Aref stelt revolutionaire raad in Ook Goirlese vrouw hekent gilmoord Machinist doodt stuurman in dronkemanstwist house of enqiand Enkele slach tof Iers, onder wie een dode. door storm Instemming van Nasser Aanhouding i.v.m. verdacht overlijden Zeeuws drama in Antwerpen )nel iiaardrogen zonder warmte Magisch oog DAGBLAD VOOR ZEELAND Nieuw Frans EEG-initiatief In Den Bosch Ontbinding nationale garde A Igerije-Marokko Commissie gaat geschil bijleggen Parathionvergiftigingen opgelost Poujade terug in de politiek VS in Navo-raad: „Steun regimes in het Oosten toch niet!' Elders twee doden Vrouw ontdekt lijk van haar man Erg opgewonden Van daan reconstructie MOBILISATIE IN MALEISIE Busje tegen vliegtuig rude JAAkoANw no. 24444 VjlM God, Koningin en Vaderland cht was een sterke en kolonisatie van i avonturiers zoch- het geheimzinnige Zij vernietigden er xico en Peru om der il. Toen in de negen- jk aan goud bleek te we klanten en ge- de Stille Zuidzee, erden in Amerika i de regionen, die Brits Columbia, de zijn opbloei en ont- spectaculaire goud- In het tijdvak van 1898 tot 1960 >rd in het gebied van de ondike goud gewonnen ter tarde van 250.000.000 in to il. Het goudjaar bij uitstek was 90. Toen had, de produktie zo'n ote omvang, dat het gewonnen ud 22.775.000 ivaard was. Op t ogenblik heeft de jaarlijkse iduktie een waarde van circa ee miljoen dollar. beren. Hij leefde een halve eeuw van de opbrengst van de claim. Deze foto werd ge maakt aan het eind van de vorige eeuw. in Barkerville horen, dat deze ee plaatsen de gouden zuilen n, waarop het thans zo wei- rende Brits Columbia rust. Al ans historisch bekeken. Tegen- )ordig is het namelijk zo, dat ud slechts een klein onderdeel van de produktie van die Ca- dese provincie. Maar.... het eiendste onderdeel' Het snel drogen van de vrouwelyke eken, zonder hiervoor onder een u me kap te moeten zitten, is uit vonden door een Italiaanse kapper, •t klinkt als een sprookje. Deze kap- r heeft tabletten samengesteld van chtaantrekkend (hygroscopisch) ut. Voor kort haar worden de fa tten in de krulrollen aangebracht, or styl haar heeft hy een muts, met het hygroscopisch zout ge- erd is, ontworpen. Na gebruik kun- n de tabletten in de oven gedroogd >rden en nog eens worden gebruikt. >k het vocht van een haarverstevi- r wordt door de tabletten geabsor- erd. Verpleegsters zullen in de toekomst •llicht in hun taak wat worden ont- ;t door een nieuwe uitvinding. Het een klein apparaatje met zeer ge* elige draadjes, die in bed kunnen irden bevestigd en die de lichaams- nperatuur van de zieken aan een itraal opgesteld meetapparaat door ven, waarop de temperatuur wordt registreerd. Het meten van de li- aamstemperatuur hoeft daardoor ■t meer met een thermometer te ge- .iren, wat vooral een uitkomst is or zwaar zieke patiënten. Vooral nachts kan de verpleegster nu een >ot aantal patiënten controleren zon- r hen in hun slaap te storen. lout je voor snurkers Tijdens een onlangs te Belfast houden Brits Medisch Congres is n verheugende mededeling ge- an voor snurkers. Er is een af- ende methode gevonden tegen ze kwaal, die erger is voor de rtners dan voor de lijders zelf. t middel is zeer eenvoudigvoor t slapen gaan vijf minuten ste- i kauwen en bijten op een stuk hout. Dit vermoeit de kaak-, Is- en keelspieren, en schijnt al- het snurken zoal niet geheel, n toch gedeeltelijk te doen ver fijnen. Het middel werkte al- ans bij alle 500 proefpersonen, wie het geprobeerd werd. Het utje-bijten dient echter wel iede- avond te worden herhaald. Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlancfie Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hoofegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 -DTN-S-D A-G -19 -NOVEMBER -196. Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, exd. