ZUID-BEVELAND Piet Oele (Elle thuis van zijn laatste rit Milde boete voor eerste overtreding in nieuwe jaar Bergen-op-Zoom se pastoor P. J. Mouwen naar Chaam Wim ook it Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen nog v Iedereen wandelt maar in en uit daar bij de grens FILMS Waleqx een h Prof-pre bij de K VLISSINGEN Jubilarissen bij „De Schelde AXEL 1ISSER-K00LE GOES Nieuwjaarsreceptie college van b. en w. Dagblad De Stem HULST Lagere omzet veiling te Krabbendijke Firma v. Dronkelaar en Buijze J aarvergadering G.H. Statenkring Goes te Nuchter Witlof dagen te Koewacht POLITIERECHTER MIDDELBURG Onopgemerkt door het Kerkstraatje BENOEMINGEN IN BISDOM BREDA Kapelaan v. Oers uit Roosendaal is opvolg'i er Scholen In Zeeuwsch- Vlaanderen Weer vals Belgisch geld opgespoord Sociaal leidsman Vacatures IJZENDIJKE SAS VAN GENT AXEL HULST TERNEUZEN OOSTBURG Ontwikkelingsdag kleinfruitteelt EXAMENS HOOGWATER Vandaag GOES Morgen MIDDELBURG VLISSINGEN Voor eerste een kerm DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 JANUARI 1964 In de eerste maand van het nieuwe jaar telt de N.V. Koninklijke Maatschap pij ,,De Schelde" één jubilaris met veer tig dienstjaren en dertien met een kwart eeuw trouwe dienst. De veertigjarige jubilaris is de heer P. J. de Brabander, voor wie 28 januari de gedenkwaardige datum is. De zilveren feestvierenden zijn de heren H. Cijvat en A. Poort vliet (donderdagj.l. 2 januari), H M. Schotman (3 januari), H. Verhulst (13 januari), J. Steutel (18 januari), J. Lin- denberg (20 januari), C. Puijpe (23 januari), J. Vale' (24 januari), J. Meulmeester en L. Tiessens (beiden 25 januari), A. Joziasse (29 januari), P. J. de Feijter (30 januari) en tenslotte J. de Jonge (31 januari). De heren J. J. Sterzenbach, J. C. Jongman, D Passenier, P. Kuijper en F. J. van Dierendonck zullen in januari „De Schelde" met pensioen verlaten. DRUKKE NIEUWJAARSRECEPTIE B. en w. blijken het bijzonder goed te hebben gezien! De ongedwongen ontmoe ting tussen bestuurders en leden van al lerlei instellingen en organisaties, als mede bedrijfsleden en particulieren, is daags na nieuwjaar ten gemeentehuize een enorm drukke bedoening geweest, die wel haast zeker een toekomstige traditie heeft gevestigd. De heilwensen, welke over en weer werden uitgewisseld, gin gen vergezeld van een aantal presentjes, die met name de gemeenschap ten goede gaan komen. Maar ook los daarvan is dit (Advertentie) iotguuryf aeoPetlfL De leden van het college van b .en w. en hun echtgenoten hebben gistermid dag in de raadszaal hun nieuwjaarsre ceptie gehouden. Het was de derde ach tereenvolgende keer dat hiervoor uitno digingen waren uitgegaan. Heel wat in gezetenen van de gemeente die regel matig met het dagelijks bestuur te ma ken hebben, zijn hun opwachting gaan maken. Het staat vast dat velen deze on gedwongen vorm van contact aan het begin van het jaar bijzonder waarderen. LEZING OVER TAIZé De heer J. Stulemeijer uit Breda zal volgende week donderdag in hotel De Korenbeurs alhier voor leden van de afdeling Zeeland-Noord van de St, Adel- bertvereniging een lezing komen houden over „Gedachten en indrukken over een bezoek aan Taizé". Het klooster van Taizé ligt in Frankrijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jozina d.v A. Lagendijk-v. Ham, (Krabbendijke)Anna d.v.' P. Dronkers-v. d. Maas (Kruiningen)Mar tin z.v. J. Barendse-Knuijt; Magdalena d.v. C Schelven-Bom (Zierikzee); John z.v. B. Roosen-de Kleijnen; Dingenad.v. P. Zweedijk-Geene; Adriana d.v. C. Walhout-Schrijver; Charles zv. P. Won- dergem-Buijsrogge; Maarten z.v. F. Jacobsen-Snoep (Waarde); Ernest z.v. J. Prins-Lugtigheid; Adriaan z.v. C. Krijger-Wagenaar; Bastiaan z.v. J. de Winter-de Kraker (Yerseke); Henricus z.v. J. van Liere-v.d. Dries; Cornelis z.v. C. Stroosnijder-Delzenne (Kruiningen) Gerritje d.v. A. Langebeke-Hooijer (te Heinkenszand)Marinus z.v. H. Corne- lisse-van Wijk; Marinus z.v. P. Joosse- v Rijn (Kapelle)Carolina dv. M. Buijs- van Loon; Cornelis z.v. B. de Kok-van Noort (Wolphaartsdijk.) Ondertrouwd: A. Roelse 23 j. en A. Roozendaal 21 j.; C. Oele 27 j. en J. Nieuwdorp 23 