Mr. Luns: „Wij willen ons niet binden', doch: m Missie en zending moeten wachten „Trouw" en „Die Burger' ruilden „aparte" pagina's .IJK Kapsel voor Kerstmis lei, radio De Gaulle!" VN-assemblée vraagt vrijheid voor Aden STOP RTlN Minister Luns somber over EEG-conferentie NAM: géén grote bel in Westland Motie over Europees parlement Arrestatie in zaak-Sinatra Buschauffeurs houden been stijf 8 Royco Siam- =r van Dij de iep is kent: oeds. het! I istdagem DAGBLAD VOOR ZEELAND Maar de Kanier wil de zaak nu uitzoeken I in ^.0tierdam hebben dieven 100 mil- IS Duitse marken gestolen. Deze fan- Irtl w t*-kuit is geen cent waard, want l»9«J^biljetten, behorend tot een ver- 1 tij?6 g' Z^n nog ■Duitse inflatie- Lichte vorst KERSTGESCHENK Nazareth noemt een straat naar paus Paulus VI Mijnpersoneel krijgt 10 pet Brits vliegtuig boven Borneo neergehaald Week mr. Luns onder druk van ambtenaren POGING OM DOOR ELKAARS BRIL TE ZIEN Zuidafrikanen lang van stof Geen verschillen Duidelijke wenk voor Portugal Merkwuurdig I mé Roy 169.6k.250.60 lie NESTOR MARTIN isfornuizen zijn voorzien all-gas kranen en ■anders. ior elke gassoort, dut IK VOOR AARDGAS1 IRNUIZEN bms uitvoering van |5.-,inel. afdekplaat Voor God Koningin en Vaderland 103e JAARGANG No. 24461 lendelijk ontvangen?" li maar! Hij hoeft rneav te •tellen, dat ie Intschu Tschu- heeft doodgeschoten, _of jubelend om ae icv vprsis. *»e len hem s als ik me niet vergis I eten trachten hem voor pnd in te halen." „Hoe oUjJ liat je, dat dit spoor it' Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 VRIJDAG 13 DECEMBER_ 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. f 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) NEDERLAND PRAAT MEE OVER NAVO-KERNMACHT (Van onze Haagse redactie) Een woordvoerder van de Neder landse Aardoliemaatschappij (N. A.M.) heeft ons gisteren kort en goed verklaard, dat berichten over zeer grote aardgasvondsten in het Westland onjuist zijn. Persberichten hierover werden door de woordvoerder geheel tegengesproken. In de Westlandse gemeente De Lier be staat weliswaar allang een gasveld, maar dit bevat slechts drie miljard ku bieke meter en is dus niet te vergelij ken met de 1100 miljard kubieke meter aardgas in Slochteren, aldus de woord voerder. Vanuit De Lier wordt alleen gas geleverd aan de elektriciteitscen trale te Leiden en aan de Hoogovens. Ook van de zijde van de Gasunie de verkoper van het Slochterense aardgas twijfelt men ernstig aan de juistheid van genoemde berichten over grote aardgasvondsten in het Westland. Men wees erop dat verschillende boringen over een groot gebied moeten worden verricht, voordat men zekerheid heeft over de aanwezigheid van grote hoe veelheden aardgas. „Als dit zou zijn ge schied zouden wij er zeker van gehoord hebben", zo is van de zijde van de Gas unie verklaard. De heren Jan Maenen en Nelissen, beiden lid van de Tweede-Kamerfractie der K.V.P., hebben onmiddellijk hierover vragen gesteld aan de minister van Economische Zaken. De vragen van de heren Maenen en Ne lissen luiden als volgt: 1. Zijn de berichten juist, volgens welke enige dagen geleden door een weten schappelijk functionaris van het Gasin- stituut vertrouwelijk werd meegedeeld, dat in de omgeving van de gemeente De Lier belangrijke hoeveelheden aard gas zijn gevonden? 2. Zijn de mededelingen van deze func tionaris juist en zo ja kan de minister dan gegevens verstrekken over de glo bale omvang en de kwaliteit van be doelde aardgasvondsten? 3. Is van deze vondst officieel aangifte ge daan en zo ja. wanneer? 