en n) Beschuldigingen zonder enig bewijs DE WINTER NADERT Vele waarborgen als telefoon wordt afgeluisterd Nog ontkenning in Bossche moord Toestand in Irak weer betrekkelijk rustig Aardgas in 6 „Op Binnenlandse Zaken stikt het van de NSB ers provincies Honderden priesters nog in Roemeense kampen OOK MELK DUURDER Afspraak met Duitsland over vluchtelingen Vijf grote fracties eensgezind n DAGBLAD VOOR ZEELAND 3 a 4 ct. per liter Kamer ging op insinuaties niet nader in Nieuw verhaal Ambtenarensalarissen OVERLEG IN VOLLE GANG In geval van oorlog Enkele opklaringen Alleen een gezonde huid is mooi SCHERF ONRUST OVER B.V.D. ONGEGROND Klachten in onderzoek Niet te merken Overheidspensioenen Direct aangepast aan verhoging der lonen Geen prijsmaatregel voor boter Korte opstand op Indonesisch eiland Verwondingen Vanaf 9 december ItoUanieamp id stretch Helanca. Wat louwen, de sportieve zak r. Kleuren: zwart, whis- groen. Bijpassende pan- ■etch Helanca in vele 'compleet 79.- 103e JAARGANG No. 24441' Voor. Ood; Koningin e» Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C, v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 WOENSDAG 20 NOVEMBER 196S Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, exd. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. ƒ1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 260) - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) WEER KOEKOEK-REL De heer Koekoek, die beslist geen vriendje van de BVD blijkt te zijn. Honderden katholieke priesters wor den op het ogenblik nog in Roemeense gevangenissen en verzamelkampen vast gehouden. Dit blijkt uit zeer uitvoerig documentatiemateriaal, dat het Westduit- se katholieke persagentschap K.N.A., heeft gekregen uit katholieke Roemeen se kringen. Een groot aantal van deze priesters is van Hongaarse en Duitse nationaliteit. In bijna alle kampen en gevangenissen leven thans ook nog vele vrouwelijke religieuzen, die jaren geleden meesten tijds wegens het geven van godsdienst onderricht tot gevangenisstraf zijn ver oordeeld. Andere religieuzen zowel zus ters als broeders en fraters, meestal oude en niet meer arbeidsgeschikte personen, zijn geïnterneerd in kloosters. Afgelopen jaren is het grootste deel der veroordeelde priesters der katholie ken en geünieerde kerk uit de gevange nis ontslagen. Deze groep van priesters werkt veelal in de industrie en in de landbouw. De prijs van de consumptiemelk zal, naar wordt verwacht, in de eerste vier maanden van het volgend jaar met drie a vier cent per liter stijgen. De stijging zal waarschijnlijk in twee gedeelten plaatsvinden, zo wist De Tijd gisteravond te berichten. Het Parool wist te melden, dat ir. B. van Dam. voorzitter van het Produkt- schap voor Zuivel, bezorgd was over het effect van deze grote prijsverhoging op de melkafzet. „Er is een vuistregel", zo zei hij, „dat bij iedere prijsverhoging van één cent de melkafzet op korte termijn daalt met één procent". Hij voegde hier echter aan toe, dat het Produktschap met dergelijke grote prijsverhogingen als nu zijn te verwachten, nog geen ervaring heeft gehad. De verwachting is, aldus genoemde bladen, dat genoemde prijsverhoging in twee etappen zal worden doorgevoerd, nl. een verhoging per 1 januari en een verhoging per 1 april. IN KAMER (Van onze parlementaire redacteur) Het Kamerlid Koekoek heeft geen enkele aanwijzing kun nen geven Iaat staan het bewijs dat zijn telefoon nu al vijf jaar lang wordt afgeluisterd en dat de regering in 1957 een brief van hem zou hebben laten onderscheppen. Zowel minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) als de Kamercom missie voor de Binnenlandse Veiligheidsdienst (B.V.D.)be staande uit de fractievoorzitters van de KVP, P. v.d. A-, VVD A.R. en C.H.U. hebben een ontwijkend antwoord