j.; M. Janvier 52 j. en M. Fraanje 34 j.; J. Joosse 22 j. en A. v.d. Weele 19 j.; J. Harinck 23 j. en M. de Jonge 20 j.; C. Breen 28 j. en M. de Jonge 25 j. Gehuwd: C. de Munck 25 j. en P. v d. Kreeke 19 j.; L. de Rijke 28 j. en M. Oele 29 j.; H. v.d. Knaap 24 j. en S. Schotel 24 j.; F. Soeters 23 j. en E. Nuijten 22 j.; A. de Bokx 22 j. en C. de Vroe 23 j.; J Walrave 28 j. en K. de Munnik, 22 j.; A. de Jong 22 j. en D. Ludema 23 j. Overleden: C. van Halst 71 j. w.v. J. Verhoeks; P. Almekinders 94 j. w.v. A. Mulder; S Goemans 94 j.; D. Re- mijnse 69 j. e.v. P v.d. Does (Wilhel- minadorp); A. Breure 72 j. e.v. J. Leen- dertse (Kamperland); J. Kate 9 j.; C. Bruggeman 67 j. e.v. E. van Boven; D. Padmoes 67 j. e.v. L. Tolhoek (Si- noutskerke); J. Gijssel 2 mnd. (Kloe- tinge)H. Verhoeff 77 j. w.v. P. v. d. Klooster (Brouwershaven)C. Corne- lisse 77 j w.v. L. Bakker; P. Rijn 79 j. e.v. A. van Fraassen; J. Schaalje 90 j. w.v. T. de Korte (Ovezande); Th. Bil 83 j. w.v. A. Philipse; J. Schoenmaker 84 j. w.v F. Reiber; M. Braam 84 j. w.v. T. v. d. Broecke. s-Heerenhoek SCHIETING Hieronder volgt de uitslag van de schieting van V.I.O.S. te 's-Heerénhoek bij de heer P. Rijk, om een kalkoen, vijf hazen en tien poularden. Aanwezig waren 61 schutters van 15 verschillende verenigingen. Hoofdvogel P. Steketee, van ADLMte Kwadendamme; le zij vogel C v.d. Guch- te, van Spes Nostra te Ovezande; 2e zij vogel A. v.d. Bulck, van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; le bovenkal C. v.d. Guchte, van Spes Nostra te Ovezande; 2e bovenkal P. Daalman, van ADLM te Kwadendamme; le onderkal J. Rijk, van Willem Teil te Ovezande; 2e onder- kal A. Martens, van VIOS te 's-Heeren hoek (na loting)le klep J. Doene, van Willem Teil te Ovezande; 2e klep J. de Rijke, van Edele Handboog te Oude- lande; 3e klep P. Steketee, van ADLM te Kwadendamme. Meeste kleine vogels Job. Koens, van Victoria te Kwaden damme (3 stuks). Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen; Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. Goes Alg, redacteur ExptoitaUe- voor Zeeland: inspectie Zeeland. F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377. HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P.G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: GH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU, tel. 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0.18 per mm. 1 mm IngezondeD mededelingen 2% mm gewone advertenties Bil contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t 1.— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Heinkenszand AFRIKA-KAJOTTER OP BEZOEK In verband met de voorbereidingen van de in de Bevelanden te houden uurloonactie heeft de plaatselijke af deling „Afrikawerker" Wim Kol uitge nodigd een lezing te houden over het doel van de uurloonactie. Wim Kol, die twee jaar belangeloos in Hout Volta werkzaam is geweest, vertelde aan de hand van dia's zijn ervaringen op boeiende wijze. Zijn team heeft daar met behulp van Afrikanen een kerk gebouwd van 30 bij 40 m. Met behulp van mandjes waren tien jaar voor hij daar arriveerde de bewoners reeds begonnen zand te dragen naar de plaats waar de kerk verrezen is. Kort voor hij vertrok was het geheel vol tooid en heeft hij nog een bezoek ge bracht aan de door het district Vlis singen uitgezonden Will Vermey uit Gouda. Het deed hem goed te kunnen meedelen dat district Vlissingen wat post en attenties betrof het best uit de bus kwam. Het doel van deze bijeen komst was vooral voorlichting te geven aan hen die straks de gelden gaan afha len, zodat zij bij eventuele vragen het antwoord niet schuldig hoeven te blijven. Kivadendamme UURLOONACTIE (V)KAJ Zoals gewoonlijk zullen de VKAJ en KAJ ook dit jaar hun traditionele uur loonactie voeren. Hiervoor zullen in de parochie huis aan huis enveloppen rond gebracht worden, die een brief en een uurloonzakje bevatten. In de brief is het doel van de actie duidelijk uiteengezet. Het ligt in de bedoeling dat de zakjes, enkele dagen nadat ze zijn uitgedeeld weer opgehaald zullen worden. een gemeentebestuurlijk initiatief geble ken, waarover