4. Zijn de berichten juist, dat de aanwe zigheid van een grote hoeveelheid aard gas in het boorveld rond De Lier reeds geruime tijd bekend was? Zo ja, acht de minister het dan niet onjuist dat hiervan niet eerder openlijk medede ling werd gedaan en kan hij meedelen waarom hiertoe niet werd overgegaan? In de wandelgangen van de Tweede Ka mer waren gisteravond geen concrete inlichtingen te verkrijgen over het al dan niet juist zijn van de berichten dat er bij De Lier dus grote hoeveelheden aardgas aanwezig zouden zijn. De Ka mer schijnt wel van plan te zijn, dat blijkt trouwens ook uit de vragen die de K.V.P.-afgevaardigden Maenen en Nelissen hebben gesteld, om deze zaak grondig uit te zoeken. Men heeft ook het gevoel gehad destijds bij de aard gasvondsten bij Slochteren dat de N.A.M. veel te laat met de juiste gege ven over de brug is gekomen. Dat is toen destijds natuurlijk gedaan om de concurrentie andere oliemaatschap pijen van de deur te houden. (Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse regering heeft (na lang aarzelen) besloten deel te nemen aan het vooroverleg inzake een multilaterale atoommacht. Mr. Luns heeft dit gisteren tijdens de begrotingsbehandeling van Buiten landse Zaken in de Tweede Kamer meegedeeld. De minister verklaarde met grote nadruk, dat Nederland door nu mee te praten zich op geen enkele wijze bindt aan een eventuele beslissing een N.A.V.O.- kernmacht op te richten. Mr. Luns liet heel duidelijk uitkomen, dat de regering nog steeds zeer gereserveerd staat tegenover dit plan van Amerikaanse oorsprong. Waarom neemt Nederland dan aan het vooroverleg deel Nederland krijgt daardoor de mogelijkheid actief in te grijpen indien de discussie eventueel een onjuiste richting zou opgaan. Bovendien blijft Nederland door mee te praten beter op de hoogte van technische ontwikke lingen op het gebied van de atoom energie. [JEN NOORSE vrachtvaarder is als het I *°-000e schip van dit jaar feestelijk in de 1 -Kotterdamse haven ingehaald. Kapitein en bemanning van de Noor werden in de êeschenkenregen gezet. I OP EEN congres, gewijd aan de mechani- ,,en5f va,n de wegenbouw, dat in Utrecht wordt gehouden, heeft een A.N.W.B.-des- Kundige verklaard dat ons land een we- vn 2 moet lakken dat in 1980 een vier voud van het huidige verkeer moeiteloos Kan verwerken. STEENFABRIEK in de buurt van *;pPlngedam heeft gisteren in één der I steenovens een vuur ontstoken dat ge- I voed wordt door aardgas uit Slochteren. f «et was de eerste industrie welke aard- I gas kreeg. I inbraak in een gemeentekan- de ..Aanvankelijk enkele opklaringen, Ik -.?laa,tseI«k ook enige sneeuw. li V Ian8\de kust tijdelijk har- h vliJ s'urmachtige noordoostelijke l I; °P de meeste plaatsen lichte j j onadne?ai!:23ZOunur°nder 16 28 UUr' Maan li fU5rueunr. 20n °P 8'40 UUr' Maan op Amerika hoopt met een N.A.V.O.- kernmacht politieke moeilijkheden, o.a. met Frankrijk uit de weg te ruimen. Die moeilijkheden zijn er ook zelfs te over in E.E.G.-verband. Mr. Luns waagde zich niet aan een voorspelling over de afloop van de onderhandelingen, die thans in Brussel gaande zijn. Dat er on gerustheid over de afloop van de be sprekingen bestaat, kon de minister wel begrijpen. De Belgische minister van buitenland se zaken Spaak, heeft onlangs het idee geopperd ter verbetering van de ver houding met Frankrijk het gesprek over de vorming van een politieke gemeen schap tussen de zes E.E.G.