De cirkel steeds wordt Zwart o p Wit nauwer AVIA[( Bossche kantoorbediende Zingende bootsman is Hulde aan molenbouwers overtollig maagzuur: alstublieft norac Ckefarme .4 Hinter en Minter en de Circoprops Kijk naar Julian. Symons on verdwijnt zo snel zo gemakkelijk^^— 2ogezegd Jan Hensen werdt gehuldigd met eigen zangspel Driessen van N.T.S. naar West-Berlijn Denemarken: land van gastvrijheid Beeldreportage sludentensport üBSchBnk iets i/aar de fists! I»»!Wmmmm Luister naar Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Door èuillefoi Min. Andriessen antwoordt terzake aardgasafzet Radioprogramma \s 1 etevisieprogramma s BA6BLAB BE STEM -VAN BiNSDAE 19 NOVEMBER 1963 In Den Bosch woont een kantoorbe diende, die Gabriël Boot heet en tegen woordig onder de artiestennaam Paul Dubois voor de radio grote bekendheid heeft gekregen als „de zingende boots man". Deze bas-bariton beschikt over een uitgebreid repertoire van zeemans liedjes en cowboysongs. Vele luisteraars waarderen hem bijzonder om zijn warm getimbreerde geluid waarmee hij de liedjes van Freddy Quin voor de micro foon zingt. Vooral met „Laat me nog eenmaal gaan varen," en „Net zoals jij" boekte hij zo veel succes, dat ze op de grammofoon plaat werden opgenomen. Evenals Co Hagedoorn is hij niet van plan om uit sluitend met zijn zang het dagelijks brood te verdienen. Gabriël Boot blijft daarom semi-prof, al moet hij toegeven, dat hij al zijn vrije tijd meer dan nodig heeft om aan zijn verplichtingen te vol doen. Daarom twijfelt hij nog wel eens of hij de zang niet als hoofdberoep moet gaan uitoefenen. Maar al spoedig over heerst zijn nuchtere kijk op de tijdelijke roem van vele vocalisten, die vaak hun stem moeten forceren om hun contrac ten te kunnen nakomen. Bovendien is een stem zo'n gevoelig instrument, dat het je plotseling in de steek kan laten. In het Bossche ensemble Quareando, een vocaal kwartet dat reeds geruime tijd geledfen werd ontbonden, heeft hij lange tijd meegezongen. Verder trad hij Brabant en andere provincies vaak op tijdens feestelijke avonden. Maar het laatste jaar is deze stoere zanger-kan toorbediende meestal solist, zowel voor de radio als voor de vele shows die in ons land worden gegeven. Ondanks zijn kritische werkelijkheidszin is Gabriël Boot toch ook weer niet het type van een commercieel aangelegde zanger. Dit heeft hem al herhaaldelijk parten gespeeld, achteraf heeft hij daar toch niet zoveel spijt van, want door semi-prof te blijven leert hij meer dan één kant van het le- (Advertentie) HOEST vjjpj de medicinale hoestbonbon met vitamine C De sympathie van de natie gaat toch eerder uit naar Goede Heertjes dan naar Deftige Heren. Vandaar dat de gentleman-oplichter die dezer dagen in het nieuws is, ervan verzekerd kan zijn dat negen van de tien mensen die over hem in de krant lezen vermaakt gniffelen. Een man die, slechts gewa pend met een diplomatentas, een zwarte paraplu en veel flair de NTS-studio's binnenwandelt en zich daar door voor-1 aanstaande functionarissen laat rond leiden, en die daarna dan zo vriende-l lijk is om met de NTS-mensen, en op hun kosten, te gaan lunchen, neen. zo'n man wenst niemand in de gevangenis. Goed, hij heeft in Engeland de boel voor twee ton opgelicht, maar dat zijn ónze tonnen niet. Daarover moet men ginds maar met hem spreken. Hier heeft hij alleen de NTS bij de neus ge nomen en om die reden acht ik hem een te waarderen man. Wat hij gedaan heeft is in feite niets bijzonders. Hij paste alleen in de praktijk