Katholiek Souburg heeft nu eigen noodschool Decentralisatie noodzaak voor recreatie en toerisme waar Zeeuwsch-Vlaanderen MINDER ZEESCHEPEN IN VLISSINGEN VORIG JAAR Raad 's-Heerenhoek akkoord met evenementencommissie Machinist krankzinnig? II ZUID-BEVELAND Belofte kon na 15 jaar worden ingelost Groei naar zelfstandigheid i OSRAM TWEE ETAGES UITGEBRAND KNYB-Zeeland Oriënterende bespreking DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 JANUARI 1964 Kolenhunkeren gestaakt Taiikinstallatie Provinciale VVV wil nauwkeurige toeristische documentatie Ontwikkelingsdag voor de Zeeu wse fruitteelt Dagblad De Stem Veertien huizen in aanbouw EXAMENS de ECHTE hoge gisting Jaarvergadering V ogelbeschermings- wacht in Oostburg Eindstrijd driebanden in Middelburg Juist op tijd Burgemeester Lockef eer van Hulst Oude belofte Krachtig beleid In Amsterdam Doktersdiensten Dierenartsen HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag 2 2 Lewedorp DUIVEN-KAMPIOENENDAG Vandaag zal de postduivenvereniging „De Postduif" in hotel v. d. Dries haar jaarlijkse tentoonstelling en kampioenen dag houden. Er zijn reeds 500 duiven in geschreven van geheel Zuid-Beveland. De tentoonstelling wordt 's middags om 3 uur geopend. Tevens zal er een grote verloting aan verbonden zijn. Zierikzee NIEUW RAADSLID In de vacature, die is ontstaan door het vertrek van de heer L. Th. Fenne- ma is tot lid van de gemeenteraad be noemd de heer A. Jonker, evenals de heer Fennema lid van de C.H.U. Ook tijdens de vorige zittingsperiode van de raad werd de heer Jonker in tweede in stantie raadslid. MICRO-KORFBAL In de nieuwe gymnastiekzaal in Halta is voor de tweede maal een micro-korf- toalcompetitie van start gegaan. Aan de ze competitie wordt deelgenomen door 6 eerste en 6 tweede achttallen van de volgende verenigingen: Unitas, Burgh, S.K.N.W.K., Brouwershaven en Z.S.C. ZIERIKZEESE FILMLIGA Op 15 januari a.s. zal voor de leden van de filmliga worden vertoond de Franse film „Les jeux de l'amour", een film die in 1960 op het Berlijnse film festival de zilveren beer verwierf, on danks het feit, dat de drie hoofdrollen in de film werden vertolkt door volsla gen onbekende spelers. In het voorpro gramma draait een filmpje over het Chinees Opera Ballet in Peking, een fraai kijkspel. Graauiv JAARVERGADERING MUZIEKVERENIGING Zaterdag 11 januari zal onze plaatse lijke muziekvereniging haar jaarlijkse feestvergadering houden. Het zal plaats hebben in het café van de heer B. Plas- schaert, waar het gezelschap ook zijn repetities houdt. HULST CONTACTAVOND H.V.V. In het clublokaal bij de heer P. de Bruin hebben de werkende leden van H.V.V. gisteravond bij gelegenheid van de jaarwisseling een gezellig Nieuw jaarsbal gehouden, dat grote belangstel ling heeft getrokken, ook van de zijde van de echtgenoten en verloofden. Het orkest The Fly Catchers, dat ten dele door H.V.V.-leden gevormd wordt, zorg de voor de feestelijke sfeer en Carlo Bruno (ook wel eens Karei de Bruin ge noemd) zong daarbij de ene topsong na de andere. Hij was overigens niet de enige vocalist, want onder het motto „Ontdek de ster" werd onder geïnteres- (Advertentie) alberb -ecjg^nonl; Korte Nieuwstraat 21 Huist - Tel. 2478 Het aantal zeeschepen, dat in 1963 van de havens van Vlissingen gebruik maakte, was kleiner dan in 1962, nl. 1826 tegen 2007. De tonnage lag met 5.458.672 b.r.t. in 1963 eveneens lager dan het jaar daarvoor, toen deze 5.907.339 b.r.t. bedroeg. Deze achteruit gang is voornamelijk het gevolg van een geringer aantal bijleggers en sche pen, die kwamen bunkeren. Aan de andere kant vermeerderde het aantal zeeschepen, dat kwam laden of lossen, met 57 van 156 tot 213, hetgeen een