Brilslangen dansen ook naar mijn pijpen Dagblad Da Stem BARi EEi Hinter en Minter en de Grcoprops In het paleis t i t Gevaarlijk spelletje maar geen tovenarij Klassiel kos a n n e f EEN UITNEEMBARE DIRECTIEKEET Even tijd voor 't Kleintje CaféMarionette' Discussie-bij eenkoms t in „De Pinksterbloem" Engelse CUP ALBERTA VAN AVERMAETE Notaris Van Dissel een all-round magazijnbediende Nagekomen nieuwjaarswensen Zalig Nieuwjaar HERENBANDEN ei BUIKBANDEN v. d. Walte- Blommaert mm Acteurs Rika ten gl Gcnève krijg tl onderzoekcil DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 JANUARI 1964 e «Terwijl'bij ons de herfst I alle blaren van de bomen I schudt, bleek in Madrid nog een wat vermoeide M zomer te heersen. Het paleis ligt er nog altijd in het noordoosten van de stad, als een schelp verborgen in het groen. Ik toerd er zeer vrien delijk ontvangen door Luiz Machulo, algemeen bewaarder der speelgoe deren en versnaperingen. Machulo is een vriende lijke oude baas (61), die echter zijn geschiedenis heeft. Formeel behoort hij nog tot de orde der jezuïeten, maar in de praktijk is hij al sinds 1928 gedispenseerd van het naleven van de orde regel. Hoewel hij zich tijdens zijn studieperiode te Barcelona als een in telligente en ook vrome jongeman van zijn colle- 's onderscheidde in vlijt, gedrag en netheid, viel hij ook op door een onmiskenbare mate van progressiviteit die zijn superieuren niet welge vallig was. Zo placht hij bromfietsen in die tijd, nog lichte motorfietsen" geheten te huren en daarmee op vrije mid dagen stad en land af te koersen. Een zo strenge orde als die der jezuïeten zag deze praktijken met lede ogen aan; zeker, toen Machulo er ook na zijn priesterwijding mee doorging. Éénmaal nam hij zelfs een broederportier van een naburig klooster mee en hij ging met deze in een Madrileens café een ijsje eten. Het spreekt vanzelf, dat de maat toen vol was. Het zag er droe vig uit," glimlacht de nu ouder ge worden man. „Ik werd kapelaan in een bergdorp, daarna rector in een klooster van nonnetjes van boven d< 85 (er waren er maar drie), vervolgen koster en tenslotte misdienaar. Het i duidelijk, dat mijn kansen om vana dat vertrekpunt nog ooit provinciaa te worden verkeken waren. Tot il merkte, dat hier een positie vrij was Iedereen vond het de beste oplossing En zo heb ik hier mijn levensgelul toch nog gevonden. Want," zo ver volgde hij knipogend, „bromfietsen hat je hier maar genoeg." „Eigenlijk," zo waagde ik het O) te merken, „had ik in uw plaats eei neger verwacht."„Een begrijpelijke ver gissing," zei de man. „De meeste jour nalisten denken dat. Maar de neger hebben we voor het eenvoudiger werk. Niet, dat ze dit niet zoudei kunnen, maar vóór mij hebben er dri- op deze post gezeten en uiteindelijl bleek dat toch niet de juiste method' te zijn. De eerste was dagenlang ziel van al het snoepgoed, de tweede kot het niet nalaten, alle treintjes e> autootjes uit elkaar te prutsen en d derde... nu ja de derde." „Fraude?" vroeg ik bedeesd. De man boog zwij gend het hoofd. ..Zwarte handel ii dassen," zei hij. „Maar laten we hen niet beklagen; hij leidt op het ogenblil een van de bloeiendste modezaken var Spanje." „Als ik nu, terzake mag komen, zo vervolgde ik, „is er nu een evolutie merkbaar in de verlangens en gewoon ten van de vragende jeugd? Ik bedoel neemt u méér mee. is het speelgoed beter, is het duurder, is het gauwer kapot?" „Tja," glimlachte Machulo „U vraagt heel wat. En inderdaad; er zit wel wat in. Natuurlijk rijden we meer auto's, zoals de grote mensen meer mét auto's rijden. Het paard is bovendien uit de