,,Plan Oosterschelde niet op lange termijn!" Overleg nog even zal zeker duren s voor Bouwnota DREIGENDE TAAL K.V.P.-FRACTIE Ambassade te Londen bestormd en bezet Schelde-Rijn wacht nog fiataldus waarschuwing GRAANPRIJS TE HOOG Kroestjev gaat ook schommelen AMBTENAREN-SALARISSEN Socialisten willen nieuwe aardgasnota Indonesisch schip 17 uur vast op N.-Waterweg FRIO DIEPVRIES rmt zó uw kost* Nieuwe Skip kostbare was» et voorkomt de hinderlijke aan- 'armingselemen- let geen wonder Lde wasmachine- adviseren: AEG, dy, Constructa, Jïino, Miele, if-Unilux. 'mmé >p. Uw wasgoed m. Daarom wast u n toch grondiger, 75.- r 495.- 895.- DAGBLAD VOOR ZEELAND F100.- ineens Buschauffeurs stellen eisen aan vakbonden Russen menen Amerika's schade kippenoorlog 27 milj. Pendel volgend jaar aan de orde Toenemende zuidwestelijke wind Tegenvoorstellen Toxopeus bevredigend Tien procent Gemeenteklassificatie Geen grote nabetaling Met enorme sleepkracht losgetrokken Liefst f 3,5 miljoen voor vluchtelingen Protest van Iraahse studenten De Koerden De wurging bij Akkrum Vrijgelatene weer in arrest SMACK. 200 Zijn wij wel goed voor onze kinderen? 10DERN WASSEN ilZIGERS worden ER LUXE AUTO af- n Den Bosch of Til- leld Uw aankomst ;r briefkaart of tele- L60) 33 55. EEPERSOONS SLAAP- NKSTEL. Royale slaap- >k mef heerlijk zitten- dames- en herenfau- il, gestoffeerd met pri- meubelstof, in divers» uren. Een ameublement de "middenklasse" zeer speciale prijs. r mijnheer), et feilloos vakmanschap 103e JAARGANG No. 24442 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, rnr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 a M a9 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1965 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, exd. 0,20 incasso; 9,90 per post, exd. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage ƒ0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat I - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De gezamenlijke chauffeurs commissies van de streekvervoers- bedrijven hebben in een brief aan de vier erkende vakbonden van vervoerspersoneel de eis gesteld dat deze vakbonden in hun over leg met de werkgevers vóór 1 de cember een uitkering van honderd gulden netto realiseren. Daarnaast wensen de commissies, dat ook de twee „gestaakte'' dagen zullen worden uitbetaald en wel tegen een be drag van f 35,- netto. De gezamenlijke commissies verlan gen dat de vakbonden op dit schrijven vóór vrijdag 22 november, 's middags twaalf uur, antwoorden. Teneinde te voorkomen, aldus do com missies, dat de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemin gen (KNVTO) weer meedeelt dat men niet op de hoogte is van de eisen en de verlangens van de chauffeurs, is een afschrift van deze brief aan de directies van 35 busondernemingen gezonden. De Russische minister van handel, Sergej Borisov, lieeft in een onderhoud met de Amerikaanse regeringsadviseur voor Russische aangelegenheden, Llewellyn Thompson, gesteld, dat de prijzen, die Amerikaanse handelaars vragen voor het door hen te leveren graan, nog te hoog zyn. Hoewel van de zijde van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken geen mededelingen werden ver strekt zei een officiële woordvoerder te verwachten, dat de kwestie van de graanprijzen nog verscheidene malen onderwerp van gesprek tussen Russische en Amerikaanse regeringsfunctionaris sen zou zijn. Kringen, die in nauw contact staan met de commissie van arbitrage in de kippenoorlog, hebben de schade, die de Verenigde Staten hebben geleden door afzetverlies voor Amerikaanse kuikens in de Duitse Bondsrepubliek als gevolg van verhoging van het invoerrecht, op ongeveer 27 miljoen dollar geschat. De Verenigde Staten hadden deze schade geraamd op 46 