FOTO FILM De cirkel wordt steeds nauwer Zwart Schrijvend echtpaar uit Utrecht brengt t.v.-spel De aardigste Sinterklazen geven of geschenken 1 Geen nationaal program TE LE FU N KE N LJj f895'" o Hinter en Minter en de Ci'rcoprops Terugblik Julian. Symons item-feuilleton OPONTHOUD IN DE JUNGLE ter naar Radioprogramma 's ^^ogezecjd I |l Draagbare TV dè poplin die vólkomen zelf strijkend is en blijft Door gratis 7 elevisieprogramma 's DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 NOVEMBER 1963 Op de foto's. Boven: Een scène uit .Oponthoud in de jungle" met v.l.n.r. Yda Andrea. Mary Smitshuysen, Jo van de Ven, Tom van Beek en Guus Verstraete. Onder: Ton van Duinhoven en Frans Zuidinga. Het spel staat onder regie van Luc van Gent (Van onze radio- en t.v.-redaeteur) yanavond zult u een opvoering zien van het t.v.-spel „Opont houd in de jungle", waarmee het Utrechtse schrijvers-echtpaar Wim Spekking en Anny Matti de tweede prijs verwierf bij de reeds in november 1961 door de NTS, NRU en BRT uitgeschre ven wedstrijd voor televisie- en luisterspelen. De eerste prijs in de categorie t.v.-spelen werd niet toegekend, omdat een der juryleden, de heer Jan Willem Hofstra bij de officiële prijsuit reiking in september j.l. te Brus sel schertsend opmerkte dat men had gehoopt een Shakespeare of Vondel te ontdekken. Er waren niet minder dan 289 manuscrip ten ingezonden en gezien in dit licht kan men zich voorstellen, wat het betekent als een echt paar reeds bij het debuut met de erepalm gaat strijken. WTaarschijnlijk hebben zij dit niet alleen te danken aan het feit, dat zij het schrijversmetier zo goed beheersen, (in 1959 verscheen hun roman „Hun huis in het oerwoud" en in 1961 „Vingeraf drukken van God", terwijl zojuist de twee novellen „De executie" en „De late brief" van de pers kwamen) maar omdat zij spanning em ontspannig in knappe dialogen weten te realiseren. Dank zij die goede spreek-dialogen had den de acteurs en actrices bij de ca merarepetities en opnamen kennelijk geen moeite met de uitbeelding van de vele karakters. Regisseur Luc van Gent noemde hun script een uitnemen de blauwdruk van een verhaal over de noodlanding van een vliegtuig in de jungle. Al dadelijk blijkt dat een van de passagiers vermoord moet zijn, maar wie de schuldige in deze thriller is, kunnen wij u niet verklappen. Fokke Duetz heeft voor dit spel een fantastisch (Advertentie) en sfeervol decor ontworpen, waarin de camera's voortdurend alle mensentypen die in dit spel optreden, nauwlettend kunnen gadeslaan. Glimlach TTet motto waaronder dit spel destijds werd ingestpdeerd is ontleend aan Horatio en luidt vrij vertaald „Verzacht het bittere met een glimlach". Dat komt overeen met de strekking van het stuk. Ben ondergrond van tragiek die door milde humor wordt verzacht. Wim Spekking en Anny Matti wonen te Utrecht aan het Tolsteegplatsoen. Hij was werkzaam als onderwijzer aan de Matti in het onderwijsblad schreef, toen prof. dr. Perquinschool in de domstad en ook zijn vrouw is onderwijzeres, maar besteedt nu al haar vrije tijd aan de eenjarige dochter Mirjam (de be minde). Zij hebben elkaar eigenlijk Ie ren kennen door een artikel dat Anny zij nog in Limburg onderwijzeres was. Wim Spekking, onderwijzer in Enschede reageerde onmiddellijk op dit artikel. Hij kreeg Anny's adres van de redactie en er ontstond een particuliere corres pondentie. welke in 1953 in een huwe lijk eindigde. Samen gingen ze op huwe lijksreis naarNieuw Guinea, van daaruit zijn hun eerste twee romans ontstaan. Bijbedoeling \/revrouw Spekking vertelde dat zij en -I*-*- haar echtgenoot dit tv-spel met een bijbedoeling hadden geschreven. Zij wil den door middel van deze opvoering aandacht vragen van de vier miljoen kijkers in het Nederlandse taalgebied voor hun romans. Met trots vertoonde de heer Spekking ons de oorkonde wel ke hen tijdiens de officiële prijsuitrei king werd overhandigd. Ze is gedrukt op de oudste handpers ter wereld in het Plantijnmuseum te Antwerpen. De heer Spekking is, zoals wij onlangs berichtten, met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot programma-coördinator bij de Nederlandse schooltelevisie, spe ciaal belast met de voorbereiding van de katholiek gerichte uitzendingen. Over hun werkmethode bij het schrij ven van een boek of zoals nu een tv- spel, praten ze eerst een onderwerp he lemaal door. Dan ontwerpen zij op gro te vellen papier een grof schema voor de typen en gaan daarna net als een architect deze elementen gebruiken bij de opbouw van hun hoofdstukken. Na tuurlijk ontstaan er bij de uitwerking van zo'n synopsis meningsverschillen, maar ze discussiëren dan net zo lang tot de een de ander heeft overtuigd. Toch schrijft ieder apart de stukken, waar over hij de beste inspiratie heeft. Bij zonder frappant is het dan aan het ein de van zo'n script te moeten constate ren dat beide echtelieden, niet alleen dezelfde idealen maar ook nog dezelfde stijl van schrijven hebben, zodat men aan het werk niet kan zien, wat van Wim en wat van Anny is. -osaoaai "Oeiden wanen de dagen toen hun spe. in de studio te Hilversum voor de camera's werd gepresenteerd en later op de beeldband vastgelegd, niet weg te slaan. De heer Spekking, een enthousi ast smalfilmer, heeft menig tafereeltje op het celluloid vereeuwigd. Regisseur Luc van Gent beschikte over een uitste kende cast, van wie wij willen noemen Ton van Duinhoven als prof. Jefferson, Jo van der Ven, de bekende Limburgse toneeladviseur, die voor missionaris speelt, Ton van Beek als Hudson, Frans Zuidinga als de zendeling en niet te vergeten Yda Andrea als mevrouw Bird en Mary Smitshuysen als mevr. Holmes, terwijl Guus Verstraete een knappe cre atie geeft van de verwende zakenman Hardy. Al deze mensen voelen zich on zeker in de Afrikaanse jungle en luis teren geobsedeerd naar het tam-tam- geluid op de achtergrond. T Iet galaconcert van het Residentie- orkest in het kader van de 1813- herdenking gaat in verband met de hofrouw by het overlijden van presi dent Kennedy niet door. Daarmee ver valt ook het aangekondigde nationaal programma van vrijdagavond van 20.15- 22.15 uur over beide zenders Hilversum. Het lyrische drama in een akte „Zin- gari" van Leoncavallo zal om 20.05 uur door de AVRO op Hilversum I (402 m) worden uitgezonden. Vervolgens kunt u om 21.10 uur luisteren naar het laatste deel van het seriehoorspel „De zaak Mar- morek". Het ensemble „Arabaske" musi ceert om 22.15 uur o.l.v. Pi Scheffer. Tot slot is er om 23.05 uur de grammofoon- platenrubriek „Discotaria". De NCRV opent om 19.50 uur op Hil versum II (298 m) het avondprogramma met de rubriek .,Wij poetsen de plaat", om 20.10 uur gevolgd door het seriehoor spel „Een Hollandse familie in de Franse tijd". Daarna is er om 20 45 uui het pro gramma „Samen uit, samen thuis". Uit de Eusebiuskerk te Arnhem komt om 22 uur een orgelconcert en om 23 uur volgt de serie pedagogische lezingen „Rondom het kind". Tot besluit is er om 23.30 uur een recital voor fluit, viool en klavecimbel. De uitzending van „De Flintstones" komt vanavond om half acht te verval len en hiervoor in de plaats wordt ver toond de documentaire over de bouw van de IJ-tunnel. Na het journaal volgt het conciüenieuws en om 20.25 uur de ru briek „Brandpunt". De hoofdschotel van de avond vormt om 20.45 uur een tele- recording van het bekroonde t.v.