gratie. U zult nog wel zo'n paard hebben bezgten zoals we die vroeger brachten. Het waren leuke diertjes, maar als jé er een gat in maakte lag de hele kamer vol stro. De huidige jeugd wil meer, ze vraagt natuurgetrouwe treinen, auto's en vliegtuigen." „Toch niet op ware grootte?", vroeg ik geschrokken. De man dacht even na. „Neu," zei hij toen, althans in de meeste gevallen niet. Een enkele maal vraagt een kind een échte trein of een straaljager, maar daaraan voldoen we meestal niet. Alleen bij een koninklijk palleis leve ren we nog wel eens een échte trein af, maar 'het is natuurlijk moeilijk zo'n ding te brengen, want je moet eerst een paar nachten aan de rails laten werken, anders zakt zo'n trein weg en hebben de kinderen er nog niets aan. De kinderen van prins Al- bert en prinses Paola hebben er een, maar dat kun je natuurlijk niet. als algemene norm laten gelden." „Dat zal- dan met een straaljager ook wel moei-' lijkheden opleveren?", vroeg ik. „In derdaad," zei de man. „V voelt het wel: met die startbanen. Als een héél rijk kind daar nu om vraagt, denken we er eens goed over na en dan maken we er meestal een helikopter van. Ver leden jaar heb ik er persoonlijk een afgeleverd aan een kasteel langs de Vecht. Ik voelde me weer jong, echt. Maar dat zijn natuurlijk uitzonderin gen. En verder worden er nog altijd heel veel hijskranen gevraagd. En speldjes, niet te vergeten. Een enkel kind vraagt zeer nadrukkelijk: niets Dat is dan over het verzadigingspunt heen en vindt het heerlijk nu eens niets te krijgen. Ja, hallo?". Hij nam de hoorn op en praatte er even tegen. „Dat was Appingedam," zei hij, „onze agent daar vraagt, of ik wat twist- platen meebreng voor een jonge nozem die nog in Hem gelooft. Maar dat is meestal een mystificatie; zo'n nozem gelooft niet écht. Die is te beroerd om zijn zakgeld te besteden. Kom, ik moet gaan toezien op het inpakken." ..Komt u altijd mee?", vroeg ik. „Inderdaad." antwoordde hij, „maar dit jaar weet ik het nog niet, want de meeste van mijn vrienden zijn naar hel concilie." Ik dankte hem hartelijk. Even keek ik om naar de staatsievertrekken. St.- Nicolaas wuifde vriendelijk vanaf het balkon, vanuit de verte. Hij rookte een kromme pijp, zittend in een fauteuil. Zijn mijter stond naast hem op het tafeltje. Zijn zeer oud en zeer wijs hoofd glansde als de maan die door de bomen schijnt. YORJCK De wereld heeft altijd verbaasd gestaan over de oosterling, die in staat bleek, de levensgevaar lijke brilslang in de meest letterlijke zin van het woord naar zijn pijpen te doen dansen. Reeds in de middeleeuwen wist men daarover te vertellen en kende men de slangenbezweerders magische krachten toe. Thans weten wij, dat het hier geen zwarte kunst betreft. Er komen echter wel moed, zelfvertrouwen en behendigheid aan te pas om een slang te tem men. Bovendien moet men alles weten over de ■gedragingen van deze gevaarlijke sluipmoorde naars. Maar als u daarmee op de hoogte bent en u hebt uw eerste schrik overwonnen, dan kunt u zeggen: (Van een bijzondere medewerker) IN DE BAZAARS van de grote Indiase stad Bombay heerst altijd een drukte, die ver om een voorbeeld te noemen die van de Amsterdamse Kalverstraat overtreft. Zo ook op een dag enige jaren geleden, toen ik in Bombay was. Eén plaats vooral trok door de daar saamgestroomde mensengroep mijn aandacht. De menigte zweeg. Mijn nieuwsgierigheid werd gewekt. Toen ik na enige tijd een goed plaatsje veroverd had, aanschouwde ik een van de schilderachtigste en tevens griezeligste toneeltjes, die ik ooit heb gezien. In huize „De Pinksterbloem" te Geertruidenberg