binnenskamers stellig nog wel eens plezierig zal worden nagekaart. CONTACT-AVOND VOETBALVERENIGING De voetbalvereniging H.V.V. '24 houdt hedenavond in het clublokaal bij P. de Bruin een contactavond. Er zal gedanst kunnen worden op de muziek van de „Fly-Catchers" met zang van de jonge Carlo Bruno. Ter afwisse ling zal een wedstrijd op vocaal en in strumentaal gebied gehouden worden onder het motto: Ontdek de Ster. Koeivacht SCHIETINGEN Alhier had een Koningsschieting plaats in onze plaatselijke schutterssociëteit „Vliegenier". Het was Alfred d'Hollander die de Koningsvogel van de wip deed tuimelen. De twee ministers vogels wer den beide afgeschoten door Cam. Mar tinet. Aan de schieting bij A. Baes alhier na men 67 schutters deel. Uitslag: Hoogvo gel G. van Gassen, le zijvogel A d'Hol lander. 2e zij vogel R. de Guchteneire. .-)avsteen TONEELNIEUWS In de loop van deze maand zal de Camere van Rhetorica St. Jan ter Steene voor het voetlicht brengen het toneelstuk „Van de brug af gezien". Dit zeer zware stuk was oorspronkelijk gekozen als concoursstuk voor het Land juweel. Aangezien de toneelvoorstellin gen voor het Landjuweel echter geen doorgang zullen vinden houdt de Ca mere toch vast aan het gekozen toneel stuk. Regisseur Verdonschot ontwierp een speciaal decor en daarnaast werd een lichtinstallatie gehuurd die een hoop geld zal kosten. (Van onze correspondent) Als eerste Zeeuwse veiling heeft de veiling „Krabbendijke en Omstreken" te Krabbendijke haar omzetcijfers over 1963 bekend gemaakt. In totaal werd in 1963 bij deze veiling geveild voor een bedrag van f 3.156.143.64 tegen het vorig jaar f 3.897.347.79 een omzetdaling ten opzichte van 1962 van 19%. Vooral de middenprijs van de appels kwam in 1963 in Krabbendijke belang rijk lager dan het voorgaande jaar. Deze bedroeg namelijk f 38.56 tegen in 1962 f 58.21. De aanvoer van appels bedroeg 4.7 miljoen kg tegen 3.8 miljoen kg het jaar daarvoor. Bij de peren liep de mid denprijs terug van f 43.28 in 1962 tot f 35.— per 100 kg in 1963. De aanvoer be droeg 2 miljoen kg wat 500 ton meer is dan het jaar daarvoor. Over de resul taten in 1963 zegt de direktie van deze veiling dat de geldelijke opbrengst is tegengevallen en voor de minder ge vraagde appelrassen zelfs dusdanig dat de middenprijs ver beneden de kostprijs lag. Ook de kwaliteit was dikwijls niet al te best. In veel gevallen speelden de weersomstandigheden hierbij een grote rol. (Advertentie) Tentoongesteld in de mooiste toonkamer van Zeeland Bij aankoop van f 500. reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE Tel. 0 1170—2161 TERNEUZEN - ZUIDLANDSTR. Tel. 0 1150—3529 (Van onze correspondent) Op zaterdag 19 januari zal in Goes de jaarvergadering worden gehóuden van de Statenkring Goes der Chr. Historische Unie. Op deze vergadering komen de huis houdelijke zaken aan de orde en verder zal het lid van de Tweede Kamer drs. A. D. W. Tilanus uit Arnhem een rede houden over „Overheid en maatschap pelijk welzijn. (Van onze verslaggever) Ze hebben er allemaal wel een beetje spijt van dat Piet Oele ermee stopt. In vervoerderskringen op Zuid-Beveland is hij namelijk meer dan vijftig jaar een betrouwbare en, toen de jaartjes al wat gingen tellen, een vertrouwde figuur geweest. Piet Oele, bode voor zijn woonplaats Ellewoutsdijk en om de week ook nog bode voor Driewegen en Ovezande, is nu zeventig jaar. Hij zou er misschien nog een jaartje of wat aan hebben vast geplakt als zijn vrachtauto niet aan het eind van zijn krachten was geweest. Nu zijn wagen versleten is vindt hij dat hij ook zelf „nu eenmaal de leeftijd heeft" om er een punt achter te zetten. Die vrachtauto is een verhaal op zich. Het ié er een uit het jaar 1947 en hij heeft Piet Oele gebracht waar hij heen moest tot en met deze week dinsdag toen Piet Oele voor het laatst bij het bodecèntrum in Goes tè zien is geweest. Een respectabele staat van dienst. Zes tien jaar op de weg en zijn baas nooit in de steek gelaten. En in dit geval geldt: zo auto, zo baas. Piet Oele mag met trots op de afgelopen vijftig jaar terug zien en zonder aan verwaandheid te denken horen wij