p Wit HAV De verdwenen Da Vinei MIST was spelbreker bij reportage „Lakonia Zwart o Hinter en Minter en de Circoprops e Luister naar Kijk naar De IS uw vertrouwen waard! Terugblik uiker, glucose weer energiek. overmatig maagzuur? neem norac „De wanhopige uren" zijn voorbij Tl -documentaire over Mexico 2oc^ezegcl Geh u wd-ongehu wd m nieuwe vorm Nieuwe mutaties in televisiewereld door Martin Mons Radioprogrammas Zuid-Afrika weigert visa aan musici uit Amerika „Willem Ruys' vertrokken maknfi hancfejy BAGBLAD BE STEM VAN N RJJDAG 3 JANUARI IVtif •- At-<» iel met glucose en /suiker geeft di rect weer energie Luchtige crème met volle melk geeft meer uit houdingsvermo gen. Heerlijke choco- .lade houdt u in topconditie. (Advertentie) Iedereen heeft wel eens last van maag- zuur. Zorg daarom 1 dat U Norac bij de; hand hebt. Want No- rac neutraliseert over-1 lollig maagzuur veilig; en... voor langere tijd!; Een doosje Norac staat bij Z Uw apotheker of drogist al voor U klaar. Een produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij Rudi FalckerihageLeo der Har- togh en Maxim Hamel (v.l.n.r.) tijdens een scene in het spel „De wanhopige urenvan Joseph Hayes, dat gisteravond door de AVRO-tv werd uitgezonden. Hebt u er ook zo van genoten? In de loop van dit jaar zullen de koningin, prins Bernhard en waarschijn lijk ook de twee oudste prinsessen een bezoek brengen aan Mexico. Aange zien de gemiddelde Nederlander eigen lijk weinig weet over het land, heeft de N.C.R.V de goede gedachte gehad dinsdagavond onder de titel Onvol tooide revolutie" een tv-documentaire te vertonen over dit land in Latijns- Amerika. Mexico heeft de verouderde economi sche en politieke systemen, die een na tuurlijke groei naar volwassenheid be lemmerden, van zich afgeworpen. Met een stabiele regering en een be volking die zich inzet om eigen lot te verbeteren, is het land van president Lopez Mattheos geworden tot een in dustrieel, technisch en wetenschappelijk volwaardig lid van de wereldgemeen schap. Er heeft zich een nieuwe land bouw ontwikkeld en een nieuwe indus trie. Daarmee in verband is ontstaan een nieuwe arbeidersgemeenschap, mid denstand en een nieuwe klasse van we tenschapsmensen, kunstenaars, zaken lieden en technici. Op elk niveau is het leven drastisch gewijzigd. Maar toch blijven er problemen, die enerzijds verband houden met de groei, maar die toch inherent zijn aan Mexico's stormachtig verleden. Deze documentaire zal een blik gun nen op de problemen en perspectieven van dit land, dat straks door het sta- tiebezoek van ons vorstenpaar in aller belangstelling komt te staan. De mist van de laatste week heeft niet alleen onze nationale luchtvaart en de koopvaardij aan banden gelegd, maar was tevens oorzaak, dat een hij zonder actuele tv-reportage voor de N.C.R.V.-rubriek „Memo" geen door gang kon vinden. De redactie van „Me mo" had de Amsterdamse reporter Bert de Winter verzocht zich naar Schiphol te hegeven, om daar de eni ge Nederlander die de ramp van de Lakonia meemaakte en overleefde, de heer Pieter Kalshoven, bij aankomst te verzoeken zich naar de tv-studio's te begeven voor een interview. De heer Kalshoven bevond zich in Manchester en zou met een Engels toestel naar Nederland vliegen. Na vier uren wachten kwam uit Manchester de tijding dat de vlucht was afgelast en dat de zeeman met een Sabena-ma- chine naar Brussel zou vliegen. Een uur later meldde Brussel, dat de lucht haven wegens dikke mist voor elk vlieg verkeer gesloten was. De vliegers werd geadviseerd uit te wijken naar Düssel- dorf. De N.C.R.V.