ROTTERDAM houdt gouden onafhankelijkheids-beker Henri Clerckx winnaar Sint-Silvesterloop van Abe team Lenstra redt van „oranje,, Peter van der Merwe: blessure na botsing Breda-heren bij „lastige rT *rv o Nederlandse schaatsers realiseren goede tijden in het Noorse Gjoevik op bezoek Tilburg ers Nieuwjaarsvuurwerk van Coen Moulijn Anton Geesink en 't Olympisch „rotje' Japans sportblad breekt lans voor Anton Geesink Gelijkspel (3-3) tegen KHFC Eindzege van Duits koppel Damtoernooi te Sappemeer COCK LUIJTEN IN GLANSROL Drie Bredanaars Mooie voorsprong Overgangsklasse libre van KNBB Allure Belgische prachtige Elite ..Katerkoers" voor Huub Harings atleet: triomf MARKTEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 JANUARI 1964 11 s PORT doelpunt te forceren en drukte door. Du i goal kwam echter aan de andere kant. Jo Bouman werd door Coen Moulijn be diend en knalde via Wim de Vries in het doel. Drie spelers verlieten kort daarop het veld. Hans Kraay, Chris Bergholtz en Peter van der Merwe. Hun vervangers stonden nauwelijks op het veld of het was dank zij een afstand schot van Charly Bosveld 32. Drie minuten voor het einde miste de inge vallen Piet Romeijn (Feijenoord) en Klaas Nuninga was er nu bij om de partijen op gelijke voet te brengen (3 3). De strafschoppen moesten daarna beslissen. De beker bleef waar zij was., in Rotterdam. In de zesde ronde van het internatio naal damtoernooi nam de Nederlandse ex-kampioen Wim de Jong alleen de leiding. Hy won met zwart van de Belg Slaby. Zijn naaste concurrenten Bergsma en Baba Sy kwamen tegen Gournier en Roozenberg niet verder dan remise. De uitslagen waren eregroep Mulder (Ned.) Hisard (Fr.) 11 Gournier (Fr.) Bergsma (Ned.) 11; Verleene (Belg.) v. Dijk (Ned.) 11 Slaby (Belg.) De Jong (Ned.) 02 E'aba Sy Roozenburg (Ned.) 11 Dallinga (Ned.) Kouate (Senegal) 11. Stand 1. De Jong 10 pnt. 2. fen 3. Baba Sy en Bergsma beiden 9 pnt. 4. t.m. 6. Van Dijk, Roozenburg en Kouate allen 8 pnt. (Van onze sportredacteur) De gouden onafhankelijkheidsbeker blijft in de Maasstad. Het Rotterdams Elftal ontfermde zich op nieuwjaarsdag over dit vijftig jaar oude kleinood. Het geschiedde na een vrij aardige partij voetbal tegen een officieel bondsteam. De eindstand van de wedstrijd was 33. Er moesten om tot een beslissing te komen strafschoppen wor den genomen. Piet de Vries en Reinier Kreyermaat troffen roos. Voor het team, dat onder leiding stond van Elek Schwartz kon alleen Klaas Nuninga scoren. Dat was het bewogen einde van een ontmoe ting, waarin Peter van der Merwe werd uitgeschakeld na een hevige botsing met Chris Bergholtz (Feijenoord). De doelman van het Bredase N.A.C. liep een diepe vleeswonde op aan zijn linkerbeen. Bovendien had hij een bloeduitstorting. Op nieuwjaarsavond verklaarde Peter, nadat hij door twee doktoren on der handen was genomen, dat hij zondag de competitiematch tegen Volendam zal kunnen spelen. „Ik geloof, dat de dokters mij wel zo ver krijgen", zei hij opgewekt. Voor de opbouw van een nieuw Neder lands elftal was de strijd tussen het Rotterdams elftal en het bondsteam van grote betekenis. Elek Schwartz richtte zijn kritische ogen op de gedragingen van de spelers. Het valt te betwijfelen of hij ontdekkingen heeft gedaan. In het Rotterdamse elftal excelleerde Coen Moulijn. Op