het principe van de bluf toe. Dat werkt, als men het goed doet. al tijd. U en ik zouden het ook kunnen. Maar we doen het niet. Omdat we niet durven. Die Britse meneer durfde het wel. Als u morgen, uiteraard wel met de daarbij passende gelaatsuitdrukking, bij het ministerie van deze of gene zaken binnenstapt en u zich daar voor stelt als Joachim B. Habschnurkskt van de rijksdienst uoor overzeese cul turele contacten van Nicaragua, dan krijgt u gegarandeerd een diepe stoel een grote sigaar en na een geanimeerd onderhoud gaat u ongetwijfeld dine ren met een referendaris, misschien wel met de staatssecretaris zelf. Dan moet u natuurlijk geen biefstuk met appelmoes bestellen, want dan valt u door de mand. U kunt ook, met assistentie van en kele vrienden, het verkeer in de stad ontwrichten door een der drukste hoofdstraten te gaan openbreken. Als u maar zorgt voor wat hekken, bor den. houwelen en wat overals. Dan kunt u naar hartelust een put van drie meter diepte graven, zonder dat één agent u iets in de weg legt. Integen deel hij zal zijn best doen het verkeer om te leiden. Een ander grapje dat er wel in wil is het volgende: U trekt een aanvaard- baar werkpak aan. zet een ondefinieer bare dienstpet op het hoofd en dan gaat u in een bijzonder deftig bankge bouw alles opmeten, waarbij u net doet alsof uaf en toe iets in een boekje no teert. Een klein detail: daarbij even aan de punt van het potlood likken. Zelfs m de kluis en in het privékan- toor van de directeur zal men u on gemoeid laten. U kunt zich zelfs per mitteren even met de vuist op een be paalde muur te bonken en achteloos op te merken: die moet eruit. Dan denkt memand: hé wat moet die vent httr? Maar iedereen denkt: gunst die muur gaat eruit. PRAET-MAECKER ven kennen. Binnenkort kunt u hem weer beluisteren in het bekende KRO- programma melodieën-cascade" onder leiding van Johnny Ombach en misschien zult u met ons genieten van de zang van deze unieke Brabantse bootsman, die zijn eigen koers uitzet in de wereld van de lichte muze. Zaterdagavond heeft het gemengd koor Nieuw heven" te Hilversum in hotel Jans een zangspel uitgevoerd, dat tot titel draagt „De zee verdwijnt". Het zangspel is gecomponeerd door de bekende koordirigent Jan Hensen, die onlangs werd gepensioneerd door de Nederlandse Radio Unie als zanger van het omroepkoor. Reeds zeven jaren di rigeert hij het gemengd koor Nieuw Leven, zomede het christelijk gemengd koor te Tienhoven en het Van Meurs Mannenkoor in Bussum. Deze musicus in hart en nieren viert dezer dagen zijn veertigjarig jubileum en ter ge legenheid van dit heuglijke feit, be sloot Nieuw Leven zijn zangspel ten gehore te brengen. Jan Hensen is Haar lemmer van geboorte. In de Spaarne- stad kreeg hij al op jeugdige leeftijd piano- en vioolles. Al spoedig bemerk te zijn leermeester dat hij over een prachtige stem beschikte. In het park van het toenmalige Brongebouw gaf hij in 1923 reeds zijn eerste concert, terwijl hij vier jaar later in de hoofd stad debuteerde bij de Nederlandse opera in „Faust". In de moeilijke der tiger jaren kwam zijn technische aan leg goed van pas en jarenlang was hij monteur bij de legendarische automo bielfabriek van Spijker in Amsterdam. Hij weet dan ook alles pan auto's af en kan het motorgeluid net zo goed beoordelen als de stemming van een piano of orgel. Toen de radio in op komst hem de kans bood om in paste dienst te treden, aanvaardde hij deze job met beide handen. Talloze uitvoe ringen van opera's, oratoria en andere