-landen te hervatten. Mr. Luns kon het begrijpen dat zijn Belgische ambtgenoot „een man met een sprankelende geest" zo nu en dan eens behoefte heeft „hardop te Een joto van het nieuwe gebouw voor de Franse radio-omroep in Parijs, dat morgen officieel zal worden geopend door president De Gaulle. Agenten van de Amerikaanse F.B.I. hebben woensdag een man gearresteerd die naar Frank Sinatra jr. vroeg. Volgens de F.B.I. was de man, James Skelly, gewapend met een 38 kaliber pistool en een jachtmes. Hij droeg een camouflage-uniform, zoals bij de marine wordt gedragen. Zijn gezicht was ge schminkt. Tevens vond de F.B.I. in de auto van Skelly een 308 kaliber geweer met een telescoopvizier. Een uur voordat Skelly de club binnen wandelde werd de jonge Sinatra vrijge laten. (Advertentie) Een nuttig en practisch Grote verscheidenheid in BONTMANTELS BONTSTOLA'S SUEDEKLEDING Breda, Eindstraat 14 Tel. 31026 Tilburg, Heuvelstr 44 Tel. 31620 Tel. 23900 denken". De heer Spaak heeft echter geen concreet voorstel gedaan. Als ik me niet vergis komt er ook geen voorstel, zei mr. Luns. Zelf voelde hij heel weinig voor een hervatting van het gesprek. In de huidige atmosfeer van verminderd onderling vertrouwen is de mogelijkheid van een nieuwe mislukking niet uitge sloten, waarschuwde de minister. In een dergelijk geval is uitstel beter dan het riskeren van een fiasco. Mr. Luns her haalde in dit verband,' dat Nederland ook Engeland wenst te betrekken bij politiek overleg in E.E.G.-verband. Bij dit begrotingsdebat lag ook een motie ter tafel, ingediend tijdens de voorbehandeling in openbare commissie vergadering, waarin gevraagd wordt de positie van het Europese parlement te versterken met name door d* parlement controle te geven »p het Europees land bouwfonds. Deze motie werd met alge mene stemmen aanvaard. Mr. Luns was het er ook helemaal mee eens. Hij beloofde zijn best te zullen doen de raad van E.E.G.-ministers conform de motie te doen handelen. Wat dit be treft waren zijn verwachtingen echter niet hoog gespannen. Kan de versterking van de bevoegdheden van het Europese parlement niet als voorwaarde worden gekoppeld aan de Nederlandse instem In Amman is gisteren ontkend, dat er een gemengd Jordaans-Israëlische com missie zal komen, ter voorbereiding van de reis van paus Paulus. Er zyn drie commissies, twee Jordaanse en één van de V.N. Israël vermijdt op het ogenblik alles wat zou kunnen lijken op het uitbuiten van een gelegenheid om de sympathie van de wereld te winnen. De paus is wel kom maar niet omdat zijn bezoek politie ke betekenis zou hebben. De Israëli's zijn niettemin zeer vereerd In Nazareth zal de straat, waar volg<fns de overlevering Jezus als kind heeft ge woond, naar paus Paulus worden ge noemd. Arbeiders knappen de straten op welke de paus zal volgen. De paus wordt vergezeld van elf hoog waardigheidsbekleders, onder wie der Ne derlandse mgr. Van Lierde. De kardinalen Tisserant, Cicognani en Testa maken ook deel uit van het gevolg. De mijnindustrieraad heeft de verorde ningen vastgesteld die nodig zijn ter ver wezenlijking van een loonsverhoging van tien procent van het mijnpersoneel. De verordeningen houden in dat de uurlonen, de basisionen, de maandbedra gen en de in geld uitgedrukte toeslagen in de onder- en bovengrondse loonver- ordening met tien procent worden ver hoogd. Met dit percentage worden even eens de salarissen van de aspirantbe ambten en beambten verhoogd, evenals de premies. ming met het landbouwakkoord Dat gaat te ver, oordeelde mr. Luns. Op vragen over Indonesisch optreden tegen pro-Nederlandse Papoea-organisaties op Nieuw-Guinea moest de minister het antwoord schuldig blijven. De regering weet nog niet wat er precies is gebeurd. Er worden terzake inlichtingen ingewon nen. De begroting werd z.h.s. goedgekeurd. Radio Djakarta heeft