Historische pelgrimstocht ten einde Wij baden voor ware en duurzame vrede „Laat wraak varen vergeeft elkaar'5 Bot geeft Vara drie dag de lijd en „Die verontwaardiging verwachtten we niet Paus bij afscheid in Amman: ZO IS HET TOEVALLIG.. Bemanning Uitbundig Optreden tegen Indonesië DAGBLAD VOOR ZEELAND OP 15 JANUARI Kolen duurder om mijnen te helpen Veertienjarige stal in kerk Diep bewogen keren wij terug j Weinig verandering ATHENAGORAS NAAR ITALIË Naar Florence Maleisië en Engeland WIGBOLD (VARA): Muur weer open Westen gelooft er niets van Hij blijft achter de tekst staan Ben Bella krijgt Iljoesjin SPROOKJE....? I04e JAARGANG No. 24479 VapibCod? Koningin a* Vedtmieme. rjrtgeve: N. V. Lfitg. AAij. Neerlarxtta. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harlcx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. D I N S D A G 7 JA NU_A R I 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cervt. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Ze'UNe'Men: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: Usbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 VORSTELIJK ONTHAAL VOOR HEILIGE VADER IN ROME telefoon 2893) Minister Andriessen (Economische Zaken) heeft gisteren in een bijeen komst van de Mijnindustrieraad in Heerlen drie maatregelen aangekondigd in verband met de moeilijkheden, waar in de Nederlandse mijnen verkeren. Als eerste daarvan noemde hij een ver hoging van de kolenprijs. De verhoogde kolenprijs gaat 15 janu ari in. Met welk bedrag de kolenprijs zal stijgen kon de minister nog niet zeggen. Verder za] het Rijk een garantie van 23 miljoen geven aan het algemeen mijn werkersfonds en het beambtenfonds en een jaarlijkse bijdrage van 2,5 miljoen aan de ziekenkas van het algemeen mijnwerkersfonds. Ook zal worden ge streefd naar een versnelde integratie van de Staatsmijn Hendrik met Staats mijn Emma, die op de duur kan leiden tot opheffing van de mijn Hendrik. Voor de arbeiders, die niet elders in de mijnen kunnen worden geplaatst, moet een bevredigende financiële rege ling worden getroffen, zo zei de minis ter. Hij heeft de Staatsmijnen gevraagd hem voorstellen te doen voor regelingen t.a.v. vervroegde pensionering op wacht geld. In overleg met de kinderrechter, de of ficier van justitie en de vader is giste ren in Maastricht gearresteerd de 14-ja- rige Walter S. In de loop van enkele maanden heeft hij zich schuldig gemaakt aan een groot aantal diefstallen in Maas tricht. Onder meer stal hij in de O.L. Vrouwe Basiliek zilveren medailles, die hij de dag daarna langs de huizen te koop aanbood. De jongen is in verzekerde bewaring gesteld in afwachting van de beslissing van de kinderrechter. Met alle pracht en praal, die in Italië slechts buitenlandse monarchen ten deel vallen, heeft Rome gisteravond Paus Paulus ontvangen bij diens terugkeer uit het H. Land. Onmiddellijk nadat de H. Vader op het vliegveld Ciampino bij Rome zijn DC-8 met breed armgezwaai had veriaten, werd hij welkom geheten door president Segni, premier Moro, verscheidene kardi nalen en bisschoppen en leden van het diplomatieke corps. Toen het pause lijke toestel wegens oponthoud in Amman vijftig minuten later dan verwacht werd op het vliegveld neerstreek, klonken 21 saluutschoten alsmede een oorverdovend gejuich en werden het Vaticaanse en Italiaanse volkslied aan geheven Zelfs de officiële erewacht, die de H. Vader al zegenend inspec teerde, en het traditionele vaandel, dat de Paus eveneens zegenend groette, ontbraken niet. boete volbracht. Wij hebben gebeden, dat Op de officiële tribune aangekomen zei de H. Vader: „Diep bewogen keren wij terug en voor altijd dragen wij in onze herinnering de indrukwekkende en ont roerende beelden van de heilige