-mensen kregen van de Belgen alle medewerking. Zij beloof den Pieter Kalshoven per taxi van Düs- seldorf naar Zevenaar te vervoeren, als de N.C.R.V. dan maar het verdere DE COMMANDANT van de politie in Indonesisch Oost-Borneo heeft gisteren op een persconferentie in Djakarta ver klaard, dat er een aantal Britse spion nen, „onder wie enkele mooie vrouwen", in Indonesisch Oost-Borneo gevangen was genomen. De spionnen waren uit Sabah (bet voormalige Noord-Borneo) het land binnengekomen. I Nee, echt, ik zal het niet doen. Ik zal niet óók nog eens een keer aan komen metzalig nieuwjaar, allemaal. Gisteren en eergisteren, heejt iedereen het al tegen u gezegd: de bakker en de buurvrouw, uw collega en oom Jan, die je anders het hele jaar niet ziet. En daarom zal ik het u besparen. Dat wil niet zeggen dat ik u niet het allerbeste zou toewensen. Integendeel, ik wens u elke dag alle goeds en behalve heil en zegen ook voorspoed toe en niet eenmaal per jaar. Je kunt natuurlijk niet elke morgen, het hele jaar door, ieders handen drukken cn warm zeg gen: het allerbeste hoor, of: je weet er alles van, hè? Dat mag alleen op 1 januari, met een korte uitloopperiode dan. Doe je het in februari, dan denkt iedereen dat je getikt bent. En waar om eigenlijk? Je kunt je medemensen toch ook in mei en augustus heil en zegen toewensen? Maar het is blijkbaar even gek als een kerstboom met Pink steren. Trouwens, ook op nieuwjaar kijken sommige mensen al vreemd op als je met heil en zegen aan komt sjouwen. Daar hebben ze niets aan. vinden ze. Wat ze van het nieuwe jaar verlangen is: een plaatsje voor hun autoelke avond een teeveeprogramma waar je tenminste om kunt lachen en een mooie, lange vakantie op een stukje strand met veel zon en weinig andere mensen. Ze willen forse salarisverho gingen en lage prijzen. Ze willen een nieuwe filmcamera en een grotere ca- ravan. En ze willen ook een beetje vrede, omdat het anders zo moeilijk wordt om ongestoord van de teevee, de camera en ■te caravan te genieten. Ik wens het hun, en u, van harte toe, beetje vrede. En een beetje ruim- e om adem te halen in dit steeds ®°Uer wordende landje. "n een beetje begrip voor elkaar PRAET-MAECKER transport wilde organiseren. Onmiddel lijk reisde tv-reporter Jan' de Visser met zijn auto naar de Duitse gi^ens, terwijl de luchthavenpolitie van Schip hol aan de grensbewaking in Zevenaar per telex verzocht alle medewerking te willen verlenen voor een snelle contro le. Inmiddels waren zeven kostoare uren verstreken, maar de Memo-redac tie had nog hoop de zeeman aan het einde van de avond-uitzending in de studio te kunnen interviewen. Wat nie mand had verwacht gebeurde.' Er kwam uit Düsseldorf een telefonische medede ling, dat het Belgische toestel niet was gearriveerd. Om de verwarring nog groter te maken ontving men een kwar tier later uit Brussel de lakonieke mel ding, dat Kalshoven een half uur tevo ren daar was geland. De vlieger had ondanks het slechte zicht toch kans ge zien zijn machine veilig aan de grond te zetten. Na enige tijd wachten kreeg men de heer Kalshoven zelf aan de te lefoon. Hij beloofde direct per trein naar Amsterdam af te reizen. In Hilversum werd ijlings besloten de zeeman in Roosendaal op te vangen en met een snelle auto naar Bussum te vervoeren. Ook dit plan strandde, want de heer Kalshoven had in Brussel de eerstvol gende trein naar het vaderland gemist. Het televisieprogramma „Gehuwd en ongehuwd", te verzorgen door dr. C. Trimbos, zal volgende week zater dag in een enigszins gewijzigde vorm op het scherm worden gebracht. Van een gesprek tussen dr. Trimbos met vijf verloofde studentenparen over de lange verlovingstijd, zijn met een tijdsduur van twee uur filmopnamen gemaakt. Uit deze opnamen worden