'AN N [ET 000 MET !NG: SPORT Kernploeg van KNSB bezig aan derde fase 19." LambertsKNSB wil alles Hockeyers gaan tweede competitiehelft spelen Verschueren en Proost op de laatste plaats Nederland schrijft in voor w.k. voetballen Schaatsploeg mist ijsbaan Post draait naar z'n zin Top-atletiek in Brussel? We" doen mee aan het w.k. ?PORT- LOVERS en VESTEN Hamer Militairen baas over Go Ahead ..Bedankt DUKLA-speler ernstig gewond Tennis-expert C. Yreedenburgh overleden Balans Heren Dames Programma Vierjarige wint de voetbalpool In Brussel Atletiekstrijd tussen Rusland Amerika en rest Terry Downes: Ik boks niet in Duitsland" Schaaktoernooi in Bad-Neuenahr Broekman traint Italiaans team Beker-wedstrijden „U zult spoedig beter zijn" DAMES „VROOM DREESMANN MARKTEN Wielerzesdaagse in St.-Jansteen WATERSTANDEN 8 JREN EN KLEUREN bus 216 - LEEUWARDEN J DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 22 NOVEMBER 1963 i: De training van de kernploeg van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond is te Deventer in zijn derde fase gekomen. Na de conditie-training op het CIOS te Overveen en de schaatstraining op de Amsterdamse Jaap Edenbaan, gecombineerd met conditie-training „op het droge", zal deze week op het Deventer kunstijs worden begon nen met de afwerking van hoofdstuk drie van het door trainer Henk Lamberts opgestelde programma de centrale training, waarvoor de leden van de kernploeg minus twee hun intrek hebben genomen in het Oud-Hollandse familiehotel „de Keizerskroon" te Deventer. niet eerder kan vrijmaken dan 1 decern- coach Klaas Schenk - Charisius' functie ber, maar op de Amsterdamse ijsbaan'is beter te kwalificeren als chef d'equipe Zlln elven tr.lin nrinri^ramm. .„I niii. IOil Ula u equipe WIM VAN HEIJST is de enige Brabander in de kernploeg. Wim komt uit Haarsteeg en wist zich al eerder in het sportnieuws te plaatsen. Tot een jaar geleden was hij als amateur-wielrenner „werk zaam" en boekte aardige resul taten. In 1962 stopte hij er mee om zich geheel aan het schaatsen te geven. Prompt volgde het Bra bants kampioenschap, en nu dan de uitverkiezing voor de selectie- groep. zijn eigen trainingsprogramma zal blij ven afwerken, en Jan Halfweeg, waren zy allen gekomen om zich gedurende een maand te scharen onder de leiding van de „jeugdherberg vader" (zoals hij het zelf noemde) Lammert Steinvoorte uit Leeuwarden. De aartsvaardelijke Fries, die zowel in de biljart, als de schaats- en de voet balwereld (wie kent hem niet als oud lid van de keuzecommissie met de heren Hoolboom en Pellikaan) op organisato risch terrein zijn sporen verdiende, zal de eerste tijd de leidersrol vervullen. Zowel Henk Lamberts als de nieuwe coach van de schaatsploeg, de eveneens uit Leeuwarden komende Jan Charisius, zal namelijk niet eerder dan 1 decem ber zich volledig aan zijn taak kunnen wijden. Hetgeen overigens niet wil zeg gen, dat hij geen bemoeiingen voor die tijd met de ploeg, die behalve het week einde in Deventer zal logeren, zal heb ben. Lamberts bijvoorbeeld komt elke mid dag zelf de schaatsconditietraining leiden en ook Charisius zal, zover de tijd hem dit toelaat, in