hem zéggen: „Ik was altijd een mannetje „van precies op tied". Ze hebben nog nooit op me staan te wachten: daar heb ik wel voor ge zorgd" Piet Oele heeft de rit Ellewoutsdijk- Goes v.v. de eerste elf jöar met paard en wagen gedaan. Dat was veertig ki lometer, heen en terug, 's Ochtends om zes uur van huis en 's avonds om zes uur pas weer terug. Een hoop slechte wegen. Veel zandwegen zelfs. Maar veel meer romantiek zeker, veronderstellen we. „Da sawwè", zegt Piet Oele en dat tekent hem dan meteen als de nuchtere Piet Oele (rechts) met zijn opvol ger: P. Moerdijk uit Oudelande. man bij wie men niet met woorden als „romantiek" moet aankomen. Piet Oele heeft, behalve een paard en een wagen, vier vrachtauto's versleten. In de jongste oorlog heeft hij nog met een turf generator gereden. Je reed dap dank zij een grote ketel waarin zo'n 500 kilo turf lag te gloeien. Om je wagen op gang te krijgen kreeg je vijf hele liters benzine per maand. En als je dan een beetje moeite had met starten ver bruikte je die vijf liter in een paar keer. Dan kocht je maar zwarte benzine voor 10 tot 12 gulden de liter. Je moest toch rijen. Tijdens de bevrijdingsdagen raakte Piet Oele zijn hele hebben en houwen kwijt. Huis en vrachtwagen gingen in vlammen op. Door tussenkomst van de burgemeester mocht hij in Middelburg bij een kapitein zomaar een nieuwe vrachtauto uitkiezen. Wel kreeg hij na dien van de gemeente Middelburg nog een rekening van vierhonderd gulden. Waarom, dat weet hij nu nóg niet. Dunne spoeling Volgens Piet Oele wordt de spoeling bij de bodediensten de laatste tijd wel dunner. Steeds meer bedrijven gaan hun produkten rechtstreeks naar de klant brengen. De bodedienst vanuit de Zak van Zuid-Beveland alléén zou al lang niet meer rendabel voor hem zijn. De laatste twintig jaar verzorgt hij echter bovendien het fruitvervoer van Elle woutsdijk naar het pakstation te Oude lande en vandaar weer naar de veiling in Goes. Ook dit fruitvervoer gaat Piet Oele erbij neerleggen. Zijn bedrijf wordt volledig overgenomen door P. Moerdijk uit Oudelande. Piet Oele („nooit ziek geweest, dat zit in de familie") gaat het er nou echt een beetje van nemen. Hij heeft nog een beetje land en daarop zal hij zijn on blusbare energie kunnen uitleven. Voor de rest hebben ze er echt alle maal een beetje spijt van dat Piet Oele er mee stopt. Door de tuinbouwvereniging Koewacht e.o. zullen op 29 en 30 januari a.s in het patronaat witlofdagen worden ge organiseerd. Aan deze expositie, waarop de meeste aandacht op de teelt van witlof wordt gelegd, is ook een huishoudelijke voor lichting verbonden, welke georganiseerd zal worden door mejuffrouw Romein van de streekverbetering. (Van onze correspondent) De eerste zitting in het nieuwe jaar van de Middelburgse politie rechter mr. Sieperda, werd met een milde boete ingeluid. Deze viel ten deel aan de Belgische beroeps-wielrenner S. G. S. uit Severen. S. veroorzaakte op de 19e april van het vorig jaar een botsing met een bromfiets in Koewacht. politiérechter zag echter redenen om de ze tot tien guldén te beperken. Toen de politieman en de douane eraan te pas kwamen bleek dat de coureur niet langs de officiële grensweg het Neder lands grondgebied had betreden. Hij had een tussen-weg, het Kerkstraatje verko zen, en passeerde zodoende onopgemerkt de grens „Iedereen wandelt daar maar in en uit bij de grens", verdedigde de Belg zich. „Zo simpel zal hét nu ook weer niet zijn", meende de officier. De politierechter deed er nog een schepje bovenop; „Bent u eigenlijk alleen renner, of ook smokkelaar van beroep?", vroeg hij verdachte. Deze deed er wijse lijk het zwijgen toe, en beperkte zich ten aanzien vón hei ten laste gelegde tot de opmerking. „Ik dacht dat ik in mijn recht was". De officier vorderde een geldboete van vijfentwintig gulden. De Mishandeling van een jongen, werd de jeugdige bijrijder G. A. S. uit Sint Jan steen ten laste gelegd. Op 29 september bracht hij de zondagmiddag in een café te Hulst door. Op een kruk naast hem zat een jongen G. B. die verdachte met zijn praatjes verveelde. Er ontstond een scheldpartij, waarbij S. de