(SPORT filburgse voetbalclubs ^aan situatie bekijken Imf uw JAN DOGGEN VELT OUDE MEESTER PIET v. d. POL Tonido heeft beste kans tegen EBHV WIM DE JONG blijft trotse lijstaanvoerder 'ril Sensatie bij bandstoten Planken timmert saneringsplan De Jong bouwt stevige dam Floyd: er op of er onder Belangstelling voetbal ZAALHANDBAL Tot dienst Bas van Krimpen neemt afscheid 10 IlINGPRIJS )eense Kronen) [pater Pire lilea 1964 I ia rissen van het Hart M.S.C. u 11 Moeilijkheden Nooit OPBOUW VAN NEDERLANDS ELFTAL Systeem Afwachten Sporttoto Tilburgse clubs willen meer geld Voetbalgevecht Noorse handballers Amsterdam" voor Floyd Patterson traint keihard DAMTOERNOOl HOOCEZAND West-Noordbrabant Simultaanseance Om Nederlandse titel bandstoten Moeit jk Resultaten Sneeuwzorgen... Zuid B SCHOLL verliest van Deen SLOTH MARKTEN WATERSTANDEN grootste onderscheiding, |js, is dit jaar toegekend lie dominicaner pater Geor- pelp'rijswinnaar van 1958. groot werk heeft verricht vluchtelingen, zal de aan Iden som van 110.000 Deen- [J19 april in de universiteit hoofdstad ontvangen. lie 54 jaar is, heeft al eer- JDenemarken gekregen en Inderdduizend kronen voor Idak, land en werk" ten fluchtelingen. 4' prijs is in 1959 voor het nd aan professor Albert barna werden ermee begif- I filosoof Bertrand Russell, |or Niels Bohr, de Finse lessor Alvar Aalto en de otestantse theoloog Karl werd de prijs extra toe- iRussisch-Amerikaanse com- Irawinsky. Itaan sinds vijftien jaar ge- plen voor ogen: bouw van bchtelingendorpen, bouw J/oor bejaarden en vestiging ffoor brieven en pakjes met die in isolement leven, /luchtelingendorp werd in ll bij Aken. Heden ten dage lieze dorpen in België, Ne- lle Bondsrepubliek. Irofessie: 17 oktober Hub. I:einde Brazilië Irofessie: 4 oktober pater H. ■Stein Limburg en 2 oktober liaan van Schie, Stein Lim- ofessie: 4 oktober de paters |êns, Amboina; Chr. Wille- N.B.; Fr. v. d. Vrande, 8 september de broeders Vildenberg, Brazilië; Hub. Jilburg. |afessie: 21 september de pa- d. Berg, Brazilië; J. Prins, Jelsma, Den Haag; St. Izilië; Jos. v.d. Borg, Philip- Xegwaard, Merauke; W. van nilippijnen; C. van Ba vel, van Santvoord. Philippij- llsters. Tilburg; G. de Gonde, 1B. Witteman, Philippijnen; ■Driehuis; Hub. Rademakers, ll9 maart broeder Nic Bee- jLimburg; 8 september de Fleskens, Merauke en H. I Amboina. liestcr: 1 april pater dr. W. [ummen Gld. liester: 7 oktober mgr. Jac. pina en pater Chr. Pilzecker, liester: 10 augustus de paters ■yen, Philippijnen; Fred van jrazilië; H. v. Weerdenburg Jos Smeets, Brazilië; Ant. loven; B. Fleskens, Manado; er, Amboina; Car. Seelen, J. Boelaars, Merauke; G. Inp, Sittard; P. Verdurmen, 'lor Bernaerts, Brazilië. (Advertentie) determ, de onbekende; 37 jon- geen uitgezonderd. 1: 1 schoenmakersgerei, vorm jisekt; 3 als eerder, in persoon; ll, soort wind; 5 landbouwwerk- /oord; 6 bevel, haarkrul; 8 jirnaamw.. deel der wet; 11 vo- 13 verduren, verwerpen; 15 neiging, man; 17 tafelgerei, It; 18 bitter vocht, verdedigings- 1 voorzetsel, Ned. Tel. Stichting; deelbare deeltje; richting; 27 iaar, vogel; 28 verdieping, ver- diger; 30 meisjesnaam, lid- haast. graafwerktuig: 34 geogr. g, dubbelklank: 35 Frans lid- ater in Friesland. OPLOSSING taal: 1 rui. 3 rko, 5 meeuwen, 2 vlo, 13 spa, 14 dd, 16 twee, rok, 21 est, 23 tree, 25 raam, 28 prei. 30 nap, 32 sago, 34 apel, 39 isis, 41 naam, 43 bons, 17 koor, 49 item, 51 liaan, 54 eze, 58 lol, 60 arme, 62 oester, 5 anno, 68 psv, 69 lea, 70 ida, 73 au, 75 nor, 77 nee, 78 esteld, 81 torn, 82 fat. il: 1 rad, 2 ik, 3 ruw, 4 over, 6 esprit, 7 up. 8 waranda, 9 to, 15 den, 17 etna, 20 oma, 22 •pos, 26 alk, 27 oslo, 29 esse, 1 gist, 35 anti, 37 ako, 38 ebro, 12 aga, 44 nier, 46 slee, 47 kil, 50 eden, 52 arts, 53 nar, 55 zoom, 59 ore, 61 maand, 63 eva, 67 neet, 69 log, 72 mom, ot, 79 af. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 JANUARI 1964 OP DE DERDE dag van de tweede testmatch tussen Australië en Zuid- Afrika, die te Melbourne wordt ge speeld, was de Zuidafrikaanse tweede inningsscore 127 runs voor het verlies van drie wickets. In de eerste innings waren de springbokken goed voor 274 punten en de Australiërs voor 447. Top-scorer bij de Australiërs was Barry Shepherd die 96 runs scoorde. Eddie Barlow was met 54 runs de meest succesvolle Zuidatrikaanse batsman. (Van onze sportredactie) De avond van woensdag 8 janu ari, zal voor de Tilburgse voetbal wereld een belangrijke worden. Dan komen, we schreven het reeds, de amateurverenigingen (verenigd in „De Raad van Ti" burgse Amateurs") mét de drie semi-profclubs (Willem II, Longa en Noad) aan één tafel te zitten. Voor de eerste keer, want tot op heden voelde het trio dat „be taald" speelt bitter weinig voor plannen tot sanering. De nood is momenteel hoog, maar of de red ding nabij genoemd kan worden.... net Is geen geheim dat Willem II, L.O.G.A. en N.O.A.D, er slecht voor staan. IVIet een gemiddelde van vierduizend toeschouwers, hoge huur voor het sport park en andere kosten, kunnen de trico lores zich amper bedruipen. Er bestaat een flinke schuld, die met kunst en vliegwerk (club van duizend, sticnting en verkopen van spelers) weg gewerkt moet worden. „Interne moei lijkheden" zoals dat officieel heet zijn Willem II evenmin bespaard gebleven. L.O.N.G.A. verkocht enkele jaren ge leden het terreincomplex aan de ge meente, draait met zo'n duizend bezoe kers per wedstrijd en presenteert de laatste jaren steeds slechter voetbal. Ook de belangstelling voor N.O.A.D.'s verrichtingen is gering. Het geel- blauwe legioen haalt amper de vijftien honderd, maar (zo zeggen „ze") N.O.A.D. belegde eerder verdiende centen verstandig er. beschikt over uit stekende jonge spelers. Toch geeft dit alles te denken. In een stad van ruim honderdveertigdüizend' inwoners, moet meer bereikt kunnen worden. Drie semi-profclubs. die samen de spoeling dun maken. Ook de gemeente springt in deze trieste voetbalzaken niet bij. „Als we één club iets geven, moeten we het de andere twee ook doen, en gezien de resultaten is dat niet wense lijk" redeneert de stedelijke overheid (terecht). PAIJL PLANKEN initiatiefnemer ik dat men woensdag probeert iets te bereiken", aldus de initiatiefnemer. Voor we in grote trekken uiteen zetten, wat Planken beoogt, willen we er even op wijzen, dat dit plan ongeveer een jaar geleden gepubliceerd werd door mr. Heemstra uit Deventer, voorzitter der L.B.A., in het blad „Zaken die ons raken". Desgevraagd zei de heer Planken, dat hij daar niet mee op de hoogte was en het louter toeval ge noemd kan worden dat deze ideeën parallel lopen. Maar goed, laten we daar niet over bomen, het gaat om het systeem, dat orde moet scheppen van zelfsprekend zonder grotere paniek te veroorzaken. Serieuze sarierings- of fusieplannen I zijn er in Tilburg eigenlijk nooit ge weest, want zodra die aan de orde kwamen, boorden clubliederen, club kleuren en andere sentimentele argu menten alle ideeën de grond in. Onlangs nog, tijdens een emotionele jaarver gadering, verklaarde voorzitter Schuur man dat een fusie ihet laatste was waar Willem II ooit aan zou denken. Geen wonder, dat men zich in Tilburg afvraagt wat er woensdagavond uit de bus komt. Paul Planken, voorzitter der tweede klasser Sarto en geestelijke vader van het plan dat een gezonde toestand moet scheppen, vertelde te vreden te zijn, wanneer er bereidheid is tot verder praten en een commissie ge vormd kan worden