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 incasso; 0,67 per week Prijs van buitenlandse abonnementer op aanvraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplagt 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bi contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) WEER STAATSGREEP Kolonel Abdoel Salem Aref van Irak, leider van de staatsgreep van gisteren, waarbij hij namens het leger de macht in handen heeft genomen en een revolutionaire raad heeft ingesteld. De Franse minister van financiën heeft tijdens een toespraak, die hy gisteravond in Clermont Ferrand hield, aangekondigd, dat de Franse regering „binnen enkele dagen" in Brussel nieuwe initiatieven zou ontplooien, „teneinde Frankrijks ver knochtheid aan de Europese éénwording te bewijzen". Minister Giscard d'Estaing zei, dat de Franse initiatieven in het bijzonder be trekking zullen hebben op de landbouw. IN IRAK De strijdkrachten van Irak hebben gisteren, onder leiding van president Abdoel Salam Aref, een naar het schijnt ge slaagde staatsgreep ondernomen tegen de regering van de Baath-partij. Om vijf uur in de middag, twaalf uur nadat de 42-jarige president, die niet tot de Baath-partij behoort, persoonlijk de staatsgreep voor de radio aankondigde, meldde radio- Bagdad, dat het leger alles onder controle had gebracht. Een uur daarvoor werd nog melding gemaakt van verspreide schoten. Voor het gehele land is een uitgaansverbod afgekondigd. De luchthavens zijn gesloten. Dagbladen mogen niet ver schijnen. (Van onze correspondent) De Bossche recherche stelt reeds ver scheidene dagen een onderzoek in naar de omstandigheden waaronder de 49- jarige textielkoopman F. Burg op zon dag 10 november in zijn woning aan de Hinthamerstraat te Den Bosch is overle den. Hij werd toen, zonder tevoren ziek tej zRn geweest, dood in de keuken van zijn woning gevonden. Zowel de huisarts als de G.G.D. wei gerden een verklaring over overlijdens- oorzaak af te geven, waarop dokter Zel- denrust werd ingeschakeld. Deze heeft een sectie verricht, waarvan het rapport tot op dit moment nog niet in Den Bosch ontvangen is. Na de sectie heeft dr. Zel- denrust ook geen mondelinge medede lingen over de doodsoorzaak gedaan. Intussen had de recherche ver schillende familieleden van de over ledene verhoord. Daarbij constateer de zij tegenstrijdigheden en onjuist heden. In verband daarmee is een Bos schenaar in arrest gesteld, die ech ter tot nu toe nog geen enkele vorm van bekentenis heeft afgelegd. Be kend is in ieder geval dat de onder linge verhoudingen in het gezin van de overledene te wensen overlieten. De politie staat thans voor het pro bleem dat hedenmorgen om tien uur de termijn verloopt gedurende welke iemand onder verdenking in arrest kan worden gehouden. Men heeft dan slechts twee mogelijkheden, nl. een voorgelei ding bij de officier van justitie, hetgeen alleen kan bij een bekentenis of bij vol doende bewijsmateriaal, of vrijlating. De nieuwe plaatsvervangende op perbevelhebber van de Iraakse strijd krachten, generaal-majoor Hardan Ab doel Ghaffar, verklaarde dat de staatsgreep was gericht tegen de na tionale garde in het land, bestaande uit knokploegen van de Baath-partij, ,,en niet tegen een bepaalde groep of partij". Waarnemers in Libanon hebben echter sterk de indruk, dat de nieu we machthebbers wel degelijk de bedoeling hadden de Baath-partij te treffen en niet slechts haar nationale garde. Dit blijkt volgens hen uit het gejuich waarmee de staatsgreep werd ontvangen in Egypte, waar presi dent Nasser in juli openlijk brak met de beweging der Baathisten in Irak en Syrië, uit de scherpe veroor deling ervan door de Syrische radio en uit het feit dat de Iraakse radio gisteren weer Egyptische liedjes uit zond o.a. het revolutionaire „Allah is groot", dat de Egyptenaren in 1956 in de strijd om het Suezkanaal ook aanhieven en het volkslied van Nassers Verenigde Arabische Repu bliek. President Aref heeft een revolutionaire raad ingesteld, waarvan de leden allen militairen zijn. Deze nieuwe raad heeft Aref voor de tijd van een jaar buiten