fragmenten gekozen die de kern van de zaak raken en welke door dr. Trimbos bij vertoning op het scherm van een toelichting worden voorzien. Het programma blijft tot een half uur beperkt. De chef van de afdeling klankbeelden en reportages bij het radiobedrijf van de VARA zal in de komende maanden een nieuwe functie aanvaarden bij de afdeling televisie-documentaires van de zelfde omroep. Wie in zijn plaats bij de radio wordt benoemd kon men ons nog niet meedelen. Voorts vernemen wij dat de beer Ge rard Michon, tv-producer bij de K.R O., deze omroep gaat verlaten. Hij wordt radio- en tv-redacteur van een grote Nederlandse dagbladcombinatie. Naar verluidt zou de beKunde com ponist, de heer Jurriaan Andriessen, zich in principe bereid hebbm ver klaard om incidenteel de tv-regie op zich te nemen van de concerten, o:e het Kunstmaandorkest voor de K.R.O.- camera's zal geven. Onder supervisie van de heer Ben Mettrop zal hij zich zondagavond a.s. belasten met de beeld regie van een uitzending van klassieke werken uit het Franse repei Loire. Voorts heeft de zoon van de bekende compo nist Marius Monnikendam dezer dagen met goed gevolg de N.T.S.-xegiecursus beëindigd. Hij zal bij de K.R.O -televi sie worden tewerkgesteld op de afde ling documentaires. De KRO opent om 19.30 uur het avondprogramma op Hilversum I (402 m) met de populaire platenrubriek Vliegende schijven". Om 20.20 uur volgt de laatste uitzending in de muzi kale serie gewijd aan de composities van Alphons Diepenbrock Josephine v. Gasteren vertelt om 21.20 uur over haar interview met koning Hoessein. Daarna speelt om 21.40 uur het Metropole-or- kest. In de uitzending van „Avond- theater" zal om 22.40 uur het drama ,,Een zwanezang" van Tsjechow wor den opgevoerd. Tenslotte kunt u om 23.20 uur luisteren naar werken van Moussorgsky. In het VPRO-programma op Hilver sum II (298 mi worden om 20.05 uur werken van hedendaagse Braziliaanse componisten ten gehore gebracht. Het Promenade-orkest komt om 21 uur voor de microfoon en om 22 uur kunt u luis teren naar het geluidsspel ..De anderen". Het wekelijkse magazine ..Marimba" wordt om 22.40 uur voor de microfoon gebracht en tot besluit is er om 23.10 uur het platenprogramma „Prettig week end" Om half acht komt Barend de Beer voor de eerste maal bij de NCRV voor de camera's om de kleintjes een ver haaltje te vertellen. Vervolgens is er om 19.35 uur het programma „Toe komstmuziek", waarin bijzondere aan dacht wordt besteed aan de huisvrouw. Na het journaal kunt u zich om 20.20 uur amuseren met de tragi-komische belevenissen van „Stiefbeen en zoon". De rubriek „Atttentie" wordt om 20.55 uur uitgezonden en om 21.30 uur gevolgd door een ontspanningsprogramma onder de titel „Nou jij weer". Het is een show waaraan Rita Corita, Bueno de Mesquita Jaap Molenaar en Fred. Benavente hun medewerking verlenen David Koning spreekt om 21.55 uur in de rubriek Onder vier ogen" met de acteur Albert van Dalsum. Mahalia Jackson zingt om 22.30 uur een drietal gospelsongs. Ten slotte is er om 22.40 uur het laatste nieuws van het NTS-journaal. (Advertentie) VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN 11/2 MILJARD GULDEN! ,HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 69304 - HAV. LEVENSVERZEKERINGEN 18) Jaloers op haar succes? En die ja loerse collega moet dus zo omstreeks middernacht op de dag van de moord haar in een donker hoekje hebben op gewacht met een mes. Of iemand gehuurd hebben voor dat klusje?" Inspecteur Dorrepaal kleurde tot over zijn oren. „Neen, zo bedoel ik het natuurlijk niet. Zoals u het zegt, klinkt het be lachelijk. Ik dacht helemaal niet aan een jaloerse collega, maar aan