HEKEN tidaris SPORT OOK OP 1500 METER KAN RUDI LIEBRECHTS WAT! Walter Stroop voorzitter vereniging beroepsrenners Rudi Liebrechts: onze snelste man Arie Zeetwee keer op derde plaats Swift weert zich tot het bittere einde: 4-5 RHBS Breda maakt einde aan record van Theresia Michel Stolker verdient dank Razende Rudi in Oslo Wieger aan wieg van le record Ard Schenk schaatsers laat bekende achter zich tl S T E breekt band-records >tbal Michel Stolker: lof voor arbeid VOLLEYBAL 10 ikerraffinaderij Breda Isoepel draaien. mdrnJou, dflopeni Concurrent Engeland komt 2 december naar Nederland Derde Duitse handbalploeg triomfeert Volleybalploeg in eindtoernooi Geen nationale ronde in 1964 Wim van Est wil profwedstrijden organiseren Ook Vriens in vorm MENSONIDES NIEUW RECORD diropeeó i/oei Tex achmelz 9 m m 9 A Schaken Huldiging Judo Olympische Spelen EN TOEN WAREN ER MAAR ZEVEN Uitslagen 4 procent - Aflossing naar keuze PSTAL EN ZOON - BREDA TEL. 32474 i en enige praktische enst. ;n volledige sollicita- de Afd. Personeels- DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 JANUARI 1964 3 door W. VAN DER STEEN Rudi Liebrechts heeft weer van zich doen spreken, ditmaal bij de internationale wedstrij den in het Bislet-stadion van Oslo, dat zaterdag en zondag het strijdtoneel is voor het Europese kampioenschap. Onze snelste landgenoot op de schaats heeft zich echter deze keer vooral doen gelden op de 1500 meter, welke afstand hij won in 2 min. 11 sec., zijn beste tijd van het seizoen, waarmee hij revanche nam op de Rus Jury Ju- masjev voor de op de 5000 meter geleden neder- laar. Niet echter alleen Jumasjev troefde hem mm» op de 5000 meter, ook de Noorse oud-wereld kampioen Knut Johannesen was hem te snel af en op de tweede dag leverde Johannesen nogmaals het bewijs op zijn favoriete nummers, de 5 en 10 km, weer naar een grote vorm te groeien. Weer eindigde hij voor Liebrechts, voor wie echter als excuus mag gelden, dat h\j in de eerste rit startte, met Seier- sten als tegenstander, waardoor Johan nesen zich kon richten op Rudi's 16.23.2 en hier 1.16 sec. onder bleef. Het verschil was echter veel te gering om Liebrechts van de eerste plaats in het officieuze eindklassement te houden, waarin men echter namen als die van Jumasjev, Ivar Eriksen, de Rus Kaplan, Magne Thomassen, Stiansen en ook die van onze landgenoten Verkerk en Nottet zal. missen. Zij kwamen op de 10.000 meter niet uit. Hoewel de vorst een deel van de schade herstelde, was de ijspiste zondag allesbehalve egaal en vooral de bochten verkeerden nog altijd in slechte staat. Voor de rijders was dit geen bezwaar om op de 1500 meter tot foede tijden te komen. Per Ivar Moe, die kort geleden tot een tijd van 2 min. 12 sec. was geko men, liet zien wat on geveer de mogelijkheden waren door te finishen na 2 min. 16.1 sec., een tijd waar zijn landge noot Fred A. Mai er pre cies een halve seconde vaft verwijderd bleef. Daarna mochten Ard Schenk en zijn ervaren Noorse tegenstander Zee Hroar Elvenes proberen het nog beter te doen. De poging slaagde volledig. El- De jonge Rus Jury Jumasjev, die reeds bij de wedstrijden in Gjoevik en Hamar naar voren kwam als een van de grootste favorieten voor het Europe se kampioenschap, heeft te Oslo zijn kandidatuur nog eens duidelijk onder streept. Zijn 42.8 op de 500 meter (goed voor een gedeelde zevende plaats), waarmee hij Liebrechts met bijna twee seconden de baas bleef, vormde een hechte basis voor een eerste plaats in het klassement over twee afstanden, want toen hij hierop een overwinning plaste op de 5000 meter met een tijd De