>ofd als stburg JDELUK Europa niet aan de margarine geofferd 1IMFA' Laaiende vuurzee op ..Lakonia" eist wellicht ruim 150 doden Bubble-UP Geven en nemen had tenslotte resultaat Minister Bogaers bepleit overkoepelend orgaan voor de bouwnijverheid neem nu... and Hulst ter sprake Rampzalig einde van luxueuze vakantietrip MODEL WONING s! meteen die 2 Ksiikken ro-kippensoep in huis! Melk duurder Marg arine pas na geruime tijd duurder Matroos dader van moord in Enschede Geheel in vlammen Ook Nederlander Woelige zee Betaal per kwartaal MARKTEN DAGBLAD VOOR ZEELAND [echt financieel esultaat voor fruitteelt RING Toch pistoolsalvo's invredig"Berlijn Overeenkomst met drama in Rotterdam Zuidoostelijke wind Zekerheid over Amelandse gasbel Druk als een klein baasje VERVOERSROND Loonverschil chauffeurs blijft te groot r r r e<wmnkL-y rdienen allebei, kapelaan Arfri- en schoolhoofd Roozen een weer of geen weer, de kin- jrden gehaald en gebracht", heer Lauret. Voor God, Koninpir en Vaderland 103e JAARGANG No. 24470 uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Drj W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). "Postgiro 1114111 D I N S D A G 24 DECEMBER 1963 Abonnementsprijs m.i.v. 1 januari 64 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 in casso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; f 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. an onze correspondent) eel gezien is het jaar 1963 voor rse fruittelers geen al te best eest. Dit blijkt uit een over- het Rijkstumbouwconsulent- Goes in het kerstnummer van ws Fruittelersblad waarin aan prijzen van de drie Zuid-Reve- uitveilingen worden behandeld, rengst van de verschillende ukten bij de veilingen Goes, •n Krabbendijke daalde in 1963 hte van het vorig jaar met 23 neer komt op een bedrag van gulden. Afgerond bracht het jaar bij deze drie veilingen 17 gulden op en tegen het vorig niljoen gulden. ras de opbrengst 25 miljoen odat 1963 wel erg slecht naar nt en dat bij uitbreidend areaal ide kosten. nd hiervan wordt dan ook de getrokken dat het niet voor telers een ongunstig jaar is 'ge- ar dat er voor velen toch sprake ;n matig tot slecht fruitjaar. opbrengst vertoonde weinig met het vorig jaar namelijk dit miljoen kg en in 1962 41 mil- 1de voor er een garantiesubsidie iken en een eventuele extra sub- ks bij de begrotingsbehandeling ■de te stellen. ider Marlens werd met negen ilf tsemmen benoemd als afge- in het waterschap weg Hulst- gevraagde bijdrage voor het vakonderwijs te Philippine werd i. De eventuele realisatie van igolfbaan zal nog eens nader ekeken en aan het intergemeen- m inzake ratiobouw zal worden oen. een ingekomen schrijven voe- Staten niet veel voor een ver- ?r bioscoopbelasting van 15 tot laartoe de raad destijds besloot. hoofddelijke stemming (7-4) ttemin dit besluit gehandhaafd, irige agendapunten konden vlot „wegehamerd". (Advertentie Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: Usbaanstraat 24 - Wtfteai 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) AKKOORD IN BRUSSEL De prijzen voor melk, karnemelk, tap temelk en melkprodukten mogen met in gang van 30 december 1963 enigszins ver hoogd worden. Deze prijsverhoging vloeit o.a. voort uit een geoorloofde doorbere kening van vijf procent loonsverhoging. Losse melk en karnemelk worden 1 cent, gepasteuriseerde en gesteriliseerde melk, karnemelk en taptemelk in fles sen 2 cent en melkprodukten 3 cent duurder. Halve liters vanillevla en cho coladevla mogen 2 cent per halve liter duurder worden, mits de prijsverhoging voor halveliterflessen melkyoghurt, en taptemelkyoghurt dan beperkt blijft tot 1 cent. CLBURG, 19 december Exp.- ver sla 12-14 kg per 100 st. 29.10 4-16 kg 32.70. golden delicious 70-75 4153, 65 2. 