een.." „Een jaloerse aanbidder?" „Ja, maar bij nader inzien is dat na tuurlijk al even zot." ,,Er is tenminste niets aan het licht gekomen, dat wijst in de richting van het bestaan van zo'n figuur. De enige afwijking van de normale gang van za ken is, dat Joyce Buurman plotseling of in het bezit was van een flink be drag aan geld of zeker meende te mo gen zijn, dat ze dat bedrag heel gauw in handen zou krijgen. Als we nu een maal zo ver zijn, dat we weten van wie en waarom ze dat geld meende te zullen krijgen, of heeft gekregen, zul len we een hele stap verder zijn Niet alleen wat de oplossing van de moord betreft maar ook die van de diefstal van de Da Vinei. Daar ben ik van overtuigd Ik zie alleen maar niet in, hoe we dat ooit te weten zullen ko men." Hij stond op. „Het spijt me, dat ik zo weinig van nut ben," zei inspecteur Dorrepaal stijf. ,,0, dat moet je vooral niet zeggen. En jij en Rochussen hebt mij een wenk gegeven, die toch werkelijk wel.. Ik ga tenminste eens kijken, of er iets inzit. En wat." „Ik begrijp werkelijk niet.." „Maar beste jongen, jullie hebt toch beiden Lemaire genoemd in verband met dat geld. En daarom ga ik nu zien, of ik hem te pakken kan krijgen." „Gelooft u dan.." „Ik geloof niet, dat hij de gulle ge ver is. Maar wel, dat Joyce Buurman er met hem over gesproken kan hebben. Lat geld zou toch bewaard moeten wor den. Veilig bewaard? Ze zal er toch ?i0tKv-Ver g,edacht hebben het bij zich te blijven dragen in haar handtas. En met wie in haar kennissenkring kon ze een geldzaak beter bespreken dan met Lemaire, die bankier is?" Hetzelfde herhaalde inspecteur Perquin toen hij een half uur later in het privé- kantoor van mijnheer Christiaan Le maire zat. „Ik veronderstel, dat u mij deze vra gen stelt, omdat u verband ziet tussen dat geld en de moord, inspecteur?" vroeg Lemaire, nadat hij was uitgespro ken en hij keek Perquin onderzoekend aan. ,,Dat verband zie ik zeer zeker." „Dan wil ik proberen u naar mijn beste vermogen te helpen maar stel u van mijn hulp niet te veel voor. Zij heeft mij verteld, dat ze een flink be drag aan geld te wachten had en vroeg me, of ik het voor haar wilde beheren. Het was bestemd voor een verblijf van anderhalf jaar in Rome. Ze liep rond met plannen zich daar een plaats bij de film te veroveren. Dat was altijd al haar droom geweest. Ze zou er wel in geslaagd zijn ook, denk ik. Ze was erg vasthoudend, die kleine Joyce. Iets opgeven stond niet in haar woorden boek. Zonde en jammer van dat kind, dat ze nu zo.. Ik heb haar nog ge waarschuwd." „Waarvoor, mijnheer Lemaire?" „Waarvoor? Ja, dat weet ik zelf niet. Ik voelde, dat er iets scheef lag. En ik waarschuwde haar, dat z.e zich wel eens lelijk in de nesten zou kunnen werken. Maar ze wou niet naar me luisteren, ze lachte alleen maar. Ik denk, dat ze me een vervelende oude sok vond." „Is het u ook bekend van wie of waarvan ze dat geld verwachtte?" „Neen, daar was ze verbazend ge heimzinnig mee. Dat was het juist, wat mijn argwaan wekte. Ik was bang, dat ze zich had ingelaten met een of ander louche zaakje. Smokkel of liever distributie van narcotica, bijvoorbeeld". „Had ze dan het soort kennissen, dat u zich kunt voorstellen als betrokken bij zulke dingen?" „Dat zou ik niet graag zeggen. Stelt u zich Joyce Buurman alstublieft niet voor als een meisje van de zelfkant. Ze was een intelligent, beschaafd, hard werkend en heel eerzuchtig kind. En omdat ze eerzuchtig was, was ze kies keurig op de mensen met wie ze ver keerde. Wat hun maatschappelijke posi tie betreft, tenminste. Maar wie kan zeggen, welke contacten zo'n kind maakt Ook in haar werk? Er behoeft maar één verkeerd element