Deventer zijn. De leden van de kernploeg, die momen teel in Deventer verblijven, zijn de dames Willy de Beer en Carny Gessen en verder de heren Rudi Liebregts, Peter Nottet, Cees Verkerk, Joop van der Berg, Ad Schenk, Piet Modder en Wim van Heijst. Tevens traint met de ploeg mee Klaas Renes, die op eigen kosten in Deventer vertoeft. De ploeg blijft tot ongeveer 20 decem ber „dat zal van de omstandigheden afhangen", aldus de heer Lamberts om daarna naar Hamar te vertrekken voor het vierde hoofdstuk van de trai ningscampagne en om tevens de rijders de gelegenheid te geven op wedstrijden met sterke tegenstanders uit te komen. Bij hun entree in hun nieuwe trainings centrum hebben de schaatsenrijders het echter niet getroffen. Er is geen ijs De heer Piet Bergström, de directeur van de Deventer kunstijsbaan, wond er geen doekjes om, toen hij zijn gasten welkom heette. De storm heeft ons parten gespeeld, en 600 m3 ijs wegge vaagd. Wij zullen echter ons best doen om zo spoedig mogelijk de baan in orde te hebben. Juist echter om de kwaliteit van het ijs niet te bederven vonden wij het beter niet overhaast te werk te gaan", aldus de heer Bergström, die zijn optimisme niet heeft verloren en hoopt vrijdag weer ijs te hebben. reeds jarenlang bevriend is en met hem jaren lang heeft samengewerkt als trainer van de Noordoostelijke schaats ploeg heeft ook het grootste vertrouwen in een coördinerende leiding van de kernploeg. Op onze v-raag waar de training nu op is gericht Oslo Helsinki of Innsbruck (Europese- en wereld kampioenschappen met een to'taalklasse- ment of Olympische Spelen met klasse menten op de vier verschillende afstan den) moest Lamberts echter het ant woord schuldig blijven. „De K.N.S.B. wil alles Het Nederlandse militaire voetbal-elf tal (waarin o.a. de N.A.C.'er Vermeulen speelde) heeft donderdagmiddag in De venter een oefenwedstrijd gespeeld te gen Go Ahead. De militairen zegevier den met 5—0, nadat zij bij de rust reêds een 30 voorsprong hadden genomen. De doelpunten werden gescoord door Klaas Nuninga (2) van GVAV. Piet Kei zer (Ajax), Wery (DWS) en Jacobs (Feyenoord). De ruim 1000 toeschouwers die de wedstrijd bijwoonden zagen voor al Piet Keizer schitteren. Bij de ploeg ontbreekt Piet Zwanen burg, die aanvankelijk als assistent van Henk Lamberts zou optreden. Na Am sterdam, ook in Deventer, maar hij is dezer dagen op dood spoor gerangeerd: „Met dank voor de bewezen diensten. Trainer Henk Lamberts, die met Jan De voorhoedespeler van Dukla Praag, Rudolf Kucera, heeft tydens de wedstrijd tegen Gornik om de Europese beker voor landskampioenen, (die door Dukla met 4—1 is gewonnen), een zware hersen schudding opgelopen. Kucera is naar het militaire hospitaal ln Praag overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. (Van onze Belgische sportcorrespondent) Rik van Looy heeft het Brusselse Zes- daagsepubliek tlonderdagnamiddag enke le aangename uurtjes bezorgd. Hij was voortdurend bedrijvig. Geregeld sprong hij weg, liep driekwart ronde uit, liet zich dan weer afzakken, hield zich een tijdje rustig in het peloton, ging opnieuw aan de haal, enz. Veel ernst was er