Al Pauze in de verkiezingscampagne om Gouverneurs opgeroepen geschillen bij te leggen Metaal-c.a.o.: negen procent meer loon Heeft Ruby iets met moord op Kennedy uitstaande Paul gaat op vakantie V.V.D. is heus moeders mooiste niet Morgen kunt u mooier zijn! nken i Stakingen in Frankrijk Negerleiders betuigen hun sympathie Een voorbeeld van moed en waardigheid LOSSERE BAND TUSSEN P.T.T. EN OVERHEID? „Op tijdstip van aanslag was hij weg DAGBLAD VOOR ZEELAND DE ITALIAANSE REGERING OPKLARINGEN Schrikkelvakantie als meevallertje .Monument De Kennedy-ronde Mrs Kennedy KYP-WOORDVOERDER IN SENAAT: AVONDKLEDING VERPLICHT... tvoUeJcowf rkante goulash SCWERK if pantoffels! kollektie leuke gezelligl I 27-30 f 3.95 31—35 f 495 36—39 f 595 4047 f 6,95 i fla: Eindstraat 2; Waal- velstraat 3; Roosendaal: fjr Middelburg: Lange Delft Bv imarkt 32, Tilburg, Heu- /en onder nummer geen originele nten (diploma's, getuigschriften te sluiten. nen namelijk geen aansprakelijk- nvaarden inzake het niet terug van deze documenten door de nde adverteerders. mijn beredoder aan en schoo- de twee schurken als hondeo neer. Snel ging ik nu achter de derde aan. die door mijn schoten gewaarschuwd moest zijn. 1( Daar zag ik hem juist zun geweer opheffen, om Win1?® tnu van achteren neer te schie ten! 103e JAARGANG No. 24447 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. AA. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Wat» WOENSDAG 27 NOVEMBER 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage ƒ0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) LYNDON JOHNSONS DEBUUT Gisteravond begon in heel Frankrijk «en spoorwegstaking, die de treinverbin ding tussen Parijs en de rest van het land zo goed als geheel verlamde. De staking duurt tot donderdagochtend. Het leger en het ministerie van ver- voer hebben regelingen getroffen voor het onderhouden van dertien verbindin gen met vrachtauto's vanaf stations van de ondergrondse naar de buitenwijken van Parijs. De staking, die gesteund wordt door de vakbonden, moet kracht bijzetten aan looneisen. Maandag was het merendeel van de hoogleraren en studenten van het hoger onderwijs al een staking begonnen uit protest tegen hun arbeidsvoorwaarden. Zij vinden de door de regering voor het hoger onderwijs beschikbaar gestelde gelden onvoldoende. IMPONEREND President Lyndon B. Johnson heeft zich gisteren voor de eerste maal aan het werk gezet in het be roemde presidentiële bureau in het Witte Huis. Tot dusverre werkte hij in het kantoor, dat hem als vice-president onder Kennedy was toegewezen. Vol elan heeft de nieuwe president zich op de staats zaken geworpen. Zijn eerste taak, na de begrafenis van zijn voorganger, was het bijeenroepen van de gouverneurs van 35 Amerikaanse staten. Ik vraag dringend om uw medewerking, zei hij, want in de komende dagen zal ons maatschappelijk systeem zwaar op de proef worden gesteld. Als de mensen nu naar elkaar blijven loeren, weigeren met elkaar samen te werken en hardnekkig aan hun voorrechten vasthouden en hun verantwoordelijkheid vergeten, zal het land snel verlamd zijn. Wisseling van pre sident, terwijl een ambtstermijn nog loopt, is altijd een zware beproeving voor de democratie. Het is dubbel moeilijk in deze dagen van snelle beslissingen in zaken waarmee het lot van de mensheid ge moeid is, zo zei Johnson. De bekende zanger Paul Anka is gisteren met zijn vrouw uit Parijs op Schiphol aangekomen. Via Rot terdam reist het echtpaar met de „Nieuw Amsterdam" naar de Ver enigde Staten voor een vakantie. De korte rede van Johnson maakte die pe indruk op vele gouverneurs. Na zijn toespraak kreeg Johnson een ovatie. Gouverneur