wordt dinsdag 14 ja nuari een bijeenkomst gehouden, waarop mejuffrouw Maura Blans, oblate van de abdij Regina Pacis van Schotenhof, zal spreken over „De abbé Paul Couturrier er? de oecumene in Frankrijk, zijn in- bloed op de internationale bidweek en op het oecumenisch contact". Na de inleiding van mejuffrouw Blans is er gelegenheid tot discusssie. jP EN JONGE HINDOE zat op de grond. Gehurkt. Op een houten fluit speel de liy terwijl zijn lenige, soepele vingers het instrument als het ware be tastten een eentonig en enigszins enerverend wysje. Zijn ernstige, bruine ogen waren strak gericht op een platte, ronde mand. De deksel lag naast hem. Uit de mand richtte zich langzaam een cobra van naar schatting anderhalve meter lengte op. Het voorste deel van het slangenlijf stond verticaal omhoog. Langzaam wiegde de slang lieen en weer. De koude reptielenogen staarden in de bruine mensenogen. Het gespleten ton getje van het dier flitste heen en weer. Deze toestand duurde ongeveer tien mi nuten onveranderd voort. Toen pas be gon de Hindoe, terwijl hij hetzelfde wijsje, bleef spelen, het dier te naderen. De slang begon hefitger te wiegen De Jioed' het kenmerk van alle cobra's, werd wel tweemaal zo breed als hij eerst was. Aanvankelijk echter ging het dier nog niet tot de aanval over. Veeleer kwam het mij voor, dat het kalmer werd. On bevreesd strekte de Hindoe zijn hand uit en raakte hij de kop aan. Even hield de slang zich stil. Plotseling beet hij toen in de richting van de ijlings teruggetrok ken hand van de fluitspeler. Djit spelletje werd vele, vele malen her haald. De slang gedroeg zich geleidelijk minder heftig. Zijn reacties werden tra- gér en rustiger. Tenslotte', waagde de slangenbezweerder het zelfs, de kop met de levensgevaarlijke giftanden over het gezicht, ja, zelfs over de tong te wrijven. Een toppunt van cobra-dressuur, ver zekerde mij een der Indiase omstanders, DE VERKLARING HOE MOET MEN het verschijnsel der ..Dansende Slangen" verklaren? Veel reizigers en onderzoekers hebben zich met de „Dansende Slangen" bezig gehouden. Sommigen kwamen tot dé conclusie, dat de cobra over muzikaal gevoel beschikt, waardoor zij op de maat der fluittonen heen en weer wiegt An deren zochten de verklaring in bijzondere (magische) eigenschappen der slangen bezweerders. Dank zij bovennatuurlijke krachten zou het dus mogelijk zijn de slangen in toom te houden en te laten dansen naar de pijpen hunner „bezweer ders". Weer anderen geven als hun oor deel, dat de vertoning slechts schijnbaar gevaarlijk is, omdat de slangenbezweer ders tevoren de giftanden der dieren verwijderd zouden hebben. Wat deze laatste verklaring betreft, kan men zeggen, dat zij in haar algemeen heid onjuist is. In Egypte, waar een neef van de cobra voorkomt (aspis ge heten), trekt een bezweerder inderdaad in de meeste gevallen eerst de giftanden uit alvorens een vertoning met zijn slan gen te geven. Hij doet dat door het dier in een lap te laten bijten en dan een harde ruk te geven. In India hebben vrijwel alle dansende slangen hun tan den nog. Ook wordt daar het vreselijke gif dat een mens binnen vier minuten naar de andere wereld kan helpen maar heel zelden vóór het begin der voorstelling afgetapt. De dressuurmetho- de is gebaseerd op drie dingen: zelf vertrouwen, moed en een zeer grote ken- Dressuur van cobra's in het oude India. nis van de psyche en reacties van de brilslang. Eerst iets over deze slangensoort zelf. De brilslang (wetenschappelijke naam Naja tripudians) komt onder verschil lende namen enige hiervan zijn cobra de