Zwart o Beverley Hillbillies Erik Sikkes jaagt op zijn „Leidsepleinkat 1 Hinter en Minter en de Circoprops GELD LENINGEN per post SCALDIS Priester N.V. Terugblik BOHAN Wegens verhuizing te koop: H. B0USSEN p.f. c IALE IRS lijp k naar ||lg HYPOTHEEKGELDEN beschikbaar op woonhuizen, woon/winkelhuizen en boer derijen. - Aflossingssysteem naar keuze. Inlichtingen bij: HYPOTHEKEN N.V. Brigittenstraat 17 Utrecht Tel. 030 18751 of buiten kantooruren 020- 123123, alsmede bij onze hy potheekinspecteur, de heer tt. Franken, Wiir.euninastraat l Oudenbosch tel. 01652-2234 lllllllillUUM. ««Illlll 500 jonge legkippen (3 mnd a.d. leg), bascule met ge wichten, windmolen, stro- snijmolen, 2 elektr. broed- lampen, ladder, dekzeil, 3 hooivorken, kruiwagen, 30 m rubber tuinslang, 4-gaats bunkerkacheltje z.g.a.n., dressoir enz. Verder nog di verse materialen en inven tarisgoederen. EHestraat 13 - Heikant (St.-Jansteen) zonder u te verplaatsen, vanaf 22.000 Bfr. (f 1571) tot 35.000 Bfr. (f 2500) thuisgestuurd, terugbet. in 12. 18, 24, 30 of 36 mnd. EIGEN KAPITAAL Alles wordt per brief afge handeld. Enkel mits inko men van tenminste f 500. oer maand. Schrijf of telefoneer van 9 tot 12 en van 13 tot 17 u. zaterd. gesloten. Naam: Adres: Gewenst bedrag: N4 Kon. Astridplaats 16 BAZEL - W. (België) (bij Antwerpen) Tel. (03) - 75.13.36-75.13.53 Middelburg - Tel. 01180—5055 Breda - Tel. 01600—39450 c t t r t c l j i lidegen 'varing matige iploma en ver delen: lerdeel illende doen ■leid te i/Iiddei- 7 over- an een in de 3 land 1 l i 1 s c i I 1 uari, 19 uur, in lucé bijwonen. i, vrage documentatiegids E 344 -avenhage, tel. (070) 244466, na ÜNBIEDING DT T/M UARI A.S. in 45 1-96 Tel. 31924 Tel. 36066 Tel. 38073 Tel. 32349 Tel. 6719 i 1 l c z s 9 e C ii u h o k 9 tl u E STEM VAN ZATERDAG 4 JANUARI 1964 DE KRO-televisie vertoont zondag avond de eerste aflevering van de (oorspronkelijk Engelse) komedie reeks „Erik Sikkes" op het scherm. De toeschouwers zullen nu kennis kun nen maken met een kostelijke creatie van Willy Walden als de sympathieke maar altijd wat onhandige vrijgezel Erik Sikkes, die bij zijn ongetrouwde zuster Hetty (Mieke Verstraete) in woont. In hun dagelijkse leven onder vinden zij nogal wat moeilijkheden, ge tuige hun eerste avontuur, waarin de „Leidseplein"-kat van Hetty de onge wilde hoofdrol speelt en de buurman, signor De Bock van Steenwijck (Rob Milton) nogal wat narigheden bezorgt, ALS namelijk blijkt dat de ,snoezepoes' verdwenen is, dwingt Hetty haar in pyjama gestoken broer, om in het -holst van de nacht dit mirakelse beest te gaan zoeken. Willy Walden, de slagvaardige revue-komiek ten voe ten uit, voldoet aan dit bevel, maar hij gaat daarbij zo onhandig te werk dat bij allerlei mensen tegen zich in het harnas jaagt. Na de meest koste lijke verwikkelingen blijkt er een veel eenvoudiger oplossing te bedenken te zijn geweest. Deze tv-serie wordt in Engeland al jaren met succes voor de camera's opgevoerd. De acteur Eric Syces speelt zelf de hoofdrol in deze tv-reeks, die de Britten als spoedig aan zijn naam verbonden. Hoewel het in de bedoeling van de KRO-televisie had gelegen om reeds eerder met „Eric Sikkes op de beeld buis te verschijnen, bleken de op tele- recording vastgelegde afleveringen niet helemaal te voldoen aan de eisen, die m I Zaterdagavond opent de KRO op Hil versum I 402 m om 19.30 uur het avondprogramma met Populaire klas sieken", om 20.30 uur gevolgd door „Rie- leksen". Voorts is er om 21.50 uur ,,Bric a brac" en om 22.20 uur een reportage van het pauselijk bezoek aan het H. Land. Om 22.40 uur volgt de rubriek Kruispunt" en om 23.25 uur een cello recital. Op Hilversum II 298 m presen teert de VARA om 20.05 uur .Specialitei tentheater" en om 21.15 uur een recht streekse uitzending uit Alkmaar van het teenagerprogramma ,,Vijf seconden van Woef". De hoorspelserie „Langs verge ten wegen" wordt om 22 uur uitgezon den, terwijl om 23.20 uur het avond programma wordt besloten met plaatjes „In de lusthof der lichte muze". Zondagochtend zendt de KRO om 8.30 uur op Hilversum I de hoogmis uit, die wordt opgedragen in de St.