KNVB en de Engelse FootbaH As- van 7.55.9 (nagenoeg gelijk aan die van socjatjon zyn overeengekomen de wed- Gjoevik en bijna een seconde beter danLtrij„ Nederland-Engeland - de jubile- die te Hamar) zat hij stevig in het zadel. umwedstrijd van de KNVB die op 8 de- enes gaf van het begin af het tempo aan, doch Schenk volgde voortreffelijk Bij het ingaan van de laatste ronde, waarin de Nederlander de buitenbaan had, was er nauwelijks enig verschil. Elvenes zette het eerst aan voor de spurt. De Noor nam enkele meters winst, doch Schenk bleek geenszins van plan zomaar te capituleren. Integendeel, hij beantwoordde de aanval voortreffelijk en daar had de Noor kennelijk niet op gerekend. Met een kleine voorsprong finishte Ard Schenk als eerste in de tijd van 2 min. 15.6 sec. Geen van de na hem startende rijders slaagde er in, daar nog onder te komen. Op de 500 meter had Ard Schenk za terdag zijn goede vorm reeds bewezen door in 44.1 sec. (slechts 0.3 sec. boven zijn persoonlijk record) tweede te wor den achter Elvenes, die 0.2 sec. sneller was. Op de 5.000 en 10.000 mater moest het, wat de Nederlanders betreft, komen van Arie Zee, die op beide afstanden derde werd achter het duo Maier-Moe. Zater dag kwam Zee op het dooi-ijs tot 8 min. 24.6 sec- op de vijf kilometer, waarmee hij ruim 17 seconden moest prijsgeven op de winnende Fred A. Maier. Op de 10 km was het verschil nog groter. Maier won in 16 min. 25.0 sec., de tijd van Arie Zee was 17 min. 01.8 sec. Dat Ard Schenk ook op de lange af stand wel uit de voeten kan, bewees hij met zijn vierde plaats in 17 min. 17.2 sec. achter Maier en Moe, die in Aren dal duidelijk te sterk waren voor de overige rijders, legden Schenk en Zee beslag op respectievelijk de derde en vierd plaats in het eindklassement. De dames van Swift Roermond hebben ter gestopt door de uitstekende Duitse in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van de Europese beker voor zaal handbalkampioenen met 'n 4-5 nederlaag genoegen moeten nemen, Eimsbuettel, de Duitse kampioensploeg uit Hamburg, is een team met een grote reputatie en wellicht daardoor speelden de Neder landse meisjes onzekerder dan gewoon lijk. Balverlies kwam nogal eens voor en bovendien stak doelverdedigster Tini Maassen niet in haar beste vorm. Toch heeft Swift goede kansen op de overwin ning gehad. Na de openingstreffer van Lies Willems in de derde minuut, mocht Lenie Opveld twee minuten later een strafworp nemen. Haar schot werd ech- Zijn naaste concurrent was de dit sei zoen sterk naar voren gekomen Noor Ivar Eriksen, die op de 500 meter even snel was als Jumasjev, maar op de 5000 meter ruim acht seconden op de Rus achter bleef. Op de 1500 meter, die in zo'n prachtige overwin ning eindigde van Lie brechts vóór de Russen Habibulin (2,11.8) en Jumasjev (2.12.0) en on ze landgenoot Cees Ver kerk,, die zich ook in Oslo weer onderscheid- pj de, maar ditmaal ook m zijn beste prestatie le verde op de 1500 meter Liebrechts met een tijd van 2.12.6, handhaafde Jumasjev zich op de eerste plaats in het klassement met ruim een punt voor sprong op Eriksen en bijna twee punten op Liebrechts, die van de zesde naar de derde positie was opgerukt. Jumasjev en Eriksen gaven er daarna echter de brui aan en de naar de kop opgeschoven Liebrechts had toen geen enkele bedrei ging meer Peter Nottet, onze derde man in het toernooi om de Europese titel, bleef bij de „generale" enigszins op de achter grond. Op geen van de drie afstanden kon hij zich bij de eerste twintig plaat sen. De jonge Ard Schenk behaalde dit weekeinde tijdens internationale