ander ver zocht zijn mond te houden. Toen B. niet van ophouden wist, duwde S. hem van zijn kruk. en nam hem mee naar „ach teren". Daar bij de w.c.'s sloeg en stompte hij de jongen in het gezicht Deze liep daarbij licht lestel op. „Hij begon", verdedigde Verdachte zich ter zitting. „Van het een komt het an der; jullie hadden elkaar beter de rug kunhen toedraaien", vermaande mr. Sie perda. De officier nam wel aan dat B. vrij agressief was geweest, maar achtte mishandeling door S. toch wel bewezen. Hij vörderde daarom een boete van veertig gulden, „ik vind het nogal veel; tenslotte is hét mijn eigën schuld niet geweest", zëi verdachte nog. De politie rechter was ook van mening dat B. wel (Van onze vèrslaggévër) In zijn niéuWjaarspredikatie heeft pastoor P. Mouwen van de H. Hart parochie te Bergen op Zoom medege deeld, dat hij met ingang van 1 januari is benoemd tot pastoor van de parochie te Chaam. H\j is overgeplaatst op eigen verzoek Pastoor Mouwen achtte het wenselijk, dat een jongere herder aan het hoofd staat van een parochie als die van het H. Hart, die in de tien jaar van het bestaan een enorme groei heeft door gemaakt, niet in het minst door het nimmer aflatendë zwoegen van pastoor Mouwen, die zal worden opgevolgd door kapelaan C. van Oers, tot 1 januari werkzaam aan de dekenale kerk in Roosendaal. Pastoor Mouwen werd op 2 januari 1955 te Bergen op Zoom benoemd als opvolger van deken H. Koopmans, De prachtige kerk aan de Kastanjelaan' w&s toen net gebouwd en de parochie en het parochiëlé verenigingsleven waren nog in opbouw. Pastoor Mouwen heeft er altijd voor geijverd dm voor zijn parochianen in zijn werkgebied een zo gunstig mogelijk maatschappelijk en religieus klimaat te scheppen. Wat het religieuze klimaat betrefthij stimuleerde de oprichting van vele „kerkelijke" verenigingen, die nu onder leiding van een aantal toege wijde parochianen uitstekend functio- En wat het andere betreft wanneer men nog eens een pastoor Mouwen zal denken zal men tevens denken aan de enorme liefde, die hij het .onderwijs toe meet. Gedurende zijn pastoraat in Oost heeft hij voortdurend geijverd voor een verbetering van het onderwijs, niet al leen door het krachtig leiden van de verschillende schoolbesturen ook door het doen bouwen van verschillende scholen. Önder zijn leiding werden de Pius X-, de Tarcisius- en de u.l.o.-school van de H. Geest en twee kleuterscholen gebouwd, terwijl op het ogenblik de plannen voor de bouw van twee nieuwe scholen gereed liggen. De u.l.o.-schooi tenslotte zal binnenkort nog een uitbreiding ondergaan. Pastoor Mouwen gaat in de pa rochie Ghaam (2500 zielen), niet op zijn lauweren rusten. De huisvesting van het onderwijs laat daar nogal (Van orize verslaggever) In Sluis is de politie dezer dagen een vierde vals bankbiljet van 1000 Belgi sche frank op het spoor gekomen. Zij is er vrijwel van overtuigd dat de bil jetten in omloop zijn gebracht door één en dezelfde persoon die bij voorkeur in kleinere zaken een bescheiden bestelling doet om zoveel mogelijk écht (wissel geld terüg te krijgen. Erg „zakelijk" schijnt hij of zij de vork overigens niet aan de steel te hebben gestoken, gezien de tot dtisverre slechts schaarse pölitle- buit. Nu immers als gevolg van de pu bliciteit de massa gewaarschuwd is, wordt verdere uitgifte riskant In Oostburg en Hulst, waar de Bel gen evenals in Sluis kind aan huis zijn is nog geen enkel vals biljet ontdekt. wat te wensen over en die situatie wil bij in iedër geval niet gehand haafd zien. Zondagmiddag zal in het gymna stieklokaal aan de Kastanjelaan een afscheidsreceptie worden gehouden. Op vrijdagavond 10 januari, om zeven uur zal kapelaan Van Oers, zijn opvolger, worden geïnstalleerd. Pastoor C. van Öers, 50 jaar, is afkomstig uit Heerle. Na zijn priester wijding in 1937 was hij eerst kapèlaan in Dudinga, vervolgens in Londerzeel en Lamswaarde en in 1950 werd hü. be noemd aan de dekenale kerk te Roo sendaal. Zijn grote kwaliteiten liggen op sociaal terrein. Hij heeft zich bijvoor beeld ontpopt als een groots leidsman voor de plaatselijke afdeling van de K.A.B., waarin bij vele functies bekleedt. Hij is tevens oprichter van d^ plaatse: lijke afdeling van de K.A.V. In Roosendaal was hij voorts bisschop pelijk commissaris van het St.