een onnavolgbare wijze scoorde hij een doelpunt. Hij was be trokken bij de andere twee goals, die door zijn team werden gemaakt. Een bijzonder opvallende rol vertolkte zeer zeker ook Chris Bergholtz. Hij legde soms zeer vernuftige voetbalpatronen op de zware grasmat. Een derde Rot terdammer, die absoluut dient te worden genoemd was Jo Bouman van Fortuna Vlaardingen. Hij stelde als midvoor de in de andere ploeg opererende Klaas Nuninga (G.V.A.V.) in de schaduw. Hij speelde voortreffelijk samen met Coen Moulijn. Hij toonde zich handig, verdeelde 't spel keurig en omspeelde meerdere malen zijn rechtstreekse tegenstander Wim de Vries (Sportclub Enschede). Van de overige Rotterdamse spelers viel alleen Cor Veldhoen op, die én Chris Hoenen en Bert Theunissen neutraliseerde. Eddy Pieters Graafland voldeed vanzelf sprekend. De beste man in het bondsteam was zonder enige twijfel Cockie Luijten. Op het zware veld rendeerde zijn gave techniek. Zijn plaatsen was zeer ver zorgd. Opbouwend deed hij uitstekend werk. Verdedigend was hij misschien iets minder. Jan van Gorp, die als rechtsback fungeerde, had het bijzonder moeilijk, Hij werd onvoldoende gesteund door rechtshalf Piet Franssen (G.V.A.V.) De Bredanaar stond telkens opnieuw tussen Coen Moulijn en Piet de Vries, die elkaar de bal toespeelden. Het was zeer moeilijk voor hem te beslis sen welke speler hij zou houden. In de tweede helft verleende Piet Franssen meer steun. Jan van Gorp had het iets gemakkelijker en verwierf zich enkele open doekjes. Als derde Bredanaar fungeerde Peter van der Merwe. Hij had geen schuld aan de doelpunten, die vielen. De doel man stal de harten van de toeschouwers voor de wijze, waarop hij in de eerste speelhelft een schitterende kopbal van Jo Bouman uit het doel ranselde. En de overige bondsteamspelers Heel opvallend waren zij niet. Klaas Nuninga remde als midvoor het spel her. haaldelijk. Daarnaast deed hij echter een aantal goede dingen. De Rotterdammers kwamen in een eerste helft aan een aardige voorsprong. In de zestiende minuut scoorde Piet de Vries uit een aanval, waaraan praktisch de gehele voorhoede had deelgenomen. In de zevenentwintigste minuut toonde zich Coen Moulijn. Na een meesterlijke rush schoof hij de bal voor de voeten van Van Dijk (S.V.V.), (Van onze hockeymedewerker Foto: Coen Moulijn draait zich (midden) juist om, nadat hij op fraaie wijze de stand voor Rotter dam op 2-0 heeft gebracht, het geen tevens de ruststand zou wor den. De bal rolt over de doellijn, zonder dat de op de grond liggende Peter van der Merwe daar verder niets aan kan veranderen. die de bal direct naar de Feyenoorder terugspeelde. Met een schijnbeweging zond Coen twee verdedigers van zich weg. Zijn schot was raak. Kort na de hervatting benutte Bert Theunisse (in buitenspelpositie?) een bal, die hem door Jan van Gorp werd aangereikt. De Eindhovenaar trof roos. Het bondsteam probeerde een tweede In hotel Kamp te Breda zijn voorwed strijden gehouden, die een selectie waren voor het kampioenschap van Nederland, overgangsklasse libre, van 20-40 gemid deld. De Waalwijker Berry van Cromvoirt en de Bredanaar Ad Martens hebben hun doel, promotie naar de libre klas groot biljart, bereikt door meer dan 40 gemid deld te spelen. Cor Brugmans uit Ber gen op Zoom heeft