-Willebrord- stichting te Heiloo Daarna is er om 9.30 uur grammofoonmuziek. De rubriek „Me daillon" volgt om 11.15 uur en wordt een uur later gevolgd door het belcanto programma ,,De stemvork". In de middag om 14 uur worden piano- werken van Beethoven ten gehore ge bracht. Om 14.25 uur speelt het Prome nade-orkest en om 15.10 uur kunt u luis teren naar „Zondagmiddagklanken". Zondagavond zendt de KRO om 20.15 uur het programma „We zingen de we reld rond" uit, om 20.40 uur gevolgd door de documentaire „Zij volgen in Vlaanderen nog altijd de ster". Daarna worden om 21.20 uur enige strijkkwartet ten van Beethoven uitgevoerd, 't Avond programma wordt om 23.05 uur besloten met de muzikale terugblik van Henk Terlingen, onder de titel „Retourtjes". Op Hilversum II is er 's morgens om 8.30 uur de rubriek „Weer of geen weer" en om 10.45 uur het muzikaal-program- ma „Alleen op zondagOm 12 uur volgt „De Zaaiers-show". Karin Kraaykamp presenteert om 14.10 uur het programma „Tot uw orders". Verder noemen wij om 17 uur het discobal. De avond begint om 20.05 uur met een uitzending van ..Klankomrankte levens". Daarna is er om 21.20 uur het hoorspel „Gevaarlijke thee". Het beroemde Hek ster-kwartet musiceert om 22 uur. Voor de danslustigen is er om 23 uur het pro gramma onder de titel „Soft swing". de hoofdfiguur Willy Walden en de spelregisseur Kees Brusse zich hadden gesteld. Men besloot niet overhaast te werk te gaan en de teksten zo te be werken, dat ze als het ware op het lijf van Willy Walden waren geschreven. Enfin, we kunnen u uiteraard niet alle amusante verwikkelingen uit de doeken doen, maar wij twijfelen er niet aan of u zult zich best amuseren met de val strikken, die de onschuldige kat alle maal spant om de „baas" van de ene narigheid in de andere te storten. De t.v.-opname werden gemaakt, zon der publiek. Het gelach dat u zondag avond hoort is opgenomen van een groep toeschouwers, die het voorrecht hadden om in de Hilversumse studio A een voorvertoning van de eerste afle vering te mogen zien. Camera-regis seur Nico Holtrop was over deze vorm van na-synchronisatie van de hilariteit best te spreken. Het klinkt heel wat beter, dan die ingelaste „lach-bandjes" bij de Amerikaanse tv-shows, vindt hij. Ook Willy Walden, die niet alleen erg kritisch staat tegenover het werken voor de televisie hij heeft nog nim mer zo'n roi in een tv-studio gespeeld was erg te spreken over de gedegen voorbereidingen van de KRO en zei tot slot enthousiast: „Laat nou de kat maar komen". 15 uur een filmpje uit de Rawhide-serie uit. Om 15.50 uur volgt .Casper en zijn hondevriendje" en om 16 uur een filmpje getiteld „Expeditie naar verzan de Arabische koningrijken". Rien Bal presenteert om 16.30 uur de sportrubriek en om 17 uur kan de jeugd genieten van Pipo de clown. Zaterdagavond om half acht opent de VARA haar avondprogramma met een aflevering van de filmserie „Vrije nieuwsgaring". Na het journaal is er om 20.20 uur in de rubriek „Achter het nieuws" een reportage gewijd aan het pauselijk bezoek aan Jordanië. Om 20.45 uur volgt een extra-uitzending van „Top of flop", terwijl om 21.15 uur het tv-spel „Geen ontkomen aan" wordt opgevoerd. Vervolgens schakelt men om 22.05 uur over naar Amsterdam voor een uitzen ding van het satyrisch programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". Het avondprogramma wordt door de NTS besloten met een beeldreportage van het bezoek van de H. Vader aan Amman en zijn aankomst te Jeruzalem. Zondagmiddag vertoont de NTS van 17.30 tot 18.15 uur de Italiaanse tv-docu- mentaïre getiteld „De terugkeer van een vader", gewijd aan het pauselijk bezoek aan Palestina. Om 18.15 uur volgt een reportage van de aankomst van de paus in Jeruzalem. Zondagavond om half acht is er het weekoverzicht van het NTS-journaal, om 20 uur gevolgd door „Sport in beeld". De KRO zendt om 20.30 uur de eerste aflevering uit van de komische tv-serie