Weer beroering in K.L.M. BSEBH Rehabilitatie mogelijk kard. Mindszenty van Christine Keeler moet negen maanden brommen model woning Directie zegt gang van zaken te betreuren Neergeschoten agent kan weer praten Nieuw gesprek Boedapest- Vaticaan SCHULDIG AAN MEINEED Paus ook naar Libanon DAGBLAD VOOR ZEELAND In Berlijn Grensschenders neergeschoten Begin distributie van Slochterens aardgas Westberlijners op Kerstmis naar oostelijk stadsdeel Gedwongen ontslag, beweren vliegers Vliegers verontwaardigd Kouder Shell blij met terugkeer FBI-rapport over moord op Kennedy klaar Superbenzine halve cent goedkoper Integratie der recreatie in Deltagebied Oudste bisschop overleden Weer bezetting der onbezette bisdommen Bandopname B?oikerHri"ta;fTa^AescLid?gtag Onder invloed van Ward In Polen Mevr. Kennedy uit Witte Huis Harlmann overleden Duitser beschuldigd van bomaanslagen vanaf zondag 103e JAARGANG Mo. 24456 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. AA. Mes, mr. H. AA. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 «Waï» ZATERDAG 7 DECEMBER 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, èxcl. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 Incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplag® f 0,42 per mm (Ing. AAed. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) DIRECTEUR E. LARIVE 55 55 De Oostduitse politie heeft gisteren aan de grens tussen Oost- en West- Duitsland een westelijke „grensschen- der" neergeschoten en gedood. Oostduitse grenswachten openden het vuur op de man, nadat hij een bevel om te stoppen en waarschuwings schoten had genegeerd en getracht had naar West-Duitsland terug te keren. Hij werd getroffen en overleed op Oostduits grondgebied. Ook een arbei der uit Hamburg werd neergeschoten. Het eerste pure aardgas uit de bronnen van Slochteren zal maandagmorgen 9 december aan Hoogezand-Sappemeer worden geleverd en van daaruit ook aan Veendam. Winschoten en Drachten. In het ontvangststation van het gasbedrijf te Sappemeer zal maandmorgen elf uur de omschakeling plaatshebben, in aan wezigheid van vertegenwoordigers van de n.v. Nederlandse Gasunie, de Neder landse Aardolie Maatschappij en de com missaris van de koningin in Groningen, tevens president-commissaris van de Gas unie, mr. C. L. W. Fock. Westberlijners kunnen tijdens de kerst dagen hun familieleden in het oostelijk deel van de stad bezoeken. Deskundigen zullen richtlijnen vaststel len voor de wijze waarop Westberlijners de muur mogen passeren en doorgangs- passen kunnen aanvragen. De regeling is niet van toepassing op Oostberlijners. Dezen mogen hun stads deel niet verlaten. Ongeveer de helft van de Westberlij ners heeft familieleden of kennissen in Oost-Berlijn wonen. Sinds de oprichting van de muur in 1961 hebben zij élkaar niet gezien. GAAT HEEN De heer E. H. Larive heeft verzocht per 1 januari 1964 van zijn functie als lid der directie van de K.L.M. te worden ontheven. De raad van commissarissen der K.L.M. heeft, in overleg met de regering gemeend zich daartegen niet te moe ten verzetten, zo deelt de K.L.M. mede. OUD-PRESIDENT Moise Tsjombe van Katanga zal „spoedig" naar Elisabeth- stad terugkeren. DE EIGENDOMMEN van alle joden in Irak, die niet kunnen aantonen, dat zij de Iraakse nationaliteit hebben, worden in beslag genomen, krachtens een wet, die gisteren in het staatsblad is bekend gemaakt. ENGELAND ZAL troepen beschikbaar stellen voor steun aan Maleisië tegen Indonesische interventie in Serawak en Saba. TWEEëNTWINTIG LEDEN van de Galoeba-stam in Noord-Kenia zijn ge dood toen zij werden overvallen door leden van een uit Ethiopië afkomstige stam. DE LEIDER van de „Republiek van de Zuid-Molukken", Soemokil, is door Indo- neesisch troepen gevangen genomen, al dus is in Djakarta bekendgemaakt. OP 19 DECEMBER zal op plechtige wijze afkondiging worden