Rockefeller, zelf republikeins kandidaat voor de komende presidents verkiezingen, zei: „De nieuwe president is indrukwekkend". Tezamen met zijn medekandidaat, se nator Goldwater, heeft Rockefeller een verklaring uitgegeven waarin hij een pauze in de feitelijk reeds begonnen ver kiezingscampagne voorstelt. Deze pauze zou een tot twee maanden moeten duren. De nieuwe president zou in deze tijd ge legenheid hebben om zich in alle rust Het bestuur van de Italiaanse sociaal democratische partij onder leiding van Saragat heeft met algemene stemmen goedkeuring verleend aan de overeen komst tussen de delegaties van de repu blikeinen, christen-democraten, sociaal democraten en Nenni-socialislen tot vor ming van een coalitieregering van het centrum-links. Het centrale comité van de socialisten van Nenni keurde dinsdagavond de over eenkomst goed met 59 tegen 40 stemmen bij twee onthoudingen. DE FRANSE senaat heeft dinsdag met 169 tegen 64 stemmen de uitgaven voor de Franse kernmacht voor 1964 van de begroting geschrapt, na een daartoe door de socialistische, communistische en M.R.P.-leden ingediend amendement. IN WEST-BERLIJN is het plan geop perd een monument voor de vroegere president van de V.S. op te richten op het plein, dat thans zijn naam draagt. Het monument zou tegenover het raad huis moeten komen ter herinnering aan Kennedy's woorden: Ich bin ein Ber liner. CAMBODJA heeft de Britse en Russische voorzitters van de Geneefse conferentie van 1954, die een einde maakte aan de strijd in Indo-China, verzocht een derge lijke conferentie weer te beleggen om de neutraliteit van Cambodja te verze keren. pE 41-JARIGE magazijnchef W Degen- kamp te Amsterdam, is dinsdag jl. aan gereden door een bestelauto. De man is gisteren aan de bekomen verwondingen overleden. DE 49-JARIGE heer K. Langenhorst te Amsterdam heeft gisteren een val van 12 meter gemaakt van het dak van zijn woning aan de Egelantiersgracht. Hij wilde een televisieantenne nazien. De rnan viel en kwam op een binnenplaats terecht. Enige uren later overleed hij. DE 7-JARIGE Jurmias Wakano uit Dro- geham (Fr.) is gisteren door een vracht auto, die beladen was met zand, over reden en gedood. Het slachtoffertje dook Per fiets plotseling voor de auto op; het was enig kind. Weersverwachting meegedeeld door *!et K.N.M.I.. geldig tot vanavond: opklaringen en over het algemeen droog weer. Zwakke tot matige wind 2 uit westelijke richtingen. Weinig ver- l andering in temperatuur. I vandaag: zon onder 16.36 uur. Maan l op 15.18 uur. J Morgen: zon op 8.20 uur. Maan onder I 4.18 uur. (Van onze Haagse redacteur) In de vakraad voor de metaalindustrie is tussen werkgevers en werknemers overeenstemming bereikt over een nieu we C.A.O. voor 1964. De belangrijkste resultaten zijn dat de loontabellen van 250.000 handarbeiders met ingang van 1 januari a.s. met 9 procent worden ver hoogd en dat hun vakantie met twee da gen wordt uitgebreid tot 15 dagen. Oor spronkelijk hadden de werknemers 8 pet. gevraagd. Het algemeen bestuur van „St.-Eloy" heeft over de overeenstemming reeds een gunstig advies aan de leden uitgebracht. De bondsraad van de A.N.M.B. had de overeenstemming al aanvaard. Ook de christelijke vakorganisatie zal de resul taten van de vakraad aanvaarden. Het akkoord zal thans ter goedkeuring wor den voorgelegd aan de Stichting van de Arbeid. Behalve de 9 procent loonsverhoging en de 2 dagen vakantie-uitbreiding bevat het akkoord nog de volgende punten: Er komt een mogelijkheid tot het on dernemingsgewijze geven van extra ver hogingen tot ten hoogste 4 procent. Van deze mogelijkheid zal voornamelijk ge bruik dienen te worden gemaakt om zwarte