over het hele toer nooi 1 beurt teveel en degradeert naar de extra libre klas. De resultaten: B. v. Cromvoirt 8 2157 40 53.92 417 112,50 A. Martens 8 2489 57 43.66 352 112,50 B Dekkers 4 1563 74 21.12 139 37,50 C. Brugmans 4 1804 91 19.82 144 34.61 Het bestuur van de „Stichting Natio nale Sporttotalisator" heeft besloteu voor de uitgestelde kersttoto (toto 19) een nieuwe poedelprijs beschikbaar te stellen ter waarde van 25.000 gulden. Deelnemers aan deze toto die ten minste een kolom wedstrijdtips volledig fout hebben dienen zich uitsluitend te melden door inzending van de bekende strook, die woensdag na de wedstrijd dag te 12.00 uur in het bezit van de sporttoto moet zijn. Volgens de huidige stand van zaken zullen de wedstrijden van toto 19 zondag 5 januari worden gespeeld Zoals bekend "was oorspronkelijk een poedelprijs van 50.000 gulden beschik baar voor de deelnemers aan de sport- prijsvragen waarvan de wedstrijden op 22 en 26 december moesten worden ge speeld. Doordat het programma van 26 de cember werd verschoven kwam het be drag alleen ter beschikking aan degenen die voor de wedstrijden van 22 decem ber (toto 18) tenminste een kolom fou tieve voorspellingen deden. Hoewel de stichting nationale sport totalisator geheel aan haar verplichtin gen heeft voldaan tevoren was be kendgemaakt dat bij verschuiving naar een andere datum de poedelprijs voor de betrokken toto zou vervallen is er bij het bestuur volledig begrip voor de teleurstelling van degenen die door het herhaald opschuiven van de wedstrijden van tweede kerstdag zich een kans zagen ontgaan. Besloten werd derhalve een extra poedelprijs beschikbaar te stellen. RUDI L1EBRECHTS ...naar een topvorm... Een Japans sportdagblad heeft in een artikel onder de kop „De Moed Van Het Nederlandse Olym pische Comité" gepleit voor de deelneming van Anton Geesink aan de Olympische Spelen. Zoals bekend word! Geesink door het internationale Olympische Comité (I.O.C.) en de Internationale Judo Federatie (I.J.F.) niet meer als amateur beschouwd omdat hy judo leraar is. Het Japanse dagblad schrijft dat het zinloos is om wereldkampioenschappen te houden de Olympische kampioen wordt in Tokio tegelijkertijd wereldkampioen wanneer de kampioen zijn titel niet kan verdedigen. Het artikel prijst de moed van het Nederlandse Olym pische Comité om zijn „judoreus" die praktisch zeker is van de gouden medaille, als prof te beschouwen. Maar als Geesink geweerd wordt van de Olympische spelen omdat hij een judoschool heeft dan mag ook Isao Inokuma, de Japanse kampioen, die volgens in siders de enige is, die de wereldkampioen redelijk par tij kan geven om dezelfde reden niet deelnemen. Het blad besluit het artikel met: „Als Japan de gouden medaille wint tijdens de Olympische spelen zal het alleen dan een eer zijn wanneer Geesink verslagen AA Anion Geesink wordt. Het IO.C. en de I.J.F. moe i Geesink uitnodigen om deel te nemen aan de Olympische Spelen". Wat het laatste betreft kan de I.J.F. noch het I.O.C. Geesink uitnodigen om deel te nemen, omdat alleen het Ne derlandse Olympisch Comité bepaalt wie afgevaardigd worden. Voor vijf leden van de in Noor wegen verblijvende kernploeg van de K.N.S.B. is 1964 goed begonnen. Rudi Liebrechts, Cees Verkerk, Peter Nottet, Ard Schenk en Henk van der Grift droegen