Spanning rond Cyprus duurt voort SffimSK Schip gezonken op de Schelde Pauselijke koffers vol geschenken Aardgasvondst op Ameland schept concessieproblemen Aaus ikken x halen etalen! Griekenland legt kwestie aan de NAVO voor Postcheque- en girodienst brengt verbeteringen aan ite Dongen 'RGfEK WERKER Drie doden bij botsing op overweg Kroestjev in Warschau Nog schoten op het eiland zelf Alfrink (voor concilie?) naar Rome Nog drietal opvarenden vermist Volgende week beginnen tests Z wolsman koopt drukkerij 12 RROX STIC ZAK IJFTIG CENT DAGBLAD VOOR ZEELAND NAVO studeert Houding Moskou Johnson wil een RAMP NABIJ TERNEUZEN „niet-versagend vredesoffensief Weer doden ook a-seminaric in Madrid Mislukte aanslag op Nk roem ah Zwijgen Geen „buitenspel' Rome beleeft grote processie Een Van Gogh voor het Louvre Russische nota's aan ettelijke landen Bonn houdt vol Stuur Argoud terug Speciale januari-aanbieding STRAAT 42 BREDA NU ft er maar is ook oor U IS MAATBEKER veilig was- 4 ftW oor slechts 5/ rdient u maar eventjes del blij ft ^altijd droog! IDEERT KWALITEIT )enkt u niet de beste waliteit te krijgen voor Ie prijs die u betaalt, dan intvangt u onmiddellijk iw geld terug CA 64-01 B en bare Werken kan geplaatst worden een VAN DE ADMINISTRATEUR TNG VAN COMMIES mum 8220 maximum 9.924 ntietoelage. et minimum is niet uitgesloten, van het diploma M.B.A. en ge- >r het diploma S.P.D., alsmede overheid geldende regelingen ■verordening, verplaatsingskost nuespaarregeling enz. zijn van bonte Dongen is aangesloten bii ibant. 10 dagen na het verschijnen iten aan Burgemeester en Wet- 703e JAARGANG No. 34476 Htfii ii u. N. tttg. Mij.. Meeckmde. Dówetewn Brs. W. A. J. M. Haek*. Ho«4dre<I»c»e«r: J. J. H. A. Bn»»w. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. Veer (Sod, Konivpm en Waéerianii V IJ O A S JANUARI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 14,85 per post e*cl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prajs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 237Z (Bl|bureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) BRITS KABINET MET SPOED BIJEEN Gistermiddag om drie uur is op een niet beveiligde overweg in de Dorpssteeg te Groesbeek een personenauto in botsing gekomen met een trein die door een Duitse locomotief werd getrokken. Drie inzittenden van de auto werden gedood. De treinreizigers zijn met bussen ver der gereisd. De slachtoffers zijn de 37-jarige heer P. Roor uit Nijmegen, zijn 36-jarige echt genote en hun vierjarig dochtertje. Zij waren op weg naar een bungalowpark bij Groesbeek, waar zij tijdelijke woon ruimte hadden gehuurd. Het ongeluk ge beurde op de overweg in de Maldense- steeg. De auto werd door de locomotief van de trein vijftig meter meegesleurd. De heer R. werd uit de wagen geslin gerd, zijn echtgenote en dochtertje zaten beklemd in de wrakstukken. Het onge luk is gebeurd op een lijntje, waarop maar enkele malen per dag een trein passeert. De Britse premier sir Alec Douglas-Home heeft gisteren zijn vakantie in Schotland afgebroken en is naar Londen gegaan waar hij voor vandaag een spoedbijeenkomst van hel kabinet heeft uitgeschreven naar aanleiding van de explo sieve situatie op Cyprus. Het is niet onwaarschijnlijk, dat tezelfdertijd de Veiligheidsraad bijeen zal zijn. Cyprus heeft n.I. deze raad verzocht vandaag hijeen te komen. De Russische premier Kroestjev is gis teren voor een niet officieel bezoek in Warschau aangekomen, aldus heeft het officiële Poolse nieuwsagentschap P.A.P. bericht. Het Poolse persbureau zei, dat Kroest jev per speciale trein was gearriveerd voor een „niet officieel bezoek van en kele dagen". P.A.P. voegde daaraan toe, dat Kroest jev de reis maakte op uitnodiging van de Poolse partijleider Wladislav Gomoel- ka en premier Josef Cyranckiewicz. De Britse regering verwacht een gedetailleerd verslag te horen van de minister van koloniën en geme