gewone bevoegdheden toegekend, die daarna kunnen worden verlengd. In de radiotoespraak waarmee presi dent Aref de macht in handen nam, gaf hij de nationale garde, die gevormd werd door de voormalige vice-premier en Baath-extremist Ali Saleh at Saadi, die vorige week verbannen werd en nu in Spanje vertoeft, opdracht zich te ontbin den en alle wapens in te leveren. Uit de meldingen over strijd valt op te ma ken, dat een aantal gardisten dit niet zonder verzet gedaan heeft, hoewel de betrokken gardisten tegen het goed uit geruste leger geen kans maakten. Of en hoeveel slachtoffers bij de ge vechten vielen, is niet bekend. De gehele dag door herhaalde radio-Bagdad de op roep aan de gardisten zich over te geven I en waarschuwde zij, dat iedereen die zich tegen het leger zou verzetten, neerge schoten zou worden. „Bel 9288, bel 9288", riep radio-Bagdad. Via dit tele- foonnummer moest de bevolking de aan- 1 wezigheid van leden van de nationale garde in haar omgeving bekendmaken. In Syrië, waar de Baath-partij nog aan de macht is, was het gisteren rustig. Het leger is in staat van paraatheid gebracht. Radio-Damascus meldde gister avond laat, dat nog steeds gevechten aan de gang waren in Bagdad. Be vestiging dezer berichten was echter niet te verkrijgen, zodat men aan neemt dat de wens hier min of meer de vader der gedachte is geweest. Radio-Damascus voer fel uit tegen de Radio-Damascus voer fel uit tegen de staatsgreep en bestemplde die als het werk van „verdachte elementen, gesteund door reactionairen van de oliemonopolies, opportunisten en afgedwaalden". De Sy rische revolutionaire raad, aldus radio- Damascus, blijft het internationale Baath commando beschouwen als „de vertegen woordiging van de ware Arabische revo lutie". „De mannen die nu in Irak op het toneel zijn verschenen schijnen de werkelijke vijanden van het Arabische volk vergeten te zijn, toen zij hun troe pen terugriepen uit het noorden en bevel gaven op te treden tegen het volk". (Gro te Iraakse legereenheden waren steeds gestationeerd in het noorden van het land om op te treden tegen de opstandige stam der Koerden). De sterke man van Syrië, generaal-majoor Amin El Hafez, premier en opperbevelhebber der strijd krachten, was in Bagdad toen Aref daal de macht in handen nam. Het is niet bekend wat er met hem gebeurd is. De conferentie van minister van buiten landse zaken van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid heeft een zeven naties omvattende arbitragecommissie benoemd, die het Algerijns-Marokkaan se grensgeschil moet bestuderen en moet aanbevelen hoe dat geschil kan worden opgelost. Zijn instemming betuigend, verklaarde de Algerijnse woordvoerder, Mohamed Jazid echter, dat zijn land gekant bleef tegen enigerlei herziening van de grens. „Ik wens hier echter aan toe te voegen dat de samenstelling van de commissie ons bevrediging schenkt", zo zei hij. De oprichting van de arbitragecommissie 1 is een uitvloeisel van de recente con ferentie van Bamako. De aanbevelin gen van de commissie zullen echter niet bindend zijn. Marokko is tevreden over de samenstelling van de commis sie. Een harde zuidwester soms tot windkracht tien raasde gisteren over ons land. PRINS NORODOM Sihanoek, staatshoofd van Cambodja, heeft zijn 17-jarige aoon Norodom Naradipo. student in rood- China, aangewezen als zijn opvolger als hoofd van de Sangkoem-partij. Hij zal t.z.t. ook staatshoofd worden. DE GERUCHTEN, die het politiekorps in Culemborg zo in opspraak hebben ge bracht, worden thans diepgaand onder zocht. De meest bekritiseerde figuur in de heel affaire, de inspecteur-korpschef P. van Riessen, heeft verlof gevraagd en gekregen. IN SINGAPORE zijn acht hoge officie ren van de Indonesische inlichtingen dienst gearresteerd. Zij moesten de be volking ophitsen tegen de federatie Ma leisië. MAROKKO heeft weer een parlement, waardoor een ginde komt aan de. ab solute macht van koning Hassan II. (Van onze verslaggever) Ook