op de ope ningsdag van de tweedaagse wed strijden in Gjoevik het hunne bij tot de voortreffelijke prestaties, die op de eerste januari in Noor wegen werden geleverd. Slechts met de zesde Nederlander, die in Gjoevik aan de start verscheen, ging (nog?) niet alles naar wens. Arie Zee draaide nog niet zoals hij dat zelf zou willen en bleef niet alleen op de 500 m zijn zwakste afstand maar ook op de 5000 meter onder de maat. Op deze laatste afstand vielen trou- wens ook Henk van der Grift en in iets mindere mate de jonge Ard Schenk te- gep, doch beiden stelden daar een goede vérrichting op de 500 meter tegenover. Henk van der Grift won deze afstand zelfs in 42,5 sec. zijn beste tijd van dit nog jonge seizoen. De grote man van de Nederlandse ploeg was ongetwijfeld Cees Verkerk, die, na op de 500 m. zijn persoonlijk re cord van 44,6 sec. op 44,1 sec. gebracht te hebben, met de allure van een rou tinier de 5000 m reed. De klokken stop ten voor Verkerk na 7 min. 57,8 sec., waarmee Verkerk ruim onder het op naam van de Noor Ivar Eriksen staan de baanrecord bleef. De man uit Put- tershoek, wiens snelste tijd tot dusver 8 min. 08,3 sec- bedroeg, toonde zich zelfs sneller dan Rudi Liebrechts (7.58,6) en werd derde achter de Russen Eduard Matusevitch (7.53.9) en Yuri Yumashev (7.55.8). De vierde plaats was voor Rudi Liebrechts in 7.58.6 en daarna kwam wat de Nederlanders betreft althans niet Arie Zee, maar Peter Nottet. die zijn persoonlijk record 2.7 sec. scherper stelde en in 8.11.3 de achtste plaats voor zich opeiste. Tevoren hadden behalve Cees Verkerk ook Rudi Liebrechts (43.1), Ard Schenk (44.7) en Peter Nottet (43.1) de 500 m in nieuwe persoonlijke record tijden gereden. De beste Nederlander in het klasse ment na de eerste dag is Rudi Lie brechts, die de derde plaats bezet met een kleine achterstand op de Russen Yuri Yumashev, die Oleg Shabarov van wie de eerste dit seizoen al verscheidene malen in het nieuws is gekomen door uitstekende tijden te maken. Yumashev is niet alleen een voortreffelijk stayer, maar kan ook op de sprint goed uit de voeten, wat hij in Gjoevik bewees door op de 500 m derde te worden in 42,8 sec. Waren Matusevitch en Yumashev in Gjoevik rap op de vijf km, in Oslo, waar de elite van de Noorse lange-af- standrijders in het Bisletstadion aantrad, toonde een man zich nog sneller. Fred A. Maler bewees momenteel de Noorse 5000 m specialist bij uitstek te zijn door deze afstand te winnen in 7 min. 50.7 sec., de beste tijd tot dusver van het seizoen 1963/1964, Maier was daarmee de concurrentie ruimschoots de baas, slechts Per Ivar Moe kwam met 7.53.8 nog enigszins in de buurt. De overigen moesten meer terrein prijsgeven, zelfs Knut „Kuppern" Johannesen, die met 7.57-6 de derde plaats bereikte, zij het dan dat hij deze positie moest delen met Svein Erik Stiansen. Van de Noren, die in 1963 de strijd om de Europese titel zo volledig beheersten, stelde vooral Nils Aaness op de 5000 m teleur. Hij werd in 8.07.8 achtste. Voor Maier, Moe, Johan nesen, Magne Thomassen en Aaness is de concurrentie in eigen land op het ogenblik toch bijzonder groot. Behalve Svein Erik Stiansen stelden namelijk ook Per W. Guttormsen en Ivar Eriksen zich woensdag kandidaat voor een plaats in de Noorse ploeg voor de komende Europese en