capello, naja, hoedslang, hantieh-poe- ra, oelar biloedak voor in India, Pa kistan, zuid-China, Birma, Thailand, In donesië, Ceylon, Afghanistan en in som mige streken nabij de Kaspisehe Zee. Nauw verwante soorten vindt men in Afrika. Het dier leeft van hagedissen, kikvorsen, padden en kleine zoogdieren. Bij nadering van een mens vlucht ze vrijwel steeds. Is er echter geen moge lijkheid om weg te komen, dan aarzelt de cobra niet en bijt zij onmiddellijk, in de regel met dodelijke gevolgen voor de getroffene. De cobra is dus stellig een dier om zoveel mogelijk te ontwijken. De slangenbezweerders evenwel doen dit geenszins. Veeleer prikkelen zij hun slan gen. KAEMFERS VERHAAL ZELF HEB IK nooit gezien hoe een cobra gedresseerd werd. Een chi rurgijn der Oostindische Compag nie, de zeer verdienstelijke geleerde dr. Kaempfer, was echter eens getuige van zq'n „les". Hij vertelde er in zijn ge schriften later ongeveer het volgende over. De lessen vonden plaats (vernam hij van de temmer) des ochtends en des na middags, dus als het. niet te warm was. De slangen „woonden" in stenen potten. Bij het begin van de les plaatste de temmer alle potten Kaempfer telde er eenentwintig op een stuk zandige grond. De een na de ander liet hij de cobra's uit de potten. Zodra een slang uit een pot was gekropen en wegschui- felde, dwong de „leraar" hem met een stok tot terugkeren. De slang werd boos, viel de man aan en wilde he mbijten. De temmer gebruikte dan het deksel van de pot als schild, zodat het dier zijn kop stootte en terugdeinsde. De temmer hield dit „toernooi" zo lang vol tot de slang niet meer attaqueerde. Wel bleef het dier dan met opgeblazen keel en gereed voor de aanval argwanend alle bewegingen van het als schild dienst doende potdeksel volgen. Het was zaak, vertelde de temmer, de dieren niet te veel pijn te doen of overmatig te ver moeien, daar dan hun aanvalsgeest zou verdwijnen en bijgevolg hun waarde voor „vertoningen" kleiner zou worden. Ge ruime tijd aldus behandelde slangen raakten er aan jewend om, als het pot deksel en later zelfs de blote vuist werd opgeheven, hun kunsten te vertonen, dus op hun staart te gaan staan en met opge blazen keel de bewegingen van deksel of vuist te volgen. De angst, door deksel of vuist pijn te worden gedaan, weerhield de dieren van bijten. In een verder dres- suurstadium begon de temmer op de fluit te spelen. Dit was een muzikale il lustratie van de vertoning, die echter het „dansen" niet wezenlijk beïnvloedde. WAT ZEGT MEN THANS? EN TEGENWOORDIG, WAT vindt men nu van de „Dans der Slangen"? Ik wil proberen dit kort uiteen te zetten. Zodra een cobra zich bedreigd voelt, gaat hij ,,op zijn staart staan" en ontplooit hij zijn ,,hoed". Deze wordt ge vormd- door het uitzetten van enige paren verlengde ribben vlak achter de kop. Op de verbreding tekenen zich twee ogen af, die door V-vormige lijnen zijn ver bonden. Dit bezorgde de cobra de naam „brilslang". In dreigende houding wiegt de slang het bovenlijf heen en weer. Misschien doet hij dit om de afstand tot de „vij and" te schatten, misschien ook louter en alleen uit agitatie. Tot een beet gaat hij niet graag over, omdat het kostbare gif dat hij dan verliest, niet zo snel wordt aangevuld. Bovendien heeft een bezweer der zijn „leerlingen" zó vaak in de lucht óf een' hard voorwerp laten bijten, dat zij het een beetje verleerd hebben, hun gifwapen te gebruiken. Voorts en dit wijkt af van wat Kaempfer vernam en later opschreef hebben de fluittonen een kalmerende uitwerking. De -slang wiegt in den beginne, wel opgewonden heen en weer, maar valt niet aan, om dat hij