60-65 3031; goudreinette 80- 75-80 44—46, 70-75 32—43, 65- III grof 28—33; lombart calv. 70-75 26, 65-70 25: st.-remy 75- 75 39—41, III grof 30—35; confer. 2829; jonathan 70-75 1832, -28, III grof 10—20; glorie van 70-75 30, 65-70 26. III grof 26; witlof 39—83; andijvie 34—64; 32—38; rode kool 8—16; boerek. lassla II 15—17. C 5—18; prei piruiten ongesch. 9946. gesch. ?las veldsla 61—102: breekpeen oten per kg 615; uien 1620. Toen de kantoren voor de uitgifte van kerstpassen gisterochtend opengingen stonden naar schatting 13.000 Westberlij- ners in lange rijen te wachten om aan de beurt te komen. Een deel van hen had de gehele nacht voor de kantoren doorgebracht, de meesten kwamen vroeg in de ochtend. De enigszins vredige sfeer, die sinds de verstrekking der kerstpasen in Ber lijn ontstond, is voor het eerst weer ver stoord door schoten in de omgeving van de muur. De Westberlijnse politie hoor de bij de Amerikaanse sector tien sal vo's uit machinepistolen en geroep van „halt, halt". Voor zover bekend hebben de vluchtelingen, op wie waarschijnlijk geschoten werd, het Westen niet bereikt De plaatsvervangende burgemeester van West-Berlijn, Heinrich Albertz, heeft via de radio een beroep gedaan op de Oostduitse grenswachten om niet op vluchtelingen te schieten. „Wij, Berlij- ners, zijn één grote familie", zei hij. „Wij mogen ons niet uiteen laten rijten". (Advertentie) REDT E.E.G. Tot grote vreugde van de vermoeide ministers is de Brusselse marathonzitting van de E.E.G. toch nog met een succescolle beslissing geëindigd. Er is een compromis bereikt, dat van alle deelgenoten van de gemeenschap een offer vergt, maar dat in zijn totaliteit voor alle zes E.E.G.-landen aanvaardbaar is. Dat heeft in feite het voortbestaan van de gemenschap gered, want als een zwaard van Damocles hing boven de hoofden der vergaderen de ministers en adviseurs het dreigement van De Gaulle: vóór 31 december klaar, of Frankrijk stapt er uit. VRUCHTENLIMONADE Flessen vol zonnige verfrissing Een mooi LIMFA-speldje GRATIS bij elke twee gezinsflessen VRAAG UW WINKELIER De besprekingen van gisteren gingen voornamelijk over het probleem van de margarineheffing, die de Italianen bedon gen hadden om hun olijvencultuur op po ten te houden en die vooral voor Neder land. met zijn goedkope margarine, nare gevolgen zou hebben. Ook voor de vergaderende ministers (die intussen naar huis gegaan zijn om op verhaal te komen na uitermate ver moeiende dagen), kwam het bereikte ak koord nog min of meer als een verras sing. Toen men gistermorgen om elf uur de zitting heropende, werd algemeen een nog langdurig en hard debat verwacht. Men maakte echter vrij snel vorderingen en rond het middaguur zag het er al naar uit dat men de zaak „rond" zou krijgen. Over de kwestie van de heffing op margarine is nu dank zij een Nederlands compromisvoorstel overeenstemming be reikt, doordat een formule is gevonden die de regeringen in staat stelt de heffing welke in november 1964 van kracht zou moeten worden, een jaar uit te stellen, vooropgesteld dat zy een gelijk bedrag fourneren uit bronnen die hun begroting moeten uitwijzen (een heffing op een of meer andere goederen dus). In november 1965 zouden de regeringen aan de E.E.G. om verder uitstel (van jaar tot jaar) van toepassing van de heffing „wegens ernstige conjuncturele redenen", kunnen vragen. Het akkoord waarborgt ook, dat de zes landen als een eenheid zullen deelnemen aan de komende Geneefse tariefsbespre kingen met Amerika. Die eenheid van optreden was een van de concessies wel ke Duitsland van Frankrijk loskreeg in geheime besprekingen, waaraan alleen ministers deelnamen. Minister Schroder heeft geweigerd over Franse eisen te praten voor men het eens zou zijn over gemeenschappelijke benadering van de Kennedy-ronde te Genève. Duitsland kreeg ook gedaan dat het zijn markt ten dele zou mogen openhouden voor de im port van rundvlees uit derde landen. Met name is dit belangrijk voor Denemarken. De deelgenoten gaven Duitsland prak tisch de vrije hand wat betrof de beslis sing hoe dit land zijn, zuivelboeren zal subsidiëren tot 1969. De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, keerde naar Parijs terug met E.E.G.