nebestzaken Duncan Sandys over de vooruitzichten op een „vredes"- conferentie die een eind zal moeten maken aan de gevaarlijke twist op het eiland. Sandys heeft gisteren op Cyprus nog besprekingen gevoerd met de ambassa deurs van Griekenland en Turkije in Ni cosia, de bevelhebber van de strijd krachten op het eiland, de Britse gene- raal-majoor Peter Young, vertegenwoor digers van de Griekse en Turkse bevol kingsgroepen op Cyprus en met de Brit se hoge commissaris. Het overleg bad volgens regeringskringen in Londen ten Parijs bestudeert op het ogenblik de si- doel wegen te zoeken voor een conferen- tuatie rondom Cyprus in het licht van Gisteren is kardinaal Alfrink per vliegtuig van Schiphol naar Rome ver trokken. Het secretariaat van het aartsbisdom kon niet het doel van de reis mededelen. Waarschijnlijk betreft het werkzaam heden voor het Concilie. Het is niet waarschijnlijk, dat kardinaal Alfrink de Pausreis naar het H. Land zal mee maken, daar hij hiervoor niet de ver eiste visa heeft aangevraagd. HOEWEL beschoten door de grenswacht is het een 22-jarige Oostduitser gister avond gelukt naar West-Duitsland te ontkomen. De vluchteling was op een brug over de rivier de Werra, toen op hem werd gevuurd. Hij dook het water in en bereikte ongedeerd de overkant. TE COLUMBIA in de Amerikaanse staat Mississippi is een tehuis voor de verple ging van bejaarden en invaliden afge brand. Elf verpleegden konden worden gered, zeven zijn vermoedelijk omgeko men. DE GAULLE heeft Adenauer uitgeno digd voor een bezoek in zijn landhuis te Colombey-les-Deux-Eglises. Kanselier Erhard zal in februari naar Parijs ver trekken voor besprekingen met de Fran se president. ITALIË EIEEFT Frankrijk om de uitleve ring gevraagd van de Kongolese kolonel Alphonse Pakassa, die verdacht wordt van de moord op 13 Italiaanse vliegers in Kongo, ruim twee jaar geleden. De vliegers waren in dienst van de V.N. KANTOOR van de advocaat va" 4„Knneirström> de Zweedse spion, is gepleegd, kennelijk met de bedoeling compromitterende stukken weg te halen. Dat is niet gelukt. DE SNEEUWSTORMEN ,n jran hebben de afgelopen 30 uur aan ongeveer 25 mensen het leven gekost. 3600 reizigers zijn gestrand in de buurt van de' stad Mianeh in Azerbeidzjan. ln Teheran is de temperatuur tot 33 graden Celsius on der het vriespunt gedaald. tie op hoog niveau, die zal moeten be werkstelligen dat de vrede op het eiland wordt hersteld. Aangenomen wordt dat men Makarios, de Grieks-Cypriotische president, intus sen heeft duidelijk gemaakt, dat hij de verdragen van garantie en alliantie met Engeland, Griekenland en Turkije, niet eenzijdig kan opzeggen en wat de gevol gen kunnen zijn zo hij dit wel zou doen. Engeland streeft ernaar om Grieken land en Turkije, die elk de aan hem ver wante bevolkingsgroepen op Cyprus steu nen, zo nauw mogelijk bij het overleg betrokken te houden. Britse diplomatieke kringen heb ben verklaard, dat hun officieel niets bekend is over belangrijke vloot- en troepenbewegingen door Griekenland of Turkije. Zelf heeft Engeland sinds het begin van de crisis op Cyprus. 2.000 militairen naar het eiland ge stuurd. Vandaag vertrekt nog het I laatste deel van een contingent van j 700 parachutisten. De permanente raad van de NAVO in eikaar tegensprekende berichten en be weringen dat militaire bewegingen in het gebied aan de gang zijn. De raad is gisteren zeer onvoltallig overigens een uur bijeen geweest in spoedzitting. De debatten hadden een beleefd karak ter. Een oplossing is, volgens insiders, niet gevonden. De zitting werd ver daagd, nadat gebleken was dat vele le den van de raad niet aanwezig waren. Griekenland heeft gisteren besloten zijn strijdkrachten in een staat van „on middellijke paraatheid" te houden en de kwestie van de Turkse vloot- en troepen bewegingen voor te leggen aan de NAVO. De nieuwe Griekse eerste minister John Parasakevopoulos heeft