plaatsen, die zo duidelijk spreken van het leven, het lijden en de liefde van Jezus", aldus sprak Paus Paulus de Zesde na aankomst gisteravond op het oude Romeinse vlieg veld Ciampino. „Wij wensten", zo verklaarde de Paus verder, „dat onze reis naar Palestina de betekenis zou krijgen van een bijzonder innige en vurige ontmoeting met Chris tus, teneinde zo voor de wereld te getui gen van de sublieme werkelijkheid en universaliteit der verlossing, die de God delijke Heiland verder door zijn Kerk bewerkt. Nu wij thans opnieuw voet op Italiaanse bodem zetten, waar eens Pe trus aankwam met zijn edele vernieu wingszending, kunnen wij zeggen dat wij ons voornemen trouw zijn gebleven". De liturgie van het feest van Drieko ningen. de verschijning des Heren, spreekt van een grote glans die zich van Jeruzalem uit over de wereld verbreidt en de duisternis overwint, aldus de Paus. „In dit goddelijk licht", aldus de Paus, „hebben wij onze tocht van gebed en dit licht nog stralender over de wereld moge schijnen". „Alleen in Jezus, wij herhalen het, is de redding", zo zei de Paus verder in zijn toespraak op het vliegveld. „Daarin ligt de vrede der wereld. Dit hebben wij afgesmeekt, toen wij op de naakte steen van het Heilig Graf neerknielden, op de Calvarieberg en in Gethsemane, in de zaal van het Laatste Avondmaal en. in Nazareth. In de Grot der Geboorte in Bethlehem hebben wij voor alle mensen van goede wil gebeden om het geschenk van de ware en duurzame vrede. Moge de Heer onze gebeden verhoren en de tocht van zijn plaatsbekleder vruchtbaar maken aan heiligheid, gerechtigheid en waarheid „om het volk te doen be seffen, dat het heil ligt in de vergeving der zonden (Luc. 177)". „Onze gedachte", zo vervolgde de Paus, „gaan thans terug in dankbare genegen heid naar de overheden in het Heilig Land. die onze reis zo zeer hebben ver gemakkelijkt en die alles hebben gedaan om ons korte verblijf in het Heilige Land zo prettig mogelijk te doen verlopen". Nadat de Paus de Italiaanse president Segni en alle autoriteiten en persoon lijkheden zijn dank had betuigd voor de ontvangst op Ciampino, dankte hij ook in het bijzonder de bemanning van de DC-8, waarmee hij de reis Rome-Amman en terug maakte. Hij besloot zijn toe spraak met de woorden: „In dit uur van grote ontroering omarmen wij in vader lijke liefde alle volkeren, die wij ont moet hebben en die ons in gedachten en gebeden vergezeld hebben". Daarna gaf de Paus zoals hij zei „de gehele mensheid" zijn apostolische zegen. Zijn stem klonk helder en duidelijk, hoe wel hij uiterlijk nogal vermoeid leek. President Segni sprak de hoop uit dat het zaad, dat door de bedevaart van de Paus werd uitgestrooid, vrucht mag dra gen en dat „het mensdom rust mag her vinden, vertrouwen in zijn verheven be stemming en besef van de grote geeste lijke weldaden". Hij zei dat Italië zich bewust is van de grote verantwoorde lijkheid als land van het Vaticaan en zich met alle kracht wil wijden aan de op dracht van vrede en van rechtvaardig heid in waarheid en in vrijheid". Op bovenstaande foto ziet u hoe Paus Paulus na het verlaten van de G'eboortebasiliek de samenge stroomde menigte toewuift. Na afloop van de plechtigheid stapte de kerkvorst in zijn zwarte, open Mer cedes voor de rit naar Rome. begeleid door een motorescorte. De Romeinse be volking bereidde de Paus een uitbun dige ontvangst. Alle tweeduizend klok ken van de stad luidden hem een wel kom toe. terwijl duizenden burgers in verband met Driekoningen een dagje vrij met brandende fakkels langs de weg stonden. In de kille maar mooie avond stond de Paus in de auto, af en toe zijn handen opheffend bij wijze van groet. Langs de feestelijk versierde route lieten kinderen ballonnetjes