-bepalingen voor rundvlees, rijst en zuivelprodukten. Dit biedt Frankrijk de kans op ruimer toe gang tot Europese agrarische markten, Een agrarisch fonds der E.E.G. zal tot een miljard dollar per jaar kunnen ver werken in de vorm van subsidies en ver beteringsprojecten. Frankrijk zal meer uit dat fonds halen dan het erin stopt. Het geven en nemen bepaalde zich niet tot Frankrijk en Duitsland. Italiaanse olijfolie zal uit de gelden van de ge meenschap worden gesubsidieerd. Franse en Italiaanse rijstboeren zullen nieuwe markten vinden doordat voorzien wordt in preferentie binnen de Euromarkt. Mo gelijk zullen de Amerikaanse rijstexpor- teurs geleidelijk worden verdrongen. Ver wacht wordt dat op de duur ook de Ame rikaanse zuivelindustrie terrein zal ver liezen. De transatlantische graanhandel kan echter blijven bestaan. Een plan voor unificatie van de graanprijs werd door de ministers verworpen. Dit verworpen plan zou de E.E.G.-prijs hoger stellen dan de bestaande Franse prijs en zou Franse boeren hebben aangemoedigd hun graanareaal op te voeren en de Europese graanmarkt in bezit te nemen. „De wil om tot een compromis te ko men heeft tenslotte de doorslag gegeven", zei een voldane minister Luns gister avond. Zeer tevreden toonden zich ook de mi nisters Andriessen en Biesheuvel over de met succes bekroonde „marathon". „Een belangrijke dag voor de Europese landbouw", zei minister Biesheuvel. Minister Andriessen toonde zich zeer voldaan over het feit dat Nederland niet zal worden gedwongen de eerste twee jaar de margarineprijs te verhogen. De mogelijkheid bestaat dat deze verhoging met drie jaar zal worden uitgesteld. Erg verheugd was minister Biesheuvel met de regelingen, die in het zuivelbe leid voor ons land zijn getroffen. Daarin wordt onder meer bepaald dat Nederland bij de export van zuivelprodukten resti tuties mag verlenen, die in toenemende mate door de gemeenschap zullen wor den gefinancierd. Anderzijds zullen tot 1970, uitgaande van een gebruik van twee miljard kilo zuivelprodukten in Nederland, de prij zen met ongeveer 100 miljoen gulden moeten stijgen. HET GHANESE parlement heeft presi dent Nkroemah de bevoegdheid gegeven om iedere uitspraak van de bijzondere I Ghanese rechtbank te vernietigen in dien hij dit „in het belang van de staats veiligheid nodig oordeelt". EEN JONGE Duitser die gisteren in Haarlem terechtstond wegens zeer onbe hoorlijk gedrag in het verkeer, werd tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd onmiddellijk in hechtenis ge nomen, zodat hij de feestdagen in een Nederlandse cel moet doorbrengen. DE LANDMACHT heeft 21 helikopters van het Franse type Hiller besteld. Ze zullen de Alouettes vervangen. DANK ZIJ het werk van een Amstel- veense toneelgroep zullen er met Kerst mis naast de bedden van een aantal der ergste slachtoffers van de atoombom op Hiroshima Nederlandse rozen prijken. EEN AMERIKAANSE kernbommenwer- Eerc;r.n!et straalaandrijving van het type B 52 is gisteren bij Columbus neerge stort. PRESIDENT NASSER van Egypte heeft de Arabische Liga gevraagd met spoed een „conferentie van Arabische staats hoofden" bijeen te roepen „voor het op lossen van het vraagstuk van het ver- i leggen van de loop van de rivier de Jor- i