gedaan van de door het parlement vastgestelde ver anderingen in de grondwet. DE WESTDUITSE spoorwegen zullen spoedig de snelheid van exprestreinen van 100 tot 160 kilometer per uur op voeren. DE N.V. GERO-fabriek te Zeist heeft de aandelen verworven van de Belgische N.V, Reppei te Bree. Dit bedrijf is ge specialiseerd in de fabricage van roest vrij stalen couvert- en serviesartikelen in de goedkopere prijsklasse. PRESIDENT JOHNSON van de V.S. heeft H.M. de Koningin bedankt voor de bewijzen van deelneming van de konink lijke familie bij het overlijden van zijn voorganger. OP VERZOEK van de Indonesische ad ministratie zal met ingang'van 9 decern, ber het rechtstreekse radio-telegraat verkeer tussen Nederland en Indonesië v/orden hervat. Deze diensten werd in op dracht van Indonesië 17 november 1960 gestaakt. Het college spreekt zijn oprechte waar dering uit voor het vele en belangrijke werk dat de heer Larive voor de K.L.M. heeft verricht en voor de toewijding die hij daarbij aan de dag heeft gelegd. De directie van de K.L.M. heeft bij monde van de president-directeur, mr. H. Albarda, een verklaring afgelegd, waaraan wij het volgende ontlenen: „De gerezen moeilijkheden in de leiding van de K.L.M. hebben zich ondanks de vele inspanningen van alle betrokkenen, de laatste lijd niet temin zodanig toegespitst, dat er van een vruchtbare samenwerking in de directie geen sprake meer kon zijn. Deze situatie heeft ertoe geleid dat de heer Larive besloten heeft zich terug te trekken uit de directie en wel per 31 december a.s. Wij geven u de verzekering dat wij deze gang van zaken in hoge mate betreuren. In de loop van de tweede helft van dit jaar traden verschillen van inzicht betreffende de methodiek van de aanpak der uiteenlopende vraagstukken aan de dag. De directie heeft vele oprechte po gingen ondernomen om de zo dringend noodzakelijke samenwerking en eenheid van handelen te bewerkstelligen. Wij wil* len niet verhelen dat deze pogingen steeds moeizamer werden, omdat de verschillen van inzicht op een groeiend aantal be langrijke punten zich voortdurend ster ker aftekenden. Hierbij deed zich boven dien de complicatie voor dat de verschil len aanleiding waren tot zeer ernstige groepsvormingen onder het personeel. Ondanks een verklaring van 12 novem ber waarin de directie zegt, dat zij „haar taak eendrachtig zal blijven vervullen, waarbij voor alles haar de continuïteit van de K.L.M. voor ogen staat", hebben zich sindsdien duidelijk bewijzen aange diend, dat de onderlinge samenwerking in de directie grote moeilijkheden bleef inhouden en dat het voor de eenheid in ons bedrijf een absolute noodzaak was. ten spoedigste tot een oplossing te komen. Deze is dus thans gevonden door het be sluit van de heer Larive om terug te treden. De heer Albarda verzekert, dat er tus sen de drie blijvende directeuren een zeer goede en zakelijke verhouding be staat en dat de wijze van samenwerken niets te wensen overlaat. In de tweede plaats willen wij nadrukkelijk vaststel len, aldus de heer Albarda, dat de nieu we organisatie van onze onderneming blijft gehandhaafd en dat er geen sprake is van een terugdraaiing naar de o»de vorm. Dit is ook nooit ondanks vaak gehoorde en gelezen beweringen van het tegendeel het onderwerp van enig me ningsverschil geweest.. Ten derde: het beleid ten aanzien van de uitgestippelde koers zal geen principiële wijziging on dergaan. Wij realiseren ons ten volle dat wij in dit verband vooral in de sociale sector van ons bedrijf moeilijke en om vangrijke vraagstukken hebben op te lossen. De heer Albarda maakte aan het slot nog gewag van het gevoelen, dat de K.L.M. het dieptepunt toch wel is gepasseerd. Ook de resultaten van het vierde kwar taal laten zich gunstiger aanzien dan wij oorspronkelijk verwachten. Wij hopen dat wij nu een dikke streep hebben ge zet ons een tijdvak waarin de K.L.M. on tegenzeggelijk veel teleurstelling heeft gewekt, aldus de president-directeur. De K.L.M.