pocale werken heeft hij als lid pan het omroepkoor of als solist voor de micro foon meegemaakt. Toch gaat hij voor lopig nog geen punt zetten achter zijn carrière, want als dirigent van vele koren en als solozanger hoopt deze vi tale musicus nog lang op de muziek- podia te staan. Elen bekende figuur bij de studiodienst van de NTS, de heer A.J. Driessen, heeft de vaderlandse televisie verlaten om in West-Berlijn te gaan werken als free lance journalist. Hij is een van de zeer weinige Nederlanders die in de metro pool van het oude Pruisen, als correspon dent wil gaan werken Hij is van me ning dat voor hem daar een grootse taak is weggelegd, omdat West-Berlijn de be langrijkste voorpost is van het grote en vrije democratische Europa. Negen ja ren geleden, toen de NTS pas over het kleine Irenekerkje te Bussum beschikte, waarin de eerste NTS-studio was onder gebracht, werd hij aj dadelijk de public relationsman, die de buitenlandse arties ten en andere medewerkers aan de tv- programma's ontving en zorgde dat zij in de Gooise hotels een goed onderdak kregen. Daarom heeft hij in de loop der jaren met vele buitenlandse kunstenaars sterke vriendschappelijke banden kun nen aanknopen. De heer Driessen was ook de persoon, die na zo'n tv-optreden altijd de honoraria uitbetaalde en de buitenlanders nauwkeurig op de hoogte bracht van de vertrektijden van vlieg tuigen, schepen of treinen. Hij hoopt nog eens vele van zijn vrienden in West-Ber lijn te kunnen ontmoeten. Het schooltelevisieprogramma dat vandaag van 14 tot 14.25 uur wordt uit gezonden, is gewijd aan Denemarken, dat een land van gulle gastvrijheid wordt genoemd. Een eerste kennismaking met Dene marken, met de eigen Deense levens sfeer, is het doel van dit programma. Men ontmoet Denen van verschillende rang en stand, aan de maaltijd in het Deense restaurant, aan het werk in de winkel, fabriek of boerderij en mensen op straat, zomaar aan de wandel. Het van oorsprong typisch Deense instituut van de volkshogeschool ontbreekt niet en de coöperaties, in Denemarken zo talrijk, krijgen eveneens de nodige aan dacht. Deze televisie-uitzending is speciaal bestemd voor het basis-onderwijs (klas 5 en 6) en is tevens geschikt voor het V.G.L.O., het lager beroepsonderwijs, het O.L.O. en het V.H.M.O. (klas 1, 2 en 3). Vrijdagochtend 22 november worden twee televisieprogramma's herhaald. Van 11 tot 12.25 uur ,,De Belgische Kempen op weg. naar welvaart", en van 11.25 tot 11.50 uur Denemarken, land van gulle gastvrijheid". (Advertentie) Ter gelegenheid van het tiende lus trum van het Rotterdamse Studenten Corps, vindt in het complex van de Ahoy-hallen te Rotterdam een sportma nifestatie plaats, die dertig uren zal du ren, namelijk van vrijdagavond 22 no vember om 18 uur tot zaterdagavond 23 november om middernacht. Topontmoetingen in de vijftien takken van sport zijn er te zien. Van enkele van deze evenementen kan men via de televisie getuige zijn door een recht streekse reportage, die de N.T.S. vrij dagavond van 22.50 tot 24 uur uitzendt. Commentatoren zijn dan Herman Kuip hof, Koos Postema en Jean Smits. Om half ach; presenteert de VARA de rubriek „Mijnheer de voorzitter", onder redactie van Joop van Os. Na het journaal volgt om 20.20 uur „Achter het nieuws" en om 20.45 uur een programma gewijd aan de muziek van Harold Arlen m.m.v. bekende solisten en een ballet groep o.l.v. Jan Arntz. Na „leactie op reacties" is er om 21.20 uur een film uit de Dick Powell-serie, getiteld: ..Een terrier" (boven 14 