niet mee gemoeid de echte stunts worden door de bent tot 's avonds in petto ge houden wanneer het aantal toeschou wers het grootst is, maar Van Looy le verde in ieder geval de nodige show om de dankbaarheid van de middagbezoe kers te mogen oogsten. Van LooijScrayen hadden zich na de jachten van woensdagavond aan de lei ding gewerkt, onmiddellijk gevolgd door Post-Pfenniger en Bugdahl-Renz, die hun complex van Frankfurt nog niet hele maal kwijt zijn. Van Looij, rijdt, men merkt het goed, maar op dit ogenblik twijfelt men er toch ernstig aan dat hij een aanspraakmaker zou zijn op de eind zege, omdat zijn ploegmakker niet zo best in vorm is. Bovendien wordt alge meen gevreesd dat Scrayen de twee uur zes-dagen finale achter dernies niet zal aankunnen. Pfenniger is zijn letsel van Zürich nu bijna wel geheel te boven gekomen en tot dusver speelt hij met Post een eersterangs rol te Brussel. Post is trouwens erg tevreden over zich zelf. „Het is de eerste maal cit seizoen dat ik echt goed rijd", zegt hij. ,,Te Ber lijn, Dortmund en Frankfurt moest Pfen niger veel te dikwijls voor mij de kas- Dit is het koppel Theo Verschueren- Leo Proost in de zesdaagse van Brus sel. Links Theo, rechts Leo tanjes uit het vuur halen. Nu sta ik mijn mannetje". Proost is sinds de aan vang van de Brusselse Zesdaagse fel verbeterd. Nochtans betwist hij deze wielermarathon zonder grote ambities. Zijn gedachten zijn reeds bij" het wegsei- zoen 1964: hij wil zijn faam hoog houden in de klassiekers en zo mogelijk ook in de Ronde van Frankrijk. Zijn jonge ploegmaat Theo Verschueren ondervindt toch blijkbaar moeite om zich in te wer ken in de speciale Zesdaagse-techniek. Van het tweetal wordt een eervolle pres tatie verwacht achter de dernies, maar donderdagavond ging men zich enigs zins bezorgd afvragen of zij wel zo ver zullen geraken. Inderdaad liggen Proost- Verschueren aanzienlijk achter en moe ten zij genoegen nemen met de allerlaat ste plaats in de rangschikking. Het bes te viertal in het Brusselse Sportpaleis was tot donderdagavond Post, Freddy Eugen en het duo Bugdahl-Rens. Vooral laatstgenoemde maakt een buitengewoon sterke indruk. Te Rotterdam is op 78-jarige leeftijd overleden de heer C. Vreedenburgh. De overledene genootf grote bekendheid als tennis-journalist, in welke hoedanigheid hy van 1936 tot het voorjaar van 1963 als redacteur optrad van het officieel orgaan van de K.N.L.T.B., het blad „Lawntennis". Hij was voorts gedurende vele jaren als tennis-medewerker aan tal van dagbladen verbonden. Ook ver schenen boekwerkjes en brochures over de tennissport van zijn hand. Hij gold in Nederland als de grootste propagandist voor het tennis en als zo danig hield hij vele honderden lezingen. Hij had een internationale faam als tennis-expert. In de Nederlandse tenniswereld zal de herinnering aan de onvergetelijke Vree denburgh levendig blijven door de „C.V.