-spel „Oponthoud in de jungle" onder regie van Luc van Gent. Daarna wordt om 22 uur een kijkbeeld vertoond onderdo titel ..Deur haasken. dodelijk haasken" van Wim Zaal, vervaa'Xgd ter gelegen heid van het derde lustrum van het Nederlands Cultureel Contact. Pater Leo pold Verhagen (OESA) houdt om 22.40 uur de Epiloog, terwijl tenslotte om 22.50 uur het tweede journaal wordt uitge zonden. De t.v. zal gisteravond niet over ge brek aan belangstelling te klagen heb ben gehad. Het avondprogramma werd ingezet met de bij de teenagers zo po pulaire rubriek „Top of flop". Henk van Ulsen, Henk Elsink, Gerdi Roetenberg en Hans Brugmans lieten als juryleden onder hevig protest van de Almelose jeugd weinig heel van de „sterretjes". De met hoog gespannen verwachtingen tegemoetgeziene voetbalwedstrijd PSV Spartak-Plovdiv was eeii teleurstellende en matige wedstrijd. Zo blijkt dat zelfs goede voetballers net als de t.v. wel eens tegen kunnen vallen. De eenakter „Even in bad" van Feydeau was een misselijk en pikant stukje bou levard-toneel, waaraan voor de jonge re gisseur Loet Steenbergen en de mede spelenden geen eer viel te behalen. Tot slot besprak Jan Blokker Fellini's nieuwe film met de raadselachtige titel „8 1/2". De filmfragmenten waren net zo verwarrend en onduidelijk als de droom van deze befaamde regisseur over een schepping die hij niet kon maken. B. de R. Donderdag 28 november HILVERSUM I 402 m AVRO: 12.00 Licht ensemble met zang solisten. 12.03 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Metropole orkest. 13.00 Nws. 13.15 Meded., eventueel act. of gram. (Advertentie) 5 Dat wij Nederlanders tot de ge zondste volkeren ter wereld beho ren, dat wist u natuurlijk. Maar weet u ook hoe dat komt? Dat danken we aan de televisieprogramma's. Drie Duitse doktoren hebben laten weten dat vervelende televisieprogramma's bijzonder gezond zijn. Daarom vind je ik Amerika veel meer mensen met maag- en hartkwalen dan bij ons. Hun televisieprogramma's zijn te leuk. De inspectie van de volksgezondheid dient, vind ik, nu na te gaan of een tweede net medisch wel verantwoord is. Een beetje meer keus bij het kijken, 's avonds, kan nu wel aardig zijn, maar je schiet er weinig mee op als je er ziek van wordt. En dat is zo. Dat hebben die drie artsen duidelijk vastgesteld. Ze lieten vierentwintig mannen en vrouwen een tijdje naar televisieprogramma's kijken en dan werd daarna het gehalte aan zoutzuur in het maagsap gemeten. Bij detectivefilms ging het zoutzuur met sprongen omhoog. Bij minder span nende beelden kon het er nog wel mee door, en bij uitgesproken ver velende programma's bleef alles daar in die vierentwintig magen normaal. Behalve wanneer een programma zó vervelend was dat de kijkers zich er gruwelijk aan zaten te ergeren. Want van ergernis schiet je maag ook met een nol zoutzuur. Het gezondste zijn programma's, zo concluderen de drie dokters, waarbij je half in slaap valt. Moordfilms en politieke uitzendingen stimuleren het ontstaan van maagzweren, zeagen ze. Nu moet u het verder zelf maar weten. Als uw gezondheid u iets ivaard wees dan voortaan voorzichtig met het knopje van uw kijkkast. Professor Diepenhorst is een aardige man. maar hij kan ongunstig op uw zoutzuur- gehalte werken. En het kan dan wel van inventiviteit en progressiviteit ge tuigen om programma's te verzinnen waarover de helft van de natie ver wetin R b°°l W°rdt' maar men hrid Z Bussum beseffen dat die boos- dat ze futehur wordt omgezet, en ondermijnt volksgezondheid cenkeer^ toevaUi<> °°k nog eens PRAET-MAECKER 'Advertentie) - tech"'ek van topklasse AEG AMSTERDAM Wassen en drogen op iedere gewenste manier Puur katoen, dus prettig dragen Let op dit etiket. Het behoedt U voor imitaties. 