gekregen op hun verzoek aan de leider der z.g. „Vrije Boeren" zijn be- sclnddigingen waar te maken. „Uw wijze van optreden doet denken aan de lastercampagnes van de N.S.B." zei de socialist Scheps gisteren tijdens de begro tingsbehandeling van Binnenland se Zaken in de Tweede Kamer tot de heer Koekoek. Elders op deze pagina publiceren wij de garanties door dr. Vondeling als woord voerder van de Kamercommissie genoemd waarmee een even tueel afluisteren moet worden omgeven. De voorman der „Vrye Boeren" kwam gisteren met een nieuw verhaal. HU was, zei hy, door de B.V.D. geschaduwd om dat men meende, dat hy oud-N.S.B.'er was. „Ik heb een man van de B.V.D. hij my thuis gehad", verklaarde de heer Koekoek. „Toen ik hem bewees dat ik ondergronds werk heb verricht, zei hy: dan is al ons werk voor niks geweest". Bedoelde B.V.D.-ambtenaar zou de heer Koekoek hebben verzocht, zich niet directe met Binnenlandse Zaken in verbinding te stellen. Hij vertelde me, dat het daar stikt van de N.S.B.'ers, verklaarde de heer Koe koek. DOOR EEN ONTPLOFFING in een droogdok in Gothenburg in Zweden zijn drie mensen omgekomen en acht ernstig gewond. IN NOORD-MEXICO is een olieraffina derij ontploft, waarna zes gasopslagtanks m brand vlogen. Tal van slachtoffers zouden er gevallen zijn. DE BOUWVAKKERS in Rome gaan voor uur het werk neerleggen uit protest tegen de veroordeling van zestien col lega s, die tijdens een staking slaags wa ren geraakt met de politie. ZONDAG KOMT premier Pengel van Suriname naar Nederland voor finan ciële besprekingen en om het 150-jarig bestaan van ons koninkrijk te vieren. MOSKOU heeft nog steeds niet gerea geerd op de recente felle aanvallen uit Peking. De vriendschap zal nu echter wel voorgoed verkeken zijn. KONING OLAV van Noorwegen is door de Noorse persfotografen onderscheiden, omdat hij het hen in het afgelopen jaar niet te moeilijk gemaakt heeft. BONDSKANSELIER ERHARD zal op 15 en 16 januari op uitnodiging van pre mier sir Alec Douglas Home een bezoek aan Londen brengen. BIJ OVERSTROMINGEN als gevolg van onr»are reSeuval zouden in noord-Haïti ~U0 personen om het leven zijn gekomen. In Irak, waar president Abdoel Salam Aref maandag een einde maakte aan de macht van de so cialistische Baath-partij, was de toestand gisteren betrekkelijk rus tig. In de ochtenduren werd ech ter nog twee uur lang vrij hevig geschoten. De militaire gouver neur van Bagdad, generaal Ras j id Mosleh, liet via de radio bekend maken dat de stedelingen overdag weer op straat mogen. Het ge bruik van motorvoertuigen blijft echter verboden. De generaal gelastte opnieuw de na tionale garde, die aan de kant van de afgezette partij staat, wapens en unifor men in te leveren. Het vliegveld van Bagdad bleef gesloten. President Amin El Hafez van Syrië en de secretaris-generaal van de Syri sche Baath-partij, Aflaq, waren in Bag dad tussen wal en schip geraakt. De op stand brak uit op het moment dat zij hun Iraakse geestverwanten een bezoek brachten. Volgens officiële kringen in Damascus keerden zij in de loop van de dag naar de Syrische hoofdstad terug. Onbevestig de berichten meldden, dat president Aref met zijn Syrische ambtgenoot besprekin gen heeft gevoerd. President Hafez zou radio-Damascus hebben opgedragen ge durende de tijd dat hij in Bagdad doen de was een verzoening met het nieuwe bewind te bewerkstelligen, de aanvallen op Irak stop te zetten. Het was waarne mers opgevallen dat radio-Damascus gisteren haar aanvallen op Aref onder brak. De draadverbindingen tussen Da mascus en Bagdad werden in de loop van de dag hersteld. Overigens zouden vier Syrische leiders van de Baath-partij in Bagdad zijn gearresteerd. Zij zouden (Advertentie) worden vastgehouden in het paleis voor gasten der regering. De Egyptische pers, zwaar