verblijdende omstandigheid is. Van de ladende-, lossende-, repara tie-, schoonmaak- en passagiersschepen bunkerden er tevens 32 (13) olie, zodat het aantal oliebunkerende schepen 1013 (1123) bedroeg. Het kolenbunker en werd in 1963 gestaakt door gebrek aan be langstelling. Tussen haakjes de getal len in 1962. De N.V. Hollandsche Stoomboot Mij, Amsterdam, gaf wederom elke week een afvaart. Deze dienst brengt lading aan uit Engeland en neemt lading mee naar Shoreham en Portsmouth. De ver voerde hoeveelheden nemen nog steeds regelmatig toe. Het aantal binnenschepen is meer dan in 1962, hetgeen hoofdzakelijk het ge volg is van een grotere drukte bij de tankinstallaties en het schrootbedrijf. Het toeristenverkeer met België was dit jaar beter dan in 1962. Er werden 73 (63) reizen gemaakt met 19.016 (17.670) passagiers. Deze schepen maak ten 61 (49) maal gebruik van de ge meentelijke Voorhaven en 12 (14) maal van de binnenhavens. Behalve door de bovengenoemde sche pen werd van de havens een druk ge bruik gemaakt door schepen van de Koninklijke Marine, het Loodswezen en de Provinciale Stoombootdienst. De tankinstallatie, die bestaat uit 19 tanks met een totale inhoud van 41.000 m3, was in 1963 veel beter bezet en werd veel intensiever gebruikt dan in 1962. De bouw van een nieuw en veel groter ketelhuis werd aanbesteed. Ver wacht wordt, dat het in de loop van 1964 in bedrijf zal komen. In de loop van 1963 werd een vierde mobile torenkraan besteld, die bij een sprei van 31 meter, waarbij de arm 27 meter boven de grond komt, een ge wicht van 2 ton kan lichten. Bij een sprei van 9 meter licht ze 12 ton. De loodsruimte werd rendabel gemaakt met de opslag van erwten en stukgoe deren, terwijl het visitatiegedeelte één maal kon worden gebruikt. Het herstel van de oorlogsschade aan de kade aan de Buitenhaven ondervond vertraging; verwacht wordt dat dit werk op zijn vroegst eind 1964 klaar zal ko men. Het bedrijf in Vlissingen van N.V. Simons' Metaalhandel werd geliquideerd. In de plaats daarvan vestigde zich Ni- meta N.V. De stuwadoorsafdeling van de N.V. Haven van Vlissingen verwerkte in 1963 436.066 ton diversen en 10.451 va dem hout tegen 274.532 ton diversen en 5830 vadem hout in 1962. seerde aanwezigen een muzikale wed strijd gehouden, waaraan prijzen ver bonden waren. Lamswaarde VERGADERING K.V.P. Onze K.V.P.-afdeling hield in café v. Driessche een algemene ledenvergade ring met als hoofddoel het streven tot oprichting van een jongerengroep. Dit streven vond wel bijval bij de aanwezi gen en zal t.z.t. ook wel succes hebben, Na afloop werden door rector Van Loon de opnamen vertoond van zijn reis door Palestina, wat bijzonder in de smaak viel. 'Jansteen GEMEENTE ST.-JANSTEEN Burgemeester en wethouders van St.- Jansteen maken bekend dat met ingang van 6 januari 1964 voortaan het huisvuil als volgt zal worden opgehaald: op maandag waar voorheen op woens dag werd opgehaald; op dinsdag waar voorheen op donderdag werd opgehaald; op woensdag waar voorheen op vrijdag werd opgehaald. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. REUSER, burgemeester. F. FRANCKEN, secretaris. St.-Jansteen, 3 januari 1964. Zuiddorpe COMMANDANT VRIJWILLIGE BRANDWEER HERBENOEMD Met ingang van 1 januari 1964 is we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd onder dankzegging voor de bewezen diensten aan de heer P. A. van Dongen eervol ontslag verleend als com mandant van de vrijwillige brandweer. Tevens is de heer Van Dongen eveneens met ingang van 1 januari 1964 bij be sluit van b. en w. benoemd (herbenoemd) tot commandant van de vrijwillige brand weer der gemeente Zuiddorpe in tijde lijke dienst. (Van onze verslaggever) De provinciale