aanvallen en bijten in de lucht of in een „onaangenaam" voorwerp met elkaar associeert. Naarmate het dier, mede onder invloed der muziek, rustiger wordt, durft de temmer het dichter te naderen en zich tenslotte te laten „zoe nen" door zijn slang. Nadien zakt de slang rustig terug in zijn mand of pot. Slangen bezweren is dus geen duivels kunst. Het is een goed voorbereid spel met de stemmingen en reacties van de levensgevaarlijke cobra. Maar hoewel geen duivelskunst, blijft het niettemin gevaarlijk. Jaarlijks komen er enige slangenbezweerders om door de beten van hun giftige „mede-acteurs". Intussen: slangenbezweerders zijn niet uitgerust met hogere krachten of zwarte to ver wijsheid. Zij, de beheerders van die gevaarlijke reptielen, zijn gewone men sen. Dus: waarom zoudt ook u niet eens proberen slangen tp dresseren en te laten dansen? Geloof mij, de zoen van een cobra ligt ook binnen uw bereik. U kunt de kunst leren, als u maar geduldig bent en vooral niet bang. De loting voor de wedstrijden in de vierde ronde van de Engelse beker, die op 25 januari zal worden gehouden, ziet er als volgt uit: Leeds United - Hull City of Everton, Scunthorpe United of Barnsley - Bury, Leyton Orient - West Ham United, Bath of'Bolton Wanderers - Nottingham Fo rest of Preston North End, Liverpool - Port Vale, Bedford - Carlisle United, Manchester United - Bristol Rovers, Oxford United - Brentford, Tottenham Hotspur of Cheslea - Huddersfield Town, West Bromwich Albion - of Blackpool - Arsenal, Ipswich Town - Stoke City, Sunderland - Doncaster Rovers of Bris tol City, Burnley of Rotherham United - Newport County, Blackburn Rovers - Fulham, Aston Villa of Aldershot - Swindon Town, Sheffield United - Swan sea Town. Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van onze inniggeliefde echtgenote, moeder, grootmoeder en zuster, Mevrouw echtgenote van de Heer Cornelia Cocklieyt geboren te St.-Jansteen, 20 september 1883, en heden overleden, gesterkt door het H. Olisel. St. Jansteen C. J. Cockheyt-v. Avermaete Emerie Cockheyt Jozef Cockheyt De Klinge (B.): Petrus CockheytBarbier en kinderen St. Jansteen Alois Cockheyt Hulst Irma Cockheyt J. Hermans-Cockheyt en kinderen. Elvira Cockheyt H. VerscheldenCockheyt en kinderen Axel Hulst Celina Cockheyt A. van ItegemCockheyt en kind St. Niklaas (B.): Elza Cockheyt G. BrackeCockheyt en kind Kapellebrug Georges Cockheyt G. CockheytVereecken St. Jansteen, 6 januari 1964. Absdaalseweg 32. De plechtige uitvaartdienst en begrafenis, waar toe U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats heb ben op donderdag 9 januari a.s. om 10 uur in de kerk van de H. Joannes de Doper te St. Jan steen. Rozenkransgebed op woensdagavond om 7 uur in de kerk te St. Jansteen. Zij die bij vergetelheid geen kennisgeving heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zo danig te beschouwen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St. Elisabeth Lief dehuis te Hulst, na een voorbeeldig en geduldig gedragen lijden, gesterkt en getroost door de ge nademiddelen der H. Kerk, onze inniggeliefde Vader, Behuwdvader, Grootvader, Oom en Neef de Heer JOHANNES VAN KERKHOVEN weduwnaar van Mevr. Anna Maria de Rijcke, in de leeftijd van 89 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst M. Leeraert- van Kerkhoven F. Leeraert, kinderen en kleinkinderen Terneuzen R. Clemmmck- van Kerkhoven F. Ciemminck, kinderen en kleinkinderen A. Vermast van Kerkhoven, kinderen en kleinkinderen Hulst J. van Kerkhoven A. van Kerkhoven- Fauwels en kinderen Delfzijl J, Maas en verloofde. Familie van Kerkhoven Familie De Rijcke Hulst, 5 januari 1964. De plechtige uitvaart dienst, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woens dag 8 januari a.s. te 9.30 uur, in de kapel van het St. Elisabeth Liefdehuis te Hulst, waarna begra fenis op het r.