-Jozefhuis, geestelijk adviseur van de voetbalver- enigihg „Alliance", vdn De Nieuwe Toneelgroep en van de Stille Omgang. Ook de jeugd draagt hij een warm hart toe. De taak van aalmoezenier voor verkennersgroepen en het gilde Jong Nederland heeft hij altijd met grote am bitie vervuld. Daarnaast heeft hij altijd met de grootste ijver zorggedragen voor de godsdienstige opvoeding van de jeugd. Hij was o.m. leraar aan de Nijverheids school. Uit bovenstaande blijkt wel dat pas toor Van Oers zich op velerlei terrein kan bewegen. Hij is daarom dè aan gewezen persoon om de grootste paro chie van Bergen op Zoom in al haar veelzijdigheid te leiden. Hem Wacht in Bergen-Oost een vruchtbaar werkgebied, waarop het echter hard werken zal zijn. Maar zulks is pastoor Van Oers toever trouwd. De kapelaansvacature te Roosendaal (H. Joseph) eii Zundert zullen spoedig worden aangevuld. Tot moderator en godsdienstleraar te Roosendaal (Katholieke l.t.s. „Sint- Joseph") werd benoemd J. J. M. Hoevenaars. Voorts is pater G. J. I. Scheerder o.s.c. benoemd tot bedrijfs- aalmoezenier te Zevenbergen. ~Z>C3>0>C^C=>CT>C=>CZ>CZ>C CT> Cd d HOFZICHTTHEATER: SERGEANTS 3. Frank Sinatra en Dean Martin spelen dë hoofdrollen ih deze western van Jóhn Sturges. Drié Amerikaanse ser geanten krijgen moeilijkheden met een oprukkende Indianenstam. Al vechtend wordt het een en ander op gelost. De Amerikanen winnen. K.F.C.: 14 jaar. OLYMPIA-THEATER: MARJANDL. Een Duitse komedie van Werner Ja cobs met Conny Froboess en Waltraud Haas in de, hoofdrollen. De film gaat over een Weense hoffunctionaris, die tot de ontdekking komt dat hij een lieftallige dochter heeft. K.F.C.: al. DE NOORMANNEN KOMEN. Een Ita liaans spektakelstuk, zoals er al vele zijn gemaakt. Deze is van Mario Bava met de acteurs Cameron Mitchell en Alice en Ellen Kessler. Twee jonge Vikingbroers, door de oorlog geschei den, komen jarèn later als vijanden tegenover elkaar te staan. Zij herken nen elkaar, maar het loopt toch niet goed af. K.F.C.: 14 jaar. HET CENTRUM: ELF JAREN EN EEN DAG. Een liefdesgeschiedenis met o.a. Ruth Leuwerik en Bernhard Wicki. Een romantische geschiedenis voor de liefhebbers. K.F.C.: 18 jaar. 'S NACHTS LOKT DE LIEFDE. Hans Dieter Bove verfilmde deze zèdentra gedie met o.a. Jan Hendriks en Karin Kernkë. Een ontspoorde jongeman drijft een meisje tot zelfmoord en rijdt zich als hij geen uitweg méér ziet te pletter. Waar de film waarschuwen, wil, is hij onoprecht. K.F.C.: volw. BIOSCOOPGEB.: EERST DE VROUW' TJES. Ook Raoul André maakte een film over Eddie Constantine, die nu geassisteerd wordt door Christiane Minazoli. Eddie achtervolgt een han delaar in verdovende middelen en be leeft allerlei spannende (liefdes)- avonturen. K.F.C.: 14 jaar. JACK THE RIPPER: Een thriller van Robert Baker en Monthy Berman over de Londense maniak, die in het Lon den van 1888 een aantal vrouwen ver moordde. Zijn identiteit is nooit vast gesteld. In de hoofdrollen Lee Patter son en Eddie Bryne. K.F.C.: 18 jaar. SJORS VAN DE REBELLENCLUB. De jonge held beleeft met Sjimmie tal rijke avonturen in Afrika en thuis, in de strijd tegen twee zigeuner-boeven, die pas aan het slot worden versla gen. Arno Fyten en Willem Manra spelen ih deze jeugdfilm van H. van der Linden. K.F.C.: a.l. LUX OR: SLAVENSCHIP. Aan boord van hét zeilschip ddt misdadigers en vrouwelijke gestraften naar Amerika vervoert, breekt opstand uit. In de he vige storm moet de kapitein echter cle leiding weer nemen. Góeden worden dan beloond, boosdoeners gestraft. Pier Angèli, Edmönd Purdom en Ar- mand Mestral spelen onder regisseur Silvio Amadio. K.F.C.: 14 jaar. DE DANSERES VAN DE DUIVEL. Bri gitte Bardot en A. Vilar spelen onder regie van Julien Duviviër. Een volks meisje vernedert een rijke getróuwde Spanjaard die op haar verliefd is zo diep dat hij op het laatst volkomen geruïneerd is. Dan pas geeft zij zich aan hém over. K.F.C.: volw. LEDELTHEATER: VOORTVLUCHTING Een spannend verhaal over een jong paartje