53) „Hoe staat het met die overeenkomst die we samen getekend hebben?" Beverleys grijns werd breder. ,,Je denkt toch niet dat ik zo'n verhaal zou willen gebruiken om er mijn vrienden een steek mee in de rug te geven, is het wel?" >'9®enovereenkomst, geen levensge schiedenis, geen vijfhonderd biljetjes uit uw portefeuille?" „Dat heb ik niet gezegd. Het kan vaak voordeliger zijn gegevens niet te gebruiken dan wel. En ik zal er yvel op toezien dat je er niet aan tekort komt Speel jij maar eerlijk spel met mij en ik speel eerlijk spel met jou, Davy, m n jongen en niemand kan'me dat heten liegen." Ik voelde me dronken en bedrogen en ongelukkig en ik wou naar Rose Laat ik dan eerlijk spel mogen spelen,'Jake Jij bent het geld achter Venturesome een feit dat iedereen geweten schijnt te hebben behalve ik. Toen Willie Strayte vermoord werd, zag jij kans zijn dood te gebruiken als een hefboom om Gross Enterprises te pakken te krijgen. Je deed enige van de belangrijkste men sen van Gross goede aanbiedingen en was zodoende in staat de scheuren wij der te maken die niet konden uit blijven in de organisatie in de verwar ring na Willies dood. Mij te laten te kenen voor dat verhaal was de laatste druppel, die toegevoegd aan de overige, de emmer deed overlopen, maar ook niet meer dan dat- Maar wanneer je dan de meerderheid hebt. wat dan?" Tegen Dimmock en Sir Henry zei ik: ..Als u mijn advies wilt opvolgen zou ik de uitdaging aanvaarden. Hij is net zo min van plan vijftig percent meer salaris te betalen dan mij die vijfhon derd pond te geven die hij me beloofd had." Sir Henry had zijn broodballetjes nu in een X gelegd. Jack Dimmock staarde me aan. ,.Je praat te veel, Dave. Je hebt te veel ideeën." Hij scheen het zich erger aan te trek ken dan Beverley, die grinnikte. ,,Laat verzachtende omstandigheden gelden voor de knaap, hij heeft een moeilijke dag gehad en hij lfeeft zorgen. Ga jij nou maar naar je vrouwtje, en zeg dat je in goede orde terug bent en doe haar mijn complimenten. Kom me over een paar dagen eens opzoeken als je niet zo heetgebakerd bent. Je zult me aan wezig vinden." „Je zei dat ik eerlijk spel moest spe len," zei ik onzeker. „Dat heb je dan nu gedaan en daarvoor kan ik je res pecteren. Goeienavond." Ik stond op met het gevoel dat ik nog iets moest zeggen, maar er scheen niets te zeggen. Ik stak de vloer weer over, een beetje onzeker. Professor Clo- de was nu in een handgemeen gewik keld met die blonde zus. Sommige men sen schijnen altijd te boffen. Ik trof Potter aan met zijn hoofd op Roses schouder, terwijl Norman Wilson in gesprek was met een man die Logan heette, assistent in de een of andere vooruitstrevende kunstzaal, een knaap van Wilsons eigen soort. Ik ving een gedeelte van hun gesprek op: „Na- lp -v - §§jpm - Hffla „Vorm je geen verkeerde gedachte, jongeman. Mevrouw, uw echtgenote en ik hadden alleen maar wat conversatie, niet: anders. Een prachtige vrouw, uw echtgenote." „Je bent lang weg geweest," zei Rose. „Lang genoeg om vijfhonderd pond te verliezen. Laten we gaan." „Even mijn neus poeieren," zei