overigens de Britse en de Amerikaanse ambassa deur te Athene in afzonderlijke gesprek ken van drie kwartier medegedeeld, dat Griekenland op Cyprus zal ingrijpen, in dien Turkije aldaar militaire maatrege len zou nemen. Intussen heeft de Sovjetrussische am bassadeur te Nicosia, Ermosjin, de Cy prische minister van buitenlandse zaken, Kyprianoe, een boodschap overhandigd, waarin de Sovjet-Unie ,.elk buitenlands ingrijpen in de Cyprische binnenlandse aangelegenheden, ongeacht de vorm of het voorwendsel, waaronder dit zou ge schieden". veroordeelt. De Sovjet-regering deelt de wettige wens der Cyprioten om de nationale on afhankelijkheid, soevereiniteit en territo riale onschendbaarheid van hun land te handhaven," aldus de boodschap. President Johnson heeft plannen voor een „niet-versagend vredesoffensief" ter verbetering van de betrekkingen met Rusland. De president meent dat de Verenigde Staten daarmee niet mogen wachten tot na de verkiezingen van november dit jaar. Wat de binnenlandse politiek betreft maakt de president zich ernstige zor gen om het chronisch probleem der werkloosheid en meent hij, dat de wet voor belastingverlaging, die bij het con gres in behandeling is, van essentieel be lang is vc.or de economische vitaliteit van het land. Er zijn meer dan 4 mil joen Amerikanen zonder werk. Johnson wil verder de militaire pa raatheid der Verenigde Staten opvoeren en ouderwetse militaire basissen om po litieke redenen opheffen. EEN C-124-Globemaster van de Ameri kaanse luchtmacht met negen man aan boord wordt sinds gisteren vermist. Het vliegtuig was op weg van Japan naar Hawaii. Gevreesd wordt dat het is neer gestort in de Stille Oceaan. (Van onze verslaggevers) Om kwart over negen donderdag avond zijn in zeer dichte mist op de Westerschelde ter hoogte van Terneu- zen twee schepen met elkaar in bot- Rustig weer Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: De wind in ons land blijft zwak tot matig uit zuidoostelijke richting. Plaatselijk wolkenvelden, maar ook opklaringsgebieden. In deze opkla- ringsgebieden kan zich in de vroege ochtend plaatselijk mist vormen, wel ke mist ofwel blijft hangen, dan wel overgaat in een laag wolkendek. Bij deze situatie kunnen op korte af stand nogal grote verschillen in het weerbeeld voorkomen, maar daarbij zal nergens neerslag vallen. De tem peraturen zullen op de dag rond het vriespunt schommelen. Vandaag: zon onder 16.41 uur. Maan op 21.40 uur. Morgen: zon op 8.48 uur. Maan onder 11.58 uur. (Van onze Haagse redactie) De P.T.T. heeft besloten tegemoet te komen aan enkele bezwaren die verbon den zijn aan de automatisering bij de postcheque- en girodienst. Ten gerieve van de bijna 400.000 girorekeninghou ders zullen de volgende maatregelen worden getroffen: De langwerpige dagafrekening wordt „ingekort". Er komt nu een afreke- I ning die maar half zo lang is als de thans in gebruik zijnde afrekening. In de loop van 1965 zal de mogelijk heid worden geopend om van be paalde overschrijvingen indien ge wenst automatisch een afzonderlijk bewijs van betaling te ontvangen. In de kleine souche, het linker strookje van de girokaart, komt een perforatiegaatje te zitten, zodat men de souche niet zelf meer behoeft te perfo reren. De P.T.T. heeft voorts maatregelen getroffen om tegemoet te komen aan het bezwaar dat men bij overlegging van zijn afrekening aan derden teneinde een betaling te bewijzen tevens inzage geeft in het eigen tegoed en andere be talingen. Het is de bedoeling de dagafre kening zó in te delen, dat desgewenst het deel met het tegoed erop afgeknipt kan worden van het overzicht van de betalingen. Voor wie het nog anders wil is het mogelijk van een bepaalde beta ling een afzonderlijk bewijs aan te vra gen. In 1965 zal het, zoals hierboven reeds gemeld, mogelijk worden automatisch een afzonderlijk bewijs van betaling te ont vangen. De rekeninghouder moet dan een