-vliegers steken hun veront waardiging over het verdwijnen van de heer Larive niet onder stoelen of banken. „Er is geen sprake van dat hy vrij willig zijn functie neerlegt", zo zegt het bestuur van de vereniging van K.L.M.- vliegers. „Hy is ertoe gedwongen. Kennelijk spelen hier factoren en be langen een rol die men laat prevaleren Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: Met een naar het noorden draaiende wind zal zondag koude lucht uit het poolgebied ook ons land bereiken, voorafgegaan door tijdelijk wat meer bewolking. Tot dicht bij ons land is een verspreid regen- of sneeuwbuitje mogelijk. Meer bewolking. Vandaag: zon onder 16.30 uur. Maan op 24.00 uur. Morgén: zon op 8.34 uur. Zon onder 16.29 uur. Maan onder 13.53 »ur Maandag: zon op 8.35 uur. Maan op 1.1U uur. E. H. LARIVE boven het belang van de maatschappij zelf. Wij betreuren deze beslissing van de regering ten zeerste". Het was in het afgelopen jaar speciaal de heer Larive met wie het bestuur on derhandelde over alle persontelszaken die de vliegers raakten. „Wij hebben in hem steeds een eerlijke, oprechte en open hartige gesprekspartner gevonden", aldus het bestuur, dat naar men zich zal her inneren - op 11 november jl. het ver trouwen in de K.L.M.-directie opzegde en gelijktijdig het gebruikelijke overleg op schortte. Hierin is sindsdien nog geen wijziging gekomen. Commentaar op deze gebeurtenis geven wij op pag. 3 onder de kop: „Beroering m K.L.M.". Een woordvoerder van de Koninklijke/ Shellgroep herinnerde er aan, dat de Koninklijke/Shellgroep rond de jaar wisseling, toen haar door de president- commissaris van de K.L.M. hulp was ge vraagd in verband met de voorgenomen reorganisatie van het K.L.M.-bedrijf, de heer Larive, „een van haar beste be drijfsleiders met speciale bekwaamheden op het gebied van organisatie en sociale bedrijfsproblemen", hiervoor werd afge staan. De Amerikaanse federale politie (F.B. I.) heeft haar rapport over de toedracht van de moord op president Kennedy vol tooid. Het rapport is ingediend bij het ministerie van justitie, dat het weer ter hand zal stellen aan president Johnson. Als gevolg van dalingen in de aanvoer- prijs zal op zondag 8 december de ver koopprijs van superbenzine worden ver laagd met een halve cent per liter. Dit is medegedeeld door de persdienst van de Shell. De prijs voor de zgn. „ge wone" autobenzine blijft ongewijzigd. „Dit heeft blijkbaar niet tot het ge wenste doel geleid, mogelijk omdat de werkomstandigheden niet geheel gunstig waren voor een effectieve ontplooiing van deze eigenschappen van de heer Larive, mogelijk ook om andere redenen. Hoe het ook zei, de Koninklyke/Shell- groep is uiteraard zeer verheugd, dat de heer Larive op zo verrassende wijze weer beschikbaar zal zijn om voor de groep te werken. Het spijt de Koninklijke/Shellgroep ter- zelfdertijd zeer, dat haar welgemeende poging om te helpen bij de hervorming van ons nationale luchtvaartbedrijf is mislukt", aldus de woordvoerder. Het is nog niet bekend welke functie de heer Larive bij de Koninklijke/Shell groep krijgt. (Van onze parlementaire redactie) Het is te verwachten, dat de investe ringen ten gunste van de openlucht recreatie en het toerisme in het Delta gebied in de komende jaren aanzienlijke bedragen zullen vergen. Vooral het Grevelingenbekken kan een belangrijke rol gaan vervullen als recreatiegebied voor de Randstad. Interdepartementaal overleg in een zo vroeg mogelijk stadium is in verband met een mogelijke inte gratie van voorzieningen voor recreatie in Deltawerken van belang. Dit zegt minister Van Aartsen (Ver keer en Waterstaat) in een brief aan de Tweede Kamer betreffende het jaarver slag van de Deltawerken. De oudste bisschop ter wereld, mgr. Alfonso