- schaal", die telkenjare tijdens de jaar vergadering van de K.N.L.T.B. wordt uitgereikt. De overledene was ere-Iid van de K.N.L.T.B. Hij werd in 1962 tijdens het Wimbledon-toernooi, waar hij de oudst aanwezige journalist was, benoemd tot ere-lid van de Engelse tennis-journalis ten organisatie. JOS TIMMERMANS, de Belg die de eerste etappe van de Ronde van Brabant op zijn naam bracht en in de eindstand derde eindigde, is opgenomen in de ploeg van Groene Leeuw. ANTOON RUTTE, dit seizoen nog deelnemer aan de Vredes- koers en de Ronde van Zwitser land, heeft de wielersport vaar wel gezegd. Rutte gaat in het vervoersbedrijf verder. - WIM SCHULING, een der uit blinkers in de laatste Acht van Chaam, wil halverwege het sei zoen 1964 naar de professionals overgaan. JOS HUYSMANS, derde in het wereldkampioenschap voor ama teurs te Ronse is in het huwe lijk getreden met Jos- Camps. (Van onze hockeymedewerker) Dank zij de gunstige weersom standigheden van de afgelopen maanden wordt zondag reeds met de afwerking van de tweede com' petitiehelft begonnen. Ook voor de le klas dames heeft de competitieleider geen uitzon dering gemaakt en, al zijn nog niet alle wedstrijden in de eerste com- petitiehelft gespeeld, zullen dus over de gehele linie return-wed strijden plaatsvinden. Het doet wei vreemd aan, dat de le kl. damesploeg ,,'s-Hertogenbosch", hoe wel het pas vier van de veertien com- petitie-wedstryden achter de rug heeft, reeds een return-wedstrijd te wachten staat. Gaan we de tussentijdse balans op maken, dan blijkt daaruit dat in de heren-sector Venlo (le kl.), Eindhoven (Prom, kl A), 's-Hertogenbosch (Prom. kl. B), Were Di (2e kl. A), E.M.H.C. III (2e kl. B), Hopbel II (3e kl. B), Forward III (4e kl. A), H.O.C.O. II en Tilburg II (4e kl. B) nog ongeslagen uit de com petitie-strijd gekomen zijn, op welk feit in de dames-sector Were Di en E.M.H.C. (le kl.). Racing en H.T.C.C. (Prom. kl. A), M.O.P. II (2e kl. B) en Warande (3e kl. A) kunnen bogen. Tot de clubs, welke de eerste compe titiehelft zonder winstpunten afgesloten hebben, behoren Forward IV (Heren, 4e kl. B) en D.V.S. (Dames, 2e kl. B). Bedriegen daarbij de voortekenen niet, dan zullen Eindhoven, 's-Hertogenbosch, Were Di, E.M.H.C. III weinig tegenstand meer ondervinden om de kampioens haven te kunnen bereiken. Van de staart- clubs is de positie van D.V.S. (dames) nu reeds vrijwel hopeloos te noemen. De tweede competitiehelft duurt nog enige maanden, en er kan dus nog veel gebeuren Het competitie-programma vermeldt dan ook enkele zeer interessante duels. le KLASSE Breda, dat zondag j.l. H.T.C.C. op be zoek had, moet thans in Eindhoven de returnwedstrijd tegen deze club spelen. Dat belooft een zeer lastige opgaaf voor de Bredanaars te worden. Mochten het hieruit één winstpunt slaan, dan mag dit als een verdienstelijke prestatie ge rekend worden. Venlo krijgt M.E.P. op bezoek en zal evenals in Boxtel het ge val was, beide winstpunten veroveren. M.O.P., dat OP eigen bodem met een draw genoegen moest nemen, gaat Keep Fit in eigen omgeving opzoeken, waarin een minder prettige verrassing voor de Bossche club ligt opgesloten. Indertijd zegevierde Tilburg over E.M.H.C. Nu de bruin-broeken de Eindhovense ploeg op bezoek krijgen zal prolongatie van dit succes te bereiken zijn. PROMOTIE KLASSE A Push, wiens kampioenskansen tot het verleden behoren kan zonder enige last op de