over Erik Sikkes, waarin Willy Walden de amusante hoofdrol speelt. Omer Gra- wet interviewt om 20.55 uur drs. W. Z. Mulder, wetenschappelijk medewerker van het Kon. Instituut voor de Tropen. Om 21.55 uur voert het Amsterdams Kunstmaandorkest een populair concert van Franse composities uit. Na de epi loog van pater I. Mijnsbergen oesa kunt u van 22.45 uur tot 24 uur kijken naar een filmreportage van het bezoek dat de H Vader aan Nazareth bracht. Ongetwijfeld zal het programma „On der vier ogen" voor de tv-kijkers gister avond veel hebben goed gemaakt wat tevoren verknoeid werd, met name in de show „Nou jij weer". In „Onder vier ogen" had David Koning een gesprek met de meest vooraanstaande en haast legendarische figuur in de Nederlandse toneelwereld, Albert van Dalsum. Tegen over het miljoenenpubliek heeft deze Dorrepaal, toen Perquin hem dit katte belletje overreikte. „Juist," antwoordde Perquin. „En verder?" „Die vent zo gauw mogelijk laten op pikken, zou ik zo zeggen." Toen inspecteur Dorrepaal deze opi nie ten beste gaf. lag het onderwerp ervan al een nacht met een afgesneden keel in een nauwe doorgang tussen .twee oude huizen. Die doorgang was niet zo ver van het bureau, waar hij deze uit spraak deed. De luis, alias Zebedeus Roelfs was bij zijn onverwacht overlijden op weg geweest naar dat zelfde bureau. Hij was, na een lang en voor hem door gebrek aan oefening pijnlijk denkproces tot de conclusie gekomen, dat zelfs voor een zware jongen er zich situaties kunnen voordoen, waarin de prinsemerij zijn beste vriend is. En hij was ervan over tuigd zich nu in zo'n situatie te be vinden. Als het er om ging te kiezen tussen het opknappen van een paar jaartjes en een mes tussen je ribben, was de keus voor een zinnig mens niet moeilijk. Het was de arme Zebedeus nu wel langzamerhand duidelijk geworden, dat hij te hoog had gegrepen, toen hij zich liet overhalen die prent te stelen uit de flat in de Giorgionestraat. Het had zo stom eenvoudig geleken. Ze hadden hem een loper gegeven en gezegd, dat het huis woensdagavond leeg was. Hij hoefde alleen maar naar binnen te tippelen, dat ding met lijst en al uit een koffer te halen, in te pakken ze waren zo jofel geweest het papier ervoor mee te geven en te zorgen, dat het verdween. Het voorbereidende werk had die ander gedaan. Hij had zijn orders stipt uitgevoerd. Niet dat hij niet zenuwachtig was geweest. Zul ke inbraken waren zijn stiel niet. Hij deed geen groot werk. moest het hebben van kruimeldiefstalletjes, van 't opknap pen van kleine klussies voor de groten in 't vak. Maar goed, hij had het gedaan en zich stipt gehouden aan de aanwij zingen. Dat hij het ding had verkocht aan een opkoper, die wat zag in het lijssie. daar stak toch geen kwaad in? Die gast had gezegd, dat hij het in de kachel kon stoppen. Nou dan? En toen ineens was die vrijer weer opgedoken, had hem, gevraagd, wat hij met die plaat had uitgevoerd. En hij, schlemihl die hij was, had de stommi teit gehad te zeggen, dat hij het ding aan een opkoper had verpatst. En maar blijven vragen was ie. maar blij ven vragen. Hoe die opkoper heette, wat die ermee had gedaan. Een hele rits vragen op een toon. die steeds maar dreigender werd en eindigde met de eis er cito voor te zorgen, dat dat ding weer boven water kwam, want an ders (Wordt vervolgd) INVASIE De wereld heeft opnieuw een inva sie vanuit het heelal overleefd. U kent toch de geschiedenis van het hoorspel over wezens uit de ruimte dat in Ame rika indertijd de boel op stelten zet te? Het was een zeer realistisch hoorspel en er ontstond een verschrik kelijke paniek. Wel, in Denemarken kunnen ze nu over invasies meepraten. De Deense radio zond namelijk deze week nog een hoorspel uit dat het karakter droeg van een gewone nieuwsuitzending, zij het dan met bij zonder alarmerende berichten. Er zou in de Stille Oceaan een ruimteschip van een andere planeet zijn geland. De bewoners van die planeet waren erin geslaagd de beweging van de aar de te vertragen, maar de Russen en