Carinci, is gisteren in een zie kenhuis te Rome overleden. Mgr. Carinci, die Romein van geboorte was, had en kele weken geleden zijn 101e verjaar dag gevierd. Tot kort geleden nog heeft hij bijna dagelijks de Conciliezittingen bijgewoond. Mgr. Carinci heeft als priester en bis schop gediend onder zeven van de acht pausen die de Kerk tijdens zijn leven heeft gehad. Op het consistorie van 1946 bood paus Pius XII aan hem tot kardinaal te ver heffen, doch mgr. Carinci, die toen 84 was, bedankte voor de eer, zeggende dat het zonde was om voor een man van zijn leeftijd nog geld uit te geven voor kardinaalsgewaden. De toestand van agent B. Nijenhuis, die begin vorige maand bij een schiet partij in de Rotterdamse binnenstad door een kogel uit een 9 mm pistool in de keel werd getroffen, gaat volgens de laatste berichten uit het Dijkzigtziekenhuis goed vooruit. Na drie operaties een in het Dijkzigtziekenhuis en twee in het Aca demisch ziekenhuis te Leiden heeft hij donderdag voor het eerst weer kun nen praten. Het medeleven met agent Nijenhuis Is groot. Burgemeester mr. G.E. van Wal- sum bracht hem dezer dagen, vergezeld van de hoofdcommissaris van politie in Rotterdam, de heer A. Wolters, een be zoek. Korpsleden van de Rotterdamse politie brachten de afgelopen weken on geveer 1000 bijeen, terwijl de be woners van de Schiedamsedijk, in de buurt waarvan de schietpartij zich voor deed, een bedrag van 200 voor hem inzamelden. Dit is een artistiek uitzicht op de berg Sion, een van de punten welke volgend jaar in het nieuws zullen komen als zij door paus Paulus VI worden bezocht tijdens de tocht van de kerkvorst naar en door het Heilige Land. Op de berg bij Jeruzalem staat de Maria- dom of Dormitiokerk, een van de vele kerken gewijd aan de Maagd Maria. In de Hongaarse hoofdstad zijn wederom informatieve gesprek ken gevoerd tussen de communis tische regering Kadar en verte genwoordigers van het Vatikaan. Het Katholiek Nederlands Pers bureau weet te melden, dat er een zekere overeenstemming schijnt te zijn bereikt, met name ten aan zien van de positie van kardinaal Mindszenty en van de onbezette bisdommen. De regering van Hon garije schijnt bereid te zijn kar dinaal Mindszenty te rehabilite ren en de onbezette bisschopsstoe len te laten bezetten. De Hongaarse regering schijnt voor de rehabilitatie juridisch een afdoen de vorm te hebben gevonden. Het komt erop neer, dat zij de Stalinisti sche regering uit de jaren na de oorlog de schuld in de schoenen schuift. Ten aanzien van de nieuwe benoemin gen voor de diverse diocesen is geen of ficiële bevestiging te verkrijgen. Welint gelichte kringen in Boedapest verklaren echter, dat overeenstemming is bereikt over de aartsbisschoppelijke zetels van Kalocsa en Eger en over de bisschops zetels van Csanad, Raab, Pecs en Vac. In de diocesen Eger, Pecs en Vac zou den de huidige apostolische administrato ren, resp. kapittel-vicaris tot bisschop worden benoemd. De bisschop van Raab, mgr. Kalman Papp, zou om gezondheidsredenen een coadjutor met recht van opvolging krij gen, terwijl de bisschop van Csanad, mgr. Endre Hamvas, op het ogenblik waarne mend voorzitter van de Hongaarse bis schoppenconferentie. een nieuwe taak zou krijgen. Naar welingelichte kringen in Boeda pest melden, is, zelfs na een algehele re habilitatie van kardinaal Mindszenty, vooreerst niet te verwachten dat deze direct zyn werkzaamheden als primaat van Hongarije en aartsbisschop van Esz- tergom weer zal opnemen. Zijn toekomstige positie schijnt zelfs nog in het vage te zijn gelaten, daar in plaats van de apostolisch administrator van Esztergom, de zieke mgr. dr. Schwarz Eggenhofer voor Esztergom een coadjutor met recht van opvolging zal worden benoemd. en zes we- Het 21-jarige Londense model Christine Keeler is veroordeeld tot negen maanden gevangenis straf wegens