schouders het bezoek aan Hopbel met winst afsluiten. M.O.P. II zal voor de tweede maal het hoofd voor Eindhoven moeten buigen. Breda II moet op eigen bodem beide winstpunten op H.T.C.C. II kunnen veroveren H.U.A.C. kan het bezoekende H.M.H.C. een nederlaag toebrengen. PROMOTIE KLASSE B Push II kan door een zege op het be zoekende Geel-Zwart, zich uit de ge vaarlijke zone werken. Zwart-Wit, dat op bezoek bij „koploper'*' 's-Hertogenbosch gaat, zal met een nederlaag genoegen moeten nemen. M.O.P. III is niet kans loos in het duel op eigen bodem met Eindhoven II. Forward krijgt bezoek van Rapidity en zal door een zege op de tweede plaats van de ranglijst komen. le KLASSE Push moet in eigen omgeving de sticks kruisen met Oranje-Zwart. Hoewel het krachtsverschil niet groot zal zijn, zal de zege, gezien de onproductiviteit van de voorhoede der thuisclub, bij de gasten terecht komen. Breda duelleert in Tilburg met Forward, waarbij het de blauwtjes nog moeite zal kosten om één winstpunt uit het vuur te slepen. Were Di zal haar ongeslagen record tegen het bezoekende M.O.P. weten te handhaven, terwijl E.M.H.C. in Brabants hoofdstad geen enkel winstpunt aan 's-Hertogen bosch zal afstaan. HEREN: 2e kl. A: H.O.C.O. Push III (1); Middelburg Were Di (2); Warande Forward II (1)Zwart-Wit II Tilburg II (2). 2e kl. B Oranje-Zwart II Liberty (3); Racing Nuenen (1); M.O.P. IV Rapidity II (2); E.M.H.C. III 's-Hertogenbosch II (1). 3e kl. A D.E.S. Pelikaan (3); Waalwijk Tempo (1); Breda III Rapide (1); Zwart-Wit IV Tilburg III (2). 3e kl. B's-Hertogenbosch III Hopbel II (2); Were Di II Push IV (1); D.V.S. Breda IV (1); M.E.P. II Zwart- Wit III (1). te kl. A Middelburg II Tempo II (1); Warande II Forward III (2); Waalwijk II Tilburg VI (1). te kl. BH.O.C.O. II 's-Hertogen bosch V (1); Tilburg V Were Di III (I)Breda V Forward IV (1)Tilburg IV Liberty II (1). DAMES: Promotiekl. A Push II M.E.P. (1) Were Di II Racing (2); Uden Breda II fl); H.T.C.C. H.U.A.C. (1). Promotiekl. B D.E.S. Oranje-Zwart II (1); Keep Fit Waalwijk (1); V. Girls Rapidity (1); Tilburg E.M.H. C. II (1). 2e kl. A H.O.C.O. Pelikaan (1); M.O.P. II Were Di III (1); Tilburg II Forward II (2); Waalwijk II 's-Hertogenbosch II (2). 2e kl. B Hopbel Liberty (1); M.Ó.P. III - Nuenen (2); Rapidity II D.V.S. (1) E.M.H.C. III Oirschot (3). 3e kl. A Warande Push III (1); Breda III Rapide (3)Tilburg III Liberty II (3). 3e kl. B D.E.S. II 's-Hertogen bosch TV (1); M.O.P. IV Keep Fit II (2); Push IV Forward III (1); Push V H.T.C.C. II (3). William Gann, een trotse vader uit het Engelse Berkhamsted heeft gezegd dat zijn t jaar oude zoon 2.215 pond sterling in de voetbalpool heeft gewonnen. Gann zei dat hij had opgemerkt dat zijn zoon Michael er slag van had de goede uitslagen te noteren. Gann gaf zijn zoon een balpen in zijn vingers om hem ook eens zijn geluk te laten beproeven. Na dit grote succes zei Gann dat hij van de bijzondere verdiensten van zijn zoon gebruik gaat maken „door een gouden pen voor de jongen te kopen". Het Stockholmse ochtendblad Dagens Nyheter meldt dat in juli van het volgend jaar in Brussel een grote atle. tiekwedstrijd zal worden gehouden tussen Amerika, Rusland en de rest van de wereld. Het evenement zal onder auspi ciën staan van de Eurovisie, welke or ganisatie volgend jaar haar tiende ver jaardag viert. Uiteraard komt deze wed strijd overal op het beeldscherm. Op elk nummer zullen de drie ploegen met elk twee man uitkomen. Volgens het Zweedse blad hebben Amerika en Rus land hun komst toegezegd en wordt niet getwijfeld aan de medewerking van de internationale atletiekfederatie. 