in de Ita liaanse en pauselijke kleuren op. Aan vankelijk volgde de auto van de Paus dezelfde weg die Petrus bijna twintig eeuwen geleden volgde, toen hij voor het eerst in Rome kwam. Toen de tocht begon was de kap neer gelaten, maar reeds na enkele minuten werd hij gesloten vanwege de kou. Over al langs de weg stonden juichende men sen. In de omgeving van het Vaticaan alleën stonden naar schatting 75.000 men sen, van wie velen al vroeg in de mid dag een goed plaatsje hadden opgezocht. HET HUWELIJK tussen de Deense prin ses Anne Marie en de Griekse kroonprins Constantijn zal in januari 1Ö65 in Athene worden gesloten. WEST-PAKISTAN heeft de Islamitische partij verboden en vele vooraanstaande leden gearresteerd. De reden van de maatregelen tegen deze enige goed ge organiseerde oppositiepartij in West-Pa- kistan zal, naar de regering zei, „later bekend gemabkt worden". FRANKRIJK zou Cambodja, dat op ver zoek van de regering van dat land de militaire hulp staakte, nu vliegtuigen, tanks en ander oorlogsmateriaal aange^ boden hebben. ERHARD. de Westduitse kanselier, gaat Januari naar Londen om er met Home over politieke kwesties te spreken. I Schroder gaat mee. DE IMAM van Jemen is, althans volgens een Egyptische krant, bij een aanslag gewond geraakt. NEGENTIEN jonge Afrikanen zijn giste ren in Johannesburg gestraft met 2 tot 5 jaar gevangenisstraf omdat ze lid waren van de verboden Pan-Afrikaanse Con grespartij. BONN schijnt een nieuwe nota aan de 'ranse regering vooi te bereiden over de kwestie-Argoud. De Duitse regering laat het niet zitten bij de Franse weige ring tot uitlevering van de tot levens lang veroordeelde Ö.A.S.-leider. 1N, DE Sovjet-Unie is een voertuig ont wikkeld dat op een luchtkussen van on geveer 30 cm een snelheid van 120 km per uur kan ontwikkelen Het voertuig 's bedoeld om zich over rivieren te ver plaatsen. OP DE SCHEEPSWERF van C.R.D.A. in Monfalcone in Italië is het grootste schip Hat ooit in dat land werd gebouwd, te water gelaten. Het is de 90.400 bruto registerton metende motortanker Carlo Cameli, die is gebouwd voor de Santa Lucia-maatschappij in Palermo op Sici lië. HET AANTAL ingeschreven woningbe- noevenden in Den Haag is vorig jaar met 7o0 gevallen tot 11.500 gestegen. Weersverwachting medegedeeld door net K.N.M I geldig tot vanavond: bewolking met plaatselijk enige eerslag en hier en daar mist. Ma- "tot zwakke wind uit westelijke t eUi en* Dezelfde temperaturen als Vann150 of iets lagere. ond?aa.s: zon onder 16.45- uur. Maan 12,51 uur. 2.20^?u zon op 848 uur. Maan op PAUS PAULUS heeft gisteren zijn pel grimstocht naar het H. Land besloten met een dringend beroep op de wereld lijke leiders om te werken aan de vre de en met de persoonlijke belofte, dat hij zou werken voor de vrede en de eenheid der christenen. Hoogtepunt van de dag was echter de tweede ontmoeting met de patriarch Athenagoras. Nog nooit bracht een Paus persoonlijk een tegenbezoek, zodat Paus Paulus VI gisteren voor een precedent zorgde. Beide kerkvorsten omarmden elkaar twee maal en hun stemmen tril den van ontroering. „Meest Heilige Broeder in Christus", zo zei Athenago ras, „deze ontmoeting is oorzaak van zeer grote vreugde. Wij beschouwen de ze gebeurtenis als van uitzonderlijk be lang in de geschiedenis van kerk en christendom". Beiden hoopten vurig dat hun ontmoeting de eerste belang rijke stap zou zijn op weg naar de christelijke eenheid. „Moge deze ont moeting het ochtendgloren zijn van een schitterende en gezegende dag", zo zei Athenagoras. Daarna verdiepten beide kerkvorsten zich in gezamenlijk gebed waarna het „Onze Vader" klonk en beiden de me nigte zegenden. „Wij zijn innig gelukkig dat deze ontmoeting de beste verwach tingen inhoudt", zo