gisteren omgeroe pen dat boven het district Sambas op Borneo, dicht bij de grens met Serawak, voor de tweede keer een „vijandelijk" vliegtuig is neergeschoten. Volgens het bericht van de Indonesi sche radio had het toestel twee Britten aan boord, die beiden om het leven zijn gekomen. Gezegd werd dat het vliegtuig werd neergeschoten omdat het toestel het In donesische luchtruim had geschonden. De radio deelde niet mee welk soort toestel was neergehaald, noch wanneer het incident plaatsvond. Wel werd gezegd dat voor de tweede keer in twee weken een „vijandelijk" vliegtuig was neerge schoten wegens schending van het Indo nesische luchtruim. Indonesische marinevaartuigen hebben in de afgelopen maanden vier Maleisische motorvaartuigen, met in totaal 47 opva renden, opgebracht wegens beweerde schending van Indonesische territoriale wateren. (Van onze parlementaire redacteur) De regering is nog niet toe aan een principiële uitspraak over het dringend verzoek van missie en zending een rjjks subsidie te geven voor specifieke ont wikkelingshulp, die ook door missie en zending in zo ruime mate wordt ge boden. De tijd is er nog niet ryp voor. In de kerken wordt over dit vraagstuk nog verschillend gedacht, zei de zo pas benoemde C.H.U.-staatssecretaris voor ontwikkelingshulp, dr. Diepenhorst giste ren tijdens de begrotingsbehandeling van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer. Er is nu een ambtelijke ad-hoc-commis- sie benoemd, die een overzicht moet maken van alle opvattingen terzake en een analyse van de technische aspecten van het subsidieverzoek van missie en zending. In kringen van missie en zending heeft deze mededeling grote teleurstelling ge wekt. Het Zuidafrikaanse onafhankelijke protestants-christelijke dagblad „Die Burger" en het Amsterdam se protestants-christelijke dag blad „Trouw" hebben vandaag pagina's geruild over de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika. Het initiatief daartoe is uitgegaan van „Trouw", dat het voorstel tot paginaruil eerst deed aan „Die Transvaler", het blad van de regeringspartij. Dit blad reageerde evenwel negatief. „Die Burger", dat in een oplage van 50.000 exemplaren in Kaapstad ver schijnt, accepteerde het voorstel van „Trouw" wel. De pagina's zijn vanoch tend gelijktijdig gepubliceerd. De re dactie van Trouw heeft zich nauwkeu rig aan de afgesproken pagina gehou den. De artikelen van „Die Burger" zijn uitgelopen tot bijna twee pagina's. Op de pagina van „Trouw" komen des kundigen aan het woord als prof. dr. H. Ridderbos, dr. J. Verkuyl en anderen. Trouw-columnist Ben („Flex") van Kaam brengt dit alles tot een synthese. dodelijke imperialistische verovering dragen, dan van een weldadige sociale omwenteling. Afzonderlijke aandacht schenkt „Die Burger" aan de plannen van de Zuid afrikaanse regering voor het geven van vrijheid aan de zwarten in hun eigen haar twee pagina's in vijf artikelen de De® Trlnskéi, waar pas algemene verkie- Zuidafrikaanse zienswijze ten aanzien zingen zijn gehouden, is volgens „Die van de apartheidspolitiek weergegeven. Burger" het eerste van deze zwarte In één van de artikelen wordt gesteld dat, nu het Europese blanke beheer in vorderd. de koloniën beëindigd is, „het sterke ^Die Burger" noemt deze politiek blok van Afrikaanse staten het ook in Zuid-Afrika ten val wil brengen". „Die Burger" gelooft dat de leidinggeven de dragers van deze idee aansluiting hebben gezocht en gevonden bij de nieuwe leiders van het noorden (niet alleen de zwarten, maar ook Ben Bella en Nasser), die bereid zijn hulp te ver lenen door de opleiding van guerrilla