schaats wedstrijden te Arendal naast enkele an dere goede resultaten een even fraaie als verrassende zege op de 1500 meter, Schenk liet rijders van naam als de No ren Hroar, Elvenes, Per Ivar Moe en F. A. Maier achter zich met een tijd van 2 min. 15.6 sec., waarbij de omstandighe den nog verre van gunstig waren. Weliswaar vroor het zondag in Aren- dal vier graden, maar op de eerste dag was de temperatuur vier graden boven nul, zodat de baan na de 5000 meter een troosteloze aanblik bood. cember 1964 5 jaar bestaat woensdag avond 2 december te spelen. Het staat nog niet vast of de ontmoeting in Rotterdam, dan wel in Amsterdam zal worden ge houden. De Nederlandse hereivvolleybalploeg heeft zich in Kopenhagen geplaatst voor het eindtoernooi van het Westeuropees kampioenschap dat op 3, 4 en 5 april in Hengelo zal worden gehouden. Nederland won het kwalificatietoernooi in Kopen hagen door zaterdag Zweden met 15-0, 15-6, 15-8 te kloppen en zondag Dene- merken met 15-3. 15-0, 15-10 te verslaan. Noorwegen had zich voor dit toernooi te ruggetrokken. (Advertentie) BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Op grond van langdurige proef nemingen bij sportbeoefenaren v^n internationaal formaat is vast gesteld, welke samenstelling een vitaminen-preparaat voor de sportman moet hebben. Dit is in de MEDIAC-dragee verwerkt. Een regelmatig gebruik van MED1AC leidt tot een verbeterde algemene lichaamsconditie, waar bij het lichaam, geheel langs natuurlijke weg, in staat wordt gesteld de vereiste prestaties te leveren. Ook bij langdurig ge bruik haeft MEDIAC, indien men zich aan de op de verpakking aangegeven dosering houdt, geen schadelijke gevolgen voor het lichaam. SPORTVITAMINEN EEN VAN DE ZEVEN medica-sport produkten (Van onze sportredacteur) .Frans Hofman zal dit jaar geen Ronde van Nederland organiseren", werd zaterdag aan de leden van de .Vereniging van Beroepsrenners" mee gedeeld. Ton Visser, die nauw bij de or ganisatie van de Ronde van Nederland was betrokken, zei, dat het zeer onwaar schijnlijk is, dat een nieuwe sponsor voor de nationale ronde zal worden gevonden, Ongeslagen en met een nieuwe buit aan fantastische records heeft Raymond Ceulemans zijn Belgische kampioenschap bandstoten geprolongeerd. De biljartto venaar uit Grobbendonk, die alleen een remise aan Tonny Schrauwen moest toe staan, speelde naar verhouding nog ster ker dan in het laatste wereldkampioen schap driebanden in Neuss. waar de ge hele biljartwereld al met stomheid werd geslagen toen de ronde Belg een partij met een gemiddelde van meer dan 2.00 uitspeelde. Maar wat hij nu in het bandstoten presteerde is nog ongelofelijker. Vrijdag namelijk maakte Ceulemans zijn partij tegen de jonge Corin in tien beurten uit, spelend met een gemiddelde van twintig, want bij onze zuiderburen moe ten 200 caramboles worden gemaakt. Bij deze tien beurten waren dan ook nog vier poedels. Het oude Belgische record stond op zijn naam met achttien beurten. Daarbij bleef het niet, partijen van minder dan 25 beurten waren voor Ceu lemans de normaalste zaak van de we reld en hij eindigde dan ook met een eveneens nieuw algemeen record gemid delde van 9.09. Het Nederlandse record partij-gemiddelde steekt daarbij met 8.82 wel schraal af. (Van onze sportredacteur) Wim van Est deed zaterdag tij dens de vergadering van de „Ver eniging van Beroepsrenners" de opzienbarende mededeling, dat „iemand" van plan was in Neder land een twintigtal criteria voor proi's en onafhankelijken te orga niseren. De verzamelde renners keken er van op en vroegen zich af wie die „iemand" wel