lonen te witten. Ook werkne mers zonder zwart loon moeten er echter eventueel van kunnen profiteren. Voorts is overeengekomen ruimere be loningsmogelijkheden te geven aan on dernemingen waar onder extra zware omstandigheden lawaai, stof, hitte, etc. wordt gewerkt. Die ondernemingen kunnen zich voor een eventuele vergunning voor ruimere beloningen tot de vakraad wenden. Een en ander in overleg tussen werkgevers en werknemers van het betrokken be drijf. Er werd op gewezen dat dit punt mede moet worden gezien in het kader van de bestrijding van het koppelbazen- wezen. Besloten is ook de bestaande verschil len t.o.v. de gemeentegroep a met 1 cent te verminderen. De gemeentegroep a-6 vervalt hierdoor. Het grootste verschil tussen de gemeentegroepen wordt hier door 5 cent. Minimumlonen: ook hiervoor is in be ginsel in de vakraad overeenstemming bereikt. Er is „een redelijke oplossing verkre gen" zei A.N.M.B.-voorzitter Baart. De inhoud van de overeenstemming wordt echter nog geheim gehouden tot na don derdag. Donderdag bespreekt namelijk, zoals bekend, de Stichting van de Arbeid het omstreden punt van het minimum loon. Als de overeengekomen minimum loonregeling er door komt, zal er toch nog een groot aantal werknemers zijn die hiervan gaat profiteren. Het mini mumloon zal voor 23-jarigen en ouder ten minste f 100,- per week moeten be dragen. In totaal betekenen de verbeteringen van arbeidsvoorwaarden een loonstijging van bijna 11 procent. Een en ander gaat de werkgevers circa f 140 miljoen kosten. De werkgevers overleggen nog met de re gering over de mogelijkheden tot (ge deeltelijke) doorberekening in de prij zen. De werkgevers hopen binnen de on derneming mogelijkheden te vinden voor meer efficiency. Er zal echter in ver schillende gevallen een vermindering van de winsten en investeringen optreden. Van werknemerszijde is uitdrukkelijk gesteld, dat men bij een „verontrustende prijsontwikkeling in de naaste toekomst" nieuwe voorstellen tot loonsverhoging in de vakraad op tafel zal leggen. De vakraad heeft verder besloten te verwezenlijken, dat desgewenst van het per week betaalde uurloon overgegaan wordt op het maandsalaris. Het artikel over de koppelbazen blijft in de huidige voor één jaar geldige C.A.O. ongewijzigd, omdat minister Veldkamp spoedig met een nieuwe wettelijke regeling ter zake komt. De vakantieverlenging met twee dagen zal tot 1967 niet leiden tot verkorting van het totaal aantal werkdagen. 1964 is na melijk een schrikkeljaar (29 februari) en tweede kerstdag valt op een zaterdag. Hierdoor wordt de vakantieverlenging opgevangen. Door verschuiving in de christelijke feestdagen zal zich in 1965, 1966 en 1967 een soortgelijke situatie voordoen. in te werken en te tonen wat hij waard is. Johnson heeft tijdens zijn vergadering met de gouverneurs laten blijken, dat hij bij het congres zou aandringen op aanvaarding van de voorstellen voor be lastingverlaging (waarmee 1 miljard dol lar gemoeid is) en op die betreffende de burgerrechten. Het hierop betrekking hebbende wetsontwerp is nog onder Ken nedy tot stand gekomen en het betreft de gelijkstelling voor de wet van mensen van verschillend ras. Johnson heeft op dit punt steun toe' gezegd gekregen van de Amerikaanse ne gerleiders. Zij noemden het wetsontwerp inzake de burgerrechten een onvergan kelijk monument ter nagedachtenis aan Kennedy. Gisteren voerde president Johnson ook de eerste officiële besprekingen met de buitenlandse regeringsleiders, die zich in Washington bevonden. Achtereenvolgens sprak hij met de Britse premier, Home, met de Westduitse bondskanselier, dr. Erhard, en later met de eerste vice- premier van