merkteken zetten op de girokaart van de desbetreffende betaling. De P.T.T. verwacht dat eind 1964 na genoeg alle rekeninghouders in de auto matisering zullen zijn betrokken. Tegen die tijd zullen dat er bijna een miljoen zijn. De P.T.T. heeft thans vijf compu ters in Den Haag in bedrijf en vier in Arnhem. Het is slechts dank zij de voort schrijdende automatisering en mechani satie dat de P.T.T. het groeiende werk èn het groeiende personeelsverloop kan opvangen. Op het eiland zelf is de rust nog niet weergekeerd De politie heeft gisteren bekendgemaakt, dat na de moord op drie Grieks-orthodoxe monniken wederom nieuwe vuurgevechten zijn uitgebroken op het door haat verscheurde eiland en dat er doden zijn gevallen. Bij een vuurgevecht jn de omgeving van Paphos op de westkust van het eiland zijn een Griekse en Turkse Cy prioot gedood. (Van onze verslaggever) Het Instituut voor Europese Priester hulp, dat in Rothem-Meerssen bij Maas tricht een Europa-seminarie heeft opge richt, hoopt in september een soortgelij ke instelling te openen in Madrid. De studenten wil men in Spanje rekruteren uit de universitaire wereld dan uit semi naristenkringen. Op de Europe-semina ries worden priester-studenten voorbe reid op uitzending naar noodgebieden in Europa. Het instituut bereidt ook een congres voor over de' seminarie-opleiding in Europa. In verband met zijn bezoek aan het Heilige Land wordt een groot portret van paus Paulus opgehan gen voor een tijdschriften- en souvenir-winkel in Jeruzalem. Op de Ghanese president Kwame Nkroe- mah is gisteren in Accra een mislukte aanslag gepleegd toen hij zijn ambts woning verliet. De dader vuurde van korte afstand vijf schoten af. De president werd niet ge raakt. Een van de leden van zijn lijf wacht werd wel getroffen en over leed later. De politie heeft de dader ge arresteerd. Het was de vierde keer in enkele jaren dat een aanslag werd ge pleegd op president Nkroemah. Zwolsman heeft de aandelen van een van de oudste Nederlandse drukkerijen, de uit 1590 daterende drukkerij Van Waesherghe Hooge- werf en Richards n.v. te Rotterdam overgenomen. De overname door de Exploitatie Maatschappij Scheveningen (het milioe- nenconcern van Zwolsman), van deze drukkerij, die veel werkzaamheden voor de gemeente Rotterdam verricht, brengt geen verandering in de leiding on werk wijze van het bedrijf mee, aldus een woordvoerder van de E.M.S. (Van onze Haagse redactie) De Caltex hoopt in de loop van de volgende week op Ameland te beginnen met de eigen lijke „tests" van het op dit eiland aangeboorde aardgas. Deze tests houden in dat onderzoekingen worden uitgevoerd naar de druk en de samen stelling van het aanwezige aardgas. Op grond van de gegevens die men hierover hoopt te ver garen zal het waarschijnlijk ook mogelijk zijn een indruk te verwerven van de aanwezige hoe veelheid aardgas op dit Waddeneiland, De op zichzelf verheugende vondst van de Caltex op Ameland roept inmiddels nu al enkele problemen van organisatorisch aard op. Moet de Caltex, zo deze maat schappij een concessie verleend krijgt voor de winning van het Amelandse aardgas, ook opgenomen worden in de Gasunie en gaan samenwerken met Shell, Esso. Staat en Staatsmijnen Dat er ten gerieve van de Caltex een aparte tweede Gasunie zou moeten komen, lijkt toch wel een bij voorbaat te verwerpen gedachte. Of zal de Caltex eventueel alleen als leverancier aan de Gasunie kunnen gaan optreden Dit is het meest voor de hand liggend. Ook de N.A.M. heeft voor Groningen slechts een concessie kunnen kïijgen op voorwaarde, dat men het aardgas aan de Gasunie de verkoper van het aardgas aan de consument zou leveren. Nog een andere mogelijkheid zou kunnen zijn, dat de Caltex slechts een concessie krijgt op voorwaarde, dat deze maatschappij alleen aardgas zal exporteren betrokken kringen opgeld doen Zeker is slechts, dat het moeilijk zal zijn om de Caltex na alle