-k. kerk hof, aldaar. Dinsdagavond om 7 uur rozenkransgebed in de kapel. VEILING te GOES zal op maandag 20 januari 1964 te 14.00 uur in café ,,'t Wapen van Rilland" te Ril- land-Bath ten verzoeke van de heer L. van Baaien publiek verkopen: 1. HET HUIS MET SCHUURTJE en tuin, aan de Rietland- straat 12 te Rilland, groot 3.31 aren. 2. HET PERCEEL BOUWTERREIN aan de Scheldestraat te Bath, groot 2.90 aren. B^kie percelen zijn vrij te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen, perceel 1 echter behoudens toe stemming van b. en w. Bezichtiging op zaterdag 11 en woensdag 15 januari '64 van 14.00 tot 16.00 uur. Daarna a contant aan voor meld adres Enige huishoudelijke INBOEDEL Bezichtiging op de dag der verkoop van 10.00 lot 12.00 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. TE KOOP: plm. 6 x 7 m. Gebr. STRUYCKEN, Inlichtingen terrein HERO, Breda. Dhr. J. de Rooy. Ook nieuws voor u in ,,'T KLEINTJE" dealer te Dordrecht vraagt voor het onderdelen-ma gazijn Alleen zij, die in de autobranche zijn werkzaam geweest komen in aanmerking. Uitsluitend schriftelijk r sollicitaties te richten aan: AÜTOMOBlEiBEDRUF Tienduizenden lezen dagelijks de rubrieken in ,,'t Kleintje". Voor weinig geld, een goed resultaat op elk gebied. Huispersoneel, woningruil, te huur gevraagd of aangeboden, verloren voorwerpen, huizen, 2e hands auto's, motoren, bromfietsen, 2e hands goe deren, die U wilt kopen of van de hand wilt doen, landbouw, vee, of wat U maar wilt. DUIZENDEN REACTIES OP HONDERDEN „KLEINTJES"! Hulst FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen) Overleden: Mevr. E. Mommaas-v. d. Velde, 82 j., Vlissingen. De heer F. Tramper, 51 j., Krabben - dijke; Mej. Nettie Bruyn- zeel, 17 j„ Kapelle-Bieze- linge. De heer H. Tabbeer- ne, 76 jaar, Vlissingen. De heer L. Roosenboom, 80 jaar, Roosendaal. Kosteloos. Het faillissement van Jo hannes Adrianus Maria Jo- chems, landbouwer en bo- terhandelaar, Weduwestraat no. la te Zundert, is op 3 januari 1964 opgeheven bij gebrek aan baten\ De Curator Mr. Felix R. van der Laken Sophiastraat 26, Breda P. VALENTIJN HULST wenst vrienden, bekenden en cliëntèle een Westdorpe A. JONKHEIM-JANSEN Café Sport Westdorpe A 180 wenst alle sportvrienden en begunstigers een Zalig Nieuwjaar. i* DROGISTERIJ Stationsweg 9 HULST Personeel ge Met spoed gevraagd, eleklro- monteurs hulpmonteurs en Leerling-monteurs voor woning bouw in geheel Limburg. Br. ond. no. 69867 X Leerstanzers gevraagd. Hoog loon. Voor vaklieden nieuw bouw eengezinswoning beschik baar. Majestic N.V., Helle- voetsluis. X. Beschaafde r.-k. huishoudster voor dag en nacht gevraagd- Van middelbare leeftijd, Bij twee bejaarden. Loon nader overeen te komen. Brieven of persoonlijke aanmelding bij fam. Verlinden te Terheijden, (bij Breda) Raadhuisstraat 18. Net meisje gevraagd. Neele- mans, Koewacht. Tel. 361. B1 moderne villa nabij Gent, goed loon, geholpen door kuisvrouw, mogelijkheid Frans te leren. Schrijven: Mevr. Etiënne Car- don, Dendermondse Steenweg 272, Destelbergen (België). B.z.a. voor 4 x p.w. hulp in de huishouding van 9-2 of lan ger. Liefst bij dame alleen. Middelburg of omg. Br. ond. no. 21077, B-ur. Dagbl. De Stem, Goes. Kamers voor echtparen en al leenstaanden. Flats- vrije wo ningen in verschillende plaat sen. Wooncaravans in huur koop. Contact, Regentesselaan 14. Breda, Tel. 39682. Te huur nieuwe kip-caravan met luifel, volledig ingericht 3 a 4 personen. Inl. tel, 01140- 2438. 