ter bestudering van dit alles. „Het eerste winstpunt vind Onder de titel „Opbouw van Nederlands Elftal" verscheen za terdag een extra pagina in „Dag blad De Stem", waarvoor leo Pa- 9ano, ir. A. van Emmenes, René Marien en Faas Wilkes artikelen schreven. De sportredactie ontving intussen vele schriftelijke reacties van lezers, die hun mening geven over de manier, waarop het best een Nederlands Elftal kan worden opgebouwd. Ook uw mening ziet de sportredactie graag tegemoet. Op zaterdag 11 januari zal op nieuw een pagina aan het Oranje team worden gewijd. Uw mening kan daarop staan, mits deze de redactie uiterlijk op 7 januari be reikt. Planken wilde een manier vinden om alle sentimentele punten te omzeilen. Hij heeft die gevonden in het voorstel Willem II, L.O.N.G. en N.O.A.D. terug te laten keren naar bet amateurvoet bal, en één nieuwe semi-profclub te stichten. Amateurclub (dus ook de terugge keerde semi-profs) gaan een hechte band vormen met de nieuwe betalende club. door o.a. geld te storten, daarvoor aandelen in ontvangst te nemen en zo doende stemrecht te krijgen in die ver eniging. (De idee is honderd niet ver handelbare aandelen van duizend gul den, waarvan de tegenwoordige semi- profs veertig procent voor hun rekening moeten nemen, evenals de amateurs; de gemeente twintig procent). Wanneer alle aandelen verdeeld zijn, het geld binnen is, gaat men een directie kiezen, uiteraard bestaande uit leden van de amateurclubs. Wanneer deze amateur clubs een talentvolle speler hebben, wordt die gekocht voor een bedrag dat de drieduizend gulden te boven mag gaan. Dit bedrag, min drieduizend gul den (die de amateurclub in handen krijgt) wordt weer omgezet in aandelen. Paul Planken streeft ernaar alleen voetballers ,,uit de buurt" in de nieu.vve semi-profclub te krijgen, waardoor de belangstelling voor thuiswedstrijden on getwijfeld gaat stijgen. De voetballer van de betalende vereniging blijft lid van „zijn" amateurclub en betaalt er gewoon contributie. Dat is dan in (heel) grote lijnen het plan dat woensdag op tafel komt. Nu al, zo vernamen wij, zijn er amateur clubs die wein:g voelen voor een aan delen-systeem. omdat ze de eigen zaak best kunnen runnen. Verder blijft de vraag in hoeverre de K.N.V.B. er zicli mee kan verenigen (denk aan de drie duizend gulden-grens en terugkeer van Willem II, L.O.N.G.A en N.O.A.D.). En fin, woensdagavond (of nachtweten we meer. Er zal hard geknokt worden. Of het plan-Planken haalbaar is, moeten we afwachten. We kunnen alleen hopen dat er „iets" bereikt wordt waardoor een einde gemaakt komt aan de wantoe standen in het voetbalarme Tilburg. beVn ieen vr« goed begin is het aantal ockers van credivisievoetbalwedstrij- teru* ,iet huidige seizoen belangrijk ook i h>pen. De tendens was - ln het vorige seizoen aanwezig. Oftlz vui igc aci^ucu aaiivvuiiö. kiikt als mcn het gehele seizoen be zoekt ^an hlijkt het totaal aantal be- lope# ai enkele jaren lang terug te Houdt dit verband met het spelpeil? Is de televisie de oorzaak Of gaat voetbal als nationale sport vervelen Het is allemaal nog niet zo duidelijk. Het enige duidelijk is, dat de belang stelling langzaam maar zeker vermin dert De heer B. I-Iouben, secretaris van de R.T.A.V., heeft namens de Tilburgse voetbalclubs een schrijven gericht naar de L.B.A. (Landelijke Bond Amateurs) om te informeren wat gedaan kan worden om het percentage voor de ver enigingen uit de sporttoto verhoogd te zien. In de beginperiode van de toto was er een tijd dat de vereniging 35 van de bruto-inleg mocht behouden. Thans bedraagt het aandeel van de clubs slechts 22 pet. De Tilburgse clubs zullen de nodige stappen onder nemen om straks bij de nieuwe toto die er eind van dit