pro-Aref, voorspelde gisteren, dat ook in Syrië de Baath-party ten val zal worden ge bracht, waarbij ongetwijfeld de wens de vader der gedachte is. De vroegere Iraakse premier, Ali Saadi, die vorige week na een ruzie in de leiding van de Baath-partij naar Ma drid moest uitwijken, is inmiddels in Athene aangekomen. Hij is op doorreis naar de Syrische hoofdstad, om rugge spraak met zijn partijgenoten te houden. Een groep Iraakse politici, onder wie de ministers van buitenlandse zaken en van binnenlandse zaken onder bet vorige bewind, Talib Hoessein Sjabib en Hassem Dsjawad, hebben Bagdad intussen laten weten dat zij zich niet tegen de regering- Aref verzetten. De Kamer ging op dit onzinnig gepraat maar niet nader in. Wel ontstond enige deinig toen de heer Koekoek be weerde in het bezit te zijn van een brief van die bewuste B.V.D.-agent. Hij wilde die brief wel „onder vier ogen" aan mr, Toxopeus laten zien, maar niet aan de Kamercommissie. „In dat geval weiger ik die brief in ontvangst te nemen", ver klaarde de minister correct. Het warrige verhaal van de heer Koekoek over zijn wantrouwen jegens de kamercommissie vertaalde mr. Toxopeus heel beleefd als „volstrekt onduidelijk". ,.U hebt helemaal niets van mij no- dig", riep de heer Koekoek toen. „Ga maar bij de B.V.D. kijken, dan vindt u de bewijzen. Maar u gaat niet kijken". Mr. Toxopeus (zichtbaar kwaad): „Dit is een insinuatie. U beschuldigt mij ervan dat ik uw aantijgingen niet wil laten onderzoeken. Dat is volstrekt onwaar. Ik wil alles laten nagaan, maar voor een onderzoek heb ik enige aanwijzing no dig. Maar die kunt u mij niet geven". De heer Koekoek beweerde ook dat iemand (van de P.T.T.?) hem vertrouwe lijk zou hebben bevestigd dat zyn tele foon wordt afgeluisterd. Hy weigerde echter zijn zegsman te noemen. „Dat zou verraad zyn". „Onzin", verklaarde mr. Toxopeus, „als iemand uw verhaal kan bevestigen, dan is het zijn burgerplicht dat te doen. Er is geen sprake van dat men dan in een dergelyk geval ontslagen zou worden". De heer Koekoek bleef echter on danks die ministeriële vrijbrief wei geren namen te noemen. „Ik laat het oordeel over een en ander aan de Ka mer over", zei dr. Vondeling (P.v.d.A.), voorzitter van de B.V.D.-kamercommis sie. De socialist Scheps hield de heer Koekoek de ontwikkelingsgang der N.S.B. voor. „Pas op", waarschuwde hij, „dat u niet van kwaad tot erger ver valt". De voorzitster, mevrouw Stoffels-van Haaften, sloot onder op de tribune on verstaanbare woorden van de heer Koe koek met een forse hamerklap deze dis cussie. (Van onze Haagse redacteur) De vertegenwoordigers van de ambte- narenorganisaties hebben gisteren in het Georganiseerd Overleg langdurig met minister Toxopeus (Binnenl. Zaken) ver gaderd over de loonsverhogingen voor het overheidspersoneel. Zoals te verwach ten viel, is er gisteren nog geen akkoord bereikt, maar reeds begin volgende week zal met het overleg worden voortgegaan. Een van de moeilijkste onderhandelings punten schijnt de door de ambtenaren gevraagde uitkering ineens te zijn, die moet dienen als compensatie voor het gemis aan winstdelingen, tantième e.d., zoals het bedrijfsleven die wel kent. De regering voelt des te minder voor een uitkering ineens aan de ambtenaren, om dat ook de werknemers in het bedrijfs leven een dergelijke uitkering niet zul len ontvangen. Daarover zijn in de Stich ting van de Arbeid duidelijke afspraken gemaakt. In afwachting van de voortzetting van het overleg volgende week zullen de ambtenarenorganisaties dezer dagen overleg plegen over de verdere stelling- name in de loonbesprekingen met de re gering. Bij ons zijn het fikse herfststormen die de winter aankondigen. Ook elders bespeurt men de voor tekenen van het koude jaargetijde. De schapen worden teruggedreven