strijders. Aan deze omstandigheden is het volgens „Die Burger" te wijten, „dat wij buitengewone maatregelen moesten treffen tot beveiliging van de staat" die een appel doet pp de christelijke 0p het centrale thema ven „Trouw" (Wat roeping („onze God is met de God van zegt Gods woord en hoe mot de blanke stam De hoofdredacteur ding van de christen zijn?) gaan de van Trouw, dr. J. A H J. S. Brums artikelen van „Die Burger" niet in Slot, heeft samenvattend een steentje De blanken in Zuid-Afrikl geloven dat de ertoe willen bijdragen „om Zuid-Afrika verlening van politieke richten aan de weer met de andere westerse staten bij- zwarten zal uitlopen op een door zwar- gewaagde proefneming, omdat het le ven van de blanke Zuidafrikaanse natie direct is betrokken bij elk vrijheids experiment. .België kon een Kongo overleven en Ne derland een Indonesië, maar de blanke natie van Zuid-Afrika bevindt zichzelf op het toneel van de levensbelangrijke proefnemingen", aldus „Die Burger", dat in een ander artikel er op wijst dat de blanken in Zuid-Afrika niet, zoals sommige Europese imperiale beheerders in sommige gevallen gedaan hebben, voortijdig naar een moederland kunnen uitwijken. een te brengen om een oplossing te vin den voor het grote sociale vraagstuk van deze eeuw, de samenleving van blank en zwart". De redactie van „Die Burger" heeft op zegt Gods woord en hoe moet de hou- L)e redactie verzoekt „in alle bescheiden- dme van dp ohris+pn «rin?^ heid te willen toezien, dat uw kritiek, die ongetwijfeld meermalen gerecht vaardigd is, u niet uiteindelijk zal la ten belanden in het kamp dergenen, die onze ondergang zoeken, omdat zij, krachtens hun onveranderlijke revolu tionaire beginselen, de chaos wensen te scheppen, die daarop onvermijdelijk moet volgen in het rijkste, meest be loftevolle land van Afrika". ten beheerste regering en onderwerping van de blanke Zuidafrikaanse natie aan een andersoortige heerschappij. Dit zou volgens „Die Burger" voor de nationa listen veel meer het karakter van een De mededelingen van staatssecretaris Diepenhorst staan overigens in tegen stelling tot de toezegging, die minister Luns zelf enkele weken geleden heeft ge daan bij de openbare commissiebehande ling van zijn begroting. Mr. Luns stelde toen een beslissing op korte termijn in het vooruitzicht. Waarom is de minister op die toe zegging teruggekomen In politieke kringen neemt men aan dat de minis ter geweken is voor ambtelijke druk. Het is een publiek geheim, dat de (socialistische) leiding van de betrok ken afdeling van zijn departement zich van het begin af aan scherp afwijzend tegenover het subsidieverzoek van missie en zending heeft opgesteld. Die ambtelijke top wordt dezer dagen versterkt door de benoeming tot staf functionaris van mr. dr. Roethof, de vice-voorzitter van het humanistisch verbond. De heer Roethof denkt wat ge nuanceerd over het vraagstuk. Een pleitbezorger voor missie en zending kan men in hem evenwel moeilijk zien. Ontwikkelingshulp Het subsidieverzoek van zending en missie komt ook aan de orde in de raad voor advies voor de ontwikkelingshulp, die mr. Luns in het leven wil roepen. Tot dusverre zijn er al zeventig leden. Het zullen er nog wel meer worden. Het is moeilijk te zien hoe dit zware lichaam snel zal kunnen reageren. Voor de ontwikkelingshulp in het alge meen zijn de vooruitzichten intussen gun stiger. Staatssecretaris Diepenhorst zei, dat hij nog helemaal staat achter de motie waarin de Tweede Kamer enkele maanden geleden een belangrijke ver hoging van de Nederlandse bijdrage heeft gevraagd. Hij heeft die motie als Kamerlid