sprak de H. Vader, die weigerde tijdens het gesprek met de patriarch op de voor hem bestemde gouden troon plaats te nemen Later op de dag ontmoetten de beide kerkvorsten elkaar bij toeval in de straten van Jeruzalem nog een keer, Zij spraken toen nog tien minuten met elkaar. Patriarch Athenagoras heeft intussen de wens te kennen gegeven het graf van patriarch Joseph II in Florence te be zoeken. Kort voor zijn dood had Joseph een vereniging van katholieke en or thodoxe kerken al geuit. De H. Vader heeft gisteren ook nog bezoe ken gebracht aan Jezus' Geboortekerk en de kerk van de H. Catherina, beide in Bethlehem en aan de plaats waav Christus bijna 2000 jaar geleden werd geboren. Een enorme mensenmenigte juichte de H. Vader enthousiast toe. De Paus en zijn gevolg mochten de Ge boortekerk betreden door een deur. die eeuwenlang voor katholieken gesloten is geweest. Boven de gehele pauselijke route vloog ook gisteren weer koning Hoessein van Jordanië. Op het vliegveld van Amman werd de H. Vader uitgeleide gedaan door de Jordaanse vorst, die de Paus de „Groot ste aller pelgrims" noemde. Hij verklaarde zich bereid naar vrede te streven, maar, zo voegde hij daaraan toe, „die vrede kan niet verwezenlijkt worden als niet overal öp aarde gerech tigheid heerst". Nadat nog enkele ge schenken werden uitgewisseld steeg het pauselijk toestel op voor de terug reis naar Rome. Zowel koning Hoesein als de Israëlische president ontvingen nog een danktelegram van de Paus Paus Paulus bad daarna, dat het Nabije Oosten zijn tweespalt moge overwinnen. „Laat alle bitterheid en wraak varen Weest vriendelijk voor elkaar en ver geeft elkaar zoals Christus U edelmoe dig heeft vergeven", zo zei de Paus, die tot slot zijn apostolische zegen gaf. Volgens de delegaat van de Grieks- Orthodoxe kerk in Mexico zal de ont moeting tussen de Paus en patriarch Athenagoras wel leiden tot een betere verstandhouding, maar niet tot een ver eniging van beide kerken. Groot-Brittannië en Maleisië zijn niet van plan lijdelijk toe te zien hoe Indo nesië agressie blijft plegen. Ze zullen die met vastberadenheid en eensgezindheid tegemoet treden, hebben ze gezegd. De Britse minister van defensie. Peter Thorneycroft. en de premier en vice-pre mier van Maleisië, Tengkoe Abdoel Rah man en Toen Abdoel Razak, zeiden ook volledige overeenstemming te hebben be reikt over de maatregelen die zij zullen Gisteren is nogmaals bevestigd, dat Oost-Duitsland bereid is tot onderhande len over een permanent pasjesverkeer in Berlijn. Het officiële blad van de Oostduitse communistische partij „Neues Deutsch- land", meent dat „er onderhandelingen kunnen en moeten zijn". Westerse functionarissen beschouwen deze informele Oostduitse bereidheid niet als een teken voor een spoedige herope ning van de muur. Zij koesteren verdenkingen jegens de communisten, die een akkoord hopen te bereiken, dat de wettige status van West- Berlijn zou aantasten door de verant woordelijkheid van de Westelijke geal lieerden en de Westduitse regering te bagatelliseren. Westelijke geallieerden geloven dat dit niet zou gebeuren. Burgemeester Willy Brandt heeft hen immers beloofd, dat hij met de westelijke geallieerden overleg zal plegen over iedere stap op weg naar enigerlei nieuwe besprekingen. De Westberlijners wensen dat de muur opnieuw open gaat, maar niet ten koste van een politieke prijs. Intussen heeft een Westberlijns blad bericht dat een communistische recht bank vorige maand 19 Oostberlijners heeft veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens pogingen een tunnel te bouwen om naar West-Berlijn te kunnen vluch ten. De Oostberlijnse politie heeft, toen de muur werd gesloten, een verslaggever en een fotograaf van het