jaar moet komen een hoger percentage voor de clubs te bedingen. Een onschuldig partijtje straat voetbal in Lissabon is uitgelopen op een enorme vechtpartij met de politie. De gemoederen raakten zo verhit, dat de politie van haar vuurwapen gebruik moest maken. De rondvliegende kogels troffen drie mannen die in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. De spelers weigerden zich neer te leggen bij een bevel van de politie om hun partijtje voetbal te be ëindigen. EREDIVISIE SpartaBlauw-Wit Sc. EnschedeMVV Go Ahead—PSV NACVolendam ADOAjax Fortuna '54Heracles DWSFeijenoord GVAV—DOS EERSTE DIVISIE ExcelsiorBW Fortuna VI.—Sittard ia De VolewijckersSHS DHCRBC EindhovenTelstar VVEnsch. Boys ElinkwijkWillem II VeloxVeendam TWEEDE DIVISIE A HaarlemZJTC AlkmaarHeerenveen ZwartemeerHilversum Zwolse BoysPEC 't Gooi—HVC LeeuwardenTubantia KFC—EDO RCH—Be Quick TWEEDE DIVISIE B NOAD—Roda JC VitesseLimburgia DFC—SVV HelmondiaBaronie Hermes DVS—AGOVV NECDe Graafschap WilhelminaXerxes WageningenLONGA De met een gemerkte wedstrijden gelden voor de toto. De Noorse handbal bond heeft een verandering aangebracht in het team dat op 11 januari in Amsterdam de return in de voorronde van het wereld- toernooi speelt tegen het Nederlandse team. De eerste wedstrijd werd verle den maand met 17-9 door de Noren ge wonnen. De ploeg zal bestaan uit: Oddvar Klepperaas, Stein Gruben, Brynjulf Lyngnes, Erik Velland, Kjell Svestad, Jan Egil Uthberg, Trygve Heg- nar, Carl Graff-Wang, Arild Gulden, Erik Schoenfeldt en Knut Stroemm. De voormalige wereldkampioen zwaar gewicht boksen, Floyd Patterson, maakt op 6 januari in Stockholm zijn come back tegen de stoere Italiaanse kam pioen Santé Amonti. Van de uitslag hangt voor Patterson het al of niet voortzetten van de trai ning voor de wereldtitel af. Patterson, die vandaag 29 jaar wordt zegt zelf van het gevecht: „Het resul taat van het gevecht zal beslissend zijn voor mijn toekomst. Als ik verlies ver laat ik de ring definitief en zal ik mij erop toeleggen van mijn broer, Ray mond, een betere bokser te maken. Als ik win zal het de eerste stap zijn op de lange en moeilijke weg naar de zwaargewicht titel." Patterson heeft zich goed voorbereid op zijn comeback. Hij heeft 45 dagen in Zweden doorgebracht, waarvan een maand in Vaalaadalen, een fantastisch wintersportoord in Noord-Zweden met een wereldberoemde sportschool. Wim de Jong heeft in het internatio- ma overzag laatstgenoemde een combi- nale damtoernooi te Iloogezand een punt moeten prijsgeven op Baba Sy, maar is nog steeds alleenheerser. Van daas komen Baba Sy en Wim de Jong tegen elkaar, zodat er aan spanning geen gebrek zal zijn. Overigens kroop Baba Sy - dankzij een blufoffer - door het oog van de naald, want in zijn partij tegen Bergs- BABA SY ...komt toch dichterbij.. natie, die hem een winnende stelling zou hebben bezorgd. De toeschouwers in de zaal hielden hun hart vast. Zij had den het gezien, maar Bergsma niet. Wim de Jong verdedigde zich tegen de sterk spelende Dallinga met hand en tand. maar kon niet verhinderen dat Dallinga hem een punt afhandig maakte. Wim Roozenburg kreeg in zijn partij tegen Kouate geen voet aan de grond. Niet omdat de Senegalees zo briljant speelde, maar wel omdat deze alles af ruilde. Het jeugdtoernooi werd gewonnen door de Amsterdammer Sybrand met 14 punten voor Holt (Rhoden) 11 pun ten en Viersma uit Leeuwarden, 10 pun ten. Uitslagen 9e ronde: Slaby-Mulder 0-2, Bergsma-Roozenburg 1-1, Van Dijk-De Jong 1-1, Hisard-Baba Sy 1-1 Kouate- Gournier 2-0, Dallinga-Verleene 2-0. Uitslagen 10e ronde: Mulder-Van Dijk 1-1, Baba Sy-Bergsma 2-0, Roozenburg- Kouate 1-1, Slaby-Hisard 0-2, Verleene- Gournier 2-0, De Jong-Dallinga 1-1, De stand: 1 De Jong 16, 2 Baba Sy 15, 3-4-5 Roozenburg, Van Dijk, Kouate al len 13 pnt., 6 Dallinga 12, 7 Bergsma 11, 8 Hisard 9 pnt. 9-10 Mulder en Verleene 6. 