dat na een overval naar Ier land en Spanje vlucht. Gerechtigheid achterhaalt hen. Laurence Harvey en Alan Bates spelen in deze thriller van Carol Reed. K.F.C.: r18 jaar. VALLEI DER WETTELOOSHEID. Een streng-rechtvaardige sheriff vecht in zijn eentje tegen een bende schurken die élke dag een nieuwe aanslag op hem plegen. De sheriff wint toch, en sluit bovendien vrede met zijn vrouw. Randolph Scott en Angela Lansbury spelen onder Joseph Lewis in dez western. K.F.C.: 14 jaar. degelijk ten dele schuldig was en ver minderde de boete van S. tot vijfen twintig gulden. Een samensteller uit Hoek, A. de P. stond terecht omdat hij op 20 oktober te Terneuzen onder invloed fietste. Op een 3 meter breed fietspad, dat met een berm van de Rijksweg gescheiden ■was, slingerde hij heen en weer, en be landde tenslotte in de berm. Op de vraag hoeveel hij had gedronken die avondantwoordde P.: „Een pilsje of tien". Maak er maar gerust een pilsje of vijftien van", vroegde mr. Andreae eraan toe. „U keek waarschijnlijk wat waterig uit de ogen", zei de politierech ter. De officier eiste voor deze over treding een boete van vijftig gulden. De politierechter vonniste conform, met de woorden: „Tien is teveel XXX Het was eveneens in Terneuzen, dat mevrouw E. G. Sch-K. uit Groede, een overtreding beging. Op vijftien oktober wilde deze lerares in grote haast naar haar school rijden. Ze reed daardoor wat nonchalant, eh schramde een rechts ge parkeerde auto. Zonder te zijn uitgestapt om zich van de ernst van de aanrijding te overtuigen, reed zij door. „Ik heb het maar heel kort en heel weinig gemerkt", verdedigde zij zich. Pas een week later toen de politie inmiddels al werk van het geval had gemaakt, stelde mevrouw Sch-K. pogingen in het werk om de ge dupeerde persoon te vinden. „Het was verstandiger geweest, als u direct even was uitgestapt; dan waren er geen moeilijkheden van gekomen", zei mr. Sieperda. De officier meende dat er sprake was van een werkelijke fout van de zijde van mevrouw Sch-K. Hij herinnerde even aan de mentaliteit van „Nu ja, niemand heeft het gezien" .Hij eiste vijftig gulden. „Ik vind het het erg ste tegenover mijn zoon; die rijdt ook..." zei mevrouw als laatste. „U mag dit nooit meer doen", zei mr. Sieperda vaderlijk. Hij bepaalde de boe te op dertig gulden. (Van onzë correspondent) De commissie die elk jaar in Kapelle een ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse kleinfruitteelt organiseert, heeft de plan nen voor dit jaar weer gemaakt. De bedoeling is deze ontwikkelingsdag, waarop wordt gesproken over de teelten van aardbeien, frambozen en bessen, te houden op vrijdag 28 februari a.s. in de halleh van de veiling in Kapelle-Bieze- linge. Ter gelegenheid van déze ontwik kelingsdag zal er in de veilinghallen weer een show worden gehouden van machi nes en andere benodigdheden voor het kleinfruitbedrijf. Vooral voor de glastuin bouw zal daar ook heel wat te zien zijn. De glastuinbouw zal ook in het centrum der belangstelling staan bij de inleidin gen die 's middags gehouden zullen wor den. De heer L. Gijsberts, marktonderzoe ker van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen zal spreken over de affcetvoorüitzichten van kleinfruit en in het bijzondèr van glasaardbeien. Verder Zal het woord worden gevoerd door ir. B. Roqelofsen deskundige voor kleinfruit verbonden aan het Proefsta tion voor de fruitteelt in de Vollegrond te Wilhelminadbrp door de heer J. Goe- degebure. chef van de kleinfruitproeftuin te Kanelle en J. Ruissen. assistent van de Riikstinnbou\frvöóflicmingsdienst. STAALBOUW Voor hët studiecertificaat staalbouw slaagde de heer K. J. Bouman van „De Schelde" te Vlissingen. COUPEUSE Te Bergen op Zoom slaagde Jo Vroon land, wonende te Hoedekenskerke, als coupeuse. Zij was leerlinge van de naai school te 's-Heerenhoek. Mórgen, zaterdag 4 januari is het hoog water te Hansweert om 6.17 en 18.46 uur; te Terneuzen om 5.43 en 18.12 uur: te Vlissingen om 5.13 en 17.39 uur; te Wemeldinge om 7.01 en 19.26 uur. WESTDORPE Trou'tzaerte Expositie Jan v. d. Ven MIDDELBURG Electro 19.30 uur De wet van het zwaard. 