de tweede vergiftigingsmoord (die van Goirle) is thans, na ruim een maand, opgelost. Gistermiddag heeft de 60-jarige echtgenote van het 68-jarige slachtoffer Wvan Nuenen uit Goirle, mevrouw Gra- da van M., tegenover de recherche van de rijkspolitie district Tilburg be kend haar man te hebben vergiftigd. Zoals wij eerder berichtten, werd mevr. Van M. vrijdag jl. tegelyk met haar in wonende gehuwde 20-jarige dochter Bep en haar 23-jarige schoonzoon Piet H., ge arresteerd. De dochter en schoonzoon zijn gisteren na de bekentenis onmiddellyk op vrye voeten gesteld. De motieven die de vrouw tot de moord op haar man hebben geleid ziin nog met bekend. Althans, de rijkspolitie wilde gisteren hangende het verdere onderzoek hierover geen verdere me dedelingen doen. Mogelijk komt er nu binnenkort ook een definitief antwoord op de vraag of er een samenhang bestaat tussen de moord op de 55-jarige Tilburger G A Haneveer en die op de Goirlenaar W vari Nuenen. De vergiftigingsmoorden verto nen een wel zeer merkwaardige overeen komst. Beide mannen overleden na het drinken van kolfie. die een behoorlijke dosis dodelijk giftig parathion bevatte Beide vrouwen hebben na lange verho ren bekend het gif erin gedaan te heb ben. De 50-;arige mevrouw O. H.-v H heeft namelijk vorige week maandag te genover de Tilburgse recherche reeds bekend haar man, G. A. Haneveer, ver giftigd te hebben. Opmerkelijk is ook dat de moorden kort na elkaar plaats hadden. De T-i- burger G. A. Haneveer werd op vrijdag 11 oktober vergiftigd. De Goirlenaar W van Nuenen stierf op dinsdag 15 oktober de dag waarop Haneveer te Tilburg werd begraven. 6 Enkele buien Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteravond 23.15 uur: Nu en dan buien en enkele opklarin- kns, !frt,'RC tot mati?c' langs de Rust af en toe nog harde zuidweste lijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lager. Vandaag: zon onder 16.45 uur. Maan onder 18.56 uur n°52guu:r.ZOn °P 8,07 UUr' Maan °P De 43-jarige papierhandelaar Pierre Poujade maakte gisteren bekend, dat hH in de politiek zal terugkeren om herver kiezing van Charles de Gaulle tot pre sident te verhinderen. Zijn partij, de bond ter verdediging van winkeliers en ambachtslieden (U.D. C.A.), zal binnenkort een nationale cam pagne beginnen om voldoende steun te krijgen. De officier van justitie, mr. G. J. M. Temmink, verklaarde onlangs dat er geen aanwijsbaar verband was tussen beide moordzaken. Het is echter niet onwaarschijnlijk dat door de bekentenis van mevrouw Grada van M. gisteren nieuwe feiten aan het licht zijn gekomen, die de opzienbarende gelijkenis van de beide moorden kunnen verklaren. In de speciale bijeenkomst van de per manente raad van de NAVO hebben de Verenigde Staten hun bondgenoten op het hart gedrukt de kredietverlening voor handel met de communistische lan den te beperken tot kredieten met een looptijd van vijf jaar. Engeland heeft dit verzoek, dat was overgebracht door de Amerikaanse onderminister van buiten landse zaken George Ball, afgewezen. Ball vroeg de westelijke landen niets te ondernemen dat tot steun van de Sov jet-Unie of zijn regime zou kunnen die nen. Ook vroeg hij, in het bijzonder niets te ondernemen dat tot vergroting van de communistische wapenproduktie kan leiden, of een eind kan maken aan de moeilijkheden waarin de Russische landbouw momenteel verkeert. De Britse regering is bepaald niet be reid zich tot dergelijke maatregelen te verplichten, aldus deelde Edward Heath, Brits minister van handel, mede. De zes E.E.G.