zou kun nen zijn. Het werd hen niet mee gedeeld. Wim van Est wilde de stemming eens polsen rond het wedstrijdenplan, dat hij zelf voornemens is te presenteren. In de afgelopen maanden nam „IJzeren Wil lem" contact op met enkele fabrikanten die er wel iets voor voelden enig geld in een reeks criteria te steken. Willem wil beginnen met een startkapitaal van rond de vijf mille. Gaat het goed dan zou zijn wedstrijdenreeks inderdaad tot een serie kunnen uitgroeien. Z-ijn plan zal in het bestuur van de bond een ernstig onder werp van discussie gaan uitmaken. doelvrouwe Elke Heuer. De veertiende minuut werd een waar schuttersfestijn Margret Mohr scoorde de gelijkmaker voor Eimsbuettel, Erica Flekken ant woordde met een Nederlandse treffer, Inge Meyer maakte weer gelijk en Lenie Opveld zorgde ervoor dat de Nederland se voorsprong vooralsnog gehandhaafd bleef. Nog voor de rust bracht echter de Duitse recordinternational Christa Hoff- mannwarns met een sprongschot de stand op 3-3. Nog éénmaal zou Nederland een voor- sprong nemen en wel in de 27ste minuut door Lenie Opveld. Vier minuten later maakte Christa Hoffmann 4-4 en in de 33ste nam de Duitse ploeg de leiding over, doordat Marlies Reutèr een straf worp benutte. Hoezeer de bomvolle zaal Swift in de resterende tijd ook aanmoedigde, de Ne derlandse gelijkmaker kwam er niet meer uit. Het Nederlandse kampioens team begint dus met een achterstand van één doelpunt aan de returnwedstrijd, die op 24 januari in Hamburg plaats vindt. Dc Nederlandse Olympische voorberei- dingsploeg heeft de zwemtraining nau welijks een week hervat, of bij de wed strijden om de Haagse kilometer, viel in Den Haag reeds de eerste recordverbe tering van 1964 te noteren. Wieger Men- sonides (ZIAN) en Hemmy Vriens (Surae) joegen elkaar op de 100 meter schoolslag zo op, dat eerstgenoemde won in een tijd die tevens een nieuw Neder lands record verbeterde: 1.11.0 Vriens eindigde in 1.11.5. Uit die tijden blijkt wel dat de strenge conditie-training, waaraan beiden zich onderworpen hebben, vruchten heeft af geworpen. De overige Olympische zwem. kandidaten verkeerden zo vroeg in het seizoen nog niet in zulk een uitnemende vorm. Johan Bontekoe (HPC) werd or de 100 meter vrije slag verslagen door Jan Bouwman (IJ) 58.9 tegen 58.5 sec Ria van Velsen finishte weliswaar als eerste op de 100 meter rugslag in 1.11.9 maar werd gediskwalificeerd wegens het missen van het laatste keerpunt. Nu ging de overwinning naar de Zwemlust- zwemster iWUy Spelt in 1.14.4 Redelijk goed waren de tijden op de 100 meter schoolslag en 100 meter vrije slag dames die resp. werden gewonnen door Tonny Buiskool (Zwemlust) in 1.22.9 en Winny van Weerdenburg (ZIAN) in 1.04.4 Op de 100 meter vlinderslag heren nam Gerrit Korteweg na een lange afwezig heid voor het eerst weer deel. De Delft- se student werd 3e in 1.05.7 achter Jis- koot (IJ) in 1.02.3 en Dick Langerhorst (HZPC) in 1.04.1. De eindstand van deze clubwedstrijden was: dames: 1 HDZ 159.9 pnt. 2 ZIAN 767.6 pnt. 3 Surae 813.8 pnt. Heren: 1 Het IJ 665.4 pnt. 2 HZPC 687.6 pnt. 3 ZIAN 693.0 pnt. Tottenham Hotspur is terug; aan de top van de Engelse eredivisie. De reputatie van de Londense sterrenploeg had woensdag een geduchte knauw ge kregen door de nederlaag in de cup wedstrijd tegen stadgenoot Chelsea. Er waren critische commentaren gewüd aan de Spurs. Zoiets prikkelt soms meer dan donderspeeches. Geladen trad Tottenham aan op White Hart Lane tegen lijstaanvoerder Blackburn Rovers. Alhoewel de gasten na 22 minuten de leiding namen door een doelpunt van Harrison, gingen zy met 41 ten onder door een hattrick van Jimmy Greaves en een treffer van Terry Dyson. De uitslagen Aston Villa Blackpool 3I Bolton Wanderers Arsenal 1 1 Burnley Everton 23 Fulham West Bromwich Albion 11 Ipswich Town Sheffield Wednesday 14 Leicester City Stoke City 21 Liverpool Chelsea 21 Manchester United Birmingham City 12 Shef field United West Ham United 21 Tottenham Hotspur Blackburn Hovers 4—1 Wolverhampton Wanderers Nottingham Forest 23. Uitslagen Belgische competitie Standard CL Lierse 51 CS Brugge FC Mechelen 00 St.