ze en liep naar een deur waarop in gotische letters geschreven stond: Dames, vrou wen en grieten. Ik luisterde weer naar Logan en Wil son. Ze schenen nu Indische tempels te bediscussiëren, voor zover ik het kon verstaan. Rose kwam weer terug, ze zag er vrolijk en opgefrist uit. „Goedenavond," zei ik tegen Potter. „En bedankt voor de champagne." „Dit is een hond voor hij Potter's Poeiers heeft genomen. Woef-woef. En dit als hij ze gehad heeft Woef-woef." Voor het eerste blaffen maakte hij een mager, uitgehaald geluidje en het twee de was een verwoed geblaf. Wilson keek vol afkeer naar hem. „Zo is hij nou altijd. En dit is pas het be gin, vrinden. We gaan nu nog door naar een nachtclub, waar hij buiten westen raakt, en dan kan ik hem naar bed brengen. Werkelijk heel verschrikkelijk. Maar ginder in Rochdale of Wigan of waar het ook is. daar is hij zo achtens waardig." Potter boog voorover om Roses hand te kussen en viel bijna op zijn ge zicht. „M'n lieve dame. Denk eraan een huis met een hond is een gelukkig huis." „Ik zal het onthouden," zei Rose. „Goedenacht." Op weg naar huis in de taxi legde zij haar hoofd op mijn schouder. „Heer lijk was het. Zo vrolijk, en die Peter Potter was zo'n grappige man. -Waarom moesten we zo gauw weg? En waar ben je al die tijd geweest?" Ik ver telde het haar. „Och, ik heb toch nooit echt aan dat geld geloofd, jij wel?" „Ik geloof van niet. Maar ik houd er niet van voor de gek gehouden te wor den." „Nee, daar heb je nooit van gehou den, hè? Arme Dave. Waarom leggen jij en ik en Adam het bijltje er niet bij neer en gaan we in een caravan leven?" „Evangeline, vergeet haar niet. En waar zouden we van moeten leven? Wie zou je nylons betalen?" r „In mijn hart ben ik een blote-benen- vrouwtje. Ik kan het heus wel zonder nylons stellen." „Dat geloof ik niet." „Ik meen het echt, Dave, van die ca ravan. Ik ben heus niet dronken, alleen maar verstandig." „Het zou je net zo min bevallen als mij, Denk eens aan de tocht, het pom pen van een primus in de winter, de luiers over de bedden verspreid." (wordt vervolgd) m te- IHHI tuurlijk tot gemeengoed gemaak. kening van Richard Doyle.Thackeray. de Cide Cellars." Nou was het wel ge noeg. Er stonden drie champagneflessen op tafel, twee lege en één half vol. Ik schonk mezelf een glas in en dronk het m JeuS leeg. Het was onaangenaam I zoet. De schooierachtige figuur op het j toneel was bezig aan het laatste cou- ,plet van „Sam Hal" en stampte met j zijn voeten, terwijl hij het publiek zijn tanden liet zien. Het publiek stampte eveneens met de voeten, een zeer po pulaire gewoonte. Rose en Potter zon gen samen dromerig het laatste cou plet: En dan ga ik naar de hel, naar j de hel, En dan ga ik naar de hel, naar de hel, Ja, dan ga ik naar de hel. Maar dat geeft me straks een rel, Want dan komt het hele stel En ik lap alles aan mijn laars! Potter zag me en hief met een ruk zijn hoofd van Roses schouder Eén kant van zijn gezicht was met witte poeder bedekt. RONDR1TJE Een auto die bij de Westduitse plaats Recklinghausen een an dere auto ramde bleek te zijn „bestuurd" door een zevenjarige jongen. Naast hem zat zijn be schonken vader te slapen, die zijn zoon opdracht had gegeven wat rond te rijden, opdat hij weer wat bij zijn positieven kon komen. TROUWEN Mezzouri Hassan Ben Rabbah be grijpt niet, waarom de mensen hun voorhoofd fronsen als hij hen vertelt, dat hij opnieuw wil gaan trouwen. ,,Ik ben nog sterk genoeg om op mijn leeftijd kinderen te krijgen," zegt Ben Rabbah, die beweert dat hij 120 jaar oud is