wereldkampioenschappen door 5000 meter tijden van respectieve lijk 7.578 en 8.00.2. De 500 m in het Bisletstarion was een prooi voor Magne Thomassen, die met 42 sec. rond meer dan een seconde snel ler was dan al zijn tegenstanders. Nils Aaness en Ivar Eriksen deelden de twee de plaats met elk 43.4 sec. Huub Harings heeft, evenals vorig jaar, op nieuwjaarsdag de „Katerkoers" van de Haagse wielervereniging „De Spartaan" gewonnen. De renner uit Scheulder legde het 24 kilometer lange traject in de omgeving van het sport park Duinhorst af in 1 uur en 15 sec. De uitslag luidt1. Harings (Scheul der) de 24 uur in 1 uur 16 sec. 2: Brinkman (Rotterdam) op 1 min. 15 sec. 3. Van der Hulst (Zoeterwoude) 4. Van Geest (Maasland): 5. Van Dijk (Lisse) 6. Rutgers (Naarden). Nieuwelingen 1 Kettenis (Den Haag) de 18 km in 47 min. 26 sec. 2. Brouwer (Rotterdam) 3. Van der Valk (Voor schoten) v «s- FotoJaap Vrakking had de pech van een bruggetje in het bepaald niet lokkende water te vallen. Hij krabbelt er hier huiverend uit, teriuijl zijn concurrenten op het bruggetje de strijd voortzetten. Abe, AbeUit duizenden kelen heeft de naam van de voetbal maestro weer geklonken. Dat ge beurde tijdens de 34e editie van de nieuwjaarswedstrijd tussen H.F.C. en de oud-internationals, die na een uiterst spannend slot met een gelijke stand (33) ein digde. Weer en wind dienende zal zondag een klein inhaalpro gramma wor den afgewerkt; een programma dat op 22 de em j.l. wegens «bespeelbaar leid van de ter- einen in zijn eheel werd af- elast. HEREN; le klasse Slechts één wedstrijd zal er in deze afdeling gespeeld worden. Breda moet op bezoek bij Tilburg, wat. gezien de positie van de Brcdanaars op de rang lijst, een zeer belangrijke ontmoeting voor hen betekent. Indien de blauwen naar de top willen klimmen, zal in de tolstad moeten worden gewonnen, wat ^hter een heel moeilijke opgaaf wordt, [h Tilburgenaren zijn op eigen bodem kstige tegenstanders en daarom zal 't ons niets verbazen als de Bredanaars niet zonder kleerscheuren uit Tilburg terugkeren. DAMES le klasse De beide Bredase clubs Breda en Push hebben vrijaf. Het treffen in Tilburg tussen Were Di en E.M.H.C. de beide candidaten voor de bovenste plaats, is wel het belangrijkste, wat het programma biedt. De voorhoede der thuisclub moge over een iets grotere stootkracht beschikken, daarentegen slaan we de verdedigingskracht der Eindhovense ploeg hoger aan. Bovendien kunnen de Eindhovense dames, met o.m. T. Lemmens-Nillessen, L. Nolte-Martens als grote troeven, op' een grote routine bogen en dat zou wel eens beslissend in dit duel kunnen zijn. Eveneens in de wolstad gaan Forward en Oranje-Zwart met elkaar duelleren. De Tilburgse ploeg schijnt thans goed op elkaar ingespeeld te zijn en achten wij daarom in staat f^ar me^ handen huiswaarts te zenden In Brabants hoofdstad vindt ivrnp Jus^en 's-Hertogenbosch en Sa',?'plaats Eerstgenoemd elftal heeft fj u f verwachtingen tot op heden gcheel niet beantwoord en fun geert als hekkesluiter, terwijl M.O.P. in de laatste weken voor het invallen van.u Ï01T?