onder te zijn. Joyce had geld nodig om het doel, dat haar eerzucht haar stelde, te bereiken. Ik ben bang, dat er weinig is, waar voor ze zou zijn teruggedeinsd, als het erom ging zich dat geld te verschaf fen. Nog eens, ze was niet slecht, maar als je nog zo jong bent, zie je dikwijls de draagwijdte van je daden niet Dan loop je zo een beetje met oogkleppen." „Dat klinkt alles erg logisch, mijnheer Lemaire, op één ding na. Als Joyce Buurman verwachtte binnenkort in het bezit van een flink bedrag aan geld te zijn, betekent dat toch, dat ze erin had toegestemd te doen, wat van haar werd verlangd. Welke reden zou haar last gever dan gehad moeten hebben haar te vermoorden? In dergelijke trans acties speelt geld immers geen rol? Alleen maar betrouwbaarheid. En ze was toch betrouwbaar?" „Ja, als ze eenmaal iets was over eengekomen. zou ze zich daar zeker aan houden." „Had ze dat geld al in handen?" „Neen. Als dat het geval was geweest zou ze het vast en zeker bij mij hebben gebracht. Dertig mille is geen bedrag, dat je zo maar in je portemonnee stopt om er mee te blijven rondlopen. Ik had de indruk, dat er een of andere kink in de kabel was. En, eerlijk gezegd, was ik daar blij om. Het lokte me he lemaal niet geld onder mijn beheer te nemen, dat afkomstig was uit de een of andere troebele bron." Do AVRO heeft televisiekijkend Ne derland gisteravond goed bezig weten te houden en zeker hen die van een thriller houden. „De wanhopige uren" van Joseph Hays, een Amerikaans pro dukt waarvan ook een film in omloop is, werd door Alfred Pleiter vertaald en regisseur Walter van der Kamp heeft er een televisiespel van gemaakt. De sfeer van geladenheid en spanning was van 'begin tot einde aanwezig en er zullen wellicht kijkers en kijksters met transpi rerende handen de misere, waarin een doorsnee gezin geraakte, hebben ge volgd. Het stuk werd voortreffelijk geregis seerd en Jan van der Does had voor passende decors gezorgd. Interessant was de rubriek „Wat denkt u van 1964?", waarin bekende Nederlan ders hun visie op het zojuist begonnen jaar gaven. De rubriek werd door Ger- ton van Wageningen gepresenteerd. De heer Hendriks, directeur van het econo misch instituut voor de bouwnijverheid werd geïnterviewd over de woningbouw. Met minister Bogaers beaamde deze des kundige dat in zes jaar, aldus in 1970 de woningnood opgeheven kan zijn. Mansholt gaf een optimistisch woordje weg over de E.E.G. en Indonesisch zaak gelastigde dr. Moh. Sharif nam de ver houding NederlandIndonesië onder de olep. Hij brandde zich niet de vingers aan de vraag hoe het stond met de scha devergoeding Nederlandse bedrijven. „Dat zullen we de regering m Djakarta laten uitmaken", zo maakte hij zich daar vanaf. De Boschse bisschop mgr. Beckers had goede hoop voor het slagen van het Va- itcaanse Concilie, onder voorwaarde dat de concilievaders thuis met de deskun digen hard werken. Prof. Wemelsvelder werd gevraagd wat er van de 10 procent loonsverhoging op zal gaan aan prijsstijgingen. Vrijdag 3 januari HILVERSUM I (402 M) 12.00 Angelus. 12.04 Populaire grammo foonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel: lich te muziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Lichte orkestmuziek (gr.). 