11 Gournier 5, 12 Slaby 1 pnt. DAMES: S.O.A., dat nog steeds kans heeft om bovenaan de ranglijst te ko men, zal zich niet laten verrassen door Were Di. De Tilburgse ploeg beschikt echter over een goede verdediging, waar door het voor S.O.A. een moeilijke stryd gaat worden. De kansen vo:r S.I.O.S uit Bergen op Zoom liggen zeer gunstig. Het speelt te gen Blauw Wit, wat wel een punt meer heeft op de ranglijst, maar S.I.O.S. heeft twee wedstrijden minder gespeeld. HEREN: Een zeer spectaculair duel wordt de wedstrijd van het Bredase E.BH.V. tegen het Goese Tonido. Deze krachtmeting in de Bredase Veilinghal len tussen deze oude rivalen gaat eindi gen in een kleine overwinning voor de Zeeuwse ploeg. Were Di, boven aan de ranglijst, ver slaat Volt. Ad van Dongen van Volt zal wel weer voor vuurwerk zorgen met zijn onhoudbare schoten. Hellas ontvangt op eigen bodem het Oisterwijkse Taxandria Wanneer Hellas Arie Verhoeven met zijn harde afstand schoten weet uit te schakelen dan is een overwinning verzekerd. DAMES le klas. Rapid en Tachos op respectievelijk de eerste en derde plaats zullen een harde strijd leveren waarbij Rapid als overwinnaar te voorschijn komt. Wanneer Be Fair iets meer aandacht gaat besteden aan het aanvalsspel zal het niet moeilijk zijn om van Boemerang te winnen. Ook Tachos gaat winnen van De V. en D. schaaksimultaan-tournee is in Den Haag voortgezet. De Nederlan- der Hein Donner kwam met 90 pet. tot de gunstigste scofe. De resultaten waren: Botwinnik 26 gespeeld, 18 gewonnen, 7 remise, 1 verloren, 83 pet., Donner 40 328090 pet., Flohr 403271- 89 pet., Bouwmeester 4034248i pet., Kuijpers 30165962 pet., Wit- •huis 35—24—6—5—77 pet. De 45-jarige caféhouder Jan Doggen uit het Heerle straalde van trots. Voor het eerst in zijn biljartloopbaan was hij tegen grootmeester Piet van de Pol uit gekomen en hij had meteen maar gewonnen ook. Dat is vóór Dog gen waarschijnlijk nooit iemand gelukt, tenzij in de dagen dat Piet van de Pol als een klein biljar- tertje aan zijn indrukwekkende loopbaan begon te bouwen. Die nederlaag van de, na de eerste dag nog ongeslagen Rotterdammer was ech ter slechts een van de verrassingen van de derde ronde, waarin alleen Bert Tee- gelaar door een ruime tege op van Loon het blazoen ongeschonden hield. Tevoren had een zeer sterk spelende Jaap Ligt- hart in 22 beurten de door een gebrek aan trainingsmogelijkheden te wisselval lige Henk de Kleine naar de middenmoot gehaald, waarboxen nu nog drie spelers prijkten: Teegelaar, van de Pol en Hans Vultink. Deze laatste heeft tegen Popeyus heel lang de kans gehad om het partijgemid delde te kraken, maar bleek tenslotte nog twee beurten te veel nodig te heb ben om ook dit record in zijn bezit te krijgen. De zege van Dongen echter spande toch wel de kroon. Tot halver wege ging hij gelijk op met van de Pol (76-75 in 16 beurten), die een stuk slech ter op dreef was dan vorige dag. Toen liep de vast carambolerende Doggen die door zijn grote kunde van het driebandenspel uteraard niet opziet tegen een grote stoot, in twee beurten plotseling 34 pun ten uit (82-116). Merkwaardig genoeg schonk deze voorsprong Doggen niet het nodige zelfvertrouwen om nu direct naar de finish door te stoten. Integendeel, de gedachte, zo ver voor te staan op de grote van de Pol maakte Doggen hyperner veus, deden zijn handen trillen. Dat was de kans voor van de Pol, die welismeer uit ogenschijnlijk hopeloze positie, is te ruggekomen. De oud-wereldkampioen na derde langzaam maar zeker en toen hij na 31 beurten op 142-144 was