{ 'a ee£ zwakke start aan as" ^.en kleine zege voor M.O.P. ligt di' ook in de lijn der ver wachtingen. Het overig, ogramma luidtDames 2e klasse B Hopbel D.V.S. Nuenen Rapidity. Henri Clerckx, de 27-jarige Bel gische cross-specialist heeft in de oudejaarsnacht de klassieke Sil- vesterloop van Sao Paulo gewon nen. De Belg, die in 1962 derde werd, legde het 7400 nieter lange parkoers door de nauwe straten van Sao Paulo af in 21 min. 55,4 sec. en finishte met zeker 200 meter voorsprong op zijn voor naamste concurrent, de Portugees Manuel Marques. Het is de twee de Belgische zege in de geschiede nis van de straten-loop, in 1950' zegevierde Clerckx' landgenoot' Theys. Het beeld was als van ouds vele duizenden toeschouwers waren getuige j van de race die vaak meer een spek takel dan een wedstrijd leek. Onder een regen van vuurpijlen en raketten liepen de ruim 200 deelnemers hun parkoers. De ongunstige weersomstandigheden de straten waren glad door de nattig heid maakten dat het record, door de i Portugees Faria op 21 min. 37.4 sec. gebracht, niet in gevaar kwam. De eer ste kilometer was voor de Portugezen Marques en Oliveira, die met de Brabiliaan Nogueira een verwoed ge vecht om de leiding voerden. De Belg die na 1000 meter het groepje van drie had ingehaald, hield zich aanvankelijk opvallend kalm in deze race-zonder favorieten. Vier kilometers waren er af gelegd toen Clerckx zijn aanval inzette. Met een prachtige regelmaat liep hij van zijn achtervolgers weg, zodat in de laatste fase van de strijd slechts de strijd om de tweede plaats de toeschouwers kon boeien. De Portugezen Marques en Oliveira voerden dat duel. Een lange sprint van de plotseling opvallend fitte Marques maakte er echter een eind aan. Abe Lenstra stal de show in een ont moeting, die een roemloze nederlaag voor de oud-oranjegarde scheen te gaan opleveren. Want op het modderige, zware veld kwam natuurlijk de jeugd beter uit de voeten, ook al schoven de oranje veteranen elkaar de bal dan nog zo zuiver en schijnbaar moeiteloos toe. Het verbaasde dan ook niemand, dat de veel directer spelende H.F.C.'ers door Molenaar en Thole een 20 voorsprong konden semen.. De wedstrijd scheen beslist, toen Kuys na de rust hands maakte en Koenders de strafschop benutte 30. Doch toen kwam langzaam maar zeker de sfeer over deze traditionele wedstrijd en plotseling waren de oud-internationals heer en meester van het terrein. Abe Lenstra, actief als nooit tevoren, was de centrale figuur, die de voetbal liefhebbers liet smullen. Grillige figuren toverde hij op de natte grasmat en had den Appel. Groeneveld. Briesbrouck en Heinen het allemaal iets sneller begre pen, dan waren de ..oudjes" waarschijn lijk nog aan een fikse overwinning ge komen. Het bleef nu bij een gelijk spel, verkregen door treffers van Biesbrouck (uit een voortreffelijke pass van Appel), Heinen en opnieuw Biesbrouck. Het laat ste doelpunt, vlak voor het einde ge scoord, was grotendeels het werk van Lenstra. Zodoende verlieten de 6000 kijkers als- Hij poogde zelfs nog een aanval op de Belg te lanceren. Marques zag echter een kilometer voor de finish dat zijn poging kansloos zou zijn waarna hij zich beperkte tot het consolideren van de tweede plaats. De uitslag was 1. Clerckx (België) 21.55,4; 2. Marques (Portugal) 22.18,0; HENRI CLERCKX prestatie van wereldformaat... 