verrichte onderzoekingen zonder meer buiten spel te zetten. Er zal een vorm gevonden moeten worden om de Caltex in het spel om en met de vaderlandse gasbellen te betrekken. Inmiddels is de situatie thans zo, dat de N.A.M. (Shell en Esso) een concessieaanvrage hebben inge diend voor Friesland, inclusief de tot deze provincie behorende Waddeneilanden, waaronder Ameland. Dit gebeurde in mei 1963 na de gasvondsten bij Blija en Sonnega. In september 1963 diende de Caltex zonder toen nog aardgas gevonden te hebben een concessie aanvraag in voor Ameland, Schiermonnikoog en de helft van het eiland Terschelling. Beide concessieaanvragen liggen thans bij Gedeputeerde Staten van Friesland. Het is mogelijk om tegen deze aanvragen bezwaren in te dienen. Dit is ten aanzien van de N.A.M. zoals bekend dan ook geschied door de Caltex en Mobil Oil. Deze maatschappijen hebben er bezwaar tegen ge maakt dat de N.A.M. ook op de Waddeneilanden (w.o. Ameland) een monopoliepositie zou gaan innemen. Deze bezwaarschriften zijn thans in behandeling. Dit zijn allemaal veronderstellingen en mogelijk heden, waarover nog niets met zekerheid te zeggen valt, maar die niettemin in de bij deze zaken nauw Het kan nog wel geruime tijd duren alvorens de concessie-aanvragen door G.S. van Friesland worden doorgezonden naar Den Haag. Daar komen zij dan op het bureau van minister Andriessen van Economische Zaken terecht. Die moet dan gaan beslissen of hij de concessie-aanvragen al dan niet zal honoreren. Op het departement zal men ongetwijfeld ook reeds met theoretische oplossingen voor de nieuw opdoemende aardgasproblemen spelen. Naar buiten dringt daar nog weinig of niets van door. Men zwijgt en wacht vbor- lopig af. Er kan immers nog van alles gebeuren. Eerst wil men zekerheid hebben van welke omvang de Amelandse bodemschatten zijn en of er wellicht de komende maanden door de nijver borende oliemaat schappijen nog nieuwe vondsten worden gedaan. Paus Paulus de Zesde en zijn naas te medewerkers leggen de laatste hand aan de voorbereiding van hun bedevaart naar het Heilige Land, De paus vertrekt morgenochtend met een DC-8-straalvliegtuig van Alitalia naar Amman, de hoofdstad van Jor danië, en zijn vertrek zal vooraf worden gegaan door een van de meest spectaculaire processies die de Eeuwige Stad ooit heeft gezien. Verwacht wordt dat duizenden en duizenden Romeinen langs de route zullen staan. Een delegatie van de Italiaanse regering zal de paus bui ten de poorten van het Vaticaan be groeten en hem de gehele weg naar het vliegveld Fiumicino begeleiden. Andere regeringsfunctionarissen, on der wie president Segni en premier Moro zullen op het vliegveld zijn ondanks het feit dat 's pausen ver trek als niet-officieel is bestempeld. De drie kardinalen en 27 andere prelaten die de Heilige Vader naar Palestina zullen vergezellen, zullen in 12 zware limousines voor de paus uit rijden, terwijl Rome's talloze ker ken hun klokken zullen luiden. Om half negen, wanneer de paus aan boord gaat van het in de pauselijke kleuren (geel en wit) geschilderd en met het pauselijk wapen beschilder de vliegtuig, zullen alle 500 kerken van Rome 10 minuten lang hun klok ken laten beieren. Het zal de eerste vlucht van een regerende paus, het eerste bezoek van een paus aan het Heilige Land en de eerste pauselijke reis buiten Italië in 152 jaar zijn. Het Vaticaan maakte intussen be kend welke geschenken de paus met zich mee zou nemen. Voor de basiliek in Bethlehem zal hij een gouden roos, 'n kostbaar 18e-eeuws wierook vat en een monstrans bij zich hebben. Aan de kerk van het Heilig Graf in Jeruzalem zal de paus een gouden olijftak schenken en de kerk in Na zareth een kroon voor een beeld van de madonna. In elke kerk waar de Heilige Vader de mis leest, zal hij zijn misgewaden en de kelk die hij daarbij gebruikt, achterlaten. De twee landen die hij zal bezoe ken, Jordanië en