naar hun behaaglijke stallen voor de naderende winter. Op de foto aldus een stemmig kijkje in de Franse Alpen. (Van onze parlementaire redacteur) Nederland en Duitsland hebben een afspraak gemaakt voor het opvangen van Duitse vluchtelingen in het geval van oorlog. Minister Toxopeus (Binnenland se Zaken) die dit gisteravond in de Tweede Kamer meedeelde, zei, dat de Duitse regering op zich heeft genomen een mogelyk plotselinge vluchtelingen stroom in de richting van het Westen zoveel mogelUk in eigen land op te van gen. Voor het geval dat niet helemaal zou lukken, zijn er in Nederland stoplijnen afgesproken, waarvoor Duitse vluchtelin gen in ieder geval zullen worden tegen gehouden. Op deze wijze hoopt men te voorkomen dat het openbare leven in Nederland in oorlogstijd verder ont wricht zou worden door een hier niet te verwerken stroom vluchtelingen. De Tweede Kamer discussieerde gis teravond over de civiele verdediging en de Bescherming Bevolking. Kamer en regering waren het er over eens dat de noodwachtplicht niet ple zierig is. Waarom maakt u van de B.B. geen vredesrampenorganisatie met een taak in oorlogstijd?, vroeg kolonel Wier- da (P.v.d.A.), dan maakt u de B.B. meer populair. Mr. Toxopeus voelde niet veel voor deze suggestie. Ik vind dat niet eerlijk constateerde hij. De mensen moe ten zijn ingesteld op de oorlogstoestand. Ze moeten weten, zei de minister, dat ze het haasje zijn als er oorlog zou ko men. Dan moeten ze van huis om men sen te redden. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteravond 23.Id uur: Vrij veel bewolking, maar ook en kele verspreide opklaringen en plaat- seluk enkele buien. Dezelfde tempe- raturen als gisteren of iets lagere. Krachtige tot matige en langs de kust harde tot krachtige westelijke wind. Vandaag: zon onder 16.44 uur. Maan onder 19.45 uur. Morgen: zon op 8.08 uur. Maan op 12.38 uur. Uw gezichtshuid vraagt een goede ver zorging. Omdat een gezonde, gave huid u jong maakt! Met Scherk Gezichts-Lotion blijft uw huid jong en mooi. Omdat u hiermee voor het slapen gaan alle stof-, crème- en poeder- resten kunt verwijderen, terwijl de bloed circulatie daarbij gestimuleerd wordt. Zo kan uw huid zich gedurende de nacht her stellen. Zo kunt de volgende dag weer stralend mooi verschijnen! (Van onze parlementaire redactie) De fractieleiders van de vijf grootste fracties in de Tweede Ka mer zijn eenparig van oordeel, dat de onrust onder het publiek over het afluisteren van telefoons door de Binnenlandse Veiligheids dienst (B.V.D.) gelukkig ongegrond kan worden geacht. Dit is gis termiddag in de Tweede Kamer meegedeeld door dr. Vondeling (P.v.d.A.) namens genoemde vijf fractieleiders. Als kamercommis sie voor de B.V.D. hebben zij een onderzoek naar het afluisteren ingesteld. Daarbij is gebleken dat, zoals minis ter-president Marijnen al eerder had meegedeeld, het afluisteren hoogst zei den gebeurt en met goede waarborgen is omgeven. Machtigingen tot het afluisteren van telefoongesprekken komen, zo vertelde dr. Vondeling, alleen tot stand op per soonlijk verzoek van het hoofd van de p.V.D Geen enkele andere overheids instantie kan zo'n verzoek zelfstandig rechtstreeks bij de tot beslissing be voegde instantie aanhangig maken. Een machtiging wordt niet verleend dan met uitdrukkelijke toestemming van achtereenvolgens de minister van Bin nenlandse Zaken, de minister-presi dent, de minister van Justitie en de minister van Verkeer en Waterstaat. Al deze ministers hebben het veto recht. Tot voor korte tijd was de re geling iets minder stringent, maar toen was toch ook de machtiging van een minister-president vereist. De conclu sies van de Kamercommissie voor de B.V.D. zijn gebaseerd op een bespre king, die de commissie heeft gehad met de ministers van Verkeer en Wa terstaat en van Binnenlandse Zaken en het hoofd van de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Bij die gelegenheid zijn van regeringszijde alle vragen zon der enige terughoudendheid beant woord, aldus dr. Vondeling. Hij vertelde verder, dat de B.V.D.