Zeeuwse V.V.V is be gonnen met het opzetten van een cen trale documentatie-afdeling. In nauwe samenwerking met de ANVV wil de pro vinciale VVV komen tot een nauwkeuri ge documentatie van de toeristische bij zonderheden van Zeeland. In deze cen trale documentatie zullen worden in gepast een foto-archief, een cliché-ar chief en een bibliotheek. Deze activiteit is geplaatst op het werkprogramma van de provinciale VW, zoals dit enige weken geleden door het bestuur is goedgekeurd. Voorts zal in 1964 o.m. een nieuwe kaart van Zee land door de VW worden uitgegeven. Ook ligt het in de bedoeling de pers, ra dio en televisie regelmatig interessant „Nieuws uit het Nieuwe Zeeland" te ver schaffen .In 1964 zal weer een folder worden uitgegeven, waarin de erkende Zeeuwse hotels, cafés, restaurants, pen sions en campings staan aangegeven. De VVV streeft er naar zo mogelijk een aparte camping-folder uit te geven. Op vrijdag 17 januari zal in Goes de jaarlijkse ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse fruitteelt worden gehouden De ze gaat uit van de kring Zeeland der Nederlandse Fruittelers Organisatie. 's Morgens om 9 uur begint in de zalen Krijger te Goes een tentoonstelling van machines en andere benodigdheden voor het tuinbouwbedrijf Om half twee 's middags is er een bijeenkomst in „De Prins van Oranje", waar de rijkstuin- bouwconsulent ir. J. J. van Hennik een lezing zal houden over „Uitbreiding en modernisering van de fruitteelt in Frank rijk". De heer C. L. de Wilde, leraar in al gemene dienst van het rijkstuinbouwcon- sulentschap te Goes, spreekt over „Mo derne fruitteelt vraagt modern onderwijs" en door ir. G. S. Roosje, adjunct-direc teur van het proefstation voor de fruit teelt in de volle grond te Wilhelmina- dorp over „Ziekten die de aandacht vragen". Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch.Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 3377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat l telefoon 6252 Goes Alg redacteur Explurtatte- voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LJliT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes te! 2377 HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P.G KUYPERS. telefoon 2377 - Hulst privé 3327 Redacteur voor Walcheren: OH SCHETS, telefoon 3566 Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes. Prils voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0.18 per mm I mm Ingezonden mededelinger. 214 mm gewone advertenties Bil contract aanziet.liike reductie „Kleinties": 3 regels ol minder t I.— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 28 letters en/of leestekens Bil plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1.60 en 0,60. Bil 3 achtereenvolgende ongewllzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) In haar vergadering van donder dagavond heeft de raad van 's- Heerenhoek goedkeuring verleend aan het voorstel van b. en w. om over te gaan tot vorming van een evenementencommissie. In zijn toelichting op dit voorstel zei burgemeester Waelput, dat de subsidies voor de jeugdzorg in zijn gemeente sinds enige jaren in haar totaal in handen wer den gesteld van de jeugdraad. Deze jeugd raad heeft tot nu toe verdienstelijk ge werkt. Door haar toedoen is o.a. de plaatselijke voetbalvereniging op betere financiële basis gekomen. Jammer genoeg hebben andere verenigingen tot nu toe niet die belangstelling voor de jeugdraad en de in haar bezit zijnde gemeentelijke subsidie getoond die gewenst werd. Door de vorming van een evenementen commissie wil men nu aan een en ander een bredere basis gaan geven, waardoor het mogelijk zal worden naast het ver strekken van subsidies, allerlei