miljoen dollar, maar de Europese economische gemeen schap schatte haar op 19 miljoen dollar. (Van onze parlementaire redactie) De KVP-fractie in de Tweede Kamer heeft gisteren tijdens de begrotingsbehandeling van Economische Zaken de regering bij monde van de heer Assmann gewaarschuwd het Oosterschel- deplan niet tot een zaak van zeer verre en ongewisse toekomst te maken. De KVP-woordvoerder sprak forse taal. Als de rege ring het Oosterscheldeplan op de lange baan schuift, loopt zij risico's betoogde de heer Assmann. „Het Schelde-Rijnakkoord moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Het parle ment zal daarbij ongetwijfeld ook het belang van Brabant en Zeeland zeer zwaar laten wegen". Bij de begrotingsbehandeling van Economische Zaken werd dit maal niet uitvoerig gesproken over de regionale industrialisatie en de pendel. Deze twee belang rijke zaken komen het volgend voorjaar afzonderlijk in behande ling. Vooruitlopende op dat debat werden toch reeds door verschei dene fracties stellingen geponeerd. Op de V.V.D. na, die het regionale be leid in versneld tempo wil afbreken, neemt de Kamer het standpunt in dat het regionale industrialisatiebeleid, wel licht in wat aangepaste vorm, nog voort gezet moet worden. Dat de gehele pro vincie Limburg nu bij dit beleid wordt betrokken, had de instemming der Ka mer. De heren Assmann (K.V.P.) en Meu- ling (A.R.) constateerden, dat ook Zee land voorshands nog als probleemgebied behandeld moet woiden. De heer Assmann was weinig te spre ken over de opvattingen in Den Haag betreffende de pendel. Uit het zgn. pen delrapport blijkt een stemming van „aan vaardt de pendel maar". Deze zaak komt, zoals gezegd, ook in het voorjaar meer uitgebreid aan de or de. Van K.V.P.-zijde werd de minister van Economische Zaken, prof. Andries- sen, echter alvast te verstaan gegeven, dat een beslissing over het pendelvraag- stuk op zuiver economische overwegin gen bij de K.V.P. op zeer grote bezwaren zal stuiten. De Deense minister van buiten landse zaken, Per Haekkerup, heeft premier Kroestjev een schommelstoel ten geschenke gegeven en bij de overhandiging de opmerking ge maakt dat hij hoopte „dat Nikita in hetzelfde tempo zou schommelen als president Kennedy". DE DELFTENAAR G. P. van Poelgeest hoopt vrijdag aanstaande zijn 101e ver jaardag te vieren. DOOR EEN steenstorting in een goud mijn bij Carletonville in Z.-Afrika zijn zes neger-mijnwerkers om het leven ge komen. Veertien werden niet ernstig gewond. Vijf man worden nog vermist. HET EERSTE gezin is gisteren in Swif- terband komen wonen. Swifterband is het noordelijkste dorp in oostelijk Fle voland en het derde dorp, dat in deze polder in gebruik wordt genomen. Er zijn 108 huizen, zes winkels en een school in aanbouw. Binnenkort wordt met weer 100 huizen begonnen. EEN 15-JARIGE jongen bekladde graf stenen met nazi-kreten op het kerkhof van de Zweedse stad Haernosand. De rechter veroordeelde de jonge vandaal tot onderhoud van het kerkhof gedu rende drie uur per dag. Hij zal dit zes maanden moeten volhouden. HET STAATSHOOFD van Cambodja, prins Norodom Sihanoek, heeft gezegd dat „voor ons land, bevrijd van de V.S., het uur voor Frankrijk gekomen is". Amerika is al bezig zich op verzoek van Sihanoek uit Cambodja terug te trek ken. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteravond 23.15 uur: Tijdelijk vrij zonnig, later meer be wolking, maar op de meeste plaatsen tot de avond droog weer. Maximum temperaturen omstreeks 7 graden Matige, maar in de middag tot kracli tig, aan de kust mogelijk tot hard toe nemende zuidwestelijke wind. vandaag: zon onder 16.42 uur. Maan onder 20.43 uur. Morgen: zon op 8.10 uur. Maan op 13.16 uur. (Van onze Haagse redacteur) Uit kringen van nauw bij het overleg over de ambtenarensala rissen betrokken personen verne men wij desgevraagd, dat nog over geen enkel punt, waaromtrent minister Toxopeus (Binn. Zaken) en de organisaties overleg plegen, overeenstemming in bereikt. De ambtenarenorganisatics weigeren op afzonderlijke punten een akkoord aan te gaan, zolang er geen inzicht bestaat over wat er in zijn totaliteit uit de bus zal komen. Het overleg zal dan ook nog wel even voortduren, zo werd ons ver zekerd. In het georganiseerd overleg vertegen woordigde ambtenarenorganisaties zijn inmiddels niet teleurgesteld over het pakket tegenvoorstellen betreffende de salarismaatregelen 1964 dat door minis ter Toxopeus op de onderhandelingstafel is gelegd. Die voorstellen zijn, zo ward ons verzekerd, zeker een basis voor over leg. De voorstellen zijn grotendeels af gestemd op de resultaten die tussen werkgevers en werknemers uit het par ticulier bedrijfsleven zijn bereikt in de Stichting van de Arbeid. Daarby kan ervan worden uitgegaan, dat minister Toxopeus de ambtenaren een salarisverhoging van 10 procent, ingaan de 1 januari 1964 heeft aangeboden. Ook is de minister bereid voor de ambtenaren een minimumloonregeling in het leven te roepen, maar het is nog volstrekt on zeker hoe die regeling er uit zal zien. Voor totale afschaffing van de gemeen teclassificatie, waarop de ambtenaren aandringen, voelt minister Toxopeus nog niet. Wel schijnt hy bereid tot een ze kere vermindering van de geldende standplaatsaftrek voor zover dit de derde en vierde klasse betreft. De aftrek zou daar worden terugge bracht van resp. 5 naar 4 en 8 tot 6 cent. Voorts wil de minister voldoen aan het verlangen de verdienste-beloning voor de weekloners af te schaffen en dit op te nemen in de loonschalen. Los van dit alles staat de verdere uit voering van de gefaseerde loonsverho ging van 8 tot 40 procent die destijds is overeengekomen. Per 1 januari a.s. gaat de derde etappe hiervan in. Op 1 januari 1965 de vierde en laatste etappe. Tevens wacht de ambtenaren nog een zeker be drag uit hoofde van de nacalculatie over 1963. Dit houdt, zoals gemeld, in dat de ambtenarensalarissen achteraf worden aangepast aan de totale loonstijgingen die in 1963 in het particulier bedrijfsle ven hebben plaatsgehad. Dit jaar is dat verschil niet zo groot en kan er dus geen grote nabetaling worden verwacht. Naar wij reeds berichtten, moeten de ambtenaren zich geen illusies maken over het verkrijgen van een uitkering ineens over 1963 als compensatie voor hetgeen het particulier bedrijfsleven doet op het gebied van winstdelingen, tantièmes enz. (Van onze parlementaire redactie) De enorme aardgasvondsten in Gro ningen (1100 miljard m3), de „zeer reële' kans dat er in het Waddengebied nog meer aardgas en (of) olie gevonden zal worden en de met het aardgas nauw sa menhangende economische ontwikkeling van Limburg, vormden gisteravond in de Tweede Kamer de centrale punten in een groot energiedebat. De voornaamste spreker bij het ener giedebat waren de heren Maenen (K.V.P.) en drs. Nederhorst (P.v.d.A.). Het winstpercentage van de overheid bedraagt thans 73 procent, aldus de so cialistische woordvoerder. Dat is aan vaardbaar bij 'n hoeveelheid van 150 mil jard m3, betoogde drs. Nederhorst, maar het is te weinig nu het om 1100 miljard m3 gaat. Dat betekent, zoals onlangs becijferd door dr. Vondeling, de socialistische op positieleider, een verdienste van 12 mil jard gulden aan het aardgas voor de olie maatschappijen. Daarom wil de P.v.d.A. een nieuwe aardgasnota. Mr. Blaisse (K.V.P.) was het overi gens niet met die becijferingen eens. Er is, betoogde hij, nog geen zeker heid over de kostprijs en de prijs van het geëxporteerde gas. Bovendien dateren de proefnemingen