genaderd, wees nog niets op zijn komende neder laag. In de volgende beurt werd het von nis echter voltrokken. Van de Pol miste na vier caramboles en toen snelde Dog gen met een serie van zes ineens naar het eind van de partij. Hoe moeilijk het is om een record te breken, hoe zwaar de gedachte aan een .nieuwe superprestatie een speler kan be ïnvloeden, bleek bij Hans Vultink, die in zijn eerste twee beurten tegen Popeyus met series van 24 en 51, de een nog mooier gespeeld dan de ander, al half weg de partij was gevorderd. Er volgde een lichte inzinking, maar toen Vultink met nieuwe series van 18 en 22 na 9 beurten tot 131 was gekomen, had hij nog zeven beurten over om de laatste 19 ca ramboles te maken. Met het vooruitzicht van een nieuw record echter schrom pelde de vlotte caramboleru in een tot een stuntelend mannetje dat nu keer op keer eenvoudige stoten miste. En toen Vultink dan eindelijk de finish haalde, wees het scorebord een totaal van 19 beurten aan, drie teveel. Uitslagen derde ronde: Popeyus Vultink Ligthart De Kleine Teegelaar Van Loon V.d. Pol Doggen Uitslagen vierde ronde: v. d. Pol Popeyus De Kleine Van Loon 73 19 12 3.84 150 19 51 7.89 150 22 38 6.81 105 22 16 4.77 150 28 19 5.35 106 28 15 3.78 146 32 16 4.56 150 32 19 4.68 150 29 34 5.17 137 29 26 4.72 150 32 21 4.68 123 32 16 3.84 JAN DOGGEN fantastisch In Oostenrijk en Zwitserland heeft men sneeuwzorgen. In Adelboden zullen de wedstrijden, die op 6 en 7 januari worden gehouden, door gebrek aan sneeuw niet doorgaan, terwijl in Grin- delwaid de internationale dameswed strijden zullen worden verlegd naar het gebied van de Eigergletscher.Salzegg, al zal de afdaling dan niet plaatsvin den. Grote zorgen om sneeuw. Het orga nisatiecomité van de Olympische Win terspelen in Innsbruck deelde echter mee, dat de Spelen hiervan geen hin der zullen ondervinden. De in Lizum gestationeerde Olympische Compagnie, versterkt met nog eens 200 soldaten, zal alle sneeuw, die naast de Olympi sche piste in het woud ligt met man den en zakken naar de bestemde plaatsen brengen. (Van onze handbalmedewerker) In Goes worden zaterdagavond een vijftal eer ste klas zaalhandbalwedstrijden afgewerkt, waarbij het Vlissingse damesteam van Marathon voor het eerst aantreedt. Tegen Neptunes kan men winnen en ook voor Walcheren liggen er punten te wachten tegen Zeeland Sport. Volhar- ding-Olympus is moeilijk te voorspellen. Bij de heren zal een gokje moeten worden gemaakt, waarbij het wordt gehouden op Ma rathon tegen Olympus en Walcheren op To nido 2. De uitslagen van de partijen, ge speeld in de eerste ronde van het te Groningen begonnen internationale jeugdschaaktoernooi, luiden R. Hartoch (Ned.) Lars Cederquist (Zweden) afgebr. Huebner (Did.) Eichhorn (Zwitserl.) 10 Harris (Gr.- Br.) Antunac (Z.-Sl.) afgebr. Van Herck (België) Noorda (Ned.) 01 Sloth (Denem.) Scholl (Ned.) 10. De grootste verrassing in de eerste ronde was ongetwijfeld de nederlaag, die de kersverse Nederlandse jeugd kampioen Scholl leed tegen de Deen Sloth. Betere perspectieven heeft zijn grote rivaal, Rob Hartoah, die in zijn afgebroken partij tegen de Zweed Cederquist op winst staat. Bas van Krimpen is vrijdagmiddag onder overweldigende belangstelling op een receptie in het Rotterdamse Hilton- hotel uitgeluid als directeur van het sta dion Feijenoord, welke functie hij of ficieel op 1 januari heeft overgedragen aan zijn opvolger, de heer de Kimpe. Een negental sprekers heeft in een stroom van woorden, waarin in allerlei toonaarden de loftrompet over de schei dende stadiondirecteur werd gestoken, van zijn sympathie voor de bescheiden, maar algemeen geachte en gewaardeerde heer Van Krimpen doen blijken met als eerste Rotterdams