en 167 kinderen, klein kinderen en achterkleinkinderen heeft. GOKSYSTEEM De grootheid en beperktheid van de mens zijn weer eens gedemon- streerd in een 19-jarige Engelsman, Jeffery Harrison uit Stourbridge. Hij had een perfect sluitend goksysteem voor de paardenrennen ontdekt, maar ging op het laatste moment door de knieën en meldde zich bij de politie. Volgens de politie ging hij als volgt te werk. Hij wandelde het postkantoor binnen, deed alsof hij van kindsbeen af bij tante Pos op de schoot had J gezeten, zocht zich een stempel op met de tijd van 12.45 uur en stem- pelde daarmee een open envelop ge- adresseerd aan een bookmaker. Ver- volgens stapte hij naar een gokcèn- trum en bleef daar rondhangen tot hij de namen gehoord had van drie win nende paarden. Snel vulde hij de namen van deze paarden- in op zijn gokformulier, liep terug naar het postkantoor en deponeerde daar op de sorteerafdeling zijn brief bij de andere brieven van 12.45 uur. Maar toen de bookmaker hem schreef dat hij op de goede paarden gewed had en hem uitnodigde de prijs van 108 pond af te halen, zakte hem de moed in de schoenen. In plaats van naar de bookmaker ging hij naar de politie om zich zelf aan te geven. De politie weigerde hem te geloven, totdat hij onder het oog van een agent nog eens het postkantoor was binnengestapt en daar ongestoord had gestempeld zoals hem beliefde. Nee hoor, Smit zit hier niet (Advertentie) Bij aankoop van 1 literfles MARSILANO vermouth (rood of wit) a f. 4,75 longdrink VERMOUTHGLAS vergelijkbare winkelwaarde f 1. ROUGE VERKRIJGBAAR BIJ ALLE GOEDE LEVENSMIDDELENZAKEN 13.25 Beursber. 13.30 Koperork:. mod. muz. 14.00 Sopraan en piano: mod. lie deren. (Stereofonische uitz..). 14.30 Hou je aan je woord, een programma vol speel se invallen en literaire spitsvondigheden. (Herhaling van dinsdag 26 nov. jl.). 15.15 Licht ens, 15.30 Pianorecital: mod. muz. (Stereofonische uitz,.). 16.00 Voordr. 16.25 Licht ork. (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gesproken brief. 18.00 Nws. 18.20- 18.30 Uitz. van de Partij van de Arbeid. 18.30 Licht ens. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sportparade. 19.30 Dansork. en zangsolisten. 20.00 Nws. 20.05 Zingari (Zigeuners), opera (stereofonische uitz.). 21.10 De zaak Marmorek, hoorspel. (4e en laatste deel). 22.15 Licht ens. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.05 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m VPRO: 12.15 Leven op het land, gespr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Deze week. 13.00 Nws. 13.15 Concertge- bouwork.: klass. en mod. muz. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Gitaarspel. 14.20 Zij waren bereid Het Evangelie van de ploeg, hoorsp. over befaamde zende lingen. 15.00 Noordhollands Filharmo nisch ork., vocaal ens. en solisten: klass. muz. 15.45 Licht instr, kwintet. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Mod. ka- mermuz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.45 Lichte gram. 17.55 Lichte ork. muz. en zangsoliste. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instr. ens. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws, en weer- pr. 19.10 Vocaal ens. en orhroepork. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.10 Een Hollandse familie in de Fran se tijd, hoorsp. (11). 20.45 Samen uit, Samen thuis, gevarieerd progr 22.00 Kerkorgelconcert: klass. muz. 22.30 Nws 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe- spr. 23.00 Rondom het kind: pedagogi sche etherleergang. 