andere activiteiten te gaan ontwikkelen. In een volgende raadsvergadering zal een voor dracht worden ingediend om deze com missie te kunnen benoemen. In deze raadsvergadering ontstond voorts enige discussie over het voorstel om goedkeuring te verlenen aan de re kening van het Burgerlijk Armbestuur. Het bleek nl. dat deze rekening niet onder de ogen van de raadsleden was ge weest om der wille van de geheimhouding over de vraag aan wie het B. A. onder steuning had verleend. „Dit zou," aldus de raadsvoorzitter, „personen, die dringend ondersteuning behoeven, ervan kunnen weerhouden om zich tot het B. A. te wenden". Hij verzocht de raad te willen vertrou wen op het Verificatie Bureau der Ne derlandse Gemeenten, dat deze rekening tot en met heeft gecontroleerd. De raad verleende daarop haar goedkeuring aan deze rekening. Doordat thans een wijziging is gebracht in de werkwijze van de gemeenschap pelijke Dienst voor Bouw- en Woning toezicht en het Toezicht op Gemeente werken kwam de Raad van 's-Heerenhoek terug op haar besluit van 23 juli 1962 om uit deze dienst te treden. „Na een half jaar „dienst in nieuwe stijl", aldus de heer Waelput, „kan er reeds thans gesproken worden van een grote verbe tering en zijn er geen redenen meer om uit te treden". Het pand Burg. Timansweg 41 werd onbewoonbaar verklaard. De ontruimings termijn werd gesteld op één dag. In de commissie tot wering van het schoolver zuim werden benoemd de heren W. Raas, P. Goense, H. Balleur, A. van Zunderen en Zr. Marina (mej. E. Romme). In zijn aan het begin der vergadering gehouden nieuwjaarsrede deelde de bur gemeester mede, dat het inwonersaantal was gedaald van 1529 tot 1520. De terug loop werd beperkt door het geboorte overschot. Tegen 24 sterfgevallen stonden 37 geboorten. Er kwamen in 1963 slechts 2 nieuwe woningen gereed. Momenteel zijn er echter 14 in aanbouw en zijn er 29 aanvragen in behandeling. Het aantal woningzoekenden steeg van 51 in juli 1963 tot 64 aan het eind van 1963. Hieronder bevinden zich liefst 30 verloofde paren die in het huwelijk wensen te treden. De nieuwjaarsrede van de burgemeester werd beantwoord door wethouder P. Th. de Baar. DE RUYTERSCIIOOL VLISSINGEN Aan de ,,De Ruyterschool" te Vlissin gen zijn geslaagd voor: S.W.T.K.-diplo- ma A.: L. de Nooijer. S.W.T.K.-diploma B-II: A Gillesse en A. C. Verbokkem S.W.T.K.-diploma C-II: J. Potappel, P J. van Liere, D. Gooris. Radiotelegrafist 2e klasse: M. J. G. Viegen. S.W.T.K diploma B-I: J. H. Veen, L Smit 3e stuurman G.H.V.: H. T. Schaaf, W. A, Noordhoek. Ie stuurman G.H.V.: W H. M. Brueren, J. R. v. Amerongen Ra darcursus: radarnavigator: A. van Mor gen, J. Klein Rooseboom, C. J. van Tuil, J. J. v. Schagen. J. v. d- Ree, J. F. Tie- mes, J. Luteijn, Ch. J. M. Petiet, F. F. Sund quest. (Advertentie) Schippersdrama Antwerpen eindigt in internaat (Van onze Belgische correspondent) Albert M., de 59-jarige machinist uit Hansweert, die op 17 nov. 1963 zijn schipper, de 54-jarige Jacob Houteka mer uit Wemeldinge met een oude ba jonet doodstak aan boord van het Ne derlandse binnenschip Amsterdam I dat gemeerd lag in de Antwerpse haven, zal naar alle waarschijnlijkheid worden ge ïnterneerd. De Antwerpse psychiaters zijn inderdaad tot het besluit gekomen dat de man sterk geestelijk gestoord is en. snel op weg is om volslagen krank zinnig te worden. Over dit advies zal straks de Raadka mer te Antwerpen moeten beslissen. M. kon noch aan de rechter van justitie, noch aan de gerechtelijke politie een duidelijke uitleg geven over de omstan digheden van het drama. Vanaf de aan vang van het onderzoek beweerde hij, zich bitter weinig te kunnen herinneren van wat er die nacht gebeurd was. De