burgemeester, mr. G. E. van Walsum. Na zijn toespraak waar in Mr. van Walsum de heer Van Krim pen vooral schetste als een man van grote welwillendheid, op wie nooit te vergeefs een beroep werd gedaan, wan neer het algemeen belang hiermee was gediend, maakte de burgemeester de be noeming bekend tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, waarna hij de heer Van Krimpen, die gedurende een periode van zeventien jaar het directeurschap heeft bekleed, de bij de orde behorende versierselen op de revers speldde. Na een dankwoord van de heer Van Krimpen tot de burgemeester, waarin hij het belang van h$t stadion Feijenoord releveerde voor de Rotterdamse schat kist - jaarlijks draagt het stadon een bedrag van 350 a 400 duizend gulden af aan vermakelijkheidsbelasting en dan te weten, dat in de beginjaren de clausule bestond, dat het stadion per jaar 15.000 gulden moest afdragen aan de stedelüV* belasting - sprakpn vervolgens Dr. Ir L. G. Versteege, president-commissaris van de N.V. Stadion Feijenoord (de heer Van Krimpen is reeds eerder opgeno men in het college van commissarissen), de heer C. R. J. Kieboom, de voorzitter van de Sportclub Feijenoord, waarvan de heer Van Krimpen bestuurslid is ge weest en thans lid van verdiensten is. de heer J. H. M. Cottaar namens het ..afscheidscomité Bas van Krimpen" en de Nederlandse- en de Rotterdamse sportpers. KNVB's voorzitter, de heer A. L M. Schroder de heer J Bijloo. voor zitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB. de heer Dick Bessem namens de contractspelers van Feijenoord en als laatste de arts van het stadion, de heer J M J. Vuvlsteke. De sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van en veloppen met de traditionele inhoud of geschenken, die ook daarna nog tijdens de receptie door talrijken werden aan gedragen. ANNETTE VAN ZYL, de Zuidafrikaan- se enkelspel kampioene, heeft tijdens de halve finales van een internatio naal tennis toernooi te Port Elisa beth voor een verrassing gezorgd door de Braziliaanse Maria Esther Bueno, in 1959 en I960 Wimbledon-kampioene, m twee sets te verslaan. Annette van Zyl zegevierde met 6—2, 7—5 en zal nu in de eindstrijd de Amerikaanse Darlene Hard ontmoeten. Boemerang al is het puntenverschil niet groot. HEREN le klas: Bij S.O.A. gaan Dick Jas en Jan v. d. Bom weer zorgen voor een overwinning, deze keer op Boeme rang. Tachos, tot heden ongeslagen, zal zich voor honderd procent moeten inzetten om van Rapid te winnen. De wedstrijd Boemcrang-Juliana gaat eindigen in een verdeling der punten. Het Waalwijkse Tachos speelt zijn tweede wedstrijd tegen de naaste con current voor de eerste plaats, Velocitas. De kans voor Velocitas om te winnen is klein maar wel aanwezig. Voor de 2e klas dames en heren zijn geen. wedstrijden vastgesteld. DAMES 3e klas: D.V.S. heeft de moei lijke opgave stadgenote Were Di en het Rielse team te verslaan, wil het de bo venste plaats behouden. Were Di en Riel bezetten een gedeelde derde plaats. De tweede wedstrijd van Riel is tegen BHV wat een gemakkelijke overwinning^wordt. Ook het Wagenbergse V.C.W. speelt te gen B.H.V., nadat het eerst tegen Were Di heeft gespeeld. Beide wedstrijden ein digen in een overwinning voor het team uit Wagenberg. HEREN 3e klas: De enige wedstrijd iri deze afdeling is Rapid 2-Velocitas 2. Met Uno Animo en Volt 2 bezet Velocitas de eerste plaats. Het gaat zondag alles op alles zetten om deze positie te verstevi gen. GOES. 3 januari 1964. Groenten, per kg: andijvie I 76-82. II 66-71. Prei AI 39-44, All 30-32, witlof AI 79-99, All 66-89, BI 75-89, afw. 38-55, spruiten All 66-78, BI 75, BII 40-63, afw. 50. rode kool I 19-21, II 11-17, BI 11-15, groene sav. kool II 