- commissie uit de Kamer op 31 oktober jl. die kamerfracties, die niet in de commissie vertegenwoordigd zijn, via hun voorzitters hebben uitgenodigd om feiten of vermoedens over eventuele schendingen, door welke overheidsin stantie ook. van het brief- of telefoon- geheim aan de commissie voor te leg gen. Alle klachten over de B.V.D., wel ke de commissie uit deze of andere bronnen hebben bereikt of nog zullen bereiken, zijn in onderzoek genomen of zullen in onderzoek worden geno men. Dit is overigens, zei dr. Vondeling, de normale praktijk van de commissie geweest. De conclusies, waartoe de eventuele onderzoekingen de commissie zullen leiden, zullen door haar geval voor geval rechtstreeks worden meege deeld aan degenen, die zich bij de com missie hebben vervoegd. Eventueel zal ook het resultaat van onderzoekingen in bepaalde gevallen aan de Kamer kunnen worden meegedeeld. Dr. Vondeling verleide verder, dat het afluisteren van telefoongesprekhen niet mogelijk is zonder toestemming en medewerking ook van de P.T.T. Het is onmogelijk dat degene, wiens telefoon toestel wordt afgetapt, dit zou bemer ken door bepaalde geluiden. Het beroemde klikje, dat verscheide ne mensen wel eens gesignaleerd heb ben, kan zeer uiteenlopende oorzaken hebben. Telefoneert men automatisch, dan zijn die oorzaken van zuiver tech nische aard. Telefoneert men door tus senkomst van een centralist, dan kan de oorzaak zijn, dat de centralist ambts halve en dus volkomen legaal in het gesprek komt of eruit gaat. Het staat voor de commissie vast, dat de klik om de eerder gemelde reden nooit kan be tekenen, dat men door de B.V.D. wordt afgeluisterd. Volledigheidshalve memoreerde dr. Vondeling ook nog. dat voor het ge ven van informaties bij sollicitaties geen gebruik wordt gemaakt van even tuele door afgeluisterde telefoon|e- sprekken verkregen gegevens. Boven dien wordt bij de bestrijding van de criminaliteit ook niet gebruik gemaakt van het afluisteren van telefoons. Aan de commissie is verder nog verzekerd, dat het aan de B.V.D. niet is toegestaan brieven te openen, door te lichten etc. (Van onze correspondent) Gisterochtend is de verdachte inzake de moord op de Bossche textielhandelaar F. Burg, de 33-jarige kraanmachinist H. S., voorgeleid by de officier van justi tie, mr. M. Bruigom. Hoewel hy nog geen bekentenis heeft afgelegd, leveren de thans verzamelde feiten op zyn minst ernstige vermoedens tegen hem op. Verdachte ontkent op de zondagmid dag waarop de heer Burg is overleden, in diens woning te zijn geweest, maar een dochter van Burg heeft verklaard dat ze hem zelf in die woning heeft aan getroffen. Ze was door S. met de auto naar een receptie gebracht en hij had beloofd haar een half uur later thuis te komen ophalen. Ze is na de receptie naar huis gegaan, waar ze haar vader slapend vond. Even later ging ze naar buiten om S. op te wachten. Toen die een half uur later nog niet was geko men, ging ze weer naar binnen, waar ze (Van onze parlementaire redactie) Minister Toxopeus (Binnenlandse Za ken) heeft gisteren in de Tweede Kamer beloofd, dat de overheidspensioenen met een per I januari a.s. aangepast zullen worden aan de dan tot stand ko mende forse loonsverhogingen in het vrije bedrijfsleven. De verhogingen der pensioenen zullen eventueel als voor schot worden uitgekeerd. Over de salaris verhoging voor de ambtenaren kon de minister nog niets meedelen. Het over leg hierover is pas begonnen. Wat dit betreft staat de Kamer op het standpunt, dat de loonsverhoging