13.30 „Is u het niet met me eens, dat het er veel op lijkt, alsof Joyce Buurman is vermoord, omdat de dader buiten staat of onwillig was zijn deel van de overeenkomst na te komen?" Lemaire staarde een ogenblik in de rookwolken van zijn sigaar en zei dan: „Dat doet het inderdaad, inspecteur." „Dan kunnen wij. dunkt me, de theorie van medeplichtigheid aan smokkel en distributie van narcotica of van welke smokkel dan ook, rustig laten schieten. In die kringen worden medewerkers vlot betaald." „Maar wat blijft er dan over. Zij was er zeker van dat geld te krijgen Daar voor moet ze toch een reden hebben gehad." „Heeft u wel eens gedacht aan de mogelijkheid van chantage?" „Neen, dat heb ik niet. Die gedachte is nog onmogelijker dan de gedach te aan medeplichtigheid aan de handel in narcotica. Wie ter wereld zou Joyce Buurman nu hebben moeten chanteren? En waarmee?" „Het zou natuurlijk kunnen, dat chan tage niet het rechte woord is. Mis schien kunnen we beter spreken van een aandeel in de opbrengst van de buit." „En die buit zou dan zijn, inspec teur?" „De Stokeley Da Vinei." „Neemt u mij niet kwalijk, maar dat is onzinnig," zei de bankier driftig. (Wordt vervolgd) BRIEFJE De caissière van een bijkantoor van een bank in Detroit heeft eindelijk de schrik van haar leven gekregen toen zij haar wensdroom in vervulling zag gaan: een heuse bankoverval in haar kantoor. De overval werd gepleegd op een moderne wijze. De 28-jarige Betty Czapski zo heette de caissière kreeg een briefje onder haar neus ge duwd waaron zij met knipperende ogen las: „Wilt u een mensenleven redden? Red dan het uwe. Dit is een overval". Zonder nadere inlichtingen in te winnen bij de galante rover droeg Betty de inhoud van haar kas over: 356 dollar. RARITEITEN Alaska zit schreeuwend verlegen om vrouwen. Van de tien mannen mogen er maar zeven hopen dat er op hun geroep antwoord en een huwelijk komt. In St. Louis, in Missouri, hebben twee Amerikanen die elkaar niet eens kennen het aardig dol gemaakt. Op dezelfde dag liepen zij op twee ver schillende plaatsen in de stad een beenwond op. Zij zijn allebei 26 jaar en heten Sol Steinman. Amerikanen zijn heerlijke zelfbe- driegers. Ei'ans Research and Deve lopment Corp. in New York heeft er iets van gezegd. Op elke zes Ame rikanen houdt er minstens één zich aan een dieet, hetgeen een bloeiende industrie opwekte die het daarvoor benodigde voedsel maakt. In de meeste gevallen zijn de dieethouders aanstel lers. AMERIKA D'e Amerikanen goochelen graag met cijfers, vooral de bureaus die onderzoekingen doen of enquêtes houden. De National Education As sociation in Washington b.v. heeft bekendgemaakt dat er in de V.S. nog altijd elf miljoen volwassenen zijn die noch kunnen lezen, noch schrijven. Er zijn 23 miljoen mensen van boven de achttien die nooit de zevende klas van de lagere school (totaal twaalf klassen) hebben af gemaakt en 57 procent van de Ame rikaanse bevolking is ergens op de middelbare school blijven steken. Dan zijn er nog jarige Amerikanen die graag willen dat iedereen hun feest viert. Dat zijn egoïsten, zegt de Association, want er zijn nog 8.999.999 dierbare landgenoten die op dezelfde dag jarig zijn. m? Dit maakte hij vorig jaar toen zijn vrouw op vakantie was. Liedjes. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Op- listenconcours. 14.30 Lichte orkestmuz. namen van het 2e internationale voca- (gr.). 15.00 Koorzang. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Pianorecital: klass. muziek. 17.00 De boekenbus: boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Kinderkoor met piano begeleiding. 17.40 Pianospel. 17.55 Mo derne Franse orkestwerken (gr.). 18.30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Jeugd en boeken, praatje. 19.30 Vliegen de schijven: verzoekprogramma voor de militairen. 20.20 Radiofilharrnonisch or kest, groot omroepkoor en solisten: oude muziek. 21.20 Wie is koning Hoessein?: interview met de jonge koning van Jordanië. 21.40 Melropole-orkest en naai damtoernooi Hoogezand. 22.25 Boekbespreking 22.30 Nws. 22.40 Een Zwanenzang, hoorspel. 