Amerikaanse persbureau Associated Press gearresteerd. Op de foto plaatst een Vopo een plaat board voor een van de door gangen. De Paus droeg in de basiliek van de Geboorte een Mis op, waarin hij pleitte voor een goed einde van het concilie. Na afloop van de Mis gaf de Paus zijn zegen (foto). (Van onze radio- en tv-redactie) Maandagmiddag hadden wij een kort gesprek met de eindredacteur van het tv-programma ,,Zo is het toevallig ook nog eens een keer", dat zaterdagavond Cadeautje van Kroestjev President Ben Bella van Algerië heeft gisteren van premier Kroestjev een vliegtuig ten geschenke gekregen met een Russische bemanning van tien leden. Het toestel, een schitterend uitgeruste Iljoe sjin met propeller-turbine-aandrijving, werd door de Russische ambassadeur op een militair vliegveld bij Algiers aan» het staatshoofd overgedragen. Ben Bella maakte direct een rondvlucht met zijn nieuwe aanwinst. De Iljoesjin en zijn bemanning blij ven permanent Ier beschikking van het Algerijnse staatshoofd. De Deense fabrikant Hans Chris tian Andersen heeft een poeder uitgevonden, waarmee de veront reiniging van de zee door stook olie afdoende en goedkoop kan worden bestreden. Volgens Deen se persberichten moet het middel door een vliegtuig boven de olie worden uitgestrooid. Er ontstaat dan een chemische verbinding die de olie doet klonteren en zinken. (Van onze Haagse redactie) Minister Bot (O. K. en W.) heeft het bestuur van de VARA doen weten, dat hij van oordeel is dat door een on derdeel van het televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog 'ns 'n keer" van zaterdagavond jl., „de godsdien stige gevoelens van een zeer groot deel van het Nederlandse volk zyn ge krenkt". Naar het voorlopig oordeel van de minister vormt dit een inbreuk op de goede zeden en openbare orde. De minister overweegt derhalve ernstig tot een maatregel over te gaan als be doeld is in artikel 20 van het televisie- besluit. De minister heeft daarbij de VARA in de gelegenheid gesteld om hem binnen driemaal 24 uur schriftelijk haar standpunt omtrent deze uitzen ding van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" in kennis te stellen. Dit blijkt uit een communiqué, dat de persdienst van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gistermiddag heeft uitgegeven. Minister Bot heeft, zoals het communiqué beves tigt. de gewraakte uitzending op zater dagavond zelf gezien. Zoals bekend is er van vele zijden ernstige kritiek ge uit op een onderdeel van dit program ma, waarin een persiflage werd gege ven van televisiekijken als pseudo-re- ligie. Daarbij werden o.m. de Tien Ge boden betrokken, alsmede het „Onze Vader" en het Johannes-evangelie. Artikel 20 van hel televisiebesluit, waarop de minister doelt, houdt in dat eventueel de zendtijdvergunning kan worden ontnomen of bepaalde perso nen van de televisie kunnen worden ge weerd. Ook kan een bepaalde uitzen ding verboden worden. De fractievoorzitters van de K.V.P., V.V.D.. A.R.P. en C.H.U. hebben minis ter Bot vragen gesteld over het ge wraakte programma. Zij wijzen daarin op het feit dat de wijze waarop teksten uit de Heilige Schrift zijn gehanteerd, door zeer vele kijkers als spot met wat hun heilig is moet zijn ervaren. Indien de minister de uitzending heeft gezien, zo vragen zij, en als het voor hem mogelijk zou zijn geweest in te grijpen, waarom heeft hij dat dan niet gedaan? Verder vragen de vier fractieleiders welke maatregelen de mi nister denkt te nemen om herhaling van zulke aanstootgevende uitzendin gen te voorkomen. De heer Vondeling, fractieleider van de P.v.d.A., gevraagd waarom hij zich niet bij zijn vier collega's heeft aange sloten, zei gisteren dat hij de uitzending niet zelf heeft gezien en dat