aaan door Israël". I MGR. CALEWAERT bisschop van Gent h piotseling ernstig ziek geworden. Mgr. I Kesel, hulpbisschop heeft de bisschop van Gent het H. Oliesel toegediend. DE aanslag die op 15 september van dit jaar op een negerkerk in Birmingham werd gepleegd heeft onze tekenaar gekozen als uit gangspunt voor de voorpagina van ons Kerstnummer, dat wy onze lezers vandaag aanbieden. OVER het vredige beeld van de Kerstkribbe ligt de diepe schaduw van een der meest tragische gebeurtenissen van het afgelopen jaar. De symboliek van deze plaat is tevens typerend voor een deel van de verdere inhoud van ons Kerstnummer. ONZE pagina over India wil de tolk zijn voor alle noden in de wereld, waaraan wij in ons welvaartsbestaan niet of nauwelijks denken. HET kerstverhaal is een fragment uit het bekende boek „Let no man write my epitaph" van de Amerikaanse auteur William Motley, Het is geen verhaal vol zoetige kerstromantiek, integendeel. Maar wij hebben gemeend dat die kerstromantiek een valse schijn zou oproepen. OVERIGENS ons Kerstnummer bevat ook bijdragen van opgewekter aard. Verhalen over wintersport en natuurlijk de traditionele prijs vragen voor jong en oud. ■yj^IJ wensen al onze lezers een zalig kerstfeest. De dader van de moord op de 85-jarige weduwe H. Blikman-Holtkamp te En schede, die in de nacht van vrydag op zaterdag j.l. werd gepleegd, is gister avond gearresteerd. Het is de 17-jarige matroos tweede klasse bij de koninglyke marine C. W. uit Den Helder. De jongen was met kerstverlof naar de ouderlijke woning in Enschede gegaan, alvorens zich by zyn ouders te voegen, die voor een kerstvakantie bij familie in Brunssum (L.) logeerden. Zondag is hij in Brunssum aangekomen. Een van zijn familieleden had ontdekt, dat de matroos tussen zijn bagage met bloed bevlekte kledingstukken en een bebloed mes had. De vader van de jon gen heeft de kledingstukken en het mes bij de plaatselijke marechaussee-briga de gebracht met het verzoek na te gaan wat dit kon betekenen. Wachtmeester van Dijk van de marechaussee heeft daarop de jongen gearresteerd. De matroos heeft een volledige be kentenis afgelegd. Hij heeft de daad ge pleegd om aan geld te komen. Zijn buit zou echter veel minder dan 100 gulden hebben bedragen. De matroos is op transport gesteld naar Enschede, waar hij zal worden verhoord. Hoofdinspecteur Blauw van de Rot terdamse recherche is in Enschede aan gekomen voor een onderzoek in verband met enkele punten van overeenkomst tussen deze moord en de moord op een sigarenwinkelierster en haar achtjarig zoontje in Rotterdam in de nacht van 8 op 9 februari. In een bydrage aan het kerstnummer van „Cobouw" heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. Bogaers, er bij het bouwbedrijf op aangedrongen zo spoedig mogelijk een overkoepelend orgaan voor de ge hele bouwnijverheid in het leven te roe pen. De overheid wenst een duurzaam en geregeld overleg met de vertegenwoor digers van de bouwnijverheid over de grote problemen van de dag, maar hier voor is de aanwezigheid van een derge- dige wens het is dat de verantwoorde lijke leiders van de organisaties van de bouwnijverheid hun kersttijd gebruiken om eens intensief na te denken over de medegedeeld door het VI-I geldig tot vanavond, opge- maakt gisteravond 23.15 uur: i °.n'n "verwegend zonnig weer, atige tot vrij krachtige wind. Over- wegend matige vorst. J T,a.?,g: zon onder 16.32 uur. Maan J "P 13.23 uur. :sï>gen: z?n °P 8.47 uur, zon onder io1ïr' Maan onder 1.45 uur, maan 5 op 13.43 uur. Tweede kerstdag: zon op 8.48 uur, zon onder 16.33 uur. Maan onder 3.15 J 5 Ï.UT:.1maan op 14.05 uur. lm zon op 8 48 uur. Maan onder 4.40 uur. Ruim 873 opvarenden van het Griekse passagiersschip „Lako nia" (de vroegere