jaar). Jaap Buys leidt om 22.10 uur het programma „Ouder avond" en tot besluit is er om 22.40 uur het tweede NTS-journaal. Branderig gevoel In de maag, zure smaak in de mond. Wie heeft er Norac? Alstublieft: wel dadige verlichting met No rac. Norac - vertrouwd en veilig middel. Er staat een doosje voor U klaar op de toonbank van Uw apotheker of drogist. (Advertentie) Wij Nederlanders zijn „uitgekookte jongens". In de Angelsaksische landen heeft het woord Dutch een heel speciale bete kenis. Wij zijn natuurlijk wel voor het nieuwe, maar als het oude nog geld op levert, dan houden wij dat ook graag in ere. Daarom hebben de elek trische gemalen nog steeds de molens niet helemaal kunnen ver dringen. Er worden zelfs nog nieuwe gebouwd. Voor de toerist is Neder land nog altijd het mo- lenland. En dat moet ook zo blijven, luidt onze persoonlijke mening. De stroom van buitenlanders naar een molencentrum in de omgeving van Kin derdijk brengt tenslotte nogal wat geld in het laatje. En als we de toe rist van over de grenzen de illusie ontnemen, dat klompen en molens als het ware tot een dagelijk se uitrusting behoren, zouden we dat wel eens kunnen merken in onze beurs. Maar laten wij niet al leen daarom zuinig zijn op onze molens, zoals op deze plaat. Meester-mo- lenbouwers zijn er echter niet veel meer. Het is een oud, zij het niet ver geten ambacht. In de televisie-uitzen ding van de NCRV op woensdagmiddag a.s. om 17.35 uur staat deze oude meester in het centrum van de belangstelling. Het is de 72-jarige molenbou wer G. Husslage Dzn. Als voorbeeld van een niet alledaagse molenbouw is gekozen de Poelenburg- houtzaagmolen aan de Zaanse Scharts in Zaan dijk. uj üVRO presenteert om 20 05 uur op Hilversum I (402 m) „Kleurrijke klan ken", om 21 uur gevolgd door de rubriek „Radar". Daarna volgen om 21.45 uur zigeunerklanken. Het programma ver meldt voorts om 22 uur liederen van bekende opera-componisten en tenslotte om 23 uur de eerste symfonie van Elgar, gespeeld door het Filharmonisch orkest o.l.v. John Barbirolli. De KRO opent om 19.30 uur op Hil versum II (298 m) het avondprogramma met de „Tour de Danse". Om 20 uur kunt u luisteren naar een uitvoering van de Missa Solemnis van Fr. Liszt. Het pro gramma Reisoogst om 21.30 u. bevat weer vele interescsante bijdragen. Vervolgens is er om 22 uur een causerie van dr. B. Kahmann C.s.s.R. in de rubriek „De zingende kerk", waarna om 22.40 uur Leo Nelissen zijn rubriek „Vreemd" pre senteert. Tenslotte is er om 23.10 uur „Disco-rendez-vous". (Advertentie) V/er middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. f BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN E'ÉN TABLET OPPASSER De chauffeur van de Ameri kaanse miljonair Harry Wright is bij gerechtelijke uitspraak aangesteld tot „oppasser" over zijn baas, hetgeen in de eerste plaats wil zeggen dat hij op diens vermogen moet passen. Tegen een maandelijkse belo ning van duizend dollar moet de chauffeur er voor zorgen, dat de miljonair er niet meer dan twee duizend per maand uitgeeft. DIERENVRIEND De 46-jarige aannemer Spirol Kon- dites, die al 19 veroordelingen voor inbraak op zijn naam heeft staan, is op een van zyn rooftochten de dupe van zyn goede hart geworden. Toen hy by zyn laatste karweitje in een flat in Westminster ingebroken en een camera en enkele andere voor werpen had gestolen en op het punt stond er vandoor te gaan, zag hy op een richel boven zijn hoofd een hond die naar beneden dreigde te vallen. Kontides bedacht zich