vogelbeschermingswacht in weêt- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt 16 januari te Oostburg in „De Eenhoorn" een jaarvergadering. De functies van voor zitter en penningmeester zijn vacant, de secretaris is aftredend. Tijdens de ver gadering zal de heer Van de Putte dia's vertonen. Uit de mededelingen voor de verga dering blijkt, dat een verder onderzoek naar de vroegere roekenkolonies geen zin meer heeft bij gbrek aan gegevens. Het aantal lepelaars dat na de droge zomer van 1959 doortrek het Grote Gat te Oostburg bezocht is sterk vermin derd. De juegdlden R.yenyyenyenyyeny van Eek en H. P. Enkelaars maakten een inventaris van broedende zangvo gels in de Veerhoekpolder. Op verschil lende plaatsen in de streek werd de zeldzame pestvogel waargenomen. Brandgevaar bedreigt vooral de vogels in de duinen. Met medewerking van het bosschap heeft men een 40-tal borden met bet opschrift ..Geen vuur" geplaatst. Aandacht wordt tenslotte gevraagd voor een kolonie broedende bergeenden in Breskens. Thans zijn de finalisten bekend die op zaterdag 4, vrijdag 10 en zaterdag 11 januari in het Nederlands Koffiehuis, Markt te Middelburg zullen uitmaken wie de sterkste zal zijn voor het drie bandenseizoen 1963-1964. De acht finale plaatsen zijn bereikt uit een veld van 60 deelnemers. Vermeldenswaard is dat vier deelnemers in deze finale van de B.V. D.O.S. uit Ovezande afkomstig zijn. en dat Goense, die de P. v. Overbeeke- bokaal tweemaal achtereen Heeft ver overd, thans weer in deze finale zijn titel gaat verdedigen. Met hem zijn geplaatst J. van Guchte, C. de Jonge en P. Oost- dijk (allen van D.O.S.)J. van Iren en C. Rijn (beiden van K.O.T., Middel burg), W. Lefèvre (De Hoek, Middel burg) en F. Landa van A.L.M. uit Goes. Wanneer wij enkele kanshebbers moeten aantippen dan moet zeker genoemd wor den J. Goense van Ovezande. maar de spelers van zijn eigen club D.O.S. zullen gebrand zijn hem beentje te lichten, vooral v. d Guchte en de Jonge zijn sterke driebandspelers op de kleine ta fel. Daardoor wordt de strijd interessan ter. De Middelburgers v. Iren en C. Rijn kunnen voor verrassingen zorgen. De partijlengte is gesteld op 25 punten. Alle wedstrijdavonden zullen om zeven uur aanvangen. De prijsuitreiking zal op zaterdag 11 januari geschieden en wel om 11 uur, waarna een gezellig samenzijn zal volgen met de 60 deel nemers. De snel groeiënde katholieke ge meenschap van Oost- en West- Souburg, die parochieel nog onder Vlissingen ressorteert, is gisteren een stap dichter bij de zelfstan digheid gekomen. Gistermorgen kreeg dit bevolkingsdeel n.l. zijn eerste katholieke lagere school. Het is een tweeklassige nood school, overigens prima ingericht en uitgerust, geheel van hout, ge bouwd aan de Irenestraat in het Souburgse uitbreidingsplan „Na gelenburg". In dit gedeelte van de gemeente is de definitieve r.-k. lagere school gepland, waarvoor het r.-k. schoolbestuur Vlissingen en omgeving eertijds de goedkeu ring hoopt te ontvangen. De symbolische Ingebruikname werd ver richt door het negenjarige dochtertje van Souburgs burgemeester, Llesbeth ter Haar Romeny. Nadat zij de voor de ingang op gestelde schoolbel had geluid en geroepen „De school begint" kwam het schoolhoofd de heer A. Pieters met vier kinderen, de jongsten van de vier klassen, met een kusen waarop de sleutel van de school. Nadat het gezelschap de school had be zichtigd hees Ineke Janssen, dochter van het enige K.V.P.