Johan van 01- denbarneveld) zijn gered nadat het schip ten noordoosten van Madeira in brand gevlogen was en daarna zonk. Er waren onge veer 1036 mensen aan boord on der wie dertig kinderen, twee baby's en enkele echtpaartjes die hun huwelijksreis maakten. Tot dusverre zijn tien lijken uit de kokende zee opgevist. Nog ruim 150 opvarenden worden vermist. Men vreest, dat zij verdronken zijn. De brand is, zo vertelden geredde op varenden, vermoedelijk midscheeps ont staan. Het vuur zou zich daarna met grote snelheid over het hele schip heb ben uitgebreid. Daarbij deed zich een groot aantal explosies voor door de aan wezigheid van 500 ton stookolie aan boord. De oorzaak van de brand is nog steeds onbekend. Onmiddellijk nadat per radio om dringende hulp was gevraagd zetten verschillende schepen koers naar de plaats des onheils. Tot deze schepen be hoorden de Noorse zeesleper „Hercu les", de Nederlandse sleper „Poolzee", de Argentijn „Salta" en de Britten „Montcalm" en „Centam". Vliegtuigen wierpen reddingboten uit. Zij troffen de „Lakonia" aan alle kanten brandend aan. Alleen het achterdek stak toen nog boven water uit. Later verdween ook dit in de diepte. De reddingboten pikten de in zee drijvende drenkelin gen, die uren tegen de helse vuurzee hadden gevochten, op. De bemanning van een Amerikaans militair transport vliegtuig meldde, dat nog 150 mensen met reddingsvesten om in zee lagen. Men had de indruk dat allen dood wa ren. Tot de opvarenden behoorde ook de vermoedelijk enige Nederlander op het schip, de 32-jarige Piet van Kalshoven uit Nieuwkoop by Gouda. Hjj kan niet zwemmen. Het gerucht dat er nog een Nederlander aan boord was, is gisteren officieel tegengesproken. De „Lakonia" was met vakantie gangers onder weg van Southampton naar Madeira. De opvarenden waren voornamelijk Duitsers, Italianen, Grie ken, Oostenrijkers en Zwitsers. Het schip was voorzien van zwembaden, rooksalons en bars om het publiek te gerieven. Aan boord werden iedere avond films vertoond, concerten gege ven en gala-diners opgediend. In het re clameblad, waarin de pleziertocht per „Lakonia" werd aangeprezen stond: „Hier hebt u een vakantie zonder enig risico. Dit is een vakantie, waaraan u de rest van uw leven zult denken en waarover u niet uitgepraat zult ra ken. cent van de verzekering is geplaatst op de Duitse, ongeveer tien procent op de Franse en ongeveer vijftig proeent op de Londense markt. Ruim twintig jaar geleden werd een ander schip met de ongeluksnaam „Lakonia" getorpedeerd Dit voorjaar pas werd het schip door Nederland overgedragen aan Grieken land. Vanaf 1930 had het onder de naam „Johan van Oldenbarneveld" dienst ge daan bij de stoomvaartmaatschappij „Nederland". Het werd in gebruik ge steld door wijlen koningin Wiihelmina. Op 6 mei 1930 aanvaardde het zijn eer ste reis naar Tandjong Priok. Op de „Johan van Oldenbarneveld" zijn dui zenden Nederlanders in de loop der ja ren naar het voormalige Nederlands- Indië gevaren. Duizenden verlofgangers keerden er ook mee naar hun vaderland terug. De reddingspogingen worden uiter mate bemoeilijkt door een uiterst woe lige zee. „We hebben hier te maken met golven van twee tot drie meter hoog", zo werd gemeld. De weersom standigheden werken evenwel mee. Tot de geredden, zo werd officieel be vestigd, behoren ook de marconist en kapitein Zarbis, die het schip als iaat- sten verlieten. Verwacht wordt dat de geredden naar Casablanca en Madeira zullen worden gebracht. Teleurstelling maakte plaats voor vreugde toen een bejaard Brits echt paar hoorde van de ramp. Het had het schip een uur voor het vertrek uit Southampton verlaten, omdat zijn ba gage uit een goederenloods in de haven was gestolen. Het echtpaartje besloot toen