trouwens mede ondertekend. Er mag dus gerekend worden op ruimere Nederlandse ontwikkelingshulp. Wat het jongeren vrijwilligerskorps betreft ver telde dr. Diepenhorst, dat er nieuwe projecten in voorbereiding zijn in Columbia, Jordanië. Ivoorkust en oost- Nigeria. Van zeven andere landen zijn projecten ingezonden. De modestad Parijs schieten als de dameskappers niet iets speciaals in petto hadden voor de komende kerstdagen. Op de foto toont de mannequin Anne- Marie een creatie van Molinariot waaraan de kersttooi niet ont breekt. (Van onze verslaggever) Aan de autobuschauffeurs en overigen werkzaam in streek- en lijnvervoer is gisteren een vierde oproep uitgegaan om de vergadering in de nacht van 16 op 17 december te Utrecht bjj te wonen. De circulaire is ondertekend door de „Ge zamenlijke commissies afd. personenver voer Nederland" te Loosduinen. Deze commissies noemen het akkoord dat bereikt is tussen werkgevers- en werknemersorganisaties onaanvaardbaar. Zij willen de bruto-grondlonen gelijk stellen aan de nieuwe bruto-grondlonen van de gemeentelijke vervoerbedrijven te Amsterdam, plus de nu gestelde ver hogingen van de toeslagen. De commissies eisen dat alsnog de gemeenteclassificatie ongedaan gemaakt wordt en dat alsnog honderd gulden netto ineens uitgekeerd wordt. In de circulaire zeggen genoemde com missies, dat aannemende dat ook het personeel van de gemeentelijke vervoer bedrijven Amsterdam tien procent verho ging zal krijgen in Amsterdam het brutoloon van een buschauffeur f 112,98 zal bedragen en elders het grondloon g 96,60 per week wordt. Dit scheelt, zo stellen de gezamenlijke commissies vast, f 16,38 per week of wel f 70,31 per maand. EEN JONGE boeddhistische monnik heeft zichzelf in brand gestoken. Hij deed dit niet om te protesteren tegen de vervol ging van de boeddhisten, maar juist uit dankbaarheid dat de vervolgingen tot het verleden behoren. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties en verschillende V.N.-commissies hebben zich gisteren uitvoerig met kolo niale vraagstukken beziggehouden. De V.- raad aanvaardde de Ghanese ontwerp resolutie, waarin het recht van de bevol king in de Portugese koloniën op vrije beslissingen over haar politieke toekomst wordt erkend. Tien leden steunden het ontwerp. Al leen Frankrijk onthield zich. De assemblée van de wereldorganisatie heeft de Britten verzocht om op korte termijn hun basis in Aden te ontruimen en de bevolking van het protectoraat haar recht op zelfbescherming te laten uitoefenen. In het bijzonder moest Enge land ophouden met maatregelen ter on derdrukking van de bevolking, waarbij genoemd werd: het uitvoeren van bom bardementen op dorpen en het zenden van strafexpedities. Engeland steunde de betrokken resolu tie uiteraard niet. De reden daarvoor? De resolutie was opgesteld door een sub commissie. In de politieke commissie deed zich «en historisch gebeuren voor. Een resolutie welke elk jaar voor Kerstmis aan de le den wordt voorgelegd en welke betrek king heeft op de vreedzame hereniging van Noord- en Zuid-Korea, werd giste ren voor de eerste maal aanvaard. De Russen, alsmede hun satellieten, inclusief Cuba, stemden tegen. De Russische afge vaardigde legde een merkwaardige ver klaring al. „Dit debat", zei hij. „is een overblijfsel uit de tijd van de koude oorlog". Het debat was overigens bijzon der kort, omdat een Sovjet-voorstel om Noord-Korea aan het debat te laten deel nemen, werd verworpen. De Veiligheidsraad van de V.N. zal zich maandag a.s. bezighoudijen met de lidmaatschapsaanvragen van Kenia en Zanzibar.

de Stem | 1963 | | pagina 1