23.30 Fluit, viool en klavecimbel: klass. en mod. muz. 23.55- 24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.35 Latijns-Amerikaanse muz. 12.50 Beursber. en progr.overz. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Gevar. muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Franse les. 16.24 Zang. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sportber. 18.30 Kamermuz, 19.00 Nws. 19.40 Blues. 20.00 Lezing. 20.30 Zangwed strijd. 22.00 Nws. 22.15 Nieuwe gram. 22.35 De zeven kunsten, 22.50 Volksmuz. 23.00 Nws. 23.05 Progr'. gewijd aan de opera. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.03 Lichte muz. 12.30 Gevar. muz. en act. 14.33 Llichte en dansmuz. 15.03 Klass. muz. 17.00 Nws. 18.40 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Festival van de lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.20 Jazz- muz. 22.55 Nws. Vrijdag 29 november HILVERSUM I 402 m VARA: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied." 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 van de voorpag.). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. voor de vrouw. 9.10 U- trechts kamermuz.gezelschap: klass. muz. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Morgen wijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Licht orgelspel. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Amusementsmuz. (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Koorzang met ork.begeleiding: Europese volkslie deren (gr.). 8.45 Lichte ork.muz. (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Klass. ork.- werken (gr.). 10.30 Morgendienst 11.00 Viool en klavecimbel: oude muz. (gr.). 11.15 In 't zilver, progr. voor oudere luisteraars. Donderdag 28 november KRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 De Flintstones, tekenfilm. NTS: 19.58 't Manneke 20.00 Journ. KRO: 20.20 Con- cilie-journ. 20.25 Brandpunt. 20.45 (NTS) Oponthoud in de jungle, tv-spel. NTS: 22.00 Deur Haasken. dodelijk haasken, kijkbeeld t.g.v. het vijftienjarig bestaan van het Nederlands Cultureel Contact. KRO: 22.40 Epiloog. NTS: 22.50-22.55 Journ BELGIë FRANS 14.15 Schooltelevisie. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.05 De chris tenen in het sociale leven. 19.35 L'Homme traqué, filmfeuilleton. 20.00 Journ. 20.30 Europees journ. 21.30 Klass. conc. 22.10 Journ. BELGIë VLAAMS 19.00 Gastprogramma. 19.30 De Flint stones, tekenfilm: Dansles bij Arthur Quarry. 19.55 Sport. 20.00 Journaal. 20.20 Zon en wijn in de Vaucluse. 20.45 Op onthoud in de jungle, tv-spel. 22.00 Jour naal. 22.10-23.00 Cluse-up van Arthur Penn. (Advertentie) 171. Als een zwarte reuzenkever be woog de auto van de Mug en de Mepper zich door de nacht. Ws er nu maar een politieman geweest, om de wagen zon der licht aan te houden misschien was dan alles gelukkiger afgelopen. Maar Zeeg was boven zijn bureau in slaap ge sukkeld en alle andere dorpelingen lagen al in bed. Behalve de tweeling, natuur lijk, maar die zweefden ergens, kilo meters verder, rond in hun circoprop. Zo bereikte de wagen ongehinderd het erf van het notarishuis. De twee inzit tenden sprongen er geruisloos uit en liepen met verende tred naar de achter tuin. De Mug, die er het eerst was, kon een kreet van teleurstelling nauwelijks on derdrukken. „Pech, Mepper", siste hij. „Die tweede circoprop is er niet... Afijn, niet getreurd! Als we de notaris maar hebben dat is het voornaamste!" Daarop slopen beiden op het huis toe, openden met geoefende handen het keu kenraam en hesen zich naar binnen

de Stem | 1963 | | pagina 5