van de N.A.M. al uit 1933. Jarenlang heeft men gezocht zonder iets te vinden. Ook dat onderzoekingswerk moet betaald worden. De socialistische afgevaardigde vroeg zich af of de oliemaatschappijen (vanwe ge de concurrentie) wellicht opzettelijk lange tijd gezwegen hebben over de wer kelijke omvang van de vondsten. De Bel gische senator Leemans wist wat er in Groningen in de grond zit. Hij werd ech ter hier voor een „demagoog" uitge maakt. De woordvoerders van de K.V.P. en P.v.d.A. waren het er over eens, dat de verhouding gas-kolen niet als een eng Limburgs probleem gezien mag worden, maar beschouwd dient te worden als een nationale zaak. Zij legden ieder voor zich een nagenoeg gelijkluidend verlanglijstje voor de minister neer. De belan^'ijkste punten er in waren wel verbetering van de positie van de mijnwerker en ruime armslag voor de verdere industrialisatie van Limburg. Mr. Blaisse deelde mede, dat hij een van de „bronnen" is geweest van de Bel gische senator Leemans. Zoals gemeld, heeft deze Belgische po liticus van het begin af aan gezegd dat de aardgasreserves in Nederland veel groter waren dan de 150 miljard m3, waarvan de regering aanvankelijk is uit gegaan. De prognoses van de heer Lee mans zijn toen van Nederlandse kant te gengesproken. De heer Van der Peijl (C.H.U.) citeer de een recent krantenbericht volgens welk senator Leemans de aardgasreserves op 2000 miljard m3 gesteld zou hebben. Eerst had deze senator gewaagd van ruim 1000 miljard m3. Hoe zit het nu eigen lijk, informeer de C.H.U.-afgevaardigde. Mr. Blaisse kreeg na zijn „bronnen"- verhaal de wind van voren van de com munist Bakker. Als u wist wat er in Groningen in de grond zit, had u moeten spreken, zei de communistische afgevaar digde tot mr. Blaisse. „Door te zwijgen heeft u een onoorbaar stuk politiek be dreven". Bakker verweet de K.V.P.-afge- vaardigde voorts als lid van een rege ringspartij een buitenlandse politieke fi guur gebruikt te hebben om invloed in Nederland uit te oefenen. De P.S.P., A.R. en C.P.N. waren, even als de P.v.d.A. van oordeel, dat het winst aandeel van overheid en oliemaatschap pijen bij de exploitatie van het aardgas opnieuw bezien moet worden nu de aard gasreserves zoveel groter zijn dan aan kelijk werd gedacht. Drs. P. C. W. M. Bogaers, minister van Volkshuisvesting en Bou.w- nijverheid is gisteren onderschei den met de Efficiency-jaarprijs 1963 van het NIVE. De overhan diging vond, plaats tijdens de „Na- jaars-efficiencydagen", welke op het ogenblik in Scheveningen wor den gehouden. Op de foto zien we links de minister met de oorkonde, welke bij de prijs behoort en welke hem was overhandigd door de nieuwe voorzitter van het NIVE, ir. J. Loopuyt. De prijs is de mi nister, zoals eerder gemeld, toe gekend vonr zijn „bouwnota" van oktober 1963. Op de foto ziet men sleepboten, die urenlang in de weer zijn ge weest de „H.O.S. Tjokroaminoto" vlot te krijgen op zijn eerste (pech) reis naar Rotterdam. (Luchtfoto ANP) Byna zeventien uur lang heeft giste ren het 9550 brt. metende Indonesische vrachtschip H.O.S. Tjokroaminoto op zyn eerste reis naar Rotterdam vastge zeten op de uiterste punt van het Noor- derhoofd bij de ingang van de Nieuwe Waterweg te Hoek van Holland. Gisteravond om tien over acht is dit schip, aan boord waarvan zich 72 be manningsleden bevonden, vlot getrok ken. Het water was toen al weer aan het zakken, zodat men de hoop het schip op korte termijn te bergen, op dat moment al begon te verliezen. Het was een enorme slepersmacht die het bergingswerk uitvoerde van dit am per twee jaar oude schip van de Indone sische rederij „Djakarta Lloyd": de zee slepers Schelde, Tyne en Witte Zee van L. Smit en Co., verder de Argus en de Atlas van dezelfde