14 j. City 20 uur Die lustige Witwe, a.l. VLISSINGEN Luxor 20 uur De wet van het zwaard, Alhambra 20 uur Die lustige Witwe, a.l. GOES Grand 20 uur De wurger van Black- moor, 14 j. GRAND: DE WURGER VAN BLACK- MOOR. Harald Rèinl verfilmde deze thriller van Bryan Wallace, zoon van de beroemde schrijver Edgar Wallace, met o.a. Karin Dor en Ingmar Zeis- berg. Allerlei misdaden in en om het kasteel Blackmoor worden na velé griezelige gebeurtenissen opgelost. K.F.C.: 14 jaar. ELECTRO: De wet van het zwaard. Het middeleeuwse ridderverhaal Lancelot en Guinevere werd verfilmd door Cor nel Wilde met in de hoofdrollen de regisseur en George Baker. Lancelot zet steeds zijn leven op het spel voor zijn geliefde, die uiteindelijk non wordt. K.F.C.: 14 jaar. CITY: DIÈ LUSTIGE WITWE. Werner Jacobs verfilmde deze luchtige ope rette met Gunther Philipp en Gene vieve Cluny. Het verhaaltje van de neef, die in Parijs verliefd wordt op èen danseres, heeft met de operette niet vgel meer te makèn. K-F.C.: a.l. LUXOR: DE WET VAN. HET ZWAARD. Zie Middelburg, Electro. ALHAMBRA: DIE LUSTIGE WITWE. Zie Middelburg, City. W'ÈSTDORPE Troutzaerte Expositie Jan v. d. Ven IJZENDIJKE Hofzicüt 20 uur 3 Sergeanten, 14 j. DE KLINGË Cinema v. Dijck 19.30 uur Speurder vap Scotland Yard HULST Groot Patronaat 20 uur Camere van Rhetorica. Blaffen tegen de maan Bioscoopgebouw 20 uur Eerst de vrouwtjes, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur Elf jaren en. een dag, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Mariandl TERNEUZEN Luxor 20 uur Slavenschip, 14 j. OÖSTBURG Ledel 20 uur Voortvluchtig, 14 j. Middelburg Electro 19 en 21.15 uur Dë wet van het zwaard, 14 j. Citv 20 uur Die lustige Witwe, a.l. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 Uur De wet van het iwlard, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Die lustige Witwe, a.l. GOES Grand 19 en 21 uur De wurger van Blackmoor, 14 j., 15 uur Eddie schiet mét scherp. 14 j. ANTWERPEN KVO 20 uur Don Carlos 11 SP' liagc van nisc boni Z< wac 19G3 het se r: leveren: zilver voor twee met stuurman stuurde twee die Ent Geen wonder dus d ten plukt van het be: kampioenschappen st nabije Olympische to< de Nederlandse afva: spelen nog niet te zei ven bootstypen Nedc van de acht kan wort lijk is. Waarschijnlijk tegenwoordigd zijn, wel de voornaamste Voor het eerst kend ook „kernploeg", geformeerd die Nederland in 1962 af de le wereldkampioen Luzern en in 1963 naa strijden van Kopenhagen, van de Amsterdamsi Schmüll, sedert jaren al van Nereus, wordt wek voering van de conditie al Kopenhagen leerde d« aan kracht de allerhooi juist werd gemist. Ook de mentale voorbë vergeten, want om de ontmoeten de kanshebbe elkaar in een genoeglijke ploeggeest te vërsterkc heeft Kopenhagen, waar dr. Dokkum die ook functie zal vervullen zulk voortreffelijk werk geleerd hoe belangrijk voorbereiding is. De Olympische roëi-plÖ vroeg worden aahgeweze: na de nationale kampioe van donderdag 23 tot et 25 juli op de verbrede Bosbaan worden gehoudc dan de equipe worden die deelneemt aan de Ol pioenschappen, waarvai finales zondag 9 augusti; baan worden gehouden. (Van onze sportr Het bestuur van de Beroepsrenners en Oi heeft een telegram gez K.N.W.U., waarin men P de nu weer heringevoerd alle amateurswedstrijden lag het aanvankelijk in d de K.N.W.U. om alleen staan in klassieke wedstr koersen. De K.N.W.U. standpunt echter en staa alle wedstrijden wederom de beroepsbond niet juisi Er hing donderdag vriendelijk zonnetje mei. Wie was de renner, die zijn fiets de training op de De goede, oude Willt Dampend als een lo comotief stapte hij heel even af voor een kort praatje. Vooral kort, want IJzeren Willem (hij wordt 25 maart 41 jaar) mocht geen kou vatten. ,,Ik stop er nog niel mee. Ik heb opnieuw een contract gekre gen van dokter Mann, de Belgische groepe ring. Wat ik in het nieuwe seizoen pre cies zal gaan doen, weet ik niet. Of er 'n Bordeaux parijs bij zal zijn Het z- van mijn conditie. Al ik in vorm ben, beg nieuw aan. Als ik m niet zo best gaat, zeker niet aan. Ik ht jaar een harde les g een beetje triest on

de Stem | 1964 | | pagina 2