Israël, krijgen ieder een ultra-moderne elektro-cardio- gramapparaat ten geschenke. PRESIDENT DE GAULLE heeft giste ren een bezoek gebracht aan maarschalk Juin, die in een Parijs' ziekenhuis ligt. sing gekomen. Het waren de „Looiers- gracht" (499 ton) van Spiiethoffs be vrachtingskantoor uit Amsterdam en het Zuidafrikaanse koelschip „Lang kloof" (6898 brt) van de South African Marine Corporation Ltd. De Neder landse kustvaarder „Looiersgracht" is onmiddellijk na de aanvaring gezon ken. Volgens de laatste berichten zijn alle opvarenden te water geraakt. Om elf uur donderdagavond waren er acht gered en volgens Scheveningen- radio werden er toen nog drie ver mist. Overigens waren de berichten over het drama en over de reddingspogingen en kele uren na het gebeurde nog hoogst verward. Het meest waarschijnlijk was dat de „Langkloof" onmiddellijk na de scheepsbotsing een sloep heeft uitgezet, die in korte tijd zeven man van de „Looiersgracht" 'kon oppikken. Deze ge redden zijn overgenomen door het Ne derlandse schip „Seabreeze", dat er mee naar Terneuzen is opgestoomd. De sloep van de „Langkloof" zou, aldus deze lezing, getracht hebben terug te varen naar de plaats van de aanvaring, maar is daarbij afgedreven. Deze sloep zou later opgepikt zijn door het Gentse schip „Victor H", van de fa. Hugebaert, nadat overigens nog een bemanningslid van de „Looiersgracht" was gevonden. De „Victor H" heeft de sloep overgegeven aan de reddingboot „John", van Remor- quage uit Antwerpen en die is ermee naar de „Langkloof" gevaren. Later is „De Schelde" uit Terneuzen naar de Zuidafrikaanse boot gevaren, om de ge redde Nederlander op te halen en naar Terneuzen te brengen. Tot de zeven geredden, die aanvanke lijk door de sloep van de „Langkloof' werden gered, behoorde ook de loods. Hij is bij de aanvaring gewond en vroeg om doktershulp. Later is hij overgebracht naar Vlissingen. Rond middernacht was nog een vloot van schepen naar de drie vermisten aan het zoeken. Een aantal motorsloepen trok erop uit om de droogvallen zandplaten in de Westei'schelde af te zoeken naar eventuele overlevenden. Alles werd uiteraard in het werk ge steld om de nog vermiste opvarenden te vinden. Schijnwerpers die buiten Ter neuzen gebruikt werden om een zee schip te lossen, werden alle op het wa ter gericht om eventuele drenkelingen te kunnen zien. Een schilderij van Vincent van Gogh uit 1889, „twee slapende boeren", is door een Francaise, die onlangs is overleden, geschonken aan het Louvre. Volgens een conservatieve schatting wordt de waarde van het schilderij ge schat op 360.000 gulden. De Russische regering heeft gisteren een aantal westerse landen, waaronder Nederland, nota's gestuurd inzake de vreedzame regeling van territoriale ge schillen. Dit werd van gezaghebbende zijde in Londen bekendgemaakt. De nota telt 21 pagina's. De Russische ambassadeur in Wash ington, Dobrynin, overhandigde op het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken een persoonlijke boodschap van premier Kroestjev aan president John son. Volgens de ambassadeur staat de boodschap in verband met de Russische nota's. In Bon. is gisteren officieel bekend gemaakt dat Frankrijk het Westduitse verzoek Antoine Argoud naar West- Duitsland terug te sturen, heeft afgewe zen. In onze editie van gisteren maak ten wij reeds melding van dit Franse voornemen. Argoud, een leider van de O.A.S., is in Parijs tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, nadat hij door de Franse geheime dienst uit München was ont voerd naar Frankrijk. Bonn is van plan op korte termijn op de afwijzende beschikking te antwoor den. Bonn zal volhouden dat Argoud ten spoedigste naar Duitsland dient te wor den terug gestuurd. (Advertentie) in BONTMANTELS SUEDEKLEDING DEUX-PIECES vanaf 29. yam'/JL Breda - Eindstraat 14, Tel. 3108A Tilburg - Heuvelstr. 44. Tel. 31620 Tel. 23900

de Stem | 1964 | | pagina 1