maatschappij, en de Schouwenbank, Steenbank, Middelbank, Stroombank, Europa en Azië, van de Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst, waarin ook L. Smit en Co. participeert. De optimistische gezagvoerder, kapi tein J. Komanskilan, die geen moment getwijfeld had of zijn schip zou wel weer vlot getrokken worden, kreeg aldus op het uiterste nippertje toch nog gelijk. Het schip was afkomstig uit Antwer pen en had geen Nederlandse zeeloods voor de Nieuwe Waterweg aan boord. Wel aan boord waren een Engelse loods en zijn Belgische assistent, beiden af komstig uit Antwerpen en een Neder landse kompassteller. De Engelsman ver richtte dit vak als particulier. Zij vertelden, dat zij vanuit Antwer pen de reis onvrijwillig hadden meege maakt, want toen het schip bij Vlissin- gen buitengaats zou gaan, bleek het weer te ruw voor hen om van boord gehaald te worden. Over de stranding 's mor gens om half vier konden of wilden zij niets zeggen: „Wij sliepen toen het gebeurde", was het laconieke antwoord op een desbetreffende vraag. Het schip, dat enkele lekkages heeft opgelopen, gaat voor reparatie naar de werf van Verolme te Rotterdam. De bliksemactie „Hun laatste kans" voor vluchtelingen in Griekenland en Tur- kye, heeft tot op dit ogenblik f 3,5 miljoen opgebracht. Dit heeft de voorzitter van het Neder landse vluchtelingencomité 1963, dr. W. Drees, gisteren met grote voldoening en dankbaarheid op een persconferen tie bekendgemaakt. „De grote vraag was voor ons: zou onze actie na de actie voor „Het Dorp" wel lukken?", zo zei dr. Drees. De actie is gelukt. Ons streefbedrag van f 3 mil joen werd zelfs overschreden, zo kon hij zeggen. „De 100.000 vrijwilligers,- die ons geholpen hebben, hebben prachtig werk ver richt. Er zijn ook maar heel weinig gemeenten geweest die niet met de actie hebben meegedaan. Meestal kwtim in die gevallen de burgerij later zelf nog in het geweer", zo zei dr. Drees. Van de opbrengst gaat f 240.000 naar Griekenland en f 60.000 naar Turkije. Deze bedragen zullen op aanwijzing van het Nederlands comité onder toe zicht van de hoge commissaris der Verenigde Naties voor vluchtelingen worden besteed. De aangewezen pro jecten omvatten vier soorten hulp: huisvesting, bejaardenzorg, vakoplei ding voor jonge vluchtelingen en agra rische hulp. Er zullen 1100 Griekse en 200 Turkse vluchtelingen geholpen kunnen worden. In totaal telt men 10 Griekse en 4 Turk se projecten om definitieve hulp te geven. Er werd voorts medegedeeld, dat beslo ten is een bedrag van f 300.000 van het ingezamelde totaal te bestemmen vt>or vluchtelingenwerk in Nederland, zoals bv. voor het werk onder de gevluchte Hongaren. DE AANLEGKOSTEN van een deels ondergrondse spoorlijn van Amsterdam via Schiphol naar Den Haag, worden op 370 miljoen gulden geschat. Het nieuwe Schiphol zal 300 miljoen gaan kosten. Met strijdkreten als „Weg met Aref", „Weg met Nasser" heeft een grote groep Iraakse studen ten de Iraakse ambassade te Lon den bestormd en bezit genomen van het gebouw. De bezetting duurde meer dan zes uur. De ambassade is thans in handen van de studenten en enkele leden van het ambassadepersoneel die zich tegen de nieuwe Iraakse regering van president Abdoel Salam Aref hebben gekant. Aan de bestorming van de ambassade is deelgenomen door 300 studenten, allen felle tegenstanders van het bewind van Aref. Zij drongen het gebouw even voor 12.00 uur binnen en weigerden te ver trekken. Buiten het gebouw stonden blijkbaar machteloze Britse politieman nen. Zij konden het gebouw niet binnen gaan, omdat de ambassade extraterrito riaal was. Persattaché Al Roebaie zei, dat de studenten op de ambassade zouden blij ven, totdat de regering hun eisen zou inwilligen en de regering-Aref „terzijde" zou „schuiven". Hij verklaarde dat poli tiemannen hadden geprobeerd de studen ten uit het gebouw te „slepen", maar er later mee waren opgehouden en hun verontschuldigingen hadden aangeboden. „Krachtens het internationale recht mo gen politiemannen op de Iraakse am bassade vertoevende Irakezen niet aan raken," verklaarde hij. De studenten die oorspronkelijk van plan waren geweest in het gebouw te blijven totdat Bagdad hun telegrammen zou hebben beantwoord, zeiden gister avond „Wij gaan nu weg, omdat wij 99 procent van onze doelstellingen hebben bereikt en het geen zin heeft hier te blijven en te wachten op een antwoord op de telegrammen die wij naar Bagdad hebben gezonden. Indien wij echter geen satisfactie krijgen, zullen wij morgen wellicht terugkomen." Waarnemers in het Midden-Oosten heb ben de gang van zaken in Irak zelf nauw lettend in het oog gehouden. Zij vragen zich thans af, welke houding het nieuwe militaire regime zal aannemen met be trekking tot de kwestie van de socia listische Baath-partij jegens president Nasser van de V.A.R. Functionarissen te Caïro, die de mi litaire machtsovername van afgelo pen maandag hadden toegejuicht als het einde van de Baath-partij in Irak, waren gisteren voorzichtiger, hangende een verduidelijking van de situatie. Te Bagdad, waar men weer van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags op straat mocht gaan, echter uitsluitend te voet. werd gisteren af en toe geschoten, toen manschappen van het leger verzetshaar- den van de Baathistische nationale garde opruimden. De regering gaf de nationale garde in een ultimatum tot 16.00 uur Vangverse FRI0N0R Grilletten Verrukkelijke vis zoals nog nooit hebt geproefd. Recht uit de Noorse wa teren. 8 Stuks in een pak. Zonder graat... a gepaneerd... zo op tatel en oh zo lekker!'n Fnonor- specialiteit waar iedereen enthousiast over is. (plaatselijke tijd) de tijd om zich ovei te geven. Syrische leiders van de Baath-partij, die ten tijde van de greep naar de macht in Bagdad waren geweest, intussen terug gekeerd in Damascus, wilden geen com mentaar leveren op de toestand in Irak. De dagbladen in Teheran hebben van hun correspondenten in Irak verno men, dat de Koerden de party heb ben gekozen van de Iraakse nationale garde en Iraakse legerafdelingen heb ben aangevallen. .Grote aantallen' soldaten zouden door de Koerden zijn gedood. Volgens de be richten der correspondenten wordt in de buurt van Bagdad, Basra en andere grote Iraakse steden nog steeds gevochten. De Koerden, die al ruim twee jaar 3n het noorden van het land vechten tegen het leger, noemen de Iraakse president Aref „een marionet van buitenlanders". Op last van de officier van justitie te Leeuwarden is de 23-jarige J. K. te Nes, bij Akkrum, gearresteerd. Er zyn aan wijzingen dat hij op de een of andere manier betrokken is geweest by de wur ging van de 65-jarige mevrouw F. Pee- stra-Vellinga, op 31 oktober jl. en de brandstichting in de boerdery van de heer Peestra. Zoals bekend werd K. reeds eerder in arrest gesteld in verband met deze zaak, maar na de arrestatie en de be kentenis van zijn oom, de 28-.iarige E. S., weer op vrije voeten gesteld. (Advertenties) FIJNE GEKOOKTE WÖRST VERLBPEUJK. LEkKER) ANTON HUNINK besteedt en zorg aan Ja. de gemiddelde Nederlander weet wat z'n kinderen toekomt. Goede voeding neemt daarbij een belangrijke plaats in en daarom ziet men bij moderne mensen zo vaak Finnbrod op tafel. Lichtverteer- bare krachtvoeding, bereid uit volkoren roggemeel en ontvette melk. Alles smaakt er lekker op, zoet of hartig, fris of pittig. Het krokante Finnbrod zet ook de tanden aan het werk. Neem vaak zo'n pak wit of bruin. Ook uw levensmiddelen- bedrijf verkoopt kersvers Finnbrod.

de Stem | 1963 | | pagina 1