-Truiden Berchem 3—0 Beerschot FC Brugge 20 Beringen Daring CB 10 Antwerp FC Luik 10 Anderlecht Diest 30 Gantoise Turnhout 21. De stand 1. Anderlecht2 Berin gen 3. Beerschot. In Spanje versloeg Real Madrid tegen stander Atletico Bilbao in eigen huis met 32. Hier is de stand 1. FC Barcelona 2. Real Madrid en Elche. Benfica leidt in de Portugese compe titie met 22 punten. De voorsprong op FC Porto bedraagt twee punten. Benfica versloeg in dit weekeinde Var'zim met 2—0 Na zestien wedstrijden leiden Milaan en Bologna in Italië met elk 25 punten. Inter, dat een wedstrijd minedr heeft gespeeld, is met 23 punten derde. Milan speelde gelijk tegen Spal (1—1), de uit slag van de wedstrijd Atlanta Inter- nazionale was 13. Amateurvoetbal Helmond-De Spechten 3-2. Stand TOP 11 7 1 3 15 33—14 Boxtel 11 6 2 3 14 27—21 Middelburg 11 6 1 4 13 25—20 Vlissingen 11 5 .3 3 13 26—25 Brabantia 10 5 1 4 11 27—22 De Spechten 11 5 1 5 11 26—20 Df Valk 11 4 .3 4 11 19—21 Sparta '25 11 4 3 4 11 29—33 Helmond 12 5 1 6 11 34—30 MOC '17 11 3 .3 5 9 13—26 Valkenswaard 11 «3 2 6 8 18—25 Tongelre 11 1 3 7 5 15—35 (Advertentie) Voor betere sportprestaties Dextrose tabl. Imp. ELMA Breda. Tal. 30183 i 2 3 W.-KnsMi'fce-l-c - M.VV.O* \hf-l PSV .N AC V#k ml Mfi- AAK> Hemelen VA V i$vv v t S5SSS IfclHJJtëMidiiOY - Willem ü-vvh) AGOVV-NFC Sltt&rïila V el*vrei te - 1 standig om tegen een speler als Keres een remise-aanbod onder deze omstan digheden te weigeren. Wit miste enkele malen een goede variant en hij verloor tenslotte in de tweede zitting. Donner zorgde voor een stunt. Tegen Van Scheltinga deed hij een lichtzinnige zet, die via een schijnoffer van een paard op d-5 regelrecht kon worden weerlegd. Na vier ronden luidt de stand: 1 Ivkov (Zld. SI.), Keres (Rusl.) en Portisch (Hong.) 3.5 p., 4 Ney (Rusl.) 3 p. en 1 afgebr. partij, 5 Larsen (Den.) en Parma (Zd. SI.) 3 p., 7 Darga (W.-Dld.) 2,5 p, 8 Filip (Tsj.) 2 p., 9 Donner en Van Scheltinga (Ned.) 1,5 p., 11 Legyel (Hong.) 1 p. en 1 afgebr. partij, 12 De Rooi en Zuidema (Ned.) 1 p., 14 Van den Berg (Ned.) en Dunkelblum (Belg.) 0,5 p., 16 Bobotsov (Buig.) 0 p. Het in ternationale jeugdschaaktoernooi te Gro ningen is geëindigd met een gedeelde overwinning voor de Nederlander Robbie Hartoch en de Deen Sloth. Een aantal van 575.161 deelnemers aan de sporttoto van deze week heeft f 680.028 ingelegd. Hiervan is een be drag van f 123.426 voor de eerste-, f 67.322 voor de tweede- en f 33.662 voor de extra-prijs voor de vijf gelijke spelen beschikbaar. Zondagavond had zich nog niemand met dertien goede uitslagen ge meld. Twintig deelnemers meldden zich echter met 12 goede uitslagen en tien met vijf goed geraden gelijke spelen. Voor de extra-prijs van de gelijke spe len komen de volgende wedstrijden in aanmerking: 3 MVV-Go Ahead 2-2, 4 PSV-NAC 2-2 5 Volendam-ADO 2-2 13 AGOVV-NEC 1-1 17 Telstar-VVV 0-0 18 Enschedese Boys-Elinkwijk 1-1. (Van onze sportredacteur) Walter Stroop uit Roosendaal werd zaterdagmiddag tijdens de jaar vergadering van de „Vereniging van Beroepsrenners en Onafhanke lijken" als