niet, klom in een regenpijp en redde de hond van een wisse dood. Tydens deze klauter- party echter gleden zijn voeten uit en viel hy door een glazen dak waarbl hy een arm brak. Zo vond de polith hem met zyn buit. De rechter zei tegen hem: „U ben een man die klaarblijkelijk een goec hart bezit om na uw misdrijf terug U gaan en een hond van een waarschijn lijke dood te redden". De rechter streek over zijn bart, zuchtte, en ver volgde: „Over veertien dagen zal ik in mijn uitspraak belonen". Nu heb ik er genoeg van elk. avond naar uw lage streken t. kijken. 45) ,Dat weet ik wel." En om het nog welgemeender te doen klinken, herhaalde ik het. „Dat weet ik heel goed, Sonia." ,,Ik weet niet of ik je er nog meer van vertel. Wat ben jij eigenlijk voor een rotvent om je neus in de lucht te steken omdat een man in de bak heeft gezeten! Laat mij je vertellen dat je er- zelf ook niet zo heel best voorstaat, me neer Nelson. Bill mag zich dan wel een beetje vergist hebben inzake wat klein geld, maar nog nooit heeft hij zich be vonden in een positie als die waarin jij nu verkeert. Ik zou niet graag in jouw schoenen staan, David Nelson, zelfs niet in die van je horrelvoet", ,,Een vergissing over wat kleingeld. Zei je dat, een vergissing over wat kleingeld?" ,,Zo dachten Bill en ik erover. Maar weet je wat die scooiers in Kaapstad deden? Ze noemden het ver-duis.te- ring." Ze sprak het woord voorzichtig en correct uit. „Hij exploiteerde toen een reisbureau. Ze borgen hem op voor twaalf maanden. Ik heb op hem ge wacht, ik zal er altijd trots op zijn dat ik op hem gewacht heb. Dat is nu al weer jaren geleden, maar sinds hij er uit kwam is hij de beste man geweest die welke vrouw ook zich zou kunnen wensen". „Verduistering." Ik voelde een lach in me opkomen. „Waarin dacht je dan dat hij gemengd v;as geweest? Moord?" Nu kwam de lach onweerstaanbaar uit mijn keel, in grote stoten zoals de hik. Ik stond op en gooide mijn glas op de grond met mijn mouw. De bar begon nu vol te worden en de mensen keken naar ons. Houd jezelf wat in bedwang, Dave Nelson, zei ik in mezelf. Maak er geen vertoning van. Sonia lag in haar stoel als een vaatdoek en keek naar me met verbijstering. „Een fijne rotvent ben jij, Dave Nelson. Je hebt whisky op mijn jurk gemorst." „Verduistering. Twaalf maanden. Ex cuseer me." De lach welde weer in me op, terwijl ik mij onzeker een weg baan de door het lokaal naar de deur. Bui ten in de hall zag ik Bill Rogers op zijn kromme benen naar me toe komen waggelen, met een onzekere glimlach op zijn gezicht. ,Hoe gaat het Dave, ouwe jongen?" .Beter dan ooit." Opnieuw barstte ik uit in een schaterlach. „Vertel mij die mop ook eens." Ik schudde mijn hoofd, hulpeloos van het lachen. „Is het wijfie daarbinnen? Is me ook wat, ik werd opgehouden en het is nog wel een soort trouwdag van daag." „En of ze binnen is, goeie, ouwe Kaapstad-cowboy. „Ze is boven haar theewater en wacht op je en ze heeft stoom afgeblazen. Weet je hoe lang ze gewacht heeft, Bill? Twaalf maanden." Ik zag Bill's rode gezicht, ik zag zijn harige vuist aankomen. Daarna voelde k een slag opzij van mijn gezicht en had de met onplezierige gewaarwording dat ik door de lucht vloog. zette mij er toch niet tegen dat hij mij de trap op volgde. Ik hoorde stemmen in de flat, maar kon niet onderschei den van wie ze waren. „Bent u getrouwd, meneer?" Het was de taxichauffeur die achter me aan kwam. „Ja, waarom?" „Alleen maar dat het wel goed zou zijn een behoorlijk antwoord te hebben wanneer u