het hem niet nodig leek „zo snel bij de regering aan de bel te trekken over een zaak waarvan duidelijk vaststaat wie de ver antwoordelijkheid dragen". Naar de mening van de heer Vonde ling moet de regering pas „in het uiter ste geval" gevraagd ^worden in te grij pen. Hij vond het niet nodig de rege ring er nu al bij te halen, te meer om dat de minister zelf al gereageerd heeft. Het dagelijks bestuur van de VARA heeft gisteren een verklaring uitgege ven over de kwestie. Het zegt daarin dat de bedoeling van het gewraakte programma is geweest „kritiek uit te oefenen op de velen, voor wie de ma teriële welvaart van nu boven alle geestelijke waarden uitgaat en die meer opzien naar de televisie-antenne dan naar het Kruis'.'. Het bestuur verklaart verder dat de redactie van het programma „op schok kende wijze de aandacht heeft willen vestigen op de geestelijke leegheid in vele levens". In deze eerlijke bedoeling, zegt de VARA, is men niet geslaagd en de vorm waarin het werd gebracht is op weerstand gestuit. Aan het slot van zijn verklaring zegt het V AR A-hoof d- bestuur: ,Jn hoeverre de gebleken mo gelijkheid tot ernstige misverstanden als bij deze uitzending aan de dag ge treden, gevolgen dient te hebben voor het programma als zodanig, zal nader ff Ltd Apunt van overweging in het VARA-hoofdbestuur uitmaken". zoveel verontwaardiging hij vele kijkers wekte. De heer Wigbold, die bij de Vara-televisie ook de leiding heeft van het tv-programma „Achter het nieuws", is een pratizerênd katholiek en een overtuigd socialist. Hij verklaarde on middellijk, dat hij noch zijn teamgeno ten ooit de bedoeling hadden gehad om ook maar iemand te willen kwetsen in zijn godsdienstige gevoelens. Door middel van deze tekst wilden zij de kijkverslaving als een moderne ..pseudo-religie" in woord en beeld ge stalte geven. Toen wij vroegen waarom hij deze tv-verdwazing als een pseudo- religie kwalificeerde, kregen wij ten ant woord, dat het tv-kijken voor'vele Ne derlanders als het ware een geestelijke levensvulling was geworden. „En 'die konden wij in wezen alleen maar zo schokkend onder woorden brengen, door gebruikmaking van teksten, die geënt waren op godsdienstige uitspraken en teksten, die zeer velen begrijpen. Eerst zondagavond, nadat ik op de hoogte was gesteld van de vele protesten, ben ik even gaan twijfelen over de vormgeving Maar later werd ik na lezing van de tekst het met mezelf eens..dat ik volko men achter de woorden kon blijven staan. Overigens heb ik zelf de eerste tekst voor dit onderdeel naar de prullen mand verwezen, omdat daarin vanuit een bepaalde godsdienstige hoek dit tv- programma werd benaderd. We hebben over de thans uitgesproken tekst uit en te na gedebatteerd en waren het er una-- niem over eens. dat deze wel door de beugel kon. Geloof me, we hebben niet de bedoeling gehad om te spotten met de bijbel of de kerkelijke gebeden. Ons programma is geen politiek cabaret waarmee je de lachlust van de kijkers moet opwekken, maar een satire, waar in op scherpe en vaak schokkende wijze bepaalde mistoestanden worden gehe keld. En je kunt ervan overtuigd zijn, dat de Vara en wij niet zo'n programma presenteren om trammelant te verwek ken. De enorme verontwaardiging had den wij dan ook nimmer vewracht. Dat biddende gebaar aan het slot was zon der twijfel een misgreep en die betreur ik in hoge mate." Ook de Vara-bestuurder, de heer J. W. Rengelink, had tegen de woorden geen bezwaar, maar de vorm vond hij niet gelukkig. Prof. dr. C. L. Patijn, Tweede-Kamerlid en lid van de pro testants-christelijke werkgemeenschap in de PvdA, vond de uitzending „intens misselijk en slecht" en getuigend van een .slechte smaak." Sw* -T m^vxttisvZ.

de Stem | 1964 | | pagina 1