11860 Womtigruil Honderden gecontroleerde ruil- woningen. Lokaal-interlokaal. Tot 20 jan. gratis inschrijven. Proefgidsen f 1,-. Contact, Re gentesselaan 14, Breda. Telef. 39682. Herenpolshorloge Kontiki elec- tromatic verloren. Tegen bel. ter. te bez. bij F. de Silva, Hulsterweg 162, Terhole. X. Weggelopen. Hond ras collie (lassie) kleur geel-bruin met witte vlekken. Luistert naar naam Lex. A. v. Wijck. Mos selpolder H 15, Philippine. Tel. 01159-204. Weggelopen dwergkeesje kleur muisgrijs. T.b.t.t. bez. P. C. Quantstraat 21, Goes. Naaimachinekoopjes: nw. zig zag machines v.a. f 298, nw. elektr mach. v.a., f 175, ge bruikte machines v.a f 25, Bekkers, de leverancier voor alle wereldmerken naaimachi nes o.a. Necchi Melson, Husq- varna, Adler, Gritzner en Knittax breimachines. Bekkers naaimachinespecialist sinds 1890 Boschstr 67 Breda, tel 41725-X Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks Kees v. d. Ven Nieuwlandstr 3, Tilburg Tel. 04250-26617 X. Zuiniger stoken door deskundi ge voorlichting. Subliem ver zorgd kleurenfolderpakket gra tis op aanvraag. Permanente keuze uit circa 100 olie- en ko- lenconvectors model 1964. Bra bants Oliehaardenpaleis. Markt 33, Etten. Tel. 01608-2310. Schrijfmachines, nwe. koffer schrijfmachines, v.a. f 137,50 Diverse gereviseerde machines o.a. Remington, Underwood en v.a. f 65,- m. volle garantie. Reeds v.a, f 10,- per maand. Betaling in 6 maanden zonder rente. „Wilson", Utrechtsestr. 133, Amsterdam-C. Tel. 238395- 94057. Vrijblijvend demonstra tie door geheel Nederland, Ook op zaterdag de geh. dag ge opend. Portemonnee met inh. verloren dinsdagavond 24 dec. v.a. A. Rademakers naar Cloosterstr. 94. Teg. bel. ter. te bez. bij J. Crombeen, Cloosterstr 94, Kloosterzande. Auto's - Motoren Ook in 1964 gaan wij door met het verkopen van le klas au to's.. Het afgelopen jaar heeft weer eens waargemaakt, dat onze omzet nog steeds stijgt. Dat kan ook niet anders, want het wordt steeds meer bekend, dat onze service en garantie echte garantie is. Ook in het afgelopen jaar hebben wij weer vele tevredënheldsbetuigingen ontvangen. Schaart u ook in de lange rij van deze tevre den Beierum-autobezitters. Wij bieden u aan: Peugeot 404 1962, CHevrolet Chevy II 1962. Mercedes 190 D. 1962, Renault R.8 1962 Taunus 17 M. 1962, Taunus 17 M. 1961, Ford Ang- lia 1962, Ford Anglia 1961, Opel Rekord 1962, Opel Re- kord 1961. Opel Rekord 1960, VauxhalJ Cresta 1962, Renault L 4 1962, Citroen C.V. 1962, Re nault Dauphlne 1960, V.W. de Luxe 1961 en nog vele anderen. Voor een betrouwbare wagen, naar een betrouwbaar adres, het adres met de grootste voor raad, de grootste omzet en met de allergrootste service. Belcrum-Garage, Min. Kan straat 16-20 Breda. Tel. 01600- 39900-39870. Vlakbij groentevei ling en station. Dagelijks geo pend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m, 69959-X 202. Het was een geluk, dat de smokkelaars bij hun vlucht de deur van het huis hadden o- pengelaten. „Dat bespaart ons een in braak", lachte Minter, terwijl hij zijn broertje voorging. „Maar nu waar is de nota ris?!" Ze waren in een haveloze hal terechtgekomen, die door een kaars spaarzaam verlicht werd. „In boeken worden ontvoer de mensen altijd in een kelder opgesloten," meende Hinter. „maar welke van deze deuren is van de kelder?" Minter legde zijn vinger op de lippen. „Stil Luister!" waarschuw de hij. Uit een ander deel van het huis klonk het geluid van een hamer toen een schurend geluid en daarna werd alles weer stil. „Kom mee deze kant uit!" riep Minter, op een halfvergane trap wijzend. „Het geluid kwam van boven" „M-maar als het n-nu eens niet de n-no-notaris is, maar een andere s-smokkelaar?