gevraagd wordt wat er met uw oog is gebeurd. ,De vloer kwam in eens naar boven en gaf me een dreun,' maakt ze meestal wel aan het lachen, als uw vrouw tenminste gevoel voor hu mor heeft." „Dank je." „Als u geen biefstuk heeft voor dat oog, en wie van ons heeft dat nog vandaag, kan ik ijs of een halve rau we ui aanbevelen. Zal ik de sleutel voor u in het slot steken?" „Nee, dank je." Nog bleef hij rond hangen. „Wat is er nu nog?" „Zal ik uw das een beetje recht trek ken, meneer?" Hij deed dat en kuchte toen verontschuldigend. „De rit. De me ter wijst drie shilling sixpence aan." Ik gaf hem vijf shilling en hij scheen zeer tevreden. Daarna draaide ik de sleutel om in het slot, opende de deur en ging de woonkamer binnen. Het ta bleau dat mijn ogen aanschouwden, weigerde ik eerst te geloven. Het scheen deel uit t,e maken van de algemene onwerkelijkheid van mijn ervaringen. Ik knipperde ernaar met mijn ogen, maar het veranderde niet. 11 „Zo, hier zijn we er. ouwe jongen," zei de taxichauffeur. „Afgeleverd aan do micilie, volgens mijn opdracht. Hoe voel je je nou?" Ik knipperde vanuit de taxi naar bui ten zag de dunne straaltjes regen en herkende ons blok flats. „Wie z'n op dracht?" De chauffeur was een jong en tame lijk beschaafd man met een bril zon der randen. Hij zag er uit alsof hij een goede assistent geweest zou zijn voor Charles Peers. „Uw vrienden in de Ru bicon Club, mijnheer. Ik heb van ze begrepen dat er een beetje gestoeid was, alleen maar wat gein, weet u wel. Ze waren erg bezorgd en vroegen mij u zo nodig tot uw flat te begeleiden." „Da s helemaal niet nodig, ik voel me best." Tj"^?aa£ ^en zeker van, meneer." Hij lachte bemoedigend, zoals een dok ter dat ook doen kan „Nou komt u er maar eens uit." Het was volkomen juist dat ik me prima voelde zolang ik zat, maar zo gauw ik begon te lopen begon er een dof gehamer in mijn voorhoofd. Ik had wel niet direct hulp nodig, maar ver- (Van onze parlementaire redactie) De recente gegevens over de tot nu toe bewezen hoeveelheid aardgas welke uitwijzen dat thans op 1100 miljard m3 mag worden gerekend i.p.v. op ongeveer 500 miljard hebben uit de aard der zaak invloed op de planning van de af zet, zowel wat de tijdsduur als wat de spreiding van de afzet betreft. Dit. deelt minister Andriessen (Econo mische Zaken) mede in zijn antwoord op vragen hieromtrent van de Tweede-Ka merleden Maenen en Westerterp (beiden K.V.P.). Minister Andriessen merkt o.m. in zijn antwoord op: Op grond van de thans bekende hce- veelheid mag ervan worden uitgegaan, dat op basis van de in de aardgasnota 1962 ontwikkelde afzetplannen de leve ringen tot ongeveer het jaar 2000 zullen kunnen worden voortgezet. De planning van de aardgasafzet wordt bepaald door de N.V. Nederlandse Gasunie. Aan de minister komt slechts het recht van goed keuring van de door deze instantie aan hem voorgelegde afzetplannen toe. Uitgaande van het huidige jaarlijkse energieverbruik zou in 1975 moeten wor den gerekend met een energieverbruik van ruim 50 min. ton standaardsteenkool, welk cijfer de minister onder voorbehoud geeft. Op grond van uiteraard globale ra mingen meent de minister te mogen verwachten, dat het aandeel van het aardgas in het nationale energieverbruik op de duur zal kunnen stijgen tot onge veer 30 pet. van het totale verbruik. Rose zat in een leunstoel met haar benen onder zich gevouwen en rookte een sigaret. Haar gelaatsuitdrukking was levendig en zelfs vrolijk. James en Marian zaten samen op de sofa, James met een