nieuwe voorzitter gekozen. Hij volgde Michel Stolker tij dens de bijeenkomst, die in „De Congo" te Breda werd gehouden, op. Walter, die onmiddellijk werd geconfronteerd met een aantal proble men, die in de jonge vereniging leven, maakte een sympathieke en tree. Op een zeer welsprekende wijze lichtte hij de renners in over het feit, dat hij en zijn medebestuurders in de toekomst alles zullen doen om een nog beter en sterker rennerskorps te krijgen. De vergadering, die in eerste instantie door Ton Visser uit Rotterdam als vice- voorzUter werd geleid, begon met het uitbrengen van de jaarverslagen. Heinz Huberts kon meedelen, dat er een saldo was van f 466.-. Hij stipte vervolgens de activiteiten van de vereniging aan. Vooral administratief werd er zeer hard gewerkt voor de renners. Ook praktisch kon er nu het een en ander worden ge daan. De vereniging nam deel aan de overigens niet zo succesvolle Ronde van Nederland. Zij was betrokken bij de cri teria van Feijenoord, Maarheeze en Elsloo en kon een ploeg afvaardigen naar de Ronde van het Noorden in Frankrijk, criteria en wegwedstrijden in Orchies, Picardië, Duinkerke, Henin-Liétard, Parijs-Tours en de Ronde van Lombar - dije. Deze activiteiten zullen ook in het nieuwe verenigingsjaar plaatshebben en worden uitgebreid door de uitzending van een ploeg naar de Ronde van Span- je. Heinz Huberts deed voorts medede ling van het feit, dat de Franse vereni ging van beroepsrenners een uitnodiging heeft gezonden om met die vereniging en een soortgelijke in Italië een interna tionale bond op te richten. Op het Fran se voorstel werd door de vergadering waarop meer dan de helft van het aan tal leden was verschenen, ingegaan. Het belangrijkste punt was de be stuursverkiezing. Allereerst moest eei statutenwijziging worden geaccepteerc met de bepaling, dat de voorzitter var. de vereniging voortaan een niet-rennei zal zijn. De renners zullen in het bestuui als adviserende leden optreden. Walter Stroop werd met algemene stemmen als nieuwe voorzitter aan vaard. Naast hem kwam als nieuw be stuurslid Anton Thijs uit Roosendaal. De heren Harrie Berende (Breda), Heinz Huberts (Breda) en Ton Visser (Rot terdam) bleven gehandhaafd. Als ren ners-adviseurs werden gekozen of her kozen Michel Stolker, Jo de Roo, Ab Geldermans en Wim van Est. Walter Stroops eerste daad was huid te brengen aan Michel Stolker, die zie met hart en ziel en onder bijzonde. moeilijke omstandigheden geheel aan de vereniging heeft gegeven. De echtgenote van Michel mocht in een fraaie kristal len vaas, gevuld met bloemen, in ont vangst nemen. Jo de Roo kreeg een zelfde huldeblijk als winnaar van twee klassiekers. Peter Post mocht als kam pioen van Nederland een geschenk in ontvangst nemen. Het aftredende be- De Spanning in het Hoogoven schaak toernooi is dit weekeinde niet evenredig geweest aan het gehalte van de veer tien gespeelde wedstrijden, waarvan er dertien tot een beslissing kwamen. Als koplopers fungeren de grootmeesters Ivkov, Portisch en Keres, die allen 3,5 uit 4 hebben. Schaaktechnisch zou er kritiek te oefenen zijn op het verloop van diverse ontmoetingen. Teleurstel end bijvoorbeeld was de strijd tussen Van den Berg en Keres. De Nederlander had een goede stand bereikt en de Rus bood hem remise aan. Wit weigerde, maar aangezien zijn winstkansen zo pro blematisch waren, was het niet ver- Het Nederlandse judoteam heeft in het sportpaleis Pierre de Coubertin in Parijs een verpletterende nederlaag geleden te gen een Franse ploeg, die zowel tech nisch als conditioneel tot in de perfectie was voorbereid. Een