23.20 Moderne grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (208 M) VARA: 12.20 Regeringsuitzending: Uit zending voor de landbouw. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoonstellingsagenda. 12.38 Licht en semble. AVRO 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Kerk orgelconcert. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. VPRO 16.00 Serenades uit de kwartet-literatuur, muzikale lezing. 16.30 Inzicht en uit zicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroeiende mensen. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Boekbespre king. 18.35 Muzikale aanwinsten uit de klassieke discotheek. 19.00 Kiosk: arti kelen uit zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Jazz-Rondo. 19.30 Uit de kunst, een veertiendaags magazine. 20.00 Nieuws. 20.05 Muziek van hedendaagse Brazili aanse componisten. 20.35 De rassenver houdingen in Latijns Amerika, een ver handeling. VARA: 21.00 Promenade-or kest, radiokoor en solisten. 22.00 De an deren, documentaire. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba, wekelijks vrijdagavond-maga zine. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS. 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek 12.15 Lichte muzjek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nws. en weerbericht. 13.20 Gevarieerd pro gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte mu ziek. 14.30 Symfonische muziek. 15.00 Nws. 15.03 Symfonische muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Franse muziek. 16.36 Operettemuziek. 17.00 Nieuws én mededelingen. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Ge varieerde muziek. 18.30 Orkestmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Liedjes. 20.15 Theaterkroniek. 20.40 Zang en dans in onze Vlaamse gewesten. 21.00 Boek- besperking. 21.15 Koorzang. 21.45 Volks liedjes uit Vietnam. 22.00 Nieuws. 22.15 Nieuwe grammofoonplaten. 22.35 De ze ven kunsten. 22.50 Grammofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevarieerde mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL FRANS. 484 m: 11.58 Grammofoonmuziek. 14.00 Weerbericht. 14.03 Orkestmuziek. 16.08 Grammofoon muziek. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Hoorspel. 18.40 Lichte muziek. 19.08 Nieuwe grammofoonmuziek. 19.30 Nws. 22.00 Symfonische muziek. 22.00 Wereld nieuws. 22.15 Jazz. 22.55 Nieuws. Zaterdag 4 jaiiuri HILVERSUM I (402 M) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengeb. 7.15 Klas sieke grammofoonm. 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 De kerk zjjt gij, lezing. 8.00 Nieuws 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevarieerd programma. HILVERSUM II (298 M) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochteiidgymn. 7.20 Socialistisih strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonm. (Om 7.30 Van de voor pagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek. 8.30 Wegwijs: tips voor t2*ips en vakanties. 9.00 Loon naar werken, uit zending in samenwerking met het NVV. ".10 Klassieke grammofoonmuzi. VPRO 9.40 Niemand ontziende, lezing. 9.55 Bijgeloof in de 20e eeuw, lezing. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Geknipt voor herhaling. 11.25 Techniek en leven, discussie elevisieprogramma s Vrijdag 3 januari NCRV: 19.30 Voor de kleuters 19.35 Toekomstmuziek: De huisvrouw. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Stiefbeen en zoon. tv-spel (6). 20.55 Attentie. 21.30 Nou jij weer! Show programma. 21.55 Onder vier ogen: ge sprek. 22.30 Mahalia Jackson zingt. NTS: 22.40-22.45 Journaal. FRANS-BELGIë. 18.30 Nieuws. 18.33 Engelse les. 19.00 Katholieke uitzen ding. 19.30 Janique Aimée, filmfeuille ton. 20.00 Nieuws. 