meineed maanden gevangenisstraf gens samenzwering met het doel de loop van het recht te beïn vloeden. Zij zal beide straffen tegelijk ondergaan, zodat zij in totaal negen maanden in de ge vangenis zal verblijven. De griffier, sir Anthony Hawke, zei dat de straf wellicht nog zwaarder zou zijn geweest ware het niet dat men re- kenning had gehouden met het feit dat zij onder druk had geleefd en dat zij on der invloed van anderen had gestaan. Christine Keeler hoorde het vonnis schijnbaar zonder enige emotie aan. Maar toen zy door een bewaker werd weggeleid kon men in de rechtszaal haar snikken horen. Tydens het proces gisteren was zy slechts een schim van de vrouw die de regering bijna had doen vallen. Haar ogen waren zwart omrand, en haar haar en make-up maakten een onver zorgde indruk. De rechtbank veroordeelde voorts Paula Hamilton-Marshall (23) een vriendin van Christine tot zes maan den gevangenisstraf en de huishoudster, mevrouw Olive Brooker (56), tot twaalf maanden voorwaardelijk. Deze laatste twee vrouwen stonden ook terecht we gens meineed en samenspanning. De meineed van Christine betrof het proces tegen de Westindische zanger Aloysius (Lucky) Gordon. Door de valse beschuldiging dat Gordon Christine Keeler op de avond van 17 april zou hebben geslagert werd de zanger in juni veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, welk vonnis in hoger beroep is nietig verklaard. Na deze verklaring hoefde de rech ter alleen nog maar het vonnis te vel len, maar op verzoek van de verdedi ger, Jeremy Hutchinson, werd hoofdin specteur James Axon, die het onder zoek had geleid, in de getuigenbank ge roepen. Axon verklaarde dat mej. Keeler reeds lang voor de bewuste avond een „reële angst" voor Gordon had gekoes terd. Hij gaf ook toe dat uit de mono loog op de band van Christine bleek, dat zij onder invloed van alcohol en pillen verkeerde. Scotland Yard kwam intussen in het bezit van een bandopname met een monoloog van Christine, uitgesproken onder invloed van sterke drank, welke een nieuw licht wierp op de zaak- Gordon. Een en ander heeft ertoe ge leid dat Christine en haar huisgenoten werden gesteld terzake van samenzwe- Buzzard zei, dat alle drie vrouwen hadden gelogen omtrent de gebeurte nissen op 17 april toen zij als getuigen a charge in het proces-Gordon optra den. Hutchinson hield een vurig pleidooi voor Keeler, die naar hij zei haar volle medewerking had verleend. Zij stond onder invloed van dr. Stephen Ward die haar had overgehaald tot een ver houding met Gordon, opdat de West indiër hem van verdovende middelen zou blijven voorzien. „Ward had Gordon nodig en Gordon begeerde Keeler", zei de advocaat. „Zon der Ward was miss Keeler hulpeloos". Hij zei dat Ward en diens „invloed rijke vrienden" Christine hadden over gehaald niet als getuige op te treden in de strafzaak tegen John Edgecombe, een andere Westindische minnaar van be klaagde. In december verleden jaar werd Edgecombe veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf omdat hy op haar geschoten had. ring om de loop van het recht tegen te gaan. Het proces tegen de drie vrouwen en een van medeplichtigheid verdachte Westindische chauffeur, Rudolph Fen- ton, 39, is gisteren voor de befaamde „Old Bailey" te Londen gehouden. Alle drie bepleitten hun onschuld wat betreft het punt in de tenlasteleg ging waarin zij beschuldigd worden van samenzwering om de loop van het recht tegen te gaan. Volgens dit punt zouden de drie vrouwen en Fenton af gesproken hebben om niet aan de po litie te vertellen dat Fenton en een an dere Westindiër zich op 17 april in de woning van Keeler bevonden en dus de politie inlichtingen hadden kunnen geven over de gebeurtenissen van de bewuste avond. John Buzzard, de openbare aanklager, zei dat de kroon bereid was de punten in de tenlastelegging waaraan de ver dachten zich