-landen zouden Ball ge antwoord hebben, dat zij in feite al ja renlang geen kredieten met een langere looptijd dan vijf jaar verstrekken aan hun communistische handelspartners. De storm met windkracht negen a tien heeft gisteren in ons land enkele ongelukken, waarvan één met dodelijke afloop, veroorzaakt. In Dordrecht werd op de brug over de Oude Maas de 23-jarige lerares van een huishoudschool, mej. J. D. uit Dordrecht, door een hevige windstoot met haar fiets van het rijwielpad op de rijbaan geslin gerd, waar zij door een auto werd ge grepen. Zeer ernstig gewond is zij in een ziekenhuis opgenomen. In Veenendaal werd de 51-jarige J. de Haan, met zijn bromfiets op weg naar zijn werk, door een afgerukte tak ge troffen. Hij werd met o.a. een schedel- basisfractuur naar het ziekenhuis in Vee nendaal overgebracht, waar hij in de loop van de dag is overleden. Hij was gehuwd en had zeven kinderen. Te Rotterdam werd een student in de Witte de Withstraat door een omwaaien de boom getroffen. De jongeman is in een ziekenhuis opgenomen. Twee man nen, die van hun fiets waaiden, kwa men eveneens in het ziekenhuis terecht. Een elfjarig meisje werd gewond door vallend glas. In Cherbourg werd een metselaar van een steiger geblazen. Toen hij be wusteloos op straat lag werd hij door (Van onze Belgische correspondent) Tijdens een dronkemanstwist aan boord van het Nederlandse binnenschip „Stad Amsterdam I" heeft de 49-jarige machinist A.M. uit Hansweert zijn 53-jarige stuurman Jacob G. Houtekamer uit Wemeldinge met een bajonetsteek gedood. Het drama gebeurde gisteren, terwijl het vaartuig lag gemeerd in de Antwerpse haven, aan nummer 52 van het Amerika-dok. Aan boord bevond zich ook nog de Duitse echtgenote van de stuurman. M. en Houtekamer waren in opdracht van rederij Van Swieten uit Amster dam zondagavond aan de wal gegaan om in de gaarkeuken, die aan de Oost- Kaai van het Amerika-dok te Antwer pen ten behoeve van de zeelui is ïnge- nent hun avondmaal te gebruiken. 5 ij- lp vaart voor de K.N.S.M. een pendeldienst Amsterdam - Antwerpen. dingeP8r *S KorstaiUe uh Wemel- He *aa*ste tijd was de verhouding tussen M. en Houtekamer door allerlei Kleine voorvalletjes niet meer zo best. Beiden hielden van een borreltje. In net schippersrestaurant ontstond twist .^en en Houtekamer. De laatste wilde ïaar de Antwerpse binnenstad om nog wat pret te maken, maar M. wilde daarvan niet weten: er stond een felle wind en de machinist oordeelde het raadzaam niet lang van de schuit weg te blijven. Ruziemakend verlieten zij het restaurant. Aangezien de twee mannen stevig hadden gedronken, bleef het niet bij woorden alleen, maar wer den er wederzijds rake klappen uitge deeld. Na de vechtpartij ging M. eerst aan boord en zocht zijn hut op. Even latei- kwam ook Houtekamer opdagen. Zijn vrouw was reeds naar bed gegaan. Hij was erg opgewonden en in plaats van te luisteren naar de aanmaningen van zijn vrouw, verliet hij opnieuw zijn ka juit. Geruime tijd verliep. In de hut hoorde mevr. Houtekamer slechts het .loeien van de wind. Uiteindelijk ongerust geworden over het lange uitblyven van haar man, kleedde zij zich aan en stapte naar bui ten. Slechts enkele stappen van de hut, op de overloop, lag het lichaam van stuurman Jacob Houtekamer. In pa niek alarmeerde de vrouw de schippers van de langszij gelegen schepen, maar nauwelijks was langs die kant hulp op gedaagd of een wagen van het Rode Kruis kwam de Oostkaai opgeschoten: machinist M. was terug naar de gaar keuken gestrompeld en met horten en stoten had hij er verteld dat er aan boord van de Amsterdam I was ge vochten dat hij zijn stuurman had neer gestoken. De ziekenwagen bracht het slachtof fer naar het Stuivenberg-hospitaal, doch hulp kon niet meer baten: de man was al dood. O Een onderzoek wees uit dat Houte kamer door een steekwapen in de hart streek was getroffen. Naast het lijk was een oude bajonet van het Duitse leger gevonden. De Antwerpse politie reken de M. in. Hij vertelde dat hij die bajo net steeds onder de matras van zijn bed bewaarde en dat hij er gebruik van had gemaakt, omdat Houtekamer hem te lijf wilde gaan. M. is in de Antwerp se gevangenis opgesloten. Het Antwérp- se parket heeft ervan moeten afzien gis teren in de loop van de dag de recon structie te doen geschieden, omdat M. nog niet voldoende ontnuchterd was. Zijn uitleg was