55 Terry Downes, de voormalige wereld kampioen middengewicht, heeft een uit nodiging voor een gevecht met "de Duitse licht-zwaargewicht Bubi Scholz van de hand gewezen omdat, zoals hy zei, „ik niet in Duitsland ga vechten". De beslissingen die ze daar nemen zijn nooit zo best. Downes zei ook, dat hij zou proberen een gevecht aan te gaan met Willy Patrsano, de wereldkampioen licht-zwaargewicht. Dit gevecht zou in Londen moeten plaatshebben, in april volgend jaar. Volgens de Amerikaanse promotor Harry Levense zal het er vanaf hangen hoe Downes het er maandagavond tegen Mike Pusateri afbrengt in Man chester. Overigens zei Downes dat hij geen bezwaar had tegen een gevecht met Scholz in Londen. Levene voelt er echter niets voor Duitse boksers aan geld te helpen, zei de promotor zelf. Het bondsbestuur van de K.N.V.B heeft het Nederlandse elftal Ingeschreven voor het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal, waarvan de eind ronden van 12 tot en met 30 juli 1966 in Engeland worden gespeeld. Er hebebn zich momenteel al dertig landen voor toernooi, dat zoals gebruikelijk met voorronden wordt verwerkt, aangemeld. De inschrijvingstermijn loopt zondag 15 december af. Eind januari zullen de deelnemende landen in groepen worden ingedeeld voor de voorronden. Zesten landen zullen tot het eind- toernooi worden toegelaten. Wereld kampioen Brazilië en organisator Enge land zijn van de voorranden vrijgesteld. De ploegen worden in vier groepen van vier teams ondergebracht. Groep A zal zijn wedstrijden in het Londense Wem bley Stadion spelen, groep B op de ter reinen van New Castle United en Sun derland, groep C op die van Everton, Liverpool en Manchester United en groep D tenslotte op die van Sheffield Wednesday en Aston Villa. Voor de eer ste eindronde achte finales zijn dinsdag 12, woensdag 13, vrijdag 15, zaterdag 16. dinsdag 19 en woensdag 20 juli als wedstrijdprogramma aange wezen. De nummers één e twee van* alle vier de groepen gaan vervolgens over naar de kwart finales, die zaterdag 23 juli op Wembley en de terreinen van Sunderland. Everton en Sheffield Wed nesday worden verwerkt. Bij gelijk spel volgt een verlenging van tweemaal een kwartier waarna eventueel het lot de beslissing moet brengen. Hetzelfde geldt voor de halve finales dinsdag 26 juli op het terrein van Everton en woensdag 27 juli op Wem bley en voor de wedstrijd om de derde en vierde plaats, d:c vrijdag 29 juli op Wembley wordt gespeeld. De finale, die uiteraard ook op Wem bley zal plaatsvinden, is vastgesteld op zaterdag 30 juli. Het is nog niet zeker of de eindstrijd bij een gelijk spel zal worden verlengd dan wel overgespeeld. De resultaten van de gespeelde par tijen voor het Zonetoernooi voor dames te Bad Neuenahr waren Vijfde ronde Jovanovic (Z.