niet schuldig hadden ver klaard, te laten vervallen. In tegenstelling tot Boedapest, waar de besprekingen blijkbaar een positieve voortgang vinden, wordt in Warschau de situatie moeilijker. Juist voor de afsluiting van het Con cilie werd nl. een anoniem geschrift onder de bisschoppen verspreid dat volgens Romeinse waarnemers uit Warschau afkomstig is en dat kardi naal Wyszynski een belemmering noemt voor normalisering der betrek kingen tussen Kerk en staat. Het geschrift zinspeelt op de afvaardi ging van een deplomatieke vertegenwoor diger van het Vaticaan, die over het hoofd van kardinaal Wyszynski heen de bespre kingen met de regering van Warschau zou moeten voeren. KARD. MINDSZENTY Mevrouw Jacqueline Kennedy, de weduwe van wijlen president Kennedy, heeft het Witte Huis gisteren verlaten na een verblijf van drie jaar. Zij gaat met haar twee kinderen wonen in een huis, dat de Amerikaanse onder-minister van buitenlandse zaken, W. Averell Harriman, tot haar beschikking heeft ge steld. Ondanks de verhuizingsdrukte heeft mevrouw Kennedy gisteren op het Witte Huis een verjaardagsfeestje gegeven voor haar zoontje. Het feestje, dat voor 25 november de dag waarop Kennedy werd begraven op het programma stond, was niet doorgegaan. xIn München, is na een tweejarig ziek- bed. overleden de Westduitse componist Karl Amadeus Hartmann. Hij" bereikte de leeftijd van 58 jaar. Muziekcritici be schouwen Hartmann als een van de meest veelzijdige hedendaagse compo nisten. Paus Paulus, die, naar van Vaticaanse zyde is medegedeeld, van 4 tot 6 januari een bezoek zal brengen aan het H. Land, zal waarschijnlijk ook Libanon aandoen. Hij is hiertoe uitgenodigd door de Libanese regering. Zijn verblijf in Libanon zal zich vermoedelijk beperken toi een korte aanwezigheid op het vlieg veld van Beiroet. De IT. Vader zal Libanon bereiken vanuit Israël, hetgeen tot nu toe alleen functionarissen van de Verenigde Naties legaal hebben kunnen doen sinds tussen de Arabieren en Israël een oorlogstoe stand bestaat. Het Egyptische blad „Al Aram" meent, dat de Arabieren het pauselijk bezoek aan Israël zullen op vatten als een „erkenning van agressie door het hoofd van de katholieke kerk". „Zal de paus voorbijgaan aan de reso luties van de V.N. inzake Palestina, resoluties, die door zijn voorgangers werden gesteund", zo vraagt het blad zich af. Koning Hoessein van Jordanië heeft zich zeer verheugd getoond straks de gastheer van de paus te mogen zijn. Zowel christelijke als mohammedaanse leiders in Jordanië hebben het voorge nomen bezoek een „belangrijke histo rische gebeurtenis, een buitenkans en een zegen voor dit land" genoemd. De ge meente Eethlehem heeft in een telegram aan de paus verzekerd, dat „de geboor teplaats van Jezus Christus zijn armen en hart zal openstellen om Uwe Heilig heid te ontvangen en Uw stappen te leiden ter versterking van de banden van vrede en liefde tussen de landen van de wereld". Een Oostduitse functionaris, Albert Norden, lid van het Politburo van de Oostduitse communistische partij, heeft op een persconferentie in Oost-Berlijn gezegd, dat de politie in deze stad de leider heeft gearresteerd van een bende die volgens hem veantwoordelijk is voor bomaanslagen in Oost-Berlijn en in Zuid- Tirol. No^den zei, dat de gearresteerde, Herbert Kuehn. afkomstig is uit Essen in West-Duitsland. Hij deelde mee, dat Kuehn in Oost- Berlijn werd aangehouden toen hij bezig was een bomaanslag voor te bereiden. Volgens Norden zal Kuehn voor een Oostduitse rechtbank terechtstaan en daarna zal een eventueel verzoek van Italië tot uitlevering van betrokkene door Oost-Duitsland in overweging worden genomen. (Advertentie) u bent welkom in onze marialaan I (bij allerheiligenweg) dagelijks 2-9 uur voor woonlnm< op 1?» fc«st grote markt 50 catharinastraat 4 breda, tel. 34700

de Stem | 1963 | | pagina 1