onsamenhangend en tijdens de ondervragingen had hij nei ging in slaap te vallen. De reconstruc tie zal daarom vandaag plaatshebben. Machinist A. M. is gehuwd en vader van vier kinderen, van wie reeds twee zijn getrouwd. Het echtpaar Houteka mer is ingeschreven te Wemeldinge, Nieuwendijk 5. Het schip aan boord waarvan de noodlottige twist plaatshad, ge meerd aan nr. 52 van het Amerika dok te Antwerpen. De koning van Maleisië heeft gisteren een proclamatie getekend, waarbij in Malakka mannen tussen 21 en 28 jaar voor militaire dienst worden opgeroepen wegens de gespannen verhouding met Indonesië. Het betreft ongeveer 6D0.000 personen. Voor de andere deelstaten Singapore. Serawak en Sabah geldt de oproep niet. „EENS ZAL het tot de gewone gang van zaken behoren, dat men met een snel heid van 25 maal die van het .\cluid door de ruimte vliegt, wat neerkomt op een snelheid van ruim 24.000 km per uur", aldus president Kennedy. een vallend stuk beton getroffen, waardoor hij om het leven kwam. In het Engelse Lincolnshire, waar dui zenden bomen omwaaiden, werd een auto met vier inzittenden door een boom getroffen. Een persoon, werd werd gedood, drie gewond. De storm heeft op vele plaatsen he verkeer belemmerd, waar voor Den Haa^ en Rotterdam dag nog een elektriciteits storing bij kwam, waarover elders meer Veel extra werk bracht de storm in de Rotterdamse haven, waar van verschil lende zeeschepen de trossen knapten. De havensleepdienst was voortdurende in touw en wist, behoudens heel wat „blik schade", erger te voorkomen. De brug ten zuiden van Barendrecht over d( Oude Maas de enige vaste verbinding met de Hoeksche Waard is gistermid dag vrij ernstig beschadigd door het Pa namese schip Arun (1978 ton). Het schig vernielde twee staanders, waardoor d( brug voor alle rijverkeer werd gesloter behalve en dan alleen overdag vooi personenauto's die minder dan 1200 kilc wegen. Op Schiphol joeg een hevige rukwim een busje door zyn handrem. Het busje dat juist verlaten was, botste tegen eer Electra van de K.L.M., de Ph-lIC „Mars", die juist naar Kopenhagen zou vertrek ken. Het wagentje kwam juist in de draaiende propeller van de rechterbin- nenmotor. Twee bladen van de propeller werder verbogen, het busje liep klem tusser romp en vleugel. De romp bleek verschil lende gaten opgelopen te hebben. De ca bine van de auto was vernield. De passagiers moesten uitstappen ei ondervonden uren vertraging voor zi met een ander toestel naar Kopenhagei konden vertrekken. Voor het overige bleef de schade Oj. de meeste plaatsen beperkt tot omge waaide t.v.-antennes, omgewaaide tele foonpalen, glasschade. In Nootdorp were een houten noodgebouw van een kleu terschool geheel weggeblazen, even na dat de kleuters de school die drie lo kalen omvatte hadden verlaten. Op zee kwamen enkele schepen ir moeilijkheden. Nabij de Goodwinbank verkeert de Duitse kustvaarder Doro thea in moeilijkheden. De reddingboot van Ramsgate is uitgevaren, maar had te middernacht geen spoor ontdekt van het Duitse schip. Het eiland Schouwen-Duiveland i.c sinds maandagmiddag één uur geïsoleerd, toen de veerdienst Zierikzee-Kats were gestaakt. Twee uur eerder was reeds dt veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder ge staakt vanwege het stormweer. Bij de aanlegsteiger van de veerpon* in Anna Jacobapolder stonden gister avond al meer dan 300 vrachtauto's te wachten om te worden overgezet naar Schouwen-Duiveland. De chauffeurs brengen de nacht door in het veerhuis. (Advertenties) Winterwarmte in jassen Camels in blauw, grijs en 4 tinten naturel. 239,50 - 329,50 Autocoats van groen-ge- tinte mohair. 219 50 Zwart/witte Donegaljassen met plaidvoering 189,50 - 199,50 Vooraan 22 ct - Ceres 24 et Wintertinten in kostuums Multicolor kostuums in bruin en groen. 229,50 Kostuums van engelse Crossbreds. 269,50 - 289,50 Kamgaren kostuums met chique vervagende ruit. 229,50 Karreatraat 3. Breda

de Stem | 1963 | | pagina 1