-Sl.) Assenova (Buig.) 10 Axt (W.-Dld.) Nedeljkovic (Z.-Sl.) 01 Sunnucks (Gr.-Br.) Brandler (W.-Dld.) 01 Ferrer (Sp.) Bruce (Gr.-Br.) 10 Ivanova (Buig.) Rinder (W._Dld.) 0 1 Bilek (Hong.)Vreeken (Ned.) afg. Lazarevic (Z.-Sl.) Heemskerk (Ned.) afg. Afgebroken partijenDerde ronde Brandler Axt 10. Vierde ronde Bruce Lazarevic 0,5 0,5 Nedeljkovic Ferner 10. Stand1. Nedeljkovic 5 pnt. 2. Jovanovic 4,5 pnt. 3. Rinder 4 pnt. 4. Sunnucks 2,5 pnt. 5. en 6. Bilek en Heemskerk, beiden 2 pnt. plus 1 afgebr. partij 12. Vreeken 1 pnt. plus 1 afgebr. partij. De resultaten van de gespeelde afge broken partijen uit de vijfde ronde van het zonetoernooi voor dames luiden: afgebroken partijen vijfde ronde: Axt (Wdld)-Assenova (Buig.) 1/2-1/2. Bi lek (Hong.)-Vreeken (Ned.) 1/2-1/2. Heemskerk (Ned.)-Lazarevic (Zuidslavië) 1-0. De stand ziet er als volgt uit: 1 Ne deljkovic (Zuidslavië) 5 pnt. 2 Jovanovic (Zuidslavië) 4 1/2 pnt. 3 Rinder (Wdld.) 4 pnt. 4 Heemskerk (Ned.) 3 pnt. 10 zege voor de Fransen. Bij dt riut had Ex aequo Vreeken (Ned.) 1 1/2 pnt. Lyon een 21 voorsprong. Sporting Lissabon heeft zich in Lissa bon gekwalificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Portugezen sloegen in de return wedstrijd van de tweede ronde Apoel (Cyprus) met 2—0 (1—0). De eerste ont moeting tussen beide clubs was in een 61 zege voor Sporting geëindigd. Beide wedstrijden zijn in Lissabon gespeeld. Omdat Apoel niet in staat bleek de kos ten voor de reis naar Portugal te be talen, bood Sporting aan alle uitgaven van de Cyprioten te bekostigen, mits beide wedstrijden in Portugal zouden worden gespeeld. De wedstrijd tussen Lyon en Olym- piakos (Griekenland) voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die in Lyon werd gespeeld, is geëindigd in een 4—1 De organisatoren van de Olym pische Spelen van het volgend jaar in Japan hebben voorzorgs maatregelen getroffen om de taal barrière tussen de bezoekers en Japanse dokters te overbruggen. Een Olympisch doktersbezoek zal daarmee ongeveer als volgt kunnen verlopen. De patiënt wijst op een schetstekening van het menselijk lichaam de plaats aan, waar hij pijn heeft. Vervolgens wijst hij op een lijstje met verschil lende gradaties van pijn in het Ja pans en een andere taal aan, hoe de pijn is, hevig, vervelend, ste kend, aanhoudend enzovoort en hoe het met zijn eetlust staat: goed, normaal, niet zo goed, slecht enzo voort. Dan is het de beurt van de dok ter om de patiënt te onderzoeken en op een andere lijst aan te wij zen, wat er moet gebeuren: een specialist raadplegen, zich onmid dellijk laten opereren, alcohol en andere stimulerende middelen te vermijden, lichte voeding gebrui ken en in bed blijven, niet roken enzovoort. Onder aan deze lijst staat bemoedigend: „Als u de ge geven aanwijzingen opvolgt, zult u spoedig beter zijn". (Advertentie) ALLEEN MORGEN, ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding Sportief, grof gebreide royale modellen van een uitzonder lijk mooie kwaliteit Dralon. Licht, zacht en warm. Ge makkelijk te