-raadsltd ln Souburg, de heer W. M. Janssen die eveneens lid is van het schoolbestuur, op het plein voor de school de nationale driekleur. In de raadzaal van het Souburgse ge meentehuis volgde hierna een bijeen komst die werd voorgezeten door bur gemeester B.H.G. ter Haar Romeny. On der de gasten waren o.m. mevrouw ter Haar Romeny, de pastoor van Vlissin gen, de eerw. heer H. Adriaansen, de inspecteur voor het lager onderwijs, de heer P. Leenhouts, de heer J. D. P. de Smit directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht, oud wnd. burgemeester M. A. van de Putte, ere burger der gemeente, en voorts de hoof den van de bijzondere scholen in Sou burg. In zijn rede herinnerde de heer ter Haar Romeny aan de eerste stap tot op richting van de school, de brief die het gemeentebestuur op 30 september 1961 ontving van het toen nog in oprichting zijnde r.-k. schoolbestuur Vlissingen en (Advertentie) (Van onze redacteur) In de loop van 1963 is een belangrijke toename geconstateerd in het bezoek van vreemdelingen aan Hulst en ook het aantal over nachtingen is gestegen. De inlichtingen, in gewonnen bij enige Hore cabedrijven, luiden optimistisch. Algemeen is de mening, dat de Westerschelde-route van de A.N.W.B. zeer sterk stimulerend gewerkt heeft. Hulst is dank zij deze route door velen ontdekt. Centrum Omgeving. Hij toonde z'n waardering voor de bekwaamheid en het doordachte werk dat het schoolbestuur in de voorberei ding heeft getoond. Dat er een katholieke school zou komen achtte hij voor d ehand liggend gezien de sterke groei der be volking (1 jan. '53 6180, 1 jan. '58 7006 en 1 jan. '63 8425.) Het katholieke deel van de bevolking liep in die tijd op van 546 naar 854. De spreker prees de activi teit van het schoolbestuur, dat koste wat het kost per 1 september vorig jaar katho liek onderwijs in Souburg wilde hebben en ook heeft gekregen. Dit lukte ondanks de tegenslagen, omdat nog juist op tijd de beschikking kon worden verkregen over een houten loods van een aannemer. Het werd tot een fraai noodschooltje om gebouwd. Door het overhandigen van de betreffende stukken aan de voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. A. Herm- sen, droeg de heer ter Haar Romeny ten slotte de school in bruikleen over. Als aanmoedigingspremie gaf hij er een bak steen bij met het opschrift: „Definitieve r.-k. school". De heer Hermsen sprak in zijn toe spraak zijn vreugde uit over het feit dat nu eindelijk de kinderen van de katholie ke gezinnen in Souburg katholiek lager onderwijs kunnen genieten. De belofte daarvoor, aan de katholieke inwoners reeds vijftien jaar geleden gedaan, is nu eindelijk ingelost, aldus de heer Herm sen. In zijn dankwoord betrok de heer Hermsen ook de heer Leenhouts, die als inspecteur bij het lager onderwijs zijn medewerking verleende, evenals de des tijds waarnemend burgemeester Van de Putte en de heren De S-mit en Burger die kans hadden gezien in drie weken de op slaghal van aannemer Haeck tot onder wijsruimte te transformeren. „Wy hebben het Idee dat Souburg zijn za ken tot in de puntjes verzorgt", meen de de heer Leenhouts. Naar zyn mening voert het gemeentebestuur een krachtig beleid ook op onderwysgebied waar heel wat andere gemeenten afgunstig op kunnen zijn. De heer M. Contant, hoofd van de Christelijke lagere school met de bijbel, zei namens de besturen van de Christe lijke scholen in Souburg alle medewer king aan het r.-k. schoolbestuur en de onderwijzers toe. In Amsterdam zijn gisteren de eerste en tweede verdieping boven een in dat pand gevestigd eonfectie-atelier uitge brand. De vermoedelijke oorzaak van de brand is een omgevallen oliekachel, die de brandweer op de eerste verdie ping aantrof. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Namens de katholieke gemeenschap sprak pastoor H. Adriaansen van Vlissingen een dankwoord. „Er gaat heel wat gebeuren in de toekomst op Walcheren en daarbij zal Souburg zeker nie de minste zijn on der de .steden van Juda" aldus pastoor Adriaansen. De activiteiten van de scheldsrech- terscommissie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland beginnen kennelyk hun vruch ten af te werpen want, na afgelegd examen, werden weer 31 kandidaat- scheidsrechters aangesteld. Onder hen bevond zich ook weer een vrouwelijke arbiter t.w. Betsy Don uit Oostkapelle. Een flink aandeel werd ook geleverd door de Broeders van de Willibrordusschool uit Hulst, want 4 van hen, t.w. de broeders Ferrerins, Man- suetes, Leotius en Mattheus kwamen het scheidsrechterscorps versterken. De scheidsrechterscommissie blijft niet stilzitten, hetgeen moge blijken uit het feit, dat op vrijdag 17 januari een opleidingscursus voor scheidsrechters zal beginnen te Goes in Melksalon ,,De Landbouw", Markt 38, aanvang 7 uur. Deze cursus zal op 7 achtereenvolgende vrijdagavonden worden gehouden. Sportieve mannen en vrouwen van 16 jaar en ouder kunnen zich voor .deel name aan deze cursus melden bij het bondsbureau van de K.N.V.B., afdeling Zeeland te Middelburg. Dit weekeinde nemen waar: voor Ter- neuzen dokter v. Breda-Vriesman; voor Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke dok ter Kalkman uit Biervliet; voor Cad- zand, Retranchement, Sluis en Zuidzan- de, dokter de Meyer uit Sluis; voor Oostburg en Aardenburg dokter Hage uit Aardenburg, tel. 01177-366; voor Axel dokter Boor; Middelburg: dokter Rui ter (2637); Vlissingen: dokter van Dijk (3459); Goes: dokter Bruynzeel (5462); Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke, Rilland Bath: dokter Noome (01134-444); 's-Heer ArendSkerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: dokter Vos (01198-231); Hoedekenskerke, Kwadendamme: dokter Kole (01193-262); Nieuwdorp, Borssele; dokter Kiviet (01105-203); Driewegen, 's-Heerenhoek: dokter Geldof (01195- 275). Zuid-Beveland: Boneschanser Kruinin gen (233); voor Zaamslag. Axel en Sas van Gent de heer de Haas uit Zaamslag; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer de Nijs uit Hulst. Morgen, zondag 5 januari, is het hoog water te Hansweert om 7.03 en 19.32 uur; Terneuzen 6.30 en 19.01 uur; Vlissingen 6.02 en 18.29 uur; Wemeldinge 7.47 en 20.12 uur. Maandag 6 januari is het hoogwater te Hansweert om 7.52 en 20.26 uur; Ter- neuzen 7.25 en 19.56 uur; Vlissingen 6.55 en 19.25 uur; Wemeldinge 8.31 en 20.58 uur. Aldus schryft burgemeester A. L. S. Loekefeer in een nota, die als richtlijn zal dienen voor een bespreking tussen de gemeenteraad, het bedryfsleven en de V.V.V., die woensdag 8 januari om acht uur 's avonds ten gemeentehuize gehouden wordt. Het is een belang van de eerste orde aldus de nota dat wij ons gaan beraden over de wijze, waarop wij de bestaande mogelijkheden kunnen uit buiten. Burgemeester Rockefeer acht hiertoe nodig: een intense samenwer king, een vakkundige aanpak en een gezonde en zo sterk mogelijke financiële basis. De plaatselijke V.V.V., waarvan overi gens steeds een goede stimulans is uit gegaan, is volgens de nota voor deze ontwikkeling onvoldoende geoutilleerd en bemand. De stroom van >/reemdelin- gen wordt sterker en sneller en de eisen, die aan publiciteit en propaganda ge steld worden, zijn zeer hoog geworden. Burgemeester Loekefeer is van oor deel, dat de werkzaamheden gecentrali seerd moeten worden in een „centrum voor recreatie en toerisme" op een hech te basis van samenwerking tussen ge meente en particulieren. Dit centrum, dat een uitgebreide taak zal krygen, moet over de daartoe benodigde accom modatie beschikken. Gedacht wordt in dit verband aan een lokaliteit voor VV.V.