ü" stamel de Hinter benauwd. „Dat moeten we er maar op wagen", vond zijn broertje en zonder aarzelen begon hij de krakende treden te bestijgen. In Zundert vinlt u 5 typen keukens. U slaagt altijd voor iedere beurs een keuken'. N.V. Hoppebrouwers Showroom Wildersedijk 1, Zundert. Tel, 01696-2252. RoosendaalTelef 01650-5951. Eénkamer-ver warming, m eer kamer-verwarming. hetelucht- verwarming, centrale verwar ming. Deskundige voorlichting aanleg en onderhoud. Install, bedr. De Wèerd N.VMarkt 33. Etten. 01608-2310. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a, 1959 te k. Min. Kanstr. 18-20. Bre da Telef. 01600-39870. Steeds goede gebr. auto's m. volledige garantie, inruil en financiering. Garage v. Kaam, B. op Z. Tel. 01640-4775. Kindje blij zegt ta, ta, ta, heeft een plastic broekje SGA To huur gevraagd Wij vragen altijd kamers, flats, woningen enz. al of niet ge meubileerd. Gratis inschrijv. Contact, Regentesselaan 14, Breda. Tel. 39682. Dwegpincner, foxterrier, Schot se Collie, Hollandse herder, bouvier te koop. Te bevr. W. Schrier, Nieuwe Kraayertse- dijk 1, Lewedorp Tel. 01196- 419.X. 3 D. herders zw. dek, reuen 10 w. oud te koop. Prijs f 20. per stuk. Te bevr. Zeildijk 51, Hulst. Grote schieting ma. 6 jan. bij J. Nijs, Hulst. Soc. Herleving. Vooruit 100,-, inl. 4,-. ter. 3,-. Inl. van 2.30 tot 3 u. Dit is de Ami Barry Goldwatq men weet, als r daat voor het schikbaar stelt, opnieuw verkieI Velen hebben gistere! gebracht aan de op niel 86-jarige leeftijd overll Hopper, die stond opf chapelle ardente ingefl Amsterdamse stadsschj Tot de talrijke kunt! de baar trokken, bel Wasserman, Fien de lef hoff, Ellen de Thouar] Han Bentz van den Bel gen, Guus Oster, Fred T Boskamp, Bob de Lanl Jan Mens, de directeq school W. Ph. Pos. Als slippedragers liel wagen Caro van EijckT bert van Dalsum. Wim I van Spiegel, Peter SclJ mus, Elly van Stekej raerds en G. Winter, keerd door leerlingen] school. Overeenkomstig de Rika Hopper hield haar] plaatsen stil: voor een het studententheater bouw van de burgerlijk! invalide en het voormal? theater. Op al deze punl men aan de baar gehecW De Wereldgezondheids! een plan opgesteld vooil jarden dollars kostend J medisch onderzoekcentrul Dit centrum zal hat eerl zijn en zal resultaten y medisch onderzoek, afk delen van de wereld, vel Het zal waarschijnlijk] tigd in Genève. Het centrum zou on waarschuwingscentrum In het geval dat een zei vaarlijk blijkt, weet het] dellijk in welke andere medicijn ook in de hand „Het thaiidomidegeval voorbeeld", zei een dei| „de waarschuwing voor I spreidde zich snel genoJ sneller zijn verspreid in] wereldcentrum had bes! soort centraal post haq den". DE RAAD van commiss Algemeen Handelsblad n. in de op 15 januari 1964 tengewone algemene aandeelhouders voor bei van de raad van commis dragen de heren S. J. Wassenaar en ir. P. van I den. Huisvredebreuk w gelegd aan een 20-j uit Leiden die zich de Haagse politierec verantwoorden. Het vreedzame huisvred amoureuze inslag. De bad nl. reeds lange zijn buurmeisje Ann vader van Anneke hc waardering voor. De teren studerende stu een oude beproefde i zijn geliefde te bereikt in het nachtelijk uur kamer binnen. Dit dc via de dakgoot naar 1 van zijn buurmeisje t Hij klom door het daki borg zich onder het h neke. Na enige tijd wei kamerlicht aangeknipt was de ontsteltenis vait toen hij van onder h zijn aangebeden AnneJ

de Stem | 1964 | | pagina 6