gezicht alsof hij zojuist naar een radio-programma over de laatste tendens in muziek had geluisterd, Marian bezig met het breien aan een vormeloos, lichtpaars kledingstuk. En in mijn leuningstoel, tegenover Rose en tintelend van goedmoedigheid, zag ik Jake Beverley zitten. Bij mijn verschijning verdween als bij toverslag de sfeer van geanimeerd heid en vriendelijkheid die totdien ge heerst had. Rose kreeg onmiddellijk een uitdrukking van angst en verdriet over zich, alsof ik er nog erger uitzag dan ze reeds gevreesd had. James' mond viel open alsof zijn Derde Pro gramma ineens bebop was gaan spelen. Marian boog haar hoofd dieper en ging woest door met haar breinaalden. Al leen Beverley zond mij onverstoord een vettige glimlach van welkom toe. „Dave. wat is er gebeurd?" Rose kwam naar me toe met een zodanige uitdrukking van bezorgdheid op haar gezicht dat ze me toneelmatig voor kwam. „De vloer kwam ineens naar boven en gaf me een dreun." Marian haalde haar neus op. James scheen het antwoord te overwegen en deed zijn mond dicht met een afkeu rende klap. Rose zei: „Doe niet zo dwaas, je hebt gevochten." (wordt vervolgd) Dingdag 19 november HILVERSUM I 402 m AVRO: 12,00 Lichte orkestmuz. 12.20 Regeringsuitz.: V.d. landb. 12,30 Land en tuinb.meded. 12.33 Dansorkest en zangsol. 13.00 Nws. 13,15 Meded., event, act. of gram. 13,25 Beursber. 13,30 Lichte orkestmuz. 14,00 V.d. vrouw 14,40 School radio 15,00 Brabants blaastrio. moderne muz. (stereofonische uitz.) 15,30 Harp- recital, moderne muz. (gr.) 15,40 Voordr. 15,55 V.d. jeugd 16,30 V.d. jeugd 17,30 New York calling 17,35 Gram. v.d. jeugd 18,00 Nws. 18,15 Event, act. 18.20 Orgel spel, lichte muz. 18,30 Radio Volks-uni- versiteit: Levende letteren - een vraag gesprek met mr. Hans van Straten en Jan Vermeulen over van Stratens boek over de schilder/drukker Werkman, door Jacques den Haan 19.00 V.d. kind. 19,05 Paris vous parle 19,10 Pianorec., klass. en moderne muz. (stereofonische uitz.) 19.45 Ini. tot muziekbegrip, muz. lez. 20.00 Nws. 20.05 Muziek-revue 21,00 Radar radio-periodiek 21,45 Zigeunerork. (gr.) 22,00 Bekende opera-aria's 22.30 Nws. en meded. 22,40 Act. 23,00 Moderne orkest muz. (gr.) 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m KRO: 12,00 Angelus 12.04 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 V.d. boeren 12,45 Platennws. 12,55 Kath. nws. of act. 13,00 Nws. 13,15 Draaien maar!, lichte gram. 14,00 V.d. plattelandsvrou wen 14,10 Wissewassen licht progr. (herh. van zondag jl.) 14,30 Als de dag van gisteren, klankb. 15,00 Moderne gram. 15,20 Voordr. 15,45 Moderne gram, 16,00 V.d. zieken 16,30 U hebt voorrang, gods dienstig progr. 17,00 V.d. jeugd 17.45 Gram. 17,50 Regeringsuitz.: Caraïbisch toneel (2), door mr. J.C. de Wit 18,00 V.d. jeugd 18,20 Uitz. van de Boeren partij: Tot u spreekt dr. A. Zeegers 18,30 Licht ens. en sol. 18,50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19,00 Nws. 19,10 Act 19,30 Dansork. 20.00 Gew. muz. (opn.) 21,30 Reisoogst. zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden (dl. 4). klankb. 22,00 Geest, liederen 22,20 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Vreemd: een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders 23,10 Disco-Rendez vous 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12,35 Lichte muz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio 15,45 Tipica 16,00 Nws. 16,03 Beursber. 16.09 Duitse les 16.24 Kamermuz. 