wassen, vervilt niet, snel droog en vormhou- dend. Motecht. Onderhoud zonder moeite. In elk op zicht praktisch! VEST hooggesloten met royale kraag. PULLOVER naar keuze: ronde hals of V-hals. In diverse mode-tinten. Extra voordelige aanbieding. Slechts één dag BREDA-BERGEN OP ZOOM POSTERHOUT KEES BROEKMAN traint Italianen Kees Broekman, de EuroDese kam pioen 1953, is coach van de Italiaanse schaatsenrijders. De in Hamar woonach tige Nederlander verblijft nu reeds in Cortina d'Ampezzo om de Italianen in conditie te brengen voor de komende Europese-, wereld- en Olympische kam pioenschappen. Van de Stichting Eurosport te Amster dam werd door de gemeente Sint- Jansteen een schrijven ontvangen waarin werd gevraagd of te Sint-Jansteen in de week van 11 16 juni een rit van de te houden zesdaagse voor wielrenners, zou kunnen worden gehouden. Er zouden aan deze zesdaagse 8x4 renners deelnemen, waaronder de aller beste zesdagenrenners. De kosten voor de wedstrijd te Sint-Jansteen, die vooruit betaald moeten worden, bedragen f 5000. Indien mogelijk zou de wedstrijd op 15 juni (maandag) gereden worden. GOES, 21 nov. Cox's Or. Pippin 1 70-75 74, 65-70 64, 60-65 51, II 75-80 71, 70-75 68, 65-70 63, 60-65 52, 55-60 28—36, lid 14, grof 37, fijn 16, Goudrenet I 100- 105 49, 95-100 38—46, 90-95 42—47, 85-90 43—51, 80-85 38—50, 75-80 35—50, 70-75 33—42, 65-70 27—32, lid 20—23, II 85-90 35, 80-85 34, 75-80 32—33, 70-75 30—31, 65-70 26—27, grof 27—28, fijn 18—19; Gol den Delicious I 85-90 52, 80-85 51—61, 75-80 57—65, 70-75 52—63. 65-70 44—51, 60-65 31—40, II 80-85 4448, 75-80 45—49 70-75 44—45, 65-70 32—42, 60-65 24—35, Hd 18—23, grof 17—38, fijn 15—23, Jo nathan I 80-85 30, 75-80 29—32, 70-75 31— 32, 65-70 29—29,80, 60-65 25—26,60, lid 13, II 80-85 21—23, 75-80 22, 70-75 22—23, 65- 70 23,30—26. 60-65 22—23,40, grof 16— 19.30, fijn 1314,10; Lombartscalville I 80-85 30, 75-80 27, 70-75 26, 65-70 21, 60-65 17, lid 14—16, II 80-85 24—27, 75-80 fe—33, 70-75 20—32, 65-70 16—26, 60-65 14—15, grof 19, fijn 15; Zoete Ermgaard I 60-65 5357 55-60 41, lid 20, grof 40, fijn 16 22; Glorie van Holland I 75-80 35, 70-75 35, 65-70 33; Winston I 80-85 33 75-80 32, 70-75 29, 65-70 23, 60-65 17, lid 14, II 70-75 27, 65-70 22, 60-65 16; diverse ap pels kroet 15, val 13: Saint Remy II 75- 85 28—31, 65-75 30—32, grof 27—28, fijn 29; Comtesse de Paris I 70-75 28—34, 65- 70 29—35, 60-65 29—32, 55-60 22—23 lid 6—11, II 75-80 30, 70-75 29, 65-70 28, 60-65 22, grof 14—18, fijn 10—13; Gieser Wil deman II 55-60 50—62, 50-55 42—54. lid 29, grof 38, fijn 14; Legipont grof 41, fijn 26. Totale aanvoer hard fruit 16200 kisten. Konstanz 318 (+4), Rheinfelden 323 (+64), Ottenheim 388 (+21), Straatsburg 344 (+30), Maxau 553 63), Plochingen 299 (+152), Mannheim 403 (+47), Stein- bach 221 (+38), Mainz 352 (+5), Bingen 290 (+35), Kaub 333 (+47), Kochem 609 (+188), Koblenz 447 (+88), Keulen 420 (+54), Ruhrort 600 (+60), Lobith 1190 (+57), Nijmegen 958 (+50), Arn hem 964 (+48), Eefde IJssel 598 20), Deventer 472 17), Monsin 5725 155), Borgharen 4449 199), Belfelö 1471 (+104), Grave beneden de sluis 643 (+11).

de Stem | 1963 | | pagina 25