17-29, boerenkool 1 14-18, II 8-12, uien afw. 3,50-6, peen BI 15-16, kroten II 15. aardappelen II 10. knol selderij II 7-10. III 8; per bos: selderij 25-26; per stuk: knolselderij I 15. II 8, III 6. KOEWACHT, 2 januari Gezwingeld vlaslint W.R. 200—275, D.R. 200—240, breekvlas 90—120, ruwe lokken 20—43, gezwingelde lokken 7090, slaglijnzaad 40, gekeurd lijnzaad 6970. bolraap 34, scheven 11—12. Vlotte markt. LEEUWARDEN, 3 januari 60 stieren 3.60—3,75 per kg slachtgewicht, 175 vette koeien 3.25—3.30 3.10—3.20 2.40—2.50 2.20 —2.30 per kg slachtgewicht, resp. le, 2e, 3e en 4e kw„ 1250 melk - en kalfkoeien 875—1175 per stuk, 250 pinken 425560— 725 per stuk, enterfokstiertjes 650850 per stuk, 361 vete en graskalveren, vette kalveren 2.753.25 per kg levend gew., graskalveren 40060 per stuk, 3.504.00 per kg, 725 nuchtere, fok- en mestkalve- ren, nuchtere kalveren 3045 per stuk, I.301.50 per kg, fok- en mestkalveren 120150 per stuk, 385 schapen en lam meren, slachtschapen (oude schapen) 75 100 per stuk, vette en weidelammeren 80—120 per stuk, slacht- en zuiglamme- ren 4.505.00 per kg geschat slachtgew., fok- en melkschapen 90—110 per stuk, 63 vette varkens 2.002.30 per kg lev. gew., 30 biggen en lopers, biggen 7590 per stuk, lopers 90100 per stuk, 39 bokken geiten 1.151.20 per kg slacht gewicht. fok- en melkgeiten 40150 per stuk, 125 paarden 13751400 per stuk, werkpaarden 6751000 per stuk, slacht- paarden 2.502.60 per kg geschat slacht gewicht, 4 veulens. Totaal 3467. Over zicht: stieren: aanvoer meer, handel vlot, prijzen hoger, vette koeien meer als vorige week lager in mindere kwali teiten. melk- en kalfkoeien: niet min der best verkoopbaar extra boven notering, pinken: niet minder flink prijshoudend, vette en graskalveren: re delijk vlot, duur extra boven no tering, nuchtere, fok- en mestkalveren: redelijke handel over het geheel drukkend mestkalveren lager, scha pen en lammeren: iets minder druk kend lager, varkens, biggen en lopers: weinig oude varkens duurder, bok ken en geiten: iets meer prijzen ho ger extra boven notering, paarden: meer wel handelb. flink prijshou dend, extra boven notering. TERNEUZEN, 3 januari 1964. Groen ten. Per 100 st. in centen: sla II 10,70- II,50. Per stuk in centen: knolselderij 20-23. Per kg in centen: andijvie II 65, rode kool 15-17, sav. kool 26-34, witte kool 8, boerenkool II 12-16, breekpeen 4-15, waspeen All 24-27, prei All 20-35, BII 19, spruiten gesch. 84-85, ongesch 64-80, witlof Afl 58-68, B 63-75, BII 46- 68, afw. 20-50. glasveldsla II 58-61 Fruit. Appelen: Golden Delicious I 52-53, 70 53-55, 65 41-42, 60 31-32. II 75 41-44 70 32-45, 65 26-36, £0 19-25, IID 11-12, III grof 18-25, III fijn 11-12. Cox' Orange Pippin I 80 88-89, 75 91-93, 70 90, 65 76-77, 60 55-56, 55 30-31, II 80 79-80, 75 80-81, 70 79-81, 65 68-69, 60 48-49, 55 26 IID 18-19, III grof 39-54, III fijn 11-15' Goudreinctte I 85 42-43, 80 47-48, 75 45-46 70 43-44, 65 35-36, II 85 39-40, 80 42-42,5o' 75 42-43, 70 39-40, 65 34-35, IID 25-26* III grof 28-35, III fijn 25-25,50. Jonathan I 80 35-36, 75 38-39, 70 40-40,50, 65 37-38 60 30-31, II 80 32-33, 75 33-34, 70 34-35, 65 32-32,50, 60 26-27, III grof 22-26 Peren- Conférence I 65 57,90, 60 25,10, 55 35,10 IID 24-27. Konstanz 271 (—1); Rheinfelden 175 1); Ottenheim 206 2); Straatsburg 178 (+26); Maxau 337 (+3); Plochingen 106 1); Mannheim 156 (—5); Stein- bach 120 (-L6); Mainz 163 (—8); Bingen 100 (—2); Kaub 102 4); Kochem 228 (—9); Koblenz 118 (+4); Keulen 66 4); Ruhrort 229 3); Lobith 832 (—41; Nijmegen 626 (—4); Arnhem 672 (—5); Eefde IJssei 224 (—10); Deventer 138 7)Monsin 5464 11)Borgharen 8903 (—28); Belfeld 1083 (—2); Grave beneden de sluis 500 {+1).

de Stem | 1964 | | pagina 19