts gemeld, dat daar in een hotel de verkoop van sigaretten gro ter was dan normaal, waarbij een der kopers opmerkte: „Ik zal misschien jon ger sterven, maar in ieder geval heb ik dan gelukkiger geleefd". Enkele grote tabakshandelaren in de Amerikaanse staat Noord-Carolina heb ben verklaard geen nadelige gevolgen te vrezen van het recente rapport over het optreden van longkanker bij siga rettenrokers. Gouverneur Terry Sanford van Noord-Carolina verklaarde, dat in zijn staat niets zal worden nagelaten „om voor eens en voor altijd het vraagstuk van roken en longkanker definitief op te lossen". Een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van land bouw zei, „niet meer dan een lijde lijke vermindering van de tabaksomzet- ten" te verwachten. „Ik gelooi niet dat Amerika in pa niek zal raken", meende een makelaar. „Zolang er geen onomstotelijk bewijs wordt geleverd zaJ het angstaanjagend effect gering blijven" voegde hij eraan toe. „Ik begrijp trouwens niet waarom men zulk een opschudding verwekt. Ei is niets nieuws o^der de zon". ken. De bewindsman zal eventuele maatregelen van de regering aan hen voorleggen. De Britse raad die tabaksartikelen onderzoekt, reageerde snel en „juichte het Amerikaanse rapport toe", maar voegde er direct aan toe, dat bepaalde mensen longkanker kunnen krijgen, omdat ze nu eenmaal „vatbaar" voor deze ziekte zijn Een Britse makelaar in onroerende goederen heeft al zijn 225 werknemers en hun vrouwen verzocht niet meer te roken. Hij is bereid de pillen te betalen die zijn personeel kunnen helpen het roken af te leren. Hij zei dat hij en zijn vrouw twee jaar geleden het roken heb ben afgeleerd met behulp van de pillen Dr. Werner Koll, het hoofd van de afdeling medisch onderzoek van het Westduitse Max-Planckinstituut, neeft zich in tegenstelling tot andere Duitse geleerden opgesteld aan de zijde van de officiële Amerikaanse commissie, dit een causaal verband tussen sigaretten roken en kanker bewezen acht. De vereniging van de Westduitse si garettenindustrie te Hamburg reageer de op het rapport met de opmerking dat de sigarettenindustrie het grootste belang heeft bij een opheldering van het verband lussen roken en bepaalde ziekten, omdat zij daardoor in staat zal worden gesteld schadelijke substanties uit de sigaretten te verwijderen. rapport beperkingen op het roken in openbare gelegenheden en in transport middelen en controle op advertenties voor sigaretten aanbevolen. Intussen is het Amerikaanse Roswcll Parkinstituut voor kankeronderzoek al bijna een jaar bezig met een project, dat uiteindelijk een type sigaret moet opleveren, waardoor geen teeraanslag in de longen van de roker veroorzaakt wordt. Hierbij wordt een andere grond stof dan tabak beproefd. Volgens de directeur van het instituut zal het sur rogaat een „organisch produkt" zijn. Men werkt nu met kool- en suikerbiet- blad en met een vczelplant. De blade ren worden twee tot drie maanden lang behandeld en gesausd. Het Damrak heeft gisteren de nieuwe beursweek ingezet met een zeer vaste stemming voor de internationale waar den. Gedurende het eerste beurskwar- tier werd er in de hoek van Kon. Olie, Philips en die van Unilever ruim ge handeld. Het publiek, alsmede West- Duitsland en Zwitserland namen de stuk ken uit de markt. Unilever opende cir ca drie gulden hoger op f 145.70 Kon Olies plus f 2,50 op f 187,70. Êhiljps verbeterde bijna 2 gulden tot f 156,40. AKU, welk fonds de vorige week to taal niet mee omhoog is gegaan met de overige hoofdfondsen, noteerde op 536,5, vier punten boven het voorgaan de slotniveau. Hoogovens een punt be ter op 584. Op deze koersen kwamen de internationale waarden boven het hoogste niveau van de niet officiële ochtendhandel uit. Het laagst noteerde Kon. Olie 's morgens f 186,40, Philips f 154,50 en Unilever f 1 44,30. De hoog ste koersen waren toen resp f 187,30, f 155,40 en f 145,60. Amsterdam werd zeer goed gesteund door de min of meer willige stemming voor de hoofd fondsen vrijdag in Wall Street. De Amerikaanse fondsen moesten toén op de Newyorkse beurs een stapje terug doen. Deze lichte koersreactie aldaar op de vaste tendentie van de voorgaan de zeven achtereenvolgende beursdagen kan, aldus de beurs, alleen maar als gunstig worden gekenmerkt. De West duitse beurzen waren gisteren aan de vaste kant. Gedurende het verdere beursverloop daalden Philips, Unilever en Kon. Olie slechts gering als gevolg van winstnemingen. Daarentegen liep AKU uit tot 537 3/4, Hoogovens tot 587. De handel was toen in alle hoeken een stuk kalmer geworden. De scheepvaartsector was goed ge disponeerd. In de lokale afdelingen lagen de bier aandelen beter in de markt. (Advertentie) Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. De Britse minister van gezeondheid. Anthony Barber, heeft zijn belangrijk ste adviseurs voor een spoedvergade ring bijeengeroepen om het Amerikaan se rapport over rookgevaar te bespre- Een woordvoerder van de Wereldge zondheidsorganisatie in Genève heeft naar aanleiding van het Amerikaanse 10-1 13-1 Ned. '59 4>; 94 Vi 95 Ned. '61 4' 4 94 943g Ned. *47 3'2 86 8634 Ned. grootboek '46 87 87 AKU 534% 5371/4 Hoogovens 585 587'2 Philips 153.90 156,40 Unilever 141,70 145,70 Kon. Olie 184 187,65 HAL 1143; 115'2 Scheepvaartunie 139% 142'4 Amst. Bank 8 734 Ned. Handelmij. 354 365 V2 Lucas Bols 1050 1040 Mach. Breda 212 213 Bijenkorf 8693; 870 Drie Hoefijzers 359 362 Ford 923 920 Van Gelders Papier 2193; 222 Heineken 452 466 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 45934 460 Kon. zout 803 804 Nijverdal - Ten Cate 208 213 De Schelde 231 235 Scholten Foxhol 698 714 Simons emb.f. en houth 138 139 Thomassen en Drijver 770'; 770 Van Vlissingen Katoen 273% 278 Vredestein 243 250 Zeeuwse Confectie 396 399 Zwanenberg Organon 930 945 Shell Oil 17% 18»'2 Anaconda 49' 2 47 b Bethlehem Steel 34% 34\'a General Electric 87 87' 4 General Motor 79 78% Procter and Gamble 69'2 Republic Steel 43'4 42% NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 537 1'253P Hoogovens Kon. Olie 187.30—189.50: Philips 156.20—158.00: Unilever 146.20—147.50 gl.

de Stem | 1964 | | pagina 13