de Sovjet-Unie, Mikojan. Gisteravond reeds werden de eerste officiële boodschappen van het Witte Huis bekendgemaakt. Hierin stond o.a. dat de president heeft besloten, dat de Verenigde Staten hun po litiek om te streven naar „samenwerking in de ruimte" zullen voortzetten. De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zijn reeds overeengekomen geen kern wapens in de ruimte te brengen. Zij heb ben ook overeenstemming bereikt over juridische beginselen voor het gebruik van de ruimte. De voorbereidingen voor de tariefson derhandelingen die het volgend jaar on der de naam „Kennedy-ronde" in Genè- ve moeten beginnen tussen Amerika, Europa en Japan, gaan ondanks de dood van Kennedy gewoon door. De naam van de vermoorde president werd aan de komende tariefsonderhande lingen verbonden, omdat onder zijn be wind de wet op de handelsexpansie aan genomen werd, die deze onderhandelin gen mogelijk maakte. De Westduitse regering heeft volledig vertrouwen in de capaciteiten van de nieuwe Amerikaanse president en in die van de leden van zijn regering, zo heeft de woordvoerder van de bondsregering, Von Hase, dinsdag in Bonn verklaard. Diplomaten hebben op grond van hun korte gesprekken met president Johnson de indruk dat Johnson graag in de loop van volgend jaar een bezoek aan Europa zou brengen. De meest logi sche tijd voor zulk een bezoek is na de Amerikaanse verkiezingen van november 1964. Mevrouw Kennedy heeft in de nacht die volgde op de dag van de begrafenis van haar man, nog een bezoek aan het kerfhof gebracht en bloemen gelegd op het graf van de president. Alleen Robert Ken nedy vergezelde haar, terwijl twee leden van de geheime politie van een afstand toekeken. Mevrouw Kennedy bleef een kwartier bij het graf. De gehele wereldpers prijst de moedige en waardige hou ding van de zwaar beproefde mrs. Kennedy. Een New Yorkse televisiestation heeft een journaalfilm, welke tot in details het verloop van de moordaanslag op president Ken nedy laat zien, uitgezonden. Som mige beelden zijn sterk vergroot. Deze film heeft het publiek tot in de finesses laten zien hoe de moord van de eeuw zich voltrok. Ook ziet men hoe mevrouw Kennedy haar arm om haar reeds stervende echt genoot slaat. Deze onkiese publi citeit zal de weduwe van de presi dent, bij al het verdriet dat zij reeds te dragen heeft, moeten dul den (Van onze parlementaire redacteur) De loonontwikkeling en de spanning op het prqzenfront vormden een belang rijk onderwerp van gesprek bij de giste ren in de Eerste Kamer begonnen alge mene politieke beschouwingen. Bruikba' re adviezen voor oplossing van de hui dige sociaal-economische problematiek kwamen hierbij overigens niet naar vo ren. Tenzij het kabinet iets zou zien in de aansporing van de liberale fractieleider mr. Van Riel om bij de" bestaande span ning liever het risico te nemen van wat te veel afremmende maatregelen, dan een te kleine ingreep te doen. Politiek interessant was intussen de op merking van de K.V.P.-woordvoerder, de heer Van Lieshout, dat naar het oordeel van de K.V.P.-senatoren een vijf-partiien- kabinet „nu de lucht bijna zwanger is van sociaal-economische spanning" meer in overeenstemming zou zijn met de realiteit, dan het huidige vier-partijen- kabinet. De K.V.P.-fractie in de senaat heeft overigens vertrouwen in het kabi- net-Marijnen, verzekerde de heer Van Lieshout, zij het dan dat de mate van vertrouwen niet bij iedereen dezelfde is. De heer Van Lieshout verklaarde ook: onder bepaalde omstandigheden is samen werking met de P.v.d.A. voor ons even aantrekkelijk als met de V.V.D. De liberalen zaten wat sip te kijken bij die uitspraak. Voor mr. Van Riel (V.V.D.) was er niets mooiers denkbaar dan het kabinet-Marijnen. Aannemende dan dat de belofte van belastingverla ging wordt waar gemaakt. A.R.