imm. j PERSPEX-LICHTKOEPELS j Wij zijn er weer! Officiële RADIO TECHNICUS Nu weer ouderwets lekkere koek: uit de fabriek die zoveel honing in haar koek doet. 14 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 14 JANUARI 1964 14 'I-' -*#%:* \ï$M N.V. VOLT - TILBURG j N.V. ALISO BREDA j Lange Stallen 6 Tel. 42607-33410 pand met kantoor- en magazijnruimte J M. LEPEE Peijnenburg heeft miljoenen liefhebbers voor z'n koek gewonnen door het bijzondere recept, dat Peijnenburg koek zo'n grote faam gaf. Peijnenburg heeft zijn fabriek tot het uiterste gemoderniseerd en het is nu mogelijk gebleken om ook met de modernste machines toch die ouderwets lekkere koek te maken. Dus: SJEIK EL RO-JENBIET wij zijn er weer! er is altijd een Peijnenburg koek, die u de lekkerste vindt: Peijnenburg koek: welkom op elk uur van de dag: Avonturen van Suske en Wiske 1 ONDERDELEN VOOR RADIO EN TELEVISIE vraagt voor plaatsing op haar Electro- technisch Laboratorium een bekwaam met voldoende praktische ervaring om na een gedegen inwerkperiode deskundig werkzaam te zijn. De ver eiste opleiding omvat het diploma, althans gevorderde studie NRG of PBNA. Leeftijd tot 32 jaar. Serieuze krachten met interesse om hun kennis van radiotechniek, speciaal op het gebied van hoge frequenties uit te breiden en in ons elektrotechnisch bedrijf aan te wenden, gelie ven uitvoerig te schrijven aan Afd. Soc. Zaken, Postbus 51 te Tilburg. Rijksstudietoelagen De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden, dat per sonen met een goede studie- aanleg, die niet in staat zyn de kosten van hun voorge nomen of reeds aangevan gen studie te betalen en die gedurende de cursus 1964/ 1965 voor een rijksstudietoe lage ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich vóór 1 februari 1964 dienen te wenden tot zijn ministerie, afdeling Rijksstudietoelagen Nieuwe Uitleg 1, 's-Graven- hage. Rijksstudietoelagen kunnen worden aangevraagd voor: 1. Studie aan Nederlandse universiteiten en hogescho len. Diegenen, die voornemens zijn met ingang van 1 sep tember 1964 voor het eerst een universiteit of hoge school te bezoeken, dus ook zij, die nog geen eindexamen h.b.s. of gymnasium hebben afgelegd, moeten hun aan vragen eveneens vóór 1 fe bruari 1964 indienen. Dit geldt ook voor hen, wier plannen in dit opzicht nog niet geheel vaststaan. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij alle inrich tingen van middelbaar en voorbereidend hoger onder wijs en bij de afdeling Rijks studietoelagen van het mi nisterie. Diegenen, die reeds aan een inrichting voor hoger on derwijs studeren, dienen hun aanvragen in te dienen door middel van een staat van inlichtingen, die bij de ad ministratie van de univer siteit of hogeschool verkrijg baar is. (Zij, die een toelage wensen voor de studie aan de Land bouwhogeschool te Wage- ningen, kunnen terzake in lichtingen inwinnen bij de directeur van het landbouw onderwijs van het Ministe rie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, le van den Boschstraat nr. 4 te 's-Gravenhage.) 2. Studie aan erkende in richtingen voor: voorbereideiid hoger en/of middelbaar onderwijsuit-« jebreid en middelbaar technisch onderwijs, uitge breid lager en middelbaar nijverheidsonderwijs, scho len voor maatschappelijk werk, de sociaal pedago gische opleidingen voor groepleid(st)ers in jeugd- vorming, erkende opleidin gen voor middelbare akten, het Centraal Instituut voor opleiding van sportleiders I 4 en sportleidsters en voor studie voor bibliotheek- issistent(e) en jeugdbiblio theekassistent (e) aan de door de Centrale Vereni ging van Openbare Biblio theken georganiseerde cur sus. Deze toelagen worden ver leend als renteloos voorschot en dienen later te worden terugbetaald. Voor het volgen van de driejarige vooropleiding voor lerares bij het nijver heidsonderwijs voor meis jes kunnen toelagen worden verleend, die niet behoeven te worden terugbetaald. De ze toelagen bedragen maxi maal f 400. Aanvraagformulieren zijn varkrijgbaar bij genoemde inrichtingen van onderwijs, ulo-scholen en de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. 3. Studie aan Rijks-, ge meentelijke of aangewezen bijzondere inrichtingen tot opleiding van onderwij zers (essen) en gesubsi dieerde of aangewezen op leidingen voor kleuterleid sters Deze toelagen bedragen maximaal f 400.- per jaar en worden verstrekt als gift. Voor hen, die wegens de afstand tot de te bezoeken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pension te gaan, bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvangen. Opge merkt wordt dat de helft van deze toelage later moet worden terugbetaald, met dien verstande, dat op zijn minst f 400.- als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweekschool of op leidingsschool voor kleuter leidsters zijn, dienen hun aanvraag in te zenden door middel van een staat van inlichtingen, die bij deze scholen verkrijgbaar is. De overige gegadigden kunnen een aanvraagformulier ver krijgen bij alle h.b.s.'en, gymnasia, lycea, uloscholen en bij de afdeling Rijksstu dietoelagen van het minis terie. Aan diegenen, die na beëindiging van de studie als bevoegd leraar/lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, nij verheidsonderwijs, de oplei ding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker 'n volledige betrekking gaan vervullen en zij die als on derwijzer (es) of kleuterleid ster gaan werken, kan na ieder jaar dienst 20% van de schuld worden kwijtgeschol den. J met bijpassende opstanden J Pennenbunr's koek Gevraagd 4 4 voor firma, welke zich in Roosendaal wenst te vestigen, 4 4 J Aanbiedingen schriftelijk aan: J Kanunnik Peetersstraat 84 4 BERCHEM ANTWERPEN 4 4 door W. VAN DEK STEEN U zult het proeven, dat wij er weer zijn, wanneer u een Peijnenburg koek koopt en ondervindt, dat deze malser smeuïger en smakelijker is en... malser blijft! Vooral ook, omdat het Peijnenburg is, die zoveel honing in z'n koek doet. Sprinter - Parelcandy - Orangeade - Vruchtenkoek - Sukadekoek - Gemberkoek Als het ontbijt niet vlotten wil: een paar beboterde sneetjes Peijnenburg koek gaan er vlot in en zij hebben een gezonde voedingswaarde. Brood mee naar kantoor of werk? Doe er een paar sneetjes Peijnenburg koek bij, dat maakt het twaalfuurtje veel lekkerder. Als de kinderen met trek uit school komen! Dan is een snee Peijnenburg koek een tractatie en voeding tegelijk. 's Avonds gezellig bij elkaar: verhoog de gezelligheid door Peijnenburg koek te presenteren bij koffie of thee. Vóór het naar bed gaan nog een beetje trek? Een snee Peijnenburg koek stelt uw maag tevreden en is licht verteerbaar. 70. Aan de bondige taal die gisteren op het laatste plaatje stond was al te zien dat Lambiek in de buurt was. En dat stelt ons altijd gerust. Ook nu is dat weer het geval. Inderdaad weet Jeroen met een bedrieglijke vuiststoot tante Sidonia te ontzetten en op deze manier een gelukkige hereniging van heel ons gezelschap te bewerkstelligen.

de Stem | 1964 | | pagina 12