16,55 Kamermuz 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,45 Volks- muz. 18,00 Nws. 18.03 V.d. sold. 18.28 Paardesportber. 18,30 Orkestconcert 19.00 Nws. 19,40 Gram. 19,50 Syndicale kro niek 20,00 Hoorspel 21.00 Lichte muz. 21.15 Jazzmuz. 22,00 Nws. 22.15 Americana 22,35 De zeven kunsten 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Show Time 23,55 Nws. 24,00- 0,10 V.d. scheepvaart. BRUSSEL FRANS 484 m: 12,03 Gevar. muz. 12.30 Gevar. muz. en rep. 15,03 Moderne en klass. (Advertentie) (Advertentie) Ringers' Eén van klassieke creaties: PALAIS DES DAMES - fijne melk chocolade met zachte mocca-caramel- vulling. Heerlijk! Een delicatesse die al jaren tot de meest gevraagde Ringers-soorten behoort. muz. 16,45 Gevar. muz. 17,00 Nws. 18,0.' V.d. sold. 18,40 Lichte muz. 19,30 Nws 20,30 Gevar. muz. 22,00 Wereldnws. 22,li Jazzmuz. 22,55 Nws. Woensdag 20 november HILVERSUM 1 402 m VARA: 7.00 Nws. 7,10 Ochtendgym 7,20 Soc. strijdlied 7.23 Lichte gram (7,30 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws .en soc. strijdlied 8,18 Lichte gram. 8,55 Kookpraatje 9,00 Gym. v.d. vrouw 9.10 Klass. kamermuz. (gr.) 9,35 Waterst. VPRO: 9,40 Schoolradio VARA: 10,00 Disco-varia (gr.) 11,00 V.d. vrouw 11,40 Cabaretprogr. HILVERSUM II 298 m NCRV*. 7,00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dag opening 7,20 Kamermuz. (gr.) 7,45 Ra diokrant 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 8,45 Intern, volksliederen en -dansen (gr.) 9,00 V.d. zieken 9,35 Lichte gram. 9,40 V.d. huisvrouw 10,10 Klass. gram. 10,30 Morgend. 11,00 Moderne muz. voor twee piano's (gr.) 11,15 Een Hollandse familie in de Franse tijd, hoorspel (dl. 9) 11,45 Lichte gram. (Advertentie) neem toch een 7. w i t sers^ prevc i s few e r k W' f Dinsdag 19 november NTS: 14.00-14,25 Schooltelevisie: Dene marken, land van gulle gastvrijheid - VARA: 19,30 Mijnheer de voorzitter. politiek progr. 19,58 't Manneke NTS; 20,00 Journaal VARA: 20.20 Achter het nws. 20,45 De muziek van Harold Ar len. progr. uit de serie Amerikaanse componisten 21.15 Reactie op reacties 21,20 Dick Powell - Een terrier, tv-filro 22,10 Ouderavond NTS: 22,40-22,45 Journaal. FRANS BELG.: 18,30 Berichten 18.3" De kunst en haar geheim 19.00 De aardt en de jaargetijden 19.30 Les Pionniers de la Western Union, film 20.00 Journaa 20,30 Age tendre et tête de bois 21,15 Europese bibliotheek 21,50 Table ouvertc 22,15 Journaal. VLAAMS BELGIë: 14.05-15,15 School televisie 19,00 De socialistische gedachtf en actie 10,30 De Flintstones. tekenfilm 19,55 Sport 20.00 Nws. 20.20 De kat oy de koord: Minnelijke schikking, tv-feuill 20,55 Progr. over ziekten van onze tik 21.45 Eurovisie: Fruen fra havet (Dc vrouw van de zee), ballet 22.25 Nws. kek™ hen op de een on andere manier maar Hinter en Minter de coprop na. „Zo'n schurken..! Ze hebben de an dere circoprop natuurlijk ook gestolen!" ze.i Minter woedend. *,0„ konden we erdwijnende cir- achterna! Hinter haalde zijn schouders op. „We moeten de politie waarschuwen." meen- kb „Maar zoals altijd is Zeeg na tuurlijk in «geen velden .of wegen te he speuren, als je hem nodig hebt!" Nu was dit niet helemaal waar, want op datzelfde ogenblik vulde een aan zwellend gejammer het luchtruim en toen de jongens opkeken zagen zij daar - - - 7--O-" >»«l O-ÖIU^UCIII Xld< Zee,g als een ^duizelige vlieg tegen v.de Ide benzine op is..! hemel zwalken. „Help..! Help..!" riep de veldwachte met dunne stem „Ik kringel rond.. II d-draai alsmaar' in cirkels..! Ik kaï niet s-stoppen! Haal me er af v-voo'

de Stem | 1963 | | pagina 5