verpletterende ne derlaag, want de Fransen met Metz, Gress, Grossain en Leberre in de gele deren zegevierden met 22-4 en 1 match onbeslist over onze landgenoten. In de eerste ronde kwam alleen lichtgewicht Coos Bonte tot een onbeslist tegen Les- turgeon, maar alle overige Nederlanders werden verslagen: 8-0. In de tweede ron de kwamen de Nederlanders tot drie overwinningen: middengewicht Jan Snij- ciers won van Grossain, zwaargewicht Joop Gouweleeuw zegevierde op beslis sing van de scheidsrechter over Allery en Peter Snijders die voor het eerst in de zwaargewichtklasse uitkwam verloeg Gress. Uitslag tweede ronde: 14-3 en 1 onbeslist. In de laatste ronde moesten lichtgewicht Henk Kuipers en middengewicht Joop MacKay de strijd staken in verband met opgelopen blessu res. Joop Gouweleeuw won van Bron- cani. De Olympische Comité's van Oost- en West-Duitsland zijn in Maagdenburg tot overeenstemming gekomen inzake de afvaardiging van een gecombineerde Duitse ploeg naar de Winterspelen in Innsbruck. De gehele afvaardiging zal bestaan uit 119 deelnemers. Het bestuur van de Internationale Hockey Federatie heeft te Parijs 10 landen aangewezen die met Pakistan, India, Spanje, Groot- Brittannië, Japan en Canada in het Olympisch hockeytoernooi van Tokio zullen uitkomen. Het zijn: West-Duits land, Australië, België. Frankrijk, Ne derland, Nieuw-Zeeland. Polen, Kenya en Malakka. De elftallen van de Ara bische Unie en Rhodesië zullen een kwalificatiewedstrijd moeten spelen. Japan was zeker van zijn plaats en Ca nada kwalificeerde zich in een wed strijd tegen de Verenigde Staten. De overige teams werden gekozen op grond van hun prestaties in 1961, 1962 en 1963. (Van onze volleybalmedewerker) Tornado en Odulphus hebben het in het afgelopen weekend niet best gedaan. Beiden speelden een uiterst zwakke wedstrijd en wisten niet tot een over winning te komen. Odulphus moest het zonder routinier Van Neer stellen (voor een meniscusoperatie opgenomen in het ziekenhuis) en dit was de ploeg wel aan te zien. Tornado nam het slechte voor beeld over en kwam slechts één set tot behoorlijk goed spel, won deze ook overtuigend, maar had niet genoeg in spiratie om toen door té drukken. De grote verrassing in de dames hoofdklasse was ongetwijfeld de over winning van Sarto op een van haar naaste concurrenten V.C. Tegelen. Het is in' Tegelen een uiterst boeiende en spannende wedstrijd geworden met aan beide zijden soms briljant volleybal De WALTER STROOP .rennersbelangen. stuurslid Herman Krott werd eveneens bedacht. Met een geanimeerde discussie werd deze waardevolle bijeenkomst gesloten. De tienduizend toeschouwers hij de streekderby Scheveningen Hol land SportDHC hebben op het Haagse Houtrustterrein tenminste even de koude voeten kunnen vergeten. Een uniek voorval bracht, 'toen de tweede helft zo'n 20 minuten oud was en de score van 2-1 in het voordeel van de Delftenaren, in korte tijd in een 3-2 achterstand veranderdespe lers en scheidsrechter in beroering. Binnen enkele minuten verlieten twee DHC'ers met blessures het veld, een derde clubgenoot voegde zich even later bij het duo waarna Henny den Engelse met een ivel erg onduidelijke blessure het voor beeld volgde. Nog zeven spelers waren er op dat moment binnen de lijnen, wat juist te loeinig is de spelregels schrij ven voor dat beide teams ten minste acht spelers moeten tellen om de wedstrijd voort te zetten. Even ontging het aan het toch zo waakzame oog van arbiter Schalks, die echter na enkele minuten re soluut ingreep en de DHC'ers dui delijk maakte dat hij er lang niet van overtuigd was dat geen van de vier spelers tot actie in staat was. Het gevolg was dat Den Engelse op zijn schreden terug keerde zodat de problemen waren opgelost. Was dat niet het geval geweestdan had de arbiter de ontmoeting moeten staken. Slechts indien de competitiestand aan het einde van het seizoen zulks nood zakelijk zou maken zou de ont moeting nog moeten worden uit gespeeld. Met complete teams uiteraard... dynamisch spelende V.C.T.