-senator Algra voelde zich ook heel goed bij de huidige politieke constellatie. Mr. Polle- ma (C.H.U.) daarentegen had ook liever een vijf-partijenkabinet gezien. De P.v. d.A. heeft dat door haar wijze van op positie voeren echter zelf onmogelijk ge maakt, oordeelde hij. Dit politieke debat had overigens wei nig niveau. Alle sprekers putten zich uit in nabeschouwingen over de verkiezings uitslag en de kabinetsformaties. Intussen kan het bij de kennelijk nog bestaande onrust over de prijsontwikke ling misschien geen kwaad als de rege ring bij monde van premier Marijnen vanmiddag, als de senaat beantwoord wordt, nog eens een duidelijke uiteen zetting geeft van het regeringsbeleid in zake de prijzen. De commissie-Goedhart, die op verzoek van de minister van Verkeer en Water staat een onderzoek heeft ingesteld naar de rechtspositie van de PTT, heeft in haar rapport o.a. geadviseerd: Een lossere band tussen overheid en PTT in de vorm van een afzonderlijk wettelijk statuut, met rechtspersoonlijk heid voor het PTT-bedrijf. De verhouding van het bedrijf tot de minister van Verkeer en Waterstaat zou moeten worden geregeld door bij de wet aan de minister het recht te verlenen de directie aanwijzingen te geven met het oog op het algemeen belang. Het bedrijf moet toegang krijgen tot de kapitaalmarkt ter voorziening in bij zondere investeringsbehoeften. Het bedrijf dient voor zijn financie ring in het algemeen de beschikking te behouden over afschrijvingen en winst (behoudens een winstuitkering aan het rijk). De tarieven voor de diensten van het bedrijf worden vastgesteld door de di rectie volgens een beleid, dat in begin sel is gericht op een rendement voor elk der grote bedrijfsonderdelen, dat over eenkomt met dat van qua expansie ver gelijkbare particuliere bedrijven. Het dienstverband van het personeel van het bedrijf krijgt de vorm van een arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht. De Russische vice-premier A. Mi kojan, wordt hij zijn aankomst op het Witte Huis begroet door de nieuwe Amerikaanse president. HET JONGEREN-vrijwilligersprogramm, is gisteren begonnen met de selectie var vrijwilligers voor het project vóór d( gemeenschapsontwikkeling in Columbia Twee nieuwe projecten in Libanon ei Ivoorkust zijn in studie genomen. (Advertentie) Bij een Gala-Première of diner, Ja! Thuis loopt u in 'priYé-avondkleding': zo'n heerlijk warme en gezellige kamerjas. Effen, Black Watch of vrolijke Schotse Tartan-ruiten. Bij Hollenkamp reeds vanaf t BREDA Eindstraat Houtmarkt De zaak Ruby-Oswald houdt de gemoederen (niet alleen in de V.S.) intussen hevig bezig. De veronderstelling dat de rol van Ruby een heel andere zou kun nen zijn dan die welke hij speelt en die zijn advocaat ijverig pro beert te „verkopen", werd giste ren voedsel gegeven door een verklaring van mensen die bij de „Dallas Morning News" werken. Ruby zou voor en na de aanslag op Kennedy in het gebouw van de Krant geweest zijn. Maar juist tussen 12.20 en 12.45 uur zou hij er niet geweest zijn. Het schot op president Kennedy werd om 12.31 uur afgevuurd. Toen het nieuws van de aanslag op Kennedy in het krantengebouw bekend werd reageerde Ruby heel vreemd, al dus weten mensen van de advertentie afdeling nu te vertellen. Het hele verhaal klinkt alsof zij zeggen willen: het kan best zijn dat Ruby zelf de moordenaar van Kennedy is. Waarom hij dan Oswald neerschoot is wel te begrijpen: hij zou, als hij de dader was, er het grootste belang bij hebben dat iedereen bleef geloven dat