de reis maar uit te stellen. De „Lakonia" is verzekerd voor drie miljoen dollar. Ongeveer veertig pro- vraag hoe op korte termijn een orgaan tot stand kan worden gebracht, waarin zij onderling en met de overheid geregeld kunnen overleggen over de diverse pro blemen, die steeds opnieuw op korte ter mijn moeten worden opgelost. Zo'n orgaan voor overleg, onderling en met de overheid, is volgens minister Bo gaers nodig om uit de „verwijtsfeer" te komen. Hij doelde hiermee op de in de bouwnijverheid bestaande sfeer, waarin er altijd wel iets of iemand is over wat of wie het schuldig kan worden uitge sproken. Geregeld overleg met de over heid zou bovendien betekenen, dat men niet bij de minste of geringste tegenslag in mineurstemming raakt. Elke week op nieuw komen er levensgevaarlijke klip pen zichtbaar, waarop het bouwbeleid zou kunnen stranden, maar de bewinds man heeft de laatste maanden ervaren dat dergelijke klippen altijd kunnen wor den omzeild. Waar we ook definitief van moeten proberen af te komen, zo schrijft mi nister Bogaers verder, is de negatieve sfeer die ook de bouwwereld zelf nog te veel rondom de bouwnijverheid legt. „Rumoer" lost zo weinig op en maakt de onrust kwaal van onze tijd al leen maar groter, zegt de minister, flie daarmee een groot aantal positieve din gen opsomt, zoals de recordcijfers ge reed gekomen woningen in oktober en november, de dienstplichtfaciliteiten, die in 1964 werkelijkheid zullen worden enz. „Er zijn altijd een heleboel redenen om iets niet te doen: er zijn er evenwel nog meer zeker als men de kwaliteit van de argumenten weegt om iets wel te doen", aldus minister Bogaers. De Caltex heeft gisteren zekerheid ge kregen dat er bij Ameland gasvoorko- mens zyn. De brone waarmede de aan wezigheid van gas is aangetoond, Is nu afgesloten. Er zal in de komende dagen een monster van de onderliggende bo demlaag gorden genomen. Zo druk hebben de meeste huis vrouwen het. U moest eens we ten hoe vaak uw vrouw b,v, al leen per dag, per week, per maand, naar de bel moet hollen. Tracht dat althans te beperken. Een mogelijkheid: als u als abon nee van Dagblad De Stem per week betaalt, schakel dan over „op kwartaal" 9,75)Nóg beter: vraag ons om toezending van een machtigingsformulier tot automatische afschrijving. Maak het u zelf gemakkelijk: De voorzitter van de protestants- christelijke bond van vervoerspersoneel de heer L. C. van Dalen, heeft gisteren zijn ernstige ontstemming uitgesproken over wat hij noemde „het tweeslachtige loonbeleid van de overheid". Gebleken is namelijk dat het verschil in beloning van chauffeurs bij streek- vervoersondernemingen en chauffeurs van gemeentelijke vervoersbedrijven op nieuw groter zal worden en wel ten gevolge van enkele overheidsmaatregelen De overheid zal een structurele aanpas sing daarvoeren van de salariëring van de ambtenaren op weekloon. Deze aan passing impliceert voor de gemeentelijke chauffeurs een extra loonsverhoging van 7,9 procent boven de 10,6 procent waar mee de vervoersbonden en de werkge vers in het streekvervoer bij hun onder handelingen over de C.A.O. 1964 reke ning hadden gehouden. Het beloningsverschil tussen beide ca tegorieën groeit daardoor weer uit tot zeventien gulden per week. Dat wordt volgens de P.C.B. door de verschillen in werkomstandigheden beslist niet gerecht vaardigd. (Advertenties) heerlijk verfrissende in hi Tijdelijk gratis een fraai BUBBLE-UP-speldje bijs 2-gezinsflessen, of 3 flesjes van 23cl VRAAG UW WINKELIER u bent welkom in onze marialaan 1 (bij allerheiligenweg) welke 2e kerstdag voor het laatst open is van 2—9 uur. 24 dec. en le kerstdag gesloten (Tyr\M vow op W grote markt 50 catharinastraat 4 breda, tel. 34700

de Stem | 1963 | | pagina 1