-ploeg stelde zich goed teweer, maar kon toch niet voorkomen dat Sarto uiteindelijk met de winst ging strijken. E.V.V.C. stelde enigszins teleur, door uit de twee te spelen wedstrijden zelfs geen set-over winning te behalen. Tweemaal werd met 30 verloren, eerst tegen Rapid Eindhoven en daarna tegen P.S.V. Ook M.O.C. '17 bleef zoals wel verwacht werd met een 30 nederlaag troosteloos onderaan de ranglijst. Koploper Rapid Maastricht kende geen pardon en nam met sprekende cijfers de twee punten mee naar huis. Bij de heren zorgde Bemi voor een verrassing. Met 30 zelfs werd St.-Pietër naar Maas tricht teruggewezen. Ook Sarto omzeil de een lastige klip door Ever Ready in eigen huis te kloppen De overgangs klasse B dames was ook niet van ver rassende uitslagen ontbloot. Op de eer ste plaats de nederlaag die ongeslagen leider Theresia van het Bredase R.H.B.S. moest incasseren. De Tilburgse ploeg was er volkomen uit, miste alle zelf vertrouwen en voeg hier nog bij, dat de H.B.S.-meisjes een fris en vlot partij tje volleybal ten beste gaven, dan is het te begrijpen dat Theresia geen schijn van kans kreeg. Voor de tweede verrassing zorgde L.V.C. door Hurry Up met 32 terug te wijzen. Voor een volledige Bredase victorie zorgde V.V.O. dat met gedegen spel de baas bleef over Sarto II. Olympia stelde opnieuw teleur door bij P.T.T niet verder dan één set overwinning té komen. De spannenste en ongetwijfeld meest boeiende wed strijd van het afgelopen weekend werd Minenco Tornado II. die twee aan elkaar gewaagde ploegen in het veld bracht. Dat uiteindelijk Tornado II als gelukkigste van de twee aan het lang ste eind trok was alleen maar belang rijk voor Minenco, dat door deze neder laag op de laatste plaats belandde. Odulphus II behaalde een makkelijke 30 overwinning op het Vughtse V.C.V. V.J.C. bracht de spanning onderaan er weer volledig in. door zich door de over winning op Sagitta 2 punten van hekke- sluiter Minenco los te werken. Eredivisie: Tornado-SOS 10-15 15-5, 6-15 8-15 (1-3). Odulphus-Valbovol 14-16 7-15, 15-7, 14-16 (1-3). Hoofdklasse da mes: VC Tegelcn-Sarto 15-13, 10-15, 13-15 17-15, 10-15 (2-3). Rapid-Eindhoven-EV VC 3-0. MOC '17-Rapid Maastricht 7-15 10-15, 4-15 (0-3). Hevok-VC Den Bosch 15-7, 15-10, 15-8 (3-0). PSV-EWC 3-0. Hoofdklasse heren: Ever Ready-Sarto 15-11, 6-15, 12-15, 16-8 (1-3). Berml-St. Pieter 15-12, 15-10 15-13 (3-0). PSV- Roermond BC 3-1. Hevok-VC Den Bosch 15-10, 14-16, 15-5, 15-8 (3-1). Overgangs klasse B dames: Theresia-RHBS Breda 8-15, 9-15, 14-16 (0-3), Den Dungen-VCT 15-12, 15-9, 7-15, 10-15. 6-15 (2-3). PTT- Olympia 15-8, 15-4 10-15, 15-7 (3-1). Set Up-Tornado 13-15, 15-4, 15-5, 9-15, 15-6 (3-2). LVC-Hurry Up 15-10, 7-15 11-15 15-7, 15-9 (3-2). WO-Sarto II 9-15, 15-13 15-5, 15-13 (3-1) Overgangsklasse B heren: Minenco- Tornado 11-15, 15-8, 11-15. 16-14, 12-15 (2-3). Odulphus II-VCV 15-5, 15-7, 15-8 (3-0). Ever Ready II-Rewa Robots 15-7, 7-15, 15-13, 15-12 (3-1). VJC-Sagitta 15-3 14-16, 16-14, 15-6 (3-1). IN ESSEN is de zaalhandbalwedstrijd Nederrijn-Gelderland (dames) gespeeld De wedstrijd werd met 13-5 (7-3) dooi de Duitse dames gewoimeiv.

de Stem | 1964 | | pagina 5