Oswald de moordenaar van de president was. Het Russische persbureau Tass op perde gisteren een ander idee: het is mogelijk, zegt het, dat Ruby voor de moord op Oswald werd betaald door mensen die er belang bij hebben dat iedereen Oswald als de moordenaar van Kennedy blijft zien. In een veront waardigde en wrekende Ruby geloven de Russen beslist niet. Typerend voor de stemming in Rusland is het hard nekkige gerucht dat Ruby zelfmoord gepleegd zou hebben. Het deed giste ren de ronde door Moskou. Een ander merkwaardig verhaal is de mededeling van de zijde van het Cubaanse ministerie van buitenlandse zaken, dat Oswald in september van dit jaar een doorreisvisum voor Cuba had aangevraagd, voor een reis naar Rus land. Het werd hem geweigerd en daar op was hij kwaad weggelopen uit het Cubaanse consulaat in Mexico City. De Amerikaanse douane heeft gezegd dat Oswald inderdaad eind september en kele dagen naar Mexico geweest is. Jack Ruby (in werkelijkheid Rubin stein geheten) is officieel in staat van beschuldiging gesteld. Het proces zal op 9 december beginnen, maar Ruby's ad vocaat, Tom Howard, zal uitstel vra gen. Howards tegenstander is de dis trictsprocureur Henry Wade. die al aan gekondigd heeft zich te zullen verzet ten tegen vrijlating op borgtocht van Ruby (ook daarom zal Howard verzoe- ken) en die ook al bekendgemaakt heeft dat hij de doodstraf zal eisen. In zijn loopbaan heeft Wade tot dus ver tegen 24 verdachten de doodstraf geëist. Ze werden alle 24 veroordeeld tot de elektrische stoel. In welke richting Howards verdedi ging zal gaan is al wel duidelijk, in dien althans alles wat hij tot nu toe aan de pers heeft verteld, zijn gehele tactiek heeft blootgelegd. Hij zal Ruby afschilderen als een man die een vurig vaderlander en een groot bewonderaar van president Kennedy is. Ruby is van Poolse afkomst. Volgens zijn verdedi ger is hij geweldig trots op zijn Ame rikaanse nationaliteit. Aan zijn verdediger heeft de moor denaar van Oswald verteld dat hij schoot in een opwelling. Hij heeft de aanslag op de president gezien als een communistische samenzwering en daar over had hij zich zo opgewonden dat hij zich, toen hij Oswald uit het politie bureau zag komen, niet meer kon be heersen en zijn pistool trok. Hij zou nog meer verontwaardigd zijn gewor den om Oswalds gezicht, dat volgens Ruby trots over zijn daad uitdrukte. Toen Howard dit verhaal aan de pers vertelde, werd er uiteraard gevraagd waarom Ruby dan met een pistool rond- diep. „Hij had altijd veel geld op zak en hij was daarom uit voorzorg gewa pend", zei Howard, wel wetend dat zo'n argument zelfs in het Texas van 1963 nog best hout snijdt. Overigens toont Ruby zich bij de ver horen opgewonden en nogal huilerig. „Hij kon maar niet van zich afzetten dat de communisten Oswald hadden uitgestuurd om Kennedy te vermoorden en hoeveel Jackie geleden had en dat Caroline en John geen pappie meer hadden", aldus Howard. Er is een kans dat Ruby behalve Ho ward nog een heel beroemde advocaat naast zich krijgt, nl. Jake Ehrlich uit San Francisco. Ehrlich is een verdedi ger van grote faam, die voor een plei dooi van 15 minuten eens 15.000 dollar (54.000 gulden) heeft getoucheerd. Ehr lich overweegt of hij het doen zal. VS&pipeL'jk lekker; ANTON HUNINK besteedt er zorg aan I Uw huid wint elke dag aan zuivere schoon heid met Scherk Gezichts-Lotion. Scherk verwijdert alle stof-, crème- en poederresten, dringt zacht, maar intens de poriën binnen] stimuleert en activeert de bloedcirculatie. De vrouw die Scherk gebruikt, herkent u direct aan haar gave, zachte, verrassend-mooie huid. En u? Begin direct met Scherk!

de Stem | 1963 | | pagina 1