der ambtenaren gelUk dient te zyn niet hoger en niet lager aan de gemiddelde loonstijging in het vrye bedryfsleven. (Van onze parlementaire redactie) Na het besluit van het Produktschap voor Zuivel om op zeer korte termijn 500 ton boter uit Frankrijk te importeren waardoor het aanbod van boter zal wor den verruimd en een verder oplopen van de boterprijs kan worden voorkomen menen minister Biesheuvel (Landbouw) en minister Andriessen (Economische Zaken), dat vooralsnog geen aanleiding bestaat tot het treffen van een prijsmaat regel voor boter. De geïmporteerde bo ter zal, zoals gemeld, door het V.I.B. in het binnenland worden afgezet tegen f 3.60 per kg. Aldus blijkt uit het antwoord van de bewindslieden op vragen van het Twee de-Kamerlid mevrouw Brautigam (P.v. d.A.). Volgens te Koeala Loempoer ontvangen berichten zyn de ongeveer 2000 bewo ners van het voor de Sumatraanse kust gelegen Indonesische eiland Poe- lau Penapahan in opstand gekomen en hebben zy het garnizoen overmeesterd. Een ongeveer 200 man sterke groep had het elf man sterke garnizoen op het eiland met messen en speren overval len. Vijf officieren van het Indonesi sche leger raakten gewond in het ge vecht. dat een half uur duurde. Twee onderofficieren werden gewond. Negen burgers vonden de dood. In diplomatieke kringen in Hong Kong is gezegd, dat de Indonesische autoritei ten de dag voor de uitroeping van de staat Maleisië, op 16 september, een komplot hebben ontdekt om president Soekarno te vermoorden en een staats greep te plegen. De meeste samen zweerders werden „aan de vooravond van hun offensief" gearresteerd. tot haar grote verbazing S. in gesprek met haar vader vond. Deze zei haar, dat hij met S. iets te bespreken had, waar bij zij gemist kon worden. Ze is toen weggegaan, naar de familie van S. en een goed half uur later is ze met de vrouw van S. terug naar huis gegaan, waar ze nog slechts het ontzielde lichaam van haar vader vond. Deze beweringen vonden in verschil lende belangrijke details bevestiging in de verklaring van andere getuigen, die kennelijk hadden afgesproken om zoveel mogelijk te zwijgen. Verdachte geeft voor de tijd, gedurende welk de lieer Burg moet zijn overleden, een alibi op dat hij niet waar kan maken. De politie deelde mede, dat op het lichaam verwondingen zijn geconstateerd aan de ribben en de mond, terwijl de lials later plekken ging vertonen, die op een keelwond kunnen wyzen. Uit het getuigenverhoor is ook nog komgn vast le staan dat S. in de loop van die avond nog verschillende cafés heeft bezocht en daarna dronken is thuis gekomen. Hij zou toen in een verslagen stemming mededelingen hebben gedaan die voor hemzelf byzonder belastend warer Omtrent het motief tot een eventuele moord of doodslag tast men nog volko men in het duister. Aan roof kan nó.uwe.- lijks worden gedacht, omdat er niet^ uit de woning wordt gemist. Mogelijk is dat het spreken over persoonlijke kwes ties in de familie tot een twist heel: ge.- leid, waarbij verdachte zich in drift t€ buiten is gegaan. Op 9 december zal de koppeling tot stand worden gebracht tussen de aard- gasputten te Slochteren en het Gasunie- net, zo heeft de Gasunie meegedeeld. Het beschikbaar komen van Gronings aardgas in het net betekent dat de op 27 september jl. voorgestelde overgangs regeling in werking zal treden voor alle gemeenten in de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijsel, Gelder land (met uitzondering van Nijmegen) en Utrecht. Hetzelfde geldt voor enkele andere gemeenten buiten deze provincies, die hun gasvoorziening volledig op basis van aardgas verzorgen. Met ingang van 9 december zal voor de betrokken gemeenten de nieuwe aard-, gasprijs (ca. 6 cent) gelden. (Advertentie) I^RED^^indstraaV/^HoütmarMj

de Stem | 1963 | | pagina 1