-informatie en een persoon, die als secretaris de zaak runt. Is wellicht, zo vraagt burgemeester Loekefeer zich af, de Westerschelderoute een voorbeeld voor het ontwerpen van b.v. een Reinaert-route, een Fortenroute etc.? WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jan v. d. Ven IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur 3 Sergeanten, 14 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Speurder van Scotland Yard HULST Groot Patronaat 20 uur Camere van Rhetorica. Blaffen tegen de maan Bioscoopgebouw 20 uur Eerst de vrouwtjes, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur Elf jaren en een dag, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Mariandl TERNEUZEN Luxor 20 uur Slavenschip, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Voortvluchtig, 14 j. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur De wet van het zwaard, 14 j. City 20 uur Die lustige Witwe, a.l. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur De wet van het zwaard, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Die lustige Witwe, a.l. GOES Grand 19 en 21 uur De wurger van Blackmoor, 14 j., 15 uur Eddie schiet met scherp. 14 j. ANTWERPEN KVO 20 uur Don Carlos Eerste ontwerp Voor wat betreft de financiële opzet, denkt de burgervader aan gemeentelijke subsidie, bijdragen van belanghebben den en donaties van sympathisanten. Het totaal bedrag zal minstens vijfduizend gulden per jaar moeten bedragen. Het gaat hier om een collectief belang voor de gemeente en voor hen, die er hun onderneming hebben. A. L. S. LOCKEFEER Mogelijkheden uithuiten De burgemeester herinnert nog eens aan de plannen tot realisatie van een groots-opgezet recreatieterrein, waar voor binnen afzienbare tijd het eerste ontwerp gereedkomt. Daarnaast memo reert hij nog eens een passage uit zijn vorige nieuwjaarsrede, waarin gesteld werd, dat de provinciale V.V.V. veel te weinig aandacht besteedt aan oost- Zeeuws-Vlaanderen. DE KLINGE Cinema van Dijck 15 en 19.30 uur Speurder van Scotland Yard AXEL Het Centrum 15.45 uur Elf jaren en een dag, 14 j., 20 uur 's Nachts lokt de liefde, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur SJors van de Rebellenclub, a.l., 17.15 uur Eerst de vrouwtjes, 14 j., 20 uur Jack the Rip per, 18 j. Groot Patronaat 20 uur Blaffen tegen de maan, door Camere van Rhetorics S. Blommaert 15 uur Schieting P. v. Helsland 10-14 uur Duiven- tentoonstelling F. Baart Hoktentoonstelling SAS VAN GENT Olympia 15.30 uur Mariandl; 20 uur De Noormannen komen TERNEUZEN Luxor 14 en 20 uur Slavenschip, 14 16.30 uur Danseres van de duivel, 18 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Vallei der wetteloosheid, 14 j„ 16.30 en 20 uur Voortvluchtig, 14 jaar KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 19 uur Groot bal LAMSWAARDE Th. van Driessche 15 uur Schieting KEMSEKE-PAAL A. dc Bakker 15 uur Grote schieting KOEWACHT A. de Nijs 15 uur Schieting V. Thijs 9.30 uur Seriekaarting A. dc Kindt 10.30-16 uur Duiventent KOEWACHT-MOERBEKE A. de Bock 15 uur Schieting ANTWERPEN KVO 14.30 uur Een nacht in Venetiei 20 uur De Parelvissers middelburg Electro 15.30 en 19.30 uur De wet van het zwaard, 14 j. City 15, 19 en 21 uur Die lustige Witwe, alle leeft. vlissingen Luxor 15 en 20 uur De wet van het zwaard, 14 j. Alhambra 15, 19 en 21 uur Die lustige Witwe, a.l. goes Grand 19 en 21 uur De wurger van Blackmoor, 14 j. ijzendijke Hofzicht 3 Sergeanten, 17 en 20 uur GOES Grand 20 uur De wurger van Black' moor, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Die lustige Witwe, a.l. HULST Bioscoopgebouw 23 uur Eerst da vrouwtjes, 14 j. J. Nys 15 uur Grote schieting De Graanbeurs 19.30 uur Nieuwjaarsbal TERNEUZEN Luxor 20 uur De danseres van de duivel, 18 j.

de Stem | 1964 | | pagina 2