Amerikanen werkten broederlijk sa men om door middel van raketten de de omwentelingssnelheid weer op toe ren te brengen. Hoewel er voor en na de uitzending van het luisterspel uit drukkelijk was verteld dat het ge beuren verzonnen was waren er toch nog duizenden mensen die ijlings een schuilkelder opzochten. Ook waren er velen die naar de telefoon holden om de studio's in Kopenhagen op te bellen. Er werd zelfs vanuit Oslo op gebeld. De geruststellende verklarin gen bleken tenslotte genoeg kalmerend te werken. De wereld is opnieuv. gered. BEKEURING Een jongeman, natuurlijk in Ame rika, heeft het bij de politie wel verbruid. Hij had in Deadwood in Zuid-Dakota een wagen gestolen en was ermee naar Sheridan gereden. Een politieagent bekeurde hem om dat hij te lang met zijn auto op een parkeerplaats bleef staan. Naam? Gerald le Roy. Oud? 21 jaar. Maar Gerald nam het niet en ging zijn protest indienen bij het politiebu reau. Daar kwamen de agenten ech ter te weten dat de auto was gesto len. Le Roy mag nu een tijdje pro testeren in een celletje. Volgende patiënt vorst der acteurs zijn loopbaan als kun stenaar geschetst en zijn visie gegeven op de vroegere en hedendaagse toneel kunst. In de show „Nou jij weer" hebben Bueno de Mesquita en Rita Corita zich totaal belachelijk gemaakt en groot on- kunnen ten toongespreid, vooral tijdens de, overigens totaal mislukte persiflage op de „comedy capers". Zij zijn er blijk baar nog niet achter wat show eigenlijk is. Waar men overigens de euvele moed vandaan haalt dit programma nog te handhaven is een grote vraag. Na het journaal brachten we een kleine drie kwartier door met de ruzie makers „Stiefbeen en zoon". Af en toe hebben we wat moeten lachen, zij het dan alleen maar om de banale opvattin gen van Stiefbeen over properheid: de bedoeling van het programma is nog steeds een grote vraag. In de rubriek „Attentie" van Peter v. Campen werden we geconfronteerd met de toestand op Cyprus en de invoering van de zogenaamde strafweekends. Een meneer uit Vlaardingen poogde verder het sociaal drama „Op hoop van zegen" van Heyermans te kraken, door uitvoe rig uit de doeken te doen welke histo rische onjuistheden het bezit. Een op film vastgestelde opname van Mahalia Jackson, die drie gospel-songs zong, besloot het NCVR-programma. J. M. V V' V -v Vy -V- '4 - .^v. v - >- -» - 'i~' T i- - •-T De familie Clampetts komt vol gende week donderdagavond weer op de televisie in de Beverley Hill billies. Het vrolijke gezin beleeft de dolste avonturen tot vijf over negen. De echtgenote van een bankdirecteur zet nu de boel op stelten. En er gaat ook wel eens iemand in bad 200. Hinter fluisterde zijn broertje vlug enkele woorden in het oor. Deze knikte opgetogen. Toen slopen zij beiden le nig uit de schaduw van de bomen naar het huis, grepen elk twee van de ge reedstaande tonnetjes en rolden ze in een diepe greppel. Opnieuw keerden zij terug en nog eensDe voorraad boter was nu sterk verminderd. Op dat ogenblik werd de maanverlichte plek om het huis verduisterd door een na derbij glijdende schaduw Met een licht gezoem daalde de Mug neer. Min ter had zijn broertje net op tijd een duw kunnen geven, waardoor deze in de greppel terechtkwam, boven op de vaten. „Ssst!" waarschuwde Minter en wees naar de Mug. De smokkelaar klom van de circoprop en liep naar de enkele tonnetjes die er nog van hun voorraad over waren. Verbaasd krabde hij zich onder zijn pet. Toen liep hij schouder ophalend naar binnen. „Die komt natuurlijk een nieuwe voor raad ophalen en snapt niet, waar die gebleven is!" fluisterde Minter met in gehouden pret „Nou krijgt de Mepper binnen op zijn kop!" „We zullen ze nog pen grotere ver rassing bereiden.beloofde zijn broer tje. „Je weet toch wat je te doen staat. Minter?" Minter knikte. Hij klom onhoorbaar uit zijn schuilplaats en liep met lichte stappen naar de circoprop, waarmee de Mug zojuist was aangekomen. En voor iemand tot drie had kunnen tellen was hij ermee opgestegen..

de Stem | 1964 | | pagina 5