3. Oliveira (Portugal) 22.30,0 4. Noguei. ra (Brazilië) 22.35,0 5. Taylor (Enge land) 22.37,0. Jongerenzesdaagse Lothar Claesges en Ernst Streng, bei den afkomstig uit Keulen, hebben door alle zes etappen te winnen, de „Zes daagse van de Toekomst" in de Keulse sporthal gehouden, op hun naam ge bracht. i Het Westduitse koppel zegevierde in deze wedstrijd voor amateurs met grote .overmacht. Hun landgenoten Wond- ratsch en Kobusch, die tweede werden, hadden elf ronden achterstand. De Nederlandse combinatie Van der Lans Oudkerk bezette met dertien ronden ach terstand de derde plaats. Het eindklassement luidt 1. Claesges Streng (W.-Dld.) 127 pnt. op elf ronden 2. Wond^atsch Kobusch (W.- Dld.) 73 pnt. op dertien ronden 3. Van der Lans Oudkerk (Ned.) 65 pnt. op veertien ronden 4. Spiegelberg Stolp (W.-Dld.) 34 pnt. nog dik tevreden het veld, waar zij ge wend zijn vrijwel ieder jaar attractief voetbal te zien. GOES, 31 december 1963. Granen en peulvruchten. Voor granen en peul vruchten deze week geen notering. Aardappelen: Bintje 35 mm opw. bin nenlandse sortering f 10.50f 11.75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrich- ting. Sorteerkosten voor rekening koper Naar Bintje voor export bestaat nog wei nig vraag. Voederaardappelen noteerden f 3.50f 4.50 per 100 kg Uien: Onafge- staart aan de sorteerinr. geleverd 79 cent p. kg. Hooi en stro: Lucernehooi f 135f 145 per 1000 kg. Weidehooi (pr. kw.) f 135f 145 per 1000 kg. Veldbeemd f 85f 95 per 1000 kg, Engels raai f 75 f 80 per 1000 kg, voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro f 80f 95 per 1000 kg. Gerstestro f 80 f 95 per 1000 kg, Erwtenstro (kl. groen) f 100f 110 per 1000 kg. Vlas: Ongere- peld 2030 ct. p. kg. Gerepeld 2537 ct. p. kg. Eieren: de eierprijs bedraagt f 1,60 per kg MIDDELBURG. 30 dec. Aardappelen: Bintjes bonken 14, idem grote 9. Fruit: Jonathan 75-op 37. 70-75 33-37. 65-70 28. III grof 27-29, Golden Delicious 75-op 54, 70-75 43-45, 65-70 33, Goudreinette 80-op 49. 75-80, 42-44, 70-75 41-45, 65-70 36-41, III grof 35. Groenten: glassla II 16-22, idem CII 8-13, glasandijvie 52-81, boerenkool 10-12, rodekool 10-18, savooie kool 26-51, witlof 82-125, spruiten 50-98. idem schoon 58-114. breekpeen 7-14, prei 23-50, uien 5-81, ROTTERDAM, 31 dec. Totale aanvoer 2160. Weekaanvoer 3392. Vette koeien en ossen 190. Gebruiksvee 457. Vette kal veren 200. Graskalveren 91. Nuchtere kalveren 983. Lopers 27. Biggen 15. Paar den 19. Schapen of lammeren 155. Bok ken of geiten 23 Prijzen: vette koeien 370-400, 330-370, 280-300. Vette kalveren 410-425. 390-410 370-390 Graskalveren 500-450-325. Nuch tere kalveren 185-175, 150. Lopers 145- 125-100. Biggen 85-70-60. Slachtpaarden 260-220-200. Schapen 120-100-90. Lamme ren 140-1 i0-100. Kalf- en melkkoeien 1375-1200-1000. Vare koeien 925-775-700. Vaarzen 985-785-685. Pinken 685-550-500. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel willig, prijzen vooral niet lager. Vette kalveren groter, willig, iets ge drukt, prima's boven notering'. Graskal veren matig, goed, iets stijver. Nuchtere kalveren flink, kalm, niet hoger. Lopers en biggen matig, goed, iets stijver. Slachtpaarden klein, matig, onveran derd Schapen en lammeren even rui mer, tamelijk, ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoeien redelijk, kalm, constant. Vare koeien gewoon, goed, ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken als vorige -Teek, kalm, wat stijver. I 1

de Stem | 1964 | | pagina 11