20.30 Les Quatre Fils Aymon, spel. 22.00 Le Carrousel aux Images, nieuwe films 22.30 Nieuws. VLAAMS-BELGIë. 17.00 Ons heelal, film. 17.30-17.50 Baby groeit op, pop- penfilm. 19.00 Franse les. 19.25 Voor de jongeren. 19.50 De weerman. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws 20.20 Voor de vrouw. 21.00 Het gezin Van Paemel, drama (herha ling). 22.35 Nieuws. De Amerikaanse ambassade in Pretoria heeft gisteren meegedeeld dat de Zuid- afrikaanse regering geweigerd heeft visa te verstrekken aan het Amerikaanse Cla- remont-kwartet. Een woordvoerder van de ambassade zei, dat het kwartet deze en volgende maand in alle belangrijke steden van Zuid-Afrika zou optreden als onderdeel van een tournee door zeven Afrikaanse landen. De tournee vormt een onderdeel van het culturele uitwisselingsprogram ma van het Almerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Het Zuidafrikaanse ministerie van bin nenlandse zaken en de Amerikaanse am bassade in Pretoria konden niet zeggen waarom de visa waren geweigerd. Aan genomen wordt echter dat de afwijzing in verband staat met het voornemen van het kwartet op te treden voor een gehoor van zowel negers als blanken, hetgeen in strijd is met de Zuidafrikaanse wet. Het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, het m.s. „Willem Ruys", is gisteren weer vertrokken voor de traditionele wei-eld-winterreis. Volge boekt en wel ontvluchtten het schip en zijn passagiers de Nederlandse mist om straks door zonnige streken te varen tot hier de eerste lenteboden zijn gear riveerd. Aan boord bevond zich ook de 18-jari- ge Regina Pigeaud, die drie maanden bij haar verloren geraakte vader in Am sterdam heeft gewoond, maar voor wie de roep van Australië, waar zij 17 jaar bij pleegouders woonde, toch te sterk is gebleken. Deze 23e wereldreis van de „Willem Ruys" zal niet zijn laatste zijn onder Ne derlandse vlag. Het gerucht dat de mail boot verkocht zal worden heeft welis waar een grond van waarheid, maar de onderhandelingen hierover met een Ita liaanse rederij zijn nog niet afgesloten en het staat vast dat gedurende dit jaar het schip nog voor de Rotterdamsche Lloyd zal blijven varen. De verkoopprijs een punt van de on derhandelingen zal rond de 25 mil joen gulden liggen, zo werd gisteren door een woordvoerder van de Lloyd gezegd. 199. Nadat de Mug met de circoprop was verdwenen, namen ook de beide vrachtrijders afscheid. „Succes er mee, Mepper!" hoorden de jongens een van hen zeggen. ,,Zorg dat de douane niet de lucht krijgt van wat zich in de lucht afspeelt!" „Ja., dat zou jammer zijn, Mepper!" zei ook de ander. „Het gaat juist zo gesmeerd met onz,e botersmokkel sinds jullie dat vliegmachientje hebben!" „De Mepper gromde tevreden. „Het wordt nog beter." voorspelde hij. „Wacht maar es af, tot die bolleboos hierbinnen het tweede toestel klaar heeft!" Hinter en Minter keken elkaar veel betekenend aan. Ze begrepen allebei dat met „die bolleboos" notaris Silver- schraep bedoeld moest zijn. Intussen was de vrachtauto weer in het donker verdwenen. Na nog een te vreden blik op de vaatjes boter te heb ben geworpen, keerde nu ook de Mepper terug naar binnen. „Botersmokkel.." bromde Minter. „Dus daarvoor hadden die kerels de no taris en zijn circoprop nodig! Wat een schurken..! Hoe moeten we die arme meneer Silverschraep nu bevrijden? Te gen die Mepper kunnen wij niet op en trouwens., alle deuren zijn natuur lijk weer op slot!" Hinter wees op de vaatjes tegen de muur van het huis. „Die boter daar zal de deuren voor ons openen én die kerels op do vlucht jagen!" zei hij raadselachtig..

de Stem | 1964 | | pagina 9